Strona 4 z 15 PierwszyPierwszy 1234567814 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 120 z 424

Wątek: Koszykówka po polsku

Legionista Awatar Z.
    Też mi Bask...

P.S. Tak sobie słuchałem wywiadu z Gortatem: "szlifujemy forme, nie da sie zagrać wszystkiego super, natomiast najidealniej chcemy zagrac w finale'. Jest grubo
    Ostatnio edytowane przez Z. ; 09-09-2009 o 02:31
    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

probasket.pl
    Zgodzisz się ze stwierdzeniem, że kibice byli dzisiaj waszym szóstym zawodnikiem?
    O tak, na meczu był obecny znajomy skaut i powiedział, że jak będzie draft kibiców, to on bez zastanowienia bierze Polaków. To co się dzisiaj działo we Wrocławiu było po prostu niesamowite. Tylko trochę zawiedli mnie ci, co wcześniej trzymali transparenty „Gortat na prezydenta”, dzisiaj już ich nie było. (śmiech)
    Czy wygrana nad tak utytułowanym rywalem jak Litwa podniosła wasze ambicje na tych Mistrzostwach?
    Nie, walczymy o złote medale, ja to powtarzam od samego początku EuroBasketu. Do każdego spotkania podchodzimy z takim samym nastawieniem – wolą wygranej.
    Jeszcze dzisiaj walnąć Turasów i ze świetnym bilansem przejść do następnej fazy

Legionista Awatar Francais
    Kto w ogole jest faworytem tych mistrzostw?poza Litwa oczywiscie
    Mon honneur s'appelle fidélité

joł mordo

Cytat Zamieszczone przez Bogoss Zobacz posta
    Kto w ogole jest faworytem tych mistrzostw?poza Litwa oczywiscie
    Grecja, Hiszpania, Francja

Legionista Awatar R.
    Bardzo dobrze graja tez Serbowie, i mysle, ze ich tez mozna zaliczyc do tego grona. Natomiast Hiszpania w dwoch meczach zagrala bardzo slabo. Ale zobaczymy, to jest turniej i tu jeszcze moze byc pare zwrotow akcji.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Legionista Awatar casual
    Cytat Zamieszczone przez "Bodziach, legialive.pl"

Polacy na rzecz serbskiego Kosowa
    Kibice z Polski zamierzają na dzisiejszym meczu Mistrzostw Europy w koszykówce zaprezentować baner "Polacy na rzecz serbskiego Kosowa". Inicjatywa Polaków jest dobrze znana w Serbii, dzięki udziałowi Polaków w tegorocznemu Marszowi Widowdańskim, blokadzie drogi w Leposaviciu w Kosowie i kilku innych "młodzieżowych" akcji. Baner ma zawisnąć w czasie dzisiejszego meczu koszykarzy Serbii z Wielką Brytanią, który rozegrany zostanie na warszawskim Torwarze.
    Oby tylko nikt z organizatorów imprezy czy ochroniarzy nie robił pomysłodawcom tej akcji problemów.

Legionista
    Jeśli Chorwacja i Serbią wyjdą ze swoich grup, to kiedy najwcześniej mogą się spotkać?

dziś Nasi chyba przejebią, coś im nie idzie. oby po przerwie było lepiej.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej ; 09-09-2009 o 19:01

Legionista Awatar siekan
    No na razie nie wyglada to najlepiej. Obrona przypomina ser szwajcarski, atak kuleje. Oby w drugiej połowie było lepiej.
    "... to ulice, po których chodziły legendy, od Wiecha, Tyrmanda, Brychczego, do Deyny ..."

Legionista Awatar TNTP
    obwód+rozegranie to dopiero lipa
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar crolick
    No cóż dziś Turcy pokazali nam miejsce w szyku, ale i tak wielkie brawa dla chłopaków. Widać, że nie mieli sił (jak się gra praktycznie tylko jedną 5 dwa mecze pod rząd to takie są efekty).

Anyway Litwa nie może ograć Bułgarii
    Jednak ciency są...

Legionista Awatar Z.
    Gortat "Zostałem wkopany w ziemie przez wysokiego Turka, którego nazwiska przed turniejeniem nie znalem. Na dzien dzisiejszy to on powinien zarabiac te 34 mln, a nie ja".

I jak tu chłopa nie cenić. Bez kitu mam nadzieje, ze wyciagną tą 1/4..
    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez casual Zobacz posta
    Napisał "Bodziach, legialive.pl"
    Polacy na rzecz serbskiego Kosowa
    Kibice z Polski zamierzają na dzisiejszym meczu Mistrzostw Europy w koszykówce zaprezentować baner "Polacy na rzecz serbskiego Kosowa". Inicjatywa Polaków jest dobrze znana w Serbii, dzięki udziałowi Polaków w tegorocznemu Marszowi Widowdańskim, blokadzie drogi w Leposaviciu w Kosowie i kilku innych "młodzieżowych" akcji. Baner ma zawisnąć w czasie dzisiejszego meczu koszykarzy Serbii z Wielką Brytanią, który rozegrany zostanie na warszawskim Torwarze.
    Oby tylko nikt z organizatorów imprezy czy ochroniarzy nie robił pomysłodawcom tej akcji problemów.
    Są jakieś zdjecia/ relacje?

Legionista Awatar SPQR
    Mają nasi ostro podgórkę z Serbami

Ale co tam, kibicujemy! Przynajmniej walczą chłopaki, mimo przeciwności.

Legionista Awatar siekan
    Cóż, jedna dobra kwarta nie wystarczyła do pokonania Słoweńców. A szkoda. Teraz mecz o wszystko zagramy z Hiszpanami. Oby poszło nam lepiej niż dzisiaj i z Serbią.
    "... to ulice, po których chodziły legendy, od Wiecha, Tyrmanda, Brychczego, do Deyny ..."

Dziś oglądać się tego nie dało. To co wyrabiali nasi w 2 i zwłaszcza 3 kwarcie to uhh bez komentarza

A z Hiszpanią, po tym co dziś pokazali z Litwinami nie mamy najmniejszych szans. W sumie i tak zagrali na plus po ograli Bułgarię i Litwę (mimo, że ta reprezentacja cienka straszliwie była).

Gortat: Na pewno moja gra dzisiaj była tragiczna. Nie wiem, co chciałem zrobić. Może chciałem wymyślić nowy styl koszykówki. Za ten mecz biorę winę na siebie. Nie szukam winnych w zespole. Jestem liderem drużyny i to ja powinienem ciągnąć jej grę, nie tylko w obronie, ale także w ataku. Dlatego nie boję się powiedzieć, że w dużym stopniu winą za tę porażkę obarczam siebie. Grałem tragicznie i myślę, że zespół przegrał przeze mnie.
    i za to gościa cenie. nie próbował się głupio usprawiedliwiać tylko powiedział wprost: "dałem dupy, przepraszam"

Legionista Awatar Paluch
    To juz jego drugie takie tlumaczenie po porazce. Z mojej perspektywy wygląda to tak jakby chciał być pavulonem zwiodczającym kibiców wkurwionych z powodu kiepskiej gry.

Myslenie kibica: ***** co oni dzisiaj pokazali, Gortat jaki dzisiaj byl chujowy, za co on bierze te 30 baniek

Po chujowym meczu Gortat: całą wine biore na siebie, byłem dziś chujowy, ten anonimowy center co ma 2.14 wzrostu i mnie wkrecał w ziemie powinien zarabiac 30 baniek a nie ja, zbesztam sie publicznie, bede dzisiaj pół nocy klęczał na grochu ble ble ble...

Kibic: Ale ten Gortat jest charakterny, cenie go za to ze bierze wine na siebie, morowy chłop. Nie to co te pizdeczki skórokopy

Tak, to sie nazywa po koszykarsku "zasłona" ale chyba dymna

Legionista Awatar R.
    A co mial powiedziec, ze sie starali ale nie wyszlo? Ludzie juz nie popadajmy w jakas paranoje...
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Legionista Awatar Flip
    A ktoś,kto oglądał mecz uważnie,oczywiście widział,że nie przegraliśmy przez słabą postawę Gortata.

Tak naprawdę grał tylko Szewczyk,w pierwszej kwarcie go Logan wspomagał,Gortat blokował i jakoś to,potem były 3 szanse na podwyższenie rezultatu mając 17-11,niewykorzystane okazje w żadnym sporcie się tak nie mszczą jak w koszykówce.

Ale to co nasi zrobili na otwarcie 3 kwarty,to o pomstę do nieba woła,zero obrony,Laković i Lorbek,pokazali nam co to europejski poziom,jak można z 32-30 dać odjechać na 46-33.

Cóż,kibic marzy,kibic wierzy.

Wygrajmy z Hiszpanią,zagrajmy chociaż jeden dramatyczny mecz,taki na żyletki z dogrywką,porywający.Wierzę.
    "Pytałem później kolegów, skąd w ogóle wziął się ten Miklas. Podobno sprzedawał samochody w FSO. Może lepiej, żeby przy tym został..."

Legionista Awatar siekan
    Na dobrą sprawę nie mamy nic do stracenia. Musimy zagrać bardzo agresywnie, tal jak w pierwszej kwarcie wczorajszego meczu. Trzeba poprawić obronę, nie można dopuszczać rywali do łatwych pozycji rzutowych. No i skuteczność, skuteczność i jeszcze raz skuteczność. Bez tego ani rusz.

Legionista Awatar Traper
    I koniec mistrzostw dla nas, według mnie i tak pokazaliśmy się z dobrej strony, bo patrząc realnie nikt nie liczył tu na medal.
    Wkurwił mnie dziś czarny, który żuł gumę podczas hymnu...

Legionista Awatar Z.
    Niestety nawet na moje nie wyszło i 1/4 była nieosiągalna... Chociaz szkoda meczu z Serbią. Jedynie tam realna szansa. Jak ekipa sie nie rozpadnie to jeszcze radosc nam kiedys sprawia.

Nie moge nie pozdrowić szalonych optymistów wierzących w zwyciestwo z Turcją, 'bo Litwe ograli'

Legionista
    w drugiej polowei 90tych interesowalem sie koszykowka w krajowym wydaniu.
    Pluta, Kosciuk, Zielinski, Sidor, Bacik, Wojcik, Tomczyk, Szybilski, Jankowski, Korytek - z tych mniej wiecej zawodnikow skladal sie kadra, ktora kiedys ogladalem.

Teraz nie bardzo kojarzylem kogokolwiek procz Wojcika, Lampego i Gortata.
    Szymon Szewczyk, Michal Ignerski - te nazwiska byly mi znane, ale twarze nie.
    Mecz z Hiszpania widzialem - Logan bardzo szybki, ale jakos w konstrukcji troche bez glowy. Koszarek mial odwazne wejscia pod kosz.
    W przerwie wywiad z Koszarkiem - nie wiem - on zawsze tak wyglada? Wzrok jakis nieobecny. Mialem wrazenie, jakby byl nacpany. No, byc moze dlatego byl najodwazniej grajacym z Polakow?
    koko koko Skorza spoko...

Cytat Zamieszczone przez Yevaud Zobacz posta
    Pluta, Kosciuk, Zielinski, Sidor, Bacik, Wojcik, Tomczyk, Szybilski, Jankowski, Korytek
    Heh to była ekipa. Ulubiony to był oczywiście Tomczyk
    W 1997 strasznie żałowałem, że nie mógł grać na MŚ Walker - wtedy spokojnie byśmy pyknęli Grecję w 1/4

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez crolick Zobacz posta
    Heh to była ekipa. Ulubiony to był oczywiście Tomczyk
    W 1997 strasznie żałowałem, że nie mógł grać na MŚ Walker - wtedy spokojnie byśmy pyknęli Grecję w 1/4
    Tyrice "Air" Walker?

Rzeczywiscie to nie byla jeszcze era "naturalizowania" zawodnikow. To sie zmienilo raptem dwa lata pozniej.
    Troche pozniej obywatelstwo dostal Olisadebe (czoc np. Michalczuk - Widzew - duzo wczesniej spelnial wszelkie warunki i sie bardzo staral, a obywatelstwa doczekac sie nie mogl), a wsrod koszykarzy MacNaull i Griszczuk.
    No coz - Air Walker byl wtedy w fantastycznej formie.

Ech - takich odwaznych fruwajacych pod koszem rywala zawodnikow tym razem zabraklo.

Tak by wrocic do tematu ME - z zawodnikow wystepujacych na ME moznaby zbudowac zespol, ktory w NBA mialby spore szanse. Wiele gwiazd z NBA sie wszak pojawilo: Gasol, Parker, Turkoglu, Nowitzki - to tylko niektore z nich.
    koko koko Skorza spoko...

Legionista Awatar siekan
    Ja to pamiętam, że razem z Walkerem w Pruszkowie grał jeszcze jeden Amerykanin. Niestety nie mogę sobie przypomnieć kto to był, wiem tylko, że był łysy. Kojarzy może ktoś o kogo chodzi? Też nie był najgorszy.

Legionista
    Wydaje mi sie, ze Stern. Czarny, lysy srodkowy. Bodajze Howard albo Jeffrey Stern.
    Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!

Legionista Awatar siekan
    Noo, to był Jeff Stern. Znalazłem w necie zdjęcie. To był środkowy

Legionista
    na bank był to Stern, tak jak napisał Adrian. Był to bardzo dobry zawodnik, tyle, że nieobliczalny pod względem zachowania
    Walker to było to. Poza nim przez jeden sezon w Pruszkowie grał Joubert, który sypał trójkami z każdej pozycji gdzie się znalazł.
    A tak w ogóle to co się dzieje z Jordanem polskich parkietów (Walker)?

przez polską ligę przewineło się sporo ciekawych zawodników- Walker, Ed Obannon(i jego brat, nie pamiętam imienia), Goran Jagodnik(grający na EuroBaskecie), Jeklin, Bagakstis, Joubert, Miglinieks, Alan Gregov, Stern, Skele (wielki talent, który grał w Anwilu), Oliver Miller. To były czasy Największą gwiazdą z nazwiska, był chyba Gurovic (i to całkiem niedawno). Ale niestety, tylko z nazwiska.

Legionista Awatar siekan
    Po wyjeździe z Polski grał w Izraelu, ale dość szybko skończył karierę z powody kontuzji. Podobno później trenował jakieś dzieciaki, i był agentem ubezpieczeniowym

Uprawnienia umieszczania postów