Strona 96 z 209 PierwszyPierwszy ... 46869293949596979899100106146196 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,851 do 2,880 z 6265

Wątek: Co się dzieje z byłymi Legionistami?

Legionista Awatar crolick
    Była już o tym mowa. Chodziło o Cracovie

Byłem zwolennikiem Radko mimo że poszedł do Hebei (po) Fortune. Jeśli jest to prawda co tam wyżej skopiował użytkownik paether, że prowadził rozmowy z innym polskim klubem bardzo bym chciał zeby był to Lech. Pewnie trochę by to zabolało ale w końcu duża część ludzi uświadomiła by sobie jaki to on legionista z krwi kości i pieniędzy.

EDIT:
    crolick mnie wyprzedził chodziło o Cracovie.
    Ostatnio edytowane przez (L)dorado ; 07-02-2016 o 15:47

Legionista
    Kij z tym. Gość ma zero samokrytyki w sobie. Skoro po roku nie grania w piłkę oczekiwał, że Legia da mu normalny kontrakt ... Albo zero krytyki do siebie albo zero szacunku dla klubu.

Niektórzy powinni sobie przemyśleć te robienie z Rado legendy,był prawilnym obcokrajowcem i to tyle, ostatni który pracował na miano legendy i spierdolił to wg mnie Kowalczyk.....od jego czasu tylko Artur pracuje na to miano,mam nadzieje ze jeszcze do nas wróci i strzeli jakiegoś karnego spuszczając do drugiej ligi np.Wisłę .

Legionista Awatar ZwolSon
    Cytat Zamieszczone przez crolick Zobacz posta
    Była już o tym mowa. Chodziło o Cracovie
    Później nawet Termalica była rozważana ponoć...
    Legia Warszawa to tylko mam w głowie

Legionista Awatar wujek_tomasz
    Cytat Zamieszczone przez ZwolSon Zobacz posta
    Później nawet Termalica była rozważana ponoć...
    CWKS LEGIA WARSZAWA

Legionista Awatar arni87
    Cytat Zamieszczone przez kamilsson Zobacz posta
    Niektórzy powinni sobie przemyśleć te robienie z Rado legendy,był prawilnym obcokrajowcem i to tyle, ostatni który pracował na miano legendy i spierdolił to wg mnie Kowalczyk.....od jego czasu tylko Artur pracuje na to miano,mam nadzieje ze jeszcze do nas wróci i strzeli jakiegoś karnego spuszczając do drugiej ligi np.Wisłę .
    Dla mnie miano legendy wypracował sobie Jacek Zieliński, nie wiem czemu nie ma nawet go w galerii sław. Mimo lepszych finansowo ofert został, i to 12 lat grając w Legii.
    ,,Jeszcze na mnie nie nadeszła pora, ale na pewno już wkrótce wrócę na stałe do Polski, do Warszawy, która nadal pozostaje dla mnie najpiękniejszym miastem świata. (...)
    Może wrócę do swojej ukochanej Legii ..."

Legionista Awatar kowallu
    Następnym razem zapierdalajac do pracowników klubu ("piłkarzy"), pozornych legend po piąteczki po meczu może się większość opamięta.
    Piłkarz to pracownik który ma rodzinę, kredyty mieszkaniowe, samochodowe i Bóg jeden wie co Jeszcze do spłaty.
    Pamięta choć większość z was kto to jest Legia?
    " Ojczyzny nie zabiorą Ci nigdy jeśli nosisz ją w swoim sercu "

Legionista Awatar Alek
    Cytat Zamieszczone przez kowallu Zobacz posta
    Następnym razem zapierdalajac do pracowników klubu ("piłkarzy"), pozornych legend po piąteczki po meczu może się większość opamięta.
    Piłkarz to pracownik który ma rodzinę, kredyty mieszkaniowe, samochodowe i Bóg jeden wie co Jeszcze do spłaty.
    Pamięta choć większość z was kto to jest Legia?
    A tak na serio co złego jest w zbiciu piony z zawodnikiem po meczu ?

Miroslav Radović podpisał dziś półtoraroczny kontrakt z NK Olimpiją Lublana.
    http://legionisci.com/news/66247_Rad...a_Lublana.html
    http://www.nkolimpija.si/zeleno-beli...napadalca-news

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez arni87 Zobacz posta
    Dla mnie miano legendy wypracował sobie Jacek Zieliński, nie wiem czemu nie ma nawet go w galerii sław. Mimo lepszych finansowo ofert został, i to 12 lat grając w Legii.
    Z Zielińskiem to w ogóle jakoś dziwnie wyszło, nie zrobili mu żadnego pożegnania (kończył chyba karierę kontuzją), inna sprawa, że ciągnie się za nim podejrzenie handlowania.
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Legionista Awatar beka
    Możesz rozwinąć z tym podejrzeniem?

Tez bym byl zainteresowany tym rozwinieciem. Zielkowi miejsce w galerii slaw nalezy sie jak psu buda. Dla mnie zdecydowany numer jeden od lat '90 do dzis.
    Odnosnie Rado to tylko pokazuje jak przez rok sie duzo moze zmienic. Wychodzi na to, ze naprawde na chwile obecna i w takiej niepewnej formie nie jest Legii potrzebny. Oczywiscie latem moze sie to zmienic. Osobiscie nazywanie go dolarem czy jechanie na forum uwazam za slabe.
    Moin, moin was geht?

Legionista Awatar Chmielo
    Słabe to było odejście przed dwumeczem z Ajaxem do II ligi chińskiej.
    A Melanż Trwa...

Legionista Awatar Marcino
    Ja tu czegoś nie rozumiem. Odszedł dla kasy, wielkiej kasy. Pamiętam jak ogrom ludzi krzyczał, że Rado w rok zarobi tyle, że ustawi się do końca życia + odłoży dobrą kasę dla swoich dzieci.
    Nagle wraca i co ? I dalej tej kasy mu trzeba ?

Zależy mu na kontrakcie dłuższym niż pół roku, na pewno zdaje sobie sprawę, że będzie ciężko przebić się choćby do 18-stki (po rocznej przerwie w futbolu) a sam trener to nie Henning Berg, tylko mordercza budowa formy i stawianie na graczy, którzy chcą orać boisko wzdłuż i wszerz.
    Po chwili okazuje się, że Miro, który zarobił mnóstwo kasy idzie dalej ją zarabiać, z tym że byle gdzie.
    Bał się ciężkiej pracy ? Że trzeba będzie udowadniać wszystko od początku ?
    W tym przypadku podoba mi się działanie klubu i trenera, że Rado nie wraca za samo nazwisko, że trwa budowa drużyny i jest to według wytycznych "góry" i tym razem nikt tego nie mąci. Póki co, (odpukać) to poza Kuciakiem nie straciliśmy żadnego ważnego ogniwa a drużyna jest wzmocniona na paru pozycjach (czy prawidłowo to się okaże).

Legionista Awatar Warszawiak
    Wchodzę na forum i ze zdziwieniem stwierdzam, że wywiad z dawnym kierownikiem drużyny, który wisi na stronie głównej od południa http://legionisci.com/news/55905_Tun...dodajkomentarz, nie wywołał lawiny komentarzy. Ba, nawet jednego wpisu nie można zobaczyć.
    Zostawmy więc na bok Radovicia, Grosickiego i innych. Oddajmy głos panu Orłowskiemu:
    Cytat Zamieszczone przez Kazimierz Orłowski o Buncolu, Wdowczyku i Urbanie
    Jest trochę prawdy w tym, że Górnik przekazał pieniądze za ten mecz w pudełku po butach?- Nie trochę, tylko cała prawda! Ja to pudełko z butami wymieniłem na drugie buty, za które wykupiłem Buncolowi mieszkanie na Wiatracznej. Miałem klucze od tego mieszkania i trzymałem je, bo przecież Buncol już wyjechał. Andrzej za to pudełko wyjechał za granicę mając 28 lat, a limit wynosił wtedy 30. To za co pojechał?! Dobrze, że tego pudełka, wtedy pod szatnią w Zabrzu nie szarpnąłem. To co mówi Jan Urban to jest kłamstwo. Szkoda mi go.

Urban wiedział o tym? Wszyscy z Górnika wiedzieli o ustawieniu meczu, czy może to było załatwione przez trzech zawodników z jednej i drugiej drużyny?
    - Była mała garstka, która o tym wie. I oni wiedzą, że wiem o tym co zrobili. Ci zawodnicy idą dalej - oni przecież robili jeszcze inne numery i niektórzy teraz są blisko reprezentacji. Ta grupa mówi teraz, że będzie uzdrawiać polską piłkę nożną. Nie uzdrowią, bo oni mają swoją mentalność. Tylko oszukują ludzi. Po meczu z Górnikiem balon pękł, coś w drużynie pękło. Zaczęły się podziały na tych co wzięli, tych co nie wzięli i podejrzani zaczęli przepychanki. To już był koniec, nie było drużyny.

Trener Engel podejrzewał co się święci przed meczem, a może w trakcie?
    - Ja wyczułem, że Engel początkowo walczył o to i albo udawał, że nie wie, albo nie wiedział... A mnie natknął na to wszystko przypadek. Witkowi Sikorskiemu pękła wtedy sznurówka, a ja nie wziąłem sznurówek z Warszawy. Trzeba pamiętać, że wtedy kierownik był od wszystkiego. Poszedłem więc po nie do magazynu. W tym czasie Jurek Engel prowadził już odprawę przed meczem. Nie było na niej Buncola. "Gdzie jest Buncol?" - pytają się wszyscy. "Był przed chwilą" - pada odpowiedź. Idąc po sznurówkę do magazynu, zobaczyłem go i w tym momencie, w którym podszedłem, wyszedł Jan Urban z pudełkiem. I on po latach mówi, że Buncol przywiózł do Warszawy buty! Buncol mógł mieć takich butów i tysiąc! Urban dał Buncolowi to pudełko. Powiedziałem Andrzejowi, żeby poszedł do szatni, bo trener prowadzi odprawę. "Dobra, zaraz pójdę" - odpowiedział. Powiedziałem, żeby dał mi pudełko, ja dołączę do sprzętu i w Warszawie mu oddam. W głowie mi się nie mieściło, żeby było coś nie tak. Taki ważny mecz, a Buncol taki nieskupiony. A oni to robili jawnie, wcale się z tym nie kryli. Zawodnicy robili wtedy co chcieli, to oni zmieniali trenerów, prezesów... Ale wracając do wątku - Buncol nie chciał mi dać tego pudełka. Wtedy przyjechał niebieskim Fordem - pierwszy i ostatni raz - cinkciarz taki, dobry kolega Jacka Kazimierskiego i właśnie Andrzeja Buncola. Andrzej jemu dał to pudełko. Do niego miał zaufanie, do mnie nie. Później, jak już przemyślałem wszystko i połączyłem fakty, to całe szczęście, że nie szarpnąłem wtedy tego pudełka, bo pewnie i mnie by "szarpnęli". Tacy ludzie byli w to zamieszani, że lepiej nie mówić. Bardzo wysoko postawieni, stąd załatwili Andrzejowi wyjazd w wieku 28 lat. (...)
    W meczu w Zabrzu w 1986 roku można mieć jakieś pretensje do sędziego?
    - Sędzia "dołożył" się na jakieś 10 procent. Mecz był robiony gdzie indziej. Rozgrywający jak miał podać piłkę Arceuszowi, czy 'Dziekanowi', to podawał im dopiero, jak ci byli na spalonym. Obrońcy Górnika grali modny obecnie hiszpański futbol - za linią środkową boiska, w ogóle nie przejmując się tym, że ktoś może przejść. Bo nikt nie mógł przejść - tak było uzgodnione. Pierwsza bramka padła tak, że Wdowczyk, który mógł zrobić wszystko, główkował pod nogi rywala na piąty, czy szósty metr przed naszą bramką. Cieszy jedynie, że w nowym sezonie, gdy pojechaliśmy do Zabrza, wygraliśmy pewnie 4-2. Tego trenera, który był w sezonie 85/86 wyrzucili, a wzięli Leszka Ćmikiewicza, którego mi szkoda. Po tym przegranym meczu z Legią został zwolniony.
    Nie jestem w stanie zrozumieć jak wielka Legia nie dba o swoich ludzi, a po latach zatrudnia kierownika zabrzańskiej drużyny z roku 1986 [Edwarda Sochę - przyp. B.], czy czołowego zawodnika na trenera [chodzi o Jana Urbana - przyp. B.]. Tu powinno się sprowadzać ludzi, którzy będą pasowali.
    Jak dla mnie ktoś udzielając takiego wywiadu dla największej kibicowskiej strony Legii, raczej nie boi się procesu.
    Trzech panów (może najmniej Urban, bo on kupował dla swoich wówczas. Szkoda że nie potrafi się przyznać po latach...) przewijających się w tym wywiadzie nie powinno mieć prawa wstępu na Łazienkowską i ciśnięte zdecydowanie bardziej niż Kaczorowski.
    Kto w tym meczu grał na rozegraniu? Kaczmarek? Karaś? Sikorski?
    Ostatnio edytowane przez Warszawiak ; 08-02-2016 o 19:11
    Legia

Legionista Awatar Ćwirek
    Cytat Zamieszczone przez Warszawiak Zobacz posta
    Wchodzę na forum i ze zdziwieniem stwierdzam, że wywiad z dawnym kierownikiem drużyny, który wisi na stronie głównej od południa http://legionisci.com/news/55905_Tun...dodajkomentarz, nie wywołał lawiny komentarzy. Ba, nawet jednego wpisu nie można zobaczyć.
    Zostawmy więc na bok Radovicia, Grosickiego i innych. Oddajmy głos panu Orłowskiemu:

Jak dla mnie ktoś udzielając takiego wywiadu dla największej kibicowskiej strony Legii, raczej nie boi się procesu.
    Trzech panów (może najmniej Urban, bo on kupował dla swoich wówczas. Szkoda że nie potrafi się przyznać po latach...) przewijających się w tym wywiadzie nie powinno mieć prawa wstępu na Łazienkowską i ciśnięte zdecydowanie bardziej niż Kaczorowski.
    czytałem ten wywiad dwukrotnie, nóż się człowiekowi otwiera w kieszeni...
    ale o tym, że posypią się pozwy niestety też pomyślałem, to są bardzo otwarte karty, jeśli można w ogóle użyć takiego eufemizmu..

Legionista Awatar beka
    a moim zdaniem słaby wywiad. Generalnie rozmówca w stylu: wszyscy to chuje, złodzieje i nieudacznicy, tylko ja jeden zajebisty i najlepszy.

no i uroczy fragment
    Nie jestem w stanie zrozumieć jak wielka Legia nie dba o swoich ludzi, a po latach zatrudnia kierownika zabrzańskiej drużyny z roku 1986 [Edwarda Sochę - przyp. B.], czy czołowego zawodnika na trenera [chodzi o Jana Urbana - przyp. B.]. Tu powinno się sprowadzać ludzi, którzy będą pasowali.
    w zestawieniu z początkiem wywiadu:
    Renke powiedział, że pomoże mi pójść do Legii. A ja na to: a gdzie ja w Legii? Przecież ja przedtem byłem w Polonii...

Legionista Awatar crolick

Kaczmarek i Sikorski grali wtedy chyba na boku pomocy. A Karas to of pom i grał obok Buncola w środku.

Beka, chyba niesłusznie patrzysz na te wypowiedzi przez pryzmat ostatnich 20-25 lat i rywalizacji z KSP.
    Zresztą sam Orłowski wspomina w wywiadzie, że dla niego liczy się cała warszawska piłka. Myślę, że kiedyś wśród niezaangażowanych kibiców takie podejście było na porządku dziennym.
    Widzę, że sporo osób odebrało Orłowkiego jako niezłego megalomana, ale oprócz wychwalania swoich zasług w kilku miejscach wspomina także o działaniach i sukcesach innych osób.
    Dla mnie ten wywiad jest szokujący. Zresztą rzadko zdarza się, aby ktoś tak otwarcie opowiadał o futbolowej otoczce nawet gdy dotyczy ona zamierzchłych czasów.
    Legia

Jest jednak różnica między "był w nielubianym klubie" a "ustawił mecz, który zabrał Legii mistrza" - trochę inny kaliber "przewiniena"

Legionista
    Mnie tam wywiad nie zszokował kompletnie. Powiedziane zostało głośno to, co wszyscy wiedzą.
    A co do Zielka. Jak kończył karierę to w mojej osobistej klasyfikacji był trzecim w historii po Kaziu i Panie Lucjanie. Od tego momentu zero, dosłownie zero o nim w klubie, też tego nie rozumiem.

Bardzo ciekawy wywiad, ale wspomnienia zawierają sporo błędów. Jesienią 1986 Legia wygrała w Zabrzu 4:3 a nie 4:2, mecz z Olimpia był w sezonie 1987/88 i na boisku nie bylo Mielcarskiego. W 1985 Witold Sikorski raczej nie był młodzieżowym reprezentantem Polski bo miał 26-27 lat. Szkoda ze brakuje szczegółów dotyczących rewanżu z Interem z jesieni 1986. Ale stawiam ze Kazimierski ma brudne ręce. Zreszta podobnie mówiło sie o meczu Grecja-Polska w EME wiosną 1987 gdy przepuscil szmatę a chwile potem podpisał kontrakt z Olympiakosem
    Powiadają, że kumoter szyszkownik sam bardzo lubi pociurlać...

Cytat Zamieszczone przez szyszkownik_kilkujadek Zobacz posta
    Bardzo ciekawy wywiad, ale wspomnienia zawierają sporo błędów. Jesienią 1986 Legia wygrała w Zabrzu 4:3 a nie 4:2, mecz z Olimpia był w sezonie 1987/88 i na boisku nie bylo Mielcarskiego. W 1985 Witold Sikorski raczej nie był młodzieżowym reprezentantem Polski bo miał 26-27 lat. Szkoda ze brakuje szczegółów dotyczących rewanżu z Interem z jesieni 1986. Ale stawiam ze Kazimierski ma brudne ręce. Zreszta podobnie mówiło sie o meczu Grecja-Polska w EME wiosną 1987 gdy przepuscil szmatę a chwile potem podpisał kontrakt z Olympiakosem
    I taki ktos jak Kazimierski ma jeszcze czelnosc plakac w gazetach ze nie dostaje zaproszen na obecna Legie? Zenada.
    Wdowczyk jak wroci na karuzele mam nadzieje ze zostanie odpowiednio przywitany przez trybuny.

Barto(L)d - kazdy slyszal o watpliwosciach z 1986 (o 2006 zreszta tez) ale tutaj pada sporo szczegolow i nazwisk ktorych ja nie znalem wczesniej w kontekscie tych wydarzen.
    Legia

Legionista Awatar looking1916
    I taki ktos jak Kazimierski ma jeszcze czelnosc plakac w gazetach ze nie dostaje zaproszen na obecna Legie? Zenada.
    Wdowczyk jak wroci na karuzele mam nadzieje ze zostanie odpowiednio przywitany przez trybuny.

Barto(L)d - kazdy slyszal o watpliwosciach z 1986 (o 2006 zreszta tez) ale tutaj pada sporo szczegolow i nazwisk ktorych ja nie znalem wczesniej w kontekscie tych wydarzen.
    Możesz wyjaśnić?

Marcin Komorowski przeszedł zabieg ścięgna Achillesa. 31-letni defensor Tierieka Grozny przebywa obecnie w klinice w Warszawie.

Komorowski był już operowany we wrześniu ubiegłego roku, jednak powracające dolegliwości zmusiły sztab medyczny rosyjskiego klubu do skierowania go na kolejny zabieg. Komorowski jesienią nie zanotował żadnego występu.
    "Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna: tą rzeczą jest honor."
    PamiętaMY !

Z tęsknoty za ligową breją oglądam "mecz" Ruch - Zagłębie i tak sobie patrzę na byłych legionistów w obu zespołach i ich ilość w Ruchu jest pokaźna. Surma, Iwański, Mazek, Efir, Cichocki, Skaba, Moneta.
    CWKS LEGIA WARSZAWA

Legionista Awatar kowallu
    Jakieś przebłyski ???
    " Ojczyzny nie zabiorą Ci nigdy jeśli nosisz ją w swoim sercu "

Legionista Awatar looking1916
    Cytat Zamieszczone przez OskarLegionista Zobacz posta
    Marcin Komorowski przeszedł zabieg ścięgna Achillesa. 31-letni defensor Tierieka Grozny przebywa obecnie w klinice w Warszawie.

Komorowski był już operowany we wrześniu ubiegłego roku, jednak powracające dolegliwości zmusiły sztab medyczny rosyjskiego klubu do skierowania go na kolejny zabieg. Komorowski jesienią nie zanotował żadnego występu.
    To już wiemy czemu do nas nie trafił.

Cytat Zamieszczone przez kowallu Zobacz posta
    Jakieś przebłyski ???
    Raczej nie. Można powiedzieć, że ci co zagrali nie odstawali od poziomu meczu...
    CWKS LEGIA WARSZAWA

Uprawnienia umieszczania postów