Strona 332 z 450 PierwszyPierwszy ... 232282322328329330331332333334335336342382432 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 9,931 do 9,960 z 13495

Wątek: Liga Mistrzów i Europejska

Legionista
    Panowie to jest jednak kadra to , że gra tam banda lalusiów bez ambicji to nie znaczy , że musimy pisać kadra Pzpnu, bo każdy z nas żył rywalizacją jak grali z Niemcami czy Anglią.Jeszcze wrócimy na kadrę!

Legionista Awatar m82
    Nie ma co się oszukiwać, gdzie się nie przyłoży ucha wszyscy cieszą się z naszych porażek i będą się cieszyć. Chciałbym zwrócić tylko uwagę, że to jest temat piłkarski i nie roztrząsajmy tutaj animozji kibicowskich
    Niektórzy twierdzą, że piłka nożna to sprawa życia lub śmierci. Zapewniam was, że jest to coś znacznie poważniejszego.

Legionista Awatar Mini
    Cytat Zamieszczone przez IX14 Zobacz posta
    Panowie to jest jednak kadra to , że gra tam banda lalusiów bez ambicji to nie znaczy , że musimy pisać kadra Pzpnu, bo każdy z nas żył rywalizacją jak grali z Niemcami czy Anglią.Jeszcze wrócimy na kadrę!
    Mów za siebie.
    Dopóki nie przestaną w niej grać przybłędy to nie jest to reprezentacji Polski i jako Polak nigdy nie powiem że ta zbieranina reprezentuje mnie i mój kraj.
    To nie jest klub nastawiony na działalność komercyjną tylko REPREZENTACJA KRAJU i mają w niej grać POLACY a nie ktoś komu ktoś po znajomości załatwił paszport. Niech gra Lewczuk z Celebanem i męczmy się z Macedonią - wtedy wiemy że po prostu na tyle nas stać w danym momencie, a nie importujemy Olisadebe, Rogera, Boenischa i innych gamoni i udajemy że polska piłka ma się dobrze bo awansowaliśmy na jakiś turniej. Jak lubisz takie zabawy to kibicuj Niemcom - tamtej drużynie do przebicia został już chyba tylko Katar czy inne dzikusy co kupiły 11 Brazylijczyków.

a no i cały czas czekam na odp. w temacie o Hadaju odnośnie twoich rewelacji dot. jego wpływu na frekwencję

Legionista Awatar Szawar
    Cytat Zamieszczone przez Raffels Zobacz posta
    Rozumiem, że jak w/w kluby przyjadą na Łazienkowską to będziesz razem z nimi dopingował, łącznie z bluzgami na Legię?
    To lepiej być Azerem, Ruskim, czy Ormianinem, byle by polski klub nie przeszedł dalej.
    Nie popadajmy w skrajności, zresztą ten temat był niejednokrotnie wałkowany, przy kazdym meczu polskiego zespołu w europejskich pucharach.
    04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

Legionista Awatar b.
    Cytat Zamieszczone przez Neg Zobacz posta
    ...
    co do relacji z piłkarzykami - dość obszernie pisałem o tym na papierowej Drodze Legionisty, powtarzał się nie będę

co do "kadry" - tak, mam na nią wyjebane dopóki będzie wyglądała tak, jak wygląda. a mieć wyjebane nie równa się z gwizdaniem na hymn, nie wkładaj mi do ust słow, ktorych nie powiedziałem

z mojej strony eot

Legionista Awatar Tadek
    Cytat Zamieszczone przez Xth Zobacz posta
    Dokładnie tak. Jakie kibicowanie Polsce ? To kluby nie Polska (pomijam żałość obecnej reprezentacji). W weekend nienawidzimy wszystkich, a w środę im kibicujemy bo zbierają jakies śmieszne punkciki do jakiś zabawnych rankingów ?

Legia ma być na tyle silna, ze ma lać wszystkich bez względu na rundę. Reszta ma odpadać po pierwszej rundzie. Tyle.
    Czyli w.g. Ciebie nasza liga ma być tak słaba że będziemy gorsi od Gibraltaru itd? Co wtedy będzie znaczyło mistrzostwo Polski? Fetowanie rok w rok na Starówce będzie coś znaczyło po ograniu takich frajerów? I jak w.g. Ciebie Legia ma wejść na wyższy poziom tzw. 'europejski' grając 37 kolejek z drużynami o tak słabym poziomie? Ile osób w.g. Ciebie przyjdzie na stadion oglądać taką żenadę? Ile dostaniemy za prawa z transmisji? Twoje rozumowanie jest troche jak podcinanie gałęźi na której się siedzi. Oczywiście nie mówię żebyśmy jeździli z Lechem na wyjazdy i ich dopingowali ale takie skrajne myślenie jest po prostu niedorzeczne.

Legionista
    Proszę adminów o przeniesienie postu do odpowiedniego tematu z Hadajem, choćby to , iż będąc gościnnie spikerem na meczach w Mławie, Ostrołęce. bodajże NDM ponad 10 lat temu przywoził NL , zapraszał na Ł3 i przekazywał bilety na mecz Legii , ponadto oprowadzajac grupy dzieci po stadionie opowiadał z pasją o Legii , jej zawodnikach czy legendach, jakiś młody na pewno coś załapał.Dobra w pewnym momencie się określił po stronie KP i do dziś wkurwia niekiedy nadmiernym pieprzeniem przed meczem.

Legionista Awatar Jaco
    To po zarządzaniu i marketingu nie potrafisz przenosić postów, geniuszu?
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez b. Zobacz posta
    pomijając już aspekty kibicowskie i moralność kalego, to dla Legii najlepiej byłoby gdyby Lechy Ruchy nie zgarniały hajsów za awanse
    Nie jestem do końca o tym przekonany. Casus Rosenborga lub Wisły, które na lata zdominowały swoją ligę, po czym powróciły do przeciętności świadczy o tym dość dobrze. A można jeszcze podciągnąć pod to przykład Lyonu, który także mimo dominacji w - zdawałoby się - w miarę silnej lidze, nic w Europie wielkiego nie ugrał. Myśląc o klubach, które zdominowały zdecydowanie swoją ligę i wspięły się także wysoko w Europie, znajduję jedynie przykład Bazylei. A i tak nie jest to do końca dobry przykład, bo jeszcze Zurich, czy Young Boys są wyżej w rankingu, niż jakikolwiek polski klub. Można szukać dalej. Dinamo Zagrzeb? Wygrali ligę 9(!) razy z rzędu, a wsławili się na kontynencie jedynie pamiętnym 1-7. Uważam, że na dłuższą metę brak silnej konkurencji w kraju może spowodować stagnację. Stagnację, z której wreszcie przy tym Prezesie, wydaje się, że można wyjść. Daleko mi do szybszego bicia serca, gdy w pucharach gra Lech, Ruch czy Wisła. Ale nie widzę powodu by życzyć im porażki z jakimkolwiek innym rywalem, niż FC Den Haag. A już przykładowo, gdyby Poznaniacy trafili w pucharach np. na Spartak, to zupełnie nie wyobrażam sobie ściskania kciuków za Kacapów, byle tylko Leszki przegrały. I średnio mnie obchodzi, że oni wszyscy nam życzą porażek. Oni patrzą na nas z dołu - i tym się różnimy.
    Co do samego rankingu, wydaje mnie się, że nieprawdą jest, że sami pracujemy na swój współczynnik. Przynajmniej kiedyś tak było, że do rankingu klubowego dodawano coś w stylu 1/5*ranking krajowy. Żeby nam kiedyś tej 1/5 nie zabrakło do jakiegoś rozstawienia...

Niepatusek :) Awatar Bramkostrzelny Janek
    Jeśli chodzi o ranking ligi to punkty zdobywane są w LM i LE oraz w kwalifikacjach, a później dzielone przez ilość zespołów występujących w danych rozgrywkach, im mniej zespołów będzie zdobywało punkty, tym później zobaczymy jakiś zespół w fazie grupowej LM, proste. Każdy ma swoje zdanie na ten temat, ale jeśli będzie to wyglądało tak jak wygląda to za kilka lat obudzimy się z MP, który będzie grał w 2 rundzie eliminacji LM jako zespół nierozstawiony i dopiero będzie płacz jak jacyś pastuchowie owiec będą nas ogrywać.

Więc na tą chwilę wychodzi:
    Legia - 0.5 + 1
    Lech - 0+1
    Ruch - 1+0.5
    Zawisza - 0+0

A więc zdobyliśmy całe 4 punkty, co daje nam 1 punkt do nowego sezonu. Porażający wynik. No ale nasza liga według wszelkiej maści "ekspertów" jest coraz silniejsza. .
    Ostatnio edytowane przez Bramkostrzelny Janek ; 25-07-2014 o 13:43

Legionista
    Wodzuś ja pracuje i nie mam czasu odszukiwać tematu ze spikerem , pochwal się jaką ty skończyłeś prywatną uczelnię.

Legionista Awatar voytek
    Wg mnie ranking krajowy niewiele daje. Lepsze drużyny ze słabszych piłkarsko lig (jak Polska) muszą liczyć wyłącznie na siebie, przykład takiego BATE czy APOEL-U dobitnie to pokazuje. Jednym czy dwoma dobrymi występami natłukli punktów - wioząc się na nich do dzisiaj - dających rozstawienie do ostatniej rundy el. LM, przez co łatwiej o kolejne oczka. Pozostałe kluby średnio im pomogły.

Co do Polski, w przypadku słabego startu w obecnym sezonie możliwe, że za rok 3 miejsce w lidze może rozpoczynać puchary już od 1 rundy el. LE. Lech jeśli w dwóch najbliższych startach tj. 2014/15 i 2015/16 nie wykręcie dobrego wyniku straci 10.90 za 2010/11 i będzie zaczynał eliminacje na poziomie Ruchu, bez rozstawienia w 3 rundzie. Legia na "ciułanie" punktów ma jeszcze trzy sezony, łącznie z tegoroczny, potem traci 8.325 za 11/12. Myśląc o korzystnym rozstawieniu MUSIMY powtórzyć "Spartak" i to najlepiej dwukrotnie, aby liczyć na rozstawienie aż do ostatniej rundy el. LM. Jeśli oczywiście nadal będziemy wygrywać ligę, a nic nie wskazuje aby miało być inaczej

Nawet jeśli polska piłka poleci na łeb, sam ranking klubowy może zapewnić nam rozstawienie od pierwszej do ostatniej rundy. W rankingu krajowym jesteśmy obecnie na 20 miejscu - za dwa lata odpadnie nam 4.50 (głównie Lecha) a za trzy 6.625 (Legia i Wisła), więc aby myśleć o czymś więcej (start w późniejszych rundach) któraś z czołowych drużyn musi powojować w Europie. O wyższości rankingu klubowego niech świadczy fakt, że Legia może być rozstawienie kosztem Feyenoordu czy Dynamo Moskwa, które jadą głównie na krajowym i są rozstawione za nami. Tracąc w rankingu krajowym w LM nie zmieni się nic, zaś w LE jak pisałem wcześniej, trzecia drużyna ligi może zaczynać od 1 rundy eliminacji. W przeciwieństwie do LM w LE w przypadku nieco lepszego współczynnika krajowego zdobywca PP może zaczynać od 3 rundy zamiast drugiej ale o rozstawieniu i tak zadecyduje współczynnik klubowy, więc myśląc poważnie o LM musimy liczyć wyłącznie na siebie.

Ale się rozpisałem
    Joe Jordan - który przed wejściem na boisko wyjmował dwa przednie zęby i chował do szafki - był uosobieniem prawdziwego futbolu. Bo prawdziwy futbol to nie gra dla lalusiów, którzy w przerwie poprawiają fryzurę. Prawdziwy futbol zostawia ślady. - "Spalony"

Niepatusek :) Awatar Bramkostrzelny Janek
    Cytat Zamieszczone przez voytek Zobacz posta
    Wg mnie ranking krajowy niewiele daje. Lepsze drużyny ze słabszych piłkarsko lig (jak Polska) muszą liczyć wyłącznie na siebie, przykład takiego BATE czy APOEL-U dobitnie to pokazuje. Jednym czy dwoma dobrymi występami natłukli punktów - wioząc się na nich do dzisiaj - dających rozstawienie do ostatniej rundy el. LM, przez co łatwiej o kolejne oczka. Pozostałe kluby średnio im pomogły.
    Tylko, że te dwa kluby, które przytoczyłeś te punkty natłukły awansem do fazy grupowej LM, a Apoel dodatkowo wyszedł z grupy więc nie ma się co dziwić, że im styka i na kilka lat wystarczy. Dlatego tak ważne jest, żeby któraś z krajowych ekip w końcu wywalczyła ten awans. A nawet jeśli mamy jeszcze te X lat nie grać w LM, to chociaż żebyśmy mieli ten 1 klub, który rok w rok będzie grał w grupie LE, a już sporym sukcesem naszej kopanej byłyby 2, ale nie tak jak rok temu . Z resztą postu się zgadzam, jednak moim zdaniem ranking ligi też ma pośredni wpływ na to co napisałeś.
    Ostatnio edytowane przez Bramkostrzelny Janek ; 25-07-2014 o 14:33

Legionista Awatar Antares
    Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    A to znaczonymi banknotami było płacone, że wiadomo za którą kasę kupowała?

A poza tym można przypuszczać, że gdyby nie jako takie występy w pucharach (towarzyszące temu ciułaniu punktów), to Cupiał by tak chętnie kasą nie sypał.
    Cupiał nigdy się do LM nie dostał, a w tamtych czasach gdy eliminowali Schalke czy Saragossę w Pucharze UEFA były jeszcze mniejsze pieniądze niż w Lidze Europejskiej więc kokosów się tam wielkich zbić nie dało.

Po drugie Wisła w tych pucharach poza tamtym pamiętnym sezonem też nigdy nic nie zwojowała. Największe pieniądze zarobili w tym sezonie kiedy i my wychodząc z grupy LE. Nie chce mi się sprawdzać na przestrzeni lat w których rundach odpadali, ale mam w pamięci odpadnięcia z Dinamo Tbilisi, Valerengą, Victorią Guiamareas, Levadią czy Karabachem więc raczej w ćwierćfinałach to się z nimi nie mierzyli

Teraz te pieniądze są większe, ale 2 mln euro za awans do fazy grupowej to ciągle jest mało w porównaniu do tego co dostają kluby w LM. Tam nawet wszystko przegrywając dodając do siebie premie za awans do grupy, pieniądze za transmisje i przychód z dnia meczowego to daje spokojnie 50 mln zł. To już są pieniądze dzięki którym można reszcie w naszym kraju odskoczyć.

Legionista Awatar Tomereek
    Cytat Zamieszczone przez Raffels Zobacz posta
    Dla mnie sprawa jest prosta. Skoro nienawidzimy wszystkich to nie robimy odchyłów od reguły na czas pucharów. Pucharów, które są rozgrywkami klubowymi a nie reprezentacyjnymi. No ja sobie nie wyobrażam kompletnie jak można trzymać kciuki za jakiegoś Lecha, litości...
    No wczoraj to było wyjątkowo uzasadnione, bo jakby odpadli to gwarant naszych sukcesów Mariusz Rumak mógłby zostać zdymisjonowany
    Pijemy dalej, czy wymiękasz i robisz przysiad?

Legionista Awatar hmB.
    Ciekawa rozkminka… że tak się wetnę: życzenie źle polskim klubom w rozgrywkach europejskich ma również oznaczać życzenie źle kibolom tych klubów?
    "Jest tej najlepszej firmy. Wart jest bardzo dużo. Ma ekran komputerowy i jak się kręci pedałami, to wyskakują cyfry"

Czy ja dobrze widzę że Lech wylosował tych wariatów z Islandii:

https://www.youtube.com/watch?v=zC8XanuhOss

W takim razie liczę na kilka nowych celebracji po golach

Legionista
    Dwa nieciekawe wyniki dla Legii w kontekście ewentualnego rozstawienia w IV rundzie eliminacji LE.
    Slovan 2-1 Sheriff
    Debreczyn 1-0 BATE

Także trzeci mecz (Sparta 4-2 Malmo) nie daje Sparcie Praga w miarę pewnej zaliczki. W perspektywie meczów rewanżowych wygląda na to, że nierozstawienie - w przypadku odpadnięcia z Celticiem - w ostatniej rundzie kwalifikacji Europa League jest niestety całkiem prawdopodobne. Zwłaszcza, że w środowych meczach jest kilka par, gdzie drużyny wyżej rozstawione od nas wcale nie są zdecydowanymi faworytami.

Legionista Awatar Jasper121
    Można na te wyniki spojrzeć inaczej, teoretycznie słabsze zespoły mogą znaleźć się wśród zespołów rozstawionych.

Legionista
    Owszem, tylko że wśród rozstawionych widnieje także np. Lyon (jeśli przejdzie 3 rundę, rywal: Mlada Boleslav), Inter, Tottenham, PSV (jeśli przejdzie 3 rundę, rywal: St Polten), Villareal, Pilzno (jeśli przejdzie 3 rundę, rywal: Petrolul), Trabzonspor, PAOK, Borussia Monchengladbach, Real Sociedad (jeśli przejdzie 3 rundę, rywal: Aberdeen), ci którzy odpadną z eliminacji w LM zarówno w ścieżce mistrzowskiej, jak niemistrzowskiej oraz kilka innych, mniej markowych drużyn, ale czy łatwiejszych od zeszłorocznego Molde w III rundzie el. LM? Np. Lokomotiv Moskwa, FC Zurich, Twente, Metalist... Wygląda to masakrycznie - bo o ile mecz z Celticiem jest ciekawy chociaż marketingowo, to dwumecz z którąkolwiek z powyższych drużyn będzie jedynie o wejście do fazy grupowej drugorzędnych rozgrywek. A nie oszukujmy się, z żadną z nich nie będziemy faworytami. Panowie piłkarze, czy zdajecie sobie teraz sprawę co wy właściwie odwaliliście w zeszłym roku? Nie pozostaje wam nic innego, jak zagryźć tych Szkotów, choćbyście mieli kilka razy w ciągu meczu wymieniać sztuczne szczęki.

Celtic to już nie ta marka co kiedyś, kiedy grał Boruc. Legia da radę, jeśli nie będą wcześniej imprezować oczywiście

Red Bull Salzburg na którego nikt nie chciał wpaść, przegrywa od 2 minuty z Karabach'em. Może od tej rundy zaczną się pierwsze niespodzianki

Legionista
    A APOEL Nikozja póki co w plecy od 11 minuty z HJK Helsinki...

Legionista
    Aktobe 2 - 2 Steaua Bucuresti

Legionista Awatar Xevatiz
    Bach bach Karabach, 2:1. Niezawodny Reynaldo. Edit: no może jednak trochę zawodny bo czerwonkę załapał.
    Ostatnio edytowane przez Xevatiz ; 30-07-2014 o 18:16

Legionista Awatar midzi
    Dla AEL-u w meczu z Zenitem strzelił niezawodny Łukasz Gikiewicz

Legionista Awatar Adin
    Panowie, wiadomo mniej więcej z jakimi zespołami przyjdzie w razie awansu (!) zagrać nam? też będzie podział na regiony, czy coś..?
    Po co być innym? Po co móc liczyć tylko na siebie? Po co robić coś, o czym inni tylko marzą? Po co dorastać do tej miłości? Nie wiem, ale wiem jedno, dobrze wykonana praca to coś niesamowitego. Więc, gdy ktoś następnym razem, zada ci pytanie za milion dolarów: \"Dlaczego to robisz?\" Odpowiedz mu \"*******laj człowieku!\" Jeżeli naprawdę chcesz to wiedzieć, to ładuj sztangę i sam spróbuj.\"

Jest 5 rozstawionych i 5 nierozstawionych, więc nie ma żadnego podziału.

Legionista Awatar SzydeL
    Jeżeli uda się walnąć Celtów i awansować to jest szansa, że Legia będzie rozstawiona w Q4, ale tylko wtedy, gdy odpadnie co najmniej 5 spośród 8 drużyn: Salzburg, Steaua, APOEL, Łudogorec, Dinamo Zagrzeb, BATE, Sheriff Tiraspol, Sparta Praga.A warto powiedzieć, że jest kilka ekip z tego grona, które wcale nie są pewne co do awansu do kolejnej rundy.
    PS.Rewanżu jednak nie jestem taki pewny.
    PS2.Jeszcze jutro niespodzianka na Islandii by się przydała.
    Ostatnio edytowane przez SzydeL ; 30-07-2014 o 22:55
    Legia Warszawa - to coś więcej niż bramki i trofea.To przede wszystkim Barwy, Honor i Zasady.

To naprawdę duża sztuka€“ być czterokrotnie lepszym i ani razu nie wygrać. Gdyby piłkarze Śląska w ogóle nie wychodzili na boisko na mecze z Legią, efekt byłby dokładnie ten sam. Zero punktów i brak awansu.Tak naprawdę piłkarze i trenerzy Śląska po starciach z Legią zawsze mówią to samo. Pytanie tylko, jak długo będą się na to nabierać wrocławscy kibice.

Cytat Zamieszczone przez SzydeL Zobacz posta
    Jeżeli uda się walnąć Celtów i awansować to jest szansa, że Legia będzie rozstawiona w Q4, ale tylko wtedy, gdy odpadnie co najmniej 5 spośród 8 drużyn: Salzburg, Steaua, APOEL, Łudogorec, Dinamo Zagrzeb, BATE, Sheriff Tiraspol, Sparta Praga.A warto powiedzieć, że jest kilka ekip z tego grona, które wcale nie są pewne co do awansu do kolejnej rundy.
    PS.Rewanżu jednak nie jestem taki pewny.
    PS2.Jeszcze jutro niespodzianka na Islandii by się przydała.
    Jaka niespodzianka. Kadra Islandii wysoko w rankingu stoi.

Uprawnienia umieszczania postów