Strona 898 z 901 PierwszyPierwszy ... 398798848888894895896897898899900901 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 26,911 do 26,940 z 27009

Wątek: Ekstraklasa

Legionista Awatar Marcino
    Cytat Zamieszczone przez Ivan Drugi Zobacz posta
    Może kupią Mąkę TSW ?
    Oddamy w pakiecie z Hamą. Dwie pensje mniej to dla Miodka sytuacja wymarzona.
    Pełno na ziemi ludzi, co nie zasługują by do nich mówić.
    26.08.2018 Najwyższa ligowa porażka od 46 lat - Quo Vadis Legio ?

Lechitka Awatar Viola
    Cytat Zamieszczone przez Marcino Zobacz posta
    Oddamy w pakiecie z Hamą. Dwie pensje mniej to dla Miodka sytuacja wymarzona.

Sobie możecie obu zostawić. Na zdrowie.
    NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ

Jak długo trwa pamięć o grobach, tak długo trwa siła związku z ojczyzną.

Legionista Awatar (L)ukas
    Cytat Zamieszczone przez Viola Zobacz posta
    Sobie możecie obu zostawić. Na zdrowie.
    Przynajmniej ten drugi nie strzelałby wam decydujących bramek w końcówkach meczów
    Lecz przez te 10 minut zapomnieli na czym polega godność klubu , który chce mienić się mianem głównego wroga Legii w Polsce. Grajki bez honoru.

Legionista Awatar Antares
    Jego głównym celem transferowym oprócz Mączyńskiego będzie ściągnięcie Peszki. W planach mają podobno skopiowanie tego co zrobił Sa Pinto, czyli mini obozu przygotowawczego przez najbliższe 3 tygodnie i zapieprzania na nim. Nie wiem tylko czy zdają sobie sprawę, że za chwilę koniec meczów w tym roku. A jak przegrają z Jagą to mogą mieć 11 do Lechii, 10 do Jagi i 9 do nas.
    "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Lechitka Awatar Viola
    Cytat Zamieszczone przez (L)ukas Zobacz posta
    Przynajmniej ten drugi nie strzelałby wam decydujących bramek w końcówkach meczów

Zapewne.

Jednak ja i nie tylko ja chciałabym przez jakiś czas oglądać polskobrzmiące nazwiska w drużynie. Taka potrzeba zrodzona z lat katastrofy
    NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ

Żeby tam się coś zmieniło to muszą dać nowemu trenerowi wolną rękę tak jak Sa Pinto dostał u nas. Pazdan i Malarz na ławkę, Hamalainen i Radović na trybuny, Mączyński, któremu coś się musiało widocznie nie podobać do rezerw. Grają ci co chcą zapieprzać i ciężko trenować na boisku. Szybki odsiew ziaren od plew.

A w Poznaniu podobno Ivan ich nawyzywał i oni się zmówili w szatni, że go zwolnią. Cała Polska piłka. Jak komuś nie dadzą działać jak u nas to za chwilę będzie powtórka z rozrywki.
    "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Lechitka Awatar Viola
    żeby coś się zmieniło to musi się zmienić zarząd. Hybrydy polegające na komitetach transferowych gdzie nikt nie jest za nic odpowiedzialny ... to nie ma prawa funkcjonować. Po prostu.
    NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ

Legionista Awatar beka
    Zapewne.

Jednak ja i nie tylko ja chciałabym przez jakiś czas oglądać polskobrzmiące nazwiska w drużynie. Taka potrzeba zrodzona z lat katastrofy
    bez zlosliwosci, ale czemu? Zarowno w Legii jak i Lechu widac jak na dloni, ze Polacy biegajacy po boisku tez moga miec w dupie to gdzie graja. U nas Pazdan i Maczynski, u Was Tralka czy Gajos - pomimo polskobrzmiacego nazwiska zachowanie typowe dla zagranicznego emeryta, ktory przyjechal skasowac wyplate, czyli pelna wyjebka i przechodzenie obok meczow, byleby hajs sie zgadzal. Koniec koncow pilkarze dziela sie na dobrych i zlych, niezaleznie od narodowosci.
    No i po co miec parcie na Polakow w skladzie, jak historia pokazuje, ze czesc takowych (i do tego wychowankow) zegnacie w mocno slabym stylu?

Nie chcę się napinać ale przeszkadza Wam zarząd za którego świętowaliście swoje największe sukcesy?
    W tym albo jeszcze jeden mecz wcześniej wyszło w pierwszej 11 tylko dwóch Polaków. Dramat.

Problemem to raczej są właśnie Polacy, którzy wiadome być muszą i w szatniach mają przeważnie najwięcej do powiedzenia. Przecież tak jest w całej naszej piłce, jak trener podpadnie piłkarzykom to przegrywamy kilka meczów, latamy ze skargami do prezesa, zwalniamy i czekamy jak będzie zachowywał się kolejny.

A to raczej obcokrajowcy dostosowują się do zasad panujących w danych szatniach. Nie trzeba ciężko trenować, nie trzeba profesjonalnie prowadzić, baa nawet obok meczów można przechodzić, bo przecież trener do zwolnienia. I potem tysięczny taki przykład jak z tym Tibą, przyszedł i grał bardzo dobrze, parę tygodni w szatni Lecha i nie ma zawodnika.

Zresztą Ivan podobno się pod płotem tłumaczył, że wielu piłkarzy ma wywalone w trenowanie, że nic z nimi zrobić nie może. Jeśli w kolejnym meczu wychodzi ledwie 2 Polaków to chyba widać jaka grupa w tym przewodzi.

Lechitka Awatar Viola
    boss_corleone Mylisz pojęcie zarządu z pojęciem właściela. Księgowy z Widzewa i młody Rutek nie byli w zarządzie wtedy kiedy mieliśmy najlepsze momenty w Europie. Właściwie cały problem to jest młody Rutkowski. We wszystko wścibia swój nos jednocześnie nie mając o niczym pojęcia.

beka oczywiście, że każdy może biegać za piłką bez ładu i składu albo może być drugim Messim ale ściąganie szrotu z zza granicy to jest nasz problem. Zawsze jest szansa, że ktoś stąd będzie chciał się wybić by grać za granicą a 30 + ściągane zewsząd już raczej nie marzy o grze na zachodzie tylko o wygodnej emeryturze. Tak to widzę.

Co do pożegnań... cóż... właściwie nie wiem jak to skomentować. Ja sposobu pożegnania się z Bosackim nie rozumiem, ale nie ja za to odpowiadam. Tak samo jak za to jak klub obchodzi się z Reissem, czy przedwczoraj z Djuką

Antares - zgoda pełna prawie... bo problemem jest personalnie Trałka. Ale jego Djuka zdążył wywalić.
    Ostatnio edytowane przez Viola ; 06-11-2018 o 18:08
    NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ

Legionista Awatar beka
    ale to kibice wygwizdali Kaminskiego czy Kownackiego w ich ostatnich meczach.
    Patrzac na polska lige, miedzy sciaganiem Eduardo i wychowaniem takiego Lewandowskiego jest jeszcze duzo miejsca posrodku na zagranicznych pilkarzy w wieku 25-28 lat, ktorym sie chce. Na przykladzie chociazby Legii z ostatnich lat NIkolic, Prijovic, Vadis, Moulin. Tylko tu trzeba miec checi i skauting, a cos mocno sie spierdolilo w Poznaniu pod tym wzgledem w ostatnich latach.

Lechitka Awatar Viola
    Powiem Ci zupełnie uczciwie, że nie kojarzę wygwizdania ani Kamyka ani Kownasia. Nie wypieram się ale z poziomu kotła gwizdania nie było. Kto i czemu gwizdał nie wiem. Także może masz rację.

No właśnie to sprowadza się do tego komitetu transferowego, niby obserwujemy i szukamy ale chyba tylko na Youtube...
    NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ

Legionista Awatar Ćwirek
    Powiem Ci zupełnie uczciwie, że nie kojarzę wygwizdania ani Kamyka ani Kownasia. Nie wypieram się ale z poziomu kotła gwizdania nie było. Kto i czemu gwizdał nie wiem. Także może masz rację.

No właśnie to sprowadza się do tego komitetu transferowego, niby obserwujemy i szukamy ale chyba tylko na Youtube...
    jeśli tylko nie mylę osoby to Kamiński o tym mówił w wywiadzie z weszło,
    że cała rodzina na meczu etc. a on zwyzywany jak pies, lżony i wyganiany z murawy (chyba, że mylę, to sorry)
    ale mocno mi coś chodzi po głowie, że to o Kamyka chodziło

Legionista Awatar Ivan Drugi
    "O co chodzi? O „aferę autokarową”, czyli nagrany przez Nickiego Bille Nielsena filmik, który został opublikowany w internecie. Działo się to dzień przed finałem Pucharu Polski, kiedy lechici żegnani byli przy Bułgarskiej przez kibiców. Najbardziej oberwało się Łukaszowi Trałce, który mówił: „Nie wal w ten autokar, pało jedna”. Potem w tle słychać także słowa: „Że też im się chciało”. Ich autorstwo przypisywano Kamińskiemu, za co spadła na niego krytyka. Podczas spotkania z Ruchem Chorzów wisiał transparent z hasłem: „Że nam się chciało oglądać to co na boisku się działo”. Fani także wygwizdali obrońcę i skandowali: „Kamyk, ty pało, czy tobie się dzisiaj chciało?”. A to wszystko podczas pożegnalnego występu piłkarza, który po 11 latach rozstaje się z Kolejorzem. W tym czasie zdobył dwa tytuły mistrza Polski, Superpuchar, grał w Lidze Europy. Na koncie ma 208 spotkań, ostatnie dwa sezony grał niemal od deski do deski."

Legionista Awatar Marcino
    Tak całkowicie bez spiny - Lecha, Legii nie stać na Nawałkę i jego chore wymagania. Przyjdzie, zainkasuje grubą kasę, wypożyczy Kurzawę w zimę, dołoży paru innych swoich orłów i okaże się, że jest do wyj...
    Po czym odejdzie z wielką kasą z tytułu rozwiązania umowy.

W Lechu sprawdziłby się tylko gość z jajami, zresztą tak jak u nas Stasiek czy w tej chwili Pinto (na razie ciężko ocenić go po całości, ale idzie w dobrą stronę).
    Pełno na ziemi ludzi, co nie zasługują by do nich mówić.
    26.08.2018 Najwyższa ligowa porażka od 46 lat - Quo Vadis Legio ?

Legionista Awatar Ćwirek
    Cytat Zamieszczone przez Ivan Drugi Zobacz posta
    "O co chodzi? O „aferę autokarowąâ€, czyli nagrany przez Nickiego Bille Nielsena filmik, który został opublikowany w internecie. Działo się to dzień przed finałem Pucharu Polski, kiedy lechici żegnani byli przy Bułgarskiej przez kibiców. Najbardziej oberwało się Łukaszowi Trałce, który mówił: „Nie wal w ten autokar, pało jedna”. Potem w tle słychać także słowa: „Że też im się chciało”. Ich autorstwo przypisywano Kamińskiemu, za co spadła na niego krytyka. Podczas spotkania z Ruchem Chorzów wisiał transparent z hasłem: „Że nam się chciało oglądać to co na boisku się działo”. Fani także wygwizdali obrońcę i skandowali: „Kamyk, ty pało, czy tobie się dzisiaj chciało?”. A to wszystko podczas pożegnalnego występu piłkarza, który po 11 latach rozstaje się z Kolejorzem. W tym czasie zdobył dwa tytuły mistrza Polski, Superpuchar, grał w Lidze Europy. Na koncie ma 208 spotkań, ostatnie dwa sezony grał niemal od deski do deski."
    czy to on był odpowiedzialny za słowa z autokaru nie wiem i zupełnie mnie to nie obchodzi, ale druga część Twojego postu to jest meritum mojego wpisu - jego ostatni mecz a pokarany nawet wg mnie ponad miarę...
    nie znajdę linku do tego wywiadu z weszlakami (bo i po co im nabijać) ale to bankowo ta sama osoba..
    to tyle ode mnie,
    z pozdrowieniami Siostry i Bracia (i Innowiercy )

Cytat Zamieszczone przez Marcino Zobacz posta
    Tak całkowicie bez spiny - Lecha, Legii nie stać na Nawałkę i jego chore wymagania. Przyjdzie, zainkasuje grubą kasę, wypożyczy Kurzawę w zimę, dołoży paru innych swoich orłów i okaże się, że jest do wyj...
    Po czym odejdzie z wielką kasą z tytułu rozwiązania umowy.

W Lechu sprawdziłby się tylko gość z jajami, zresztą tak jak u nas Stasiek czy w tej chwili Pinto (na razie ciężko ocenić go po całości, ale idzie w dobrą stronę).
    W pełni się zgadzam z drugą częścią wpisu, generalnie uważam że w Polsce tylko i wyłącznie powinni trenować zamordyści , trzymający te panienki krótko za ryj. Nawałka robi wokół siebie wiele szumu(propozycje , negocjacje, wymagania). A prawda jest taka że nie gwarantuje żadnego wyniku.

Lechitka Awatar Viola
    Dobra już pamiętam o co chodziło z Kamykiem i dlaczego zapomniałam. Macie rację dostało mu się. Ale zdaje się że to po prostu nieszczęśliwie zbieglo się w czasie z autokarem i paroma innymi akcjami. Czy było słuszne... Cóż, nie jestem dumna z każdego tekstu, który leci z trybun ale odpowiadam tylko za siebie.

Co do trenera. Tu jedyne co może się udać to zamordyzm. Bo autonomii w doborze piłkarzy żaden trener miał tutaj nie będzie. Jeszcze długo.
    NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ

Legionista Awatar brachu
    Osobiście nie czuje aby Nawałka był zbawieniem dla Lecha w obecnej sytuacji. Dziwi mnie taki optymizm w Poznaniu odnośnie ciepłego. Jak dla mnie średni trener ligowy. Taktycznie przecież ta reprezentacja nie grała jakiegoś szału, a wynik były tak dobre bo większość reprezentantów była w gazie w swoich klubach. Jak się forma im posypała to i wyniki sie posypały. Ale widać narracja już jest narzucona z klubu jak pisze Henszel : Maja teraz orać pole aż do przerwy reprezentacyjnej bo są słabo przygotowani ? To też ciekawa sprawa - Henszel pisze ,że ID niby przyciskał ich ale nie potrafił odpuścić ,a Nawrot twierdzi ,że ID nie miał czasu na treningi i wcale tak mocno nie było bo się zawodnicy nie słuchali jego sztabu. Czas pokarze jak ten pomysł się sprawdzi ja osobiście spokojnie czekam na Nawałkę w Poznaniu ;-)
    Ból jest tymczasowy, chwała trwa wiecznie

Nawałkę polskie media, które grają jak im Boniek zagra kreują na wielkiego fachowca. Jakie wrażenie zrobiła jego praca z reprezentacją niech pokaże fakt, że nawet nikt go nie łączy z klubami z poważnych lig czy reprezentacją. Jedynie Ekstraklasa lub egzotyczne kierunki gdzie dobrą fuchę nawet Skorża czy Jozak znaleźli.

Nie oszukujmy się, długo jeszcze nie będziemy mieli tak mocnej kadry jak na EURO 2016, kiedy tylu piłkarzy było w życiowej formie i najlepszych momentach swoich karier. Jak to się zaczęło sypać to jeszcze Nawałka dodatkowo skompromitował się taktycznie. Dopóki nie mieszał tylko grał w naszym starym, sprawdzonym broń i kontruj to jeszcze to jakoś wyglądało.

Jak tak czytam, że Bogdan Zając i Jarosław Tkocz mają zarabiać po 75 tys zł miesięcznie... Co osiągnął taki Tkocz, kogo wychował w porównaniu np. do naszego Dowhania, żeby zarabiać takie pieniądze? Media kreowały obraz, że piłkarze reprezentacji są zakochani w Nawałce. Po MŚ jednak okazało się, że to się delikatnie z prawdą mijało, a jego dziwactwa męczyły już wszystkich. Jeśli męczyły ludzi, którzy z Nawałką gdy nie było turnieju spędzali jakieś 50 dni w roku z dużymi przerwami to ile wytrzymają z nim w klubie w którym będzie codziennie?

Legionista Awatar brachu
    Cytat Zamieszczone przez Antares Zobacz posta
    Nawałkę polskie media, które grają jak im Boniek zagra kreują na wielkiego fachowca. Jakie wrażenie zrobiła jego praca z reprezentacją niech pokaże fakt, że nawet nikt go nie łączy z klubami z poważnych lig czy reprezentacją. Jedynie Ekstraklasa lub egzotyczne kierunki gdzie dobrą fuchę nawet Skorża czy Jozak znaleźli.

Nie oszukujmy się, długo jeszcze nie będziemy mieli tak mocnej kadry jak na EURO 2016, kiedy tylu piłkarzy było w życiowej formie i najlepszych momentach swoich karier. Jak to się zaczęło sypać to jeszcze Nawałka dodatkowo skompromitował się taktycznie. Dopóki nie mieszał tylko grał w naszym starym, sprawdzonym broń i kontruj to jeszcze to jakoś wyglądało.

Jak tak czytam, że Bogdan Zając i Jarosław Tkocz mają zarabiać po 75 tys zł miesięcznie... Co osiągnął taki Tkocz, kogo wychował w porównaniu np. do naszego Dowhania, żeby zarabiać takie pieniądze? Media kreowały obraz, że piłkarze reprezentacji są zakochani w Nawałce. Po MŚ jednak okazało się, że to się delikatnie z prawdą mijało, a jego dziwactwa męczyły już wszystkich. Jeśli męczyły ludzi, którzy z Nawałką gdy nie było turnieju spędzali jakieś 50 dni w roku z dużymi przerwami to ile wytrzymają z nim w klubie w którym będzie codziennie?
    . Tak wiec spokojnie czekajmy co tam sie w Poznaniu będzie działo. Ale już widzę ogólne podniecenie i przebieranie nóżkami tak samo jak zatrudniali ID :d

Legionista Awatar Ivan Drugi
    Liczę że Nawałka w Poznaniu będzie wciąż rozwijał system 3-5-2 .

Legionista Awatar Budyń_70
    Adam Nawałka po rozmowach z Lechem Poznań. Wielogodzinne negocjacje
    DS, Przegląd Sportowy
    08.11.2018 22:19

"Przegląd Sportowy" informuje, że Adam Nawałka spotkał się w czwartek z władzami Lecha Poznań. Były selekcjoner reprezentacji Polski może zostać nowym trenerem Kolejorza.

Po zwolnieniu w niedzielny wieczór Ivana Djurdjevicia szefowie Lecha postawili sobie za cel, by zatrudnić Adama Nawałkę. Udało im się umówić z byłym trenerem polskiej kadry na spotkanie, na którym mieli zaproponować mu warunki współpracy. Nawałka z kolei przedstawiał swój plan na odbudowę poznańskiego klubu. Rozmowy odbyły się w Warszawie o 11. rano i trwały dziewięć godzin. Po stronie Kolejorza uczestniczyli w nich: prezes Karol Klimczak, wiceprezes Piotr Rutkowski oraz dyrektor sportowy Tomasz Rząsa.

Ekstraklasa. Czego od Lecha Poznań oczekuje Adam Nawałka?

Były selekcjoner chce by w jego sztabie szkoleniowym znaleźli się współpracujący z nim w kadrze asystenci - m.in. Bogdan Zająć, trener bramkarzy Jarosław Tkocz i Tomasz Iwan jako menedżer drużyny.

Spotkanie trwało tak długo, gdyż Nawałka bardzo szczegółowo omawiał różne aspekty organizacji pierwszej drużyny. Starano się ustalić wszystkie detale dotyczące funkcjonowania zespołu.

Adam Nawałka odrzucił ofertę Legii Warszawa

Po tym spotkaniu działacze Lecha mają czas do końca tygodnia na podjęcie decyzji, czy zatrudnią byłego trenera reprezentacji Polski. Nawałka chciałby objąć Lecha już po powrocie drużyny z Białegostoku. W najbliższą niedzielę o 18:00 Kolejorz gra na wyjeździe z Jagiellonią.
    Więcej: http://www.sport.pl/pilka/7,65039,24...ml#MT_1Zdjecie

Legionista Awatar Jestem
    Cytat Zamieszczone przez Budyń_70 Zobacz posta
    Jak sobie policzą to wezmą jakiegoś Niemca z trzeciej ligi albo Portugalczyka z drugiej za mniejsze pieniądze niż branie Nawałki, ten Portugalczyk byłby pewnie lepszą opcją ze względu na Amarala i Tibo tylko, że zaraz byłyby kpiny o małpowaniu Legii

p.s. A tak naprawdę to niech się mnie nie słuchają i biorą Nawałkę, w pierwszej lidze też się czasem fajnie pogrywa
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Lechitka Awatar Viola
    Cytat Zamieszczone przez brachu Zobacz posta
    Osobiście nie czuje aby Nawałka był zbawieniem dla Lecha w obecnej sytuacji. Dziwi mnie taki optymizm w Poznaniu odnośnie ciepłego.
    A mnie dziwi skąd u Ciebie wiedza jakoby Nawalka wzbudzał tu jakiś optymizm. Wszyscy się w czoło stukaja tylko jak słyszą o tym całym burdelu.
    NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ

Legionista Awatar brachu
    A mnie dziwi skąd u Ciebie wiedza jakoby Nawalka wzbudzał tu jakiś optymizm. Wszyscy się w czoło stukaja tylko jak słyszą o tym całym burdelu.
    Bo tu mieszkam ;-) . Inna sprawa na tt.lp tez Nawalka widziany jest jako zbawiciel. Macie ten sam problem co My mielismy jeszcze 2 miesiace temu . Pinto pokazal ,ze nie ma taryfy ulgowej i kto jest bez formy fizycznej i mentalnej to zjazd do bazy . Ivan dal sobie wejsc na glowe i final jest taki jaki teraz widzimy.

Legionista Awatar Raffels
    Jeśli faktycznie mając do wyboru Keka Lech wybierze Nawałkę, to tam pracują idioci i debile do kwadratu. Ale to nie nasz problem.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Legionista Awatar brachu
    Cytat Zamieszczone przez Raffels Zobacz posta
    Jeśli faktycznie mając do wyboru Keka Lech wybierze Nawałkę, to tam pracują idioci i debile do kwadratu. Ale to nie nasz problem.
    dla mnie to ten cały Kek to ściema na resorach ,aby podbić notowania Nawałki

Całe szczęście że Nawałka odrzucił propozycję Legii - gralibyśmy w środku Mąką, a tak można go spotkać co najwyżej na trybunach i 3 ligowych pastwiskach.

Uprawnienia umieszczania postów