Strona 16 z 18 PierwszyPierwszy ... 612131415161718 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 451 do 480 z 516

Wątek: Choroby i kontuzje - temat pseudomedyczny

Legionista Awatar Sokol
    Olej jedno i drugie. Jak mówiłem to jest mega konkretne

https://sklep.kfd.pl/universal-anima...asz-p-226.html

zobacz sobie skład, substancje aktywne wspomagające itp. Nie ma nic lepszego, no chyba że ktoś zna.
    Ostatnio edytowane przez Sokol ; 26-01-2017 o 13:28

Legionista Awatar midzi
    Animal Flex znam i stosowałem na łokieć tenisisty. Jednak uraz, a uszkodzenie to lekka różnica

W moim przypadku, gdzie mam już lekko zajechane kolana (chondromalacja II stopnia w obu na kłykciu, przyparcie boczne w lewym oraz w prawym teraz uszkodzenie łąkotki) to nie wiem, czy w ten sposób mogę coś sobie pomóc.

Legionista Awatar Sokol
    Cytat Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
    Animal Flex znam i stosowałem na łokieć tenisisty. Jednak uraz, a uszkodzenie to lekka różnica

W moim przypadku, gdzie mam już lekko zajechane kolana (chondromalacja II stopnia w obu na kłykciu, przyparcie boczne w lewym oraz w prawym teraz uszkodzenie łąkotki) to nie wiem, czy w ten sposób mogę coś sobie pomóc.
    Wg mnie prędzej tak niż glukozaminą lub żelatyną

Sam co pewien czas biorę w roli wspomagacza serię arthroblock forte Olimpu. Ale podstawą jest IMO stałe dostarczanie budulca, szczególnie w przypadku kogoś, kto ma więcej niż trzy dychy na liczniku. Z kuracją żelatyną często jest tak, że mówi się komuś: bierz po 40 g dziennie w dwóch porcjach (na czczo rano i izolowana od innego żarcia wieczorem) przez minimum sześć tygodni, to zobaczysz pierwsze efekty. Spotykasz gościa po dwóch miesiącach, pytasz o efekty, a on na to: nie działa, brałem raz dziennie przez dwa tygodnie i pierdolnąłem tym, bo nie działa.
    Wziąłem się za żelatynę, bo znam przypadek osoby, która miała megaproblemy z dolnym odcinkiem kręgosłupa - cały czas na maściach, tabletkach, zastrzykach. Po roku wpiermandalania żelatyny i systematycznie powiększanym zakresie rehabilitacji zaczęła funkcjonować bez dragów. Żelatyna dostarcza budulca. Może go dostarczać hydrolizat żelatyny (bardziej wydajny) czy kolagen natywny (tego i tak organizm przyswoi dziennie jakiś tam maks i szlus). Ja poszedłem metodą sprawdzoną przez innych - zwykła żelatyna.
    "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".

Legionista Awatar Sokol
    Cytat Zamieszczone przez sarinosoman Zobacz posta
    Sam co pewien czas biorę w roli wspomagacza serię arthroblock forte Olimpu.
    Tez kiedys to brałem i Glukozamine Olimpu i Kolagen.. pozniej popatrzyłem bardziej na skład i zmieniłem specyfik z którego jestem bardzo zadowolony

vs

coś tam musi być oprócz wypełniaczy

Cytat Zamieszczone przez sarinosoman Zobacz posta
    Ale podstawą jest IMO stałe dostarczanie budulca, szczególnie w przypadku kogoś, kto ma więcej niż trzy dychy na liczniku. Z kuracją żelatyną często jest tak, że mówi się komuś: bierz po 40 g dziennie w dwóch porcjach (na czczo rano i izolowana od innego żarcia wieczorem) przez minimum sześć tygodni, to zobaczysz pierwsze efekty. Spotykasz gościa po dwóch miesiącach, pytasz o efekty, a on na to: nie działa, brałem raz dziennie przez dwa tygodnie i pierdolnąłem tym, bo nie działa.
    Wziąłem się za żelatynę, bo znam przypadek osoby, która miała megaproblemy z dolnym odcinkiem kręgosłupa - cały czas na maściach, tabletkach, zastrzykach. Po roku wpiermandalania żelatyny i systematycznie powiększanym zakresie rehabilitacji zaczęła funkcjonować bez dragów. Żelatyna dostarcza budulca. Może go dostarczać hydrolizat żelatyny (bardziej wydajny) czy kolagen natywny (tego i tak organizm przyswoi dziennie jakiś tam maks i szlus). Ja poszedłem metodą sprawdzoną przez innych - zwykła żelatyna.
    Jednak dla mnie budulec to nie tylko cegła, a wszystko co dostarcza się wraz z nią.

Poza tym pojawia się masa takich materiałów
    http://veganworkout.org.pl/zadbaj-o-...-nie-dzialaja/

Tego nie próbowałem więc się nie wypowiadam, jak tobie pomaga to ok - nie neguję i nie dyskutuje.
    Ostatnio edytowane przez Sokol ; 26-01-2017 o 14:40

Nie mam nic do Animalpaka - sam kupuję ich Cuts co jakiś czas.

Jeszcze w kwestii kolan - trzeba je mieć zaleczone. Jeżeli ktoś ma zerwane więzadła, poważnie uszkodzoną łąkotkę, to, bez zabiegu, takimi czy innymi suplami na dłuższą metę nie osiągnie nic - kolano będzie ulegało zmianom zwyrodnieniowym (rozpulchnienie i ubytek chrząstki, stany zapalne), a cały aparat ruchowy będzie ratował się odciążaniem/kompensacją (problemy mięśniowo-rzepkowe w chorym stawie, nadmierne obciążenie drugiego kolana, kręgosłupa itepe).
    Przy okazji polecam własne proste ćwiczenie "diagnostyczne": dość szybko idąc robimy dwukrotnie przyklęk na jedno kolano i na drugie, oczywiście na przemian. Jeżeli możemy zrobić to bez bólu i w miarę sprawnie, znaczy to, że z naszymi kolanami oraz współpracującymi z nimi mięśniami i ścięgnami na pewno nie jest tragicznie.

Legionista Awatar Raffels
    Cytat Zamieszczone przez Sokol Zobacz posta
    Olej jedno i drugie. Jak mówiłem to jest mega konkretne

https://sklep.kfd.pl/universal-anima...asz-p-226.html

zobacz sobie skład, substancje aktywne wspomagające itp. Nie ma nic lepszego, no chyba że ktoś zna.
    Od Animal Flexa faktycznie chyba w tym temacie nic lepszego nie ma ale jak ktoś ma problemy z kasą to polecam Collagen+ od kfd. Stosowałem na sobie już kilka razy i z pewnością mogę polecić.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Legionista Awatar midzi
    Zrobiłem właśnie przed chwilą całą prostą w ten sposób i zdałem test na 5

Tak naprawdę nie licząc jakiś strzyków lewego i prawego kolana (prawe z uszkodzoną łąkotką strzykało przy przeproście kolana, a także przy wstawaniu z głębokiego przysiadu słychać jakby szklanka się rozbiła) to nie ma w tej chwili tragedii.

O dziwo na USG z poniedziałku nie wyszło żadne uszkodzenie łąkotki, a tylko lekko pogrubione ACL oraz stan zapalny tkanki miękkiej przy rogu tylnym łąkotki przyśrodkowej.

PS. Odnośnie witaminy C to jest podobno topowa.
    http://www.dlazdrowia.abc24.pl/defau...o=668988#fotka
    Ostatnio edytowane przez midzi ; 26-01-2017 o 15:06

Z czegoś ten stan zapalny się jednak wziął - rezonans powinien wyjaśnić wszystko. Warto zrobić u kogoś, kto jest obecny w trakcie badania i robi opis na bieżąco. Dwa razy robiłem w "Carolinie" - opis na półtorej strony drobnym maczkiem, że aż mój zaaferowany dr Magik porównywał długo opis z obrazem na płytce. Gdyby okazało się, że z łąkotką coś jest nie tak (czego ofkorz nie życzę), to doradzam domagać się szycia (szukać stosownego magika), a nie zgadzać się na wycinanie całości lub sporego fragmentu.
    Przy problemie z przyparciem bocznym pewnie warto też odwiedzić kumatego rehabilitanta, który zdiagnozuje kolano po swojemu i powie, co robić i czego nie robić.

Legionista Awatar midzi
    Scenariusz operacji biorę oczywiście pod uwagę jeśli będzie gorzej z łąkotką niż spodziewam się. Na pewno minimum pół roku przeprawy przede mną. Zobaczymy za 2 tygodnie czy nie dołożyłem sobie wysiłkiem fizycznym dodatkowych kontuzji.

Szkoda trochę tego prawego kolana, gdyż lewe miałem już w proszku od circa 5 lat, ale prawe dotąd bez zarzutu. Teraz jak dostało bęcki prawe kolano to czuję się trochę jak inwalida bez nóg, a osłabienie łydki (zresztą bardzo mocnej łydki) poczułem już w pierwszych dniach po urazie.

Macie jakiegoś ogarniętego ortopedę gdzieś w rejonie Bemowa? Mam problemy z rzepką i ogólnie ze stawem kolanowym. No i wolałbym lekarza przyjmującego raczej na NFZ...

Legionista Awatar midzi
    Kolano na NFZ to z założenia nie jest dobry pomysł. Spróbuj powalczyć o miejsce w CKR w Konstancinie.

Legionista Awatar klinton
    Czy ktoś z Forumowiczów zmagał się z chorobą refluksową przełyku lub innymi problemami gastrycznymi? Jeśli tak, to proszę o priv.

Legionista
    Gdzie w Warszawie najtaniej uzyskam podpis do książeczki sanepidu od lekarza medycyny pracy?

Legionista Awatar Cezar
    Cytat Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
    Kolano na NFZ to z założenia nie jest dobry pomysł. Spróbuj powalczyć o miejsce w CKR w Konstancinie.
    Potwierdzam. Kilka lat temu pękła mi łękotka w lewym kolanie. Coś mi w nim strzeliło, nie mogłem chodzić, więc pojechałem na ostry dyżur. Ortopeda na Żoliborzu zlecił tylko rentgena i stwierdził, że "nic nie widzi". Po około miesiącu udało mi się dostać na USG po znajomości i wtedy stwierdzono pękniętą łękotkę ale... było już za późno na operację bo się przez ten czas sama zrosła (pęknięcie nie było całkowite). Ale do dziś mam problemy z kolanem.
    Ostatnio edytowane przez Cezar ; 28-02-2017 o 16:19

Legionista Awatar klinton
    Czy może ktoś polecić ogarniętego ortopedę w Warszawie? Chodzi o uraz sportowy.

Legionista Awatar LOL3K
    Dariusz Grela.

hamalainen kurwo stara, wypi3rdalaj do Poznania!
    Przeproś i Sperdalaj.
    WON!

Legionista Awatar brunak
    Sądziłem zawsze, że do 70-ki ominie mnie szpital. Jednak muszę się położyć na 2-3 dni, żeby wyciąć migdały. Ktoś ostatnio wycinał, poleca któryś szpital?
    [...] Polak, co nie chciał zostać Kainem,
    Że chciał być wiernym ojczyźnie synem,
    Chciał jej wolności w słońcu i chwale,
    A że śmiał mówić o tym zuchwale,
    Że nie chciał, by go więziono, bito,
    Był reakcyjnym polskim bandytą. [...]

Ja z kolei szukam prywatnej kliniki okulistycznej, gdzie wykonują zabiegi(chodzi o gradówkę). Obecnie leczę się w ACL na Mokotowie ale jestem średnio zadowolony. Może ktoś z własnego doświadczenia coś poleci?

Legionista Awatar Loko
    Cytat Zamieszczone przez Raffels Zobacz posta
    Ja z kolei szukam prywatnej kliniki okulistycznej, gdzie wykonują zabiegi(chodzi o gradówkę). Obecnie leczę się w ACL na Mokotowie ale jestem średnio zadowolony. Może ktoś z własnego doświadczenia coś poleci?
    Mógłbyś tu lub na priv napisać mi coś więcej o tej placówce. Jakiegoś lekarza polecasz u nich?
    Patrzę u nich na stronie, że mają podpisaną umowę z NFZ-em na refundację soczewek twardych.
    Ostatnio edytowane przez Loko ; 08-04-2017 o 16:40
    "Błędy też się dla mnie liczą. Nie wykreślam ich ani z życia, ani z pamięci. I nigdy nie winię za nie innych"
    Wiedźmin

Legionista Awatar Runi
    Mam jakiś dziwny przypadek z nogą.
    Zdarzają mi się noce, nie regularnie, raz na jakiś czas, że nie mogę wytrzymać na ból w kolanie. Budzę się w nocy z uczuciem jakby ktoś skręcał mi kolano , przy okazji mając w nim totalny bezwład tak,że aby sie przekręcić muszę ruszyć całe ciało. Po chwilowy rozruszaniu nogi ból przechodzi.
    W ciągu dnia nigdy nie miałem takiego przypadku.
    Z 5-6 lat temu raz wyskoczyła mi rzepka i tyle.
    Zanim udam się na prześwietlenie,może miał ktoś podobny przypadek?
    Ostatnio edytowane przez Runi ; 19-04-2017 o 12:59

Legionista Awatar berserk
    Skoro temat został podbity to od razu ja o coś zapytamczy jest na forumce ktoś kto zmaga się z uczuleniem na gluten?wiem, że takie coś może stwierdzić lekarz, ale dziwnym trafem zawsze jak do jakiegoś pójdę to mówią, że nie wiedzą co mi jest, albo, że...nic mi nie jestnatomiast żona ze względu na swój charakter pracy ma pod opieką sporo dzieciaków z takim przypadkiem i mówi, że moje objawy są identyczne jak owych dzieci...jeśli ktoś ma podobny problem to byłbym wdzięczny za priv, lub odezwanie się tutaj
    NIENAWIDZĘ WSZYSTKICH

Legionista Awatar brunak
    Cytat Zamieszczone przez berserk Zobacz posta
    Skoro temat został podbity to od razu ja o coś zapytamczy jest na forumce ktoś kto zmaga się z uczuleniem na gluten?wiem, że takie coś może stwierdzić lekarz, ale dziwnym trafem zawsze jak do jakiegoś pójdę to mówią, że nie wiedzą co mi jest, albo, że...nic mi nie jestnatomiast żona ze względu na swój charakter pracy ma pod opieką sporo dzieciaków z takim przypadkiem i mówi, że moje objawy są identyczne jak owych dzieci...jeśli ktoś ma podobny problem to byłbym wdzięczny za priv, lub odezwanie się tutaj
    A nie możesz kazać alergologowi wystawić skierowanie na testy pokarmowe?
    [...] Polak, co nie chciał zostać Kainem,
    Że chciał być wiernym ojczyźnie synem,
    Chciał jej wolności w słońcu i chwale,
    A że śmiał mówić o tym zuchwale,
    Że nie chciał, by go więziono, bito,
    Był reakcyjnym polskim bandytą. [...]

Legionista
    Czy ktoś z Was orientuje się może w czymś takim jak dieta przed chemioterapią? Czy coś takiego jest w ogóle stosowane? Chodzi mi o wzmocnienie organizmu przed zabiegami. Nie wiem jeszcze jaki to rodzaj chemii miałby być, ale zależy mi na czasie i może po prostu ktoś miał z tym styczność. Ewentualnie może zna jakiegoś dietetyka, który czymś takim się zajmuje. Jeśli ktoś ma taką wiedzę to proszę o kontakt na priv.
    Słowa są zbędne... tej miłości opisać nic nie jest w stanie... (L)

Dobra dopadło i mnie. Otóż 1 z kręgów szyjnych naciska mi na rdzeń kręgowy i sprawia, że drętwieją mi ręce, szyja itd.
    Robiłem rezonans 2 lata temu i wyszło, że mam lordozę szyjną i zalecili rehabilitację, którą ogarnąłem i pomogło.
    Teraz znowu poszedłem na rezonans i okazało się, że nastąpił progres zmian uciskowych (przepuklina). Neurochirurg dał mi skierowanie do szpitala na skalpel. Pytanko, miał ktoś z Was podobny przypadek może lub jest po operacji na krąg szyjny C5 / C6?

Muszę się skonsultować jeszcze z najlepiej 2 neurochirurgami zasięgnąć porady zanim cokolwiek zaczną mi grzebać.

Jak wyglądają terminy na operacje z NFZ? Chodzi mi głównie o STOCER w Konstancinie. Prywatnie krzyczą 16,000zł (złodzieje )
    Jeżeli mam skierowanie od lekarza prywatnego to czy szpital może mi odmówić?

Dzięki za porady, zdrówka

Legionista
    Mój tata miał podobny zabieg tyle, że w odcinku lędźwiowym przez co miał problemy z nogami, zabieg miał właśnie w STOCER było to parę lat temu ale termin były w granicach miesiąca dwóch.

Co do samego zabiegu to u niego problemy się skończyły, normalnie się porusza nie odczuwa żadnego bólu, owszem nie może szarpać niczego ciężkiego z ziemi, ale generalnie funkcjonuję normalnie.

Legionistka
    marol6 Kurcze strasznie smutno czytać, że Ci to postępuje
    Mam info co do Stocera i Grucy w Otwocku, mogę Ci podpowiedzieć co i jak z neurochirurgami, ortopedami fizjoterapeutami (mogącymi ew. tez wyprowadzić z tego stanu), ortopedami robiącymi operacje etc. Generalnie z doświadczenia mogę podpowiedzieć, że takie operacje robią ortopedzi (którzy są np przy okazji neurochir) lub ortopedzi z konsultacją, czasem obecnością neurochir. W Stocerze sobie poczekasz na operację ok 2,5 - 3 lat na cito. W Grucy mogą zrobić nawet w miesiąc po wizycie (NFZ). Co do Grucy mogę się wypowiedzieć na temat operacji C4-C5-C6. Na Sobieskiego w Neurologii można też operację taką zrobić natomiast musisz się zapisać do poradni neurochir.,a potem zobaczyć jak z terminami. Ale z tego jak się dowiadywałam jakiś czas temu też się czeka...
    Jak coś to wal na priv co byś chciał wiedzieć.
    Ostatnio edytowane przez brawurka ; 05-05-2017 o 18:14
    Mózgi są niesamowite. Gdyby tak każdy mógł mieć po jednym.

Poleciłby ktoś dobrego laryngologa? Najlepiej z południowej strony Warszawy?
    Pytanie też odnośnie ew. operacji przegrody nosowej - jaką placówką się zainteresować pod kątem NFZ-u i prywatnie(w ostateczności)?
    Ostatnio edytowane przez Raffels ; 19-05-2017 o 18:02

Legionista Awatar LOL3K
    Profesor Kukwa albo jego syn doktor

hamalainen kurwo stara, wypi3rdalaj do Poznania!
    Przeproś i Sperdalaj.
    WON!

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Raffels Zobacz posta
    Poleciłby ktoś dobrego laryngologa? Najlepiej z południowej strony Warszawy?
    Pytanie też odnośnie ew. operacji przegrody nosowej - jaką placówką się zainteresować pod kątem NFZ-u i prywatnie(w ostateczności)?
    Poszło na PW.
    Za kibicowski trud, za święte barwy Twe...

Uprawnienia umieszczania postów