Strona 87 z 88 PierwszyPierwszy ... 3777838485868788 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,581 do 2,610 z 2631

Wątek: Przewodnik Po Europie i Świecie made by LFF

Legionista
    Wpadły mi tanie bilety do Ejlatu i lecę tam na cztery dni. Był ktoś i może powiedziec, czy jest tam co do roboty, czy jechac gdzieś dalej? Jeśli tak, to dokąd?

Z góry dzięki za odpowiedź

Legionista
    Jeśli mam na przesiadkę powiedzmy 2h i lot u tego samego przewoźnika, to:
    a) mam zagwarantowane, że zdążę
    b) nie mam gwarancji, że zdążę
    c) zależy od przewoźnika?

I jak to w praktyce wygląda na Stansted? Jakąś kontrola paszportowa dochodzi? 2h powinno starczyć?

Legionista
    Skoro lecisz z Modlina na Stansted to lecisz Ryanairem. Więc nic nie jest pewne, patrz ostatnie akcje z lotem do Salonik.
    Ale generalnie powinni Ci zagwarantować to że zdążysz. Albo puszczą Cie przodem w przypadku jakiegoś opóźnienia, albo zagwarantują najbliższy lot do wybranej destynacji w którym będą miejsca. Ryanair nie ma chyba żadnego code sharingu więc pewnie poczekasz na kolejne połączenie do miejsca docelowego. Jeśli masz bagaż nadany to w przypadku opóźnień najwyżej poczekasz na walizkę już na końcu podróży.
    W przypadku braku opóźnień jeśli masz podróż na jednym bilecie to przewoźnik wie, że Majkisek będzie się przesiadał i w innym wypadku nie wystawiłby Ci podróży na jednym bilecie. Albo zastrzegł że przesiadka jest na Twoje ryzyko.
    Co do kontroli paszportowej to na Stansted się nie przesiadałem, ale to chyba zależy od tego gdzie lecisz dalej (?)

Legionista Awatar midzi
    W Londynie 2h to luzik. W Azji trochę gorzej, ale tam jednak ilości pasażerów i bagaży raczej nie porównywalne.

Legionista
    Generalnie chce się dostać z Larnaca do Polski i zgadza się, jest to Ryanair. Bagaż tylko podręczny ale generalnie nie latam za często poza Schengen i nie bardzo się orientuję jak to wygląda, czasem tylko widzę jak z Modlina ludzie lecący do UK ustawiają się do jakiejś kontroli.

Reasumując, musiałoby się wydarzyć opóźnienie rzędu godzina w górę, żeby były problemy?

Legionista Awatar midzi
    Naprawde mała szansa żeby coś się działo. W Azji miałem 4 loty w ciągu 48h i czasem po 3h okienka i wyrabiałem się na wariata. W Londynie 2h to jeszcze kawy się napijesz

W styczniu ur. byłem na Stansted i na pewno szybsza odprawa niż na Luton gdzie bywało różnie. Realnie to w pół godziny już będzie po odprawie i możesz mieć godzinkę na duty free
    Ostatnio edytowane przez midzi ; 28-01-2019 o 12:30

Legionista
    Dzięki za opinię

Legionista Awatar midzi
    Tylko moje podejścia na wariata nie zawsze było akceptowane przez współtowarzyszy wypraw. Choć zdarzyło mi się już zdążyć na samolot, na który nie miałem prawa się wyrobić, bo na godzinę przed lotem docierałem dopiero do Osaki, a na lotnisko wbiegałem 15 minut przed odlotem

3 dni i 4 noce na Malcie w terminie 12-16 marca, z wynajętym autem

E: Proszę o kilka podpowiedzi:
    - zarezerwowana wcześniej baza wypadowa na cały pobyt, czy szukanie noclegów gdzie mi się spodoba danej chwili i zastanie noc? Czy w ostatniej chwili da się znaleźć godne warunki za rozsądne pieniądze?
    - zacząć do Malty czy jednak Gozo a później się stopniowo cofać w stronę lotniska?
    Ostatnio edytowane przez itakpowiem ; 30-01-2019 o 08:17

Legionisci.com Awatar Woytek
    Cytat Zamieszczone przez itakpowiem Zobacz posta
    3 dni i 4 noce na Malcie w terminie 12-16 marca, z wynajętym autem

E: Proszę o kilka podpowiedzi:
    - zarezerwowana wcześniej baza wypadowa na cały pobyt, czy szukanie noclegów gdzie mi się spodoba danej chwili i zastanie noc? Czy w ostatniej chwili da się znaleźć godne warunki za rozsądne pieniądze?
    - zacząć do Malty czy jednak Gozo a później się stopniowo cofać w stronę lotniska?
    Malta jest stosunkowo mała, weź nocleg w jednym miejscu i dojeżdżaj - nie ma sensu kombinowanie z noclegami.
    Gozo - pojedź z samego rana na prom i wróć wieczorem, zobaczysz wszystko co potrzeba

Cytat Zamieszczone przez Woytek Zobacz posta
    Malta jest stosunkowo mała, weź nocleg w jednym miejscu i dojeżdżaj - nie ma sensu kombinowanie z noclegami.
    Gozo - pojedź z samego rana na prom i wróć wieczorem, zobaczysz wszystko co potrzeba
    Zastanawiałem się, czy nie ruszyć prosto z lotniska (ląduje o 20) na Gozo i tam nie spędzić pierwszej nocy a następne już na Malcie. Plan niby niezły, ale to jest marzec, pogoda może być różna i czy nie bezpieczniej wycieczkę na Gozo i Comino zrobić, gdy za oknem pogoda wyda się zachęcająca.

Najchętniej bym zdecydował co i jak już po lądowaniu. Stąd też moje pytanie: "czy w ostatniej chwili da się znaleźć godne warunki za rozsądne pieniądze?"

Legionista Awatar Runi
    Latał ktoś z Londyn Stansted ( a zapewne latał) ?
    Mam opcję fajnego połączenia z 2h przesiadką właśnie tam. Pomijając inne czynniki( zewnętrzne wcześniejszego lotu) spokojnie powinienem się wyrobić? Czy poziom bałaganu, kolejek jest tam na tak sporym poziomie , że duże ryzyko?

Legionista Awatar Makrel
    Cytat Zamieszczone przez Runi Zobacz posta
    Mam opcję fajnego połączenia z 2h przesiadką właśnie tam. Pomijając inne czynniki( zewnętrzne wcześniejszego lotu) spokojnie powinienem się wyrobić? Czy poziom bałaganu, kolejek jest tam na tak sporym poziomie , że duże ryzyko?
    Byłem dwa tygodnie temu na Stansted. Powiem Ci, że dwie godziny to nie jest dużo czasu na warunki jakie tam panują, natomiast z drugiej strony, jak dobrze trafisz to jest to "kupa" czasu. Podczas mojego pobytu samo sprawdzanie dokumentów zajęło około godziny (takie kolejki były). Może napisz do mnie na pw to wszystko opowiem szczegółowo, bo tutaj nie ma co zaśmiecać tematu.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Runi Zobacz posta
    Dosłownie dwa posty niżej jest to samo pytanie

Legionista Awatar klinton
    Chcemy z Żoną wybrać się w sobotę do Kampinoskiego Parku Narodowego. Może ktoś poleci jakiś przyjemny szlak lub okolicę na popołudniowy spacer?

Legionista Awatar BlackAdder
    Podjedź pod Muzeum Palmiry i zrób trójkącik czerwony (do Wierszy - zacny cmentarz partyzancki) - żółty - zielony, jakieś 3h marszu.

Jak nie dasz rady to idź czerwonym do Wierszy ile dasz radę i wróć.

Pzdr.
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Cytat Zamieszczone przez klinton Zobacz posta
    Chcemy z Żoną wybrać się w sobotę do Kampinoskiego Parku Narodowego. Może ktoś poleci jakiś przyjemny szlak lub okolicę na popołudniowy spacer?
    Z PKS roztoka do Zamczyska, potem do Sosny Powstańców i zielonym z powrotem.
    https://upload.wikimedia.org/wikiped...pa_szlaków.png

Legionista Awatar Balon1990
    Jakieś fajne miejscówki w Pradze ktoś poleci (najlepiej te o których w setkach przewodników nie ma nic wspomniane), z miła chęcią przygarne jeszcze informacje o jakiś dobrych knajpach . Lepiej mieć korony czy eurasy?

Legionista Awatar klinton
    Dzięki za propozycje

Legionista Awatar JTH
    Cytat Zamieszczone przez Balon1990 Zobacz posta
    Jakieś fajne miejscówki w Pradze ktoś poleci (najlepiej te o których w setkach przewodników nie ma nic wspomniane), z miła chęcią przygarne jeszcze informacje o jakiś dobrych knajpach . Lepiej mieć korony czy eurasy?
    Wejdź na YT i wpisz „Honest Guide”. To anglojęzyczny kanał gościa z Pragi, który pokazuje naprawdę klimatyczne i niecodzienne miejsca w stolicy pepików. Każdy znajdzie coś dla siebie

Legionista Awatar PeCe
    Nie mam czasu pisać elaboratów, ale gdyby ktoś potrzebował informacji na temat Meksyku to niech da znać Właśnie wróciłem z Mexico City i małej objazdówki po stanach Puebla i Guerrero

www.nsa.net.pl Niezależne Stronnictwo Akademickie

Podróżował może ktoś ostatnio do Lwowa? Jak najlepiej tam się teraz dostać. Głównie chodzi mi o to, żeby nie stać na granicy.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez ZwykłyCzłowiek Zobacz posta
    Podróżował może ktoś ostatnio do Lwowa? Jak najlepiej tam się teraz dostać. Głównie chodzi mi o to, żeby nie stać na granicy.
    Polecam pojechać do Medyki samochodem, zostawić tam samochód na jakimś parkingu, granice przejść pieszo. Następnie wziąć Marszutkę lub Taxi do Lwowa, taxi będzie kosztować jakieś 100-150 zł, marszutka (busik) jakieś max 10 zł

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez ZwykłyCzłowiek Zobacz posta
    Nie polecam samochodem. Stałem kilka godzin, bo spodobał im się mój telefon . Długa historia , błędnie zrozumieli kilka zdań i fartownie przejechałem.Medyka.
    I pytał dramatycznie , ,,jak to możliwe, żeby miasto stracić równie łatwo jak odrąbaną kończynę ?,, Niemcy – pisał już w wolnej Polsce w ,,Tygodniku Powszechnym ,, podtrzymują pamięć historyczną , a u nas w pismach takich jak ,,Newsweek,, , ,,Wprost,, , ,,Polityka,, nic, głucho , jakby nam tę pamięć nagle odrąbano ,,. I dalej : ,, Boli mnie zapomnienie. Opanował mnie jakiś smętek żałoby po tym mieście , o którym mówiło się ,,Leopolis semper fidelis ,,

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez ALESSO Zobacz posta
    Polecam pojechać do Medyki samochodem, zostawić tam samochód na jakimś parkingu, granice przejść pieszo. Następnie wziąć Marszutkę lub Taxi do Lwowa, taxi będzie kosztować jakieś 100-150 zł, marszutka (busik) jakieś max 10 zł
    Zajebisty pomysł z tą taxa i 4 godziną jazdą do Medyki. Z Warszawy masz loty bezpośrednie za grosze.

Może ktoś polecić jakiś sensowny hotel w Barcelonie. Najlepiej blisko metra. Oczywiście w sensownej cenie czyli max. 100-110 ojro za dobę.( 2 osoby dorosłe plus 5 letnie dziecko).

Legionista Awatar Jaszcz
    Z racji tego co się wczoraj wydarzyło, szukam czegoś na majówkę. Padło na Mazury/Podlasie. Szukam jakiegoś domku na małą bądź większą grupę osób. Jakieś jeziorko, rzeka, kajaki te sprawy. Może być bliżej miasta lub totalne odludzie (nawet lepiej chyba). Z góry dzięki za każdy namiar

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
    "Bo dla Nas to jest coś więcej niż tylko MECZ.."

Legionista Awatar Szawar
    http://www.siedliskorozynsk.fajnewczasy.com/

Na chilloucie odludzie, cisza, spokój, domki, jeziorko. Między Orzyszem, a Ełkiem, godzinę do Giżycka.
    04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

Legionista Awatar Jaszcz
    Cytat Zamieszczone przez Szawar Zobacz posta
    http://www.siedliskorozynsk.fajnewczasy.com/

Na chilloucie odludzie, cisza, spokój, domki, jeziorko. Między Orzyszem, a Ełkiem, godzinę do Giżycka.
    Bardzo dziękuję za namiar

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
    "Bo dla Nas to jest coś więcej niż tylko MECZ.."

Legionista
    http://www.agrotaube.pl/

polecam szczególnie opcje z wyżywieniem, ciężko od stołu wstać. 10km od Biskupca, niecała godzinka do Olsztyna lub Mrągowa.

Uprawnienia umieszczania postów