Pokaż wyniki od 1 do 22 z 22

Wątek: Engel w Lechu?

Legionista Awatar Aureliusz

Engel w Lechu?

Engel po Pali?

Były selekcjoner jest coraz bardziej zainteresowany prowadzeniem Lecha. Funkcja dyrektora w Legii to na pewno nie szczyt jego zawodowych ambicji.
    Na Bułgarskiej na razie cisza. Wolna niedziela, wolny poniedziałek, piłkarze zbierają się dopiero dzisiaj po południu. Ale w mieście wrze. Sportowy Poznań podzielił się na dwa obozy - zwolenników i przeciwników czeskiej myśli szkoleniowej. Lecz grono domagające się natychmiastowego zwolnienia duetu Pala - Panik stale się powiększa. Czy zarząd Lecha ugnie się presji kibiców i sponsorów klubu?

Lech Poznań zajmuje szczególne miejsce na piłkarskiej mapie Polski. Ma rzeszę wiernych, ale bardzo wymagających kibiców. Niepoślednią rolę odgrywają także media. Zainteresowanie tym co się dzieje na Bułgarskiej i wokół jest olbrzymie. Podobnie jak presja wyniku. Tysięcy kibiców, którzy co dwa tygodnie wydają 25 złotych na bilet nie interesuje, że Lech może grać dobrze za pół roku czy za rok. Oni chcą oglądąć zwycięstwa swojej ukochanej drużyny już dzisiaj, teraz.
    Tymczasem wyniki są słabe. Kibice wybaczyliby jeszcze porażki, gdyby było widać, że praca czeskich szkoleniowców przynosi jakieś efekty. Tego jednak trudno się dopatrzyć, a czarę goryczy przelał piątkowy mecz Lecha z Legią.

Po tym co wydarzyło się w Warszawie, na trenera Lecha wylała się fala krytyki. Dla poznaniaków mecz z Legią ma szczególne znaczenie. Pala jakby tego nie rozumiał, albo zbagatelizował problem.

- Dla mnie ten mecz niczym nie różni się od każdego spotkania ligowego. Można tutaj wygrać tylko trzy punkty. Nie ma żadnej dodatkowej premii - stwierdził Czech przed kamerami telewizyjnymi.

I Lech rzeczywiście zagrał jak o remis w Łęcznej czy Polkowicach, a nie jak o honor. Po porażce, dodajmy w beznadziejnym stylu, widział błędy u wszystkich, tylko nie u siebie. A ich lista jest, niestety, długa.

W piątek zaraz po meczu oraz w sobotnie popołudnie zarząd długo dyskutował z Liborem Palą. Wygląda na to, że dojdzie do kilku korekt w ustawieniu zespołu. Szkoleniowiec otrzymał też ultimatum. Albo wygra najbliższy derbowy pojedynek z Groclinem, albo straci posadę. Gra na ,,alibi’’ nikogo już nie interesuje. Lechowi potrzebne są zwycięstwa, bo przekładają się one bezpośrednio na sytuację finansową klubu
    .
    Nie bez znaczenia są też naciski sponsorów. Lecha ma się kojarzyć z sukcesem sportowym, musi go prowadzić też człowiek sukcesu, a do takich na razie trudno zaliczyć Palę. Nic więc dziwnego, że choć czeski szkoleniowiec nie wyczerpał jeszcze całkowitego kredytu zaufania, powoli myśli się już o jego ewentualnym następcy.

W Warszawie sondowano czy posadę dyrektora Legii na ławkę trenerską byłby gotowy zamienić Jerzy Engel. Takie nazwisko robi dobre wrażenie nie tylko na kibicach, ale również na potencjalnych inwestorach.

źródło: Gazeta Poznańska (90minut.pl)
    Legia
    wszystko co mamy to te trybuny szare...

Legionista Awatar MaxyM
    Tak sam z siebie sie wczoraj nad tym zastanwiałem... Jakby Engel przeszedł do Lecha, szczególnie po tych artykułach w NL, których jest autorem to straciłby w moich oczach szacunek, który sobie odbudował... i wiem, że on mój szacunek ma gdzieś, ale zawsze...

Legionista
    ja tez mam nadzieje ze to jest totalna plotka bo naparwde jesli by engel odszedl z Legii do Lecha to gbym stracil do niego szacunek po tych wywiadach udzielonych dla NL i tych felietonach! mam nadzieje ze pann Engel bedzie znami do konca! i przyciagnie sponsorow dla naszej kochanej Legii!
    Walczyć Trenować Warszawa musi Panować !

Legionista
    Engel może przyciągnąć inwestorów do Lecha. Ale z drugiej strony, cała atrakcyjność Engela polega na jego sukcesie, jakim było stworzenie grającej solidnie drużyny narodowej i awans do finałów MŚ. Stąd też jeszcze zainteresowanie jego osobą mediów. Siadając na ławce trenerskiej LEcha w charakterze pierwszego trenera, Engel bardzo dużo by ryzykował. Nieudane pół sezonu i Engel straci wszystko, na co sobie zapracował i bedzie niczym drugi Wójcik.

On chyba zdaje sobie z tego sprawę i ryzykował nie będzie, tym bardziej, że Legia wydaje się rozkręcać, więc tutaj miałby szansę podłączyć się do sukcesu Kuby, jak niegdyś uczynił to w Polonii wspierając Wdowca.
    koko koko Skorza spoko...

Administrator Awatar Q_(L)
    Duuużo więcej będziemy wiedzieć po meczu Lecha z Groklajnem.

Tak se myśle, że coś się może dziać, bo "Kubie" jakby coś drgnęło w zespole, a do Lecha trafił ulubieniec Engela - Marek "podaję głównie do tyłu" Świerczewski...
    "Obelgi - to argument tych, którzy nie mają argumentów."

Legionista Awatar MaxxxiM
    Cytat Zamieszczone przez Q_(L)

Tak se myśle, że coś się może dziać, bo "Kubie" jakby coś drgnęło w zespole, a do Lecha trafił ulubieniec Engela - Marek "podaję głównie do tyłu" Świerczewski...
    Marek Świerczewski????!!!!! chyba Piotr Swierczewski!

Engel: Polonia - Reprezentacja - wakacje - Legia - Lech? Czereszewski?
    22 (L)ata razem. Kibic w kapciach, z rozwiniętym mięśniem piwnym.

Legionista Awatar Unico
    A ja myślałem, że jak przyszedł do Warszawy to zechce być trenerem w Legii.
    Ciekawe czy jak otrzyma ofertę z Poznania to się zgodzi. Moim zdaniem tak.
    Jestem, a tak jakby mnie nie było...
    Nie ma mnie, a tak naprawdę jestem...

Nie wiem co za brednie wypisuje ta Gazeta Poznanska ale podobno Prezes Zarajczyk zdementował wszystko a podrugie Engel ma podpisany kontrakt i go spewnoscia wypelni :lech:

Cytat Zamieszczone przez MaxxxiM

Marek Świerczewski????!!!!! chyba Piotr Swierczewski!
    8- :fu: Ot co... :buhaha:

Cytat Zamieszczone przez [marcin
    ]Nie wiem co za brednie wypisuje ta Gazeta Poznanska ale podobno Prezes Zarajczyk zdementował wszystko a podrugie Engel ma podpisany kontrakt i go spewnoscia wypelni :lech:
    8- A co? Jak mam podpisaną umowę o pracę na czas nieokreślony to muszę pracować w firmie "do samego końca... mojego lub jej"

Cytat Zamieszczone przez Raekwon99
    jezeli Engel dostanie propozycje pewnie sie zgodzi. A jak ma podpisana umowe to e.t upomni sie jeszcze o odszkodowanie. ale to pewnie tylko plotka
    moze sie zgodzi, a moze sie nie zgodzi. moze wystapi o odszkodowanie, a moze nie bedzie musial. a moze Polska zostanie Mistrzem Europy, a Marek Saganowski krolem strzelcow. a moze Darek Kubicki zostanie trenerem Realu Madryt. a moze Gazeta Poznanska robi PR Lechowi, bo im zalezy zeby Kulczyk zabawil sie w Abramowicza?

poczekajmy troche idajmy na wstrzymanie. na razie z Legii nie ubyl Engel, tylko przyszedl Kus z polonii i cieszyc sie tym trzeba. bedziemy sie wsciekac i wyzywac odpowiedzialnych jak sie wydarzy cos konkretnie.

Legionista

Prócz Piotra Świerczewskieo jest tam jeszcze jeden Engela ulubieniec - Paweł Kaczorowski.
    mimo to nie sądzę, żeby Engel odszedł. Powody już podałem wcześniej
    koko koko Skorza spoko...

ems
    Guest
    Były selekcjoner jest coraz bardziej zainteresowany prowadzeniem Lecha. Funkcja dyrektora w Legii to na pewno nie szczyt jego zawodowych ambicji.

źródło: Gazeta Poznańska

dla mnie sprawa jasna

Legionista
    Engel drugim Czereszewskim?Oby nie.Lepiej dla niego aby pracował tutaj.Praca bezpieczniejsza,zyskuje szacunek,który po ewentualnym przejsciu do Lecha by stracił.Czy warto byłoby mu ryzykowac?Raczej nie ,ale kto wie...

Legionista Awatar Unico
    Cytat Zamieszczone przez Grabo
    Engel drugim Czereszewskim?Oby nie.Lepiej dla niego aby pracował tutaj.Praca bezpieczniejsza,zyskuje szacunek,który po ewentualnym przejsciu do Lecha by stracił.Czy warto byłoby mu ryzykowac?Raczej nie ,ale kto wie...
    Zyskuje szacunek? Chyba tylko u kibiców Legii :> Jak przejdzie do Lecha to będzie zyskiwał u poznaniaków.
    Jestem, a tak jakby mnie nie było...
    Nie ma mnie, a tak naprawdę jestem...

Cytat Zamieszczone przez Unico
    Cytat Zamieszczone przez Grabo
    Zyskuje szacunek? Chyba tylko u kibiców Legii :> Jak przejdzie do Lecha to będzie zyskiwał u poznaniaków.
    a jesli nie osiagnie nic z Lechem, to nie bedzie tez szacunku u kibicow Lecha, tylko jak oni to mowia _"terror" i cos tam jeszcze. poza kasa (chyba) to niespecjalnie mu sie taki transfer oplaca.

Legionista Awatar _Bart
    znow nie chce kogos powtorzyc ale dla mnie Engel byłby wtedy taka sama kurva jak Czereś tyle ze ten poszedłby tam gdzie mu bardfziej sie podoba (tam trener tu menadżer) a nie za kasa
    Niedowiarki, czcze umysły pełne są obawy,
    że na lewym brzegu Wisły nie ma juz Warszawy.

Że gdzie dawniej stały domy dziś porasta trawa...
    choć nie taka jak przed laty ale jest WARSZAWA

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez ems

źródło: Gazeta Poznańska

dla mnie sprawa jasna
    a moze lech to szczyt marzen ehh..
    panie engel przstan pan krecic tylko wejz sie za druzyne a w tedy beddziesz zadowolony bo jak beda efekty to bedzie kasa

Cytat Zamieszczone przez *PRZEMO*
    a moze lech to szczyt marzen ehh..
    panie engel przstan pan krecic tylko wejz sie za druzyne a w tedy beddziesz zadowolony bo jak beda efekty to bedzie kasa
    spoko spoko, Engel poki co nawet pary z ust nie puscil. a to ze jakas lokalna gazeta napisala costam, to nie koniec swiata. podobnie jak w przyadku Kusia trzeba poczekac az sam zainteresowanys ie wypowie.

Legionista Awatar szczepan
    a ja watpie w to i to bardzo bardzo mocno...

inaczej ja nie wierze w jego przejscie...

Legionista
    Eee w mojej opinii to tzw. kaczka dziennikarska. Taka sama jak np. transfer Sagana do Moskwy czy wiele wiele innych.
    Chociaż ciężki jest czas, PZPN gnębi nas
    Będą będą kibice za Legia szli,
    Nie pokona nas już nikt.

Legionista Awatar Norbas
    a może przekręt sportowy otworzył filię w Poznaniu?

przyjemny chłód na łysym karku
    w świetle latarni butów blask

Uprawnienia umieszczania postów