Strona 90 z 91 PierwszyPierwszy ... 4080868788899091 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,671 do 2,700 z 2705

Wątek: Przewodnik Po Europie i Świecie made by LFF

pod obserwacją Awatar pan_nikt
    Panowie ma ktoś z Was do polecenia domek na mazurach dla co najmniej kilku osób? Tylko koniecznie musi być z własną linią brzegową i jakimś małym molo
    (L)

Legionista Awatar Jaszcz
    http://mazury.info.pl/domki/rybical-gienieczko/ byliśmy na majówce w 2019 w 9os. Miła właścicielka, niedrogo. Mieliśmy domek nr4. Trochę świeższe meble w salonie były. Mała wieś, cisza, spokój, wielki teren. Osobiście mocno polecam.
    "Bo dla Nas to jest coś więcej niż tylko MECZ.."

Legionista Awatar Balon1990
    Co warto zobaczyć w Bratysławie i okolicy będąc tam na weekend ?

Legionista
    Jest w stanie ktoś polecić jakiś hotel All Inclusive w Hiszpanii na październik? Podróż raczej z tych specjalnych, więc cena może być trochę wyższa, byleby tylko wszystko grało, tj. jedzenie oraz w miarę urokliwa plaża. Baseny na wypasie i tym podobne raczej bez znaczenia

Legionista Awatar BlackAdder
    Cytat Zamieszczone przez Balon1990 Zobacz posta
    Co warto zobaczyć w Bratysławie i okolicy będąc tam na weekend ?
    Zdecydowanie Wiedeń
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Legionista Awatar Jaszcz
    Był ktoś w kwietniu w Tajlandii?
    "Bo dla Nas to jest coś więcej niż tylko MECZ.."

Legionista Awatar Stout
    Renata była .
    Teraz na forum jest zarejestrowana jako "Hazardzista".
    )
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Legionista Awatar VBS
    Cytat Zamieszczone przez Stout Zobacz posta
    Renata była .
    Teraz na forum jest zarejestrowana jako "Hazardzista".
    )

Legionista Awatar KRA
    Czy ktoś ostatnio jechał samochodem w Bieszczady(okolice Soliny) i poleci jakąś w miarę sensowną drogę, bo opcji dojazdu jest jednak kilka? Zastanawiam się nad S17 do Lublina, a potem odbić na 19 w kierunku Rzeszowa (nie wiem, na ile jest teraz rozkopana, bo budują ekspresówkę) i dalej na południe Sanok, Lesko nad Solinę. Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Legionista
    Ja polecam S7->Kielce->DK74 a potem przez wojewódzkie dostać się do Połańca potem DW764 i DW985 potem DK73 i DK28.
    Może i parę kilometrów dalej, ale czas podobny, a drogi wojewódzkie są puściutkie a taka DW985 nawet dwupasmowa, poza tym są w dobrym stanie. A jazda DK19 od Rzeszowa to droga gehenna powiat strzyżowski omijam dalekim łukiem, permanentny korek poza tym miejscowi jeszcze nie opanowali sposobu by bezpiecznie włączyć się do ruchu.

Legionista Awatar KRA
    Cytat Zamieszczone przez Mrugs Zobacz posta
    Ja polecam S7->Kielce->DK74 a potem przez wojewódzkie dostać się do Połańca potem DW764 i DW985 potem DK73 i DK28.
    Może i parę kilometrów dalej, ale czas podobny, a drogi wojewódzkie są puściutkie a taka DW985 nawet dwupasmowa, poza tym są w dobrym stanie. A jazda DK19 od Rzeszowa to droga gehenna powiat strzyżowski omijam dalekim łukiem, permanentny korek poza tym miejscowi jeszcze nie opanowali sposobu by bezpiecznie włączyć się do ruchu.
    Dzięki za propozycję. Nie rozważałem tej drogi, choć google proponuje coś zbliżonego, tylko żeby na Połaniec odbić już w Skarżysku na DW751/756. Kiedyś to się chyba jeździło po prostu na Radom, a potem DK9.

Ten zjazd z S7 jest trochę dalej, bo w Suchedniowie a nie Skarżysku - i ja tak zawsze jeżdżę w okolice Połańca

Legionista
    Owszem, ale coraz lepsze DW i wieczny pierdolinik w Opatowie powodują że DK9 stała się mało opłacalna, chyba że masz zamiar po drodze wpaść w fajne miejscówki do szybkiego zwiedzania.
    Wybrałem DK74 bo można dłużej cisnąć S7, poza tym z tego co pamiętam DK74 za Kielcami też początkowo jest eS.

Legionista Awatar KRA
    Rzeczywiście zjazd jest w Suchedniowie. W każdym razie będę kierował się na Połaniec i dalej na Mielec i Dębicę. Dzięki za wskazówki.

Legionista Awatar Cyclone
    Urzęduje ktoś na co dzień w Wiedniu i może polecić jakieś miejsca jeśli chodzi o szamę i życie nocne ?

Legionista Awatar Stout
    Seba Kolos.
    Wołają Ciebie -
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Legionista
    Maroko w marcu. Pewnie już było pytanie o Maroko, ale postów tyle że nie wiem gdzie szukać.
    Co warto zobaczyć czego unikać , polecicie ?
    I pytał dramatycznie , ,,jak to możliwe, żeby miasto stracić równie łatwo jak odrąbaną kończynę ?,, Niemcy – pisał już w wolnej Polsce w ,,Tygodniku Powszechnym ,, podtrzymują pamięć historyczną , a u nas w pismach takich jak ,,Newsweek,, , ,,Wprost,, , ,,Polityka,, nic, głucho , jakby nam tę pamięć nagle odrąbano ,,. I dalej : ,, Boli mnie zapomnienie. Opanował mnie jakiś smętek żałoby po tym mieście , o którym mówiło się ,,Leopolis semper fidelis ,,

Legionista Awatar olek_grom
    1. Którędy teraz najlepiej jechać do Zakopanego? Będę wyruszał w poniedziałek po feriach. Ostatnio (4 lata temu) jeździłem przez Częstochowę, bo było szybciej.
    2. W zależności, którą trasą jechać to gdzie zatrzymać się z maluchami 3 i 5 lat po drodze jakieś 2-2,5h od Warszawy? Najlepiej, żeby jakiś mini plac zabaw był czy coś, żeby się poruszały trochę. Jeśli S7 to Kielce? A dalej jakaś miejscówka za Krakowem?

Legionista
    Nigdy w życiu przez Częstochowę tym bardziej z maluchami. To co się tam dzieję to gorzej niż armagedon, barany budują Aklasę po śladzie starej DK bez przeniesienia ruchu na jezdnie techniczne, omijać jak najdalej.
    Jeśli chodzi o miejscówkę na postój Karczma Jaksice, albo Dębowa Chata, w okolicach Słomnik, jechałem latem więc na zewnątrz było gdzie dzieciaki wypuścić, pewnie zimą mają coś w środku.

Legionista Awatar TreLu$ '
    Na przełomie sierpnia i września wybieram się z narzeczoną na Teneryfe - Puerta de la Cruz. Może ktoś z forumowiczów był w niedalekiej przeszłości w tym miejscu i mógłby na świeżo opowiedzieć co warto zwiedzić, zobaczyć? W grę wchodzi pewnie jedna wycieczka fakultatywna i pytanie gdzie ? Do Loro parku mamy 3km z buta i czytałem że warty odwiedzenia, ale mam pytanie odnośnie wypożyczenia auta i zwiedzenie wyspy na własną rękę. Jaki to mniej więcej koszt, i czy polecacie jakąś wypożyczalnie? Wulkan Teide - warto jechać i obejrzeć? I jak cenowo w tamtejszych sklepach? Z góry dziękuję za wszystkie wskazówki.

Cytat Zamieszczone przez TreLu$ ' Zobacz posta
    Na przełomie sierpnia i września wybieram się z narzeczoną na Teneryfe - Puerta de la Cruz. Może ktoś z forumowiczów był w niedalekiej przeszłości w tym miejscu i mógłby na świeżo opowiedzieć co warto zwiedzić, zobaczyć?
    Na Teneryfie w ostatnich latach spędziłem łącznie ok 1,5 miesiąca, na co złożyły się 3 wyjazdy.

Samochód - nie wyobrażam sobie pobytu na Teneryfie bez auta. Wyspa nie jest przesadnie duża, dodatkowo prawie dookoła otoczona autostradą, a miejsc do zobaczenia sporo. Odradzam duże międzynarodowe wypożyczalnie typu Goldcar, Hertz czy TopCar. Na Kanarach funkcjonują małe wypożyczalnie w tym chyba najlepsza lokalna - Cicar. Bez dodatkowych kosztów ubezpieczenia (wziąłem za pierwszym razem z Goldcara to na wjeździe dodatkowe ubezpieczenie albo spory depozyt), dostajesz pełny bak i oddajesz pełny bak (nie martwisz się "żeby wyjeździć"). Korzystałem różnież kilka razy na sąsiednich wyspach i nie powiem złego słowa. Jeszcze można sprawdzić ofertę Autoreisen - jeśli jest lepsza finansowo to brać, warunki identyczne.

Loro Park - można iść, można nie iść. Ja nie byłem zachwycony aczkolwiek doceniam rozmach i zdaję sobię sprawę, że to nie do końca moje klimaty. Przy okazji polecę Siam Park. Nie bez przyczyny wybierany najlepszym parkiem wodnym na świecie kilka lat z rzędu. Jak tylko mam okazję to jestem nawet dwukrotnie w czasie jednego wyjazdu (a trzeba poświęcić na to cały dzień). Jeśli budżet pozwala, można kupić łączony bilet Loro - Siam. Jeśli trzeba wybierać, zdecydowanie Siam.

Teide - zdecydowanie TAK! Jest kilka opcji. Wulkan Teide jest wulkanem "drugiej generacji" który rośnie w kalderze po znacznie większym wulkanie, który kiedyś się zapadł i została po nim ogromna kaldera na wysokości nieco ponad 2000 m.n.p.m. Do tego miejsca spokojnie dojeżdża się samochodem. Są tam 3 główne trasy w tym jedna od północy właściwie z Waszej miejscowości. Można wyjechać, zobaczyć marsjańskie krajobrazy i zjechać np po drugiej stronie wyspy. To takie minimum. Na wysokości ok 2300 metrów od południowej strony głównego szczytu jest dolna stacja kolejki, którą można wyjechać na ok 3500 metrów i później krótkim szlakiem wyjść na sam szczyt. Kolejka jest płatna, warto przemyśleć to w miarę szybko bo miejsca ograniczone i kończą się na długo przed terminem. Wyjście na szczyt z górnej stacji kolejki jest limitowane (co jest oczywiste bo stożek jest mały) i trzeba wcześniej załatwić pozwolenie (darmowe). Osobiście polecam wyjazd na górę i zejście szlakiem (zajmuje 3-4 godziny przy mocno przeciętnej kondycji). Przy problemach zdrowotnych trzeba się zastanowić - niskie ciśnienie, odczuwalnie mniej tlenu na górze i trochę daje siarką

Ceny - bardzo atrakcyjne. Kanary są specyficzną strefą z własnym prawem podatkowym (np nie nakłada się podatku VAT). Z tego powodu wiele produktów jest bardzo tanich. Oczywiście wszelkie lokalne produkty, owoce (warto spróbować tamtejszych mini-bananów) są bardzo tanie. Teneryfa słynie z win i serów, a szczególnie te pierwsze potrafią być śmiesznie tanie.

Co jeszcze? Zdecydowanie warto wybrać się do wioski Masca na zachodzie wyspy, po drodze można zahaczyć o klify Los Gigantes, można zabrać narzeczoną na wieczorny spacer po Orotavie (urokliwe miasteczko i macie blisko). Ogólnie sporo tego i wielu pomniejszych rzeczy nie wymieniłem. Jak masz jakieś dodatkowe kwestie to wal na priw.

Aha, nie żałujcie sobie możliwie mocnego kremu z filtrem UV. Nawet jeśli powietrze wydaje się być rześkie z powodu oceanu wokół, Słońce jest w stanie spalić w jeden dzień.

Legionista Awatar TreLu$ '
    Cytat Zamieszczone przez paether Zobacz posta
    Na Teneryfie w ostatnich latach spędziłem łącznie ok 1,5 miesiąca, na co złożyły się 3 wyjazdy.
    Dzięki za odpowiedź. Jeśli będę miał jeszcze jakieś pytania, to się odezwę na priv.

Legionista
    Manchester i Liverpool oraz okolice- coś poza standardowymi pozycjami do zwiedzania? Gdzie zjeść?

Cytat Zamieszczone przez olek_grom Zobacz posta
    1. Którędy teraz najlepiej jechać do Zakopanego?
    Ja jeżdżę co roku do Kir, to wlot Doliny Kościeliskiej, ale najlepsza wg mnie trasa to s7, ale przed Krakowem w Słomnikach uciec w lewo i przez Luborzycę dojechać do obwodnicy. Omija się korki w mieście.
    Kolejna sprawa to zakopianka. Jak napisałem, jeżdżę do Kir, więc zjeżdżam w prawo zaraz za rozwidleniem s7 i 47 i przez Czarny Dunajec jadę bez korka. Jedzie się trochę wolniej, bo bywa kręto, choć w miarę płasko. Ale zawsze bez korka. Sądzę, że do Zakopanego może się też tędy opłacać, choć parę kilometrów dalej.
    Z drugiej strony, jeśli to po naszych feriach, to chyba też po całopolskich, bo zdaje się jesteśmy w tym roku ostatni. Wówczas objazd byłby niepotrzebny, bo ruch powinien znacząco zmaleć.
    Nie jestem pewien, czy to zadziała, ale poniżej link do zaznaczonej trasy w targeo.
    https://mapa.targeo.pl/20.8514788,50...5kLXJvdXRlIn0=

Co do postoju nie wiem, bo dzieciaki już starsze i jedziemy na raz. Może coś w Chęcinach - mniej więcej w połowie, a można zamek zobaczyć.

PS.
    Jeśli jesteś z prawobrzeżnej Warszawy, rozważ wyjazd Wałem Miedzeszyńskim i przejazd mostem w Górze Kalwarii i potem 50 do Grójca. Też tak jeżdżę z Rembertowa. W zasadzie bez korków.
    Ostatnio edytowane przez EyeQueue ; 13-02-2020 o 23:29
    Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
    Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)
    ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş

Legionista
    A DK50/DK79 już otwarte w Górze? ze 3 miesiące temu przez te budowe straszny dom publiczny tam był.

Legionista
    Otwarte.

Cytat Zamieszczone przez EyeQueue Zobacz posta
    Ja jeżdżę co roku do Kir, to wlot Doliny Kościeliskiej, ale najlepsza wg mnie trasa to s7, ale przed Krakowem w Słomnikach uciec w lewo i przez Luborzycę dojechać do obwodnicy. Omija się korki w mieście.
    Kolejna sprawa to zakopianka. Jak napisałem, jeżdżę do Kir, więc zjeżdżam w prawo zaraz za rozwidleniem s7 i 47 i przez Czarny Dunajec jadę bez korka. Jedzie się trochę wolniej, bo bywa kręto, choć w miarę płasko. Ale zawsze bez korka. Sądzę, że do Zakopanego może się też tędy opłacać, choć parę kilometrów dalej.
    Z drugiej strony, jeśli to po naszych feriach, to chyba też po całopolskich, bo zdaje się jesteśmy w tym roku ostatni. Wówczas objazd byłby niepotrzebny, bo ruch powinien znacząco zmaleć.
    Nie jestem pewien, czy to zadziała, ale poniżej link do zaznaczonej trasy w targeo.
    https://mapa.targeo.pl/20.8514788,50...5kLXJvdXRlIn0=

Co do postoju nie wiem, bo dzieciaki już starsze i jedziemy na raz. Może coś w Chęcinach - mniej więcej w połowie, a można zamek zobaczyć.

PS.
    Jeśli jesteś z prawobrzeżnej Warszawy, rozważ wyjazd Wałem Miedzeszyńskim i przejazd mostem w Górze Kalwarii i potem 50 do Grójca. Też tak jeżdżę z Rembertowa. W zasadzie bez korków.
    Dzięki za info.
    Będę wyjeżdżał po wszystkich feriach, ale za to przy wyjeździe z Warszawy może być to problem, bo już wszyscy wrócą w poniedziałek do roboty. Jadę z Targówka i chciałem jechać S8 i tam przeskoczyć na 7, ale faktycznie dobra opcja z tą Górą Kalwarią.

Właśnie ciekawi mnie ten Kraków, bo będę tam ok godz. 12 to jeszcze bez korków, ale to zawsze co skrzyżowanie to światła. Zawsze (4 lata temu) jeździłem albo przez centrum, albo jechałem przez Częstochowę (teraz się nie opłaca jak pisał Mrugs) i od razu z A4 wskakiwałem na Zakopiankę.

Dalej na Zakopiance chyba nie opłaca mi się skręcać, bo jadę konkretnie do Bukowiny.

Po drodze z dzieciakami wymyśliłem, że właśnie albo Chęciny (zależy od pogody) albo zatrzymam się w Kielcach. Znalazłem w jednej z galerii handlowej bawialnie to polatają z 0,5h i pójdą spać.

Legionista Awatar klinton
    Cytat Zamieszczone przez olek_grom Zobacz posta
    Dzięki za info.
    Będę wyjeżdżał po wszystkich feriach, ale za to przy wyjeździe z Warszawy może być to problem, bo już wszyscy wrócą w poniedziałek do roboty. Jadę z Targówka i chciałem jechać S8 i tam przeskoczyć na 7, ale faktycznie dobra opcja z tą Górą Kalwarią.

Właśnie ciekawi mnie ten Kraków, bo będę tam ok godz. 12 to jeszcze bez korków, ale to zawsze co skrzyżowanie to światła. Zawsze (4 lata temu) jeździłem albo przez centrum, albo jechałem przez Częstochowę (teraz się nie opłaca jak pisał Mrugs) i od razu z A4 wskakiwałem na Zakopiankę.

Dalej na Zakopiance chyba nie opłaca mi się skręcać, bo jadę konkretnie do Bukowiny.

Po drodze z dzieciakami wymyśliłem, że właśnie albo Chęciny (zależy od pogody) albo zatrzymam się w Kielcach. Znalazłem w jednej z galerii handlowej bawialnie to polatają z 0,5h i pójdą spać.
    Jedź śmiało przez Kraków, tak jak prowadzi Google Maps (z reguły skręt w Słomnikach na Luborzycę). Jechałem tak już kilka razy (ostatnio w zeszły piątek) i nigdy nie miałem tam problemów z korkami. Jest to zdecydowanie lepsza opcja od przejazdu przez centrum lub przez Częstochowę. Poza tym od Grójca do granicy woj. Małopolskiego będziesz mógł elegancko cisnąć ekspresówką.

Legionista
    Jeżeli jedziesz z Targówka to trzymaj się tej S8/S7. Będzie to lepsze niż przebijanie się Wałem, szczególnie koło ZOO. Przez Kraków ok 12 to śmiało przez miasto.
    P.S. Licząc czas jazdy weź pod uwagę, że Radom i Skarżysko mają już swoje obwodnicę i z Grójca do Galerii Echo w Kielcach jak się pośpieszyć to poniżej godziny się doleci spokojnie.
    You'll take my life but I'll take yours too
    You'll fire your musket but I'll run you through
    So when you're waiting for the next attack
    You'd better stand there's no turning back.

Myślę, że jak będę wyruszał to zobaczę czy jest ciasno na Toruńskiej czy nie.( czasem jedna stłuczka tam i pół Ursynowa stoi )
    Jeśli rano gdzieś jadę na południe Warszawy to nie dojeżdżam do ZOO tylko przebijam się Stalową, Ratuszową i wyskakuję przy Wileniaku, a tam już albo przez Śląsko-Dąbrowski na drugą stronę albo Wałem, więc bardzo rozważam jechać przez Górę Kalwarię.
    Tak lekko liczę, że jak wyjadę o 7:30 to po 2,5h czyli ok 10 będę w Kielcach przy spokojnej jeździe, bo dzieciaki, auto zapakowane + box.

Uprawnienia umieszczania postów