Strona 906 z 908 PierwszyPierwszy ... 406806856896902903904905906907908 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 27,151 do 27,180 z 27224

Wątek: Ekstraklasa

Legionista Awatar Jestem
    No i prokuratura wreszcie wróciła z Sylwestra, weszła z rana do Wisła SA i mieszkań członków zarządu, biedaki nie znaleźli nawet kopii umowy, a mogli poprosić Bodka to by im ksero zrobił, Sarapaty nie zastano w domu
    Pokazówka wystartowała od puszczania bąków ...
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Legionista Awatar Ivan Drugi
    Cytat Zamieszczone przez thorstein Zobacz posta
    Kluby z okręgówki robią zrzutkę na wisłę...

Składać się na premię dla Sarapaty . Zasłużyła .

Legionista Awatar Jaco
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Jaco

"Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Gintleman Awatar księciuniu
    Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    [/IMG]

Tomasz Włodarczyk
    ‏ @wlodar85

Kuba Błaszczykowski zacznie treningi z Wisłą!
    Krzysztof Stanowski
    ‏ @K_Stanowski
    8m8 minutes ago

Krzysztof Stanowski Retweeted Tomasz Włodarczyk

No właśnie, to jest informacja dnia dla kibiców Wisły. Jakub Błaszczykowski zgłosił kilka dni temu chęć gry w rundzie wiosennej nawet za darmo, o ile uprawdopodobni się gra Wisły w ekstraklasie.
    Jemu (Błaszczykowskiemu) to się chwali; my mamy spokój, że nie będą go już w plotkach transferowych z nami łączyć.
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista Awatar Stout
    Boguś ich poskłada i będzie chłop wielbiony na Łazienkowskiej i Reymonta .
    prawdziwy legionista i w dodatku sympatyk futbolu .

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Gintleman Awatar księciuniu
    Oni nam "dali" Esk, która nauczyła Legionistów pić dobre piwo; my im damy Leśnego, który nauczy ich prowadzić biznes.
    "Mundurowa" zgoda na horyzoncie
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Przy Łazienkowskiej to już chyba tylko przez klęczących

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    Jemu (Błaszczykowskiemu) to się chwali; my mamy spokój, że nie będą go już w plotkach transferowych z nami łączyć.
    Co nie znaczy od razu, że zagra w Wiśle(oczywiście nie piszę też, że tam nie zagra). Jest bez klubu, gdzieś trenować musi a gdzie jak nie na terenach Wisły ze starymi znajomymi? Gdyby Brzęczek nie został selekcjonerem to Kuba pewnie trenowałby też z Wisłą ale tą z Płocka Myślę, że jego podpis pod kontraktem jest sprawa otwartą ale na pewno bliżej mu na Reymonta niż na Roosevelta jak sugeruje dziś okładką katowicki Sport.

Wiślaczka Awatar Esk
    Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    Oni nam "dali" Esk, która nauczyła Legionistów pić dobre piwo; my im damy Leśnego, który nauczy ich prowadzić biznes.
    "Mundurowa" zgoda na horyzoncie
    Nie no Księciuniu! Bardzo dziękuję ale nie ta skala Niegodnam.

Natomiast co do zgody, to nie miałabym nic przeciwko. Sama od lat mam swoją prywatną zgodę z Legią i ubolewam, że kibice tak średnio się lubią
    Natomiast bardzo dziękuję za wsparcie od Legionistów tych ciężkich dniach.
    Za wsparcie i dobre słowo klubu Legia Warszawa dla Wisły - też dozgonny szacunek.
    Kraków jest jak pryzmat, przez który pięknieje Ojczyzna.

Patrząc na sytuację Wisły Kraków i ogólnie liczbę zespołów ogarniających grę na szczeblu centralnym zastanawiam się czy nie przydałoby nam się przejście na system brazylijski.
    Tj. równoległe liga krajowa i wojewódzka. W naszych warunkach np w systemie (ESA24 i ML16).

Z całym szacunkiem dla Niecieczy, ale wyjazdy do Siedlec i tak będą ciekawsze

Legionista Awatar Jestem
    Patrząc na sytuację Wisły Kraków i ogólnie liczbę zespołów ogarniających grę na szczeblu centralnym zastanawiam się czy nie przydałoby nam się przejście na system brazylijski.
    Tj. równoległe liga krajowa i wojewódzka. W naszych warunkach np w systemie (ESA24 i ML16).

Z całym szacunkiem dla Niecieczy, ale wyjazdy do Siedlec i tak będą ciekawsze
    Jeśli to co piszesz oznacza 24 rundy w roku to do d... ten system rozgrywek. 30 to minimum minimorum na szczeblu krajowym w lidze.
    Piszesz również o eklapie?
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Legionista
    Żenady nie ma końca, chwilo trwaj. Brakuje tylko kredek i wymalowanych chodników i avatary, "wszyscy jesteśmy Wiślakami"

Cytat Zamieszczone przez Jestem Zobacz posta
    Jeśli to co piszesz oznacza 24 rundy w roku to do d... ten system rozgrywek. 30 to minimum minimorum na szczeblu krajowym w lidze.
    Piszesz również o eklapie?
    to co piszę oznacza 40 rund. Ale 16 po Płocku, Radomiu, Pruszkowie czy Pułtusku, a 24 po Polsce. (oczywiście proporcje można poprzesuwać, ale obiektywnie nie mamy więcej niż 12 drużyn, które jako tako da się sprzedać jako "ekstraklasowe" na szczeblu centralnym.

Legionista Awatar Jestem
    to co piszę oznacza 40 rund. Ale 16 po Płocku, Radomiu, Pruszkowie czy Pułtusku, a 24 po Polsce. (oczywiście proporcje można poprzesuwać, ale obiektywnie nie mamy więcej niż 12 drużyn, które jako tako da się sprzedać jako "ekstraklasowe" na szczeblu centralnym.
    Możesz jaśniej? 40 rund to z kolei za dużo. Napisz dokładniej bo coś czuję jakąś mieszankę. Ile konkretnie jeden klub ma zagrać, zakładając, że gra do końca?

Możesz jaśniej? 40 rund to z kolei za dużo. Napisz dokładniej bo coś czuję jakąś mieszankę. Ile konkretnie jeden klub ma zagrać, zakładając, że gra do końca?
    W Brazylii rozgrywane są w trakcie roku dwie ligi.
    Liga Stanowa i Liga Centralna.
    Są to niezależne od siebie rozgrywki.
    W lidze stanowej grasz tylko z zespołami ze swojego województwa. W lidze centralnej ze wszystkimi. Nikt nie ma problemu z tym, że takie Sao Paolo w lidze wojewódzkiej gra z tuzami serie C czy serie D.

Mówię strasznie ogólnie, nie tworzę tu jakiegoś jasnego projektu. Więc kwestie takie jak liczba gier są ciężkie do ustalenia teraz.

Ale wyobrażam sobie w tym kontekście podział na jakiegoś formatu ligę mazowsza (i oddzielnie innych województw) przy okrojeniu liczby gier w ekstraklasie.

No i kusi mnie perspektywa corocznych gier jedynki w Pruszkowie czy Siedlcach nie będących grą o pietruszkę.

Legionista Awatar Jestem
    Aaa, czyli jednocześnie gra się w dwóch ligach, to dokładnie tak jak teraz u nas, nie zauważyłeś?

Nie rozumiem co masz na myśli.
    Ja mówię że chciałbym zobaczyć ligę mazowsza kosztem paru spotkań na szczeblu centralnym.
    Jeśli mamy czasem grać z wioskami to niech chociaż będą blisko

Legionista Awatar Jestem
    Nie rozumiem co masz na myśli.
    Ja mówię że chciałbym zobaczyć ligę mazowsza kosztem paru spotkań na szczeblu centralnym.
    Jeśli mamy czasem grać z wioskami to niech chociaż będą blisko
    A kto Ci broni chodzić na spotkania II zespołu w którym są uprawnieni do gry piłkarze z I i zresztą czasem to robią?

Legionista Awatar Marcino
    Błaszczykowski pożyczy kasę Wiśle.
    Nie lubię go, ale zachowuje się naprawdę na poziomie.
    I wkurzaj się na nasz charakter strączku łuskany
    Spytasz skąd jestem? Powiem z dumą: z Warszawy

To warszawskie ballady ...

A kto Ci broni chodzić na spotkania II zespołu w którym są uprawnieni do gry piłkarze z I i zresztą czasem to robią?
    A kto mi broni marzyć o formacie w którym będziemy grać o coś na wojewódzkim podwórku? (Zakładam że formuła ligi prowokowała grę jedynka, bądź ławką, a nie głębokimi rezerwami)
    No i wizyta poważnych drużyn w takim Radomiu czy Pułtusku da większy bodziec do rozwoju polskiej piłki niż ten śmieszny przepis o mlodziezowcu

niezrzeszony Awatar jednopostowiec
    W sieci przewija się temat transferu Frankowskiego do... Chicago Fire. Dziwny kierunek jak na potencjalnego reprezentanta.

Legionista Awatar TNTP
    A kto mi broni marzyć o formacie w którym będziemy grać o coś na wojewódzkim podwórku? (Zakładam że formuła ligi prowokowała grę jedynka, bądź ławką, a nie głębokimi rezerwami)
    No i wizyta poważnych drużyn w takim Radomiu czy Pułtusku da większy bodziec do rozwoju polskiej piłki niż ten śmieszny przepis o mlodziezowcu
    Ty sobie chyba jaja jakieś robisz.

Zaczynając od tego, że jakoś dziwnym trafem nikt inny na świecie nie wpadł na podobny pomysł jak Brazylia (zaraz wpadnie tu Bloniaq, że jest to właśnie dowód na to, że świadczy to o trafności takiej idei )
    To system ligowy w Brazylii jest najbardziej popierdolony z tych którymi się interesowałem - historycznie bije nawet Argentynę.

Ale do rzeczy.
    De facto ta liga stanowa to gra tylko w kilku stanach - w większości to są jakieś dziwne turnieje.
    Tylko, że mhh jakby to napisać - popatrz na mapę Brazylii i na mapę Polski.
    Tam w poszczególnych ligach grają konkretne marki.
    W Polsce oprócz 2, może 3 województw to wyglądałoby to pokracznie - Opole, Lubelszczyzna, Podlasie przecież to nie miałoby żadnego sensu.
    Dodatkowo "wielcy" i tak by to pewnie obsrywali grając rezerwami i nie zdziwiłbym się jakby mistrzem Mazowsza była dajmy na to Broń Radom.
    Teoretycznie miałoby to sens przy podziale na 3/4 makro regiony - ale tutaj byłby cyrk kto ma być w jakim i też by się to pierdolnęło

ps. Jakim bodźcem do rozwoju piłki ma być mecz Legia 2 z dajmy na to Nadnarwianką ?
    ps2. Ta reforma musiałaby dotyczyć całego systemu rozgrywek piłkarskich w Polsce i tutaj też byłby cyrki

A i jeszcze jedno bo widzę że jest maniera pisania o tym, że w Polsce jest za mało dobrych drużyn do ligi kilkunastu zespołowej.
    Tylko między Panem Bogiem, a prawdą to w Polsce nie wiem czy jest wystarczająco dużo dobrych/zdrowych zespołów do ligi 6 zespołowej
    To na tej zasadzie stórzmy ligę z Legią, Lechem, Jagiellonią i dajmy na to Lechią i będzie gitara
    Na dziś realnie nie ma żadnej różnicy (poza hajsem z ekstraklasy pomiędzy zespołem dajmy na to 12 w ekstraklasie i 5 w I lidze - mówię o kwestiach sportowo-organizacyjnych.
    Najczęściej i tu i tu jest bida z nędzą.
    Więc czy w lidze będzie 12 zespołów, czy 18 nie będzie miało większego wpływu na mityczny poziom sportowy, natomiast faktycznie będzie miało to wpływ na "popularność" piłki w mniejszych ośrodkach.
    Ostatnio edytowane przez TNTP ; 12-01-2019 o 15:22
    Lieber tot als rot!!

Wiślaczka Awatar Esk
    Cytat Zamieszczone przez Marcino Zobacz posta
    Błaszczykowski pożyczy kasę Wiśle.
    Nie lubię go, ale zachowuje się naprawdę na poziomie.
    Takie pytanie z ciekawości. Za co można nie lubić Kuby Błaszczykowskiego?
    Bo jeśli tylko za to, że jest związany z Krakowem i Wisłą, to w przypadku Legionisty mogę zrozumieć

@up
    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Legionista Awatar Antares
    Nudzi już ta historia z Wisłą, co za dużo to nie zdrowo. A najśmieszniejszy w tym wszystkim jest Stanowski, wyśmiewał i uderzał w Wisłę jak mógł. Wszedł Leśny i zmiana o 180 stopni, teraz wielki przyjaciel Wisły.
    "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Dodatkowo "wielcy" i tak by to pewnie obsrywali grając rezerwami i nie zdziwiłbym się jakby mistrzem Mazowsza była dajmy na to Broń Radom.
    Zakładanym że formuła rozgrywek (w szczególności finansowanie, uprawnianie zawodników do gry w esa) wymuszalaby granie jedynką.

A Legia 1 w Puławach już jakiś bodziec do rozwoju by dawala

No i nie zapominajmy że w końcu w Poznaniu ogarną frustrację z powodu braku trofeów xD

PS system rozgrywek i tak trzeba zaorać i ogarnąc od zera by wyciąć patologię bankrutów i miejskich pijawek.

Cytat Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    .
    Więc czy w lidze będzie 12 zespołów, czy 18 nie będzie miało większego wpływu na mityczny poziom sportowy, natomiast faktycznie będzie miało to wpływ na "popularność" piłki w mniejszych ośrodkach.
    Dlatego w sumie mniejszą liga + objazdowka sensownych marek po małych ośrodkach (z wymuszonym poważnym podejściem do lokalnych rozgrywek) mogłaby mieć sens

Wiślaczka Awatar Esk
    Cytat Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
    @up
    Pamiętam o tej sprawie, bo mocno to było nagłośnione w kontekście słabych występów reprezentacji na Euro, ale nie sądziłam, ze to ma jakiekolwiek znaczenie. Młody, prosty chłopak, wypuszczony jako rzecznik przez resztę drużyny, bo został ze względu na swój dobry i prawy charakter kapitanem. Nie umiejący się wypowiadać w mediach ( co słychać ) i mówiący o problemach organizacyjnych ( nie chodziło o pieniądze tylko o możliwośc dostania w ogóle biletów ) naciskany przez żony, matki, dzieci i kochanki całego zespołu
    Fakt, powód do nielubienia. Podobnie jak Kowalczyk gdy mówiła , że na IO, dano jej za mały kombinezon, w którym czuła się niekomfortowo oraz kurtki, w których marzła.
    Nie była to wypowiedź, która mogłaby się podobać, ale ten chłopak jest po prostu szczery.
    Ja to tak odbieram
    I ma się to nijak, do jego późniejszych i wcześniejszych gestów. Już nie mówię o Wiśle tylko o opłaceniu leczenia chorych dzieci - zupełnie bez rozgłosu i autografów. Ba z prośbą aby nie nagłaśniać.

Myślałam, ze takie rzeczy to tylko użytkownik Z. Znany "krakowożerca"

p.s.
    Ja tam Boruca lubię. Deynę też - i szanuję.

edit: http://weszlo.com/2019/01/12/mr-wisla-krakow/
    Ostatnio edytowane przez Esk ; 12-01-2019 o 17:07

niezrzeszony Awatar jednopostowiec
    Do "nielubienia" Kuby przyłożył się Brzęczek tymi powołaniami, gdy ten nie grał w Wolfsburgu. Błaszczykowskiemu dostało się chyba bardziej niż Jerzemu. Niestety ludzie zapomnieli ile dawał kadrze, bo zrobiło się bagienko, że dostaje powołanie "na wujka".
    Brzęczek zamiast mi pomóc, to chyba bardziej zaszkodził.

Uprawnienia umieszczania postów