Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 90 z 189

Wątek: Pomoc prawna

Legionista Awatar Raffels
    Rozumiem, że administrator osiedla może ale nie musi udostępnić nagranie z kamer osobie zainteresowanej?
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Legionista Awatar BlackAdder
    Jak nie będzie chciał udostępnić, to powoła się na ustawę o ochronie danych osobowych i nie udostępni. Zresztą wszyscy administratorzy danych srają pod siebie z uwagi na tę ustawę, więc nawet nie musi to wynikać ze złej woli.

Legionista Awatar wLd
    Potrzebuję pomocy w związku ze sprawą związaną z napaścią na funkcjonariusza publicznego (psa).
    Najlepiej jeśli ktoś już zetknął się z tym tematem, względnie wie jak się z tego wykaraskać.
    Proszę o pirv.
    dzięki
    Prawdziwe zwyciestwo musieli odnieść komunisci ,nie tak jak wielu zakłada pomiędzy rokiem 1956 a 1970,ale w roku 1989,kiedy pod uniesionym w góre kloszem,wystrzelił produkt ich chowu.
    Rafał Gan-Ganowicz – Kondotierzy

Legionista Awatar Maqueh
    Kogoś kto się zna na prawie proszę o kontakt na priv, chodzi konkretnie o odroczenia kary

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Raffels Zobacz posta
    Rozumiem, że administrator osiedla może ale nie musi udostępnić nagranie z kamer osobie zainteresowanej?
    Trochę stare, ale odpowiem.
    Administrator powinien Ci udostępnić zapis na podstawie klauzuli "prawnie usprawiedliwionego celu" odbiorcy danych tj. art. 23 ust. 1 pkt 5 uodo, bo jak rozumiem celem uzyskania zapisu jest ściganie sprawcy kradzieży na własną rękę. Jeżeli administrator odmówi to możesz wystąpić z wnioskiem do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, który decyzją administracyjną nakaże udostępnienie zapisu.
    Także z przejrzeniem materiału na komendzie nie powinno być problemu, zwłaszcza jak przyjdziesz ze swoim laptopem. Masz prawo przeglądać akta postępowania jako poszkodowany i sporządzać z akt "odpisy" (za zgodą prowadzącego postępowanie), przez co należy rozumieć także zrzut z ekranu.

Legionista Awatar wLd
    Mamy na forum jakiegoś sędziego piłkarskiego? Albo ktoś kto orientuje się w zasadach wynagradzania sędziów piłkarskich na turniejach?
    Prawdziwe zwyciestwo musieli odnieść komunisci ,nie tak jak wielu zakłada pomiędzy rokiem 1956 a 1970,ale w roku 1989,kiedy pod uniesionym w góre kloszem,wystrzelił produkt ich chowu.

Legionista Awatar wLd
    Wklejam coś dla tych którzy walczą/ będą walczyć z abonamentem.

Abonenci, którzy dostali wezwania do zapłaty, wykorzystują lukę prawną, by odmawiać operatorowi. Ten przekonuje, że nie mają racji. Według ekspertów problem powinien rozwiązać sąd

Abonenci przekonują, że Poczta Polska nie wypełniła jednego z ciążących na niej obowiązków. Chodzi o rozporządzenie ministra transportu z 25 września 2007 r. w sprawie warunków i trybu rejestracji odbiorników radiowych i telewizyjnych (Dz.U. z 2007 r. nr 187, poz. 1342). Zgodnie z nim operator publiczny był zobowiązany zawiadomić każdego użytkownika takiego odbiornika o nadaniu indywidualnego numeru identyfikacyjnego.

Abonenci twierdzą, że zawiadomienia nie otrzymali, i żądają dowodu doręczenia.

Poczta Polska się broni.

– Byliśmy zobowiązani wyłącznie do powiadamiania użytkowników o nadanym numerze, przesyłając zawiadomienie. Nadanie listu zwykłego na adres abonenta jest wyłącznym i wystarczającym w tym stanie prawnym działaniem – zapewnia Zbigniew Baranowski, rzecznik Poczty Polskiej SA.

Operator tym samym rozróżnia obowiązek doręczenia od obowiązku zawiadomienia.

– Jakkolwiek to zawiadomienie nie było wysyłane przesyłką rejestrowaną, to niewątpliwie w przypadku braku jego otrzymania nie ustawał obowiązek uiszczania opłat abonamentowych – przekonuje Artur Koziołek, rzecznik prasowy Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Dodaje, że zaprzestanie płacenia abonamentu z powodu nieotrzymania zawiadomienia skutkuje dochodzeniem należnej zaległości w ramach postępowania egzekucyjnego.

Wiele osób postanowiło jednak – mimo niekorzystnych interpretacji – wdać się w polemikę z Pocztą. Wygląda na to, że ze skutkiem pozytywnym.

– Użytkownicy, do których kierowano wezwania do zapłaty zaległego abonamentu, żądali na podstawie art. 73 k.p.a. wydania uwierzytelnionych odpisów dokumentów stanowiących podstawę takiego wezwania. Ich zdaniem, ponieważ dotychczasowe dowody rejestracji odbiorników utraciły ważność, nie ma podstaw do zapłaty abonamentu. Operator wyznaczony, nie znajdując dowodów na prawidłową rejestrację odbiorników, wycofywał żądania – twierdzi Filip Kona, adwokat w kancelarii Kochański, Zięba, Rapala i Partnerzy.

Teraz, gdy sprawa zrobiła się głośna i na forach internetowych abonenci podpowiadają sobie, jak w ten sposób spierać się z Pocztą, operator zajął oficjalne stanowisko, że dopełnił wszelkich wymogów.

Niejasna sytuacja

Zdaniem Witolda Masionka z kancelarii Pasieka, Derlikowski, Brzozowska i Partnerzy Poczta powinna dokonać w należyty i wyczerpujący sposób zawiadomienia o okolicznościach faktycznych i prawnych. Musi też czuwać, aby strona nie poniosła szkody z powodu nieznajomości prawa.

Zbigniew Baranowski odpowiada, że w przypadku nadawania indywidualnych numerów identyfikacyjnych Poczta Polska nie była zobowiązana do wydawania decyzji administracyjnych, a zawiadomienia co do zasady mogą być przesyłane korespondencją nierejestrowaną.

Kto w tym sporze ma rację?

Doktor Mariusz Bidziński, prawnik z SWPS, uważa, że brak doręczenia zawiadomienia stanowi naruszenie przez Pocztę Polską nałożonych na nią obowiązków powiadomienia abonenta, jednakże nie przesądza o istnieniu zobowiązania abonenta do uiszczenia opłaty.

– Przepisy są niejasne. Trudno na ich podstawie odpowiedzieć na pytanie, czy błędne zawiadomienie powoduje, że abonent ma prawo nie uiszczać opłaty za dany okres – twierdzi Witold Masionek.

Filip Kona dodaje, że należy przypuszczać, iż dopiero orzecznictwo sądów administracyjnych rozwiąże problem.

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Legionista Awatar (L)ukas
    Chyba dobry temat wybrałem. Mianowicie, teść ma działkę ok. 1400m, na której stoi już dom. Z żoną planujemy zbudować swój, ale chcemy najpierw podzielić tą działkę (chcemy oddzielną KW). Generalnie podział będzie można przeprowadzić zgodnie z PZ. Teraz pytanie do znawców tematu darowizn, działek/nieruchomości. Jak najlepiej przeprowadzić taką darowiznę? Rozumiem, że bez notariusza się nie obejdzie. Czy teść robi darowiznę na żonę i wtedy można uniknąć podatku. Po wybudowaniu domu żona robi darowiznę na mnie i powinno też obyć się bez podatku , czy może jednak od razu robić darowiznę działki na mnie i na żonę? Tylko wtedy ja od swojej części muszę zapłacić podatek (pewnie niemały). Chyba, że da radę w umowie darowizny wpisać % podział, np. 99%-1%. Orientuje się ktoś ile notariusz bierze za spisanie takiej darowizny?

Nie jest to jakoś specjalnie moja działka, ale tak bym zrobił: najpierw darowizna teścia na rzecz żony, a za jakiś czas darowizna żony na twoją rzecz. Ile notariusz weźmie, to zależy od wartości działki. Podobnie z wysokością ewentualnego podatku, który byś musiał zapłacić. Ale prawie na pewno taniej cię wyniosą dwa akty notarialne niż ewentualny podatek.

Znalazłem taką taksę,
    Wartość przedmiotu czynności notarialnej: powyżej 60 000 zł do 1 000 000 zł - 1 010 zł + 0,4% od nadwyżki powyżej 60 000 zł.
    Da radę zrobić 2 darowizny w jednym akcie? Teść -> żona i żona -> ja. Jak to interpretują notariusze? Policzą raz czy podwójnie?

Nie robiłbym tak, bo wtedy moim zdaniem działasz w celu obejścia prawa, tj. te dwa akty są tylko po to, żeby nie zapłacić podatku.
    A notariusz i tak policzy ci od czynności prawnej, czyli podwójnie.

Pogrzebałem trochę więcej i znalazłem, że jednak można tak robić i jest to zgodne z prawem. Ale tak jak mówisz, policzy pewnie podwójnie co i tak jest lepsze niż płacenie podatku od darowizny.

http://prawodlakazdego.pl/prawo/podw...stna-podatkowo

Dzięki za link, może się przydać

Czyli wystarczyłoby w jednym artykule jednej ustawy dodać zięcia, synową, siostrzeńca i bratanka, żeby nie nabijać kabzy notariuszom
    Ostatnio edytowane przez BlackAdder ; 17-10-2014 o 19:02

Legionista Awatar wLd
    Cytat Zamieszczone przez (L)ukas_Ochota Zobacz posta
    Pogrzebałem trochę więcej i znalazłem, że jednak można tak robić i jest to zgodne z prawem. Ale tak jak mówisz, policzy pewnie podwójnie co i tak jest lepsze niż płacenie podatku od darowizny.

http://prawodlakazdego.pl/prawo/podw...stna-podatkowo
    Dwie sprawy:
    1. Interpretacja Minisra Finansów wydawana przez dyrektora Izby skarbowej wiążę i rozstrzyga sprawę w konkretnym przypadku. Niby tak samo jak z wyrokiem sądu, ale z własnego doświadczenia wiem że ta sama sprawa, na tym samym stanie faktycznym może być różnie rozstrzygana przez dyrektorów izb skarbowych w różnych województwach, ba mnie się zdarzyło że w obrębie tej samej izby ta sama kwestia na przestrzeni dwóch lat była różnie interpretowana.
    2. Żeby mieć całkowitą pewność, możesz wystąpić - bezpłatnie- do włąściwego urzędu skarbowego z wnioskiem o interpretacje. Wtedy już nie będzie żądnych wątpliwości. Czas oczekiwania ~ 3 miesiące.

Legionista Awatar koolherc
    Mamy na forum kogoś obeznanego w prawie karnym? Chodzi o art. 157. Potrzebuję pomocy.

Legionista Awatar Rados(L)aw
    Panowie pełnomocnictwo ogólne podpisujemy w obecności notatiusza czy są jakieś odstępstwa od tego??

Legionistka Awatar Fiona
    Cytat Zamieszczone przez Rados(L)aw Zobacz posta
    Panowie pełnomocnictwo ogólne podpisujemy w obecności notariusza czy są jakieś odstępstwa od tego??
    Co do zasady, pełnomocnictwo w zwykłej formie pisemnej jest skuteczne. To notarialne jest wymagane przede wszystkim dla składania oświadczeń woli w formie aktu notarialnego np. umowa sprzedaży nieruchomości. Zależy do czego Ci to pełnomocnictwo potrzebne.

Legionista Awatar Stout
    Kogoś biegłego w prawie podatkowym proszę na priv.
    Z góry dzięki !
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Legionista
    18 lutego dostałem awizo z uzasadnieniem wyroku, odebrałem je w ostatnią sobotę (28 lutego), na złożenie apelacji mam 14 dni, czy ten czas liczony jest od 18 lutego czy od 28 lutego?? nigdzie nie ma jasno sprecyzowane

Gintleman Awatar księciuniu
    Jeżeli odebrałeś, to od dnia faktycznego odebrania - 28.02.
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista Awatar Maciej_L
    Jest taka sprawa. Kolega 2 lata temu nie pomyślał i jest pytanie czy teraz można coś z tym zrobić.

2 lata temu podczs meczu mistrzowskiego ze Śląskiem podczas odpalania piro założył kominiarkę. Oczywiście totalna głupota bo wiadome, że kamera go złapała a oni tylko na takie coś czekają. Oczywiście na nagraniu widać, że on tylko założył i stał w miejscu nie ruszał się itd. Po chyba roku dopiero przyszło do niego wezwanie na przesłuchanie. Poszedł i oczywiście palił głupa, że nie wiedział, że nie można zasłaniać twarzy, że nie chciał nic zrobić itd. Po kolejnym pół roku przyszedł wyrok 2000zł. Odwołał się no i 2 dni temu miał rozprawę. Tłumaczył znowu i na rozprawie oglądali filmik z sędziną i to samo tłumaczenie, że nie wiedział, że nic nie chciał, że nigdy nie miał problemów z takimi rzeczami itd. Sędzina wysłuchała i po 2 dniach czyli dzisiaj miał odczytanie wyroku i podtrzymanie go czyli 2000zł. Sędzina wyjaśniła to tak, że nie ma znaczenia w jakim celu zakrywał twarzy i czy potem stał i nic nie robił i nie ma znaczenia czy poszedł się bić czy założył, żeby zakryć sie przed dymem tylko wykroczenie było i już.
    Jest jeszcze możliwość apelacji bo wyrok nie prawomocny tylko tu pytanie czy jest sens w takiej sytuacji? Miał ktoś coś podobnego?
    We are the best, fuck the rest!

Cytat Zamieszczone przez Maciej_L Zobacz posta
    Jest taka sprawa. Kolega 2 lata temu nie pomyślał i jest pytanie czy teraz można coś z tym zrobić.

2 lata temu podczs meczu mistrzowskiego ze Śląskiem podczas odpalania piro założył kominiarkę. Oczywiście totalna głupota bo wiadome, że kamera go złapała a oni tylko na takie coś czekają. Oczywiście na nagraniu widać, że on tylko założył i stał w miejscu nie ruszał się itd. Po chyba roku dopiero przyszło do niego wezwanie na przesłuchanie. Poszedł i oczywiście palił głupa, że nie wiedział, że nie można zasłaniać twarzy, że nie chciał nic zrobić itd. Po kolejnym pół roku przyszedł wyrok 2000zł. Odwołał się no i 2 dni temu miał rozprawę. Tłumaczył znowu i na rozprawie oglądali filmik z sędziną i to samo tłumaczenie, że nie wiedział, że nic nie chciał, że nigdy nie miał problemów z takimi rzeczami itd. Sędzina wysłuchała i po 2 dniach czyli dzisiaj miał odczytanie wyroku i podtrzymanie go czyli 2000zł. Sędzina wyjaśniła to tak, że nie ma znaczenia w jakim celu zakrywał twarzy i czy potem stał i nic nie robił i nie ma znaczenia czy poszedł się bić czy założył, żeby zakryć sie przed dymem tylko wykroczenie było i już.
    Jest jeszcze możliwość apelacji bo wyrok nie prawomocny tylko tu pytanie czy jest sens w takiej sytuacji? Miał ktoś coś podobnego?
    Niech wniesie apelację. Po pierwsze, jak policja się nie odwoła, a na pewno tak będzie, to sąd okręgowy nie może ukarać surowiej. A może się zlituje i nieco zmniejszy karę. Owszem, w przypadku nie uwzględnienia apelacji dojdzie 50zł. opłaty za postępowanie odwoławcze, ale należy pamiętać, że po 2 latach wykroczenia się przedawniają. Czyli należy wysłać poleconym wniosek o uzasadnienie wyroku ostatniego możliwego dnia, potem odebrać polecony ostatniego, 14-go dnia, potem wysłać apelację ostatniego możliwego dnia. Oczywiście sąd okręgowy postara się wyznaczyć termin apelacji jeszcze przed przedawnieniem, które nastąpi 2-go czerwca. Jednak może się tak zdarzyć, że kolega w tym terminie zachoruje, a wówczas ma spore szanse na przedawnienie.
    Ostatnio edytowane przez BlackAdder ; 05-03-2015 o 14:09

Legionista Awatar Maciej_L
    No i tu sa konkretne rzeczy Najlepsze jest to, że z tego co mówił, to nie dostał żadnego wezwania na rozprawę tylko dopiero wyrok. Spytał się sędziny na rozprawie czemu nie dostał wezwania, żeby wytłumaczyć to powiedziała, że nie był potrzebny bo było dwóch światków, którzy to widzieli a jak się spytał co to za świadkowie to sędzina powiedziała, ze policjanci po cywilu... a znowu na odwołaniu już tych świadków nie było tylko był sam.
    We are the best, fuck the rest!

Legionista Awatar Michu
    Poszukuję osoby "ogarniętej" w temacie podatków ogólnie (przedawnienia itd.) jak i kwestii płatności kwoty VAT przy naprawach z OC. Priv

Legionista Awatar Alek
    Ma ktos wiedzę , czy grzywnę oraz koszty sądowe da radę rozłożyc na raty ?

Bo otrzymałem pismo , że muszę zapłacić w ciągu 30 dni.

Jak nie zapłacę , po ilu miesiącach do gry wejdzie komornik ?
    W sprawach związanych z T-Mobile ( dla firm ) służę pomocą.

Legionista Awatar berserk
    Pusc PW do kolegi BAU, on sie zna na takich rzeczach
    #MuremZaBonusem

Legionista Awatar Alejku Masalama Muhamad
    Odkopuje temat, ponieważ potrzebuje porady prawnej. Sprawa tyczy się wykorzystania/kradzieży danych osobowych w celu podjęcia pożyczki. Jeśli ktoś posiada wiedzę na rzeczony temat i chciałby się nią podzielić to proszę o kontakt na priv.
    "..Walduś trenuj! Kariera przed tobą chłopie. Pierdykniesz ze dwie bramki to cie do Manchesteru wezmą albo do innego Liverpoolu, albo nawet do Legii, synek.."

Legionistka
    Ważna sprawa - ma / miał ktoś lub wie ktoś czy nie mając statusu studenta mogę mieć umowę zlecenie bez składek na ZUS, ale mieć w tym na ubezpieczenie zdrowotne?

E: nieaktualne
    Ostatnio edytowane przez brawurka ; 17-11-2015 o 12:53
    Mózgi są niesamowite. Gdyby tak każdy mógł mieć po jednym.

Legionista
    Mam 2 zaległe mandaty, w końcu dopadł mnie komornik. Ustaliłem z nim , że będę spłacał w ratach 70 zł x 3. W tym roku złożę PiT i będzie wiedział gdzie pracuję, więc wyjścia nie ma. No ale lekko nie ma, tak sobie myślę że rozłożę te 210 zł na malutkie raty, 5 zł lub mniej. Jest to możliwe czy nie ma sensu walczyć ? Jeśli tak z kim to załatwiać ? Moje zarobki są wyższe niż minimalna krajowa , nie wiem czy to nie będzie miało znaczenia.Co mnie trochę dziwi wszystko dogadywaliśmy przez telefon a pan miły jak sk....więc chciałbym trochę nerwów popsuć .
    I pytał dramatycznie , ,,jak to możliwe, żeby miasto stracić równie łatwo jak odrąbaną kończynę ?,, Niemcy – pisał już w wolnej Polsce w ,,Tygodniku Powszechnym ,, podtrzymują pamięć historyczną , a u nas w pismach takich jak ,,Newsweek,, , ,,Wprost,, , ,,Polityka,, nic, głucho , jakby nam tę pamięć nagle odrąbano ,,. I dalej : ,, Boli mnie zapomnienie. Opanował mnie jakiś smętek żałoby po tym mieście , o którym mówiło się ,,Leopolis semper fidelis ,,

Legionistka Awatar MałaMi
    Cytat Zamieszczone przez Neeryng Zobacz posta
    Mam 2 zaległe mandaty, w końcu dopadł mnie komornik. Ustaliłem z nim , że będę spłacał w ratach 70 zł x 3. W tym roku złożę PiT i będzie wiedział gdzie pracuję, więc wyjścia nie ma. No ale lekko nie ma, tak sobie myślę że rozłożę te 210 zł na malutkie raty, 5 zł lub mniej. Jest to możliwe czy nie ma sensu walczyć ? Jeśli tak z kim to załatwiać ? Moje zarobki są wyższe niż minimalna krajowa , nie wiem czy to nie będzie miało znaczenia.Co mnie trochę dziwi wszystko dogadywaliśmy przez telefon a pan miły jak sk....więc chciałbym trochę nerwów popsuć .
    Żeby Ci się czkawką nie odbiło, to, że złożysz PIT to nie znaczy, że komornik nie namierzy Cię wcześniej przez ZUS i zabierze całość z wypłaty za jednym podejściem
    "Przede wszystkim młodzież musi zdać sobie sprawę z tego, że kibicowanie to nie jest darcie japy przez 90 minut raz na dwa tygodnie, tylko, że kibicem się jest na co dzień, ze wszelkimi tego konsekwencjami… Trzeba być blisko tych wszystkich dzieciaków, stale wpajać im pewne zasady i wartości."

Uprawnienia umieszczania postów