Strona 860 z 930 PierwszyPierwszy ... 360760810850856857858859860861862863864870910 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 25,771 do 25,800 z 27899

Wątek: Ekstraklasa

Legionista Awatar beka
    Cytat Zamieszczone przez Tom Kruz Zobacz posta
    I pomyśleć, że sporo osób cieszyło się z wygranej Lecha ze Śląskiem w doliczonym czasie ''bo Bjelica zostaje'', a gdyby ten remis się utrzymał to mielibyśmy ich teraz u siebie. Życie bywa przewrotne.
    A poważniej. Zasłużone 1 miejsce Kolejorza po rundzie zasadniczej. Normalny bilans - najwięcej wygranych, następnie remisów i najmniej porażek oraz przyzwoity bilans bramkowy. Biorąc nadto pod uwagę aktualną passę drużyn z czołówki są zdecydowanym faworytem do mistrzostwa, bo strata Wisły Płock, drugiej najlepiej punktującej w tym roku drużyny jest za duża.
    bez wygranej na wyjezdzie przez jakies pol roku, a w sezonie zasadniczym wygrali raptem polowe meczow.

Niezaleznie od kolejnosci w tabeli po 37 kolejkach to ten sezon pokazuje jak tragiczna jest polska liga.
    Ostatnio edytowane przez beka ; 08-04-2018 o 22:22

Legionista Awatar Tom Kruz
    Szanse na mistrzostwo według 90minut:
    Lech 73,2%
    Legia 15,3%
    Jagiellonia 10,8%
    Wisła Płock 0,6%
    Reszta mniej niż 0,1%
    Ceterum censeo Carthaginem esse delendam

Legionista Awatar Runi
    Zawsze mnie zastanawiało jak oni to liczą i byłem przekonany , że uwzględniają każde możliwe rozwiązanie wszystkich spotkań które zostały i korzystają z rachunku prawdopodbieństwa. Teraz wiem , że jednak nie bo nie pptrafię racjonalnie wytłumaczyć czemu mamy większe prawdopodobieństwo na mistrzostwo od Jagiellloni gdzie musimy zdobyć od nich więcej punktów.

Legionista Awatar Jestem
    Cytat Zamieszczone przez Runi Zobacz posta
    Zawsze mnie zastanawiało jak oni to liczą i byłem przekonany , że uwzględniają każde możliwe rozwiązanie wszystkich spotkań które zostały i korzystają z rachunku prawdopodbieństwa. Teraz wiem , że jednak nie bo nie pptrafię racjonalnie wytłumaczyć czemu mamy większe prawdopodobieństwo na mistrzostwo od Jagiellloni gdzie musimy zdobyć od nich więcej punktów.
    Bo to z brudnego wielkiego palca u nogi jest ssane. Zwróć uwagę jeszcze na dokładność do jednego miejsca po przecinku
    To, że mamy nieco większe szanse teraz od Jagieloni to prawie oczywiste dla mnie, ale prawie pięciokrotnie większe szanse Lecha niż nasze i ponad siedmiokrotnie większe szanse niż Jagi to przeginka wskazująca na ewidentne ssanie z palucha.
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Legionista Awatar e(L)egion
    Rok temu Mogielnicki z 90minut.pl też wrzucał te procentowe wyliczenia. Ludzie się z tego na Twitterze śmiali, bo co kolejkę mu się to odwracało w zależności od wyników jakie padły.

Gintleman Awatar księciuniu
    Co do nas i Jagi (i wielkiej przewagi Lecha), to Mogiel tłumaczył, że bierze pod uwagę m.in. liczbą zdobytych i straconych bramek, co ma wpływ na prawdopodobieństwo, że padną kolejne.
    Paweł Mogielnicki
    ‏ @mogiel90
    17h17 hours ago

To akurat dość proste. Prawdopodobieństwo wygrywania meczów w dość dobrym przybliżeniu rośnie wraz ze wzrostem ilorazu goli zdobytych i straconych. Lech ma zdecydowanie najlepszy, a Legia sporo lepiej od Jagi. Lech prawdopodobnie byłby faworytem nawet, mając teraz nawet i 53 pkt.
    2 replies 0 retweets 2 likes
    A to, że takie wyliczenie co kolejkę się zmienia, to jest oczywiste, bo jak ktoś zdobędzie 3 punkty, a rywal nie, to wiadomo, że ten pierwszy będzie bliżej mistrzostwa niż przed daną kolejką.
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

GieKaeSiak
    Bez poznania dokładnego algorytmu to ciężko się do tego odnieść, jak patrzę na te wyliczenia to przypomina się sławetny Górnik "0%" Zabrze z zeszłego roku

Legionista Awatar Runi
    Czyli jak Zagłębiu strzelimy z 5 bramek, a Lech w Kielcach 0 to nagle my będziemy mieli z 80 %. Przecież to kompletnie bez sensu.

Każda kolejka ( w grupie mistrzowskiej) może się rozstrzygnąć na 81 różnych rozwiązań ( 3x3x3x3).
    7 kolejek czyli możliwe 81*81*81*81*81*81*81 rozwiązań.
    I z tego wszystkie możliwości, które dadzą tytuł nam czy Lechowi, Jagiellonii będą stanowiły procent.
    Prosta szkolna matematyka, a nie to czy ktoś strzelił w tym meczu 10 czy 17 bramek czy zwracanie uwagi na formę,bo to żadne prawdopodobieństwo , a wróżenie z fusów.

80% nie, ale na pewno nasze szanse (liczone na moment po 31 kolejce) się zwiększą, a Lecha zmniejszą. To chyba oczywiste.

Mniej oczywiste jest uwzględnianie tych goli – nie będą robił za jego adwokata – ale on po prostu przyjmuje, że jak spotyka się drużyna z 55 punktami na koncie i bilansem bramek 60-10 z drużyną z 37 punktami i bilansem 41-33, to prawdopodobieństwo wygrania meczu nie jest w przypadku każdej z nich jednakowe i jakoś to przelicza. A że to już nie jest czysta matematyka, to fakt.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno

Legionista Awatar Runi
    Tak przelicza, znalazłem w odmętach internetu. Uwzględnia bramki w różnych konfiguracjach ( ogólnie strzelane, u siebie, na wyjeździe, tracone u siebie , na wyjeździe , ogólnie) i wg rozkładu Poissona oblicza prawdopobieństwo roztrzygnięcia każdego meczu.
    Później przeprowadza milion symulacji i ma wyniki.

Legionista Awatar Jestem
    Tak przelicza, znalazłem w odmętach internetu. Uwzględnia bramki w różnych konfiguracjach ( ogólnie strzelane, u siebie, na wyjeździe, tracone u siebie , na wyjeździe , ogólnie) i wg rozkładu Poissona oblicza prawdopobieństwo roztrzygnięcia każdego meczu.
    Później przeprowadza milion symulacji i ma wyniki.
    Tyle, że jest to "pseudo rachunek prawdopodobieństwa" ponieważ analiza ex post za poprzednie lata wykazuje, że mamy do czynienia z grubymi błędami metody i żadne czary mary z rozkładem Poissona nic nie pomogą - a dlaczego nie rozkład normalny albo tstudenta albo jakiś inny?
    Sama kombinatoryka w tym problemie to też czarowanie, aczkolwiek jest bliższa prawdy niż niż ten bełkot z 90minut. Ponadto gdyby dało się zrobić dobry model do predykcji to można by zrobić niezłe pieniądze na zakładach, a ponieważ do tej pory buki nie splajtowały to znaczy że model nie jest wykonalny

p.s. Ach, zapomniałem o najważniejszym, rachunek prawdopodobieństwa i modele na nim oparte zakładają losowość zdarzeń albo przynajmniej dominujący efekt losowości, a jeśli wyniki meczów są losowe, to ja jestem dwumetrowy krasnoludek o wadze 200kg
    Ostatnio edytowane przez Jestem ; 09-04-2018 o 13:53
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

coraz chudszy Awatar Kijek
    A tak serio, to jakie ma to znaczenie czy mamy z tych wyników chociażby czy to 90% czy 10% szans? Dopóki są szanse to sa i tyle.

Nie lepiej te wyliczenia dowolnego portalu traktować w formie zabawy a nie poświecać temu ileś tam bezsensownych postów?

Dopóki mamy szansę to co za różnica czy sa one wg. Mogiela czy dowolnego innego portalu 99% czy 1%?

Przecież dokładnie za tydzień te wyniki będą kompletnie inne - i mogą się zmienić w dowolną stronę.
    MIODUSKI Z LEGII WON!
    Miro, hvala za sve.

Pudel o BL
    Bogusław zarządzał Legią w sposób intuicyjny, wręcz ręczny. Proste, ręczne sposoby już nie wystarczą. I w tym miejscu są potrzebne moje kompetencje strategiczne."
    Pudel o stadionie
    W przyszłości oczywiście trzeba będzie go powiększyć. Mamy projekt, ale to jeszcze nie jest czas na to, żeby go wdrażać. Na razie chcemy mieć komplet widzów na każdym meczu. Marzy mi się tłum chętnych po karnety i do wykupienia miejsc vipowskich.

Ale się w Lechu żrą. Reiss pocisnął i ciśnienie kibicom wzrosło. Dobrze dla rywalizacji w rundzie mistrzowskiej

Legionista
    Ale że jak konkretnie się żrą?Bo przejżałem cały Internet dwa razy...
    Ich Piotrunio prawdę rzecze ale co poza tym?

Legionista Awatar mski
    Chyba chodzi o to ze na trybunie zawisł trans (z pamięci): mogłeś być legenda a zostałeś menda.

Legionista
    Ale pocisnął... Nie chcieli pomóc w budowie akademii Reissa to facet się pożalił mediom. Wywiesili transparent na meczu z Górnikiem przeciwko Reissowi bo mieli rację. Nikt ponad klubem nie będzie. Poza tym w zarządzie i drużynie takim Pjoterem nikt się nie będzie przejmował i będą grali swoje, jedynie kibiców mogło to dotknąć. Nie szukajcie u nich sensacji jak "kolega" poniżej tylko zajmijcie się swoją drużyną i atmosferą w niej.

PS. Od razu tłumaczę, że nie jestem tylko za jedną drużyną w ekstraklasie. Wypowiadam się na największych forach w Polsce, stąd moja obecność tutaj.

Legionista Awatar Chmielo
    Zdaje się, że głównie ubodło ich to, że przypomniał im, iż grają na licencji Amicy. Dodatkowo wspomniał o gotowości przejścia do Wisły Cupiała oraz rzucił tekstem w stronę kibiców z ichniejszych landów.

http://sport.tvp.pl/36560043/piotr-r...szy-jak-kiedys
    A Melanż Trwa...

Legionista Awatar Runi
    Prawda boli.

Cytat Zamieszczone przez DeV Zobacz posta
    Nie szukajcie u nich sensacji jak "kolega" poniżej tylko zajmijcie się swoją drużyną i atmosferą w niej.
    Dziękujemy za radę ale mamy ją w dupie. Temat nie nazywa się "atmosfera w szatni Legii Warszawa" tylko "Ekstraklasa" więc fakt, że ich twardy kibol z młyna, legenda na flagach, Piotr Reiss ciśnie im, że są Amiką Wronki, jak najbardziej zasługuje na co najmniej kolumnę w tym temacie.

Dev - znalazłeś już tę "większość delektującą się postępem" po meczu z Górnikiem w PP http://forum.legionisci.com/showthre...=1#post1582062

Jak nie, to szukaj dalej, a nam pozwól pisać na naszym forum o czym chcemy. Zgoda?

Legionista Awatar Moriarty
    Cytat Zamieszczone przez Tom Kruz Zobacz posta
    Szanse na mistrzostwo według 90minut:
    Lech 73,2%
    Legia 15,3%
    Jagiellonia 10,8%
    Wisła Płock 0,6%
    Reszta mniej niż 0,1%
    Szanse jak zwykle są 50%: albo zdobędziemy mistrzostwo albo nie.
    Bazinga!

Ciekawostka, ponoć Chińczycy zainteresowani kupnem Śląska Wrocław:
    https://www.tuwroclaw.com/wiadomosci...270-40334.html

Legionista Awatar Benek
    No to mamy pierwsza drużynę, która wypina tylek Lechowi

W związku z tym w tym tygodniu Żółto-czerwoni trenować będą przede wszystkim w dwóch grupach. O ile jeszcze we wtorek, na dwóch zajęciach pracować będą razem, to już w środę nastąpi podział. Każda grupa będzie miała inny reżim treningowy dostosowany do konkretnego meczu.
    Ostatnio edytowane przez Benek ; 11-04-2018 o 09:08
    312meczów*
    68 goli*
    56 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mogą ulec zmianie

Legionista
    Chyba nie jest niespodzianką, że dla Korony priorytetem będzie Puchar Polski i na ligę wystawią skład rezerwowy.
    Dajmy spokój Lechowi. Legia ma wygrywać i nie oglądać się na nikogo.

Cytat Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    No to mamy pierwsza drużynę, która wypina tylek Lechowi
    No i ?
    Przecież to akurat było logiczne, że Korona odpuści już lige. Dla nich najważniejszy jest półfinał PP i potem finał.

Zobaczymy jak zachowa się reszta ligi w tym np Wisła. Czy ona gra o puchary czy nie? Pisałem w innym temacie jeśli jest drużyna, która chce grać w pucharach z 4 miejsca to w interesie tej druzyny(tych drużyn) jest, że to Legia zdobyła i PP i Mistrzostwo.
    A jeśli takiej druzyny nie ma to naturalnym jest, że cała ta Polska B z Białymstokiem, Krakowem i Kielcami czy Zabrzem wypnie się każdemu tylko po to aby Legia nie zdobyła Mistrzostwa.

Sami nasi piłkarze są sobie winni.
    MIODUSKI Z LEGII WON!
    Miro, hvala za sve.

Pudel o BL
    Bogusław zarządzał Legią w sposób intuicyjny, wręcz ręczny. Proste, ręczne sposoby już nie wystarczą. I w tym miejscu są potrzebne moje kompetencje strategiczne."
    Pudel o stadionie
    W przyszłości oczywiście trzeba będzie go powiększyć. Mamy projekt, ale to jeszcze nie jest czas na to, żeby go wdrażać. Na razie chcemy mieć komplet widzów na każdym meczu. Marzy mi się tłum chętnych po karnety i do wykupienia miejsc vipowskich.

Legionista Awatar Runi
    Co w tym dziwnego, że trenują na dwie grupy ?
    Skoro grają praktycznie co trzy dni mecze to dla zawodników grających intensywność treningu mus być mniejsza niż dla tych co nie grają. Normalne sprawa , a nie żadne wypinanie tyłka.

Równie dobrze można napisać , że my odpuszczamy z Zagłębiem,bo w poniedziałek było wolne, a we wtorek pokopali w siatkonogę.

Legionista Awatar Z.
    Cytat Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta
    Oczywiście nie tylko oni
    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Legionista Awatar alfa
    Cytat Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta
    No i ?
    Przecież to akurat było logiczne, że Korona odpuści już lige. Dla nich najważniejszy jest półfinał PP i potem finał.

Zobaczymy jak zachowa się reszta ligi w tym np Wisła. Czy ona gra o puchary czy nie? Pisałem w innym temacie jeśli jest drużyna, która chce grać w pucharach z 4 miejsca to w interesie tej druzyny(tych drużyn) jest, że to Legia zdobyła i PP i Mistrzostwo.
    A jeśli takiej druzyny nie ma to naturalnym jest, że cała ta Polska B z Białymstokiem, Krakowem i Kielcami czy Zabrzem wypnie się każdemu tylko po to aby Legia nie zdobyła Mistrzostwa.

już od dawna przegrany w finale PP nie gra w europejskich pucharach choćby zdobywca PP został także mistrzem. Jeśli my wygramy PP to automatycznie 4. drużyna gra w eliminacjach LE

Cytat Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
    Oczywiście nie tylko oni
    Jasne, ale m.in.
    MIODUSKI Z LEGII WON!
    Miro, hvala za sve.

Pudel o BL
    Pudel o stadionie

Legionista Awatar Benek
    Co w tym dziwnego, że trenują na dwie grupy ?
    Skoro grają praktycznie co trzy dni mecze to dla zawodników grających intensywność treningu mus być mniejsza niż dla tych co nie grają. Normalne sprawa , a nie żadne wypinanie tyłka.

Równie dobrze można napisać , że my odpuszczamy z Zagłębiem,bo w poniedziałek było wolne, a we wtorek pokopali w siatkonogę.
    To się przekonasz w piątek jak zobaczysz ich skład.
    Oczywiście nie będzie w tym nic złego jeżeli w przypadku awansu zrobia tak samo przed meczem finałowym kiedy to grają z nami.
    312meczów*
    68 goli*
    56 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mogą ulec zmianie

Uprawnienia umieszczania postów