Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 30 z 972

Wątek: Formuła 1

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
    daimler
    Guest

Formuła 1

Za nami już dwie prezentacje: Ferrari oraz Toyoty

Kolejne prezentacje:
    2009-01-16 McLaren
    2009-01-19 Renault
    2009-01-19 Williams
    2009-01-20 BMW Sauber
    2009-02-09 Red Bull

Sezon po zmianach zapowiada się ciekawie niezwykle. Ogólnie wszystkie zmiany mi się podobają poza tym KERSem. Niepotrzebne to wcale. Natomiast wygląd nadwozia dla mnie osobiście - rewelacja.

Fajna opcja z regulowanym przez kierowcę przednim skrzydłem. Może być dużo ciekawiej, szczególnie na ciasnych torach i przy każdym starcie.
    Coś czuję że te pługi będą latały

Mam tylko nadzieję, że bolid BMW będzie nieco ładniejszy niż podczas testów Ferrari, Toyota, McLaren i Williams (dwa ostatnie podczas testów na Jerez w grudniu) pokazały już, że można stworzyć coś przyjemnego dla oka
    Ostatnio edytowane przez daimler ; 15-01-2009 o 13:10

Administrator Awatar arczi
    Oczywiście to wszystko kwestia gustu, ale dla mnie te masywne skrzydła przednie i tylnie sa po prostu obrzydliwe i nieproporcjonalne.
    Jedyny póki co plus jaki widzę na ten sezon to powrót do slicków. A reszta wyjdzie w praniu. Za to nie daruję im za wprowadzenie punktacji medalowej. Skandal i tyle.
    Niech każdy kibic w sercu to wyzna: Bóg, Honor i Ojczyzna

Legionista Awatar Paluch
    nic dodać nic ująć

daimler
    Guest
    O ile mi wiadomo, to system medalowy nie został jeszcze zatwierdzony.

A bolidy mi się podobają. Są w pizdeczke

Legionista Awatar Huxley
    To się dzisiaj Quick Nick podjarał ...no i dobrze tak Hamiltonowi
    Mamy Kezmana z Serbii Tarana

Legionista Awatar LOL3K
    I Vettel 4 wyścigi przed końcem zapewnił sobie majstra...

hamalainen kurwo stara, wypi3rdalaj do Poznania!
    Przeproś i Sperdalaj.
    WON!

Morterator Awatar mort
    Cytat Zamieszczone przez arczi Zobacz posta
    Oczywiście to wszystko kwestia gustu, ale dla mnie te masywne skrzydła przednie i tylnie sa po prostu obrzydliwe i nieproporcjonalne.
    Jedyny póki co plus jaki widzę na ten sezon to powrót do slicków. A reszta wyjdzie w praniu. Za to nie daruję im za wprowadzenie punktacji medalowej. Skandal i tyle.
    Oczywiście pytanie brzmi - czy Kubica w nowych bolidach będzie lepszy jak pada czy jak jest sucho?

Poproszę o odpowiedź przed sezonem bo potem to każdy udaje fachowca
    ...ta ziemia do Polski należy
    choć Polska daleko jest stąd,
    bo wolność krzyżami się mierzy
    historia ten jeden ma błąd!!!!

Better Dead Than Red!!!

Legionista Awatar Raffels
    Trudno powiedziec jak to bedzie wygladalo w nowym sezonie. Na korzysc Kubicy na pewno przemawiaja slicki, zreszta sam wiele razy podkreslal, ze slicki najlepiej pasuja do jego stylu jazdy. Rowniez prowazenie bolidu powinno byc teraz bardziej techniczne, w czym tez widze plus dla Roberta.
    Ciekawi mnie tylko jak widoczne beda roznice miedzy bolidami z i bez KERS-a. Dla mnie to jest bez sensu bo skoro wprowadza sie nowe rozwiazania, to powinny one dotyczyc wszystkich bez zadnych wyjatkow.. Ciekawe tez, czy beda zespoly, gdzie jeden z kierowcow bedzie mial bolid z kersem a drugi bez.
    Ogolnie nowy sezon to jeden wielki znak zapytania.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

daimler
    Guest
    Mort, ja ci odpowiem - lepszy będzie na suchym.

Deszczowe wyścigi to średnio 10% ogółu rozgrywanych wyścigów Grand Prix. Więc jak ktoś dobrze pogina tylko po mokrym, to może co najwyżej być dobry w dowożeniu pizzy na czas.
    A tak poza tym to i tak mistrzem będzie Raikkonen. Stawiam na to całe swoje SLU, jeśli takowe posiadam

Legionista Awatar GregorAE
    Cytat Zamieszczone przez daimler Zobacz posta

A tak poza tym to i tak mistrzem będzie Raikkonen. Stawiam na to całe swoje SLU, jeśli takowe posiadam
    Nie znam się, ale zapamiętam
    ...szanuj i bądź szanowany...

Legionista Awatar RG
    Cytat Zamieszczone przez Raffels Zobacz posta
    Trudno powiedziec jak to bedzie wygladalo w nowym sezonie. Na korzysc Kubicy na pewno przemawiaja slicki, zreszta sam wiele razy podkreslal, ze slicki najlepiej pasuja do jego stylu jazdy. Rowniez prowazenie bolidu powinno byc teraz bardziej techniczne, w czym tez widze plus dla Roberta.
    Jedno wyklucza drugie, w przypadku Roberta.
    On ma "ofensywniejszy" styl jazdy. Sliki mu bardzo pomoga ale dlatego ze jezdzi "na krawedzi". Lubi podsterownosc.
    Techniczny styl jazdy to taki ktory prowadzi samochod po optymalnym torze, bez uzywania podsterownosci i nadsterownosci. Tak jezdzi Nik, podobnie Hamilton. Prowadza plynniej samocjod.

Legionista Awatar rey
    Kolejny bolid zaprezentowany:

http://sport.interia.pl/formula-1/fo...mule-1,1243705

Mi się tam te nowe podobają. Jak do tej pory Ferrari najładniejsze.
    ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Legionista Awatar Huxley
    No i Kubica został trzecim kierowcą Williamsa na ten sezon. Będzie jeździł autem Williamsa podczas przedsezonowych testów w Barcelonie, pojawi się też na testach w trakcie sezonu i dostanie możliwość jazdy w piątkowych treningach, gdzie będzie pracował nad ustawieniami samochodu i nowinkami konstrukcyjnymi. Mam nadzieję, że jak się oswoi z autem to zje Sirotkina i w końcu dadzą mu szansę w wyścigu. Kubica cały czas jest w grze

Legionista Awatar Huxley
    Inna sprawa, że teraz F1 bardzo ciężko się ogląda. Zamiast charakterystycznego ryku silników jest....szum i jakieś pojękiwania przechodzące w buczenie, co to k...ma być??!!

Legionista Awatar Ivan Drugi
    Cytat Zamieszczone przez Huxley Zobacz posta
    Inna sprawa, że teraz F1 bardzo ciężko się ogląda. Zamiast charakterystycznego ryku silników jest....szum i jakieś pojękiwania przechodzące w buczenie, co to k...ma być??!!
    Eko Formuła . Dla mnie tragedia . Zamiast ryku potężnych silników o wielkiej mocy mamy wyścigi wypasionych Priusów ograniczonych jeszcze limitami paliwowymi . Dokąd ten świat zmierza .

Legionista Awatar caleb_king
    Może to i trochę OT, ale nie znalazłem żadnego wątku dotyczącego tego tematu: dzisiaj na torze w Monako w serii Porsche Supercup wygrał Kuba Giermaziak, który startował z Pole Position, odnosząc 3 zwycięstwo w karierze i zarazem pierwsze w tym sezonie.
    Kibicuję Legii z trzech powodów: była, jest i będzie wielka.

Legionista Awatar PeCe

www.nsa.net.pl Niezależne Stronnictwo Akademickie

Administrator Awatar arczi
    Schumacher jest z nimi w zmowie. Specjalnie się ocknął, żeby odciągnąć opinię publiczną od taśm.
    Niech każdy kibic w sercu to wyzna: Bóg, Honor i Ojczyzna

Legionista Awatar Tomi
    Pewnie tak, ale spieprzył sobie karierę trochę na własne życzenie...

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
    Varsovia - Semper Invicta, Semper Heroica.

Legionista Awatar Net
    F1 już nie w Polsacie. Wyścigi będą pokazywane w kanałach sportowych Eleven Sports Network. Umowa na 4 lata

Legionista Awatar Szejdi
    https://twitter.com/RenaultSportF1/s...14612577161216

It's true. It really is Robert #Kubica. Back in one of our cars after six years.

Legionista Awatar trzeci
    To jeszcze takie info

Niezwykle ciekawy tekst dotyczący ewentualnego powrotu Roberta Kubicy opublikował Mark Hughes na łamach motorsportmagazine.com. Dziennikarz zdradził w nim nieco ciekawych faktów dotyczących poprzednich testów Roberta Kubicy w bolidzie GP3.

Jak pisze Hughes: "Tym, co było znaczące w tych testach jest fakt, że Kubica mógł ocenić, czy ograniczona ruchomość jego kontuzjowanej prawej ręki nadal uniemożliwia mu pewną jazdę w kokpicie bolidu. Tor Franciacorta został wybrany dlatego, że ma dwa ciasne nawroty, które wymagają dużego skrętu kierownicy. Według doniesień, Kubica był zachwycony odkryciem, że jego ramie pozwala mu już na jazdę w tak ciasnym kokpicie, która wcześniej nie była możliwa" - pisze Hughes.

Stwierdza on, że "jeżeli zobaczymy Kubicę testującego hybrydowy bolid Renault, to będzie to wystarczające potwierdzenie, że Kubica jest na drodze do powrotu".
    http://powrotroberta.blogspot.com/20...a-juz.html?m=1

Wzruszające obrazki. Oby wrócił.

Legionista Awatar Benek
    Gutowski na FB

"Williams: Sirotkin został wybrany. Historia Kubicy zakończona"
    To tytuł tekstu na włoskim Motorsporcie, podpisanego przez Roberto Chinchero. Wiem. Nikt nie jest nieomylny. Wiem, należy czekać na oficjalne oświadczenie, ale nazwisko autora jest bardzo mocne i wiarygodne.
    Na tym etapie, biorąc pod uwagę uwarunkowania finansowe (o których pisałem od samego początku) może być to po prostu ostatnie zagranie ze strony zespołu, w nadziei, że ktoś podbije jeszcze stawkę. Bo Williams - nie miejmy tu złudzeń - walczy o przetrwanie. Jest prywatną ekipą i są takie oferty, których nie będą w stanie odrzucić. Ostrzegałem przed tym od pierwszej chwili, gdy pojawiła się ta opcja.
    Oto wyrywki tekstu Chinchero:
    "Williams koncentruje się na młodym kierowcy rosyjskim, który ma dołączyć do Lance'a Strolla w mistrzostwach 2018 (...)
    Siergiej został wybrany przed Kubicą z powodu ekonomicznego zaplecza SMP (...)
    Oficjalne oświadczenie prawdopodobnie nadejdzie w ciągu najbliższych kilku dni."
    Czekajmy na oficjalne oświadczenie w nadziei na ostateczny zwrot akcji. Moim zdaniem te spekulacje mają bardzo mocne podstawy, ale... it ain't over 'til it's over.
    Głowy do góry!
    312meczów*
    65 goli*
    52 asysty*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mogą ulec zmianie

Legionista Awatar Stout
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Legionista Awatar Seba.Kolos
    Cytat Zamieszczone przez Stout Zobacz posta
    Poczekajmy na oficjalne info juz nie raz KUB "posadzili" w Renault i Williamsie. Bardzo mu kibicuje, ale czekam cierpliwie na ogloszenie skladu kierowcow. Keep calm and #SupportKubica
    Jedno Miasto
    I Jeden Klub
    Legia Warszawa
    Legia az po Grob

niezrzeszony Awatar jednopostowiec
    Wiem, że to tylko testy, ale... "Po 3 godzinach testów Robert #Kubica z czasem 1'41"296 jest na 5 miejscu wśród testujacych. Pierwszy czas 1'39"000 uzyskał Raikkonnen #AbuDhabiTest #SupportKubica"

Nie ma co przywiązywać wielkiej wagi do najszybszego kółka tylko do regularności. Dzisiaj Robert przejechał 100 kółek, w bardzo równym tempie, mocno zatankowanym bolidem. Jutro ma z kolei pojechać szybsze kółka na najbardziej miękkich oponach. Ale już po dzisiejszym dniu raczej można być pewnym, że zobaczymy go w GP Australii. Rozwiane zostały wszystkie wątpliwości co do jego zdrowia czy wpływie urazu ręki na bezpieczeństwo prowadzenia. Jeżeli nie wyskoczy znowu jakaś polityka to starty Kubicy w przyszłym roku w F1 są pewne.

Legionista Awatar Stout
    Kasa,kasa,kasa.
    Szkoda Roberta.
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Cytat Zamieszczone przez Stout Zobacz posta
    Kasa,kasa,kasa.
    Szkoda Roberta.
    Niestety, za Sirotkinem stoi SMP, które dysponuje bardzo dużymi środkami. Nie dziwi więc, że po wywaleniu Kvyata z Toro Roso stanęli na głowie i zatrzymali rosjanina w stawce. Podejrzewam, że gdyby Kvyat został to i Kubica jeździłby w Williamsie. Szkoda.
    Chodzą słuchy, że Robert będzie jeździł w DTM w barwach Mercedesa.

Legionista Awatar Seba.Kolos
    Jezcze raz Cezary Gutowski, jakies 4 godziny temu :

"Moi mili
    Wiem, że nastroje - delikatnie mówiąc - siadły. Dopóki Williams nie ogłosi oficjalnego składu, zawsze jest nadzieja. Może ktoś po naszej stronie zagra jeszcze decydującą kartę, odwracając losy tej iście pokerowej rozgrywki, ale póki co - wygląda na to, że jednak pulę zgarnie ktoś z drugiej strony stołu. Ci, którzy zasiedli do niego w ostatniej chwili, ale z największym zasobem żetonów.

Taka jest Formuła 1, takie jest życie. Niezależnie od tego, jak będzie przykro nam wszystkim, jeśli tym razem się nie uda, pozostaje cała radość z dążenia do celu. Z faktu, że Robert powstał po niesamowicie brutalnym upadku, odbudował siły i - zgodnie z obietnicą, złożoną jeszcze w szpitalnym łóżku i ciężkim powypadkowym szoku - wrócił silniejszy. Nie tylko jako kierowca, lecz przede wszystkim jako człowiek.
    Nigdy nie zapomnę stwierdzenia po testach z Renault: "Śpię spokojnie, bo znam odpowiedzi. Wiem, że jestem tym, kim byłem - kierowcą Formuły 1". I tylko dla tego jednego zdania - było warto! Jak cholera!

Już pierwsze wejście do Formuły 1 chłopaka z Polski - wyścigowej głębokiej Afryki (po dziś dzień) - było wyczynem niesamowitym i zakrawało o mały cud. Fakt, że ta sztuka niemal powiodła się po raz drugi (kto wie, może jeszcze się powiedzie?), to tylko powód do wielkiej dumy i radości. Tak, jak mówił Robert. Krok po kroku, dzień po dniu. Teraz może z czystym sumieniem i otwartym sercem śmiało spojrzeć w lustro, prosto w oczy.
    Nie ulega wątpliwości, że i na tej drugiej drodze dał z siebie wszystko i nie wierzę, że jest na tym świecie jakikolwiek człowiek, który w jego sytuacji byłby w stanie zajść dalej. Ugrał maksimum tego, co dało się ugrać w tym rozdaniu, niestety wygląda na to, że do szlema może zabraknąć jednej, ostatniej lewy (karty się źle rozłożyły - że tak się gładko przerzucimy z pokerka na brydżyka ).

Choć kwestie czasów okrążeń w tym rozstrzygnięciu nie są aż tak istotne - to zawsze była sprawa do sprawdzenia na torze - nie dajcie sobie wmawiać domorosłym "analytykom", że o ewentualnym niepowodzeniu misji zdecydował stoper. To bzdura. Preferowanym kierowcą ludzi Williamsa był właśnie Robert. Było to zarówno słychać w słowach i owacjach, jak i widać w reakcjach i szeregowych i kluczowych osób.
    Paddy Lowe nie mówiłby, że po pierwsze nie ma już żadnych wątpliwości, co do możliwości fizycznych RK i - po drugie - nie chwaliłby tak bardzo jego tempa po testach w Abu Zabi - jeszcze przed szczegółową analizą (co oznacza, że było wystarczająco dobrze). Niesiony namiastką euforii powiedział kilka słów za dużo. Kilka słów, które - jak się zdaje - wizerunkowo nie były w interesie Williamsa, skoro wciąż rozważali innego kandydata.
    Inna sprawa, że gdyby były problemy z prędkością RK, to skończyłoby się na pierwszym teście, góra drugim, a nie po sześciu. I choć analiza Hughesa - czołowego eksperta - wykazała, że pod względem tempa wyścigowego Robert był prawdopodobnie nawet szybszy od Massy w GP Abu Zabi (!!!), wciąż sam RK podkreślał, że ma jeszcze do odrobienia zaległości. Że to nie jest jeszcze wszystko, co da się zrobić. Że potrzebuje więcej doświadczenia, bo tak naprawdę w Formule 1 zaczyna niemal od zera. A już w punkcie wyjścia - jak na moje oko - było bardzo dobrze.
    Fakt, w symulacjach kwalifikacji zabrakło tego atomowego kółka, ale - znów - nie można oczekiwać od faceta z sześcioletnią wyrwą w wyścigowym życiorysie, że od razu będzie składał idealne okrążenia w nowym dla siebie bolidzie z nowym silnikiem i na nowych oponach z ustawieniami, które nie były optymalne. Na to trzeba odrobiny czasu i sprzyjających okoliczności.

Nie ma też cienia wątpliwości, że szalę na stronę Siergieja przechylają obecnie kwestie finansowe. Nic nie ujmując Sirotkinowi, który spisał się bardzo dobrze - nie zmienia tego nawet fakt, że zespołowi ewidentnie zależało na tym, aby zabłysnął. Dlatego właśnie zmienili mu ustawienia na takie, jakie dzień wcześniej chciał, a nie dostał Robert. Sprzyjające okoliczności też trzeba umieć wykorzystać i Rosjanin z pewnością wykorzystał ostatnią szansę. Wykonał swoją część zadania.
    Fundamentem była naprawdę solidna jazda, choć moim zdaniem - jeśli to on ostatecznie wejdzie do składu - Williams tylko się pogrąży. Szybki chłopak z potencjałem sportowym i jeszcze większym finansowym, ale nie jest raczej zawodnikiem pokroju Alonso, Verstappena czy Hamiltona. To byłoby widać od dawna. A Kubica - bez cienia wątpliwości - zawsze był i wszystko wskazuje na to, że nadal jest. I to jest ta zasadnicza różnica.
    Nie każdy jednak ma wystarczająco duże jaja, aby iść drogą Force India. Szefostwu Williamsa - jak się zdaje - właśnie jaj brakuje, ale nie możemy mieć o to pretensji. Każdy ma prawo stanowienia o samym sobie. Każdy ma prawo do własnych wyborów. To nie wina Williamsa, że musi walczyć o przetrwanie oglądając się za dolarami. To błąd całej Formuły 1, który wykazuję Wam na tym forum od wielu, wielu lat.

Tak bardzo, jak ostatecznie ogłoszenie składów przewidywanych - Stroll i Sirotkin - będzie ostatnim ciosem w serce (szczęśliwie już zaprawione w bojach), nie zagłębiałbym się szczególnie w lamentach, żałości i pomstowaniu. Możnaby zanucić smętne i pełne rozgoryczenia "I tried so hard, and got so far, but in the end id doesn't even matter". Szkoda życia. Nie ma to sensu. od świetnego skąd inąd utworu Linkin Park wolę coś w stylu: "Alaways look on the bright side of life". Niech przez życie prowadzi nas Monty Python!
    Najważniejsze, najbardziej pocieszające dla mnie - sam Robert ma tu wspaniałe nastawienie. Jak sam powiedział: owszem, będzie szkoda, bo zaszedł tak daleko i widzi, że jest w stanie wrócić, ale... wciąż - było warto! Nie zapominajcie też - Koniec jednego to nie musi być koniec świata. To może być początek czegoś nowego.
    Dopóki Robert sam nie powie, że odpuszcza F1, wciąż jeszcze będzie nadzieja. A jeśli uzna, że już nie ma ochoty dalej drążyć tematu, sport motorowy to nie tylko Formuła 1. Ponad wszystko - życie to nie tylko sport motorowy. Kryje w sobie jeszcze tak wiele nieprzebranej wspaniałości!
    Jeśli człowiek jest w stanie to dostrzec, jeśli dochodzi do takiego stanu świadomości, to - szczerze mówiąc - cała reszta to tylko dodatek. Choćby to była nawet Formuła 1."
    Jedno Miasto
    I Jeden Klub
    Legia Warszawa
    Legia az po Grob

Uprawnienia umieszczania postów