Strona 89 z 89 PierwszyPierwszy ... 39798586878889
Pokaż wyniki od 2,641 do 2,663 z 2663

Wątek: Przewodnik Po Europie i Świecie made by LFF

Legionista
    Widzę, że nikt się nie kwapi, więc jakby co to ja wjeżdżałem od i wyjeżdżałem do Macedonii. Nie powinno to się niczym różnić, w przeciwieństwie do granicy serbskiej.

Legionista Awatar PeCe
    Wynajmowaliście kiedyś auto na Kanarach? Próbuję przez Cicar, bo bez kredytówki i parę osób polecało. W formularzu gdzie jest nr prawka jest miejsce na 12 znaków, natomiast polskie prawka mają 16, odejmując nawet ukośniki, to i tak 14. Ktoś coś pomoże w temacie?

www.nsa.net.pl Niezależne Stronnictwo Akademickie

Legionista Awatar klinton
    Za 2 tygodnie ruszamy z Żoną nad Adriatyk do Chorwacji i Czarnogóry. Jedziemy sprawdzoną trasą przez Ostrawę, Brno i Wiedeń. Następnie od Grazu chcemy przebić się przez Słowenię do Chorwacji. Tu pojawia się pytanie, czy warto wydawać 15 ojro na winietę w tym kraju, czy może lepiej pojechać jakimś objazdem i nie wbijać na autostradę? Będę wdzięczny za sugestie i wskazówki.

Legionista Awatar BlackAdder
    Cytat Zamieszczone przez PeCe Zobacz posta
    Wynajmowaliście kiedyś auto na Kanarach? Próbuję przez Cicar, bo bez kredytówki i parę osób polecało. W formularzu gdzie jest nr prawka jest miejsce na 12 znaków, natomiast polskie prawka mają 16, odejmując nawet ukośniki, to i tak 14. Ktoś coś pomoże w temacie?
    Wpisz część numeru, na miejscu przy płatności okażesz im prawo jazdy i oni sobie spiszą numer.
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Legionista Awatar krzysiek1916
    Cytat Zamieszczone przez klinton Zobacz posta
    Za 2 tygodnie ruszamy z Żoną nad Adriatyk do Chorwacji i Czarnogóry. Jedziemy sprawdzoną trasą przez Ostrawę, Brno i Wiedeń. Następnie od Grazu chcemy przebić się przez Słowenię do Chorwacji. Tu pojawia się pytanie, czy warto wydawać 15 ojro na winietę w tym kraju, czy może lepiej pojechać jakimś objazdem i nie wbijać na autostradę? Będę wdzięczny za sugestie i wskazówki.
    My 4 lata temu nie wbijaliśmy na autostradę. Tym bardziej, że te 15 EUR jest chyba na 7 dni, więc każdy dłuższy pobyt w Chorwacji to już prawie 150 zł za nadrobienie 30 minut (przy takiej trasie to pikuś).
    Jechaliśmy tak: przed granicą ze Słowenią zjazd na drogę nr 69 do miejscowości Mureck, dalej już słoweńskie Trate, droga 433 przez Lenart, potem 745 i 229 do Ptuj. Za Ptujem wjechaliśmy na autostradę i dalej do granicy z Chorwacją.
    Wtedy jeszcze ten kawałek był (chyba) bezpłatny - nie wiem czy coś się zmieniło.

Jutro lecę zatem sprawa pilna
    9 dni w Czarnogórze i kilka pytań:

Co warto zobaczyć a nie piszą o tym w internetowych przewodnikach?
    Co koniecznie zobaczyć a a co olać z tychże przewodników?
    Co warto zobaczyć i gdzie poleżeć gdybym udał się na południe do Albanii
    Gdybym chciał zobaczyć Ochrydę, to od której strony? Albańskiej czy Macedońskiej

Roaming drogi więc jak sobie z tym poradzić mając dual sim ale nie kupując 5 starterów a chciałbym jeszcze zerknąć do Albanii, Dubrownika, Bośni (pomyliłem wodospady przy okazji Mostaru i pojechałem do chujni zwanej Blagaj zamiast na Kravica i może zobaczyć Ochrydę

Legionista
    O dziwo chyba fajniej po stronie albańskiej jeśli chodzi o jezioro Ochrydzkie. Mniej ludzi i zdecydowanie mniej kobiet w burkach. Jedzenie pyszne, choć po stronie macedońskiej też jest bardzo dobrze, tyle że po prostu turystycznie.

Legionista Awatar krzysiek1916
    Cytat Zamieszczone przez itakpowiem Zobacz posta
    Jutro lecę zatem sprawa pilna
    9 dni w Czarnogórze i kilka pytań:

Co warto zobaczyć a nie piszą o tym w internetowych przewodnikach?
    Co koniecznie zobaczyć a a co olać z tychże przewodników?
    Co warto zobaczyć i gdzie poleżeć gdybym udał się na południe do Albanii
    Gdybym chciał zobaczyć Ochrydę, to od której strony? Albańskiej czy Macedońskiej

Roaming drogi więc jak sobie z tym poradzić mając dual sim ale nie kupując 5 starterów a chciałbym jeszcze zerknąć do Albanii, Dubrownika, Bośni (pomyliłem wodospady przy okazji Mostaru i pojechałem do chujni zwanej Blagaj zamiast na Kravica i może zobaczyć Ochrydę
    Czarnogóra - nie wiem o czym piszą, ale sam polecam Kotor, Bar i Budvę (btw. podczas naszego pobytu występowała tam DJ-ka Aleksandra Prijovic).

Albania - osobiście nie polecam. Syf, smród i śmieci; wybrzeże (przynajmniej okolice Durres) nie przypominają Chorwacji i Czarnogóry (brudny piasek i brudna woda, do której zlewają ścieki). Jedyne warte zobaczenia to Kruja (ich dawna stolica - naprawdę ładna) i ew. Tirana (ale dla mnie nic ciekawego, postkomunistyczne miasto bez zabytków, jedynie bunkry).

Jezioro Ochrydzkie - byliśmy od macedońskiej strony, w Ochrydzie. Bardzo fajnie, dobre jedzenie, parę ładnych miejscówek na foty. Ja nie widziałem kobiet w burkach, a przynajmniej nie tyle, żeby mi przeszkadzało

Jak jedziesz do Dubrownika to kawałek (50 km) dalej jest super urokliwe miasteczko Ston. Wąziutkie uliczki i chorwacki mur chiński.

Legionista Awatar Balon1990
    Cytat Zamieszczone przez oczkovski Zobacz posta
    Czy był ktoś na Wyspach Zielonego Przylądka i opisze czy warto leciec?
    4 lata temu zimą byłem tam na 10 dni na Wyspie Sal. Dużo Angoli, Francuzów, Polaków też sporo. Jak coś konkretnego chcesz wiedzieć to uderzaj na pw

Ostatnio edytowane przez Balon1990 ; 03-09-2019 o 16:19

Legionista Awatar Traper
    Ja polecam Ochrydę z całego serca. Byłem w lipcu i dawno żadne miejsce mnie tak mega pozytywnie nie zaskoczyło

W przyszłym tygodniu po drodze z Czarnogóry będę nocował w Sarajewie. Którą trasę i które bośniackie przejście graniczne najlepiej wybrać na powrot?

Klinton mam nadzieję, że nie za późno ;/
    Jeśli masz chwile czasu to przejedź przez Durmitor naprawdę kozackie widoki. Nie wiem jak jest z przejściami granicznymi, bo ja gdzieś miedzy Gacko (BiH) a Pluźine (MNE) nieświadomie przekroczyłem granice w górach. Osiągalne nawet autem takim jak Chevrolet Spark 1.0 o ile jak się kończy asfalt i zaczyna szuter nie zawracasz. Jak się skończył szuter a zaczęła droga z nawierzchnia coś jak świętokrzyskie gołoborze też nie zawracałem i tak to wyszło

A odnosząc się do wypowiedzi poprzedników, w skrócie:

- Ochryda nie zachwyciła mnie ani trochę - może przez pogodę

- północ Czarnogóry, Kotor i cała zatoka - wszystko na duży + zdecydowanie polecam

- północ Albanii i Południe Czarnogóry w jednym słowie - SYF
    Zdecydowanie odradzam i rozumiem osoby, które odwiedziły tylko Dures, Szengijn czy Szkodre i mówią później stanowcze nie dla całej Albanii

- południe Albanii zaczynając od Vlory - REWELACJA na plażowanie i wypoczynek
    Droga z Vlory do Sarandy to uczta dla oczu i solidne zmęczenie dla kierowcy. Ja byłem w okolicach Himare, pojechałem też do Ksamilu i naprawdę polecam. We wrześniu ludzi mało a pogoda i miejscówki kozackie. Posiłkowałem się miejscówkami od kobitki prowadzącej stronę albaniapopolsku.pl i faktycznie rzadko gdzie się zawiodłem. Polecam też w Himare noclegi u Velo - naprawdę rewelacyjne podejście do klienta i ceny niższe od Sielpi czy Okuninki

Gdyby ktoś chciał przekroczyć granicę Albańsko-Grecką po wizycie w Pardze lub na Lefkadzie to należy uważać, bo granica od 22 do 6 rano jest zamknięta. Pierwszy raz takie coś mnie spotkało. Bez większych konsekwencji typu spóźnienie na samolot ale to dobra lekcja na przyszłość, aby wcześniej sprawdzać.
    Ostatnio edytowane przez itakpowiem ; 19-09-2019 o 10:40

Legionista Awatar Balon1990
    Madagaskar...był ktoś z Was? Przymierzamy się do wyjazdu w 4 znajomych (dwie pary) w następnym roku i zbieramy powoli wszelkie potrzebne wskazówki i informacje.

Cytat Zamieszczone przez itakpowiem Zobacz posta
    Klinton mam nadzieję, że nie za późno ;/
    Jeśli masz chwile czasu to przejedź przez Durmitor naprawdę kozackie widoki. Nie wiem jak jest z przejściami granicznymi, bo ja gdzieś miedzy Gacko (BiH) a Pluźine (MNE) nieświadomie przekroczyłem granice w górach. Osiągalne nawet autem takim jak Chevrolet Spark 1.0 o ile jak się kończy asfalt i zaczyna szuter nie zawracasz. Jak się skończył szuter a zaczęła droga z nawierzchnia coś jak świętokrzyskie gołoborze też nie zawracałem i tak to wyszło

A odnosząc się do wypowiedzi poprzedników, w skrócie:

- Ochryda nie zachwyciła mnie ani trochę - może przez pogodę

- północ Czarnogóry, Kotor i cała zatoka - wszystko na duży + zdecydowanie polecam

- północ Albanii i Południe Czarnogóry w jednym słowie - SYF
    Zdecydowanie odradzam i rozumiem osoby, które odwiedziły tylko Dures, Szengijn czy Szkodre i mówią później stanowcze nie dla całej Albanii

- południe Albanii zaczynając od Vlory - REWELACJA na plażowanie i wypoczynek
    Droga z Vlory do Sarandy to uczta dla oczu i solidne zmęczenie dla kierowcy. Ja byłem w okolicach Himare, pojechałem też do Ksamilu i naprawdę polecam. We wrześniu ludzi mało a pogoda i miejscówki kozackie. Posiłkowałem się miejscówkami od kobitki prowadzącej stronę albaniapopolsku.pl i faktycznie rzadko gdzie się zawiodłem. Polecam też w Himare noclegi u Velo - naprawdę rewelacyjne podejście do klienta i ceny niższe od Sielpi czy Okuninki

Gdyby ktoś chciał przekroczyć granicę Albańsko-Grecką po wizycie w Pardze lub na Lefkadzie to należy uważać, bo granica od 22 do 6 rano jest zamknięta. Pierwszy raz takie coś mnie spotkało. Bez większych konsekwencji typu spóźnienie na samolot ale to dobra lekcja na przyszłość, aby wcześniej sprawdzać.
    Dzięki za odpowiedź. Niestety już za późno bowiem wczoraj wróciliśmy do Warszawy

Ostatecznie wracaliśmy z Sarajewa trasą przez Osijek, Budapeszt, Trnavę, Trencin, Czadcę, Cieszyn i dalej A1 i "Gierkówką". Polecam taką opcję na przejazd do Polski ze stolicy Bośni, ponieważ można na tym zaoszczędzić kilka zł przez brak konieczności kupowania czeskiej winiety. Kilometrowo i czasowo wychodzi mniej więcej podobnie, jak opcja powrotu przez Bratysławę i Brno.

Co do gór Durmitor, to przejechaliśmy je od Zabljaka do Pluzine. Wrażenia niesamowite! Zaraz za Pluzine jest przejście graniczne Scepan Polje i to pewnie o nim piszesz. Faktycznie droga po stronie bośniackiej to niezły test dla zawieszenia auta i nerwów kierowcy. Dodatkowo smaczku dodaje fakt, że zaraz za bośniacką bramką można dostrzec tabliczki z napisem ostrzegającym o minach na poboczach. Pełna egzotyka

Przez 10 dni udało nam się odwiedzić Split, Dubrownik, Zatokę Kotorską, góry Durmitor oraz Sarajewo. Przez kilka dni poplażowaliśmy też w chorwackiej Baska Voda i czarnogórskim Petrovac. Gdyby ktoś miał jakieś pytania odnośnie tego kierunku, to z chęcią na nie odpowiem.

Legionista Awatar Jaszcz
    Cisne sobie dziś na weekend do Wiednia, jakieś ciekawe doświadczenia co wiedzieć, co warto zrobić, gdzie jeść ? jak ktoś ma chwilę aby coś napisać to z góry dzięki
    "Bo dla Nas to jest coś więcej niż tylko MECZ.."

Legionista Awatar Stout
    Jak Wiedeń ,to pewny Seba może pomóc .
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Legionista Awatar Jaszcz
    Cytat Zamieszczone przez Stout Zobacz posta
    Jak Wiedeń ,to pewny Seba może pomóc .
    Wiem wiem, ale to krótki wypad, więc nie chciałem mu zawracać gitary

Legionista
    Przy dobrej pogodzie Wzgórze Kahlenberg
    Plus standardowo:
    1)Centrum ( warto wejść na wieżę katedry dla Panoramy). Całe Innerstadt wewnątrz Ringa to bardzo ładna dzielnica do spacerów. Gdzieś tam jeszcze są chyba ogrody Belwederu, już nie pamiętam dokładnie.
    2) Pałac i Ogrody Schonbrunn to punkt obowiązkowy.
    3) Prater
    4) Dla mnie ciekawym miejscem był też Parlament, który można zwiedzać z przewodnikiem. ale to było X lat temu, zanim przebudowali historyczną salę pamiętającą zabory i "naszych" posłów z Galicji

Nie wiem jak teraz, kiedyś warto było się przemieszczać metrem. Tanio i prawie wszędzie dojedziesz.

EDYTA: jeżeli nic się nie zmieniło to duże sklepy i centra handlowe zamykają się chyba w sobotę ok 14tej i zostają mniejsze punkty.
    Ostatnio edytowane przez emil83 ; 03-10-2019 o 14:13
    You'll take my life but I'll take yours too
    You'll fire your musket but I'll run you through
    So when you're waiting for the next attack
    You'd better stand there's no turning back.

Legionista Awatar Jaszcz
    Bardzo dziękuję Ci za konkretną odpowiedź

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Legionista Awatar e(L)egion
    Dla mnie w Wiedniu wystarczy wysiąść ze stacji metra Stephansplatz wyjśc na górę i pójść w jakimkolwiek kierunku aby się w tym mieście zakochać. Ilekroć tam jestem i widzę te wszystkie pałace zastanawiam się jakie tam musiały być w XIX wieku balangi. Mając takie "kwadraty" musiało się "dziać" Dodatkowo Pałac Schonbrunn ze swoim ogrodem i wzgórzem, a dla rozrywki Prater. Polecam też wsiąść w centrum w jakiś tramwaj i po prostu jechać. Mija się wtedy małe place czy uliczki, które umykają gdy jeździe sie metrem, a które mają po prostu swój klimat. Można wtedy sobie zawsze w takim miejscu wysiąść i połazić. Dodatkowo super działająca komunikacja miejska i tania miejscówka na zostawienie samochodu (P&R Erdberg) powoduje, że do tego miasta zawsze chętnie wracam.
    "I tak Legia panowie, i tak Legia mistrzem"

Legionista Awatar Rulkoś
    do zjedzenia w Wiedniu polecam żeberka w "xxl restaurant leopoldauer alm", miejsce na uboczu, ale warto wstąpić i na granicy austriacko-czeskiej zajechać do Mikulova na zakupy
    Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Twain

Legionista Awatar Jaszcz
    Dzięki za wszystkie informacje, większość zrobiona, fajne miejsce na mapie Europy ale przede wszystkim dla tych lubiących się w kulturze

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Legionista Awatar deszcz
    Pytanie do osób podróżujących do Lwowa. Czy transport z granicy w Medyce do Lwowa w nocy koło 1/2 będzie możliwy do ogarnięcia od ręki, czy lepiej zorganizować sobie kogoś kto już będzie czekał na nas? I jak wygląda sprawa transportu z Przemyśla na granicę w okolicach północy? Zostaje tylko taxa? Jaki to jest +/- koszt?
    Mówiła myśl, szanuj matkę, spełniaj marzenia,
    Kochaj życie jak wariat, wal w pysk jeśli trzeba,
    Podpal świat dla tej jednej - spal w cholerę,
    Słuchaj serca - dni na ziemi nie mamy za wiele.

Uprawnienia umieszczania postów