Strona 2 z 33 PierwszyPierwszy 12345612 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 60 z 962

Wątek: Formuła 1

Legionista Awatar RG
    Cytat Zamieszczone przez BiKTOP Zobacz posta
    Ja nie wiem czym to jest spowodowane, ale F1 coraz bardziej zaczyna się cofać.

Kiedyś to w F1 testowano nowe technologie, a teraz zakazują jakichkolwiek innowacji.
    Nie zakazuja innowacji ale je narzucaja odgornie.
    F1 miala taki problem ze firma ktora stworzyla technologie wyprzedzajaca konkurencje dominowala. Przez to wyscigi staly sie nudne. Przewidywalne.
    Cale dzialania FIA maja na celu wyrownanie wspolzawodnictwa by zwiekszyc ilosc walki na torze.
    A ze jedno nie da sie pogodzic z drugim to juz inna historia.

Ja osobiscie wole takie sezony jak dwa ostatnie, gdzie walka o MS, toczyla sie do ostatniego wyscigu, niz takie gdzie MS byl zany juz w polowie sezonu a jedynym zagrozeniem dla niego byl partner z zespolu.

BiKTOP
    Guest
    Cytat Zamieszczone przez RG Zobacz posta
    Nie zakazuja innowacji ale je narzucaja odgornie.
    F1 miala taki problem ze firma ktora stworzyla technologie wyprzedzajaca konkurencje dominowala. Przez to wyscigi staly sie nudne. Przewidywalne.
    Cale dzialania FIA maja na celu wyrownanie wspolzawodnictwa by zwiekszyc ilosc walki na torze.
    A ze jedno nie da sie pogodzic z drugim to juz inna historia.

Ja osobiscie wole takie sezony jak dwa ostatnie, gdzie walka o MS, toczyla sie do ostatniego wyscigu, niz takie gdzie MS byl zany juz w polowie sezonu a jedynym zagrozeniem dla niego byl partner z zespolu.
    To niech FIA zrobi jeden samochód dla wszystkich, wtedy szanse będą w 100% równe. Bo jak tak dalej pójdzie i następować będzie dalsze równanie w dół, to istnienie zespołów straci sens, bo i tak wszystkie bolidy będą identyczne, tylko reklamami i kolorkami będą się różnić.

Może z jednej strony niektóre sezony były trochę zbyt przewidywalne, ale dzięki nowym technologiom ten sport się rozwijał i niektóre rzeczy były w nim właśnie testowane. Nie chodzi mi tu o takie pierdoły jak TC, ale np. zakazu rozwoju silników, czy obowiązkowego KERSa nie rozumiem.

Administrator Awatar arczi
    Tak, tylko że w dobie kryzysu i cięć budżetowych w branży, wszelkie zagrania FIA mające na celu obniżenie kosztów utrzymania teamu są oklaskiwane przez poszczególne zespoły. Niestety wszystko zmierza ku unifikacji norm i przepisów. Może to wkurwiać z perspektywy kibica w kapciach, jednak wbrew pozorom teamom jest to bardzo na rękę. A jak bardzo jest u nich źle widać to na każdym kroku, vide wycofanie się Hondy, kręcenie nosem Toyoty, cięcia we wszystkich teamach, nawet zarząd Mercedesa głosował za wycofaniem koncernu z F1. Nie w głowie im wszystkim teraz wydawanie w **** kasy na rozwój i wojnę konstruktorską z innymi teamami. Dlatego aby jako tako wszystko utrzymać na poziomie, FIA wprowadzając kilka nowości w przepisach, obciął wydatki poszczególnych teamów nawet do kilkudziesięciu procent w skali roku. No taki parszywy okres. Trzeba mimo wszystko zrozumieć.
    Niech każdy kibic w sercu to wyzna: Bóg, Honor i Ojczyzna

Legionista Awatar Raffels
    Dzis przyszla pora na RBR. Obiecywali, ze ich bolid bedzie najladniejszy z calej stawki i musze przyznac, ze wizualnie prezentuje sie naprawde niezle. Ale wygladem wyscigow sie nie wygrywa, zobaczymy co pokaza w sezonie, bo w ubieglym roku rozczarowali.

Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

http://f1.wp.pl/kat,1775,wid,10952200,wiadomosc.html
    Glupota, glupota, glupota, glupota....

BiKTOP
    Guest
    Cytat Zamieszczone przez Raffels Zobacz posta
    http://f1.wp.pl/kat,1775,wid,10952200,wiadomosc.html
    Glupota, glupota, glupota, glupota....
    Taaa...

NIby ma to sprawić, że kierowcy będą walczyć do końca, ale efekt będzie odwrotny. kiedy kierowca z czołówki będzie wiedział, że nia ma szans na wygraną, będzie mógł odpuścić i oszczędzać samochód.

Powinno sie premiowac kierowcow, krtorzy prezentuja najrowniejsza forme w calym sezonie a nie tylko w kilku wyscigach. Tak samo zespoly, ktore maja najbardziej niezawodny samochod. A tak to walka o mistrza znow bedzie rozgrywka miedzy dwoma teamami.
    Btw. sezon sie zbliza a na testach zaskakuje Brawn GP(dawna Honda). Wierzyc sie nie chce, ale albo stworzyli superbolid albo cos sciemniaja. Na drugiej stromie jest Maclaren - w testach bardzo slabo ale pewnie cos ukrywaja. W kazdym razie od dawien dawna poczatek sezonu nie bedzie tak ciekawy jak ten.

daimler
    Guest
    O czym Wy mówicie? Promować należy zwycięzców, i moim zdaniem zmiany wprowadzone przez FIA są zajebistą hybrydą między pomysłem Ecclestone'a a FOTA.
    W końcu nie będzie liczenia punkcików i spokojnego jechania na piątej pozycji.

Administrator Awatar Raffi
    Wolałem już propozycję FOTA zdecydowanie.
    podpis cyfrowy <--------
    ================
    Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

daimler
    Guest
    James Allen na swoim blogu podsumował to najlepiej:

However a dominant year is a dominant year and the guy on top wins whatever the points system.
    Wypada się cieszyć, że sezonu zdominowanego przez jednego kierowcę nie było dawno i nic nie zapowiada, żeby w tym roku ktoś był w stanie wygrać pierwsze osiem wyścigów.

Legionista Awatar Bootleg
    Szczerze to nie podoba mi się ten system medalowy... wprawdzie daimler ma racje ,że zwycięzców powinno się promować ale... czy ten pomysł nie obróci się przeciwko jego pomysłodawcom?? Boje się ,że walka o mistrza może się rozstrzygnąc tylko i wyłącznie pomiędzy Hamiltonem, Massą względnie Raikkonenem... cóż w tym systemie Kubica czy Alonso nie mają nawet 10% szans na wygranie całości bo nic nie umiejszając ani umiejętnościom obu kierowców ani całkiem dobrym bolidom jakimi dysponują to nie bedą w stanie wygrać 5-6 wyścigów (przewiduje że tyle powinno starczyć do majstra).
    Ostatnio edytowane przez Bootleg ; 18-03-2009 o 09:04

daimler
    Guest
    Jesteś jaznowidzem? Czemu uważasz że Hamilton na pewno będzie walczył o mistrza? Widziałeś co się dzieje z McLarenem?
    Ja jak patrzę na wyniki testów w tym roku, to wiem tylko jedno - będzie ciekawie jak nigdy.

Jeszcze trochę

Jasnowidzem nie jestem ale czy wierzysz np. w to że Maclaren nie będzie miał w pierwszej 3 chociaż jednego kierowcy?? albo w to , ze nie będzie z Ferrari do ostatniego wyscigu walczył o mistrza konstruktorów?? Jakby nie patrzeć to Maclaren zawsze był jedynym teamem który mógł się przeciwstawić Ferrari... A co do testów - hmm w tych to nawet i Williams może bić wszystkich...
    a jesli chodzi o Hamiltona to pomimo wielkiej niecheci do niego to uważam że jest naprawdę dobrym kierowca i jesli dostanie bolid który będzie miał parametry chociaż takie jak zeszłoroczny to będzie sie liczył
    Ostatnio edytowane przez Bootleg ; 18-03-2009 o 09:17

daimler
    Guest
    Cytat Zamieszczone przez MARCIN-PL Zobacz posta
    Maclaren nie będzie miał w pierwszej 3 chociaż jednego kierowcy?
    wierzę. jak nie ukradli danych od Ferrari i trzeba było od zera samemu coś zrobić to się nagle okazało, że jest zonk

Cytat Zamieszczone przez daimler Zobacz posta
    wierzę. jak nie ukradli danych od Ferrari i trzeba było od zera samemu coś zrobić to się nagle okazało, że jest zonk
    W sumie to nie miałbym nic przeciwko żeby to co piszesz okazało się prawdą Ferrari jednak zawsze jest krok przed nimi i oby tak zostało

A dodam jeszcze, ze teraz jeszcze bardziej powszechne bedzie stosowanie niby zabronionego "team orders", przez co jeszcze bardziej widoczny bedzie podzial na kierowce nr. 1 i nr.2. tak, by ten drugi przypadkiem nie przeszkodzil temu pierwszemu w walce o mistrza. A to jest imo bardzo duzy krok wstecz.

"Wyobraźmy sobie, że Kubica wygrywa w tym roku trzy wyścigi, w każdym innym zajmuje drugie miejsce, podczas gdy Massa zwycięża w czterech wyścigach, ale w pozostałych wypada z toru. I Massa jest mistrzem."
    Ostatnio edytowane przez Raffels ; 18-03-2009 o 18:56

Legionista Awatar Flip
    Trudno wyrokować na dzień dzisiejszy,czy ta decyzja wyjdzie na dobre wyścigom,wyjdzie w praniu tak samo jak KERS.Jednak uważam,że zmniejsza to szanse Roberta na tytuł,gdyż dał się on poznać,jako stabilny kierowca,który doprowadza bolid na miejscach 2-5 regularnie.

Co do jakości wyścigów,być może będzie więcej ataków i ciekawa walka w czołówce...zobaczymy i to już niebawem.
    "Pytałem później kolegów, skąd w ogóle wziął się ten Miklas. Podobno sprzedawał samochody w FSO. Może lepiej, żeby przy tym został..."

Legionista Awatar e(L)egion
    A powiedzcie mi, bo ja tutaj chyba czegos nie jarze, jaki jest w takiej sytuacji sens zostawiania punktów indywidualnych. Z tego co czytałem to mimo wprowadzenia tych zmian, zbieranie punktów zostaje. Po co? Przy równej liczbie zwyciestw one będą miały decydujące znaczenia?

daimler
    Guest
    Cytat Zamieszczone przez e(L)egion Zobacz posta
    jaki jest w takiej sytuacji sens zostawiania punktów indywidualnych.
    1. klasyfikacja kontruktorów na podstawie punktów
    2. przy równej liczbie zwycięstw decydują punkty
    3. na podstawie punktów ustalana jest kolejność na miejscach 2-20.

BiKTOP
    Guest
    Ja coś czuję, że to się nie sprawdzi

Po co komu bić się o 2, 3 miejsce, skoro i tak faktyczną korzyść w walce o tytuł daje pierwsze?? Obecnie 2 lokata jest nie wiele lepsza niż 10. Niby trochę więcej punkcików, ale to, że dwóch kierowców będzie miało na koniec sezonu tyle samo zwycięstw na koncie, jest mało pradopodobne.

daimler
    Guest
    Cytat Zamieszczone przez BiKTOP Zobacz posta
    ale to, że dwóch kierowców będzie miało na koniec sezonu tyle samo zwycięstw na koncie, jest mało pradopodobne.
    1. w zeszłym sezonie przed ostatnim wyścigiem sezonu Massa i Hamilton mieli tyle samo zwycięstw, więcej punktów miał Hamilton, decydowałby ostatni wyścig. Massa musiałby walczyć o zwycięstwo, Hamilton w przypadku gdyby Massa prowadził w wyścigu musiałby za wszelką cenę z nim walczyć.

2. miejsca 2. oraz 3. na koniec sezonu są dość istotne ze względu na nagrody.

3. 2. lokata jest o wiele lepsza od 10. z powodów sportowych, wizerunkowych oraz finansowych.

Mnie się tam ten system spodoba. Nie ma opcji żeby którykolwiek z kierowców w pierwszej części sezonu zapewniłsobie mistrzostwo. A nawet gdyby miałoby siętak stać, to przypomnijcie sobie sezon w którym w połowie roku Schumacher miał już trzykrotnie więcej punktów niż Alonso. Wtedy jakoś nikt nie płakał że druga połowa sezonu była walkąo pietruszkę.

BiKTOP
    Guest
    Nie ma co tu chrzanić.

Poprostu trzeba poczekać i zobaczyć jak to będzie

Legionista Awatar Flip
    "Pytałem później kolegów, skąd w ogóle wziął się ten Miklas. Podobno sprzedawał samochody w FSO. Może lepiej, żeby przy tym został..."

BiKTOP
    Guest
    Cytat Zamieszczone przez Flip Zobacz posta
    Czyżby w FIA zaczęli pracować ludzie z PZPN, że panuje tam taki bałagan??
    Sezon startuje lada dzień, a regulamin dalej nie znany... .

Dobrze, ze to odlozyli. Mam nadzieje, ze w ogole zrezygnuja z tego pomyslu. Szkoda tylko, ze na przestrzeni kilku ostatnich sezonow tak czesto zmieniaja przepisy. To nie wplywa korzysnie na wizerunek tego sportu.

Legionista Awatar pzk
    A mi się wydaje, że aż tak nie wpływa niekorzystnie, bo każdy sezon dostarcza nowych emocji. Ale zmiana z systemem medalowym chujowiutka. Odbije się to na Kubicy, bo nie wierzę, żeby już w tym sezonie BMW walczyło jak równy z równym z Ferrari i McLaren`em.

Legionista Awatar pablos
    Ecclestone: nowy system od 2010 roku

Bernie Ecclestone uważa, że nowy, zaproponowany system punktacji powodujący, iż mistrzem F1 zostanie kierowca z największą liczbą zwycięstw w sezonie wejdzie do Formuły 1 w 2010 roku. System ten miał pojawić się już w tym sezonie, jednak po licznych sprzeciwach pomysł został odłożony, gdyż jak przyznała FIA, potrzebne jest pełne poparcie.

Ecclestone przyznał, iż wprowadzenie takiego systemu jest kwestią czasu i w 2010 roku odpowiednie zapisy znajdą się już w regulaminie Formuły 1:

„To zostanie wprowadzone w przyszłym roku. Będzie to wspierane przez FIA, znajdzie się w przepisach. Więc kiedy ludzie przystąpią do mistrzostw, takie będą przepisy” – stwierdza Ecclestone.

To logiczne – popatrzmy na zawody lekkoatletyczne, kiedy są biegi na 100 metrów, nie patrzysz na tego, kto jest drugi, patrzysz na zwycięzcę. W większości sportów patrzy się na zwycięzcę.”

„Aby dokonać jakiejś zmiany, kiedy stawka jest już zamknięta, potrzebna jest pełna zgoda wszystkich uczestników. Wygląda na to, że niektóre zespoły nie popierają tego pomysłu. W całym tym pomyśle nie chodzi o wygranie mistrzostwa, ten pomysł powstał po to, aby zapewnić ludziom, iż kierowcy walczą o wygraną w każdym wyścigu, a nie zbierają punkty za trzecie czy czwarte miejsce.”
    Ale dziadzia porównanie walnął.

daimler
    Guest
    Żebyście się z tym McLarenem nie zdziwili

Administrator Awatar arczi
    Ano. Trochę odstają od najlepszych, ale już na ostatnich testach w Jerez kilka dni temu Kovalainen osiągnął jeden z najlepszych czasów.
    Póki co zadziwiające dobre wyniki na testach osiągają BrownGP i Williams. Zwłaszcza Button i Nakajima szaleją. Łapię już chyba smaka na nowy sezon. Zapowiada się krwiście.
    Niech każdy kibic w sercu to wyzna: Bóg, Honor i Ojczyzna

BiKTOP
    Guest
    Ale by sobie Honda samobója strzeliła.

Tyle lat pakowali kase w F1 i nie było sukcesów. Gdyby teraz nagle Brown GP zaczęło osiągać dobre wyniki, to mogliby się panowie w Hondzie pochlastać.

Uprawnienia umieszczania postów