Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 60 z 173

Wątek: Pomoc prawna

Delikatnie ruszyłem ten temat w wątku samochodowym. Ogólnie sytuacja jest taka, że jak cokolwiek przechodzi przez sąd to z mandatu zamienia się w grzywnę. A grzywnę już trzeba zapłacić bo robi się z tego jakiś cyrk.

karakan
    Guest
    Warszafiak : Nic nie przeoczyłem. Mi od lat US bez ostrzeżeń blokuje konto. Raz mi wysłali pismo tego typu. Kilka lat temu. Obecnie jestem informowany i za 2 dni mam blokadę na daną sumę. Wracając do mojego pytania. Zgodnie z ostatnim orzeczeniem TK, to co zrobiła SG w Tarczynie jest niezgodne z prawem. Teoretycznie te 500 jest do odzyskania. Pytanie czy da się to zrobić za pomocą jednego pisma?

Legionista Awatar bkt
    To jest w ogole skandal, zeby dostawac mandaty za nieprzyznanie wieksze niz by sie dostalo gdybys sie przyznal, nie rozumiem tego i nie traktuje jak szanse. Rownie dobrze mozna by pijanego kierowce puscic jak zaplaci 5k wiecej.

Lubisz pie.dolic? Pie.dol ITI.

Legionista Awatar Jerzman
    Wszystkie sprawy, które przechodzą przez sąd grodzki, o ile nie zostaną zapłacone dobrowolnie, są egzekwowane przez komornika sądowego. Więc, ostrożnie z takimi sprawami, bo z mandatu za 100 pln, może się zrobić i 800 złotych(jeśli doliczymy opłatę bankową za realizację zajęcia komorniczego, VW Bank pobiera za to drobne 300 pln). Wszystkie podpisane przez nas mandaty trafiają do Urzędu Skarbowego|(wyjątek stanowią mandaty od straży miejskiej, Miasto Warszawa posiada własną egzekucję). Organ egzekucyjny pobiera 6 do 11% kosztów egzekucyjnych, niestety ustawodawca nie przewidział egzekucji na telefon, więc U.S nie ma obowiązku informowania o wpływie sprawy przed podjęciem czynności egzekucyjnych, istnieje domniemanie, że podpisując mandat zostaliśmy zobligowani do zapłaty w terminie 7 dni, a potem jesteśmy gotowi poddać się egzekucji. Wierzytelność z tytułu mandatów przedawnia się z mocy prawa po 3 latach od daty zdarzenia. Moja rada, płacić jak tylko mamy możliwość. Coraz więcej państwo ma narzędzi aby ściągnąć od nas te należności i jeśli prowadzimy życie na legalu to prędzej czy później trafimy w łapy organu egzekucyjnego.
    Bóg z Nami, choj z Nimi.
    Kocham Polskę, Pierdolę 3rp.

@Karakan: Inaczej. Gdybyś mandat nałożony przez straż gminną przyjął i zapłacił to biorąc pod uwagę wyrok TK można by było te hajsy od nich wyszarpać. I też nie byłoby to takie proste.
    Natomiast w sytuacji gdy zostałeś ukarany grzywną, czyli jednak chyba przez sąd, to by odzyskać zapłacone pieniądze należałoby na drodze sadowej dochodzić kasacji poprzedniego wyroku powołując się na orzeczenie TK. Tak ja to rozkminiam.

W środę znów dostałem flashem po oczach ;/ ale tym razem nie rzucam tego wezwania w kąt tylko od razu coś z tym robię bo z mandatem można jeszcze powalczyć a z wyrokami Sądu przez wielkie S już może być trudniej.

Co do blokowania konta. Konto którego numer został wpisany w formularz przy zakładaniu działalności gospodarczej blokują skurwysynki od ręki.

karakan
    Guest
    To nawet pisma o tym, że sprawa się odbyła się nie dostaje?

Legionista Awatar b.
    Cytat Zamieszczone przez karakan Zobacz posta
    sprawa nieco inna,ale: kumpel po MN pod źródłem nie przyjął dwóch mandatów za damski ****, łącznie 1000 pln i jakiś czas temu przyszło mu pismo, że odbyła się sprawa w trybie zaocznym i dostał grzywnę łącznie 1250...

Państwo prawa
    ...nie bez powodu "drugi Paryż" mówili na Nią,
    nie bez powodu Nieśmiertelnej dostała miano...

Dwa nieodebrane awiza i uznają za dostarczone.

Napisałeś, że jest to grzywna to najpierw ustal to dokładnie. Od grzywien jest sąd, od mandatów chuje w mundurach. W banku przez telefon mogą nie chcieć wszystkiego powiedzieć ale uzyskaj numer zajęcia i wszystkie szczególny tego dotyczące. Z tymi danymi US i będziesz wiedział z czym masz odczynienia, bo być może tytułem zajęcia nie jest grzywna a niezapłacony mandat. W sumie tak to wygląda, pięć paczek plus 30zł jakiś kosztów, sąd dorzuciłby więcej. Jeśli tylko mandat to może można z tym jakoś powalczyć.

Problemem jest to, że masz zablokowane konto więc jak nie zapłacisz nie będziesz miał dostępu własnej skarbonki. Teraz opcje są dwie: płacisz i próbujesz się odwoływać powołując na TK, może się udać i może się też nie udać. Albo jeśli na koncie masz mniej niż 10k PLN, co jest kwota wolną od zajęcia, zamykasz konto, wypłacasz gotówkę w całości i chwilowo jesteś 5 stów do przodu.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Jerzman Zobacz posta
    Wszystkie sprawy, które przechodzą przez sąd grodzki, o ile nie zostaną zapłacone dobrowolnie, są egzekwowane przez komornika sądowego. Więc, ostrożnie z takimi sprawami, bo z mandatu za 100 pln, może się zrobić i 800 złotych(jeśli doliczymy opłatę bankową za realizację zajęcia komorniczego, VW Bank pobiera za to drobne 300 pln). Wszystkie podpisane przez nas mandaty trafiają do Urzędu Skarbowego|(wyjątek stanowią mandaty od straży miejskiej, Miasto Warszawa posiada własną egzekucję). Organ egzekucyjny pobiera 6 do 11% kosztów egzekucyjnych, niestety ustawodawca nie przewidział egzekucji na telefon, więc U.S nie ma obowiązku informowania o wpływie sprawy przed podjęciem czynności egzekucyjnych, istnieje domniemanie, że podpisując mandat zostaliśmy zobligowani do zapłaty w terminie 7 dni, a potem jesteśmy gotowi poddać się egzekucji. Wierzytelność z tytułu mandatów przedawnia się z mocy prawa po 3 latach od daty zdarzenia. Moja rada, płacić jak tylko mamy możliwość. Coraz więcej państwo ma narzędzi aby ściągnąć od nas te należności i jeśli prowadzimy życie na legalu to prędzej czy później trafimy w łapy organu egzekucyjnego.
    Co do opłaty za egzekucję z konta http://samcik.blox.pl/2013/01/Wygryw...oplaty-za.html
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Legionista Awatar berserk
    zażalenie/skargę na przekroczenie uprawnień na legitymowanie to składa się gdzie?ogólnie sprawa wygląda tak, że zostałem zatrzymany, a konkretniej wyciągnięty z tłumu, po czym wrzucony do suki gdzie odbyło się spisanie danych przy czym psina nie omieszkał użyć kilku słów, a także zostało zastosowanych kilka chwytów...nie został mi podany powód zatrzymania, na moją prośbę pies nie podał danych i num. odznaki, nie dostałem także mandatu tylko słowne zapewnienie, że "masz ***** wniosek", nic nie podpisywałem...gdzie z tym iść?
    NIENAWIDZĘ WSZYSTKICH

Legionista Awatar b.
    sądzenie się z psami raczej nie do wygrania

jakbyś był zatrzymany,to podpisujesz protokół zatrzymania, masz tam 3 pytania w tym jedno czy składasz zażalenie na zasadność zatrzymania. ja raz złożyłem, to dostałem papier i miałem pisać co mi się nie podobało. i tu raczej chodzi i sam sposób zatrzymania,czyli np. bezpodstawne użycie przemocy przez psów.

w listopadzie złożyłem przeciwko psom doniesienie, to tylko wożę się po mendowniach i zeznaję to samo, a i tak chvj z tego będzie, prokurator umorzy

ja bym na Twoim miejscu odpuścił, tym bardziej że nie masz żadnych świadków, obdukcji itd
    Ostatnio edytowane przez b. ; 19-04-2014 o 20:40
    ...nie bez powodu "drugi Paryż" mówili na Nią,
    nie bez powodu Nieśmiertelnej dostała miano...

karakan
    Guest
    Cytat Zamieszczone przez bydlak Zobacz posta
    Dwa nieodebrane awiza i uznają za dostarczone.

Napisałeś, że jest to grzywna to najpierw ustal to dokładnie. Od grzywien jest sąd, od mandatów chuje w mundurach. W banku przez telefon mogą nie chcieć wszystkiego powiedzieć ale uzyskaj numer zajęcia i wszystkie szczególny tego dotyczące. Z tymi danymi US i będziesz wiedział z czym masz odczynienia, bo być może tytułem zajęcia nie jest grzywna a niezapłacony mandat. W sumie tak to wygląda, pięć paczek plus 30zł jakiś kosztów, sąd dorzuciłby więcej. Jeśli tylko mandat to może można z tym jakoś powalczyć.

Problemem jest to, że masz zablokowane konto więc jak nie zapłacisz nie będziesz miał dostępu własnej skarbonki. Teraz opcje są dwie: płacisz i próbujesz się odwoływać powołując na TK, może się udać i może się też nie udać. Albo jeśli na koncie masz mniej niż 10k PLN, co jest kwota wolną od zajęcia, zamykasz konto, wypłacasz gotówkę w całości i chwilowo jesteś 5 stów do przodu.
    Tak mam napisane - grzywna. Awizo żadnego nie było.Z tego pisma wynika jakby burmistrz gminy Tarczyn wystąpił do US i Ci to klepnęli. Nic o sprawie w sądzie czy wyroku. Po Świętach idę do US i popytam co i jak.

Dzieki b., tak jak myslalem, kurwiska sa bezkarne...a jeszcze moze orientujesz sie jak jest z tym wnioskiem do sadu?nie zaproponowano mi zadnego mandatu tylko powiedzieli, ze mam wniosek, tak jak pisalem nuc nie pokwitowalem, moze cos z tego wyniknac?
    NIENAWIDZĘ WSZYSTKICH

Legionista
    Tak mam napisane - grzywna. Awizo żadnego nie było.Z tego pisma wynika jakby burmistrz gminy Tarczyn wystąpił do US i Ci to klepnęli. Nic o sprawie w sądzie czy wyroku. Po Świętach idę do US i popytam co i jak.
    Piszesz, że wybrałeś opcję nr 3 więc jakie jeszcze postępowanie chcesz mieć? Zdecydowałeś jako właściciel pojazdu, że płacisz pińcet, a skoro mimo deklaracji nie zapłaciłeś to gmina zwróciła się do US o ściągnięcie wierzytelności. Mi teraz na takiej samej zasadzie ściągnęli ze zwrotu vatu budowlanego mandat policyjny z maja 2013.
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Legionista Awatar Michu
    bawił się ktoś kiedyś w patenty i znaki towarowe? Jak wygląda procedura sprawdzenia czy dany wzór nie jest opatentowany? Internetowe bazy danych mnie nie interesują, z racji ich skomplikowania.

Pod obserwacją
    A ja mam taką sprawę. Mianowicie z 2 miesiące temu pod blok przyjechał patrol i chciał wlepić mandaty za picie piwa w publicznym miejscu (50zł), ale jako, że akurat w tej sytuacji nikt już nie pił wszyscy odmówili przyjęcia mandatów. Teraz nie dawno przyszedł wyrok nakazowy w imieniu RP (sprawa odbyła się nie jawnie) i jesteśmy winni 350 zł + 105 zł kosztów sądowych. Okazało się, że psy dopisały jeszcze zakłócanie ciszy nocnej i używanie wulgaryzmów. Mamy 7 dni na napisanie sprzeciwu i wtedy sprawa odbędzie się na zasadach ogólnych, czyli zapewne w obecności tych psów.

Ktoś ogarnia jak z tego można obronić się ?

Legionista Awatar Z.
    Cytat Zamieszczone przez Michu Zobacz posta
    bawił się ktoś kiedyś w patenty i znaki towarowe? Jak wygląda procedura sprawdzenia czy dany wzór nie jest opatentowany? Internetowe bazy danych mnie nie interesują, z racji ich skomplikowania.
    Problem polega na tym, że "internetowe bazy danych" (które faktycznie są bardzo nieczytelne) muszą Cię interesować, bo rejestr ma taką moc jak KRS. Domniemywa się, że każdy zna.

http://bazy.uprp.pl/patentwebaccess/...anguage=polski
    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Czerwona kartka
    Cytat Zamieszczone przez klamot1916 Zobacz posta
    A ja mam taką sprawę. Mianowicie z 2 miesiące temu pod blok przyjechał patrol i chciał wlepić mandaty za picie piwa w publicznym miejscu (50zł), ale jako, że akurat w tej sytuacji nikt już nie pił wszyscy odmówili przyjęcia mandatów. Teraz nie dawno przyszedł wyrok nakazowy w imieniu RP (sprawa odbyła się nie jawnie) i jesteśmy winni 350 zł + 105 zł kosztów sądowych. Okazało się, że psy dopisały jeszcze zakłócanie ciszy nocnej i używanie wulgaryzmów. Mamy 7 dni na napisanie sprzeciwu i wtedy sprawa odbędzie się na zasadach ogólnych, czyli zapewne w obecności tych psów.

Ktoś ogarnia jak z tego można obronić się ?
    mandat jest za picie piwa w miejscu publicznym ale to jest bardzo szeroko rozumiane pojęcie niejednokrotnie a w zasadzie w większości źle interpretowane przez milicjantów. Tak na prawdę nie ma wyznaczonych miejsc gdzie tego piwa nie można pić jeśli chodzi o piwkowanie na świeżym powietrzu bo porównajcie sobie przykładowo mandat za palenie w miejscu publicznym czyli dostaniesz go na dworcu, przystanku autobusowym, na klatce schodowej tam gdzie organy wyznaczyły zakaz a pić piwa w miejscu publicznym też nie można tyle tylko, że musi być to przez dany organ administracyjny tak jak w przypadku zakazu palenia wyznaczone w jakimś regulaminie a w większości nie ma czyli w parku na boisku nie wiem gdzie Ty ten mandat dostałeś ale pewnie pod blokiem pijąc z kolegami możesz to piwo pić legalnie i w sądzie masz sprawę do wygrania jak dla mnie

Gintleman Awatar księciuniu
    Cytat Zamieszczone przez Michu Zobacz posta
    Michu, masz zapchaną skrzynkę więc odpowiem tutaj:

Patenty są na wynalazki, z tego co pisałeś chodzi raczej o wzór mogący zahaczać o znak towarowy.

Jedynym w miarę pewnym miejscem do jego sprawdzenia (piszę „w miarę” bo łatwo tam coś przeoczyć) są bazy danych na stronie Urzędu Patentowego: http://bazy.uprp.pl/patentwebaccess/...anguage=polski (zaznacz znaki towarowe)

Oprócz kryteriów podstawowych jak nazwa zgłaszającego w tej bazie możesz szukać (zakładka: wyszukiwanie wg kryteriów) m.in. według oznaczeń z klasyfikacji nicejskiej (według rodzaju towarów i usług – coś jak PKD) albo – co bęzie bardziej przydatne – wg klasyfikacji wiedeńskiej.
    W tej ostatniej elementy obrazkowe są rozpisane na oznaczenia cyferkowe, co teoretycznie pozwala znaleźć wszystkie zarejestrowane znaki towarowe zawierające np. Słońce z istotami ludzkimi lub częściami ciała ludzkiego (nr 1.3.7), Części ptaków, pióra, odciski stóp, szkielety ptaków (nr 3.7.19) czy też Trójkąty zawierające jedną lub więcej liter (nr 26.3.1. Link do klasyfikacji: http://ipu.uprp.pl/portal/web/guest/...ations_lang=pl

Jak wejdziesz w konkretny zgłoszony znak towarowy to na dole zmień „Dokumenty” na „Grafika” i zobaczysz zgłaszany wzór. Z wyników wyszukiwania można też zobaczyć czy dany znak towarowy został zarejestrowany czy też nie.

Pisałem, że to teoretycznie pozwala znaleźć bo zdarza się, że w przyjętym przez urząd opisie danego znaku nie wszystkie występujące w nim elementy są odpowiednio oznaczone (albo mogą być oznaczone w różny sposób) co nie zawsze pozwala wynaleźć wszystkie znaki w których występuje element, który wpiszemy do wyszukiwarki.

Ale innej metody nie znam, może poza udaniem się do rzecznika patentowego (wbrew nazwie to nie jest Urząd tylko komercyjny ludek, tak jak adwokat czy doradca podatkowy), który za kasę użyje, pewnie sprawniej, tej samej wyszukiwarki (plus ew. jakiś międzynarodowych jakbyś chciał).

W razie jakichś pytań wal śmiało na priv.
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

karakan
    Guest
    Cytat Zamieszczone przez Kawa Zobacz posta
    Piszesz, że wybrałeś opcję nr 3 więc jakie jeszcze postępowanie chcesz mieć? Zdecydowałeś jako właściciel pojazdu, że płacisz pińcet, a skoro mimo deklaracji nie zapłaciłeś to gmina zwróciła się do US o ściągnięcie wierzytelności. Mi teraz na takiej samej zasadzie ściągnęli ze zwrotu vatu budowlanego mandat policyjny z maja 2013.
    No, więc właśnie.Podstawą jest nic nie odpisywać i nie wybierać żadnej opcji.To niestety jest tak, że jak wybierasz opcję nr 3, to dostajesz mandat na 500zł.Jest on później wysłany pocztą.Jeśli się w ciągu 7 dni od niego nie odwołasz. to klops.

Oczywiście można się z tym szarpać, ale najlepiej jest nic nie robić.Nie odpisywać i nic nie wybierać.Oni wtedy nie bardzo mogą cokolwiek zrobić.

Legionista Awatar Michu
    księciuniu dzięki wielkie, skrzynkę wyczyściłem i jakby co się odezwę

moja sprawa trochę się zapętliła, podobno mam wystawione kilka mandatów na jakąś tam sumę, mam czas do piątku żeby stawić się na komendzie i je podpisać, jeśli ich nie podpiszę potraktują to jako odmówienie przyjęcia i sprawę kierują do sądu (czyli tak będzie, bo nie mam zamiaru jechać kilkadziesiąt kilometrów tylko po to żeby się pod nimi podpisać)...czy mogę chociaż liczyć na to, że sprawa odbędzie się bez mojej obecności, wyrok dostanę listownie i nie będę musiał jeździć do sądu?
    NIENAWIDZĘ WSZYSTKICH

Legionista Awatar Z.
    Cytat Zamieszczone przez berserk Zobacz posta
    czy mogę chociaż liczyć na to, że sprawa odbędzie się bez mojej obecności, wyrok dostanę listownie i nie będę musiał jeździć do sądu?
    Według tego co piszesz - możesz. Prawdopodobnie dostaniesz nakaz karny, który będziesz mógł zaskarżyć sprzeciwem w terminie 7 dni od dnia doręczenia Ci nakazu.
    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

dzięki Z. za potwierdzenie moich przypuszczeń
    na kilku forach wyczytałem to samo, czyli, że taki sprawy odbywają się zaocznie, mam nadzieję, że w moim przypadku nie będzie inaczej...
    NIENAWIDZĘ WSZYSTKICH

Legionista Awatar ZdziCHu
    Chyba to będzie odpowiedni temat na moje pytania.

Osoby X i Y są współwłaścicielami domu z ogrodem,i teraz pytanie, czy osoba X może przepisać współwłasność (bez uczestniczenia osoby Y) na kogoś np. na swoją córkę lub syna,bez podziału majątku? I drugie pytanie. Czy jeśli jedna z osób X lub Y(przypuśćmy że umiera osoba X) umiera to ich dzieci coś otrzymują,jakieś prawa do własności domu itd.? (jeśli nie ma testamentu)?

Odpowiedź może być na priv.
    Ostatnio edytowane przez ZdziCHu ; 26-04-2014 o 19:01
    You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

Legionista Awatar Alek
    Jeśli sąd okręgowy przyjął moją apelację od wyroku i sprawa wraca do rejonu to sprawę znów będzie prowadzić ta sama sędzia , która skazała mnie w sądzie I instancji , inny / inna sędzia czy nie ma na to reguły ?
    W sprawach związanych z T-Mobile ( dla firm ) służę pomocą.

Legionista Awatar Z.
    Inny sędzia.

Kogoś znającego temat, proszę o kontakt na priv aby nie zaśmiecać tematu, przypadek czysto teoretyczny potrzebny do pracy, wyjaśnienie sprawy zajmie 2 minuty a dla mnie będzie bardzo pomocne

E: BAU WYCZYŚĆ SKRZYNKĘ
    Ostatnio edytowane przez antar ; 30-04-2014 o 10:31

Legionista Awatar Raffels
    Kradzież roweru na strzeżonym osiedlu, jest monitoring, administrator składa zawiadomienie na psy i przekazuje im zapis z kamer(nie chcąc udostępnić tego zapisu poszkodowanemu). Pytanie, czy osoba poszkodowana może obejrzeć ten zapis na komendzie? Nawet jeśli tak to rozumiem, że żadne wydrukowanie zdjęcia z tego zapisu nie wchodzi w grę?
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Legionista Awatar BlackAdder
    Pokrzywdzony może przeglądać akta postępowania przygotowawczego za zgodą prowadzącego postępowanie, czyli w tym wypadku policjanta, który prowadzi dochodzenie. Ponieważ odmowa jest zaskarżalna, to niewykluczone, że taką zgodę dostanie. Ale to wszystko - płyty, która jest w aktach, moim zdaniem nie dadzą pokrzywdzonemu obejrzeć.

Uprawnienia umieszczania postów