Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 123456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 60 z 323

Wątek: Koszykówka po polsku

Legionista Awatar Francais
    w ktorym miescie bedzie final?
    Mon honneur s'appelle fidélité

joł mordo

Legionista Awatar Powiśle
    Cytat Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    ps2. we Wrocławiu od zajebania Litwinów(i to nie tylko na rynku, ale rozjebani po całym centrum) po krótkiej obcince stwierdzam, że przeciętny polski "Janusz" stanowi znacznie większe niebezpieczeństwo niż cała rodzina litewskich fanów koszykówki, kebabów nie stwierdzono

na Powiślu sporo Słoweńców sie krecilo, wiekszosc ubrana w jednakowe koszulki, calkiem spoko to wygladalo.
    przejde sie pozniej pod torwar to zobacze jak sie Serbowie zaprezentuja.

EDIT: Katowice

Legionista Awatar crolick
    Cytat Zamieszczone przez raff Zobacz posta
    Co do szans naszych - z grupy na bank wyjdziemy. Wydaje mi się, że wiele zależeć będzie od dzisiejszego meczu - jak nie zje nas stres i na luzie zagramy, to nawet pierwsze miejsce w grupie jest możliwe.
    Nie wiem co wąchałeś, ale zajęcie 2 miejsca będzie graniczyć z cudem. Szanse wygranej z Litwą to pewnie oscylują gdzieś w okolicach 1%, a wygrana z Turcją to będzie sensacja. IMO druga runda i koniec pieśni (pocieszające że już nie dostajemy na ME od wszystkich baty, tylko spuszczamy baty Bułgarom )

Legionista Awatar e(L)egion
    Oglądałem dzisiejszy mecz od połowy trzeciej kwarty i słabiutko wyglądała ta nasza obrona. Czytałem że w pierwszych dwóch kwartach wyglądało to lepiej. Cieszy wygrana ale w następnych meczach nie możemy grać tak kiepsko w obronie jak dzisiaj w drugiej połowie meczu. Bułgarzy byli jednak trochę ogórkowi więc jak tam się nie podniecam tym zwycięstwem.

Legionista Awatar Powiśle
    obrona rzeczywiscie słabo wygladala - za czesto gubili krycie, czarny Bułgar wygrywał praktycznie kazdy pojedynek 1 na 1 a do tego za wolno wracali do obrony (poza Gortatem).
    sa to jednak rzeczy do poprawienia, najwazniejsze jest to pierwsze po 12 latach zwyciestwo, bedzie coraz lepiej

Legionista Awatar raff
    Nadal jestem zdania, że Litwa jest w zasięgu ręki. Turcję spokojnie pojedziemy.

Litwa to już nie jest ta Litwa, która wygrywała.

GregorAE - ja zauważyłem tylko parę billboardów na mieście z Gortatem, ponadto został zorganizowany jeden czy dwa turnieje dla młodzieży sygnowane logiem PZKosz, jako promocja EuroBasketu. To dosyć skromna reklama.

Dwa lata temu miałem okazję być w Madrycie w czasie trwania EuroBasketu, to tam reklamy EuroBasketu były miesiąc przed Mistrzostwami dosłownie wszędzie, mapki do metra, itp. Niestety na tle Hiszpanii Polska wypada marniutko.

Pierwszą połowę zagrali bez zarzutu, w drugiej znacznie słabiej. Logan potrzebował trochę czasu żeby wejść w mecz. Gortat dziś zajebisty w obronie jak i w ataku, Lampe ok, Ignerski fajnie rzucał trójki. Jutro jedziemy Litwinów

Jest się z czego cieszyć Dobra skuteczność i dobra obrona przez trzy kwarty. Wiadomo - prowadzili wysoko, więc koncentracja zmalała. Momentami Bułgaria za łatwo zdobywała punkty - jakieś proste pick n rolle i 2 pkt. Z Turcją i Litwą będzie trudniej ale wg mnie tylko Kebaby są w naszym zasięgu. Litwini ostatnio rozgromili Hiszpanów 94:72, chociaż Hiszpanie grali bez Pau Gasola...

Cytat Zamieszczone przez Shin-Ski Zobacz posta
    Jest się z czego cieszyć Dobra skuteczność i dobra obrona przez trzy kwarty. Wiadomo - prowadzili wysoko, więc koncentracja zmalała.
    dobrze ze szybko zdolalismy odskoczyc na kilka punktow co pozwolilo nam kontrolowac dalszy przebieg gry ; )
    ogolnie gra ukladala sie dosyc dobrze, nie liczac niewielu bledow ktore mysle ze sa mozliwe do wyeliminowania. a co bedzie dalej to zobaczymy!

Legionista
    acha, jeszcze jedna rzecz - trochę smutny jest fakt, że promocja tych mistrzostw w Polsce jest tak marna. Naprawdę, bardzo mało osób wie o tej imprezie.. A można było w łatwy sposób rozpromować koszykówkę w Polsce.
    Zgadzam się, na potwierdzenie fakt, że gdyby nie to iż dziś na mieście spotkałem bardzo dużą ilość Słoweńców i paru Hiszpanów, kompletnie o turnieju bym zapomniał.. Meczu co prawda nie miałem okazji oglądać, ale cieszy wygrana na inaugurację .

ps. nie wiem czy ktoś o tym wspominał ale pod Torwarem rozstawiony został mały 'fan zone' gdzie można oglądać na telebimie mecze, pograć w kosza itd. fajna sprawa

Legionista Awatar Flip
    Uwaga 8 minut przed końcem,Serbia-Hiszpania 58-39

A co do Polaków,wypowiem się po jutrzejszym meczu.
    "Pytałem później kolegów, skąd w ogóle wziął się ten Miklas. Podobno sprzedawał samochody w FSO. Może lepiej, żeby przy tym został..."

Legionista
    Litwini też przegrywają
    "Od dziecka w moim sercu tylko jeden klub jest wyryty,
    Każdy z nas ma w DNA ten herb znakomity,
    Kazdy z was ma w DNA nienawiść do stolicy,
    Spójrz nam w twarz - WARSZAWCY FANATYCY."

Turecka obrona - miazga

GregorAE - ja zauważyłem tylko parę billboardów na mieście z Gortatem, ponadto został zorganizowany jeden czy dwa turnieje dla młodzieży sygnowane logiem PZKosz, jako promocja EuroBasketu. To dosyć skromna reklama.

Dwa lata temu miałem okazję być w Madrycie w czasie trwania EuroBasketu, to tam reklamy EuroBasketu były miesiąc przed Mistrzostwami dosłownie wszędzie, mapki do metra, itp. Niestety na tle Hiszpanii Polska wypada marniutko.
    http://www.sport.pl/koszykowka/1,849...roBasketu.html

coraz chudszy Awatar Kijek
    Prawda jest taka ze kompletnie na miescie nic nie widac, co by nie gadac o sporej imprezie. Rozumiem, że hala jest mała, biletów brak, Polska gra we Wrocławiu ale warto było by pokazac ludziom, że coś sie dzieje.

http://www.sport.pl/sport/1,65025,70...rzed_Euro.html
    MIODUSKI Z LEGII WON!

Legionista Awatar me(L)u
    Do tego należy dodać to co wyczynia TVP Sport. Dlaczego nie ma żadnego magazynu podsumowującego wydarzenia danego dnia? Dlaczego zamiast skrótów wszystkich meczów, po spotkaniu Litwinów z Turkami pokazywali powtórkę Polaków? Robić się nikomu w nocy nie chciało? Żenada.
    raz!! dwa!! raz, dwa, trzy!! pięć, sześć, siedem, osiem!!
    ------------------------
    Sportowy serwis, sportowy portal

Legionista Awatar SPQR
    W sumie to po co nam ten EUROBasket?

Koszykówka to w naszym kraju raczej mało popularny sport i stąd takie, a nie inne podejście. Ludzi najzwyczajniej w świecie to nie interesuje i nie sądzę, aby jakaś większa kampania reklamowa to zmieniła.

Legionista Awatar e(L)egion
    Cytat Zamieszczone przez AK47 Zobacz posta

Koszykówka to w naszym kraju raczej mało popularny sport i stąd takie, a nie inne podejście. Ludzi najzwyczajniej w świecie to nie interesuje i nie sądzę, aby jakaś większa kampania reklamowa to zmieniła.
    Ja tam się akurat cieszę. Zresztą patrząc na temat o NBA na tym forum uważam, że nie mało osób interesuje koszykówką i lubi ją oglądać. Problemem jest niski poziom naszej reprezentacji, która przez wiele lat była beznadziejna. Dobrze widać to porównując siatkówkę i koszykówkę. Siatkówka tak urosła bo reprezentacja zaczęła odnosić sukcesy, potem pojawili się sponsorzy, zaczęto transmitować ligę w TV i pojawiły się gwiazdy. Później sukcesy zaczęły odnosić też kobiety. Z koszykówką też tak kiedyś było tylko wszystko potem jebło, właśnie przez reprezentację. Jeszcze przez jakiś czas transmitowane były mecze finałowe Nobilesu ze Śląskiem lub Mazowszanki ze Śląskiem a potem Sląska i Anwilu z Prokomem. Potem to się jednak skończyło i o koszykówce zrobiło się cichutko. Moim zdaniem moda na kosza pozostawała w takim uśpieniu i teraz może się to zmieni. Do tego potrzeba jednak dobrze grającej reprezentacji, która odnosi, bądź ma szansę na jakieś sukcesy. Łatwo nie będzie bo taki Gortat na pewno nie będzie przylatywał do Polski na mecze eliminacyjne więc trzeba sobie bedzie w przyszłości radzić bez niego w takich meczach. Zobaczymy ale jak bym się nie zgodził z tym ze kosz jest u nas mało popularny.

Legionista Awatar Z.
    Cytat Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    ps. czemu Kitzinger się tak nazywa??
    W przegladzie czytalem, ze nazywa sie inaczej - Marcin Kosiński czy cos, ale zmienił nazwisko. Nie chce powiedzieć czemu.

P.S. I wydaje mi sie, ze mamy wieksze szanse ograć nieco przereklamowanych w tym roku Litwinów niz niedocenianą Turcje, która w moim przekonaniu zdobedzie medal.
    Ostatnio edytowane przez Z. ; 08-09-2009 o 14:32
    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Legionista Awatar me(L)u
    Cytat Zamieszczone przez e(L)egion Zobacz posta
    Siatkówka tak urosła bo reprezentacja zaczęła odnosić sukcesy
    Sukces był jeden - srebro na MŚ, ale wtedy siatkówka była już bardzo popularna, a stała się taką, bo prawa do pokazywania repry miała TVP, która nadmuchała wielki balon pt. wspaniali siatkarze. Sukcesy to oni mieli najwyżej w Lidze Światowej, a tak były ciągle niespełnione nadzieje bardzo zdolnej młodzieży.

Mody na kosza, takiej jak na początku lat 90. już nie ma od wielu lat, i żeby to rozkręcić na podobnym poziomie trzeba by medalu na EuroBaskecie. Mimo to pisanie, że to mało popularny u nas sport nie jest prawdą. Boom jaki rozpoczął się wraz z pojawieniem się transmisji NBA pozostawił po sobie ślad i może nie ma to przełożenia na popularność ligi, ale mnóstwo ludzi w kosza gra. Co poza piłką nożną może konkurować z koszem, jeśli chodzi o ilość Polaków uprawiających daną dyscyplinę? W sportach zespołowych nic, a tak to jazda na rowerze i narciarstwo.
    ------------------------

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez AK47 Zobacz posta

głupie myślenie. To po co nam turniej tenisowy Warsaw Cup?(dawniej również Sopot Open)

Czym był soccer w USA przed mundialem w 1994 roku? A teraz? Pełne stadiony, USA ma konkretną reprezentację. Wiadomo, że hokeja, kosza, itp soccer w Stanach nie przebije, ale poszedł ostro do przodu(popularność i poziom)

A czy kosz w Polsce jest mało popularny? Nie wydaje mi się(nie jest to poziom piłki nożnej czy siaty). Na meczach naszej ligi zazwyczaj są komplety publiczności, rzadko kiedy hale nie są wypełniane

Legionista Awatar Z.
    Cytat Zamieszczone przez Teraz JA Zobacz posta
    głupie myślenie. To po co nam turniej tenisowy Warsaw Cup?(dawniej również Sopot Open)
    Tez sie zastanawiam. Po to, zeby Isieńka się na niego obraziła?

Boom na lige koszykarską sie skończył, bo wygrał zalew marnych obcokrajowców. Jak Mazowszanka grała ze Śląskiem w finale to w druzynie bylo max 2-3 obcokrajowców. Teraz jak Prokom wygrwa lige to jedynym Polakiem od lat (a przez to... legenda) jest Dylewicz.

Jak był obcokrajowiec to to był ktos. To był Walker, to był Gregow czy Griszczuk.

Czy medal cos da..? Piłce recznej w sumie na razie za wiele nie dal. Tzn zawodnicy i Wenta są znani. Ale gdyby nie ich gest i dobra wola (czyli powrót do naszej ligi - np Jurasik) to nikt by tego nie oglądał. Wszystko zalezy od dzialaczy i mozliwosci promocyjnych. Hokeja w kodowanej nikt nie oglada, żużel ogladają.
    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Z. Zobacz posta

Boom na lige koszykarską sie skończył, bo wygrał zalew marnych obcokrajowców. Jak Mazowszanka grała ze Śląskiem w finale to w druzynie bylo max 2-3 obcokrajowców. Teraz jak Prokom wygrwa lige to jedynym Polakiem od lat (a przez to... legenda) jest Dylewicz.
    to były czasy (Walker, Joubert, Bagatskis czy też Miglinieks, niesforny Stern), . Do dziś trzymam kciuki za Pruszków, mimo iż już dawno nie gra w najwyższej lidze.
    Ale wg mnie ilość obcokrajowców to nie problem. Piłka nożna nadal jest popularna, mimo napływu obcokrajowców do ligi(murzynów, Serbów, Czechów itp) i nawet do kadry (Olisadebe, Roger, Obraniak). Koszykówka ma zamknięty krąg osób, które się nią interesują. Hale są pełne ludzi, więc nie jest aż tak źle.

Legionista Awatar Raffels
    Czy pilce recznej nic nie daly medale? To raczej nie jest dyscyplina, ktora zainteresuje wieksza rzesze ludzi ale te ostatnie sukcesy przekladaja juz sie np. na nasza lige. Wystarczy zobaczyc na transfery przed obecnym sezonem.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Legionista
    http://sport.wp.pl/kat,109914,title,...l?ticaid=18b62

Inauguracyjny mecz reprezentacji Polski koszykarzy z drużyną Bułgarii oglądała rekordowa liczba widzów. W poniedziałek o godz. 18.15 przed telewizorami zasiadło prawie dwa miliony sto tysięcy widzów, co dało 18,9% udziału w rynku (dane TNS OBOP). [...]

Legionista Awatar siekan
    Może ktoś poratować jakimś linkiem z transmisją? Z góry dzięki wielkie.
    "... to ulice, po których chodziły legendy, od Wiecha, Tyrmanda, Brychczego, do Deyny ..."

Legionista
    ///

Legionista Awatar siekan
    Może jakiś inny. Aaa, zapomniałem. Pracowniczy komp i net nie należy do najszybszych
    "... to ulice, po których chodziły legendy, od Wiecha, Tyrmanda, Brychczego, do Deyny ..."

Legionista Awatar me(L)u
    http://www.atdhe.net/ - tu masz kilka.
    ------------------------

Legionista
    kierwa, na Niemcy - Rosja w Gdańsku włączyła się syrna, nie mogli sobie poradzić, teraz to światło we Wrocku, ehhh...
    Gramy naprawdę dobrze.

Uprawnienia umieszczania postów