Formuła 1

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • daimler

    Formuła 1

    Za nami już dwie prezentacje: Ferrari oraz Toyoty

    Kolejne prezentacje:
    2009-01-16 McLaren
    2009-01-19 Renault
    2009-01-19 Williams
    2009-01-20 BMW Sauber
    2009-02-09 Red Bull


    Sezon po zmianach zapowiada się ciekawie niezwykle. Ogólnie wszystkie zmiany mi się podobają poza tym KERSem. Niepotrzebne to wcale. Natomiast wygląd nadwozia dla mnie osobiście - rewelacja.

    Fajna opcja z regulowanym przez kierowcę przednim skrzydłem. Może być dużo ciekawiej, szczególnie na ciasnych torach i przy każdym starcie.
    Coś czuję że te pługi będą latały

    Mam tylko nadzieję, że bolid BMW będzie nieco ładniejszy niż podczas testów Ferrari, Toyota, McLaren i Williams (dwa ostatnie podczas testów na Jerez w grudniu) pokazały już, że można stworzyć coś przyjemnego dla oka
    Ostatnio edytowany przez Gość; 290.
  • arczi
    Administrator
    • 05.2003
    • 9964

    #2
    Oczywiście to wszystko kwestia gustu, ale dla mnie te masywne skrzydła przednie i tylnie sa po prostu obrzydliwe i nieproporcjonalne.
    Jedyny póki co plus jaki widzę na ten sezon to powrót do slicków. A reszta wyjdzie w praniu. Za to nie daruję im za wprowadzenie punktacji medalowej. Skandal i tyle.
    Niech każdy kibic w sercu to wyzna: Bóg, Honor i Ojczyzna

    Komentarz

    • Paluch
      Legionista
      • 11.2004
      • 3920

      #3
      nic dodać nic ująć
      OFMC

      Komentarz

      • daimler

        #4
        O ile mi wiadomo, to system medalowy nie został jeszcze zatwierdzony.

        A bolidy mi się podobają. Są w pizdeczke

        Komentarz

        • R.
          Legionista
          • 02.2007
          • 9675

          #5
          Trudno powiedziec jak to bedzie wygladalo w nowym sezonie. Na korzysc Kubicy na pewno przemawiaja slicki, zreszta sam wiele razy podkreslal, ze slicki najlepiej pasuja do jego stylu jazdy. Rowniez prowazenie bolidu powinno byc teraz bardziej techniczne, w czym tez widze plus dla Roberta.
          Ciekawi mnie tylko jak widoczne beda roznice miedzy bolidami z i bez KERS-a. Dla mnie to jest bez sensu bo skoro wprowadza sie nowe rozwiazania, to powinny one dotyczyc wszystkich bez zadnych wyjatkow.. Ciekawe tez, czy beda zespoly, gdzie jeden z kierowcow bedzie mial bolid z kersem a drugi bez.
          Ogolnie nowy sezon to jeden wielki znak zapytania.
          Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

          Komentarz

          • daimler

            #6
            Mort, ja ci odpowiem - lepszy będzie na suchym.


            Deszczowe wyścigi to średnio 10% ogółu rozgrywanych wyścigów Grand Prix. Więc jak ktoś dobrze pogina tylko po mokrym, to może co najwyżej być dobry w dowożeniu pizzy na czas.
            A tak poza tym to i tak mistrzem będzie Raikkonen. Stawiam na to całe swoje SLU, jeśli takowe posiadam

            Komentarz

            • GregorAE
              Legionista
              • 07.2005
              • 2282

              #7
              Zamieszczone przez daimler


              A tak poza tym to i tak mistrzem będzie Raikkonen. Stawiam na to całe swoje SLU, jeśli takowe posiadam
              Nie znam się, ale zapamiętam
              ...szanuj i bądź szanowany...

              Komentarz

              • RG
                Legionista
                • 10.2007
                • 947

                #8
                Zamieszczone przez Raffels
                Trudno powiedziec jak to bedzie wygladalo w nowym sezonie. Na korzysc Kubicy na pewno przemawiaja slicki, zreszta sam wiele razy podkreslal, ze slicki najlepiej pasuja do jego stylu jazdy. Rowniez prowazenie bolidu powinno byc teraz bardziej techniczne, w czym tez widze plus dla Roberta.
                Jedno wyklucza drugie, w przypadku Roberta.
                On ma "ofensywniejszy" styl jazdy. Sliki mu bardzo pomoga ale dlatego ze jezdzi "na krawedzi". Lubi podsterownosc.
                Techniczny styl jazdy to taki ktory prowadzi samochod po optymalnym torze, bez uzywania podsterownosci i nadsterownosci. Tak jezdzi Nik, podobnie Hamilton. Prowadza plynniej samocjod.

                Komentarz

                • rey
                  Legionista
                  • 07.2007
                  • 9718

                  #9
                  Kolejny bolid zaprezentowany:



                  Mi się tam te nowe podobają. Jak do tej pory Ferrari najładniejsze.
                  ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

                  Komentarz

                  • daimler

                    #10
                    Arczi, ale nie powiesz mi, że Bernie nie ma racji:
                    Wyścigi samochodowe - Formuła 1 - WP SportoweFakty - zawsze bieżące informacje ze świata sportu.

                    W poprzednim sezonie wiele razy zawodnik wolał spokojnie jechać na drugim miejscu niż atakować pozycję lidera. Zyskać mógł zaledwie dwa punkty. To nie jest warte ryzyka
                    Może ten system medalowy nie jest najlepszym rozwiązaniem, ale sama idea promowania zwycięzców jest dla mnie jak najbardziej słuszna. W mojej ocenie powinno się zmienić punktację: za zwycięstwo 15 punktów, za drugie miejsce 10, za trzecie 7, i potem 5,4,3,2,1.
                    Ośmiu będzie punktowało jak dawniej, ale różnica między pierwszy a drugim będzie na tyle duża, żeby opłacało się podejmować ryzyko.

                    Komentarz

                    • Flip
                      Legionista
                      • 12.2004
                      • 6071

                      #11
                      Mi też się podobają,nie wiem o co to larum,że brzydkie itd. Sezon,będzie ciekawy jak zawsze,mogę się z Tobą,Daimler założyć,że mistrzem jednak będzie Felipe

                      Slicki,KERS,kilka nowych przepisów,min.silnik na 3 wyścigi=będzie ciekawie

                      Może być ciężki sezon dla Kubicy,zobaczymy jak na jakość bolidu BMW wpłynie fakt,że pracowali nad nim dłużej niż inni.
                      "Pytałem później kolegów, skąd w ogóle wziął się ten Miklas. Podobno sprzedawał samochody w FSO. Może lepiej, żeby przy tym został..."

                      Komentarz

                      • Sokol
                        Legionista
                        • 09.2003
                        • 3694

                        #12

                        Komentarz

                        • daimler

                          #13
                          Wyścigi samochodowe - Formuła 1 - WP SportoweFakty - zawsze bieżące informacje ze świata sportu.


                          Renault postawiło sobie za cel chyba stworzenie większego potworka niż BMW Sauber
                          Zastanawia mnie ta "płetwa rekina". Myślałem, że po wprowadzeniu przepisów o redukcji elementów aero nie będą mogli tego stosować. Ani Ferrari ani Toyota tego nie zostawili (a mieli w poprzednim sezonie).

                          Mam nadzieję, że jutro zobaczymy coś innego niż podczas grudnowych testów

                          Komentarz

                          • Numer
                            Legionista
                            • 06.2006
                            • 3658

                            #14
                            Mam wysokie ekspektacje w tym sezonie jeśli chodzi o BMW, przynajmniej za to ze spieprzyli Robertowi końcówkę poprzedniego sezonu.

                            Komentarz

                            • daimler

                              #15
                              Zamieszczone przez Numer
                              ekspektacje
                              oczekiwania, mordo

                              Komentarz

                              Pracuję...