Strona 89 z 90 PierwszyPierwszy ... 3979858687888990 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,641 do 2,670 z 2678

Wątek: Przewodnik Po Europie i Świecie made by LFF

Legionista
    @Aureliusz - to gdzie ja ze swoją lepsza połówka czułem się jak podczas miesiąca miodowego, to Cabo re Gata w Hiszpanii. Co prawda byliśmy na przełomie września i października ale dzikość tych plaż jest niesamowita. Byliśmy bezproblemowo w stanie znaleźć taką, na której byliśmy w całkowitym odosobnieniu. Nie mam pojęcia, jak sytuacja wygląda w lipcu (pewnie nieco gorzej plus jest znacznie goręcej) ale tak mi się skojarzyło - jest tam przepięknie.

Legionista Awatar e(L)egion
    Cytat Zamieszczone przez Aureliusz Zobacz posta
    Dobra, takie minimalne kryteria to takie: ma być ciepło i raczej nie może być pora deszczowa. Ponieważ planuję cały miesiąc, to raczej nie w jednym miejscu, a z możliwością przemieszczenia się. Bardziej aktywnie niż całkowicie biernie, ale też nie na wariata, bo odpocząć też trzeba. Mi nie przeszkadza samochód, małżonka wolałaby samolot, więc tak naprawdę obydwa środki transportu biorę pod uwagę. I jeszcze jedna ważna rzecz, jako że planowany wyjazd jest w połowie lipca, to w przypadku destynacji, gdzie wymagane są szczepionki, to muszę mieć wystarczająco dużo czasu, żeby te szczepionki zrobić i żeby mogły zacząć działać.

Generalnie szukam każdej inspiracji, chciałbym żeby to było coś wyjątkowego / niestandardowego, jak na podróż poślubną przystoi, bo na tydzień na Kos to ja mogę w każdej chwili jechać i nie musiałem do tego brać ślubu.

Każdą ciekawą propozycję rozważę.
    Ja na swojej byłem w USA. 3 tygodnie po Zachodnim Wybrzeżu. Start w Los Angeles - Wielki Kanion - Las Vegas - Dolina Śmierci - Park Yosemite - San Francisco - droga do Los Angeles wzdłuż wybrzeża Pacyfiku - Los Angeles - San Diego - Los Angeles i powrót do domu. Plaże były w Los Angeles plus dwa parki rozrywki jeden w LA (Universal Studio) drugi w San Diego (Sea World). Sporo jeżdżenia ale to akurat lubię. Pogoda cały czas rewelacyjna (byłem w ostatnich trzech tygodniach czerwca). Wszystko ogarnialiśmy sami, przez booking.com. Podróż pozostająca w pamięci przez całe życie No ale przez wizy, to chyba już się na lipiec nie załapiesz. No chyba, że już tam byłeś
    "I tak Legia panowie, i tak Legia mistrzem"

Legionista Awatar Aureliusz
    Cytat Zamieszczone przez e(L)egion Zobacz posta
    Ja na swojej byłem w USA. 3 tygodnie po Zachodnim Wybrzeżu. Start w Los Angeles - Wielki Kanion - Las Vegas - Dolina Śmierci - Park Yosemite - San Francisco - droga do Los Angeles wzdłuż wybrzeża Pacyfiku - Los Angeles - San Diego - Los Angeles i powrót do domu. Plaże były w Los Angeles plus dwa parki rozrywki jeden w LA (Universal Studio) drugi w San Diego (Sea World). Sporo jeżdżenia ale to akurat lubię. Pogoda cały czas rewelacyjna (byłem w ostatnich trzech tygodniach czerwca). Wszystko ogarnialiśmy sami, przez booking.com. Podróż pozostająca w pamięci przez całe życie No ale przez wizy, to chyba już się na lipiec nie załapiesz. No chyba, że już tam byłeś
    W Stanach byłem (nie na zachodnim wybrzeżu), więc wizę mam. Małżonka też ma, ale w paszporcie, który musi wymienić przez zmianę nazwiska. Przy okazji więc podpytam. Nie ma problemu z wizą w takim przypadku? Czytałem, że w trzeba w takiej sytuacji jeździć z dwoma paszportami (starym z wizą) i nowym. I że warto mieć ze sobą miedzynarodowy akt małżeństwa. Prawda to to? Czy raczej trzeba o nową wizę się starać?
    Legia
    wszystko co mamy to te trybuny szare...

Legionista Awatar Mat
    W Stanach byłem (nie na zachodnim wybrzeżu), więc wizę mam. Małżonka też ma, ale w paszporcie, który musi wymienić przez zmianę nazwiska. Przy okazji więc podpytam. Nie ma problemu z wizą w takim przypadku? Czytałem, że w trzeba w takiej sytuacji jeździć z dwoma paszportami (starym z wizą) i nowym. I że warto mieć ze sobą miedzynarodowy akt małżeństwa. Prawda to to? Czy raczej trzeba o nową wizę się starać?
    A nie wystarczy wstrzymać się chwilę z wymianą dowodu?
    podpis under construction

Legionista Awatar e(L)egion
    Nową to chyba raczej nie. Ostatnio synowi wymieniałem paszport (koniec okresu ważności), to się facet w urzędzie pytał czy są jakieś wizy w paszporcie. Tutaj akurat nie było, więc go przedziurkował. Podejrzewam, ze gdyby były wizy to by tego nie zrobił, bo trochę trudno sobie wyobrazić aby obywatela narażać na dodatkowe koszty (wyrobu nowej wizy przed ukończeniem daty ważności) przy takiej okazji.
    "I tak Legia panowie, i tak Legia mistrzem"

Legionista
    W temacie wiz i zmian paszportów. Generalnie podróżowania z dwoma tylko uważać żeby urzędnik nie zniszczył wizy, w przypadku zmiany nazwiska ubieganie się o zmianę danych w wizie lub podróżowanie z aktem małżeństwa w ENG.

http://polish.poland.usembassy.gov/w...e-pytania.html

http://polish.poland.usembassy.gov/w...dokumenty.html

Legionista Awatar Rawo
    Dobra, takie minimalne kryteria to takie: ma być ciepło i raczej nie może być pora deszczowa. Ponieważ planuję cały miesiąc, to raczej nie w jednym miejscu, a z możliwością przemieszczenia się. Bardziej aktywnie niż całkowicie biernie, ale też nie na wariata, bo odpocząć też trzeba. Mi nie przeszkadza samochód, małżonka wolałaby samolot, więc tak naprawdę obydwa środki transportu biorę pod uwagę. I jeszcze jedna ważna rzecz, jako że planowany wyjazd jest w połowie lipca, to w przypadku destynacji, gdzie wymagane są szczepionki, to muszę mieć wystarczająco dużo czasu, żeby te szczepionki zrobić i żeby mogły zacząć działać.

Generalnie szukam każdej inspiracji, chciałbym żeby to było coś wyjątkowego / niestandardowego, jak na podróż poślubną przystoi, bo na tydzień na Kos to ja mogę w każdej chwili jechać i nie musiałem do tego brać ślubu.

Każdą ciekawą propozycję rozważę.
    to ja Ci proponuję Sycylię. Super wyspa , możesz odpoczywać albo zwiedzać , trochę autem trochę koleją . Wszystko czego dusza zapragnie. Masz piękne miasteczko jak Cefalu albo np ciekawe miasto Palermo, możesz zobaczyć wulkan jak i miasteczka w górach. jedzenie o wiele lepsze niż na kontynencie .Polecam
    "Jesteśmy z tamtej strony Wisły, z naprzeciwka. Mamy swój fason i swój własny szyk..."

Legionista Awatar Makrel
    Potrzebuję kogoś, kto podróżował po Londynie busem oraz metrem. Pytanko mam

Legionista
    Jechał ktoś samochodem na Nordkapp?

Legionista
    W tym roku planuję być w okolicy samochodem. Ale wiesz, że geograficznie najdalej wysunięty punkt znajduję po zachodniej stronie zatoki i samochodem tam nie dojedziesz?

Legionista
    Wiem
    Natomiast da się dojść pieszo spod parkingu.
    Zapytanie miało się tyczyć wyboru trasy ale decyzja już podjeta - przez Helsinki, zaś powrót już przez Norwegię z przystankami. W okolicy, tzn gdzie jeśli można spytać?

Legionista
    No podobno ze 4h w jedną stronę - też to rozważałem.
    My lecimy do Tromso i stamtąd samochodem. Stanęło na Lofotach (góry) pod namiotami.

Legionista
    Zastanawiam się, czy jest sens wyskoczyć na weekend do Druskiennik. Był ktoś? Może coś podpowiedzieć? Atrakcje, knajpy noclegi.
    Z góry dziękuję za odpowiedź.

Legionista Awatar b.
    Cytat Zamieszczone przez Makrel Zobacz posta
    Potrzebuję kogoś, kto podróżował po Londynie busem oraz metrem. Pytanko mam
    Jak cos to pytaj, choc pewnie juz nieaktualne sadzac po dacie posta.

Jakas sprawdzona miejscowka w Zakopcu dla dwoch osob na 3dniowy, szybki wypad?

Legionista Awatar klinton
    We wrześniu wyjeżdżamy na urlop własnym autem do Czarnogóry. Pytanie do osób, które już uderzały w tamtym kierunku na własną rękę. Kierować się na Czechy, a następnie przez Wiedeń i Zagrzeb na południe, czy może jest jakaś lepsza i tańsza opcja?

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez klinton Zobacz posta
    We wrześniu wyjeżdżamy na urlop własnym autem do Czarnogóry. Pytanie do osób, które już uderzały w tamtym kierunku na własną rękę. Kierować się na Czechy, a następnie przez Wiedeń i Zagrzeb na południe, czy może jest jakaś lepsza i tańsza opcja?
    Bardzo dobrą opcją jest podróż przez Węgry ( tutaj musisz jechać przez granicę w Tompie ( ok 1 godz stania) a nie przez Roszke (ok 3-5 godz stania ). Później do Belgradu i na autokuszetkę do Baru ( samochód i 4 osoby w przedziałach sypialnych...koniecznie 3 osobowym ok 120 Euro ). Jeszcze dwa lata temu można był startować z Nowego Sadu, ale teraz jest tam remont torów i samochody ładują w Belgradzie. Niestety nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji a na załadunek samochodów trzeba być ok 3 godzin przed odjazdem pociągu. Jedyny mankament, to wysokość samochodu do 150 cm. Poranne widoki z okna pociągu wynagrodzą wszystko. https://www.youtube.com/watch?v=zomZywCAPTA. Trasa ćwiczona na kołach i pociągiem, ostatnio jak graliśmy mecz w Mostarze
    Ostatnio edytowane przez mrquad ; 05-07-2019 o 11:42

Legionista
    3-5 godzin stania w Roszke? Kurcze, nie wiem jak jest przy wjeździe do Serbii ale przy wyjeździe dwa lata temu byla to bardzo płynna granica, około 30 sekund na paszporty i jazda. Coś się zmieniło?

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Majkisek Zobacz posta
    3-5 godzin stania w Roszke? Kurcze, nie wiem jak jest przy wjeździe do Serbii ale przy wyjeździe dwa lata temu byla to bardzo płynna granica, około 30 sekund na paszporty i jazda. Coś się zmieniło?
    Dwa razy w wakacje stałem na tym przejściu po kilka godzin w obie strony, później pojechałem na Tompę i trwało to ok 30 minut.
    Jest strona Policji na której podają czas oczekiwania. W tej chwili są to 2 godziny
    http://www.police.hu/en

Legionista Awatar kubrick
    Planuję wycieczkę do Wilna z litwatravel.pl. Czy ktoś z was może korzystał i może polecić/nie polecić?

https://www.litwatravel.pl/terminy-w...-warszawy.html
    Warszawskie dzieci, pójdziemy w bój,
    Za każdy kamień Twój, Stolico, damy krew!

Legionista
    Właśnie wróciłem z trzytygodniowej objazdowki po Norwegii: Nordkapp-Senja-Lofoty-Svartisen-Geiranger-Preikestolen, także jeśli kogoś interesują tamte rejony, to chętnie służę pomocą

Legionista
    Wybieram się na weekend samochodem do Kaliningradu. Był ktoś tam w ten sposób? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki czego pilnować, na co uważać i jacy są miejscowi stróże bezpieczeństwa, także za wszelkie rekomendacje co tam jest warte zobaczenia
    Z góry dzięki za odpowiedzi.

Legionista Awatar Traper
    Cytat Zamieszczone przez Keller Zobacz posta
    Wybieram się na weekend samochodem do Kaliningradu. Był ktoś tam w ten sposób? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki czego pilnować, na co uważać i jacy są miejscowi stróże bezpieczeństwa, także za wszelkie rekomendacje co tam jest warte zobaczenia
    Z góry dzięki za odpowiedzi.
    Daj znać jak wrócisz, bo mam plan pojechać pod koniec sierpnia.
    Wróciłem z trzech tygodni: Santorini, Ateny, Saloniki, Stambuł, Ohrid, Belgrad, Budapeszt. Samolot tylko do Aten, dwa pociągi nocne i reszta busy, jakby ktoś miał jakieś pytania odnośnie miejsc bądź trasy to zapraszam.

Wybieram się do Lombardii nad jezioro Iseo a dokładnie do miejscowości Pisogne. Nastawiam się przede wszystkim na trekking ale też zwiedzanie (na pewno Bergamo, Brescia, Verona). Jeśli macie jakieś wskazówki, porady bądź inne przydatne informacje o tych okolicach bardzo chętnie wysłucham.

Legionista
    Jeśli pogoda będzie taka jak zapowiadają to zwiedzanie miast od godziny 19ej.

Legionista Awatar klinton
    Koniecznie objedź całe jezioro Garda. Niezapomniane wrażenia

Legionista Awatar olek_grom
    Panowie, planuję na koniec września, albo początkiem października z przedszkolakami pojechać na przedłużony weekend nad otwarte morze powdychac trochę jodu.Gdzie byście polecili? Chodzi mi o samą miejscowość, żeby chociaż było gdzie obiad zjeść. Sam zastanawiałem się nad Władyslawowem, żeby było blisko.

Legionista Awatar LOL3K
    Jak blisko na pomorze to tylko tam.
    Kilka miejscówek otwartych, m. in. bar 360 z widokiem na morze

hamalainen kurwo stara, wypi3rdalaj do Poznania!
    Przeproś i Sperdalaj.
    WON!

Legionista
    Poleci ktoś pośrednika/biuro do ogarnięcia 1 dniowego wypadu na Białoruś? Grodno lub Brześć bezwizowo.
    You'll take my life but I'll take yours too
    You'll fire your musket but I'll run you through
    So when you're waiting for the next attack
    You'd better stand there's no turning back.

Legionista
    Ja dostałem dokumenty stąd: https://bezviz.by/pl/

Legionista
    I wszystko w porządku? Z tych dodatkowych usług korzystałeś? Warto tak to załatwiać?
    You'll take my life but I'll take yours too
    You'll fire your musket but I'll run you through
    So when you're waiting for the next attack
    You'd better stand there's no turning back.

Uprawnienia umieszczania postów