Strona 197 z 198 PierwszyPierwszy ... 97147187193194195196197198 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5,881 do 5,910 z 5920

Wątek: Co się dzieje z byłymi Legionistami?

Legionista Awatar Numer
    46-letni Chorwat przestał być trenerem Legii Warszawa w kwietniu zeszłego roku. Nowego miejsca pracy nie szukał zbyt długo - już w lipcu został ogłoszony nowym selekcjonerem reprezentacji Kuwejtu. Jozak podpisał dwuletnią umowę, ale nie zdołał wypełnić kontraktu. W środę został zwolniony po porażce z Australią w eliminacjach do mistrzostw świata (0:3). Niewykluczone jednak, że powodem takiej decyzji były kwestie pozasportowe. Były trener Legii po przegranym meczu skrytykował zatrudniającą go federację i zwracał uwagę na to, że jego drużyna nie ma odpowiednich warunków do trenowania. Mamy boisko, ale to nie jest prawdziwe boisko, to łąka - nie ukrywał wściekłości Chorwat.

Właśnie sprawdziłem, że sympatyczny Klaf był trenerem chorwackiego drugoligowca przez 26 dni. Nie zdążył poprowadzić zespołu w oficjalnym meczu

Arek Malarz w ŁKS Łódź.
    |||||||||||||||||||||||||| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
    Better Dead Than Red

W dodatku dostal kontrakt na 2 lata. Pozostaje zyczyc powodzenia i dobrej gry, poza 2 meczami w sezonie

Cytat Zamieszczone przez ŁUKASZ. Zobacz posta
    Arek Malarz w ŁKS Łódź.
    A ich podstawowy bramkarz przyłapany na dopingu

Legionista Awatar Runi
    Cytat Zamieszczone przez Sugarman Zobacz posta
    A ich podstawowy bramkarz przyłapany na dopingu
    Narazie to tylko jedno próbka + żadna z „mocniejszego” wspomagania , wiec za chwile się okaże na ile robił to świadomie.

Przeziębił się nawcinał ibupromu , pseudoefedryna ponad normę , przyszli , nasikał i tyle.
    Ostatnio edytowane przez Runi ; 13-09-2019 o 10:15

juz podobno jest info, ze nie doping, tylko uzyl jakiegos zakazanego srodka.

ciekawe jak z formą u Arka? Trenował z kimś?

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Złoty_Orzeł Zobacz posta
    Tego nie wiem ale na stronie ŁKS napisali, że z drużyną zacznie treningi dopiero od przyszłego tygodnia.

Legionista Awatar Adin
    Cytat Zamieszczone przez Złoty_Orzeł Zobacz posta
    na instagramie pokazywał, że cały czas jest w treningu
    Po co być innym? Po co móc liczyć tylko na siebie? Po co robić coś, o czym inni tylko marzą? Po co dorastać do tej miłości? Nie wiem, ale wiem jedno, dobrze wykonana praca to coś niesamowitego. Więc, gdy ktoś następnym razem, zada ci pytanie za milion dolarów: \"Dlaczego to robisz?\" Odpowiedz mu \"*******laj człowieku!\" Jeżeli naprawdę chcesz to wiedzieć, to ładuj sztangę i sam spróbuj.\"

Legionista Awatar Chmielo
    Fin w lidze czeskiej, Kucharczyk w jakimś ruskim przeciętniaku, Malarz w beniaminku z Łodzi, a Radović...

Całe towarzystwo z kartami w ręce. Niezła weryfikacja.
    A Melanż Trwa...

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Chmielo Zobacz posta
    Fin w lidze czeskiej, Kucharczyk w jakimś ruskim przeciętniaku, Malarz w beniaminku z Łodzi, a Radović...

Całe towarzystwo z kartami w ręce. Niezła weryfikacja.
    Rzeczywiście niezła - na tle gwiazdora Carlitosa, który poszedł do Arabów: Hama i Kuchy poszli do lepszych lig.
    Do przeciętniaka ligi rosyjskiej, jak kiedys Jedza, Rybus, Komorowski czy Gol.
    Do czołowej drużyny ligi czeskiej.

Malarza mimo wieku emerytalnego nadal ktoś w ekstraklasie chciał.

Pytanie teraz czy oni będą grać (i jak) - bo to dopiero będzie prawdziwa weryfikacja.
    Same kluby raczej na plus.
    koko koko Skorza spoko...

Cytat Zamieszczone przez Yevaud Zobacz posta
    Rzeczywiście niezła - na tle gwiazdora Carlitosa, który poszedł do Arabów: Hama i Kuchy poszli do lepszych lig.
    Do przeciętniaka ligi rosyjskiej, jak kiedys Jedza, Rybus, Komorowski czy Gol.
    Do czołowej drużyny ligi czeskiej.

Malarza mimo wieku emerytalnego nadal ktoś w ekstraklasie chciał.

Pytanie teraz czy oni będą grać (i jak) - bo to dopiero będzie prawdziwa weryfikacja.
    Same kluby raczej na plus.
    Nie no pewnie. W kontekście tego całego płaczu, że w Legii nie szanuje się zasłużonych zawodników, a w ich miejsce gra przedszkole to faktycznie... awans sportowy i szansa na kolejne sukcesy. Można bić brawo.

Terek Grozny na tamte czasy to był klub z aspiracjami, a Krasnodar regularnie gra w europejskich pucharach. Serio porównujesz ich z jakimś Uralem?

Chciał go beniaminek, który musiał się ratować. Mówimy o zawodniku, który do niedawna był czołową postacią ligi i swoimi interwencjami walnie przyczynił się do mistrzostwa.
    A Melanż Trwa...

Nie no pewnie. W kontekście tego całego płaczu, że w Legii nie szanuje się zasłużonych zawodników, a w ich miejsce gra przedszkole to faktycznie... awans sportowy i szansa na kolejne sukcesy. Można bić brawo.

Terek Grozny na tamte czasy to był klub z aspiracjami, a Krasnodar regularnie gra w europejskich pucharach. Serio porównujesz ich z jakimś Uralem?

Chciał go beniaminek, który musiał się ratować. Mówimy o zawodniku, który do niedawna był czołową postacią ligi i swoimi interwencjami walnie przyczynił się do mistrzostwa.
    To chyba bardziej świadczy o lidze niż o zawodniku...

Legionista

Jaka werifikacja? Cała czwórka jest bardzo zasłużona ale ma już swoje lata (oprócz Kuchego) Trudno się było spodziewać, że trafią nie wiadomo gdzie. Kompletnie nie rozumiem tej satysfakcji w kontekście gdzie trafili (bo powinniśmy Im życzyć jak najlepeij) przypomina mi to satysfakcję niektórych, że teraz Vuko średnio idzie,

edit: dla przypomnienia Malarz ma zaledwie 39 lat

Cytat Zamieszczone przez Roar Zobacz posta
    Jaka werifikacja? Cała czwórka jest bardzo zasłużona ale ma już swoje lata (oprócz Kuchego) Trudno się było spodziewać, że trafią nie wiadomo gdzie. Kompletnie nie rozumiem tej satysfakcji w kontekście gdzie trafili (bo powinniśmy Im życzyć jak najlepeij) przypomina mi to satysfakcję niektórych, że teraz Vuko średnio idzie,

edit: dla przypomnienia Malarz ma zaledwie 39 lat
    Jakiej znowu satysfakcji? Pisałem wprost, że np. Kucharczyk to piłkarsko poziom maksymalnie Górnika Zabrze i nic więcej. Jego odejście nie będzie miało żadnego wpływu na postawę Legii. Po prostu nie rozumiałem mitu budowanego tutaj, że Sa Pinto, a później Vuković ogrywa przedszkole (Majecki, Kulenović, Szymański), a lepsi piłkarsko zawodnicy niesłusznie siedzieli na ławce.

Taki Suler poszedł do Mariboru, z którym grał w Lidze Mistrzów, dziadek Astiz będący już zbędny trafił do silnego APOELu. Nikt ich tu nie uważał za Bóg wie jakich piłkarzy, ale mimo tego zakotwiczyli w porządnych klubach.
    Ostatnio edytowane przez Chmielo ; 13-09-2019 o 22:16
    A Melanż Trwa...

Legionista
    Jakiej znowu satysfakcji? Pisałem wprost, że np. Kucharczyk to piłkarsko poziom maksymalnie Górnika Zabrze i nic więcej. Jego odejście nie będzie miało żadnego wpływu na postawę Legii. Po prostu nie rozumiałem mitu budowanego tutaj, że Sa Pinto, a później Vuković ogrywa przedszkole (Majecki, Kulenović, Szymański), a lepsi piłkarsko zawodnicy niesłusznie siedzieli na ławce.

Taki Suler poszedł do Mariboru, z którym grał w Lidze Mistrzów, dziadek Astiz będący już zbędny trafił do silnego APOELu. Nikt ich tu nie uważał za Bóg wie jakich piłkarzy, ale mimo tego zakotwiczyli w porządnych klubach.
    Ależ ten "mit" a ja bym nazwał szacunek i docenienie jest naturalne. Rado zrobił naprawdę dużo dla nas i to był jednak pan piłkarz. Malarz swoje wybronił a Kuchy swoje strzelił i asystował (czy jest na poziomie Górnika czy nie to się okaże ale też nie ma to znaczenia, po prostu strzełał i asytował w ważnych meczach, choć to twierdznie). Cała trójka mocno przyczyniła się do najlepszego okresu w naszej historii i nie rozumiesz mitu?

Ps. Wracając do poziomu maksymalnie Górnik Zabrze, gdyby tak było to by u nas nie grał z takim poziomem. Kuchy piłkarsko ani king ani drewno coś pośrodku. Takie są fakty po prostu, z poziomem maksymalnie Górnik nie miałby szans się tyle lat utrzymać u nas

Cytat Zamieszczone przez Roar Zobacz posta
    Ależ ten "mit" a ja bym nazwał szacunek i docenienie jest naturalne. Rado zrobił naprawdę dużo dla nas i to był jednak pan piłkarz. Malarz swoje wybronił a Kuchy swoje strzelił i asystował (czy jest na poziomie Górnika czy nie to się okaże ale też nie ma to znaczenia, po prostu strzełał i asytował w ważnych meczach, choć to twierdznie). Cała trójka mocno przyczyniła się do najlepszego okresu w naszej historii i nie rozumiesz mitu?

Ps. Wracając do poziomu maksymalnie Górnik Zabrze, gdyby tak było to by u nas nie grał z takim poziomem. Kuchy piłkarsko ani king ani drewno coś pośrodku. Takie są fakty po prostu, z poziomem maksymalnie Górnik nie miałby szans się tyle lat utrzymać u nas
    Rzeźniczak się utrzymywał tyle lat. I co Ty na to?

Czytasz w ogóle to co napisałem? Ja nie neguję tego, że Malarz, czy Radović mieli świetny czas w Legii i walnie przyczynili się do sukcesów zarówno w lidze, jak również w Europie. Pisałem, że w ostatnim sezonie piłkarsko mogli nie zasługiwać na grę w pierwszym składzie Legii i to, że grzali ławę nie było żadnym ich gnębieniem, czy dyskredytowaniem tylko naturalną koleją rzeczy oraz logiczną zmianą warty.
    A Melanż Trwa...

Legionista Awatar MarioWOLF
    Rzeźniczak się utrzymywał tyle lat. I co Ty na to?

Czytasz w ogóle to co napisałem? Ja nie neguję tego, że Malarz, czy Radović mieli świetny czas w Legii i walnie przyczynili się do sukcesów zarówno w lidze, jak również w Europie. Pisałem, że w ostatnim sezonie piłkarsko mogli nie zasługiwać na grę w pierwszym składzie Legii i to, że grzali ławę nie było żadnym ich gnębieniem, czy dyskredytowaniem tylko naturalną koleją rzeczy oraz logiczną zmianą warty.
    Rzeźniczak utrzymywał się tyle lat, bo był dobrym piłkarzem. Nie jakimś wybitnym, bo wtedy czmychnąłby na zachód (wschód). Takim skrojonym na Legię.

Radović nawet w obecnej formie (wakacyjnej) byłby lepszy niż Agry czy inne wynalazki. Szrot jaki przewinął się w ostatnim czasie aż razi w oczy. Wspomniany Agra, Rocha, Philipps, Pasquato, Eduardo, Hildeberto, Iloski, Mauricio, Kudrajvcevs ... co Oni dali zespołowi? Kolejny to Obradović, przed którym wszyscy ostrzegali.

Cytat Zamieszczone przez MarioWOLF Zobacz posta
    Rzeźniczak utrzymywał się tyle lat, bo był dobrym piłkarzem. Nie jakimś wybitnym, bo wtedy czmychnąłby na zachód (wschód). Takim skrojonym na Legię.

Radović nawet w obecnej formie (wakacyjnej) byłby lepszy niż Agry czy inne wynalazki. Szrot jaki przewinął się w ostatnim czasie aż razi w oczy. Wspomniany Agra, Rocha, Philipps, Pasquato, Eduardo, Hildeberto, Iloski, Mauricio, Kudrajvcevs ... co Oni dali zespołowi? Kolejny to Obradović, przed którym wszyscy ostrzegali.
    Rzeźniczak był przede wszystkim nierówny. Przychodził jako defensywny pomocnik, później zrobiono z niego prawego obrońcę, żeby finalnie wylądował w środku defensywy. Miał swój sezon życia, a nawet półtora sezonu gdzie wielu widziało go w reprezentacji, ale patrząc na pozostałe lata to nigdy nie był to pierwszy wybór.

Czyli Radović obecnie nadawałby się co najwyżej na ławkę. Dobrze, że chociaż tutaj się zgadzamy.

Zabawne, że wymieniłeś Iloskiego i Kudrajvcevsa, którzy nie przychodzili tutaj bynajmniej jako zawodnicy do pierwszego składu, ale rozumiem celowość zabiegu, żeby ciąg wymienionych przez Ciebie nazwisk wyglądał bardziej okazale.
    A Melanż Trwa...

Legionista Awatar MarioWOLF
    Rzeźniczak był przede wszystkim nierówny. Przychodził jako defensywny pomocnik, później zrobiono z niego prawego obrońcę, żeby finalnie wylądował w środku defensywy. Miał swój sezon życia, a nawet półtora sezonu gdzie wielu widziało go w reprezentacji, ale patrząc na pozostałe lata to nigdy nie był to pierwszy wybór.

Czyli Radović obecnie nadawałby się co najwyżej na ławkę. Dobrze, że chociaż tutaj się zgadzamy.

Zabawne, że wymieniłeś Iloskiego i Kudrajvcevsa, którzy nie przychodzili tutaj bynajmniej jako zawodnicy do pierwszego składu, ale rozumiem celowość zabiegu, żeby ciąg wymienionych przez Ciebie nazwisk wyglądał bardziej okazale.
    Zgadza się, Radović nadawałby się na ławkę i łapanie 20-30 minut w meczu. Ewentualnie od święta gra w pierwszym składzie. W czym by to przeszkadzało? Dla mnie lepszy Rado, niż przykładowy Agra.

Zagraniczni zawodnicy są sprowadzani, aby grać w pierwszej drużynie. Ktoś ocenił, że mają na to potencjał. No i mocno chybił, a Legia straciła pieniądze.

Agra jest w kadrze? Nie zauważyłem.
    Ludzie, Rado ma 35+ lat, to już nie to.

Póki Legia będzie biednym klubem takie kwiatki jak wspomniani wyżej będą się trafiać. Niby wydaje nam się ze nasz skauting przechytrzył specow z innych klubów i udało się znaleźć taniego, dobrego zawodnika. Ale zwykle wychodzi na to, ze ro szrot.

Przykłady z biednych rynków jak Białoruś, Słowacją czy inne Węgry nie przejdą również u nas. Tam jest zazwyczaj jeden, dwa kluby profesjonalne, reszta to weekendowa rozrywka. Jak ktoś jest dobry w lidze to musi iść do tych dwóch inaczej będzie zawsze polzawodowcem. Stad kadry tych klubów są złożone z najlepszych krajowych piłkarzy. U nas jak kogoś chcemy między klubami to krzyczą na milion czy dwa. A na to jesteśmy za biedni.

Zbilansowana jedenastka Legii na ten moment powinna składać się: 3 wychowanków, 5 rzemieślników, 3 kozaków z kontraktem 600-800k euro. Tacy grajkowie jak Linetty, Bereszynski, Walikiewicz czy Reca dostają w lidze włoskiej Max 500k. Nie stać nas?

Panowie, o co kruszyć kopie ??

Malarz, 39 lat - owszem, można nawet powiedzieć że swoimi interwencjami wygrał nam dwa ostatnie mistrzostwa. Ale w ostatnim sezonie przegrał sportową rywalizację. Wtedy, kiedy grał, nie robił różnicy. Jeśli na podobnym poziomie gra młody chłopak, o tym czym w ogóle dyskusja ?
    Miro - super, pograł fajnie w piłkę swego czasu. Ostatni raz na poziomie to nie było przypadkiem w LM ? Wiosną dawał zmiany, naprawdę coś wnosił ? Moim skromnym zdaniem po 20-30 minut to można ogrywać młodych zawodników, a nie dawać sobie pograć starszym graczom.
    Wyżej wymienieni dostali propozycję pozostania w Legii w nowej roli. Można żałować, że nie skorzystali. Ale jeśli chodzi o grę, to uważam, że nic, albo co najwyżej niewiele by dali. Jak będzie ? Zobaczymy.
    Hama - miał przebłyski, kilka fajnych meczy, ale nie miał dobrej nawet jednej całej rundy. Jako uzupełnieni składu ok, ale na pewno nie od niego układało by się zespół.
    Kuchy - jaki był, taki był. Dawał dużo radości, strzelał ważne bramki. Zarazem irytował, nie strzelając ważnych bramek Zostawiał serducho, a to znowu odpuszczał powroty. Tu akurat byłem za tym, żeby został. Nie wiem, nie mam kumatych infosków z szatni, ale jak rozumiem o nie podpisaniu nowego kontraktu zadecydowały względy pozasportowe ??

Podsumowując, odejście żadnego z wymienionych nie było jakimś super osłabieniem drużyny.
    Inna sprawa, niekoniecznie pozyskani zostali lepsi
    Never Surrender

Cytat Zamieszczone przez Bo(L)etus Zobacz posta
    Kuchy - jaki był, taki był. Dawał dużo radości, strzelał ważne bramki. Zarazem irytował, nie strzelając ważnych bramek Zostawiał serducho, a to znowu odpuszczał powroty. Tu akurat byłem za tym, żeby został. Nie wiem, nie mam kumatych infosków z szatni, ale jak rozumiem o nie podpisaniu nowego kontraktu zadecydowały względy pozasportowe ??
    Moim zdaniem zdecydowały w stu procentach względy sportowy. Gość wygrał w cuglach konkurs na lebiegę sezonu rywali zostawiając daleko w tyle. Vuković mu podziękował a ten się obraził i sobie ubzdurał, że został wyrzucony.
    Patrzę na transfermarkt i widzę, że on podpisał w Uralu ledwie roczny kontrakt. Pojechał na koniec świata i nawet nie zarobi tam majątku.

Legionista Awatar trt
    Armando "Ferrari" Sadiku strzela dziś dla Malagi gola w zremisowanym 1:1 meczu z Mirandes (Segunda division)

Legionista

Na tamte czasy - w momencie gdy Jędza przechodził, to FK Krasnodar był takim samym przeciętniakiem, jak obecnie Ural. Regularnie w okolicach 9-10 miejsca w tabeli. Ba - w samym Krasnodarze był klub meldujący sie wyżej w tabeli przez poprzednie trzy sezony - zanim Jędza tam trafił.
    A tak z ciekawości - z tego, że Dudelange drugi raz z rzędu gra teraz w europejskich pucharach wyciągasz wniosek, że w 2013 to była potęga?

Terek z ambicjami - może i tak. Tyle, że tych ambicji nie starczyło, by sie choć raz do czołowej piątki zalapać.
    Tak - to zupełnie taki sam przeciętniak, jak Amkar Perm czy właśnie Ural.

W 2013/14 - drugi sezon Rybusa i Komorwskiego w Czeczeni, a pierwszy Janka Gola w Perm:
    Amkar zakończył na 10 miejscu, beniaminek Ural na 11, a ambitny Terek na 12 miejscu.

Tak - myślę, że nie mam problemów z tym, żeby porównywać FK Krasnodar (przeciętniak, nim Jędza tam trafił i weszli na wyzszy poziom) Amkar Perm i Terek Grozny (przeciętniaki stale) do takiego Urala - przeciętniaka w lidze i finalisty pucharu Rosji.

Znów powtórzę jednak - kluczowe nie jest to czy to 13 czy 9 klub w lidze rosyjskiej, ale to, czy Kucharczyk będzie tam grał i czy będzie ważną postacią. Wtedy będzie mozna mówic o weryfikacji.
    koko koko Skorza spoko...

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Raczej Zobacz posta
    Tego nie wiem ale na stronie ŁKS napisali, że z drużyną zacznie treningi dopiero od przyszłego tygodnia.
    Brożek pokazał, że od trenowania się odchodzi

Gui dwie asysty plus piękna bramka w wygranym 4:0 meczu z drużyną Pazdana.

Legionista Awatar Tomi
    Cytat Zamieszczone przez klimek02 Zobacz posta
    Gui dwie asysty plus piękna bramka w wygranym 4:0 meczu z drużyną Pazdana.
    Tu można obejrzeć: https://www.flashscore.pl/mecz/GYDi9bMH/#wideo
    Varsovia - Semper Invicta, Semper Heroica.

Cytat Zamieszczone przez Yevaud Zobacz posta
    Na tamte czasy - w momencie gdy Jędza przechodził, to FK Krasnodar był takim samym przeciętniakiem, jak obecnie Ural. Regularnie w okolicach 9-10 miejsca w tabeli. Ba - w samym Krasnodarze był klub meldujący sie wyżej w tabeli przez poprzednie trzy sezony - zanim Jędza tam trafił.
    A tak z ciekawości - z tego, że Dudelange drugi raz z rzędu gra teraz w europejskich pucharach wyciągasz wniosek, że w 2013 to była potęga?

Terek z ambicjami - może i tak. Tyle, że tych ambicji nie starczyło, by sie choć raz do czołowej piątki zalapać.
    Tak - to zupełnie taki sam przeciętniak, jak Amkar Perm czy właśnie Ural.

W 2013/14 - drugi sezon Rybusa i Komorwskiego w Czeczeni, a pierwszy Janka Gola w Perm:
    Amkar zakończył na 10 miejscu, beniaminek Ural na 11, a ambitny Terek na 12 miejscu.

Tak - myślę, że nie mam problemów z tym, żeby porównywać FK Krasnodar (przeciętniak, nim Jędza tam trafił i weszli na wyzszy poziom) Amkar Perm i Terek Grozny (przeciętniaki stale) do takiego Urala - przeciętniaka w lidze i finalisty pucharu Rosji.

Znów powtórzę jednak - kluczowe nie jest to czy to 13 czy 9 klub w lidze rosyjskiej, ale to, czy Kucharczyk będzie tam grał i czy będzie ważną postacią. Wtedy będzie mozna mówic o weryfikacji.
    No i po to zrobili transakcje typu Jędrzejczyk plus paru innych, żeby się odbić. Od tego czasu występują tam regularnie, także śmiało można ocenić ten transfer jako awans sportowy tj. mocniejsza liga plus gra w Europie.

I co z tego, że w Groznym się nie udało? Na tamten moment były to transfery gotówkowe, a obaj byli aktywnymi reprezentantami Polski i szli tam grać. Po dobrych meczach zawodnicy dostawali Mercedesy jako premie. Później się zesrało, no ale sorry... w lidze z klubami z Moskwy, Zenitem plus kilkoma innymi ośrodkami z ambicjach typu Rostów, Kazań itp. miejsce w pierwszej 5-tce to nie taka oczywistość.

Jedynie Gola można byłoby porównać z Kucharczykiem i jego obecną sytuacją. Solidny ligowiec, który odchodzi bez żalu (akurat to był transfer gotówkowy), bez szans na grę w kadrze.

W jakim celu wyciągasz ten absurdalny wątek Dudelange?
    Ostatnio edytowane przez Chmielo ; 16-09-2019 o 14:14
    A Melanż Trwa...

Uprawnienia umieszczania postów