Strona 20 z 21 PierwszyPierwszy ... 10161718192021 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 571 do 600 z 610

Wątek: Choroby i kontuzje - temat pseudomedyczny

Legionista Awatar klinton
    Na chuy kapsułka z kamerą? Jeśli ktoś się stresuje gastroskopią, to można ją zrobić przez nos. Zdecydowanie przyjemniejsza opcja niż "klasyczna". Dodatkowo można wtedy swobodnie rozmawiać z lekarzem podczas badania.

Legionista Awatar Kusza
    To jak już wjechał temat "generalnych przeglądów" to też chciałem sobie coś takiego zrobić, gdzie polecacie? Co powinno być na liście takich badań żeby to miało sens?

P.S. uprzedzając potencjalne kąśliwe pytania - wątrobę mam zdrową jak rekin grenlandzki
    ...Trzech setek armat ryczy kanonada,
    Zda się pod trupem ziemia się rozpęknie, —
    O dziecko polskie, za Twojego dziada,
    Który tam zginął, niech Twe serce klęknie,
    O dziecko polskie, święć się krwi szkarłatem
    I wołaj: Wolność! I bij w kratę lochów,
    Bo jeśli Bóg jest nad tym podłym światem,
    Toś ty zbawione przez Wolę i Grochów...

Legionista Awatar midzi
    Cytat Zamieszczone przez Kusza Zobacz posta
    To jak już wjechał temat "generalnych przeglądów" to też chciałem sobie coś takiego zrobić, gdzie polecacie? Co powinno być na liście takich badań żeby to miało sens?
    Osobiście co roku robię pełen pakiet kardiologiczny. Dwa razy miałem Holtera założonego. Rakowych, czy innych spraw nie tykam, bo mam pakiet kardiologiczny, a nie rakowy w rodzinie

Pełna krew, echo i EKG minimum.

Legionista Awatar OLIUSTKA
    Od 2-3 dni odcięło mi nogi, prawie nie mogłem chodzić i trafiłem do SOR. Tam zrobili mi badania okazało się, że jest to zapalenie tkanek miękkich i żył. Skąd takie coś mogło mnie dopaść skoro nigdy w szpitalu nie byłem, żadnych chorób przewlekłych

Legionista Awatar rey
    Cytat Zamieszczone przez Kusza Zobacz posta
    Tylko wybierz się do odpowiedniej przychodni, chyba raczej prywatnie, bo jak kiedyś z takim tematem poszedłem do swojej NFZowskiej przychodni, to się dowiedziałem od Pani doktor, że za profilaktykę NFZ nie płaci...
    ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Legionistka Awatar amanda
    Gdyby ktoś potrzebował dermatologa „na szybko” to proszę na priv. Lekarz dobrał dodatkowe dni
    Istnieją tylko dwie rzeczy, które można zrobić z czasem:
    spędzić go lub wykorzystać.
    James Arthur Ray

Legionista Awatar midzi
    Cytat Zamieszczone przez rey Zobacz posta
    Tylko wybierz się do odpowiedniej przychodni, chyba raczej prywatnie, bo jak kiedyś z takim tematem poszedłem do swojej NFZowskiej przychodni, to się dowiedziałem od Pani doktor, że za profilaktykę NFZ nie płaci...
    NFZ to największy rak polskiej służby zdrowia.

Ale nie wiem kto pierwszy odważy się sprywatyzować to i w cholerę wywalić tysiące darmozjadów.

Ostatnio w ramach NFZ zaoferowano mi wizytę u hepatologa w październiku 2019

Legionista Awatar Stout
    Aha.
    Wizyta u kardiologa dziecięcego na 2020....

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Legionista Awatar Maqueh
    Poleci ktoś jakąś opaskę/stabilizator na kolano, konkretny uraz to zwichnięta rzepka

Legionista Awatar midzi
    Z ciekawości napiszę co mi dolegało - neuralgia międzyżebrowa.

Po 6 tygodniach samoistnie przeszło. Przez 4 tygodnie miałem ostry stan.

Poszukiwany solidny gastrolog. Może być wizyta prywatna.

Naproxen na mięśnie

Cytat Zamieszczone przez Pablos85 Zobacz posta
    Panowie, jaka jest najlepsza maść przeciwbólowa an mięśnie? Bez recepty.
    Fastum, Naproxen...?
    Ja przez długi czas stosowałem Naproxen Polfarmex w tabletkach. Moim zdaniem działa lepiej niż wszelkiego rodzaju maści. Nadal jest to ta sama substancja, czyli naproksen, ale szybciej koi ból, niż ma to mniejsce w przypadku mniej efektywnych maści. To jest moje osobiste zdanie.

Legionista Awatar kowallu
    Szukam dobrego - bardzo dobrego specjalistę laryngologa - od zatok ! Przegroda również do "roboty"
    " Ojczyzny nie zabiorą Ci nigdy jeśli nosisz ją w swoim sercu "

Legionista Awatar LOL3K
    Prof. A. Kukwa i syn W. Kukwa

Millemedica na Lanciego 13.

hamalainen kurwo stara, wypi3rdalaj do Poznania!
    Przeproś i Sperdalaj.
    WON!

Legionista
    Szukam dobrego fizjoterapeuty. Nie dla mnie, ale dla mojej mamy, która z powodu kiepskich warunków pracy, ma obecnie problemy z kręgosłupem. Była na rehabilitacji na fundusz, ale wiadomo jak taka rehabilitacja wygląda i nie pomogła jej zbytnio. Termin do lekarza ma dopiero za kilka miesięcy, tak wiec postanowiła się zapisać prywatnie. Ale do kogo? I z jakim kosztem trzeba się liczyc jesli chodzi o wizytę?

Przyjmował ktoś z forumowiczów zastrzyk stężonego kwasu hialuronowego przy chondromalacji rzepki II stopnia?
    James Arthur Ray

Legionista Awatar Mar00
    Cytat Zamieszczone przez amanda Zobacz posta
    Przyjmował ktoś z forumowiczów zastrzyk stężonego kwasu hialuronowego przy chondromalacji rzepki II stopnia?
    Nie pomogło mi nawet w minimalnym stopniu niestety...

Legionista Awatar midzi
    Mi też nie pomogło. Chondromalacja II również.

Z pomocnych rzeczy na pewno krio - nawiew i kriokomora. Najbardziej pomaga jeśli chodzi o stany ostre. A tak pozostaje usiąść na dupie, albo zapierdol na trasach, boiskach i na siłowni.
    Ostatnio edytowane przez midzi ; 23-01-2019 o 23:05

Dzięki Panowie za odpowiedzi. Właśnie ortopeda zasugerował te zastrzyki, ale też do końca nie byłam do nich przekonana.
    W stanach bólowych zimne okłady i krio jest zbawienne, ale później niby wszystko jest „okej” aż do momentu podjęcia ponownie aktywności. I tak w kółko...
    James Arthur Ray

Legionista Awatar midzi
    Niestety nie jest to uleczalna choroba. Na szczęście można doprowadzić, że więcej dni w roku nie boli niż boli, a to już jest sukces

Legionista Awatar Runi
    Panowie po wczorajszym treningu dziś wstałem z jakimś niesamowitym bólem krzyża ( bądź dolny odcinek pleców/ prostowniki). Duży problem z napięciem pleców przy wstawaniu czy praktycznie brak możliwości założenia butów ( duży ból przy zginaniu ) . Jakieś pomysły jak to zminimalizować tak aby mniej przeszkadzało w codziennych czynnościach ? Jakaś maść? Okłady zimne/ ciepłe ?
    Ostatnio edytowane przez Runi ; 16-02-2019 o 09:58

Czy gdzieś w Warszawie zrobię RTG bez skierowania?

Cytat Zamieszczone przez klinton Zobacz posta
    Czy gdzieś w Warszawie zrobię RTG bez skierowania?
    Niestety nie

E: Przynajmniej nie powinni zrobić
    Ostatnio edytowane przez amanda ; 18-02-2019 o 09:20
    James Arthur Ray

Legionista Awatar midzi
    Płatnie zrobisz od ręki bez skierowania.

Chyba niestety nie. Dzwoniłem w kilka miejsc i wszędzie wymagano skierowania, nawet jeśli ma to być badania wykonywane prywatnie.

Legionista Awatar midzi
    Na pewno bez skierowania robiłem u Rentgenologów na Waryńskiego.

Jednak widzę, że faktycznie teraz nie jest to takie proste.

Czy trzeba mieć skierowanie na badanie rentgenowskie?
    RTG jest badaniem z zastosowaniem promieniowania rentgenowskiego, więc pacjent nie może sam zadecydować o konieczności jego wykonania. Dotyczy to zarówno badań refundowanych, jak i odpłatnych. Lekarz widząc wskazania do badania wystawia pacjentowi skierowanie. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia bez skierowania może być wykonane tylko badanie przeprowadzane w ramach badań przesiewowych, densytometrii kostnej wykonywanej aparatami przeznaczonymi wyłącznie do tego celu lub dla celów stomatologicznych (z wyjątkiem badań pantomograficznych i cefalometrycznych) oraz w przypadkach bezpośredniego zagrożenia życia pacjenta. W przypadku badania komercyjnego (odpłatnego) pacjent także musi posiadać skierowanie. Rzeczywistość jednak bardzo często odbiega od przepisów prawnych. Niektóre prywatne pracownie rentgenowskie wykonują badania nawet w przypadku, gdy pacjent nie dysponuje skierowaniem.

Cytat Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
    Na pewno bez skierowania robiłem u Rentgenologów na Waryńskiego.
    Też chcę uderzyć do ich filii na Ursynowie. Podobno jest tam tak, że lekarz wystawia tam skierowanie od reki jeśli się go nie ma? Długo trzeba czekać na badanie?

Legionista Awatar midzi
    No tam to jest posiadówka porządna. Raz czekałem ze 2,5h na Waryńskiego. Tam jest taki PRL wróć, ale solidni są naprawdę.

Legionista Awatar Mar00
    Cytat Zamieszczone przez Runi Zobacz posta
    Panowie po wczorajszym treningu dziś wstałem z jakimś niesamowitym bólem krzyża ( bądź dolny odcinek pleców/ prostowniki). Duży problem z napięciem pleców przy wstawaniu czy praktycznie brak możliwości założenia butów ( duży ból przy zginaniu ) . Jakieś pomysły jak to zminimalizować tak aby mniej przeszkadzało w codziennych czynnościach ? Jakaś maść? Okłady zimne/ ciepłe ?

Miałem podobnie. Pomogła rehabilitacja-kilka wizyt u fizjoterapeuty plus ćwiczenia w domu na przepuklinę L5/S1. A jeśli to nie będzie pomagać to warto oczywiście udać się do ortopedy i wykonać diagnostykę (rtg/mri). Ja zupełnie się bólu pozbyłem po kilku tygodniach.

Uprawnienia umieszczania postów