Strona 616 z 621 PierwszyPierwszy ... 116516566606612613614615616617618619620 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 18,451 do 18,480 z 18628

Wątek: Oświadczenia

Legionista Awatar looking1916
    Ooo Panowie, tyle lat bez alkoholu? Jak to wytrzymaliście?
    Pewnie spore efekty na wadze - brak opony?

Mi za 10 dni minie 2 miesiące i myślałem, że to sukces

Szacun dla was

pod obserwacją Awatar pan_nikt
    Cytat Zamieszczone przez looking1916 Zobacz posta
    Ooo Panowie, tyle lat bez alkoholu? Jak to wytrzymaliście?
    Pewnie spore efekty na wadze - brak opony?

Mi za 10 dni minie 2 miesiące i myślałem, że to sukces

Szacun dla was
    U mnie przez siłownie no i 'dzięki' ojcu byłemu alkoholikowi. Przy okazji oświadczam, że w grudniu minie rok odkąd mój ojciec nie powąchał nawet % za to zaczął palić maryśkę i muszę stwierdzić, że w porównaniu z tym co było jest cudownie
    (L)

Legionista Awatar CW(L)KS
    Cytat Zamieszczone przez pan_nikt Zobacz posta
    Graty! U mnie we wrześniu minął 6 rok. Jedynie piwko u mnie hula czasami
    A piwo to sok? 😁 U mnie leci czwarty tydzień (amator, wiem). Ale cóż, choroba nie wybiera. I oświadczam że oponka znika. 😉

Legionista Awatar berserk
    Nie piłem prawie 2 miesiące, nie zobaczyłem na wadze nawet grama różnicy, nie wiem jak Wy to robicie...
    Oświadczam, że otrzymałem od kierownika bardzo wesołą wiadomość, mianowicie w grudniu mija mi 10 lat pracy co wiąże się z dodatkowymi 6 dniami urlopu które wg. pani kadrowej muszę wykorzystać jeszcze w tym roku
    NIENAWIDZĘ WSZYSTKICH

Cytat Zamieszczone przez CW(L)KS Zobacz posta
    A piwo to sok? 😁 U mnie leci czwarty tydzień (amator, wiem). Ale cóż, choroba nie wybiera. I oświadczam że oponka znika. 😉
    Zdecydowanie
    (L)

Legionista
    U mnie brak picia też że względu na siłownię .
    Bez biegania nie jestem w stanie zbyt wiele kilogramów stracić.
    Nie pijąc alko można spokojnie wytrzymać, początek był ciezki, gdybym teraz chciał się napić, wśród znajomych pojawiła by się pewnie konsternacja i niesmak .
    Ostatnio edytowane przez Adrian ; 23-11-2017 o 06:53
    Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!

Legionista Awatar Alek
    Cytat Zamieszczone przez berserk Zobacz posta
    Nie piłem prawie 2 miesiące, nie zobaczyłem na wadze nawet grama różnicy, nie wiem jak Wy to robicie...
    Oświadczam, że otrzymałem od kierownika bardzo wesołą wiadomość, mianowicie w grudniu mija mi 10 lat pracy co wiąże się z dodatkowymi 6 dniami urlopu które wg. pani kadrowej muszę wykorzystać jeszcze w tym roku
    To lepiej, niż w mojej korporacji

Znam historie, kiedy X lat temu jeden kierownik mial obchodzic swoje 10-lecie w firmie i zwykle zasłużony pracownik na taka okolicznosc otrzymywal 10k. Kierownik myślał, że bedzie tak dalej i zarezerwowal sobie kilka msc wcześniej urlop na jakiś Karaibach. W międzyczasie w firmie doszlo do paru zmian i na 10-lecie juz pracownik kasy nie otrzymywał, lecz trzy dni urlopu:/
    Chłop się trochę zasmucil

Legionista Awatar Alek
    Cytat Zamieszczone przez Adrian Zobacz posta
    U mnie brak picia też że względu na siłownię .
    Bez biegania nie jestem w stanie zbyt wiele kilogramów stracić.
    Nie pijąc alko można spokojnie wytrzymać, początek był ciezki, gdybym teraz chciał się napić, wśród znajomych pojawiła by się pewnie konsternacja i niesmak .
    Dokładnie. Pierwsze dwa trzy miechy dobrze przekoczowac w domu na obuczu, bo pokusa wieksza z racji krotkiej abstynencji która dopiero wchodzi w życie. Później już z górki, nawet otoczenie rozumiało że nie piję, więc nie zachęcali do wspólnej konsumpcji
    Bardziej osoby świeżo poznane się dziwily, lub pytały czy czasem nie reprezentuje Jehowy

Legionista
    Z koczowaniem pełna zgoda,jeszcze człowiek się niepotrzebnie denerwuje .
    Mnie dla odmiany nowe osoby najpierw pytają czy powód to alkoholizm .
    Otoczenie zrozumiało, nie zachęca i spotkałbym się pewnie z brakiem akceptacji .
    Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!

Legionista Awatar Stout
    Cytat Zamieszczone przez Alek Zobacz posta
    To lepiej, niż w mojej korporacji

Znam historie, kiedy X lat temu jeden kierownik mial obchodzic swoje 10-lecie w firmie i zwykle zasłużony pracownik na taka okolicznosc otrzymywal 10k. Kierownik myślał, że bedzie tak dalej i zarezerwowal sobie kilka msc wcześniej urlop na jakiś Karaibach. W międzyczasie w firmie doszlo do paru zmian i na 10-lecie juz pracownik kasy nie otrzymywał, lecz trzy dni urlopu:/
    Chłop się trochę zasmucil
    Alek koledze chodzi o to ,że w grudniu nabywa prawo pracownicze do urlopu w pełnym wymiarze,czyli 26 dni.
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Legionista Awatar Alek
    Cytat Zamieszczone przez Stout Zobacz posta
    Alek koledze chodzi o to ,że w grudniu nabywa prawo pracownicze do urlopu w pełnym wymiarze,czyli 26 dni.

W szkole zawsze uczono, przeczytaj kilka razy dopiero odpowiadaj

Legionistka Awatar amanda
    Cytat Zamieszczone przez Alek Zobacz posta

W szkole zawsze uczono, przeczytaj kilka razy dopiero odpowiadaj
    ... i pomyśl dwa razy zanim coś zrobisz !
    Istnieją tylko dwie rzeczy, które można zrobić z czasem:
    spędzić go lub wykorzystać.
    James Arthur Ray

Legionista Awatar Mar00
    Specjalistą od prawa pracy nie jestem (co oświadczam! - żeby nie bylo offtopicowo), ale zawsze mi się wydawało (widocznie mylnie), że w takich sytuacjach ten dodatkowy urlop przysługuje proporcjonalnie. Tzn. jeśli prawo do dodatkowych 6 dni zyskujesz 1 stycznia (czy tam powiedzmy 2 stycznia, w pierwszy dzień roboczy), to dostajesz całe 6 dni na bieżący rok. Ale jeśli prawo zyskujesz - tak jak w tym przypadku kolega berserk - w grudniu, to należy się 6 dodatkowych dni, ale liczone proporcjonalnie, czyli powiedzmy, że 6 dni x 1/12, czyli 0,5 dnia.

Czy te pełne 6 dni to ukłon w stronę pracownika od tego konkretnego pracodawcy, czy faktycznie tak to zawsze działa i wynika z przepisów?

Legionista Awatar Stout
    To nie jest zaden dodatkowy urlop.
    Musisz mieć przepracowane 10 lat aby dysponować pełnym wyniarem urlopu czyli mieć 26 dni.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Mar00 Zobacz posta
    Specjalistą od prawa pracy nie jestem (co oświadczam! - żeby nie bylo offtopicowo), ale zawsze mi się wydawało (widocznie mylnie), że w takich sytuacjach ten dodatkowy urlop przysługuje proporcjonalnie. Tzn. jeśli prawo do dodatkowych 6 dni zyskujesz 1 stycznia (czy tam powiedzmy 2 stycznia, w pierwszy dzień roboczy), to dostajesz całe 6 dni na bieżący rok. Ale jeśli prawo zyskujesz - tak jak w tym przypadku kolega berserk - w grudniu, to należy się 6 dodatkowych dni, ale liczone proporcjonalnie, czyli powiedzmy, że 6 dni x 1/12, czyli 0,5 dnia.

Czy te pełne 6 dni to ukłon w stronę pracownika od tego konkretnego pracodawcy, czy faktycznie tak to zawsze działa i wynika z przepisów?
    Wynika z przepisów.

Legionista Awatar Szawar
    Musisz mieć przepracowane 10 lat aby dysponować pełnym wyniarem urlopu czyli mieć 26 dni.
    Albo ukończone studia.
    04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

Legionista Awatar Jaszcz
    Korzystając z okazji, że jest taki temat - zapytam: Jeżeli parę dni temu dorzuciłem do akt w pracy dyplom ukończenia zaocznych studiów (licencjat) a pracuję już ponad 6 pełnych lat to od nowego roku należy mi się już 26dni?
    "Bo dla Nas to jest coś więcej niż tylko MECZ.."

Legionista Awatar Mar00
    To wiem. Chodziło mi o to kiedy dokładnie pracownikowi "wpada" te dodatkowe 6 dni. Czy proporcjonalnie, czy od razu całość na dany rok, nawet w grudniu.

Cytat Zamieszczone przez Majkisek Zobacz posta
    Wynika z przepisów.
    Ok dzięki.

Cytat Zamieszczone przez Szawar Zobacz posta
    Albo ukończone studia.
    Ukończone studia to zdaje się ekwiwalent 8 lat pracy. Więc trzeba jeszcze "dopracować" dodatkowe 2 lata aby przysługiwało 26 dni urlopu rocznie.

@Mar00 ja tam nie wiem, nie znam się, ale w kadrach mówią, że od razu 6 dni nie wiem ile masz lat, ale nam, gówniarzom, liczą się także lata nauki w szkole średniej
    NIENAWIDZĘ WSZYSTKICH

Legionista Awatar Stout
    Do urlopu liczy się szkoła(zawodówka,technikum-ogólniak nie wiem w jakim wymiarze),służba wojskowa.

To wiem. Chodziło mi o to kiedy dokładnie pracownikowi "wpada" te dodatkowe 6 dni. Czy proporcjonalnie, czy od razu całość na dany rok, nawet w grudniu.
    Nabywasz pełne prawo,czyli uzyskujesz 6 dni plus to,czego nie wykorzystałeś.

4 lata za ogólniak, 8 lat za wyższe z tym, że już sam licencjat jest liczony jako uzyskanie wykształcenia wyższego
    Zacząłem sam czytać po przepisach, bo się zdziwiłem, że już tyle lat zrobiłem...
    NIENAWIDZĘ WSZYSTKICH

Cytat Zamieszczone przez pan_nikt Zobacz posta
    U mnie przez siłownie no i 'dzięki' ojcu byłemu alkoholikowi. Przy okazji oświadczam, że w grudniu minie rok odkąd mój ojciec nie powąchał nawet % za to zaczął palić maryśkę i muszę stwierdzić, że w porównaniu z tym co było jest cudownie
    Szacun Jak sobie radzicie z odmawianiem alkoholu podczas rodzinnych spotkań czy świąt?

@Mar00 to nie jest proporcjonalne. Te 6 dni dostajesz za "przepracowane" 10 lat (tj. gdy skończysz studia masz przepracowane 8 lat, więc wystarczy 2 lata pracy po studiach i wpada pełny urlop ). Patrz niżej:

Kodeks Pracy
    Art. 154. § 1. Wymiar urlopu wynosi:

1) 20 dni - jeżeli pracownik jest zatrudniony krócej niż 10 lat;

2) 26 dni - jeżeli pracownik jest zatrudniony co najmniej 10 lat.

§ 2. Wymiar urlopu dla pracownika zatrudnionego w niepełnym wymiarze czasu pracy ustala się proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy tego pracownika, biorąc za podstawę wymiar urlopu określony w § 1; niepełny dzień urlopu zaokrągla się w górę do pełnego dnia.

§ 3. Wymiar urlopu w danym roku kalendarzowym, ustalony na podstawie § 1 i 2, nie może przekroczyć wymiaru określonego w § 1.

Art. 155. § 1. Do okresu pracy, od którego zależy wymiar urlopu, wlicza się z tytułu ukończenia:

1) zasadniczej lub innej równorzędnej szkoły zawodowej - przewidziany programem nauczania czas trwania nauki, nie więcej jednak niż 3 lata,

2) średniej szkoły zawodowej - przewidziany programem nauczania czas trwania nauki, nie więcej jednak niż 5 lat,

3) średniej szkoły zawodowej dla absolwentów zasadniczych (równorzędnych) szkół zawodowych - 5 lat,

4) średniej szkoły ogólnokształcącej - 4 lata,

5) szkoły policealnej - 6 lat,

6) szkoły wyższej - 8 lat.

Okresy nauki, o których mowa w pkt 1-6, nie podlegają sumowaniu.

§ 2. Jeżeli pracownik pobierał naukę w czasie zatrudnienia, do okresu pracy, od którego zależy wymiar urlopu, wlicza się bądź okres zatrudnienia, w którym była pobierana nauka, bądź okres nauki, zależnie od tego, co jest korzystniejsze dla pracownika.

@berserk dlaczego wg kadrowej musisz wykorzystać te 6 dni w tym roku? Ja kiedyś dostałem te 6 dni urlopu bodajże w październiku i miałem czas wykorzystać je do końca września następnego roku.

Legionista Awatar Stout
    Tak mają ustalone zasady wewnętrzne w firmie.
    U mnie też z zasady urlop powinien być wykorzystany do końca bieżącego roku.

Tak mają ustalone zasady wewnętrzne w firmie.
    U mnie też z zasady urlop powinien być wykorzystany do końca bieżącego roku.
    Ok. Co nie zmienia faktu, że KP > zasady. A jak nie wykorzystasz to co wtedy? Przepada? Powinien być ekwiwalent

Legionista Awatar Stout
    Nie przepada,bo jak sam wspomniałeś obowiązują przepisy Kodeksu Pracy.
    Są pewne przyjete zasady i ludzie starają sie tego trzymać(wyłączając zdarzenia losowe).

Ok

U mnie jest takie ciśnienie, że urlop ma być wykorzystany do końca listopada i ***, bo w grudniu jest dobrze znana wszystkim ludziom pracującym w szeroko pojętej logistyce tzw. inwentaryzacja, więc wszystkie ręce na pokład i żeby komuś nie przyszło do głowy mieć jakiś urlop który musiałby wykorzystać do końca roku
    NIENAWIDZĘ WSZYSTKICH

Legionista Awatar Szawar
    Cytat Zamieszczone przez berserk Zobacz posta
    U mnie jest takie ciśnienie, że urlop ma być wykorzystany do końca listopada i ***, bo w grudniu jest dobrze znana wszystkim ludziom pracującym w szeroko pojętej logistyce tzw. inwentaryzacja, więc wszystkie ręce na pokład i żeby komuś nie przyszło do głowy mieć jakiś urlop który musiałby wykorzystać do końca roku
    Chyba zaległy. Bieżący masz prawo zgodnie z przepisami wykorzystać do września następnego roku.
    04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

Cytat Zamieszczone przez looking1916 Zobacz posta
    Szacun Jak sobie radzicie z odmawianiem alkoholu podczas rodzinnych spotkań czy świąt?
    Siłą perswazji słowa nie Chociaż po takim czasie i tak już się wszyscy przyzwyczaili
    (L)

@Szawar ja doskonale o tym wiem, co innego myśli sobie kierownictwo...mi to akurat nie robi różnicy, bo ten jeden-dwa dni w miesiącu zawsze biorę wolne, ale kumple prowadzą istne wojny...
    NIENAWIDZĘ WSZYSTKICH

Uprawnienia umieszczania postów