Strona 199 z 209 PierwszyPierwszy ... 99149189195196197198199200201202203 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5,941 do 5,970 z 6265

Wątek: Co się dzieje z byłymi Legionistami?

Cytat Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta
    A Reca to legionista?

Nie ale też średniak.
    Ostatnio edytowane przez (L)dorado ; 04-10-2019 o 18:09
    edit: literówka.

Legionista Awatar Gabro
    Oglądam właśnie mecz Al Wahdy. Poziom tej ligi jest tak żenująco niski, że chyba zacznę doceniać naszą 😁
    Carlitos w ogóle niezaangażowany w odbiór, po stracie piłki wyłącza się. Strzały fatalne, z nieprzygotowanych pozycji. Idealnie wpasował się w klimat. Przegrywają już na własnym boisku 1-3.

Legionista Awatar Gabro
    Carlitos strzela z rzutu karnego.

coraz chudszy Awatar Kijek
    Cytat Zamieszczone przez Gabro Zobacz posta
    . Idealnie wpasował się w klimat.
    W Vitkacu nie lubią tego i ciągle tęsknią.
    #teamVuko (zanim to było modne)

Pozdrawiam sympatyków swojej działalności.

Motorowiec
    Wczoraj w wygranym meczu Yeni Malatyaspor 5 - 1 Denizlispor
    Guilherme 2 asysty(https://www.flashscore.pl/mecz/WviWkGK3/#wideo), piszą też o ośmiu kluczowych podaniach. Po siedmiu kolejkach 3 gole, 5 asyst.

W SE wywiad Koźmińskiego z Carlitosem Takie pitu pitu i nic z niego nie wynika. W sumie to szkoda czasu na czytanie. Wklejam link do wywiadu.
    https://sport.se.pl/pilka-nozna/ekst...NeTS-fhyu.html

Motorowiec
    Cytat Zamieszczone przez gothblack Zobacz posta
    W SE wywiad Koźmińskiego z Carlitosem Takie pitu pitu i nic z niego nie wynika. W sumie to szkoda czasu na czytanie. Wklejam link do wywiadu.
    https://sport.se.pl/pilka-nozna/ekst...NeTS-fhyu.html
    Niby pitu pitu ale zawsze coś może z takowego wyniknąć. Tutaj wyszło, że Carlitos to facet z klasą.

Legionista
    Szymanski asysta z Łotwą

Legionista Awatar Moriarty
    Nikolic odchodzi z Chicago Fire i szuka klubu.

Był temat.
    I równie szybko przestał byc aktualny.

Cytat Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta
    Był temat.
    I równie szybko przestał byc aktualny.
    Po co płacić porządne pieniądze?, lepiej zatrudnić Kante. Miodek to jest prze.... z jednej strony mówi że futbol bez pieniędzy nie istnieje, a z drugiej strony szczędzi grosza na typa który zapewniałby minimum 20 bramek.

Legionista Awatar Chmielo
    Nie to, żebym teraz kogoś bronił, ale przecież z tego samego powodu nie było szans na powrót Guilherme, czy zatrzymanie Ofoe. Jest jakiś pułap wynagrodzeń i tyle.

Z tego co pamiętam to on nie lubił za bardzo walczyć w defensywie, dlatego też mam duże wątpliwości, czy pasowałby Panu Vukovićowi do taktyki.
    A Melanż Trwa...

Legionista Awatar MarioWOLF
    Cytat Zamieszczone przez Chmielo Zobacz posta
    Nie to, żebym teraz kogoś bronił, ale przecież z tego samego powodu nie było szans na powrót Guilherme, czy zatrzymanie Ofoe. Jest jakiś pułap wynagrodzeń i tyle.

Z tego co pamiętam to on nie lubił za bardzo walczyć w defensywie, dlatego też mam duże wątpliwości, czy pasowałby Panu Vukovićowi do taktyki.
    Chmielo - nie żebym czepiał się Ciebie, ale ogólnie tej tzw. polityki transferowo-płacowej. Otóż za pensję Philippsa i Obradovicia (łącznie 700 tys euro rocznie) można było spokojnie zatrzymać Guilherme. Natomiast za pensje Kante, Sanogo i Novikovasa (łącznie 850 tys euro) można byłoby mieć Nikolicia.
    Czasami nie ilość, a jakość się liczy. Ale w tym klubie od jakiegoś czasu brakuje logiki.

Legionista Awatar R.
    Cytat Zamieszczone przez MarioWOLF Zobacz posta
    Chmielo - nie żebym czepiał się Ciebie, ale ogólnie tej tzw. polityki transferowo-płacowej. Otóż za pensję Philippsa i Obradovicia (łącznie 700 tys euro rocznie) można było spokojnie zatrzymać Guilherme. Natomiast za pensje Kante, Sanogo i Novikovasa (łącznie 850 tys euro) można byłoby mieć Nikolicia.
    Czasami nie ilość, a jakość się liczy. Ale w tym klubie od jakiegoś czasu brakuje logiki.
    Myślę, że Guilherme wcale nie chciał tu zostawać i pokazywał to przez ostatnie swoje pół roku gry w Legii.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Z tym że pieniądze to nie wszystko . Problem w tym czy ci piłkarze chcieli tutaj zostawać.

Problem polega na tym, że wtedy tworzą się kominy płacowe. W takiej sytuacji przyjdzie taki Jędrzejczyk i zażąda więcej, skoro Nikolić zarabia 750-850tys. Euro rocznie. To działa tak samo jak w robocie. Gdyby przyjęli kogoś na podobne stanowisko do Twojego i daliby mu 3x większą pensję, nie zażądałbyś chociaż trochę więcej?

Problem jest taki, ze drużyna piłkarska to nie jest to, ze każdy ma takie same stanowisko. Są lepsi i gorsi.

Mityczny komin placowy to problem słabszych (słabiej zarabiających) a dodatkowo każdy ma tyle ile sobie wynegocjowal. Jakoś w NBA nikomu kominy płacowe nie przeszkadzają. Jeden za 15 mln inny 2.

Dobra. Czy ktoś w Juventusie ma pretensje, że Ronaldo zarabia od niego 4,5 czy w niektórych przypadkach 10 razy więcej? No nie. Ale jakby grajek o podobnych umiejętnościach i statusie w drużynie, a nie ligowy dzik, dostał 2 razy więcej to już byłby kwas. Dlatego pensje oscylują na podobnym poziomie, lecz na innym pułapie. Jeden dostaje słabszą rolę w klubie i kasuje 5 mln, drugi to wiodąca postać i kasuje 6-7 mln w zależności od tego, ile sobie wynegocjował. Przekładając to na nasze realia taki Carlitos zarabiałby 5 mln za sezon, a Gui życzy sobie 10 mln, bo w Serie A, Turcji, czy innych Katarze są w stanie mu takie pieniądze zaoferować. I co teraz ma zrobić Legia? Przepłacić takiego piłkarza, który nigdy nie był na takim poziomie jak choćby Vadis?

U nas problemu nie było, bo nie było przedłużania kontraktów (Żyro, Kuciak) tylko przy pierwszej lepsze okazji była wyprzedaż. W tym ewenement na skalę światową w piłce, gdzie w czasie zimowej przerwy odchodzi dwóch czołowych napastników, a sezon dogrywamy kontuzjowanym Radovićem.
    Ostatnio edytowane przez Chmielo ; 13-10-2019 o 19:24
    A Melanż Trwa...

W zawodowych ligach w USA istnieje coś takiego jak salary cap i działo to na innych zasadach niż u nas.

Legionista
    "Fragment wywiadu z Arturem Borucem dla "Dziennika" z 2007 roku, odkopany przez Usiądź, opowiem ci o piłce. Jak tu Archiego nie kochać... 😂

Pana menedżer Radosław Osuch zapowiedział, że jeśli odejdzie pan z Celticu to tylko do Arsenalu, Chelsea, Liverpoolu albo Manchesteru United.

- Stop, stop, stop. Radosław Osuch nie jest już moim menedżerem od kilku miesięcy. Niech pan to wyraźnie napisze: Artur Boruc jest sam sobie menedżerem.

Żartuje pan? Będzie pan jeździł na rozmowy transferowe w swojej sprawie, kłócił się o wartość odstępnego i negocjował kontrakt?

- A co w tym trudnego? Nie widzę problemu.

Ma pan jakieś doświadczenie w tej materii?

- Ogromne. Byłem kiedyś na bazarze w Turcji i targowałem się o wszystko co kupowałem. Wiem jak to się robi.

Piłkarzy sprzedaje się chyba trochę inaczej niż towary na bazarze?

- Moim zdaniem dokładnie tak samo."

Legionista Awatar MarioWOLF
    Pasquato wylądował. Nasz były gwiazdor będzie zawodnikiem ACD Campodarsego, włoskiego 4-ligowca. Poziom amatorski. To w kwestii tych naszych transferów pokazuje, jaki poziom kopaczy sprowadzamy. Nieudaczników.

Dla mnie to mega rozczarowanie. Byłem pewien, ze ten gość w Legii da radę. Jak przychodził to propsowalsm ten transfer. Kurcze nawet ja się czasem mylę. Czasem.

Gintleman Awatar księciuniu
    A ja od zawsze pisałem, ze on nadaje się tylko do dowożenia pizzy, a plotki o jego dobrym uderzeniu z dystansu wynikają z prostego dodawania: niski + gra w środku pola + do tego Włoch = to pewnie umie.

O ile mnie pamięć nie myli, to piewcą jego talentu w tym zakresie był Chmielo, a więc to taka pomyłka ponad podziałami
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista
    Kulenovic z 4 golami lideruje w tabeli strzelców el ME U21. Dzisiaj hattrick z San Marino.

Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    A ja od zawsze pisałem, ze on nadaje się tylko do dowożenia pizzy, a plotki o jego dobrym uderzeniu z dystansu wynikają z prostego dodawania: niski + gra w środku pola + do tego Włoch = to pewnie umie.

O ile mnie pamięć nie myli, to piewcą jego talentu w tym zakresie był Chmielo, a więc to taka pomyłka ponad podziałami
    Piewca to za dużo powiedziane, ale moim zdaniem miał umiejętności, żeby sobie u nas poradzić i być pozytywnie zapamiętany. Niestety nie wyszło.
    A Melanż Trwa...

To tylko przykład dla reszty tych zagranicznych odpadów, Agry, Rochy, Nagy'a, Novikovasa, żeby tu siedzieć do końca kontraktu, bo nigdzie indziej nie dostaną takich pieniędzy jak w Legii.

Legionista Awatar Alek
    Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta

Chmielo ma słabość do ligi wloskiej, a zwłaszcza do Juve trzeba mu to wybaczyć

Legionista
    jak wy lubicie jak zwykle ze skrajności w skrajność.. tylko poglądy ekstremistyczne, w jedną albo drugą stronę.

Pasquato to był gość, który bez wątpienia umiejętności jakieś posiadał. Miał u nas dobre momenty (mecz z Wisłą czy Koroną, gdzie rozdawał piłeczki prostopadłe sam na sam jak na tacy), z jakichś powodów nie sprawdził się u nas jednak. Czy nie pasował do stylu ligi czy drużyny.. Nie wiem. Pewnie jedno i drugie. Przypominam, że gość przed transferem do nas zagrał naprawdę fajny sezon w lidze znacznie MOCNIEJSZEJ. Fakt grał tam w drużynie grającej z kontry, ale to chyba tylko potwierdza, że coś umie, tylko nie pasował do Legii.

Pisanie, że nadaje się tylko do rozwożenia pizzy jest na poziomie dyskusji o piłce spod budki z piwem.

Gintleman Awatar księciuniu
    W naszej "mocnej" lidze w 29 meczach strzelił dwie bramki i zaliczył trzy asysty. Teraz będąc wolnym, trzydziestoletnim piłkarzem (a w zasadzie "piłkarzem") nie znalazł zatrudnienia w żadnym sensownym, półsensownym ani bezsensownym klubie. Co więcej, Włosi dbający o jakość pizzy nie zatrudnili go nawet do jej rozwożenia, bo z taką skutecznością, celnością, refleksem i techniką zgubiłby ją po drodze, a w najlepszym wypadku przywiózł zimną. Jedyne miejsce, gdzie się nad nim zlitowali to czwarta (!!) liga włoska.

I nie wyjeżdżaj z tekstem o dyskusjach spod budki z piwem, bo każdy z jej bywalców ma na tyle pojęcia o piłce, że nie kupiłby takiego ogóra ani nawet nie dopuścił go do wspólnej konsumpcji, bo by potłukł butelki.
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

To doprawdy niezwykłe, że potencjału w tym piłkarzu, który bez wątpienia umiejętności jakieś posiadał, nie dostrzegło aż tylu trenerów (Magiera, Jozak, Klafurić, Sa Pinto, Vuković, Kobierecki).

Uprawnienia umieszczania postów