Strona 19 z 69 PierwszyPierwszy ... 915161718192021222329 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 541 do 570 z 2056

Wątek: MMA, K-1, ADCC i inne

Legionista Awatar je_martin
    @daimler

Masz może gdzieś linka do odklepującego Shoguna?

Legionista Awatar Jakup
    Cytat Zamieszczone przez Bootleg Zobacz posta
    Liczyłem, że Polacy trochę lepiej się zaprezentują, a tu niestety spory zawód... Pierwsza telewizyjna gala bez "celebrytów" niestety na minus. No, ale nie ma co rozkminiać; w maju zobaczymy Pudziana, dorzucą Najmana, ewentualny akces zgłaszał Piotr "Świr" Świerczewski (ciekawe tylko czy w tandemie z Radziem Majdanem ?? - w końcu jak kogoś klepali, to tylko razem). Niemniej będzie wesoło
    Najman wyzwał Jurasa na pojedynek

Legionista Awatar pablos
    Wiadomo kto:
    Nazistowskie swastyki i rasistowskie hasła na ciałach dwóch Finów biorących udział w sobotni wieczór w 15. Konfrontacji Sztuk Walki (KSW) zostały zakryte koszulkami z lycry. W ten sposób organizatorzy największego show MMA w Europie chcieli uniknąć skandalu. Polski przeciwnik nazwał Fina z faszystowskimi tatuażami "głupkiem", i sam wyszedł na ring w Warszawie w koszulce z kotwicą "Polski Walczącej"

Niko Puhakka, sobotni przeciwnik Macieja Górskiego na gali KSW w Warszawie, swoich faszystowskich poglądów nie kryje. Gdy zapytaliśmy go, czy tatuaż "Blood and Honour" opisuje jego poglądy stwierdził krótko: - Tak. To moja sprawa jakie mam poglądy we własnym kraju. W Polsce nie zamierzam nikogo do nich przekonywać. Wypierać się też nie mam zamiaru.

"Blood and Honour" (krew i honor) brzmi adekwatnie do postawy wielu twardych fighterów MMA. Znaczna ich część mówi o walce do krwi, w imię honoru. "Blood and Honour" brzmi jednak złowieszczo, gdy zestawimy go z historią i ideologią jaka stoi za tym konkretnym tatuażem. "Blut und ehre" było mottem Hitlerjugend, faszystowskiej młodzieżówki. Dziś "Krew i Honor" to jedna z największych organizacji terrorystycznych na świecie. Jej aktywiści mają na rękach krew ludzi, których uznają za zdrajców białej rasy.

"Głupek, ale przebiegły i skuteczny na ringu"

W sobotę Puhakka wygrał w hali Torwaru z Maciejem Górskim, który do ringu wyszedł w koszulce z wymalowaną kotwicą "Polski Walczącej".

- To nie był manifest polityczny. Fin był dla mnie tylko przeciwnikiem i nie walczę z jego preferencjami politycznymi. Jest jednym z najlepszych zawodników MMA w Europie. Prywatnie jego poglądy mnie rażą. Mówiąc delikatnie, faszyzm to głupota. On ma prawo być głupi u siebie w domu. Na ringu niestety jest przebiegły i skuteczny - tłumaczył Górski. - Puhakka nie mógł walczyć bez koszulki, bo publiczne pokazywanie emblematów faszystowskich i komunistycznych w tym kraju jest zabronione konstytucją.

Tatuaż "Blood and Honour" to nie jedyny manifest Puhakki. Na ciele ma też tatuaż wiążący go z inną organizacją faszystowską - National Alliance. To jedna z najniebezpieczniejszych bojówek rasistowskich w USA.

Szefowie KSW: Kierowaliśmy się jego poziomem sportowym

W Polsce wszystkie obrazki na ciele Fina zostały zasłonięte.

- Zapraszając Fina do Polski kierowaliśmy się jego poziomem sportowym. Poglądy jakie ma, diametralnie różnią się jednak od wartości wyznawanych przez nas. Podczas ostatniej gali nakazaliśmy mu więc zasłonięcie ich - zastrzega Maciej Kawulski, współwłaściciel KSW.

Federacja usunęła także za pomocą photoshopa tatuaże na zdjęciach Finów w materiałach promocyjnych KSW.

Puhakka nie mógł więc w żadnym publicznym miejscu odsłaniać ciała. Nawet podczas piątkowej ceremonii ważenia zawodników wszedł na wagę w bluzie z lycry (tzw. rashguard). Gdy okazało się, że Fin ma kilkaset gramów nadwagi, nie zezwolono mu na rozebranie się. Jego masa bez ubrań została skontrolowana tylko w obecności sędziego i organizatora. KSW nakazało mu także założenie firmowej odzieży federacji.

Uniknęła w ten sposób kolejnego skandalu. Puhakka jest bowiem sponsorowany przez Hoelzer Reich - firmę, która szyje ubrania dla neofaszystów (w swojej ofercie miała koszulkę z niemieckim napisem "Czwarta Rzesza już działa").

"Strażnik" z lycry zabezpieczył też przed oczami kibiców tułów Toni'ego Valtonena, który przed laty wytatuował sobie napisy "White Power" i "Born to Hate". Toni swoich poglądów już jednak nie broni.

- Popełniałeś błędy w młodości? - rzuca pytany o swoje tatuaże. - Ja, tak - ucina.

Valtonen także wyjechał z Warszawy ze zwycięstwem - pokonał Łukasza Jurkowskiego, jednego z najpopularniejszych polskich zawodników MMA.

Faszyzujący bohaterowie MMA

Polska KSW nie jest jednak jedyną organizacją MMA, która musi sobie radzić z podobnymi problemami. Zawodnicy w bluzach firmy Hoelzer Reich wychodzili do ringów i klatek największych imprez na całym świecie. Dziś niemal wszystkie zablokowały możliwość noszenia kontrowersyjnej odzieży. Z tatuażami starają się postępować tak jak KSW.

Dotychczas najbardziej znany incydent związany z propagowaniem treści faszystowskich dotyczył Matta Hughesa. Były mistrz kategorii półśredniej organizacji UFC dał się sfotografować w koszulce z symbolami SS. Inny znany fighter, Mac Danzig, nosił t-shirt uszyty dla niego przez Hoelzer Reich z rysunkiem trupiej czaszki przyodzianej w faszystowską czapkę wojskową. Gdy wybuchł skandal, wycofał się z umowy z kontrowersyjną firmą.

O nazistowskie skłonności podejrzewany jest także Aleksander Emelianenko, brat słynnego "Ostatniego Cesarza", Fiodora, jednego z najwybitniejszych zawodników MMA w historii. Przypominający więzienną pisankę wielkanocną Aleksander (pokonał w japońskiej organizacji Pride Pawła Nastulę) kazał sobie wytatuować na plecach napis "Gott mit uns". Hasło "Bóg jest z nami" wykorzystywał na sztandarach Wehrmacht (ale i inne organizacje militarne w historii Niemiec).

"Aleks" zarzuty o propagowanie treści faszystowskich jednak odrzuca: - Ja po prostu kocham Boga.

Czy nadal będziemy oglądać faszyzujących Finów w Polsce? Puhakka w sobotnią noc zdobył pas wagi lekkiej KSW. Nie musi go jednak bronić, bo jest to tytuł wyłącznie turniejowy, nie międzynarodowy.

Valtonen, choć pokonał Łukasza Jurkowskiego, nie zachwycił. Obaj mogą nie dostać już zaproszenia z czysto sportowych powodów.

Legionista Awatar jakubmistrz
    TUTAJ

od koncowki drugiej rundy.

Mlodziak go zniszczyl ;d

daimler
    Guest
    Cytat Zamieszczone przez jakubmistrz Zobacz posta
    TUTAJ

od koncowki drugiej rundy.

Mlodziak go zniszczyl ;d
    a ja uważam, że Rashad ma szansę

Legionista Awatar PeCe
    Co za pajac. Juras go zje z palcem w dupie

www.nsa.net.pl Niezależne Stronnictwo Akademickie

Czerwona kartka
    Ja tam bym chętnie zobaczył taką walkę Ciekaw jestem odp. Jurkowskiego

Lechista Awatar Byko
    Jurkowski skomentował to najlepiej jak mógł, po prostu zostawiając to bez komentarza.

Najman, to kompletny idiota.
    Chamstwo i Arogancja.

Legionista Awatar Bootleg
    A ja mam nadzieję, że nigdy do niej nie dojdzie. to byłoby uwłaczające dla Jurasa. Na 99% jestem przekonany, że Juras zleje go ciepłym moczem. Najman to zwykły błazen...
    Always look on the bright side of life!

Legionista Awatar Mało(L)at
    Czy ktoś z forumowiczów zdawał kiedyś egzamin do 3 stopnia(kickboxing)? Jeśli tak to prosiłbym o przedstawienie jak to mniej więcej wygląda, może być priv
    Ostatnio edytowane przez Mało(L)at ; 22-03-2011 o 07:18
    Bo jeśli po Nich nic,
    to co po nas zostanie...?

Legionista Awatar Net
    W związku z zaistniałymi sytuacjami, jakie miały miejsce po gali KSW15, decyzją właścicieli Federacji KSW zostaje oficjalnie rozwiązany kontrakt promotorski z Maciejem Górskim. Tym samym przestaje on być zawodnikiem KSW Team i nie będzie już występować na galach organizowanych przez Federację KSW.
    Zwolnienie "Highlandera" jest pierwszym takim ruchem włodarzy KSW w ośmioletniej historii istnienia.
    Mógłby ktoś przybliżyć co to za sytuacje miały miejsce ?

Legionista Awatar uho
    Cytat Zamieszczone przez Net Zobacz posta
    Mógłby ktoś przybliżyć co to za sytuacje miały miejsce ?
    Chodzi o ten wywiad tuż po swojej walce na KSW 15

(Górski)

Legionista Awatar jasin
    czy walka Igora Kołacina z Grzegorzem Połowniakiem jest gdzieś w sieci?
    Mortui sunt, ut liberi vivamus

daimler
    Guest
    Jeśli nie ma na mmarocks to nie ma raczej. a szkoda, bo Igor wygrywający przez duszenie -

EDIT: http://www.youtube.com/watch?v=RYXXK4C6C4E ojjj niesmak
    Ostatnio edytowane przez daimler ; 28-03-2011 o 21:34

Legionista
    Jesli chodzi o Gorskiego i jego koniec kariery: był w weekend gościem Sport Raport w Orange Sport Info, choć nie chciał mówic o konkretnych sumach bo powiedział że jego kontrakt z KSW jest jeszcze w trakcie rozwiązywania (pozostało jeszcze pare szczegółów) to powiedział, ze jedynie z zawodnikow zwiazanych z KSW tylko Mamed żyje z samego MMA a pozostali juz nie.Powiedział rownież że za to co zarobił przez cała kariere w MMA nie mogłby sobie kupić średniej klasy samochodu za 30-40 tys zł.

Chu.j nie sport, średniej klasy piłkarzyk u nas w miesiac to zarobi albo i wiecej i nawet się nie pobrudzi
    Ostatnio edytowane przez Senator ; 28-03-2011 o 23:01

Legionista Awatar TNTP
    3-5tys PLN dostają średnio goście na KSW za walkę (nie licze celebrytów i topowych walk)...podobno
    Lieber tot als rot!!

Legionista
    Dziennikarz pytał sie tez o to Highlandera ale ten z powodu tego co wczesniej wspominałem nie podał konkretnej sumy. Dziennikarz pociągnał temat bardziej i spytał sie czy to jest około kilkunastu czy kilku tysiecy złotych za walke. Highlander powiedział ze w granicach kilku

No nic bywa i tak, mimo wszystko patrzac na tą całą otoczke tych gal KSW , juz przeciez nie pierwszą, te reklamy a raczej kilkunasto minutowe programy zapowiadajace gale na Polsacie Sport, przedstawiajace zawodników a pozniej same gale na których Kułak potrafi wjechac na ring czołgiem , bądz co bądż najwieksze gale MMA w Europie mozna by pomyślec ze zawodnicy tez kasują niezłą kase. Telewizja swoje, Lewandowski z Kawulskim swoje a zawodnik 5 tys zł i dobranoc

Za starych 'dobrych' czasów chłopaków z Pruszkowa uczestnicy wiecej zarabiali na walkach swoich psów
    Ostatnio edytowane przez Senator ; 29-03-2011 o 10:33

Taka ciekawostka z Bellator. Rzadko widzi się taką technikę

(Bellator)

Legionista Awatar Mini
    zaczęły sie zapowiedzi ksw16 i walki Pudzianowski - Thompson.
    James Thompson - z 16 ostatnich walk, 3 zwycięstwa, jedna nieroztrzygnięta, 12 porażek w tym 10 przez nokaut.... obejrzałem trzy - Butterbean znokautował go trzecim ciosem, Overeem w pół minuty założył mu w stójce gilotynowe duszenie, A. Emelianenko po jego ciosie upadł ale zanim się Thompson ruszył do niego to wstał i po kilku strzałach nokaut
    Najbardziej znane nazwisko z tych których pokonał to Dan Severn ale walcząc z Thompsonem miał 46 lat
    będzie hit

Legionista
    UFC 129 znakomita gala,polecam wszystkim.
    Szkoda,że walka wieczoru nie stała na takim poziomie jak poprzednie walki,ale do tego Nas GSP już przyzwyczaił....ważne że obronił pas.

Legionista
    Końcówka z walki - Machida vs Couture

http://middleeasy.com/images/stories...04/machida.gif

Ostatnio edytowane przez Mata ; 02-05-2011 o 11:02

Czerwona kartka
    Alle go zdusił, za mało siły troche gościu jeszcze chciał walczyć ale technika na pro

Legionista Awatar Neg
    James Thompson niesamowity psychol, oglądałem wcześniej jego walki, koleś jest nieobliczalny, potrafi dostać nieźle po łbie i nie upaść, nie sądziłem jednak , że aż taki spasiony wyjdzie na walkę... Pudzian mimo ponad roku ćwiczeń, kondycja wciąż taka sama jak przy walce z Najmanem.

Mamed, sympatyczny koleś, życzę mu wszystkiego dobrego i sukcesów, ale na KSW nie ma tak naprawdę możliwości się sprawdzić, dzisiaj dostał 41 letniego już emeryta, to żaden sprawdzian jeśli chce wyjechać za ocean.
    Fanatyczny Tarchomin

Legionista Awatar cyryl
    Tak jak myślałem, Pudzian poprawił technikę, przynajmniej w parterze, ale kondycyjnie wysiadł. Co do Mameda zgadzam się z Neg. Szkoda tych 3 pierwszych walk gdzie, nie oszukujmy się, ciosy w dół odczuli rywale, chociaż w przypadku Armeńczyka miałem pewne wątpliwości.

Legionista Awatar PLX
    Dla mnie "gwiazdą" wieczoru jest brat Pudzina...wiocha, jaką ten gość robi własnemu bratu jest nieprawdopodobna...

Czerwona kartka
    Jak go zaczął trafiać to poszedł na jedną rundę, rzucił na to wszystkie siły nie udało się i wiadome było, że przegra jak ledwo wychodził na drugą rundę.

Chaos, chaos i jeszcze raz chaos... przy całym szacunku dla Pudziana, ale on chyba naprawdę się do tego nie nadaje... postęp raczej niezbyt wielki; wciąż rozpuszcza ręce i "lecę bo chcę". Tak to można walczyć w gimnazjum z Frankiem na przerwie,a nie na ringu.

Za to Khalidov bardzo fajnie złapał Lindlanda, za co należą mu się
    Ostatnio edytowane przez Bootleg ; 22-05-2011 o 23:40

Legionista
    Już jutro UFC 131

Carwin vs Dos Santos - trailer

http://www.youtube.com/watch?v=yVWLsXwjdgI

Legionista Awatar Neg
    Oglądał ktoś walkę ?

Walka Alistaira Overeema z Fabricio Werdumem
    http://www.youtube.com/watch?v=tGn6WOhd05c
    http://www.youtube.com/watch?v=2JcwDOj8GRc