nasze granice / FC, kibice Legii spoza W-wy

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Mazi
    Legionista
    • 05.2003
    • 2218

    #61
    Taka ciekawostka , przed meczem widziałem 2 gości w fajnych bluzach:

    Ostro(L)eka

    you may try - (L) - but it won't die!
    ITI GO HOME!!!

    Komentarz

    • Raffi
      *****istrator
      • 05.2003
      • 13553

      #62
      A ja stałem koło kolesia z Pińczowa (Małopolska) i założki z Puław - kolegów Kamyka, niestety uciekli mi zaraz po meczu i nie zdążyłem poznać kolegi K. :/ Hadaj podawał, że były na meczu grupy zorganizowane m.in. z Przemyśla, Nowego Sącza, Gołdapi, Reszla, Bartoszyc i jeszcze jakieś...
      podpis cyfrowy <--------
      ================
      Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

      Komentarz

      • aaadamm
        Legionista
        • 05.2003
        • 1250

        #63
        Zebrałem wszystkie wasze wpisy(kozystałem też z www.ultralinks.prv.pl oraz NL), i postarałem się ułozyć to w jakąś w miare logiczną całóść. Potrzebne mi to będzie na witrynie internetowej Wild Westu.

        Oto efekt.



        Legia jako najpopularniejszy polski klub, ma ich bardzo dużo. Najprostszym przykładem jesteśmy my(Wild West-dop eLadamo). Mimo sporej odległości od Stolicy, kibicujemy Legiuni. Razem z nami jest kilkanaście większych lub mniejszych takich grup. Niestety, Mimo sporej ilości fan clubów brak jest jakiejkolwiek organizacji. Nie ma żadnej instytucji, stowarzyszenia, które sprawowałoby pieczęć na fan clubowymi kibicami. A szkoda, ponieważ potencjał jest ogromny, lecz niewykorzystany.



        -Biała Podlaska – w mieście podział kibiców jest bardzo skomplikowany. Swoich sympatyków ma Cracovia, Lech oraz Widzew, jednak moża spotkać osoby w szalach Legii;


        -Białystok – mimo znacznej przewagi Jagielloni, jest kilka osób, które w miarę regularnie zasiadają na Estadio WP, kiedyś mieli flage;


        -Brodnica – flaga

        -Chełm –

        -Chełmża – miejscowa drużyna nosi nazwę Legia więc trudno spodziewać się po fanach z tej miejscowości, żeby kibicowali innej drużynie;

        -Choszczno – miejscowość w województwie zachodniopomorskim, przeważają kibice Pogoni, jednak jest grupa Legionistów, posiadają flagę;

        -Ciechanów –

        -Dęblin –

        -Działdowo –

        -Ełk –

        -Grodzisk Maz. –

        -Grójec –

        -Konstancin – flaga

        -Kozienice –

        -Krosno – fan club Legii na Podkarpaciu, na razie słabo zorganizowani;

        -Kwidzyn - jeden z najstarszych fan clubów, posiada kilka flag, spotkać ich można na meczach w Warszawie, jak i na wyjazdach w Polsce i za granicą;

        -Legionowo –

        -Leszno – starsi kibice trzymają za Legią, młodzi za Lechem. Ciekawie wyglądają ich wyjazdy na mecz Unii – część autobusu śpiewa o Legii, część o Lechu. Na co dzień żyją w zgodzie. Posiadają flagę, ale dawno jej nie wywieszali.

        -Łask –

        -Łomianki - jeden z aktywniejszych pod warszawskich fan clubów. Posiadają bardzo ładną flagę;

        -Łomża –

        -Łuków – jeden z lepszych FC Legii. Miejscowi kibice Orląt to 100% (L). Zawsze można ich spotkać na meczu w Warszawie, bardzo często jeżdżą na wyjazdy. Posiadają flagę z nazwą miejscowości w barwach czerwono – biało - zielonych;

        -Łódź – kilka osób z tego miasta kibicuje Legii;

        -Mińsk Maz. – flaga

        -Mława – flaga

        -Nasielsk –

        -Nowy Dwór – sympatycy z tego miasta kibicują Legii oraz Świtowi. Zawsze są na meczach w Warszawie, często Legioniści wspomagają w dopingu ich drużynę;

        -Nowy Sącz – jeden kibic Legii w mieści, ale za to wszyscy go znają, gdyż wyjątkowo afiszują swoją miłość do „Wojskowych”;

        -Opatów – fani spod Kielc czasami zawitają na Łazienkowską ze swoja flagą;

        -Otwock – flaga

        -Ożarów Maz. –

        -Parysów – flaga

        -Piaseczno -

        -Piastów –

        -Piotrków –

        -Płońsk – flaga

        -Poznań – kilka osób ze Stolicy Wielkopolski wybrało właściwą drogę;

        -Pruszków –

        -Puławy –

        -Radom – całkiem liczna ekipa Legionistów, część to pozostałość z dobrych stosunków Legii i Radomiaka;

        -Radomsko – mimo, że w mieście znaczną przewagę ma miejscowy RKS, w radomszczanach płynie krew czerwono – biało - zielona, posiadają dwie flagi, często spotkać możemy ich w Warszawie;

        -Rawa Maz. – nie jest ich wielu, ale za to prawdziwi fanatycy. Niewiele osób wie, że większość flag na kijach, którymi macha obecnie Legia uszyli ludzie z Rawy;

        -Radzyń Podlaski – w mieście można spotkać kibiców Lecha, Legii, Widzewa i Wisły, a żeby było śmieszniej, wszyscy żyją w zgodzie i chodzą na mecze miejscowego Spomleku, gdzie razem dopingują swoich piłkarzy;


        -Siedlce – w mieście tym mieszka bardzo dużo kibiców z „czarna eLką” w sercu, posiadają dwie flagi, bardzo często wspomagają swoim dopingiem piłkarzy Legii w Warszawie;

        -Sierpc –

        -Skierniewice – liczna grupa kibiców Legii jak i Widzewa

        -Sochaczew – liczna grupa kibiców Legii jak i Widzewa;

        -SQUADRON – grupa kibiców Legii na Śląsku, powstali w 2001 roku, liczą sobie ok. 30-40 osób, posiadają flagę, wspomagają „wojskowych” na meczach w południowej Polsce, często widziani są też na Łazienkowskiej;

        -Sulejówek – obecnie najaktywniejszy fan club Legii. Razem z flagą „Legiony Sulejówka” są na każdym meczu w Warszawie i większości wyjazdów;

        -Stryków – powstali w połowie 2002, liczą ok. 10 osób, trzymamy kciuki, gdyż miejscowość znajduję się pod samą... Łodzią;

        -Syców – skromna ekipa na co dzień jeżdżąca na Śląsk Wrocław, co nie przeszkadza jej sympatyzować za Legią;

        -Szamotuły – kilka osób z wielkopolskiego miasta kibicuje Legii;

        -Tarnów – kibice Unii sympatyzują za Legia, kibice Tarnovii Legii nie lubią;

        -Tomaszów Maz. –

        -Wieluń – fani miejscowego WKS-u Wieluń – województwo łódzkie- są kibicami Legii, w mieście spotkać można również kilku Widzewiaków i eŁKaeSiaków;

        -Włocławek –

        -Wołomin – podwarszawskie miasto zdominowane przez kibiców Legii;

        -Wronki – nieliczna grupką młodych kibiców sympatyzuję za Legią;

        -Wyszków – są na każdym meczu w Stolicy, bardzo często wieszają swoją kraciastą flage na rogu „Żylety”;

        -Ząbki –

        -Zelów –

        -Zgorzelec – od lat spora ekipa trzyma za Legią, w mieście niewielka przewaga Śląska;



        PS. Jeśli popełniłem błąd – bardzo przepraszam i proszę o korektę oraz o podesłanie informacji w celu uzupełnienia.



        I JAK ?
        Warszawa

        Komentarz

        • Raffi
          *****istrator
          • 05.2003
          • 13553

          #64
          Jeszcze: Przemyśl, Gołdap, Bartoszyce(słabo zorganizowane chyba, chociaż zjechali na ostatni mecz), Zambrów(grupa z flagą), Błonie, Pisz. Oczywiście nie ma co tu wpomniać o tych mniejszych miejscowościach typu Nowe Miasto czy Mogielnica, bo same w sobie nie są zbytnio zorganizowane. Chociaż w sumie wymieniłeś Parysów, który jest jeszcze mniejszy, obok Parysowa (jakieś 50 km na północ) są i Zatory (50 osób stamtąd, z flagą, było na meczu z Wisłą), notabene i jedno i drugie to nawet nie miasta. A jak Wieluń to i Praszka tym bardziej (Motor Praszka).
          Wydaje mi się, że w Skierniewicach czy Tarnowie, wcale nie jest tak "fajnie". Kibice Unii sympatyzują bardzo często z Wisłą.
          podpis cyfrowy <--------
          ================
          Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

          Komentarz

          • Kiju
            Widzewiak
            • 05.2003
            • 822

            #65
            Zaskoczył mnie Stryków i tak naprawde to watpie aby az 10 osób jezdziło na Legie,kto przejezdzał przez stryków ten wie ze jest to malutka miescinka...
            W Radomsku Legia chyba tez nie ma tak rózowo,tak samo jak w Skierniewicach.
            WIDZEW I RUGBY-TO JEST TO CO KOCHAM! http://szczawiu.republika.pl/forum/spzw.gifCARTMAN!
            RYSIO Z "KLANU" TO BYDLE I CIOTA!!!

            Komentarz

            • aaadamm
              Legionista
              • 05.2003
              • 1250

              #66
              Zamieszczone przez Kiju
              Zaskoczył mnie Stryków i tak naprawde to watpie aby az 10 osób jezdziło na Legie,kto przejezdzał przez stryków ten wie ze jest to malutka miescinka...
              W Radomsku Legia chyba tez nie ma tak rózowo,tak samo jak w Skierniewicach.
              ze Strykowa to mam info od samych fanow..sam tego nie wysmyslilem..nie wiem jak jest w Radomsku...moge tylk oprzpuszczac...jesli mozecie dodajcie cos do opisow lub uzupelnijcie je.


              Raffi
              Jeszcze: Przemyśl, Gołdap, Bartoszyce(słabo zorganizowane chyba, chociaż zjechali na ostatni mecz), Zambrów(grupa z flagą), BłoniePisz. Oczywiście nie ma co tu wpomniać o tych mniejszych miejscowościach typu Nowe Miasto czy Mogielnica, bo same w sobie nie są zbytnio zorganizowane. Chociaż wymieniłeś Parysów, który jest jeszcze mniejszy, obok Parysowa (jakieś 50 km na północ) są i Zatory (50 osób stamtąd, z flagą, było na meczu z Wisłą), i jedno i drugie to nawet nie miasta. A jak Wieluń to i Praszka tym bardziej (Motor Praszka).
              Wydaje mi się, że w Skierniewicach czy Tarnowie, wcale nie jest tak "fajnie". Kibice Unii sympatyzują bardzo często z Wisłą.
              dodalem

              Wiesz Rafii, ja nei mam obeznania, co jest miastem a co nie jest miastem , wiec moge zdac sie tylko na informacje ktore zebralem...
              a odnosnie Tarnowa...to powolalem sie na info Karpiko
              Warszawa

              Komentarz

              • Pesto
                Legionista
                • 05.2003
                • 1899

                #67
                Radomsko - aktywny fan - club Legii , czasem bywaja w Sosnowcu. W Radomsku liczy się Widzew , jest też miejscowy RKS.

                Tarnów - miejscowych interesuje głównie żużel (Unia) , co przesądza o piknikowym charakterze tutejszego kibicowania. Tarnovia to dupowłazy Cracovii , siłą rzeczy nienawidzą więc Legii. Ten śmieszny klubik gra w IV lidze (która w Małopolsce liczy 36 zespołów) , już 2 razy utrzymał się przy zielonym stoliku (!) , a w III lidze nieraz dostawał takie baty jak 0:10 z Polonią Przemyśl. Młyn Tarnovii to głównie przerzutki i złodzieje.
                Sympatie między Legią a gts są rozłożone nierówno (na korzyść gts od kilku lat) , ale na pewno wiślactwo nie ma 98 % , jak kiedy pisał dareq - tyle to mogą mieć w Bochni. Słynne 3:2 (2002) oglądałem właśnie w tarnowskiej knajpie - sympatie widzów były rozłożone mniej więcej po połowie. Mam rodzinę w Tarnowskim , kuzyni idą za Legią ale to tylko sympatycy i w życiu na Łazienkowskiej nie byli. W Dąbrowie Tarnowskiej jest legijna grupka , która jeździ na niektóre mecze.
                bana mu , temu pestu

                Komentarz

                • Nazgul
                  Legionista
                  • 05.2003
                  • 15391

                  #68
                  AFAIK Sierpc to Wisła Płock i swego czasu Widzew. Nie wiem czy do tej pory, ale kiedyś tak. Może miało to związek ze zgodą Widzewa z Petrochemią...
                  From flood into the fire
                  One thousand voices sing
                  We're in this together
                  For whatever fate may bring

                  Komentarz

                  • Raffi
                    *****istrator
                    • 05.2003
                    • 13553

                    #69
                    Też mi się tak wydaje, wprawdzie "na kickerze" było 2 Legionistów z Sierpca (i jeden Nafciarz ) - nawet się kłocili o to ), ale ogólna tendencja jest chyba właśnie taka jak Andrzej napisał (ze zdecydowanym wskazaniem na Petrę ofkorz).
                    A i na przykłąd w Gorycach wspierała Legię spora grupa kibiców z Sandomierza (rekrutująca się chyba głównie spośród fanów Wisły Sandomierz), ale nie wiem, jak to tam dokładnie wygląda
                    podpis cyfrowy <--------
                    ================
                    Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

                    Komentarz

                    • Mazi
                      Legionista
                      • 05.2003
                      • 2218

                      #70
                      Nie widzę Ostrowii Mazowieckiej ( 20 tyś mieszkanców ) . Zdecydowane panowanie Legii ( ostatnio coraz wiecej ludzi stamtąd jezdzi - mniędzy innymi piłkarze Ostrowii - oczywiscie kibice Legii ) . Raz moj kumpel widział też jakiegoś ojca z małym synem z Ostrowii - ogolnie rzecz mówiąc - zdecydowana dominacja Legii .
                      Brok i Małkinia to mniejsze mieściny ,ale tutaj również niepodważalnie króluje Legia .
                      you may try - (L) - but it won't die!
                      ITI GO HOME!!!

                      Komentarz

                      • szczepan
                        Legionista
                        • 05.2003
                        • 5531

                        #71
                        Zamieszczone przez eLadamo

                        -Włocławek –

                        -

                        Tutaj kiedy miasto dzielilo sie glownie na fanow Widzewa i LKSu. Z tego co czytalem bodajze w TMK to byla dosyc mocno jezdzaca na RTS ekipa nawet ponad 100. Ale to byly czasy gry LKS w pierwszej lidze oraz ostatnich sukcesow Wiedzewa. W tej chwili raczej to wszystko ucichlo. Wiadomo tez ze Petra ma jakies tam swoje wplywy. Pewnie gdyby wyszly im wystepy w Pucharach to zyskali by a tak to raczej nici. Co do Legii na murach nie widzialem zadnych napisow itp ani nie spotkalem sie z zadnymi kibicami wiec to raczej pojedyncze osob ktore sie nie ujawniaja.
                        Obecnie we Wloclawku jest 3 liga (tylko nie pamietam czy Kujawiak czy Wloclavia) wiec moze ruch kibicowski troche odzyje.
                        Aha taka mala ciekawostka ze stadion (naprawde niezly jak na 3 lige) ktorejs z druzyn jest polozony tak o 500 o komendy miejskiej policji (tzn byla tam przynajmniej za komuny ale chyba teraz tez jest nadal) w jedna strone a w druga tak tez z 500 jest cmentarz. wiec okolica ciekawa.
                        ________________________________________

                        _______________________________________
                        mnie tu nie ma

                        Komentarz

                        • Kiju
                          Widzewiak
                          • 05.2003
                          • 822

                          #72
                          We włocławku ludzie zaczeli na Kujawiaka chodzić,na ostatnim meczu było chyba nawet 4000 kibiców.
                          We Włocławku było zawsze sporo łksu,choc nie zdziwiłbym sie gdyby przestali jezdzic,bo według ibiców Łks kibice z FC to wiesniaki
                          WIDZEW I RUGBY-TO JEST TO CO KOCHAM! http://szczawiu.republika.pl/forum/spzw.gifCARTMAN!
                          RYSIO Z "KLANU" TO BYDLE I CIOTA!!!

                          Komentarz

                          • szczepan
                            Legionista
                            • 05.2003
                            • 5531

                            #73
                            Zamieszczone przez Kiju
                            We włocławku ludzie zaczeli na Kujawiaka chodzić,na ostatnim meczu było chyba nawet 4000 kibiców.
                            We Włocławku było zawsze sporo łksu,choc nie zdziwiłbym sie gdyby przestali jezdzic,bo według ibiców Łks kibice z FC to wiesniaki
                            Kiju ale to nie przypadkiem z Wloclawka jezdzilo pareset osob do Was na mecze? moze cos mi sie pomieszalo ale chyba w przegladzie wojewodzkim w TMK tak bylo?!


                            ps
                            co do filmiku z Lecha to calkiem fajny... czasem ostrosc gubila sie ale ok... chociaz ta muzyka?! moze cos ostrzejszego nasepnym razem...
                            ________________________________________

                            _______________________________________
                            mnie tu nie ma

                            Komentarz

                            • Raffi
                              *****istrator
                              • 05.2003
                              • 13553

                              #74
                              Zamieszczone przez szczepan
                              Aha taka mala ciekawostka ze stadion (naprawde niezly jak na 3 lige) ktorejs z druzyn jest polozony tak o 500 o komendy miejskiej policji (tzn byla tam przynajmniej za komuny ale chyba teraz tez jest nadal) w jedna strone a w druga tak tez z 500 jest cmentarz. wiec okolica ciekawa.
                              Hehe, na stadionie Pilicy Nowe Miasto jest tylko jedna porządna trybuna (na ok. 2600-3000 miejsc siedzących), bo po drugiej stronie, wzdłuz ogrodzenia jest...mur cmentarny '8
                              podpis cyfrowy <--------
                              ================
                              Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

                              Komentarz

                              • Pesto
                                Legionista
                                • 05.2003
                                • 1899

                                #75
                                Zamieszczone przez szczepan
                                Włocławek - Tutaj kiedy miasto dzielilo sie glownie na fanow Widzewa i LKSu. Aha taka mala ciekawostka ze stadion (naprawde niezly jak na 3 lige) ktorejs z druzyn jest polozony tak o 500 o komendy miejskiej policji (tzn byla tam przynajmniej za komuny ale chyba teraz tez jest nadal) w jedna strone a w druga tak tez z 500 jest cmentarz. wiec okolica ciekawa.
                                jest też grupka kibiców Legii , ale mniejsza niż Widzewa czy ŁKS - a w ogóle we Włocławku króluje koszykówka

                                ŁKSiaki wymysliły sobie tłumaczenie , że Włocławek i Pabianice to nie zadupia (w odróżnieniu od fan - clubów Widzewa). Tylko co powiedzą o Konstantynowie ? ho:

                                a co do komendy miejskiej przy stadionie , to identyczna sytuacja jest w Bielsku - Białej

                                PS szczepan - jak piszesz o klubie z Płocka , nie używaj nazwy o...
                                bana mu , temu pestu

                                Komentarz

                                Pracuję...