Choroby i kontuzje - temat pseudomedyczny

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • LOL3K
    Legionista
    • 12.2003
    • 9000

    #31
    A z gronkowcem złocistym miał ktoś do czynienia i da jakieś porady jak się tego gówna pozbyć i czy to groźne etc.?
    q[-_-]p

    Komentarz

    • Szawar
      Legionista
      • 10.2003
      • 11316

      #32
      W srodę czeka mnie zabieg rekonstrukcji wiązadła krzyżowego przedniego.
      Ktos juz zmagał sie z podobnym urazem i coś wiecej moze napisać, nie tyle o samej operacji, ale rehabilitacji i poczatkach dochodzenia do pełnej sprawności ?
      04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

      Komentarz

      • Aureliusz
        Legionista
        • 05.2003
        • 2312

        #33
        Czym się różni maść rozgrzewająca od chłodzącej?
        Legia
        wszystko co mamy to te trybuny szare...

        Komentarz

        • Kasztan
          Legionista
          • 12.2009
          • 411

          #34
          Zamieszczone przez Aureliusz
          Czym się różni maść rozgrzewająca od chłodzącej?
          Chłodząca znieczula, pomaga zmniejszyć obrzęk, a rozgrzewająca poprawia krążenie krwi, ogrzewa itp., mniej więcej tak, jeżeli się mylę to mnie poprawcie.

          Ja mam inną sprawę, otóż kładę się spać, zdrowy w 100%, żadnych kontuzji, śpię spokojnie, żadnego wiercenia i pie***** nogą w cokolwiek i budzę się rano z takim kłuciem w kolanie, że tragedia. Kilka kroków mogę nic nie czuć i przy następnym załamuje mi się noga i ból nie do zniesienia, czuję że jak mi coś tam przeskoczy to noga w pizdu na długi czas. Miał ktoś kiedyś podobnie? Przeszło? Bo nie ukrywam że wolę uniknąć lekarza
          Zwyciężąją tylko tacy, którzy nie tracą wiary.

          Komentarz

          • JMJK
            Legionista
            • 07.2010
            • 291

            #35
            Dobry temat.

            mam przepuklinę kręgosłupa w odcinku piersiowym, generalnie nie przeszkadza mi to zbytnio ale ostatnio po treningu zaczęły mnie boleć żebra. Myślałem że są złamane ale okazało się że wdało mi się jakieś zapalenie w tej przepuklinie i tak mocno promieniuje. Ktoś wie ile trzeba odczekać, po zbiciu takiego zapalenia lekami, zanim wróci się do sportu?

            Komentarz

            • Kasztan
              Legionista
              • 12.2009
              • 411

              #36
              Widzę, że tu same skargi, a leczyć ni ma komu
              Zwyciężąją tylko tacy, którzy nie tracą wiary.

              Komentarz

              • Yanks
                Legionista
                • 10.2008
                • 9226

                #37
                Zamieszczone przez Zajacc
                Ktoś z was miał coś podobnego? Jak to leczyć i jak takim atrakcjom zapobiec w przyszłości?
                Kilka razy. Przechodzi samo, po trzech czterech dniach. Pomaga nieco no-spa.
                Jedna uwaga. Twój opis przypomina w 100% moje "ataki", ale nie wiadomo czy to to samo ...
                (...) lub skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż (...)
                PS Teściowa mówi na to NERWOBÓL. Tylko nie wiem, na ile można teściowej wierzyć.

                Ed: Patrzaj co znalazłem:

                Ucisk na nerw lub grupę nerwów, może być przyczyną wystąpienia nerwobólu. Dolegliwości mogą być spowodowane czynnikami toksycznymi takimi jak alkohol, tlenek węgla czy ołów
                ... kurna, jak dostaniesz kulkę to chyba jest inny ból

                Ostatnio edytowany przez Yanks; 11299.
                Jesteście smutni, polowanie nie wyszło, zające przed wami pouciekały!

                Komentarz

                • Szawar
                  Legionista
                  • 10.2003
                  • 11316

                  #38
                  Zamieszczone przez JMJK
                  Dobry temat.

                  mam przepuklinę kręgosłupa w odcinku piersiowym, generalnie nie przeszkadza mi to zbytnio ale ostatnio po treningu zaczęły mnie boleć żebra. Myślałem że są złamane ale okazało się że wdało mi się jakieś zapalenie w tej przepuklinie i tak mocno promieniuje. Ktoś wie ile trzeba odczekać, po zbiciu takiego zapalenia lekami, zanim wróci się do sportu?
                  Jak Ci sie objawia ta przepuklina, oprócz bolących żeber ?
                  04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

                  Komentarz

                  • JMJK
                    Legionista
                    • 07.2010
                    • 291

                    #39
                    Obecnie nijak, neurochirurg powiedział że nie ma konieczności operowania. Nie moge specjalnie obciążać kręgosłupa i to tyle. Ogolem nie znam sie na tym a dolega mi to od stycznia i na początku faktycznie trafiłem do szpitala z czymś co wyglądało na zawał a okazalo sie byc przepuklina.

                    Komentarz

                    • Hubalczyk
                      Legionista
                      • 10.2008
                      • 1457

                      #40
                      Zapalenie opłucnej
                      Niewyleczona dobrze grypa jest tego efektem najprawdopodobniej. Najpierw miałem zwykłą grypę. Po paru dniach myślałem, że już jestem zdrowy i trochę odpuściłem ciągłe dbanie o zdrowie. Wyjazd do Bukaresztu i ... po dwóch trzech dniach po powrocie jak kaszel powrócił to miałem mega ból w żebrach. Myślałem, że to od spania w niedogodnej pozycji ale ból pojawił się znów i znów i znów.. Wybrałem się do przychodni a tam "bystra" Pani Doktor, którą trzeba poprosić żeby łaskawie przebadała człowieka, który co miesiąc ze swojej pensji sponsoruje jej życie w gabinecie nie wiedziała co mi może dolegać. Poleciła iść do szpitala na izbę przyjęć ale bez skierowania bo ona nie wie co wpisać jako rozpoznanie. W szpitalu nie lepiej. Dwóch pierwszych prawie uznało, że nie żyje chyba bo im podczas osłuchu coś się nie zgadzało. Trzeci w końcu lekarz stwierdził, że to przecież zapalenie opłucnej i wypisał mi tylko ketonal na ból. Powoli ale z ciągłym bólem w klatce piersiowej podczas pokasływania dochodzę do siebie ale ku Waszej przestrodze bo jest sezon na grypy i przeziębienia - dbajcie o siebie i leczcie się do końca bo ZDROWA LEGIA ma być zawsze
                      ...Nie dbamy o spokój, nie dbamy o ciszę,
                      A do snu nas głuchy szum jodeł kołysze,
                      Pod głową w chlebaku żelazo granatów,
                      A uśmiech na twarzy spokojny...

                      Komentarz

                      • wiara

                        #41
                        Kilka...naście lat temu rozwaliłam sobie kolano- bardzo głęboka dziura na boku, było ono zszywane. No i od kilku dni czuję, że coś się tam dzieje ( właściwie chyba od momentu, kiedy dowiedziałam sie że moja koleżanka ma jakieś problemy z kolanem i ścierają jej się o siebie jakieś kości czy coś).
                        No i teraz mam pytanie: uroiłam sobie coś i jest to "ból" podświadomy, czy faktycznie istnieje taka możliwość, że coś sie z tym kolanem dzieje? A może to reakcja na zmianę pogody? Jak myślicie, powinnam zrobić np. jakieś prześwietlenie, czy też raczej to kwestia przewrażliwienia?

                        Komentarz

                        • ŁukaszD
                          Legionista
                          • 03.2011
                          • 988

                          #42
                          Zamieszczone przez wiara
                          Kilka...naście lat temu rozwaliłam sobie kolano- bardzo głęboka dziura na boku, było ono zszywane. No i od kilku dni czuję, że coś się tam dzieje ( właściwie chyba od momentu, kiedy dowiedziałam sie że moja koleżanka ma jakieś problemy z kolanem i ścierają jej się o siebie jakieś kości czy coś).
                          No i teraz mam pytanie: uroiłam sobie coś i jest to "ból" podświadomy, czy faktycznie istnieje taka możliwość, że coś sie z tym kolanem dzieje? A może to reakcja na zmianę pogody? Jak myślicie, powinnam zrobić np. jakieś prześwietlenie, czy też raczej to kwestia przewrażliwienia?
                          trzeba byłoby dokładnie pooglądać

                          Komentarz

                          • Alek
                            Legionista
                            • 10.2011
                            • 7740

                            #43
                            Zamieszczone przez wiara
                            Kilka...naście lat temu rozwaliłam sobie kolano- bardzo głęboka dziura na boku, było ono zszywane. No i od kilku dni czuję, że coś się tam dzieje ( właściwie chyba od momentu, kiedy dowiedziałam sie że moja koleżanka ma jakieś problemy z kolanem i ścierają jej się o siebie jakieś kości czy coś).
                            No i teraz mam pytanie: uroiłam sobie coś i jest to "ból" podświadomy, czy faktycznie istnieje taka możliwość, że coś sie z tym kolanem dzieje? A może to reakcja na zmianę pogody? Jak myślicie, powinnam zrobić np. jakieś prześwietlenie, czy też raczej to kwestia przewrażliwienia?
                            Dla świętej pewności zrób sobie prześwietlenie Ja bym tak zrobił na Twoim miejscu .

                            Komentarz

                            • wiara

                              #44
                              Zamieszczone przez ŁukaszD
                              trzeba byłoby dokładnie pooglądać
                              To na kiedy się umawiamy na to oglądanie?

                              A tak całkiem poważnie... zastanawiam się czy coś takiego na starość może właśnie się odzywać. Jak chodzę to mam wrażenie, że na noga jest strasznie ciężka- i wydaje mi się, że ta blizna tak jakby się otworzyła no i czuję dziwne pulsowania w środku. Czasami zdarzało mi się, że coś czułam, ale teraz to już trwa kilka dni.
                              W sumie ta dziura miała z 5-6cm długości, więc była duża. A że już robię się stara...naprawde zaczynam się niepokoić...
                              Ostatnio edytowany przez Gość; 49410.

                              Komentarz

                              • deemka
                                Legionistka
                                • 08.2010
                                • 319

                                #45
                                Czy osoby ćwiczące miały problemy ze stawami? Głównie w kolanach. Strzelaja mi przy każdym przysiadzie no i po intensywnym treningu jakby mnie coś w środku paliło, piekło.

                                Komentarz

                                Pracuję...