Strona 82 z 86 PierwszyPierwszy ... 3272787980818283848586 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,431 do 2,460 z 2557

Wątek: Przewodnik Po Europie i Świecie made by LFF

Cytat Zamieszczone przez dz1916 Zobacz posta
    mikkocz, również poleciłbym Kretę, jeśli jesteście nastawieni na samochód i zwiedzanie, to też fajnie, bo możecie dojechać na piękne plaże, jak np. Elafonisi czy Falasarna. Jednak koniecznie trzeba zobaczyć Lagunę Balos, a tam nie ma dojazdu samochodem (tylko wycieczki) plus blisko jest na sąsiednią wyspę Santorini gdzie pływają promy, a to w trakcie podróży poślubnej może być ciekawą opcją - białe domki, romantycznie, te sprawy (...)
    Da się tam wjechać każdym autem bez problemu

Legionista Awatar startowiec55
    @zbinky - priv!

Ja wróciłem z Rzymu. Jak ktoś jakieś pytanie, to priv
    "Jestem KIBOLEM- nie ważne co o mnie powiedzą, jestem człowiekiem z pasją."

Legionista
    Jakby ktoś się wybierał do Kambodży, to służę pomocą. Właśnie kończymy miesięczny pobyt i ruszamy dalej do Wietnamu. Sporo tekstów jest już na stronie, polecam głównie ten o Angkor Wat, bo miejsce konkretne!
    http://www.gdzieindziej.eu/2018/06/a...at-zwiedzanie/
    Mój blog o podróżach - www.gdzieindziej.eu

Legionista Awatar deszcz
    Cytat Zamieszczone przez Oli_choto Zobacz posta
    Jakby ktoś się wybierał do Kambodży, to służę pomocą. Właśnie kończymy miesięczny pobyt i ruszamy dalej do Wietnamu. Sporo tekstów jest już na stronie, polecam głównie ten o Angkor Wat, bo miejsce konkretne!
    http://www.gdzieindziej.eu/2018/06/a...at-zwiedzanie/
    Do Kambodży nie, ale jak skończysz trip po Wietnamie to możesz coś skrobnąć.
    Jak ktoś był też na szybko w Pekinie i ma jakieś tricki na szybki tour to niech podbije na priv.
    Mówiła myśl, szanuj matkę, spełniaj marzenia,
    Kochaj życie jak wariat, wal w pysk jeśli trzeba,
    Podpal świat dla tej jednej - spal w cholerę,
    Słuchaj serca - dni na ziemi nie mamy za wiele.

Legionista Awatar Cavior
    Widze ze ogarnales Wietnam liniami Air China z miedzyladowaniem w Pekinie W kwietniu poleciałem tak na prawie 3 tyg, wiec jak masz jakies pytania to wal.

Legionista
    Ja w Pekinie miałem międzylądowanie w drodze do Australii. Można lajtowo wyskoczyć na miasto, pozwolenie na pobyt wydają na lotnisku. My z racji pogody wiele nie zwiedzaliśmy, ale może przyda Ci się nieco informacji: http://www.gdzieindziej.eu/2018/01/p...za-tymczasowa/

A w Wietnamie jesteśmy od paru godzin, póki co jednoznacznie pozytywnie. Prawie cały Mundial tutaj spędzimy, ale też planujemy zwiedzać. Pozdrawiam
    Mój blog o podróżach - www.gdzieindziej.eu

Legionista
    Jeśli ktoś ma konto na flyforfree forum to prośba o głos w konkursie na relacje z podróży. Moja relacja to "Nepal - czyli treking nie taki straszny"

https://www.fly4free.pl/forum/viewto...f=215&t=129746

Legionista Awatar Balon1990
    Zbinky albo inni wyjadacze. Co doradzilibyście na drugą połowę października, któraś z wysp kanaryjskich czy może Cypr. Tak,żeby kobieta skorzystała jeszcze ze słońca i żeby pośmigać gdzieś autem przez 2-3 dni po bliższej i dalszej okolicy, zobaczyć jakieś ciekawe widoki, które nie koniecznie są w przewodnikach. A może jakiś inny kierunek?

Czy na wyspach kanaryjskich imprezownie w październiku działają normalnie czy to już jest po sezonie?

Legionisci.com Awatar Woytek
    Cytat Zamieszczone przez Balon1990 Zobacz posta
    Zbinky albo inni wyjadacze. Co doradzilibyście na drugą połowę października, któraś z wysp kanaryjskich czy może Cypr. Tak,żeby kobieta skorzystała jeszcze ze słońca i żeby pośmigać gdzieś autem przez 2-3 dni po bliższej i dalszej okolicy, zobaczyć jakieś ciekawe widoki, które nie koniecznie są w przewodnikach. A może jakiś inny kierunek?
    To ja może krótko. Cypr (Ayia Napa) w pierwszej połowie listopada 2017 prezentował się tak

Legionista Awatar Alek
    Miałem podobny dylemat właśnie na październikowa podróż poślubna. I myślałem najpierw o Kanarach, a później o Cyprze. Ale kiedy przeglądałem hotele na wypad 7-dniowy żaden aż tak do mnie nie przemówił ( mój budżet to maks 6k za dwie osoby). Zacząłem przeglądać Cypr i jak zerknalem na jeden z tamtejszych hoteli 5* w dodatku znajdujący obok najpiękniejszej plaży na Cyprze nawet dalej się nie zastanawiałem tylko zamówiłem
    A temperatura wody, czy powietrza o tej porze wyzsza niż na Kanarach ( w zależności też która ich wyspa ).
    Jak chcesz napisz na pw i podam Ci który hotel mi się akurat spodobał.

ps: właśnie do okolic Ayia Napa się wybieramy.
    W sprawach związanych z T-Mobile ( dla firm ) służę pomocą.

Legionista Awatar zbinky
    No cóż.
    Pozostaje mi tylko przytaknąć szanownym przedmówcom bo mają 100% racji.
    P.S.1 Alek - mamy dla Ciebie coś fajnego na podróż Ale to bliżej wylotu ogarniemy
    P.S 2 - Woytek - To fotka Twojego autorstwa?????

Legionisci.com Awatar Woytek
    Cytat Zamieszczone przez zbinky Zobacz posta
    P.S 2 - Woytek - To fotka Twojego autorstwa?????
    tak

Legionista Awatar zbinky
    Cytat Zamieszczone przez Woytek Zobacz posta
    tak
    Genialna

Legionista Awatar e(L)egion
    Panowie szybkie pytanie. Czy na Słowacji policja sprawdza wyposażenie samochodu i czepia się jak nie ma elementów, które u nich są wymagane? Wiem że jest konwencja wiedeńska i teoretycznie ona załatwia sprawę, ale myślę, że na jakimś polu to z policjantem trudno o tym rozmawiać. Zacząłem teraz o tym czytać i kurde nie mam apteczki (tak wypasionej jakiej oni wymagają), linki holowniczej, zapasowego kompletu żarówek i bezpieczników, a koszulkę odblaskową mam tylko dla kierowcy, a nie dla reszty pasażerów. Niby to lepiej mieć niż nie mieć ale bez jaj. W Polsce się to prawie nie przydaje, a kupować cały ten majdan na dwa przejazdy w roku...
    "I tak Legia panowie, i tak Legia mistrzem"

Legionista
    Już wiele razy się nad tym zastanawiałem jadać przez Słowację, tez nigdy nie miałem wszystkiego co wymagają. Słowacy mają to do siebie że raczej nie zatrzymują do rutynowej kontroli, więc jeśli będziesz trzymać się przepisów to nie musisz się obawiać kontroli. Chociaż jeśli miałbym coś poradzić to odblaski warto mieć.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez e(L)egion Zobacz posta
    Panowie szybkie pytanie. Czy na Słowacji policja sprawdza wyposażenie samochodu i czepia się jak nie ma elementów, które u nich są wymagane? Wiem że jest konwencja wiedeńska i teoretycznie ona załatwia sprawę, ale myślę, że na jakimś polu to z policjantem trudno o tym rozmawiać. Zacząłem teraz o tym czytać i kurde nie mam apteczki (tak wypasionej jakiej oni wymagają), linki holowniczej, zapasowego kompletu żarówek i bezpieczników, a koszulkę odblaskową mam tylko dla kierowcy, a nie dla reszty pasażerów. Niby to lepiej mieć niż nie mieć ale bez jaj. W Polsce się to prawie nie przydaje, a kupować cały ten majdan na dwa przejazdy w roku...
    Cały majdan zamknie się w kwocie 100 zł
    Żarówki dla świętego spokoju mogą się przydać. Zestaw do starszego samochody z H4 lub H7 + bezpieczniki to ok 30 zł
    Dobra linka 2,5T, to następne 30 zł
    3 kamizelki 15 zł
    Apteczka DIN 13164-B 25 zł
    To z pewnością są rzeczy, które mogą się przydać.

Legionista Awatar klinton
    Zakup, co trzeba, aby mieć spokój. Policja na Słowacji (i w ogóle za granicą) w stosunku do obcokrajowców potrafi być niezwykle drobiazgowa, co może zwiastować problemy w wypadku braku czegoś z obowiązkowego wyposażenia.

Mam pytanie w podobnej kwestii. Czy faktycznie przy kontroli poza granicami Polski są wymagane upoważnienia podbite przez PZM w przypadku jazdy nie swoim (lub leasingowanym) autem?

Legionista
    Ja w takich przypadkach zabieram upoważnienia notarialne w j. angielskim.
    Korzystałem z tego na Ukrainie i przy wjeździe do Mołdawii.

Poszukiwane namiary na sprawdzone noclegi (dla 2 osób) nad Adriatykiem w Dalmacji (najlepiej szeroko pojęte okolicy Makarskiej)

spec okienny Awatar meraś
    małe pytanie, kupować teraz kilka dni na południu europy - 1 tydzień sierpnia ( najpewniej Grecja ) czy czekać na lasty ?
    ( aktualne lasty chodzą drożej niż w wybranym terminie )
    bałagan i porządek to tylko liczby...

Legionista
    Zbinky wysłałem ci priv.

Legionista Awatar startowiec55
    @meraś - niestety z doświadczenia wiem, że lasty w okresie końcówka lipca - połowa września wychodzą gorzej. Oczywiście to nie jest reguła, ale dwa lata z rzędu już się na tym przejechałem...
    "Jestem KIBOLEM- nie ważne co o mnie powiedzą, jestem człowiekiem z pasją."

Legionista Awatar zbinky
    Cytat Zamieszczone przez Mustado Zobacz posta
    Zbinky wysłałem ci priv.
    Tak wiem, dziękuję - jeszcze dzisiaj podeślę co mam najlepszego

pozdrowienia

Za kilka dni ruszam autem do Włoch. Na początek kilka dni w Dolomitach. Czy ktoś z Forumowiczów jechał w tamten reojon Italii z Warszawy? Którą trasą lepiej będzie tam się dostać: Monachium-Inssbruck czy może Czechy-Wiedeń-Lienz?

Legionista Awatar Traper
    A gdzie dokładnie ruszasz? Ja jechałem trasą przez Monachium i było jak najbardziej okej, więc mogę polecić. Jadąc przez Wiedeń weź pod uwagę, że możesz wjechać w godziny szczytu i podróż wydłuży Ci się o 2 godziny

Cytat Zamieszczone przez Traper Zobacz posta
    A gdzie dokładnie ruszasz? Ja jechałem trasą przez Monachium i było jak najbardziej okej, więc mogę polecić. Jadąc przez Wiedeń weź pod uwagę, że możesz wjechać w godziny szczytu i podróż wydłuży Ci się o 2 godziny
    Jadę w okolice Cortiny (Alleghe). Wyjazd w piątek wieczorem, więc godziny szczytu raczej mi nie grożą. Chciałbym też uniknąć opłaty za przejazd przełęczą Brenner. Co do Monachium to naczytałem się o legendarnych korkach w jego okolicy.

Legionista Awatar Traper
    To ja bym jechał przez Wiedeń

Legionista
    A po jakim czasie wracasz? Policz sobie czy opłaca Ci się kupować winiety w Czechach jeśli nie obrobisz się w 10dni to 17,5EUR za winietę, a autostrada w okolicach Brna przez którą zakładam, że pojedziesz to coś jak nasza stara A4, generalnie Czechy staram się omijać.
    Ja osobiście wole trasę przez Monachium. Jechałem w Dolomity kilka razy i poza pierwszym frycowym i jazdą przez Wiedeń zawsze jadę przez Monachium tym bardziej po otwarciu S8.
    Brenner kosztuję 8EUR a droga urokliwa.

Cytat Zamieszczone przez Mrugs Zobacz posta
    A po jakim czasie wracasz? Policz sobie czy opłaca Ci się kupować winiety w Czechach jeśli nie obrobisz się w 10dni to 17,5EUR za winietę, a autostrada w okolicach Brna przez którą zakładam, że pojedziesz to coś jak nasza stara A4, generalnie Czechy staram się omijać.
    Ja osobiście wole trasę przez Monachium. Jechałem w Dolomity kilka razy i poza pierwszym frycowym i jazdą przez Wiedeń zawsze jadę przez Monachium tym bardziej po otwarciu S8.
    Brenner kosztuję 8EUR a droga urokliwa.
    Powrót po 14 dniach. Fakt, że jadąc przez Monachium nie muszę martwić się czeską winietką, ale z drugiej strony winieta w Austrii + przejazd przez Brenner wychodzi cenowo niemal tak samo, jak przejazd przez Czechy. Z tym, że droga przez Brno i Wiedeń jest krótsza o ok. 200 km. Sam już nie wiem, jaką opcję wybrać

A jak to jest z ringiem Monachium i przełęczą Brenner? Faktycznie są tam takie korki, jak ludzie opisują?

Legionista
    A atostrada w okolicy Brna to nie została ostatnimi czasy wyremontowana przypadkiem?
    You'll take my life but I'll take yours too
    You'll fire your musket but I'll run you through
    So when you're waiting for the next attack
    You'd better stand there's no turning back.

Uprawnienia umieszczania postów