Hokej na lodzie.

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • aaaaaa
    Legionista
    • 12.2005
    • 1267

    Hokej na lodzie.

    Zakładam temat dla fanów hokeja na lodzie chociaż śmiem wątpić, że owi tu występują .

    Dzisiaj rozpoczynają sie Mistrzostwa Świata Dywizji I w Toruniu. Nasi rywale to: Holandia, Rumunia, Ukraina, Włosi oraz Wielka Brytania. Transmisję z imprezy przeprowadzą Polsat Sport i Polsat Sport Extra. Tutaj plan transmisji: http://polsatsport.pl/news/1203_7360.htm .

    Osobiście (choć liczę się z rozczarowaniem) czekam na jakąś niespodziankę. Wiem, że awans do Elity ruszyłby coś z tą dyscypliną w naszym kraju, bo jak na takie państwo jak Polska i zobowiązujących sąsiadów mamy cieniutki hokej. Słabe lodowiska, kilkanaście klubów na krzyż = cienizna. Moze sukces reprezentacji przyciagnąłby jakiś inwestorów...

    Polecam zainteresowanie się tą dynamiczna dyscypliną, obok piłki jest według mnie najlepsza do oglądania. Mamy sekcję w Legii, nie zaszkodzi poszerzenie horyzontów . Jeśli ktoś uczulony jest na "ałaaaa" w wykonaniu nażelowanych gwiazdeczek to może iść na hokej i zobaczyć trochę średnio czystych zagrań czy solówek na pięści. Na moje mocna rzecz poza tym zdominowana przez białych, a nie Chinyame z Zimbabwe, Rogera z Brazylii i jego rodaków. Swojsko, twardo i zajebiście!
    A Wy kibicujecie komuś poza Legią (czy Zagłebiu)? Kadra? NHL? KHL? Champions League?

    Polacy jesteśmy z Wami !
    Ostatnio edytowany przez aaaaaa; 4709.
  • RadO
    Legionista
    • 11.2003
    • 4163

    #2
    Niestety ale awans do Elity w obecnej sytuacji byłby sukcesem "ponad stan". W klubach brakuje wszystkiego, chodzą plotki, że GKS Katowice nie wystartuje w następnym sezonie. A i jakoś nie wierzę, że kogokolwiek z inwestorów sukces zainteresuje...

    Ale chciałbym się mylić.

    Ale coż robić? Kibicować trzeba
    "Możesz sprzedawać Lewandowskiego, mamy Arruabarrenę" - Mirosław Trzeciak, najbardziej profesjonalny z profesjonalnych

    Komentarz

    • Z.
      Legionista
      • 08.2006
      • 7771

      #3
      Świetny temat, sam nosiłem się z tym by go założyć. Grupa jest bardzo trudna, zreszta drugi raz z rzedu. Rok temu mieliśmy Austrię i Kazachów natomiast w grupie drugiej słabe Węgry wyszły bez problemu - chociaż ostatnio pokonali.... Finlandię! Choc nie wiem czy Finowie zagrali jakims powaznym składem. Prawda jest taka, ze mamy bodaj 200 zawodowych hokeistów co jest jakas masakra. Widzialem kiedys wyliczenia - jak gralismy ostatnio w elicie (2002) - to mielismy zdecydowanie najmniej klubów i hokeistów z całej listy ekip. Awans bedzie cudem, utrzymanie jeszcze wiekszym. Szkoda, bo mamy wielkie tradycje, które stawiaja nas gdzies na 7-8 miejscu w historii. Ostatnio gralismy dwa sparingi z Białorusia - 2-3 (co jest sukcesem) i 1-9 (co jest zwykła porażka, a nie kompromitacja - ot uroki hokeja).

      Rywale:

      Rumunia, Holandia, Wielka Brytania. Tutaj musza byc 3 zwyciestwa. Kazda dogrywka albo remis automatycznie nas eliminuje.

      Ostatnie 5 meczów:

      R - 6-0, 9-0, 8-0, 4-3, 9-1
      H - 5-0, 4-3, 5-1, 4-3, 6-4
      WB - 4-2, 2-6, 2-0, 2-1, 3-2

      Z WB moze być ciezko, nie rozumiem czemu nasi bardziej obawiaja sie Holandii - moze dlatego, ze z nia start.

      Ukraina i Włochy - nie ma sie co oszukiwać jakakolwiek wygrana z taka ekipa bedzie sukcesem - jak pisze Rado - ponad stan:

      U - 0-6, 2-3, 2-4, 3-6, 0-2
      W - 2-0, 2-1, 0-4, 1-2, 1-2

      Z Ukraina gralismy z 15 razy, wygralismy moze 2. Masakra.

      Ku pokrzepieniu serc - http://www.youtube.com/watch?v=B72uccrPSLs

      Legia, Zagłębie, Traktor Czelabińsk (nhl 09 ), St Louis Blues, wszystkie kanadyjskie
      "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

      Komentarz

      • Tomereek
        Legionista
        • 08.2004
        • 2016

        #4
        Już przecież w 2002 roku awansowalismy do elity i niestety nie poprawiło to sytuacji polskiego hokeja. Oczywiście poza Ukrainą i Włochami, Wlk. Brytania jak zawsze ostatnimi czasy może nam sprawić sporo problemów. Wiara jednak czyni cuda
        Pijemy dalej, czy wymiękasz i robisz przysiad?

        Komentarz

        • Tom Kruz
          Legionista
          • 05.2006
          • 5877

          #5
          Niestety pozycja polskiego hokeja z roku na rok słabnie.
          Jeszcze 20 lat temu byliśmy 8-9 zespołem świata. Było powiedzenie, że Polska jest ''za słaba na grupę A (ośmiozespołową) a za silna na grupę B''.
          Rozpad ZSRR i CSRS w tej dyscyplinie okazał się dla nas katastrofą.
          Ponadto takie kraje jak Węgry, Słowenia (Słoweńcy dominowali w ekipie Jugosławii) czy Holandia, które wówczas tłukliśmy ile wlezie teraz są dla nas równorzędnym rywalem, a niekiedy z nimi przegrywamy. Z kolei nasi tradycyjni rywale do miejsc 7-10 na świecie jak Szwajcaria, Niemcy, Francja zostawili nas daleko w tyle.
          Takie są realia i nie bardzo widzę szanse na poprawę tej sytuacji.
          Ukraina jest zdecydowanym faworytem grupy, pomimo, że gramy u siebie.
          Ceterum censeo Carthaginem esse delendam

          Komentarz

          • arczi
            Administrator
            • 05.2003
            • 9964

            #6
            Tu tylko awans i utrzymanie się kilka lat w elicie z jakimś ewentualnym spektakularnym i dobrym jednorazowym wynikiem może nam pomóc. Inaczej jest jak co roku.. trochę głośniej tylko przy okazji MŚ dywizji pierwszej.
            Liczę trochę na Ekrotha, który robi całkiem niezłą robotę póki co. Przyda się naszym skandynawskie podejście do hokeja. Może ich czegoś nauczy i wszczepi pewne standardy. Jednak na awans jeszcze chyba nie liczę. Ukraińcy i Włosi raczej poza zasięgiem. A my przemeblowani, starsi skreśleni przez szweda. Postawił na młodzież... no ale w sumie cholera wie. Miał trochę czasu na odpowiednie przygotowanie. Czerkawski został menadżerem repry i trochę się sytuacja finansowa i organizacyjna poprawiła, choć nadal jest mogiła i ogólnie na elitę raczej nie zasługujemy.
            Może jednak własne lodowisko nam pomoże.
            Niech każdy kibic w sercu to wyzna: Bóg, Honor i Ojczyzna

            Komentarz

            • aaaaaa
              Legionista
              • 12.2005
              • 1267

              #7
              O proszę, pozytywne zaskoczenie.

              Pierwszy mecz Wielka Brytania – Ukraina. Ukraińcy męczą się jak cholera, pierwsi wyszli na prowadzenie Brytyjczycy, było 2-2 – potem Ukraina strzeliła dwie bramki i się uspokoiło. Ukraina raczej przeważała, lepsi technicznie, częściej w ofensywie, ale Brytyjczycy jak to ta reprezentacja – potrafią się bronić, bramkarz w dobrej formie.
              Zobaczymy o 20:00 jak Polacy, ale po zobaczeniu Brytyjczyków mam wrażenie, że cholernie cieżko będzie ich pokonać , a jeśli już to po dogrywce.

              Układ spotkań mamy niezły, tzn daje nadzieje na jakieś emocje. O ile nie damy ciała z Holandią i Rumunami na starcie. Jak te dwa będą do przodu - starcia z Ukrainą i Włochami mega emocje. Pozostaje wierzyć i napisać, że włosi są bardzo pewni siebie. Bo jak inaczej rozumieć chlanie piwska w dresach kadry dzień przed meczem w biały dzień na toruńskiej starówce. Oby ise przejechali...
              Ostatnio edytowany przez aaaaaa; 4709.

              Komentarz

              • Z.
                Legionista
                • 08.2006
                • 7771

                #8
                Nie wiem czy robi dobra robote ten Szwed. To sie okaze. Na razie troche mi to przypomina troche Leo, hehe. Wszystko fajnie, zachodnie, znawca hokeja itp. Tylko, ze jak przyszlo co do czego to katastrofa w turnieju kwalifikacyjnym do IO. Porazka u siebie z Japonia 1-3 i odpadamy wczesniej niz powinnismy

                Lukasz - po dogrywce z WB (co sie nam zdaza, z tych wyników co wrzuciłem - chyba dwa ostatnie sa po karnych) to raczej nasz koniec
                Ostatnio edytowany przez Z.; 6102.
                "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

                Komentarz

                • arczi
                  Administrator
                  • 05.2003
                  • 9964

                  #9
                  Zamieszczone przez Z.
                  Tylko, ze jak przyszlo co do czego to katastrofa w turnieju kwalifikacyjnym do IO. Porazka u siebie z Japonia 1-3 i odpadamy wczesniej niz powinnismy
                  Zgadza się, ale też kilka dni czy tam tygodni przed tym turniejem Ekroth został trenerem repry. Pierwsze śliwki robaczywki. Teraz miał sporo czasu i jak na Polskę, dobre warunki do przygotowań. Się okaże co z niego za orzeszek.
                  Niech każdy kibic w sercu to wyzna: Bóg, Honor i Ojczyzna

                  Komentarz

                  • Tom Kruz
                    Legionista
                    • 05.2006
                    • 5877

                    #10
                    A propos tematu i troski o przyszłość naszego hokeja.
                    Właśnie było wypełnianie pita i 1% poszedł na UHKS "MAZOWSZE". Całkiem możliwe, że pod wpływem tego tematu hehe.

                    Co do sympatii kibicowskich od zawsze - Podhale Nowy Targ (niestety, kiedy zacząłem się interesować hokejem legijny hokej jeszcze nie powrócił z niebytu) oraz Edmonton Oilers (wiadomo - Wayne Gretzky).
                    I tak już zostało, przy czym aktualnie, z oczywistych względów, Podhale ''spadło'' na drugie miejsce w hierarchii ważności.
                    Ceterum censeo Carthaginem esse delendam

                    Komentarz

                    • aaaaaa
                      Legionista
                      • 12.2005
                      • 1267

                      #11
                      Jeśli chodzi o turniej w Sanoku to trzeba przyznać, że mimo kiepskiego wyniku było widać, że im się...chce. Wiem, że to marne wytłumaczenie ale tak to już jest, że zaangażowanie jest dla nas kibiców najważniejsze.
                      Tak jak z piłkarską Legią - jakby gryźli trawę, walczyli do upadłego wszystko się wybaczy, gorzej jeśli biorą sporą kasę i oglądamy spacery. Podobnie widzę właśnie Sanok - fatalny wynik, rozczarował mnie poziom , nie zawiodło za to zaangażowanie.

                      Poza tym z tego co wiem to kilka gwiazdeczek odmówiło gry w kadrze, a bo kasa mała , a bo warunki nie takie jak się im marzyło. Więc Ci, którzy grają są to raczej zawodnicy chcący grać dla Polski - po prostu. Wiem że łaski nie robią lecz jak widać to w obecnych czasach już coś. Tak na marginesie - jakby awansowali chłopaki do elity to by te kurwy co odmówiły pewnie przyszły na kolanach (i powinni mieć wtedy drogę zamknietą).

                      Trener ma sprawić, że nabędą wiary w siebie i zwycięstwo. Mi sie nie podoba, że jest to obcokrajowiec. To ze względu na przekonania uważam bowiem że od praczki po zawodników kadra Polski powinna być POLSKA, a np Niemiecka - Niemiecka właśnie. No ale cóż...pomijając to zawodnicy twierdzą, że w koncu chce im się pracować i widzą jakiś sens w przeciwieństwie do czasów gdy trenerem był Rohacek pełniący równocześnie tą sama funkcję w...Cracovii.

                      A propos tematu i troski o przyszłość naszego hokeja.
                      Właśnie było wypełnianie pita i 1% poszedł na UHKS "MAZOWSZE". Całkiem możliwe, że pod wpływem tego tematu hehe.
                      No to jednak do czegoś się temat przydał . O hokeju legijnym jest osobny temat - zresztą dziwi mnie, że tak cienko idzie dyskusja w nim (ba - wogóle jej nie ma). Zajebisty sport.
                      Ostatnio edytowany przez aaaaaa; 4709.

                      Komentarz

                      • żyła
                        Legionista
                        • 05.2004
                        • 4275

                        #12
                        Zamieszczone przez Tom Kruz
                        A propos tematu i troski o przyszłość naszego hokeja.
                        Właśnie było wypełnianie pita i 1% poszedł na UHKS "MAZOWSZE". Całkiem możliwe, że pod wpływem tego tematu hehe.
                        .
                        u mnie rodzina została przeze mnie podzielona na 2 części-2 osoby dają na siatkę, 2 na hokeja

                        a co do tematu....myślę, że jednak nie damy rady awansować. Ostatnio czytałem gdzieś porównanie ile lodowisk(krytych i odsłoniętych), ile klubów i zawodników ma Polska a nasi sąsiedzi. Wypadliśmy przy nich tak słabo, że inaczej niż dramatem tego nie można nazwać. Różnice były kilkadziesiąt razy mniejsze.
                        Zbyt wiele poświęciliśmy dla Legii, by ktokolwiek mógł nas złamać.

                        Ciągle wierzę w raj.
                        Ale teraz przynajmniej wiem, że to nie jest jakieś miejsce, którego możesz poszukać.
                        Ponieważ to nie jest to gdzie pojedziesz,
                        ale to, jak się czujesz na chwilę w swoim życiu, kiedy jesteś częścią czegoś.
                        A jeśli znajdziesz tę chwilę...
                        będzie ona trwała wiecznie.

                        Komentarz

                        • aaaaaa
                          Legionista
                          • 12.2005
                          • 1267

                          #13
                          Nawet nie sami sąsiedzi, odstajemy pod tym względem (ilość młodzieżowców, lodowiska) od krajów mniej rozwiniętych gospodarczo od Polski. Po prostu gdzieś jest hokej, gdzieś są inne dyscypliny. U nas póki co nie bardzo się ślizganie po lodzie przyjęło, za to Apator zbudował pierdolone żużlowe San Siro i jak usłyszałby o tym jakiś z sąsiadów to by sie złapał za głowę.
                          Szkoda, że to z hokejem właśnie tak cienko.

                          Komentarz

                          • arczi
                            Administrator
                            • 05.2003
                            • 9964

                            #14
                            Wymęczone. Nie najlepiej to wyglądało.
                            Niech każdy kibic w sercu to wyzna: Bóg, Honor i Ojczyzna

                            Komentarz

                            • Z.
                              Legionista
                              • 08.2006
                              • 7771

                              #15
                              Jak dla mnie nie ma szans. Tzn nie wiem jak sie prezentują kluczowi rywale, ale gralismy bardzo cienko. Idiotycznie stracona bramka czy wiele glupich kar - to sie da zniwelować. Natomiast szybkość poruszania sie na łyżwach czy siła uderzeń krazka jest nie do odrobienia nawet w nastepnym pokoleniu. Dlatego nawet awans nic nie da. Co najbardziej smutne najlepszy byl moim zdaniem Laszkiewicz, a reszta cienko. A przeciez on najmlodszy nie jest.

                              Generalnie mam wrazenie, ze mamy takie same szanse zagościć w Elicie jak Legia w Ekstralidze. Tylko w NHL 09 na patchu PLH. Natomiast Legia ewentualnie moze w przyszlosci kupic jakis zawodników i awansować. My musimy wychować i to zajmie lata (zwlaszcza, ze na dobra sprawe sie nie zaczeło jeszcze). Chyba, ze zaczną sciagać tych 'polskich' Kanadyjczyków itp. Ale nie bardzo wiem czy tego oczekuje..
                              "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

                              Komentarz

                              Pracuję...