Strona 629 z 630 PierwszyPierwszy ... 129529579619625626627628629630 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 18,841 do 18,870 z 18884

Wątek: Oświadczenia

Gintleman Awatar księciuniu

Oświadczenia

Przepisy różnicujące opłaty były już wcześniej, tylko inny podział śmieci. Ile razy do tej pory miałeś kontrolę ile masz śmietników pod zlewem?
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista Awatar TNTP
    Cytat Zamieszczone przez AGZI Zobacz posta
    Nie wiem jak u niego,ale u mnie ostatnio z dnia na dzień jednocześnie z nowymi zasadami podnieśli ceny 3x.Jakbym chciał się z tym nie szarpać,to musiałbym płacić 6x tyle co dotąd.Więc można to w sumie uznać za przymus pod groźbą wysokiej kary finansowej.
    Ale to ceny nie poszły przez to do góry - czysto teoretycznie to powinny wtedy spaść.
    Po prostu po wprowadzeniu imho zbyt restrykcyjnych przepisów co do samego składowania, oraz jakiejś chorej fobii anty spalarniowej doszło do tego że odbiorcy tych śmieci nie maja za bardzo co z nimi robić. Tutaj najlepszym przykładem jest sytuacji w cementowniach.
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar AGZI
    Cytat Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    Ale to ceny nie poszły przez to do góry - czysto teoretycznie to powinny wtedy spaść.
    Po prostu po wprowadzeniu imho zbyt restrykcyjnych przepisów co do samego składowania, oraz jakiejś chorej fobii anty spalarniowej doszło do tego że odbiorcy tych śmieci nie maja za bardzo co z nimi robić. Tutaj najlepszym przykładem jest sytuacji w cementowniach.
    Zapewne masz rację co do przyczyn podwyżek.Mi chodzi o to,że postawiono wybór- segregujesz na milion frakcji,albo płacisz za kilka osób nawet pare stów miesięcznie.To swego rodzaju przymus.
    #MioduskiOut

Powtórzę pytanie: kiedy ostatnio kontroler zaglądał Ci pod zlew?

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno

Legionista Awatar AGZI
    Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    Powtórzę pytanie: kiedy ostatnio kontroler zaglądał Ci pod zlew?
    Wcale.A są od tego w ogóle jacyś kontrolerzy?
    #MioduskiOut

No więc po co segregujesz na milion frakcji ?

Legionista Awatar TNTP
    No więc po co segregujesz na milion frakcji ?
    Realnie to oni powinni nam płacić za segregowanie - w sensie że dawać ulgi na wywóz nieczystości. To ze obecny system jest od czapy to inna sprawa.
    Lieber tot als rot!!

No to takie ulgi/niższe opłaty są. Za zadeklarowanie, że się segreguje.

Legionista Awatar TNTP
    No to takie ulgi/niższe opłaty są. Za zadeklarowanie, że się segreguje.
    No ja wiem o tym tylko, że to są jakieś malutkie różnice - a przy dobrze działającym systemie te koszty gospodarki odpadami dążyłby do zera.
    Lieber tot als rot!!

niezrzeszony Awatar jednopostowiec
    Oświadczam, że lody Bambino nie smakują już tak, jak te 25 lat temu

Legionistka Awatar amanda
    Remont przedszkola pod blokiem i wiercenie od godziny 7:30 to zło (szczególnie jak raz na jakiś czas człowiek może sobie dłużej pospać)- co oświadczam.
    Istnieją tylko dwie rzeczy, które można zrobić z czasem:
    spędzić go lub wykorzystać.
    James Arthur Ray

Cytat Zamieszczone przez amanda Zobacz posta
    Remont przedszkola pod blokiem i wiercenie od godziny 7:30 to zło (szczególnie jak raz na jakiś czas człowiek może sobie dłużej pospać)- co oświadczam.
    Uwierz mi, remont przedszkola trwający 8 zamiast 4 m-cy, to też zło ;-)

Legionista Awatar Ljubo-jad
    Oświadczam, że aktualna pogoda to jakiś istny kryminał

Borys Szyc to zakompleksiony hipokryta oraz rura, co oświadczam.

Legionista
    Oświadczam, że jestem zwolennikiem bezwzględnego zakazu używania telefonów w samochodzie. Za trzymanie telefonu w ręku, gdy samochód jest w ruch, powinna być kara min. 1000 a nawet 2000zł. To co ludzie wyprawiają w autach, przechodzi ludzkie pojęcie. Z moich obserwacji w co trzecim aucie bardziej niż na prowadzeniu, kierowcy skupieni są na telefonie. To już jest plaga.
    Piotr Tymochowicz
    "I powiedzmy sobie szczerze, bez emocji powiedzmy. Chujowe jest to społeczeństwo, przepraszam za szczerość, po prostu Polacy mają wszystko w dupie. Ludzie w całej masie są debilowaci, no należy powiedzieć sobie prawdę i należy, jeśli chcemy oddziaływać na masy, musimy dokładnie znać psychikę debila. Pamiętajmy, że żadna ideologia tego społeczeństwa nie ruszy. Mam nadzieję, że teraz jakby widzicie, że żeby być skutecznym, nie można nie być cynicznym."

Legionista Awatar Alek
    Oświadczam, że wypowiedzenie złożone także moja 4letnia przygoda w T-mobile dobiega końca.

Legionista Awatar Stout
    "koniec pewnej ery"
    -
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Legionista Awatar bloniaq
    Cytat Zamieszczone przez gizo Zobacz posta
    Oświadczam, że jestem zwolennikiem bezwzględnego zakazu używania telefonów w samochodzie. Za trzymanie telefonu w ręku, gdy samochód jest w ruch, powinna być kara min. 1000 a nawet 2000zł. To co ludzie wyprawiają w autach, przechodzi ludzkie pojęcie. Z moich obserwacji w co trzecim aucie bardziej niż na prowadzeniu, kierowcy skupieni są na telefonie. To już jest plaga.
    A dlaczego karać ludzi trzymających telefon, a nie po prostu powodujących kolizje/wypadki?
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

Legionista
    Albo "czas najwyższy".

Legionista Awatar Stout
    Cytat Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
    A dlaczego karać ludzi trzymających telefon, a nie po prostu powodujących kolizje/wypadki?
    Bo od używania telefonu przez kierującego ,do spowodowania wypadku jest krótka droga ?

Legionista Awatar Benek
    Dla takiego samego powodu dla którego karani są kierowcy którzy wsiada do auta po alkoholu a nie tylko Ci którzy po alkoholu spowoduja wypadek.
    349meczów*
    71 goli*
    58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

@Stout
    Wypadki powodują także ludzie skupieni na drodze. Można więc powiedzieć, że jest krótka droga od uruchomienia silnika, do wypadku. W takim razie karajmy ludzi, którzy jeżdżą samochodami. No bo, według tego co piszesz, dlaczego nie?
    @Benek
    To co napisałeś, to nie jest odpowiedź na moje pytanie. To jest kolejny aspekt tego samego problemu.

Ja pytam dlaczego karać kogoś, skoro nikt nie jest poszkodowany? Myślenie tego typu przyświecało ludziom, dzięki którym race na stadionie są nielegalne. "Bo od racy do pożaru jest krótka droga"
    Ostatnio edytowane przez bloniaq ; 28-06-2019 o 17:23
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar Stout
    Bzdura.
    Człowiek rozmawiający przez telefon jest bardziej rozkojarzony.
    Źródła tego twierdzenia sobie wyguglaj,tylko nie czytaj po łebkach ,jak to ostatnio robiłeś z linkami od Foxxa.

Ale mnie nie interesuje jak bardzo jest rozkojarzony. Może być nawet tak bardzo rozkojarzony jak ja czytający linki Foxxa. Pytam dlaczego kara się należy, skoro nie ma poszkodowanego? Rozumiem, że pytanie Ci umknęło tak jak mi treść linków od Foxxa...
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar Stout
    Masz prawo jazdy ?

Od 10 lat. Przez moment pracowałem jako kierowca. Co więcej, nie zdarza mi się korzystać z telefonu podczas jazdy, inaczej niż wpiętego w uchwyt. Jeden raz spowodowałem odprysk na zderzaku przede mną. Przez żarcie z maczka przy przejściu koło poczty w Wilanowie.

Natomiast co do stosowania kar prewencyjnych - nie widzę związku. Jestem temu przeciwny, i przyznam że trochę dziwią mnie takie poglądy na kibolskim forum. Co oświadczam i kończę, bo prognozuję, że dalsza dyskusja będzie jałowa. W każdym razie, jak w debacie publicznej, mniej lub bardziej okrojonej, będą się toczyć dyskusje na temat ustawy o imprezach masowych, zamykania stadionów czy zakazów wyjazdowych, to pamiętajcie, że "droga jest krótka", że te urzędasy z pzpnu, Borki srorki, ministrowie sw, oni chcą tylko bezpieczeństwa, chcą tylko, żeby się nie wydarzało nic złego.
    Józef Mackiewicz

Legionista
    Dlatego, że takie postępowanie zwiększa kilkakrotnie prawdopodobieństwo spowodowania wypadku. I w doopie mam karanie po fakcie idioty, który właśnie oglądał śmieszny filmik na fejsie i przez niego ktoś kończy na wózku, czy 3 metry pod ziemią. Gdyby to krzywdziło tylko sprawcę, masz rację, niech robi co chce, jednego idioty mniej. Zazwyczaj jednak, to robią krzywdę innym, a to już nie jest tylko jego sprawa.
    Chodzi o to, że w dobie powszechnego dostępu internetu w telefonie, pojawiają się nowe zjawiska jak oglądanie filmów w czasie jazdy, o ćwiczeniu fejsbuka, czy twitera nie wspomnę. Nikt nie prowadzi statystyk, jaki procent stanowią wypadki "przez telefon". Wiadomo jednak, że coraz więcej jest tych drastycznych w których ginie jednorazowo kilka osób.
    O ile w mieście zazwyczaj kończy się kolizją, o tyle poza miastem ma to tragiczne skutki.
    Samochód to również bardzo groźne narzędzie w rękach ludzi. Dlatego są ograniczenia, zakazy i nakazy, by zminimalizować możliwość zrobienie krzywdy przede wszystkim innym. Obsługa telefonu, w czasie jazdy jest najbardziej rozpraszającą kierowcę czynnością i tak jak np. jazda po alko, powinna być srogo karana.
    Piotr Tymochowicz
    "I powiedzmy sobie szczerze, bez emocji powiedzmy. Chujowe jest to społeczeństwo, przepraszam za szczerość, po prostu Polacy mają wszystko w dupie. Ludzie w całej masie są debilowaci, no należy powiedzieć sobie prawdę i należy, jeśli chcemy oddziaływać na masy, musimy dokładnie znać psychikę debila. Pamiętajmy, że żadna ideologia tego społeczeństwa nie ruszy. Mam nadzieję, że teraz jakby widzicie, że żeby być skutecznym, nie można nie być cynicznym."

Legionista Awatar Stout
    Dokładnie.
    I tym bardziej dziwi ,że trzeba to tłumaczyć komuś ,kto porusza się po drogach jako kierowca .

Legionista Awatar TNTP
    A jak wygląda karanie mandatami kierowców po 65 i przed 25 ? i nie chodzi mi o ml, tylko o lata
    Lieber tot als rot!!

Statystyki w USA wyglądają tak:

General Cell Phone Statistics

The National Safety Council reports that cell phone use while driving leads to 1.6 million crashes each year.
    Nearly 390,000 injuries occur each year from accidents caused by texting while driving.
    1 out of every 4 car accidents in the United States is caused by texting and driving.
    Texting while driving is 6x more likely to cause an accident than driving drunk.
    Answering a text takes away your attention for about five seconds. Traveling at 55 mph, that's enough time to travel the length of a football field.
    Texting while driving causes a 400 percent increase in time spent with eyes off the road.
    Of all cell phone related tasks, texting is by far the most dangerous activity.
    94 percent of drivers support a ban on texting while driving.
    74 percent of drivers support a ban on hand-held cell phone use.

2016 U.S. Cell Phone and Driving Statistics
    Fatalities in distraction-affected crashes decreased from 3,526 in 2015 to 3,450 in 2016, or a decrease of 2.2 percent.
    263 teens (age 15 to 19) were killed as a result of distracted driving in 2016.
    10 percent of all teen motor vehicle crash fatalities in 2016 involved distracted driving.
    The NHTSA estimates that every day 660,000 drivers use electronic devices while behind the wheel.
    2015 U.S. Cell Phone and Driving Statistics
    In 2015, 3,477 people were killed and 391,000 people were injured in motor vehicle crashes involving distracted drivers.
    2013 U.S. Cell Phone and Driving Statistics
    In 2013, 3,154 people were killed in distraction-related crashes.
    About 424,000 people were injured in crashes involving a distracted driver.
    In 2013, 10% of all drivers ages 15 to 19 involved in fatal accidents were reported to be distracted at the time of the crash.
    2012 U.S. Cell Phone and Driving Statistics
    In 2012, 3,328 people were killed in distraction-related crashes.
    About 421,000 people were injured in crashes involving a distracted driver.
    In 2012, 11% of drivers under age 20 involved in fatal accidents were reported to be distracted at the time of the crash.
    One-fourth of teenagers respond to at least one text message every time they drive and 20% of teens and 10% of parents report having multi-text message conversations while driving.
    https://www.edgarsnyder.com/car-acci...tatistics.html
    Taka własna obserwacja - jechałem z kumplem za motocyklem, który na jednopasmówce wolno odbijał od krawędzi do krawędzi jezdni (z naprzeciwka prawie nic nie jechało). Myśleliśmy, że może facet jest na mocnej bani, ale kiedy go wyprzedziliśmy, zobaczyliśmy, że młodzian po prostu wklepywał sms-a.
    "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
    "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
    Up the Anchor!

Uprawnienia umieszczania postów