Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 180 z 184

Wątek: Pomoc prawna

Legionista Awatar Mar00
    To wiem, nie chodziło mi o to, że masz na L4 iść od razu do nowej roboty (a przynajmniej nie jest to prawnie dozwolone ) Miałem na myśli tylko to, że w ten sposób przestajesz pracować dla obecnego pracodawcy - mimo że formalnie jesteś wciąż zatrudniony do końca okresu wypowiedzenia.
    Ale tak jak koledzy pisali - najlepiej się po prostu dogadać. Mądry pracodawca powinien Cię puścić szybciej widząc Twoją determinację. Może nie od razu z dnia na dzień, ale może np. po tygodniu? Z niewolnika nie ma pracownika.

Legionista Awatar Michu
    @Mar00 Ok, rozumiem

Można jeszcze urlop wykorzystać, jeżeli pozostał, w tym urlopy na żądanie.

Legionista Awatar looking1916
    @Michu i Mar00 dziękuję za cenne pomysły
    To też jest jakieś wyjście gdyby pracodawca robił pod górkę, przemyślę to. Mam nadzieję, że okaże się człowiekiem i zrozumie sytuację.

Właśnie dobrze, że wspomnieliście o tym wypowiedzeniu, wygląda to tak, składam w październiku, wolny jestem 1 grudnia, składa 1, 2 czy innego listopada i wtedy wolny jestem 1 stycznia. Ta "ochrona" praw pracownika działa w dwie strony.

Cytat Zamieszczone przez looking1916 Zobacz posta
    Proste pytanie... mam umowę o pracę na czas nieokreślony - okres wypowiedzenia miesiąc. Może niedługo będę musiał rozwiązać umowę, bo coś innego się szykuje... w takim razie jedyne wyjście, żeby ją rozwiązać "z dnia na dzień" jest za porozumieniem stron? A jak pracodawca nie wyrazi zgody, to tylko wypowiedzenie miesięczne wchodzi w grę?
    Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest złożyć u pracodawcy wniosek o zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy w okresie wypowiedzenia z zachowaniem prawa do wynagrodzenia. Powołaj się na artykuł 36 z indeksem 2 KP. Jeżeli dostaniesz zgode ( pracodawca może się nie zgodzić) to dostaniesz hajs od pracodawcy od którego odchodzisz i możesz zacząć pracę w innym miejscu.

Legionista Awatar Stout
    Warto też napisać wprost,żebyś poważnie sie zastanowił nad tą dyscyplinarką.
    W tej chwili wydaje się to łatwym rozwiązaniem,ale taki hak w papierach w przyszłości może bardzo zaszkodzić.
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Legionista
    Też poważnie zastanowiłbym się nad dyscyplinarką . Nie wiem czy w obecnych czasach jest to aż taki hak? Zmieniałem ostatnio dość często pracę i tylko w banku pytali mnie o kontakt do byłego pracodawcy pod kątem referencji (5 lat wstecz). Oprócz banku, nikt inny nie chciał referencji i nie pytał o sposób odejścia.
    Jak już się upierać, to informacje o L-4 też w papierach są.
    Jak nie uda się porozumienie stron, zrób bilans co stracisz przy braku i zyskasz przy ewentualnej dyscyplinarce .
    Ostatnio edytowane przez Adrian ; 28-10-2017 o 03:38
    Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!

Morterator Awatar mort
    Cytat Zamieszczone przez Oddyssey Zobacz posta
    Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest złożyć u pracodawcy wniosek o zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy w okresie wypowiedzenia z zachowaniem prawa do wynagrodzenia. Powołaj się na artykuł 36 z indeksem 2 KP. Jeżeli dostaniesz zgode ( pracodawca może się nie zgodzić) to dostaniesz hajs od pracodawcy od którego odchodzisz i możesz zacząć pracę w innym miejscu.

Pracodawca musialby byc megaidiotą by pojsc na cos takiego
    Sorry ale kazdy kto by podpisal taki papier kwalifikuje sie na natychmiastowa dyscyplinarkę i leczenie w Tworkach
    ...ta ziemia do Polski należy
    choć Polska daleko jest stąd,
    bo wolność krzyżami się mierzy
    historia ten jeden ma błąd!!!!

Better Dead Than Red!!!

Cytat Zamieszczone przez mort Zobacz posta
    Pracodawca musialby byc megaidiotą by pojsc na cos takiego
    Sorry ale kazdy kto by podpisal taki papier kwalifikuje sie na natychmiastowa dyscyplinarkę i leczenie w Tworkach
    Czasami się zgadzają. Mi Dyrektor podpisał traki papier i to przy 3 miesięcznym okresie wypowiedzenia. Poza tym pracodawca nie musi wiedzieć że on idzie do nowej roboty i potrzebuje taką zgodę. Często pracodawcy nie chcą żeby pracownicy , którzy kończą pracę w firmie mieli dostęp do informacji firmy , bazy danych itp. Dlatego zgadzają się na coś takiego.

Morterator Awatar mort
    Cytat Zamieszczone przez Oddyssey Zobacz posta
    Czasami się zgadzają. Mi Dyrektor podpisał traki papier i to przy 3 miesięcznym okresie wypowiedzenia. Poza tym pracodawca nie musi wiedzieć że on idzie do nowej roboty i potrzebuje taką zgodę. Często pracodawcy nie chcą żeby pracownicy , którzy kończą pracę w firmie mieli dostęp do informacji firmy , bazy danych itp. Dlatego zgadzają się na coś takiego.
    Pracodawcy zgadzają sie na cos takiego gdy Twoja wiedza jest nieaktualna po jakims czasie oraz gdy to oni chca sie z Toba rozstac.

Powiedz mi jaki ma interes pracodawca by isc na rękę pracownikowi i placic mu przez okres wypowiedzenia jednoczesnie pozwalajac na podjecie innej pracy?

Przeciez to zwykla niegospodarnosć i dzialanie na szkode społki

Better Dead Than Red!!!

Cytat Zamieszczone przez mort Zobacz posta
    Pracodawcy zgadzają sie na cos takiego gdy Twoja wiedza jest nieaktualna po jakims czasie oraz gdy to oni chca sie z Toba rozstac.

Powiedz mi jaki ma interes pracodawca by isc na rękę pracownikowi i placic mu przez okres wypowiedzenia jednoczesnie pozwalajac na podjecie innej pracy?

Przeciez to zwykla niegospodarnosć i dzialanie na szkode społki
    Jaki interes mają pracodawcy to nie wiem bo nigdy nim nie byłem. Mogę się tylko domyślać Zdarzają się jednak sytuacje kiedy trzymanie gościa w firmie przyniesie więcej szkody niż pożytku. Bywają pracownicy, którzy kiedy dowiadują się o wypowiedzeniu zaczynają robić syf w firmie, wynosić dane, psuć atmosfere. Nie zawsze pracodawca wie o tym, że pracownik , któremu podpisuje taki papier podejmuje nową pracę. Dotatkowo baaaardzo często pracodawca wręczając komuś wypowiedzenie chciałby jak najszybciej pozbyć się delikwenta z firmy ale musi się z nim bujać przez okres wypowiedzenia. Dlatego teraz takie zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy staje się coraz częstszą praktyką.

Morterator Awatar mort
    No i tu pełna zgoda bo sam to napisalem - wreczam Ci wypowiedzenie ale nie chcę,zebys psuł atmosfere/mogl wynieeśc wiedzę wiec siedz chlopie w domu, wole placic za nic niz masz bruzdzic

Tyle,ze w tym przypadku z ta sytuacja nie mamy do czynienia i o to mi chodzi. Przychodzi ktos i chce odejsć z roboty - albo "pracuj do konca bo jestes potrzebny" albo "odejdz jutro/za tydzien za porozumieniem stron". Na pewno nie "a idz tam chocby jutro a ja jeszcze zaplace ci kase za cale wypowiedzenie".

Better Dead Than Red!!!

Legionista Awatar Jestem
    Ciekawe co będziecie pisać jak kolejny któryś nasz piłkarz będzie chciał odejść przed końcem umowy za waciki? Tak, wiem, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ale warto czasem sobie to uświadomić
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Legionista Awatar Stout
    Była o tym aspekcie dyskusja,kiedy Pan Radovic zapragnął nagle odwiedzić Chiny.
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Witam, jeżeli mogę doradzić coś w kwestii prawnej, ale w temacie odszkodowań, to mogę polecić stronę helpfind.pl Oddałem im jedną sprawę a mianowicie miałem (niestety) mały wypadek. Zderzenie na światłach na szczęście nie z mojej winy i ubezpieczyciel nawet nie odniósł się do zadrapań i stłuczeń na nodze. No i zgłosiłem się do tego helpfinda i bardzo miło mnie zaskoczyli przy wypłacie odszkodowania i zadośćuczynienia i czegoś tam jeszcze, więc polecam!!

Legionista Awatar Alek
    Mam pytanie.

Dokonaliśmy zwrotu sukienki, bo rozmiar się nie zgadza i to bardzo. Listonosz nie dotarł do odbiorcy, lecz zostawił awizo. Pewnie przedstawiciel firmy tego z poczty nie odbierze, więc odeślą z powrotem a jak wiadomo na zwrot jest 14 dni.

Tradycyjnie telefon, mail milczy mimo wysyłanych pytań, skanów itp. Patrzyłem na necie już 3 osoby miały podobna sytuację.

Kto może pomóc żeby odzyskać $, uokik?
    W sprawach związanych z T-Mobile ( dla firm ) służę pomocą.

Legionista Awatar b.
    Cytat Zamieszczone przez Alek Zobacz posta
    Listonosz nie dotarł do odbiorcy, lecz zostawił awizo. Pewnie przedstawiciel firmy tego z poczty nie odbierze, więc odeślą z powrotem a jak wiadomo na zwrot jest 14 dni.
    Po tygodniu odbiorca dostanie powtórne awizo. Nie 14, a równo po 14 dniach od próby doręczenia, przesyłka będzie zwrócona do nadawcy.

Pamiętaj, że za zwrot po tych 14 dniach jeszcze dodatkowo zabulisz

Legionista Awatar jkp
    A tak naprawdę to powinieneś wysłać do firmy od sukienki odstąpienie od umowy i dopiero wtedy odesłać towar, zadając zwrotu środków. Jak nie oddadzą to dopiero po odstąpieniu możesz ich potencjalnie pozwać. UOKiK Ci nie pomoże, prędzej miejski rzecznik konsumentów, poszukaj w necie, zadzwoń porozmawiaj, nakieruja Cię co robić. Ale jak nie nie uda się odzyskać środków po dobroci będziesz musiał ich pozwać cywilnie już sam.

Legionista Awatar Alek
    Cytat Zamieszczone przez jkp Zobacz posta
    A tak naprawdę to powinieneś wysłać do firmy od sukienki odstąpienie od umowy i dopiero wtedy odesłać towar, zadając zwrotu środków. Jak nie oddadzą to dopiero po odstąpieniu możesz ich potencjalnie pozwać. UOKiK Ci nie pomoże, prędzej miejski rzecznik konsumentów, poszukaj w necie, zadzwoń porozmawiaj, nakieruja Cię co robić. Ale jak nie nie uda się odzyskać środków po dobroci będziesz musiał ich pozwać cywilnie już sam.
    Trochę poszukalem i wiem co robić. Złodzieje twierdzą, że zostało wysłane na zly adres mimo, że taki mieli podany w formularzu zwrotów.
    Niedługo mam im wysłać wezwanie do zapłaty, a sukienkę jak wróci dopiero wtedy, kiedy zwroca należność za ponowną wysyłkę. Jeśli kasy nie zwrócą pozostanie wizyta u miejskiego rzecznika praw konsumenta.
    Na pewno smieciom nie odpuszczę.
    W sprawach związanych z T-Mobile ( dla firm ) służę pomocą.

Legionista
    Firma, z którą podpisałem umowę o dzieło nie wywiązuje się z aspektu dotyczącego terminu oddania. Na koniec miesiąca kwietnia wszystko miałem mieć zrobione, do dziś dnia tylko 50% pracy firmy mogę uznać za zakończoną. Bardzo proszę o kontakt na pw, kogoś kto mniej więcej ogarnia takie sprawy i powie co robić by ich "ponaglić".

Skoro w umowie zostało jasno określone, terminy zakończenia, to skoro nie zostały one dotrzymane, to powinny wchodzić jakieś kary umowne.
    Zobacz jak są skonstruowane np umowy pożyczkowe, jak ktoś się spóźnia ze spłatą, to wchodzą różnego rodzaju karne odsetki, koszta dosyć szybko rosną. Myślę, że powinien być to standard. Po szczegóły odsyłam tutaj: http://www.finanovacash.pl/
    Ostatnio edytowane przez pioben ; 25-05-2018 o 06:04

Uważam, że takiej pomocy to nie można szukać w internecie. Przecież wiadomo, że to jest poważna sprawa i należy znaleźć kogoś w swoim mieście.
    _____
    wycieczki kilkudniowe za granice

Cytat Zamieszczone przez Makrel Zobacz posta
    Firma, z którą podpisałem umowę o dzieło nie wywiązuje się z aspektu dotyczącego terminu oddania. Na koniec miesiąca kwietnia wszystko miałem mieć zrobione, do dziś dnia tylko 50% pracy firmy mogę uznać za zakończoną. Bardzo proszę o kontakt na pw, kogoś kto mniej więcej ogarnia takie sprawy i powie co robić by ich "ponaglić".
    napisałem na pw

Legionista Awatar Kempes
    Mam drobne pytanie.

W wielkim skrócie. W marcu u kolegi pod blokiem odpalaliśmy samochód z padniętym akumulatorem. Nagle zaczął płonąć kontener na śmieci. Jaraliśmy szlugi ale nie pamiętam bym wrzucił kiepa do ... kontenera. Tak czy siak podobno jestem na monitoringu, że gadam przez telefon i wrzucam kiepa. Dziś wezwanie na policje bo firma-właściciel kontenera złożyła zawiadomienie. Policja informuje, że za jakiś czas pójdzie to do prokuratora -> do sądu akt oskarżenia i prawdopodobnie będę skazany za "zniszczenie mienia" bo kontener to 800 zł (tj. powyżej 500 zł). Najgorsze w tym wszystkim, że formalnie zostałbym "karany". Z policją normalna rozmowa, doradzili zgłosić się do firmy, powiedzieć, że chce się dogadać i zapłacić, i żeby wycofali zawiadomienie. I żebym nie płacił im na gębę tylko wziął potwierdzenie.

I teraz może idiotyczne pytanie ale zastanawiam się, jakiego rodzaju to potwierdzenie może być. Np. oświadczenie, że pan X zapłacił + pieczątki i jakieś podpisy? (plus oczywiście miałbym potwierdzenie przelewu z banku). Czy się sporządza jakiś formalniejszy dokument? No kretyńska sytuacja ale kompletnie jestem zielony.
    Jesteś panem własnego losu.

Legionista
    Spiszcie porozumienie stron w którym oni oświadczają, że pokryłeś kwotą x szkody, a oni wycofują zawiadomienie.
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Gintleman Awatar księciuniu
    I że dokonana przez Ciebie wpłata wyczerpuje wszelkie ich roszczenia wobec Ciebie wynikające lub mogące w przyszłości wyniknąć w związku z zapaleniem się kontenera w dniu .....
    I najlepiej niech będzie napisane, że zobowiązują się wycofać zawiadomienie w terminie np. 3 dni od otrzymania kasy/podpisania tego papieru
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Ja bym to ogarnął w ten sposób:
    UGODA

1. Strony: X Y, zamieszkały w ……., NR PESEL………,
    2. XYZ spółka z o.o. z siedzibą w X: adres: ………….., nr KRS:
    Reprezentowana przez: XY, upoważnionego pracownika/członka zarządu,

1. Spółka XYZ reprezentowana przez upoważnionego pracownika/członka zarządu oraz XY wyrażają zgodną wolę co do polubownego zakończenia postępowania toczącego się przed …………… (tu wpisać nazwę komendy/prokuratury) pod sygn. ……………. (tu wpisać sygnaturę sprawy, była na wezwaniu). W związku z tym XY zobowiązuje się zapłacić na rzecz spółki XYZ na rachunek bankowy nr …………./gotówką za pokwitowaniem, kwotę X zł (słownie: X zł) do dnia X.
    2. Strony zgodnie oświadczają, że niniejsza ugoda wyczerpuje wszelkie ich wzajemne roszczenia i spółka XYZ wycofa zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożone do ……. (tu wpisać nazwę komendy/prokuratury)
    3. Spółka XYZ oświadcza, że doszło do całkowitego naprawienia szkody oraz pojednania się stron w świetle art. 60 § 2 pkt 1 k.k.

(podpisy)

Pokwitowanie:
    Działając w imieniu spółki XYZ potwierdzam odbiór w dniu ……… od XY kwoty X zł (słownie: X zł)

A w przypadku, gdyby Policja nie umorzyła to warunkowe umorzenie postępowania - art. 66 k.k. i nie będzie wpisu w karcie karnej i do sądu spisaną ugodę i potwierdzenie zapłaty.

Gintleman Awatar księciuniu
    Kontener powiadasz... taki niebieski, z kupami w środku... Polityczna sprawa...
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista Awatar Kempes
    Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta

Dzięki Wam wszystkim za wskazówki. Swoją droga panie policjantki troszkę mi przedramatyzowały sytuację, jeden prawnik powiedział, że 'nieumyślne' zniszczenie mienia to nie jest przestępstwo i nie ma zagrożenia "karany". Co najwyżej może być pozew cywilny od firmy o zapłacenie strat. Tak czy inaczej przestrzegam na przyszłość kretynów takich jak ja - koszt toi toia... yyy kontenera to 799 zł.
    Jesteś panem własnego losu.

Legionista Awatar TNTP
    Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    Niech Kempes lepiej sprawdzi czy w pobliżu nie mieszka żaden działacz PO bo jeszcze mu przybija usiłowanie głowy
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar BlackAdder
    Cytat Zamieszczone przez marcinkamyk Zobacz posta
    Ja bym to ogarnął w ten sposób:
    UGODA

1. Strony: X Y, zamieszkały w ……., NR PESEL………,
    2. XYZ spółka z o.o. z siedzibą w X: adres: ………….., nr KRS:
    Reprezentowana przez: XY, upoważnionego pracownika/członka zarządu,

1. Spółka XYZ reprezentowana przez upoważnionego pracownika/członka zarządu oraz XY wyrażają zgodną wolę co do polubownego zakończenia postępowania toczącego się przed …………… (tu wpisać nazwę komendy/prokuratury) pod sygn. ……………. (tu wpisać sygnaturę sprawy, była na wezwaniu). W związku z tym XY zobowiązuje się zapłacić na rzecz spółki XYZ na rachunek bankowy nr …………./gotówką za pokwitowaniem, kwotę X zł (słownie: X zł) do dnia X.
    2. Strony zgodnie oświadczają, że niniejsza ugoda wyczerpuje wszelkie ich wzajemne roszczenia i spółka XYZ wycofa zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożone do ……. (tu wpisać nazwę komendy/prokuratury)
    3. Spółka XYZ oświadcza, że doszło do całkowitego naprawienia szkody oraz pojednania się stron w świetle art. 60 § 2 pkt 1 k.k.

(podpisy)

Pokwitowanie:
    Działając w imieniu spółki XYZ potwierdzam odbiór w dniu ……… od XY kwoty X zł (słownie: X zł)

A w przypadku, gdyby Policja nie umorzyła to warunkowe umorzenie postępowania - art. 66 k.k. i nie będzie wpisu w karcie karnej i do sądu spisaną ugodę i potwierdzenie zapłaty.
    To jest przestępstwo ścigane na wniosek pokrzywdzonego, więc jak cofną wniosek to muszą umorzyć.
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Uprawnienia umieszczania postów