Strona 86 z 86 PierwszyPierwszy ... 36768283848586
Pokaż wyniki od 2,551 do 2,569 z 2569

Wątek: Przewodnik Po Europie i Świecie made by LFF

Legionista
    Jest jakaś seksowniejsza opcja dotarcia do czeskiej Pragi poza Flixbusem?

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Majkisek Zobacz posta
    Jest jakaś seksowniejsza opcja dotarcia do czeskiej Pragi poza Flixbusem?
    Ach ta autokorekta

Nie wiem co jest nie tak akurat w Twoim przypadku z Flixbusem, ale jeśli coś to można próbować na blablacar, tylko może być problem ze sztywnym dopasowaniem dat. Jest jeszcze pociąg, można pokombinować z połączeniami żeby nie wyszło drogo.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Mrugs Zobacz posta
    Ach ta autokorekta

Nie wiem co jest nie tak akurat w Twoim przypadku z Flixbusem, ale jeśli coś to można próbować na blablacar, tylko może być problem ze sztywnym dopasowaniem dat. Jest jeszcze pociąg, można pokombinować z połączeniami żeby nie wyszło drogo.

Dzięki za zwrócenie uwagi
    No flixbus jedzie długo, a ja nie znoszę jazdy autobusami. Połączenia kolejowe są z kolei drogie. Słyszałem jednak, że PKP Intercity ma jakąś pulę tańszych biletów m.in. do Pragi właśnie w liczbie...3. Jako, że myślałem o okresie sylwestrowym to pewnie oznacza to czatowanie na centralnym w nocy, żeby je dostać
    A co masz na myśli mówiąc by pokombinować z pociągami? Do granicy, tam pieszo i znowu od granicy w pociąg?

Legionista
    Trzeba poszukać, widzę, że pociągi do Pragi jadą przez Bohumin, a tam jest się dostać dość łatwo.
    Czeskie koleje mają masę naprawdę fajnych zniżek, podróż w 3 osoby to już bilet grupowy u nich to się zwie "skupinka" i jest jakieś 20% tańszy.
    Poszukaj na czeskich stronach biletów właśnie do Bouhimna, Zebrzydowic, może coś fajnego do Katowic się trafi, a po naszej stronie już się jakoś dostaniesz, niestety trzeba kombinować.
    BTW długość podróży pociągiem to minimum 8h, ile teraz jedzie bus? Jechałem dawno temu jak jeszcze nie było S8 i faktycznie się dłużyło teraz chyba powinno być już szybciej.

Legionista
    Teoretycznie wg rozkładu 9:30-10h. Ale jeśli będzie sroga zima to boje się, że się wydłuży. Poza tym powrót w nowy rok...
    Poszukam na czeskich, dobry pomysł. Dzięki

Legionista Awatar świrek88
    @Zbinky - rzuć proszę okiem na priv w wolnej chwili

Legionista Awatar zbinky
    Cytat Zamieszczone przez świrek88 Zobacz posta
    @Zbinky - rzuć proszę okiem na priv w wolnej chwili
    AAAAA zapomniałem! Przepraszam!
    Podrzuć proszę na pw adres mailowy - za chwilę dostaniesz oferty

pozdrowienia

Legionista Awatar Peer
    Leciał ktoś w grudniu Ryanairem?
    Podobno właśnie od grudnia, w związku z nową polityką bagażową, mają bardziej restrykcyjnie do tego podchodzić.
    Sprawdzał już ktoś, jak wygląda sytuacja?

Bagaż podręczny darmowy:

Wszyscy pasażerowie mają prawo zabrać ze sobą 1 małą osobistą torbę, która musi zmieścić się pod siedzeniem przed Tobą (40 cm x 20 cm x 25 cm). Przykłady obejmują torebkę, torbę na laptopa i mały plecak.

lub, wykupujesz wejście na pokład priorytetowe i możesz wnieść dwie sztuki bagażu: 1. - jw., 2. (nie przekraczająca 10 kg i o wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm).

Natomiast jeśli masz na myśli czy bardziej restrykcyjnie sprawdzają rozmiary/wagę tych bagaży, to nie. Leciałem 2x w zeszłym tygodniu i nie zauważyłem żadnego ważenia/mierzenia/konieczności wkładania w tę "ramkę" metalową.

E: koszt priorytetu 40zl, od któregoś stycznia bedzie 100 "z hakiem"

Legionista Awatar Peer
    Cytat Zamieszczone przez Przemo85 Zobacz posta
    Bagaż podręczny darmowy:

Wszyscy pasażerowie mają prawo zabrać ze sobą 1 małą osobistą torbę, która musi zmieścić się pod siedzeniem przed Tobą (40 cm x 20 cm x 25 cm). Przykłady obejmują torebkę, torbę na laptopa i mały plecak.

lub, wykupujesz wejście na pokład priorytetowe i możesz wnieść dwie sztuki bagażu: 1. - jw., 2. (nie przekraczająca 10 kg i o wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm).

Natomiast jeśli masz na myśli czy bardziej restrykcyjnie sprawdzają rozmiary/wagę tych bagaży, to nie. Leciałem 2x w zeszłym tygodniu i nie zauważyłem żadnego ważenia/mierzenia/konieczności wkładania w tę "ramkę" metalową.

E: koszt priorytetu 40zl, od któregoś stycznia bedzie 100 "z hakiem"
    Chodziło mi właśnie, czy prują się do wymiarów bagażu, bo będę miał trochę za duży. Dzięki za odpowiedź.

Prośba o kontakt kogoś, kto był na Teneryfie i wjeżdżał na Teide. Mam jedno pytanie.
    Ostatnio edytowane przez Peer ; 13-12-2018 o 11:07

Legionista
    @Zbinky rzuć okiem na pw w wolnej chwili.

Legionista Awatar startowiec55
    Czy ktoś z forumowiczów na przestrzeni powiedzmy ostatnich dwóch lat był na Filipinach ?

Kilka porad potrzebuję
    "Jestem KIBOLEM- nie ważne co o mnie powiedzą, jestem człowiekiem z pasją."

Legionista Awatar deszcz
    Cytat Zamieszczone przez startowiec55 Zobacz posta
    Czy ktoś z forumowiczów na przestrzeni powiedzmy ostatnich dwóch lat był na Filipinach ?

Kilka porad potrzebuję
    Poszedł priv.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
    Mówiła myśl, szanuj matkę, spełniaj marzenia,
    Kochaj życie jak wariat, wal w pysk jeśli trzeba,
    Podpal świat dla tej jednej - spal w cholerę,
    Słuchaj serca - dni na ziemi nie mamy za wiele.

Mam pytanie odnośnie usługi Wizz Priority.

Po dodaniu tej opcji, pod nazwiskiem wyświetla się
    1 × WIZZ Priority + 1 mała torba
    1 × Bezpłatny bagaż podręczny (40 x 30 x 20 cm)

W regulaminie jest:
    Od 1 listopada wszyscy pasażerowie będą mogli zabrać ze sobą na pokład jedną bezpłatną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm, którą należy umieścić pod fotelem przed sobą.
    Pasażerowie, którzy wykupili usługę WIZZ Priority, będą mogli zabrać dodatkową podręczną walizkę na kółkach o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 23 cm.
    Dodatkowo Wizz Air wprowadza nowy typ bagażu rejestrowanego o wadze 10 kg, oprócz już dostępnych opcji 20 i 32 kg.

Czyli jak dobrze rozumiem, mogę zabrać dwa bagaże jeden 40x30x20 i drugi 55 x 40 x 23 cm ??
    Ostatnio edytowane przez itakpowiem ; 06-01-2019 o 13:06

Legionisci.com Awatar Woytek
    Cytat Zamieszczone przez itakpowiem Zobacz posta
    Mam pytanie odnośnie usługi Wizz Priority.

Po dodaniu tej opcji, pod nazwiskiem wyświetla się
    1 × WIZZ Priority + 1 mała torba
    1 × Bezpłatny bagaż podręczny (40 x 30 x 20 cm)

Czyli jak dobrze rozumiem, mogę zabrać dwa bagaże jeden 40x30x20 i drugi 55 x 40 x 23 cm ??
    tak. tak samo to działa aktualnie w ryanair.

Legionista Awatar Runi
    Panowie na Teneryfie są standardowe gniazdka?

Legionista Awatar Adis
    Tak, standardowe.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Peer Zobacz posta
    Chodziło mi właśnie, czy prują się do wymiarów bagażu, bo będę miał trochę za duży. Dzięki za odpowiedź.
    Tak tylko nadmienię, że wczoraj byłem świadkiem jak pewną grażynę cofnęli z powodu zbyt dużego małego podręcznego (była bez priorytetu). Oczywiście grażka zrobiła awanturę ale szybko ją spacyfikowali grożąc telefonem na policję
    Także no niestety, żeby mieć spokój, to ów priorytet dokupić trzeba, przez co Ryan nie robi się już taki tani :/

Legionista
    Jeśli ktoś wybiera się do Indii, to napisałem kilka tekstów o tym kraju, ostatnim miejscu, które odwiedziliśmy podczas naszej długiej podróży. I jeśli macie jakieś pytania, to śmiało

http://www.gdzieindziej.eu/2019/01/jak-zwiedzac-indie/
    Mój blog o podróżach - www.gdzieindziej.eu

Uprawnienia umieszczania postów