Strona 14 z 15 PierwszyPierwszy ... 4101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 391 do 420 z 423

Wątek: Koszykówka po polsku

Legionista
    Ja też chciałbym się dołączyć do ogromnych gratulacji dla drużyny

Mateusz Ponitka jest wielki - w ostatnich czterech miutach chyba w każdej akcji miał zbiórkę, asystę lub punkty. Tak gra lider! Oczywiście wkład Koszarka też ogromny bo dał impuls. Najsłabszy na parkiecie murzyn co mnie nie smuci - grał jak na jakimś boisku ulicznym w Filadelfii, czy innym Bostonie. Komplenie nie odpowiedzialne i nie przemyślane decyzje. Trener swoją drogą za mocno go przetrzymywał na boisku i o Koszarka prosiło się już dużo wcześniej.

Sam mecz bardzo trudny, bo Rosjanie postawili na bardzo ostrą obronę, gdyż a) tak po prostu grają, b) liczyli na naszą słabą skuteczność rzutów osobistych. Dlatego poleciała w dół nasza skutczność rzutów z gry, bo przy najlepszych pozycjach rzutowych często dostawaliśmy po łapach. Taktyka im nie pykła, bo 35 na 38 z rzutów osobistych oznacza skuteczność na poziomie niebotycznym Było również wiadomo, że będą musieli odpuścić ze wzgledu na faule indywidualne, co rzeczywiście miało miejsce w czwartej kwarcie. Zaowocowało to oczywiście wyższą naszą skutecznością z gry w najważniejszych momentach meczu. W ich przypadku powtórzyła się zresztą historia z meczu z Argentyną.

Z drugiej strony nie rozumiem po tym meczu, że chwalimy naszą grę obronną (chyba robi to nawet generalnie krytyczny użytkownik R.). Liczba prostych akcji penetracyjnych Ruskich oraz rzutów z całkowicie czystych pozycji po uprzedniej szybkiej wymianie podań na obwodzie wyglądała słabo. Dochodzą do tego akcje z ponowienia po zbiórkach, które strasznie kuły w oczy. Tutaj też w czwartej kwarcie nastąpiła delikatna zmiana na naszą korzyść, ale czy to rzeczywiście była poprawa naszej gry, czy bardziej słabość Rosjan - nie do końca to wiem.

Oczywiście nie deprecjonuje to naszego niezaprzeczalnego i ogromnego sukcesu, charakteru chłopaków oraz team spirit. Czekamy na dzisiaj - poziom trudności zdecydowanie rośnie.
    Ostatnio edytowane przez Barto(L)d ; 08-09-2019 o 07:54

Legionista Awatar Tom Kruz
    Gratulacje dla chłopaków, ale myślę, że to już maks co mogą osiągnąć na tym turnieju. Każde miejsce wyższe niż 8 będzie dla mnie ogromną niespodzianką, no chyba, że rywale odpuszczą walkę o miejsca 5-8. Serbia czy Hiszpania w ćwierćfinale nie do przeskoczenia, to jednak aktualnie zdecydowanie wyższa półka, niż Rosja, która ledwo wyszła z grupy. Fajnie, że to pokolenie też ma swoją wielką imprezę. Mateusz Ponitka od dawna jest moim ulubionym zawodnikiem z obecnej kadry. Przeglądam fora zagraniczne i tam też jest darzony ogromnym szacunkiem. Dla mnie naturalny kandydat do dziesiątki sportowców roku w plebiscycie PS.
    Ceterum censeo Carthaginem esse delendam

Legionista
    Gdyby nie te yebane straty to nie najgorzej by to wyglądało.

Legionista Awatar R.
    Cytat Zamieszczone przez Raczej Zobacz posta
    Gdyby nie te yebane straty to nie najgorzej by to wyglądało.
    No nie wiem, szykuje się póki co blamaż. Nawet Korea czy Nigeria tyle od nich nie dostali.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez R. Zobacz posta
    No nie wiem, szykuje się póki co blamaż. Nawet Korea czy Nigeria tyle od nich nie dostali.
    Dla nas mecz o nic, bardzo dobrze,że tam nie walczą jak o życie , walczyć mają 10 , a chyba lepiej mimo wszystko grać z Hiszpanią niż z Serbami

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez R. Zobacz posta
    Pisałem w czasie pierwszej kwarty.
    Mecz bez historii. Jakieś takie rozluźnienie. Ale jednak bolą te głupie straty, rozkojarzenie, odpoczynek, nie wiem. Nie znam liczb ale te straty bolały oczy. Słabszy dzień? No nic, idziem dalej.

Legionista Awatar Jaco
    No i Czesi w banalny sposób dali się ograć Grekom i nie awansowali dalej.
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar alfa
    To Grecy nie musieli wygrać minimum ośmioma punktami? Oczywiście zakładając porażkę Brazylii z USA. Czesi mają +22, a Grecy +21

Legionista Awatar Jaco
    Całkiem możliwe. Okaże się za jakieś 40 minut.
    Edit. Fakt. Grecy wyfrunęli jednak.
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista
    Wychodzi na to że w przypadku porażki zagramy z Czechami o miejsca 5-6

Legionista Awatar Tom Kruz
    Cytat Zamieszczone przez Podróżnik Zobacz posta
    Wychodzi na to że w przypadku porażki zagramy z Czechami o miejsca 5-6
    A nie 5-8?
    Ceterum censeo Carthaginem esse delendam

Legionista
    Dokładnie o 5-8 tylko 8 to mamy jeśli wszystko przegramy a z Czechami jeśli wygramy to mamy zapewnione 6 miejsce.

Legionista Awatar alfa
    Tak się ułożyło, że jeśli Serbia przegra to mecz o 5. miejsce może decydować o awansie na igrzyska. Bo nie wierzę, że USA i Australia nie awansują do półfinału.

Legionista
    A ja mam wrażenie, że wszystko pięknie żarło, aż do meczu kopaczy...i potem kopacze przebrali sie za siatkarki i koszykarzy. Wyglądało to ogólnie rzecz biorąc tragicznie. Liczba niedokładności, nonszalancji porażała.

Oczywiście Argentyńczycy od razu wykorzystali nasze braki i mieli bardzo dobrze ustawioną taktykę grając wszystko w pole 3 sekund (pierwsze 20 lub więcej pkt zdobyli tego fragmentu). Kłania się w tej sytuacji sprawa Maciusi L. Ktoś pisał, że przecież z Gortatem i Lampe nic nie osiagnęli. Ale całe eliminacje zostały przecież rozegrane z Lampem w składzie i na atmosferę nie można było narzekać. Jakość czysto koszykarska Hrycaniuka (z całą do niego sympatią) delikatnie rzecz ujmując nie poraża. Te zerwane rzuty, które w jego przypadku nie są zerwane... Z Lampem w składzie taktyka "na pole 3 sekund" nie miała by prawa bytu. W meczu z Hiszpanią zaryzykowałbym wręcz grą Balcerowskim, chociaż nie jest on nominalnym centrem. Jest natomiast bardzo nowocześnie grającym i dobrze wyszkolonym technicznie wysokim koszykarzem.

Chciałbym też zwrócić uwagę na jeden decydujacy moment meczu. Na początku trzeciej kwarty wyszliśmy nabuzowani i zaczęliśmy odrabiac straty. Było już 9 punktów i ciężar gry wziął na swoje barki tradycyjnie Ponitka. Zrobił piękną akcję po piwocie i niestety piłka się wyślizgnęła z kosza. Poszła kontra i zamiast 7 zrobiło się 11 punktów. Potem sytuacja się powtórzyła przy bardzo ładnej akcji penetracyjnej Mateusza. To był moment, kiedy mogliśmy nabrać wiatru w żagle, zadecydowały niuanse, że jednak nie udało się i wtedy mam wrażenie coś w naszych pękło.

Jutro Hiszpania. Nie mamy nic do stracenia, tylko nie możemy wyjść z kupą w majtach. Mimo naszej gry z Argentyną nie ma szans na lekceważenie, gdyż najważniejsze w tym meczu jest to, że zwycięzca prawie na pewno jedzie na Igrzyska.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez twarog1987 Zobacz posta
    Dla nas mecz o nic, bardzo dobrze,że tam nie walczą jak o życie , walczyć mają 10 , a chyba lepiej mimo wszystko grać z Hiszpanią niż z Serbami
    Bez znaczenia.I tak będzie srogi wpierd.. i tak

Legionista Awatar Antares
    Cytat Zamieszczone przez L.. Zobacz posta
    Bez znaczenia.I tak będzie srogi wpierd.. i tak
    Srogiego wpierdolu nie ma, walczy chłopaki jak lwy. Pewnie nie wygrają, ale wielki szacunek za ten mecz. I ogólnie za te mistrzostwa.
    "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Legionista Awatar alfa
    Dzisiaj słabszy mecz Koszarka. Jak wynik był na stylu to nie trafił dwóch trójek i jeszcze faulował na 2+1

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Antares Zobacz posta
    Srogiego wpierdolu nie ma, walczy chłopaki jak lwy. Pewnie nie wygrają, ale wielki szacunek za ten mecz. I ogólnie za te mistrzostwa.
    Zrobili co mogli.Szacun dla nich za to co zrobili
    Kopacze niech biorą z nich przykład

Legionista Awatar Benek
    Dobrze rozumiem,że jeśli dziś europejskie drużyny przegrają to nadal mamy szansę na awans do igrzysk już w tym turnieju ??
    349meczów*
    71 goli*
    58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Legionista Awatar Runi
    Cytat Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    Dobrze rozumiem,że jeśli dziś europejskie drużyny przegrają to nadal mamy szansę na awans do igrzysk już w tym turnieju ??
    Tak.
    Na Igrzyska jadą dwie najlepsze z MŚ z Europy.
    Jak odpadną dziś Czesi i Francuzi to awans ma Hiszpania + ta która zakończy MŚ na 5 miejscu (Polska, Serbia, Czechy, Francja)

Legionista Awatar Moriarty
    Cytat Zamieszczone przez alfa Zobacz posta
    TBo nie wierzę, że USA i Australia nie awansują do półfinału.
    A jednak
    Bazinga!

Legionista
    Jak tak patrzyłem dzisiaj na grę USA to jeśli na nich trafimy nie będziemy bez szans.

Legionista
    Obejrzałem mecz. Amerykanie przysłali jakąś drużynę akademicką czy jak ? Są bardzo ciency (oczywiście jak na Team USA). Z nami problemów mieć nie powinni.

Legionista
    Czyli jutro POL-CZE o 15:00.

Cytat Zamieszczone przez Gelo85 Zobacz posta
    Obejrzałem mecz. Amerykanie przysłali jakąś drużynę akademicką czy jak ? Są bardzo ciency (oczywiście jak na Team USA). Z nami problemów mieć nie powinni.
    spora część zawodników odmówiła gry. Jak dla mnie przysłali 3, może 4 skład. Za rok IO, tam już pewnie pojedzie mniej przypadkowa ekipa.

Legionista Awatar R.
    Cytat Zamieszczone przez gonzo(L) Zobacz posta
    spora część zawodników odmówiła gry. Jak dla mnie przysłali 3, może 4 skład. Za rok IO, tam już pewnie pojedzie mniej przypadkowa ekipa.
    Kiedyś to mogli i 5 skład wystawiać a i tak biliby się o złoto. Faktem jest, że koszykówka w ostatnich latach bardzo się rozwinęła, do NBA dostaje się coraz więcej graczy spoza USA i ta różnica trochę się zmniejsza. No ale każdy wie, ze najlepsza ekipa USA zmiotłaby chyba każdego.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Legionista Awatar TNTP
    Różnica sie nie zmniejsza, bo w dalszym ciagu to przepaść. Zmniejsza sie po prostu poziom koszykówki reprezentacyjnej - bo raz że dużo zawodników ma na to kompletnie wyjebane. A dwa ze względu na logistykę/politykę poszczególnych federacji to większość tychże reprezentacji to zbieranina „przypadkowych” w sensie że nie mających ze sobą na codzień styczności, zawodników - co jakby nie patrzeć daje szanse słabeuszem reprezentacjom - takim jak nasza, na jakikolwiek wynik.
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar Somebody
    Patrząc na to ile kontuzji eliminowało w ostatnim czasie zawodników o statusie gwiazdorskim (Durant, Klay, Cousins etc.), nie powinno nikogo dziwić, że Amerykanie wystawiają na turniej kadrę C czy nawet D. Oczywiście dla większości kibiców nadal byli faworytami (ja osobiście stawiałem na Serbów), ale to co sobą zaprezentowali woła o pomstę do nieba. Szkoda jedynie, że taki gość jak Popovich firmuje to swoim nazwiskiem, bo wrócić do domu bez złotego medalu to jednak trochę wstyd.

Jeśli chodzi o sam turniej, to dla mnie najbardziej szokujące jest to, że gwiazdy NBA (nie tylko Amerykanie), kompletnie nie odnajdują się w wolniejszej koszykówce, która ogranicza znaczenie spacingu i uniemożliwia wychodzenie z szybkimi atakami po zbiórce. Najpierw sromotnie poległ Giannis, a wczoraj kolejna z gwiazd (Jokic) zakończyła walkę o medale na ławce, kompletnie sabotując grę swojego zespołu w defensywie. Zupełnie na przeciwległym biegunie jest np. Gobert, który wczoraj skakał Amerykanom po głowach, a po ostatnich Playoffs pojawiały się głosy, że kompletnie nie pasuje do gry przeciwko najmocniejszym zespołom w NBA, które z najlepszego defensora ligi potrafią sprowadzić Rudego do roli najbardziej minusowego zawodnika w drużynie.

Ogólnie wygląda to tak, że zawodnicy NBA, wokół których za oceanem budowany jest cały system ofensywny, po wyjęciu z niego nie bardzo potrafią przestawić się na wolniejszą grę, opartą na izolacjach. Ciekawe jak będzie to wyglądało w Tokio, choć tam Amerykanie nie pozwolą sobie już raczej na taką wtopę.

Legionista
    Jak na razie SRB-USA 32:7 po 10 minutach

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Raczej Zobacz posta
    Jak na razie SRB-USA 32:7 po 10 minutach
    A po 20 już tylko 44:40 jaja

Uprawnienia umieszczania postów