Strona 3 z 18 PierwszyPierwszy 123456713 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 90 z 516

Wątek: Choroby i kontuzje - temat pseudomedyczny

Cytat Zamieszczone przez Mat Zobacz posta
    Miał ktoś martwicę pięty?

Generalnie rzecz biorą sprawa ma się tak, iż napierdziela mnie pięta równo (jedna, lewa). Generalnie, mogę chodzić etc bezproblemowo, ale wystarczy dotknąć takiego punktu na pięcie i mnie składa z bólu. Poczytałem trochę na necie i objawy tak jakby pasują do ww schorzenia. Problem taki, iż leczenie to odpoczynek od przeciążania pięty, no a u mnie się tego nie da zrobić (piłka piłka piłka, do tego robota cały dzień na nogach), chociaż i tak ostatnio ograniczam maksymalnie wysiłek. Jak ktoś przechodził to niech napisze jak z diabelstwem walczyć.
    Miałem to za dzieciaka. Ogólnie, w drużynie miało nas to dwóch/trzech, ja z kumplem przeczekaliśmy i samo przeszło, a trzeci poleciał do lekarza, który mu zalecił odpuszczenie sobie treningu na dwa lata z tym, że nie pamiętam jak mi to przeszło, czy w przerwie między sezonami (odpoczynek), czy samo przez się, ale dobra wiadomość jest taka, że powinno przejść bez żadnego leczenia, pytanie tylko jak to przyspieszyć.

EDIT. Na odciążenie dużo osób poleca jakieś wkładki do butów, ale to już trzeba z kimś kumatym ;-)
    Ostatnio edytowane przez Kasztan ; 21-12-2011 o 22:45
    Zwyciężąją tylko tacy, którzy nie tracą wiary.

Legionista Awatar Traper
    Panowie, a może głównie panie muszę za 1,5 h wychodzić na imprezę, mam coś koło 37.8 ale czuję isę osłabiony, można coś na szybko skombinować żeby było lepiej?

Legionista Awatar Alek
    Cytat Zamieszczone przez Traper Zobacz posta
    Panowie, a może głównie panie muszę za 1,5 h wychodzić na imprezę, mam coś koło 37.8 ale czuję isę osłabiony, można coś na szybko skombinować żeby było lepiej?
    może apap mi zawsze trochę pomagał
    W sprawach związanych z T-Mobile ( dla firm ) służę pomocą.

Legionista Awatar Traper
    Wziąłem, jutro ocenie działanie

Legionista Awatar Raffels
    Ma ktos sprawdzony sposob na pozbycie sie kataru? Bo ja sie go nie moge pozbyc od dluzszego czasu. Jak nie cieknie z nosa to zasycha wewnatrz i mam problemy ze swobodnym oddychaniem. Te akatary, nosalexy czy inne krople to dobre sa?
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Legionista Awatar Człenio
    Cytat Zamieszczone przez Raffels Zobacz posta
    Ma ktos sprawdzony sposob na pozbycie sie kataru? Bo ja sie go nie moge pozbyc od dluzszego czasu. Jak nie cieknie z nosa to zasycha wewnatrz i mam problemy ze swobodnym oddychaniem. Te akatary, nosalexy czy inne krople to dobre sa?
    Mi zimą ciągle z klamy cieknie , zwłaszcza przy zmianach temperatur ( z ciepłego na dwór i odwrotnie ) , w pomieszczeniach najlepiej mi pomaga roztwór wody morskiej do nabycia w aptece.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, gdyż każdy lek niewłasciwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu
    ..."Ale wiedz o tym, że z naszej mogiły
    Nowa się Polska - zwycięska - narodzi
    I po tej ziemi ty nie będziesz chodzić,
    Czerwony władco rozbestwionej siły."

"Czerwona zaraza" - Józef Szczepański "Ziutek"

Legionista Awatar rey
    Mi zawsze Otrivin Duo pomaga. Tylko trzeba uważać, żeby nie przegiąć i za długo go nie używać, bo strasznie wysusza śluzówkę, co w moim przypadku kończy się krwotokami z nosa przy byle dmuchnięciu. Do tego są też tabletki (nazwa mi wyleciała z głowy, ale pani w aptece pewnie pomoże).
    ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Gintleman Awatar księciuniu
    Pomaga też wapno pite kilka razy dziennie - podobno osusza.
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista Awatar Mayk
    A może sprawdzisz wilgotność w sypialni i jak nie będzie 50-60% to kupisz sobie jakiś fajny nawilżacz powietrza. Grzejniki wyszuszają powietrze - a te śluzówki - później pół dnia się chodzi jak kopnięty.

poza tym nie dłub w nosie i nie wysuszaj śluzówek dużym palcem

E: Nie bierz tych leków ponad czas, który masz napisany w ulotce, choćby nie wiem co, bo jak sobie zniszczysz w nosie naczynka krwionośne (obkurczane lekami) to do końca życia nie wygonisz katarów i suchego nosa.
    Ostatnio edytowane przez Mayk ; 21-02-2012 o 12:08
    [...]dobro rodziny memu sercu najbliższe[...]

Legionista Awatar ŁukaszD
    Sulfarinol - tych kropli spróbuj, zapytaj w aptece coś koło 12 zł i nie stosuj dłużej niż to ulotka podaje.

Legionista Awatar Huxley
    Cytat Zamieszczone przez ŁukaszD Zobacz posta
    Sulfatiazol - tych kropli spróbuj, zapytaj w aptece coś koło 12 zł i nie stosuj dłużej niż to ulotka podaje.
    Potwierdzam, miałem taki sam problem z wysychającą śluzówką przez zbyt suche powietrze (szczególnie często zdarza się to podczas zimy), laryngolog przepisał mi Sulfarinol i po 3 dniach miałem spokój.
    Mamy Kezmana z Serbii Tarana

Legionista Awatar Raffels
    Podziekowal.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

czy ból piszczeli (mięsień piszczelowy przedni podejrzewam) przy bieganiu/grze w piłkę to od złych butów?

Legionista Awatar Mayk
    Przede wszystkim od zbyt długiej przerwy
    [...]dobro rodziny memu sercu najbliższe[...]

Cytat Zamieszczone przez Mayk Zobacz posta
    Przede wszystkim od zbyt długiej przerwy
    hehe przerwa trwała tydzień znalazłem że to od braku rozgrzewki a i buty też swoją rolę grają. Yhh sport to zdrowie a sportowiec to kaleka

Legionistka Awatar MałaKatarzynka
    Cytat Zamieszczone przez Mat Zobacz posta
    Miał ktoś martwicę pięty?

Generalnie rzecz biorą sprawa ma się tak, iż napierdziela mnie pięta równo (jedna, lewa). Generalnie, mogę chodzić etc bezproblemowo, ale wystarczy dotknąć takiego punktu na pięcie i mnie składa z bólu. Poczytałem trochę na necie i objawy tak jakby pasują do ww schorzenia. Problem taki, iż leczenie to odpoczynek od przeciążania pięty, no a u mnie się tego nie da zrobić (piłka piłka piłka, do tego robota cały dzień na nogach), chociaż i tak ostatnio ograniczam maksymalnie wysiłek. Jak ktoś przechodził to niech napisze jak z diabelstwem walczyć.
    Ja miałam jako dziecko.Rok jeżdżenia do lekarza,mnóstwo leków,zero sportu.Z tym,że ja nie moigłam chodzić,a ból był nie do wytrzymania.Dokładnie nazywało się to jałowa martwica guza piętowego lewego

Legionista Awatar Snoopy
    Problem zdecydowanie do wygooglowania ale wolę rady od legionistów Przymierzam się do pierwszych soczewek, za miesiąc mam wizytę u okulisty. Seria pytań:

1) dostanę receptę jaką mam obecnie wadę/czy mogę w ogóle nosić soczewki i sru do optyka, dobrze kminię?
    2) u optyka dostanę je na miejscu czy trzeba czekać?
    3) gdzie się udać? Vision Express?
    4) dadzą mi jakiś wybór? jak tak to na co zwracać uwagę?
    5) ile trwa przyzwyczajenie oka do soczewek?

A teraz kontekst: 10 maja raniutko okulista, 11 maja wieczorem wyjazd na weekend na kawalerski. W planach jakiś paintball. Nie podobała mi się ostatnio gra w okularach dlatego fajnie, gdybym miał już soczewki - jest szansa, czy wybić to sobie z głowy?
    Proszę tu nie jeździć bo hałas jak na produkcyjnej hali
    ONI MAJĄ PARAGRAFY A MY MAMY GRANATY W GĘBIE KTÓRE MOGĄ NAM WYPALIĆ
    Szemrane typy co chcą czyścić nam morale, znowu wmawiać, że kolorowe znacze szare
    Dzielić nas jak nigdy dotąd, leczyć swe kompleksy - ja mam tego potąd!

Legionista Awatar Danoo
    Cytat Zamieszczone przez Snoopy Zobacz posta
    Problem zdecydowanie do wygooglowania ale wolę rady od legionistów Przymierzam się do pierwszych soczewek, za miesiąc mam wizytę u okulisty. Seria pytań:

1) dostanę receptę jaką mam obecnie wadę/czy mogę w ogóle nosić soczewki i sru do optyka, dobrze kminię?

A teraz kontekst: 10 maja raniutko okulista, 11 maja wieczorem wyjazd na weekend na kawalerski. W planach jakiś paintball. Nie podobała mi się ostatnio gra w okularach dlatego fajnie, gdybym miał już soczewki - jest szansa, czy wybić to sobie z głowy?
    1) Ja robiłem badania od razu w Vision Express, gdzie zmierzyli mi wadę ( jak się później okazało źle), dobrali soczewki i dali mały kurs ich zakładania i zdejmowania .
    2) Zależy od tego jaką masz wadę, jeżeli nie jest jakaś duża, to powinni mieć na miejscu.
    3) Moje zdanie na temat Vision Express powinieneś znać
    4) Nie pamiętam, może ktoś napisze na ten temat .
    5) Najgorszy jest pierwszy dzień bo oczy mogą szczypać i łzawić, a potem jest już coraz lepiej.
    Na początku trzeba mieć cierpliwość do zakładania i zdejmowania soczewek.
    Na początku zajmowało mi to mniej więcej godzinę.

Zastanów się jakie soczewki wolisz mieć: dzienne, miesięczne itd. (mogę polecić dzienne, bo nie trzeba bawić się z pudełeczkiem,płynem i są bardziej higieniczne. Jedyna wada to ich większa cena.)
    Zresztą tutaj możesz więcej o tym przeczytać:
    http://forum.legionisci.com/showthre...light=soczewki
    Ostatnio edytowane przez Danoo ; 14-04-2012 o 13:30

Legionista Awatar Sphinxxx
    Cytat Zamieszczone przez Snoopy Zobacz posta

1) Na dobre badania TYLKO do optyka, vision express nie dość, że robi złe badania, to i okulary wyrabia niezgodnie z receptą. No i ceny ma z kosmosu. Soczewki może nosić w zasadzie każdy, o ile nie masz za dużego ciśnienia w oku i jakiejś alergii na materiały soczewek.

2) o ile masz "prostą" wadę, bez atygmatyzmu itp to spokojnie dostaniesz od ręki.

3) Ja kupuję w "Twoje Soczewki" - niewygórowane ceny, duży wybór, sporo salonów w Wawie, pomocna obsługa w wyborze soczewek. Warto pamiętać, że w odróżnieniu od okularów, soczewki nie "rozleniwiają" oka, a zmuszają do wysiłku, więc moc soczewek powinno się brać o ok 0.5 dp mniej niż okulary.

4) Wybór soczewek jest baardzo duży. Najlepsze wg mnie to Acueve, Johnson&Johnson, Ciba Vision. Każde są nieco inne, jedne twardsze, drugie bardziej miękkie, silikonowe, hydrożelowe itd. Najlepsze takie, które przepuszczają dużo tlenu i co najważniejsze - nie czujesz, że je nosisz. Mi zajęło nieco, zanim trafiłem soczewki, w których czuję się 100% komfortowo.

5) Sprawa bardzo indywidualna, ale nie liczyłbym, że w kilkadziesiąt godzin oczy przyzwyczają się do soczewek, tak, że będziesz się czuł w nich dobrze. W końcu to zawsze obce ciało w oku. na początku może wystąpić łzawienie, swędzenie, zaczerwienie oka - w trakcie paintball'a lepiej się skupiać tylko na grze, a nie jeszcze dodatkowo na problemach z oczami.

Na początek polecam mimo wszystko miesięczne soczewki - są twardsze niż jednodniowe, co sprawia, że łatwiej je założyć. No i zamiast po zdjęciu wyrzucić, trzeba je codziennie na co najmniej 8h odłożyć do pudełeczka z płynem (najczęściej na noc) - przy zakładaniu i zdejmowaniu koniecznie czyste ręce! O ile nie wyjeżdżasz na survival, wydaje mi się, że nie jest to duże wyzwanie.
    Ostatnio edytowane przez Sphinxxx ; 14-04-2012 o 13:25

Legionista Awatar wrc
    Polecicie coś na napierdalające nadgarstki?
    Na treningach nie mogę normalnie uderzać haków i sierpów, bo w obu nadgarstkach odczuwam bardzo mocny ból. Czuję jakby mi ktoś nalał na nie wrzątku i dorzucił kilka igieł w pakiecie. Nie raz ból rozchodzi się do łokci.
    Ból pojawia się też przy podnoszeniu nawet małych ciężarów.
    Stosowałem różne maści, usztywniałem je bandażami, jadłem galaretki żeby uzupełnić jakąś tam maść w stawach, ale ból nie znika.
    Można coś jeszcze podziałać w tym temacie szeroko rozumianymi sposobami domowymi?
    +=

Legionista Awatar dyha
    Borykał się ktoś z zapaleniem pochewki ścięgna w stawie skokowym? Jakieś porady co do rehabilitacji?

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez wrc Zobacz posta
    Na treningach nie mogę normalnie uderzać haków i sierpów, bo w obu nadgarstkach odczuwam bardzo mocny ból. Czuję jakby mi ktoś nalał na nie wrzątku i dorzucił kilka igieł w pakiecie. Nie raz ból rozchodzi się do łokci.
    Ból pojawia się też przy podnoszeniu nawet małych ciężarów.
    Stosowałem różne maści, usztywniałem je bandażami, jadłem galaretki żeby uzupełnić jakąś tam maść w stawach, ale ból nie znika.
    Można coś jeszcze podziałać w tym temacie szeroko rozumianymi sposobami domowymi?
    daj sobie spokój na jakiś czas. Poważnie mówię, wcześniej czy później dorobisz się kalectwa. Wylecz porządnie i wróć na ring.
    I pytał dramatycznie , ,,jak to możliwe, żeby miasto stracić równie łatwo jak odrąbaną kończynę ?,, Niemcy – pisał już w wolnej Polsce w ,,Tygodniku Powszechnym ,, podtrzymują pamięć historyczną , a u nas w pismach takich jak ,,Newsweek,, , ,,Wprost,, , ,,Polityka,, nic, głucho , jakby nam tę pamięć nagle odrąbano ,,. I dalej : ,, Boli mnie zapomnienie. Opanował mnie jakiś smętek żałoby po tym mieście , o którym mówiło się ,,Leopolis semper fidelis ,,

Legionista Awatar Snoopy
    Danoo, Krzym - dzięki. Tamten temat też bardzo pomocny, trochę się jaśniej zrobiło
    Proszę tu nie jeździć bo hałas jak na produkcyjnej hali
    ONI MAJĄ PARAGRAFY A MY MAMY GRANATY W GĘBIE KTÓRE MOGĄ NAM WYPALIĆ
    Szemrane typy co chcą czyścić nam morale, znowu wmawiać, że kolorowe znacze szare
    Dzielić nas jak nigdy dotąd, leczyć swe kompleksy - ja mam tego potąd!

daimler
    Guest
    Zabrzmi to brutalnie, ale jest tylko jedna prosta metoda - przerwa w treningach. Ale nie tydzień-dwa, tylko ok. 3 miesięcy. Innej metody nie ma. Tylko czas.

Wszystkie maści, pastylki i galaretki na **** się nadają. Magnesy i lasery też. Szkoda też czasu na suplementy z glukozaminą. Rozmawiałem o tym ze znajomym farmaceuta. Glukozamina jest bardzo słabo przyswajalna przez nasz organizm, więc zdecydowaną większość tego co łykasz spuszczasz z wodą.

Druga sprawa jest równie brutalna - ból nie zniknie. Nie wiem co jest z naszymi nadgarskami, ale przyzwyczaj się, że nie będzie już nigdy tak jak kiedyś. Napierdalać będą już zawsze, czasem bardziej czasem mniej. Z czasem przestaniesz zwracać uwagę.

Ból to słabość uciekająca z organizmu.
    Ostatnio edytowane przez daimler ; 17-04-2012 o 16:39

Legionista Awatar wrc
    Fakt brzmi mało optymistycznie...
    Czyli przykładowo taki specyfik jak Animal Flex (kolega mi o tym wspomniał) też raczej można odesłać do lamusa? Z tego, co widzę to opiera się to właśnie na glukozaminie więc raczej szkoda pakować w to pieniądze.
    Cóż w czwartek trzeba wybrać się do lekarza. Chyba nie ma na, co czekać...
    +=

daimler
    Guest
    Wiesz, pewnie nie zaszkodzi, ale nie spodziewaj się cudów. W większości to efekt placebo bo wmawiasz sobie, że pomaga. Więc jeśli przestanie boleć - czemu nie Ja łykałem kiedyś Arthrostop ale jak mówię - przyswajalność tych skłądników przez organizm jest minimalna.

Co do maści - Altacet jest dobry ALE tylko w ciągu 24h po urazie. On chłodzi, zapobiega rozprzestrzenianiu się stanu zapalnego. Po tym czasie nie ma już co go stosować. Potem ketoprofen albo diclofenac, ja osobiście uważam że doustne środki sa lepsze od maści, ale pewnie znajdą się i tacy którzy powiedzą że miejscowe działanie jest lepsze od ogólnego. W każdym razie oba środki działają praktycznie tak samo - przeciwzapalnie i o to w leczeniu urazu przecież chodzi

Legionista Awatar wrc
    Dzięki za fachowe podpowiedzi. Od Ciebie dowiedziałem się więcej niż od swojego lekarza
    Dostałem 20 tabletek Anapranu. Z tego, co czytam wynika, że opiera się to na naproksenie. O glukozaminie nie ma ani słowa. Kto wie może na początek wystarczy. Pożyjemy, zobaczymy.
    +=

Legionista Awatar Rawo
    witam,
    mam problem może ktoś wie jak szybciej się wyleczyć. mianowicie wczoraj na boisku źle stanąłem i strzeliło mi w kostce u nogi .noga spuchła ,pojechałem na ostry dyżur ,okazało się że to torebka stawowa mi się wylała (jak dobrze zrozumiałem lekarza) ,kostka jak balon spuchła ,na prześwietleniu nie było widać złamania .i tak muszę nogę wstawić w stabilizator z ujęciem stopy ,zastrzyki przeciw zakrzepowe itp. jakieś rady by szybciej wyzdrowieć? rehabilitacja ?bo w stabilizatorze miesiąc chodzenia a potem drugi miesiąc przerwa od sportu.. a ja nie lubię tak siedzieć bezczynnie ,zatem może ktoś coś poradzi?
    "Jesteśmy z tamtej strony Wisły, z naprzeciwka. Mamy swój fason i swój własny szyk..."

Legionista Awatar voytek
    Cytat Zamieszczone przez Rawo Zobacz posta
    witam,
    mam problem może ktoś wie jak szybciej się wyleczyć. mianowicie wczoraj na boisku źle stanąłem i strzeliło mi w kostce u nogi .noga spuchła ,pojechałem na ostry dyżur ,okazało się że to torebka stawowa mi się wylała (jak dobrze zrozumiałem lekarza) ,kostka jak balon spuchła ,na prześwietleniu nie było widać złamania .i tak muszę nogę wstawić w stabilizator z ujęciem stopy ,zastrzyki przeciw zakrzepowe itp. jakieś rady by szybciej wyzdrowieć? rehabilitacja ?bo w stabilizatorze miesiąc chodzenia a potem drugi miesiąc przerwa od sportu.. a ja nie lubię tak siedzieć bezczynnie ,zatem może ktoś coś poradzi?
    Przerabiane. Szybciej się nie da, a jak powrócisz do sportu zbyt wcześnie (zależy, co jeszcze uprawiasz ale wszelakie biegi czy piłkę możesz sobie darować na kwartał) jest ryzyko. Osobiście odradzam pospiech. Jeśli możesz sobie pozwolić na tydzień leżenia, to nie obciążaj stopy a po tygodniu można zacząć chodzić już bez żadnych stabilizatorów.
    Joe Jordan - który przed wejściem na boisko wyjmował dwa przednie zęby i chował do szafki - był uosobieniem prawdziwego futbolu. Bo prawdziwy futbol to nie gra dla lalusiów, którzy w przerwie poprawiają fryzurę. Prawdziwy futbol zostawia ślady. - "Spalony"

Legionista Awatar BladaTwarz
    Najlepiej starać się zapisać na jakieś zabiegi: ultradźwięki, krioterapie itp...Poza tym mrozić, cały czas i nie obciążać....Żadne smarowanie żelami itp nic nie pomoże.

Uprawnienia umieszczania postów