Strona 1 z 18 1234511 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 30 z 527

Wątek: Choroby i kontuzje - temat pseudomedyczny

Legionista

Choroby i kontuzje - temat pseudomedyczny

Ponieważ wydaje mi się, że na taki temat jest zabotrzebowanie (posty w Oświadczeniach) zakładam nowiuteńki topic o jakże smutnej tematyce. Proponuje użalać się tu nad swoimi dolegliwościami, a także w razie możliwości, wymieniać doświadczenia i dobre rady.

Co do mnie.
    2 tygodnie temu podczas gry w kosza coś gruchnęło w kolanku. Początkowo myślałem, że przejdzie samo, ale wczoraj byłem u ortopedy który orzekł: uszkodzona łękotka.I tu pojawia się moje pytanie:Czy któryś z jakże szacownych forumowiczów miał taką kontuzje a jeśli tak to:czy miał operacje, ile trwała rehabilitacja i czy doszedł do pełnej sprawności (łącznie z uprawianiem sportów typu piłka nożna, narty itp.)

ps.jeśli taki temat już był prosze o kasacje i link do tak owego...

Legionista Awatar bkt
    Ja sie dolacze. Jakis czas temu grajac w pilke nozna, kopnalem sobie do brameczki i nie zdazylem jeszcze postawic nogi na ziemie kiedy to poczulem dziwny bol przy kolanie, po wewnetrznej jego stronie, jakby troche nizej. Byl to bol tak jakby "ciagnacego" miesnia, sciegna czy cholera wie czego ale moglem jeszcze normalnie pobiegac i "rozruszac" noge. Potem przez prawie 3 dni nie moglem chodzic. Na przeswietleniu wszystko bylo ok, po tygodniu praktycznie nic nie czulem. Tydzien pozniej poszedlem na pilke, po 2 kopnieciach to samo z tym ze poprostu czulem ten bol w czasie gry i moze na 2 dzien, potem bylo ok. Po miesiecznie przerwie od pilki, po 3-4 kopnieciach - again. Co to moze byc? Co z tym zrobic

Lubisz pie.dolic? Pie.dol ITI.

Guest
    Cytat Zamieszczone przez bkt Zobacz posta
    Ja sie dolacze. Jakis czas temu grajac w pilke nozna, kopnalem sobie do brameczki i nie zdazylem jeszcze postawic nogi na ziemie kiedy to poczulem dziwny bol przy kolanie, po wewnetrznej jego stronie, jakby troche nizej. Byl to bol tak jakby "ciagnacego" miesnia, sciegna czy cholera wie czego ale moglem jeszcze normalnie pobiegac i "rozruszac" noge. Potem przez prawie 3 dni nie moglem chodzic. Na przeswietleniu wszystko bylo ok, po tygodniu praktycznie nic nie czulem. Tydzien pozniej poszedlem na pilke, po 2 kopnieciach to samo z tym ze poprostu czulem ten bol w czasie gry i moze na 2 dzien, potem bylo ok. Po miesiecznie przerwie od pilki, po 3-4 kopnieciach - again. Co to moze byc? Co z tym zrobic

przed samą grą pobiegaj troche, rozgrzej sie. mysle ze Ci przejdzie. ja miałem faze ze mi cos w kolanie pstrykalo w trakcie gry, zaczalem biegac przed meczem i jest luz.
    "TVN jest stacją szmirowatą, epatuje sensacją, ale w taki sposób, że wszyscy myślą, że to jest dla intelektualistów" J. K-M.

Mokotów Awatar Zdzisiek
    Cytat Zamieszczone przez RadO Zobacz posta
    weźcie se temat dla umierających załóżcie...
    hahahahaha
    przepraszam, poprostu jestem szyderca !!!

Legionista Awatar Flip
    tu się wyżale,bo taki kameralny temacik...prawie 3 miesiące dochodziłem do siebie,po zerwaniu torebki stawowej i pęknięciu śródstopia...zagrałem 3 razy po 15minut w swojej a-klasie,i w środę wyszedłem w pierwszym na Puchar Polski okręgowy.

Znieśli mnie w 30,dziś diagnoza,jakże wspaniała na lato.Naderwany czworogłowy uda,uszkodzone więzadła tylne w kolanie, na szczęście(?) obędzie się bez rekonstrukcji...

Tak czy inaczej kolejne 8-10 tygodni w plecy.Super.

Aha i żeby nie było obie tegoroczne kontuzje na prawą nogę,zajebiście skoro lewą do autokaru wchodzęc:/ sport to zdrowie!maturzyści na awf!!!
    "Pytałem później kolegów, skąd w ogóle wziął się ten Miklas. Podobno sprzedawał samochody w FSO. Może lepiej, żeby przy tym został..."

Legionista Awatar rey
    To ja na rozluźnienie pochwalę się swoją "kontuzją", bo jakoś tak strasznie się zrobiło... W długi majowy weekend grałem po kilkuletniej przerwie w ping-ponga, na lekkiej bani. No i do dzisiaj mnie nadgarstek napierd... napiera. I czasem łokieć, jak przesadzę na siłowni. I to wszystko zaczęło się od tego nieszczęsnego pingponga... sport to zdrowie, taaa....

PS a tak poważnie: Flip - naprawdę współczuje.
    ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Legionista Awatar pzk
    Półtora roku czekania na ACL - rekonstrukcja wiązadeł krzyżowych. NFZ ale to wiadomo nie od dziś, że NFZ to HWDP.

Panowie, jaka jest najlepsza maść przeciwbólowa an mięśnie? Bez recepty.
    Fastum, Naproxen...?

Legionista Awatar pu(L)on
    Cytat Zamieszczone przez Pablos85 Zobacz posta
    Fastum, Naproxen...?

Ben-Gay - trochę śmierdzi takim mentolem, ale dobra jest

Czerwona kartka
    Ja polecam NAPROXEN EMO,przeciwbulowa i przeciwzapalna,jest też taka maść jak "końska maść" rozgrzewająca kończyny firmy VIRDE.

Legionista Awatar Mało(L)at
    Cytat Zamieszczone przez Pablos85 Zobacz posta
    Fastum, Naproxen...?
    Reparil

Legionista
    a ja z innej beczki pytanie ... będę grać w rundzie wiosennej w KS Wąsewo .. B-Klasa Mazowiecki ZPN grupa Ostrołęcka .. no i czy w sparingach można grać bez badań lekarskich i czy takowe w ogóle są w tej klasie rozgrywkowej ?

Legionista Awatar pu(L)on
    Cytat Zamieszczone przez westmikel94 Zobacz posta
    a ja z innej beczki pytanie ... będę grać w rundzie wiosennej w KS Wąsewo .. B-Klasa Mazowiecki ZPN grupa Ostrołęcka .. no i czy w sparingach można grać bez badań lekarskich i czy takowe w ogóle są w tej klasie rozgrywkowej ?
    Na sparingach to raczej badań nie sprawdzają. Co do ligi, to z własnego doświadczenia wiem, że przed każdym meczem sprawdzają kartę zawodnika i aktualne badania.

Legionista
    i co ile takie badanie jest robione ? przed każdą rundą ... ? wiesz trochę zielony jestem .. bo to mój pierwszy sezon . Jutro pierwszy sparing mam .. a dopiero 16 lat A w jakim klubie grasz ?

Legionista Awatar b.
    Badania to sobie powinieneś sam zrobić, dla własnego bezpieczeństwa.

W klubach z niskich klas rozgrywkowych często jest tak, że jakiś lekarz podbija wszystkim kartę zdrowia jak idzie. Nie ma pieniędzy, żeby każdego z osobna badać.

i co ile takie badanie jest robione ?
    Przed każdą rundą mocz i krew do badania i ekg. Co jakiś czas ( nie pamiętam jaki ) laryngolog i okulista.
    ...nie bez powodu "drugi Paryż" mówili na Nią,
    nie bez powodu Nieśmiertelnej dostała miano...

Legionista
    no na własną rękę ... ale to chyba niemały wydatek .. ?

Legionista Awatar b.
    no na własną rękę ... ale to chyba niemały wydatek .. ?
    Jak pójdziesz prywatnie to musisz zapłacić, ale jak Ci lekarz rodzinny da skierowanie ( a chyba z tym nie powinno być problemów ) to Ci za darmo zrobią.

Ja Ci tak profilaktycznie piszę, że lepiej zrobić badania, ale jak jesteś pewien, że jesteś zdrowy i nie masz problemów z sercem to nie rób tych badań.
    ...nie bez powodu "drugi Paryż" mówili na Nią,
    nie bez powodu Nieśmiertelnej dostała miano...

Legionista
    nie no .. wcześniej .. tzn dokładnie we wrześniu miałem robione ekg, krew, mocz i wyszło ok .. tylko te badania robili mi w klubie lekkoatletycznym .. lekarz był na miejscu wszystko ok, za free ..
    ale chyba zrobię sobie prywatnie .. tak czy tak z dzisiejszą służbą zdrowia to nawet rodzinnemu trzeba dać kopertę ... chyba nie tylko ja takiego lekarza mam ..

Legionista Awatar Mało(L)at
    Bez badań raczej Cię nie dopuszczą do gry w lidze, w sparingach jest to chyba zależne od Twojego trenera. Badania są ważne pół roku. W różnych klubach akceptowane są róże badania np. w Polfie T. nie wymagano ode mnie specjalistycznych badań w robionych w klinice medycyny sportowej, a w Marymoncie już tak. Można wykonać bezpłatnie np. na Wawelskiej albo Alei Wyzwolenia jak się wcześniej umówisz.

Gutek
    Guest
    Dobra, to jeszcze dla małolata radę poproszę.
    Od dobrych dwóch lat ciągnie się za mną zapalenie w okolicach łopatki - jak nie dopilnuję, wyskoczę mokry po basenie na zimno, albo podczas grania w nogę mnie przewieje, to nie ma bata - tydzien bólu przy każdym poruszeniu.
    Proponujcie babcine nalewki, smarowidła końskie, pasztety z kota, cudowne medialiony i magiczne zaklęcia, cokolwiek, byle przestało napieprzać. Na wszystko się godzę.

Legionista Awatar Cielo
    Jak to jest przy złamaniach? Można od czasu do czasu jakieś piwko/winko zrobić?
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
    Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
    Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

Legionista Awatar Szawar
    Cytat Zamieszczone przez Cielo Zobacz posta
    Jak to jest przy złamaniach? Można od czasu do czasu jakieś piwko/winko zrobić?
    a bierzesz leki ?
    04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

Legionista Awatar Cielo
    Cytat Zamieszczone przez Szawar Zobacz posta
    a bierzesz leki ?
    Czasem ketonal jak coś zaboli
    Słyszałem tylko, że jak się pije podczas złamań to dużo wolniej się zrasta itp.
    Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

Legionista Awatar Szawar
    Cytat Zamieszczone przez Cielo Zobacz posta
    Czasem ketonal jak coś zaboli
    Słyszałem tylko, że jak się pije podczas złamań to dużo wolniej się zrasta itp.
    Ok , ale nie na pusty zołądek.

Nie jestem lekarzem, ale powinienes zapytac fachowca w dziedzinie, która Cie dotyczy. Wydaje mi sie, ze symbolicznie jak sie napijesz nic nie powinno sie wydarzyc.

To ja tez sie podzele moim urazem.

8 lutego na treningu piłki, dostałem podanie w kierunku bramki przeciwnika. Pilka leciała na róg, ale próbowałem ja zatrzymac. Pilka nie wyjechała poza pole gry, ale ja juz tak. Jeszcze nie upadajac na murawę, usłyszałm dwa gruchniecia w kolanie. Nastepnego dnia udałem sie na konsultacje ortopedyczna, na której lekarz stwierdzil uszkodzenie łąkotki i konieczny jest zabieg operacyjny. Na atroskopii wyszło, ze ACL ( wiązadło przednie krzyżowe) zostało rozerwane na strzepy, tylne mocne nadciągnięte, a łakotka cała, lecz widoczne były delikatne odpryski. Obecnie przechodze rehabilitacje po operacji, w celu usprawnienia ruchu i wzmocnienie mięsnia czworogłowego i stawu kolanowego. Po rehabilitacji mam nastepna konsultacje, na której mam nadzieje zostanie wyznaczony termin rekonstrukcji wiązadła. Wg opini lekarza przerwa w grze potrwa co najmniej rok. Jednak powrót do ewentualnej gry, to prawdziwe wyzwanie. człowiek psychicznie bedzie bał sie wsadzic noge, zrobic sprint. A noozka chodziła jak szybkie kolanko jak u Messiego.
    04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

To już jak taki zacny temat wyszedł na wierzch to i ja się podzielę swoją podwójną ,,kontuzją''. Grając w młodzikach mając bodajże 12 lat, na pełnym biegu zawadziłem o własne nogi, upadając chciałem podeprzeć się rękoma niestety lewa ręka upadła strasznie feralnie łamiąc się w łokci czego skutki odczuwam praktycznie do dzisiaj... Leżąc w szpitalu z w/w ręką na drugi dzień dostałem duszności, co się okazało wykryto astmę (zawsze miałem problemy alergiczne wcześniej). Moja kariera szybko się skończyła przepisane sterydowe leki rozszerzające płuca i oskrzela i zakaz gry wyczynowej w piłkę. Mój płacz pamiętam do dzisiaj a wtedy jeszcze nie wiedziałem, że w taki sposób mogłem zrobić karierę w biegach narciarskich A co do leków nie dziwię się że ta Bjergen wygrywa, dusząc się po aplikacji takiego środka człowiek od razu odczuwa ulgę i oddycha swobodniej...

Legionista Awatar Cielo
    Cytat Zamieszczone przez Łukaszzzz Zobacz posta
    A co do leków nie dziwię się że ta Bjergen wygrywa, dusząc się po aplikacji takiego środka człowiek od razu odczuwa ulgę i oddycha swobodniej...
    Nie tylko leki, ona ma jaja

A właśnie po tych sterydowych na astmę szybko się tyje jej się mięśni narobiło a mi kur** wszystko w brzuch poszło

Legionista Awatar Cielo
    Może inhalowałeś się puszką browca, a nie lekami na astmę

Legionista Awatar Nicpoń
    Nie wiem czy mam się cieszyć, czy nie - diagnoza klasterowy ból głowy
    plusy - już myślałem, że to jakieś poważniejsze jazdy ( w sensie guz czy inne coś)
    minus - nieuleczalne ku..stwo i potrafi doprowadzić człowieka do totalnej załamki

wiem też jedno - w moim przypadku na pewno wyzwalaczem ataków jest alko ( nawet je..ana czekoladka z likierem)
    A nad tym wszystkim: nad nami, ziemią i chmurami, po północnej stronie
    nieba pędził dziwny Wielki Wóz... królowała, wspaniała, jedyna, zaczarowana
    Wielka Niedźwiedzica.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Nicpoń Zobacz posta
    minus - nieuleczalne ku..stwo i potrafi doprowadzić człowieka do totalnej załamki
    Jest uleczalne, oczywiście lekarz powie że nie, bo nie ma na to pigułki, ale mam nawet w najbliższej rodzinie przypadek, który pokazuje, że się da. Tylko oznacza to niestety ścisłą dietę niskowęglowodanową. Trzeba wyrzucić chleb, makarony, chipsy, alkohol, koniec jedzenia w Macu itp. Można za to jeść tłuste mięsa, warzywa. Gdybyś się zdecydował i był konsekwentny to możliwe, że nie tylko pozbył byś się bólu, ale alko nie pite zbyt często nie byłoby wyzwalaczem.

Uprawnienia umieszczania postów