Strona 81 z 81 PierwszyPierwszy ... 31717778798081
Pokaż wyniki od 2,401 do 2,426 z 2426

Wątek: Przewodnik Po Europie i Świecie made by LFF

Legionista Awatar BlackAdder
    @Kusza albo @Kawa, bo mi się myli, zakupiłeś już konkretną kurtkę na działkę? Bo maj idzie
    Ostatnio edytowane przez BlackAdder ; 27-04-2018 o 12:43
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Legionista Awatar zbinky
    Cytat Zamieszczone przez startowiec55 Zobacz posta
    Czy któryś z szanownych forumowiczów będzie sie wybierał wkrótce do Tajlandii ? Prośba o priv.
    Może nie wkrótce - na początku listopada

Panowie, mam nietypową sprawę. Wiem, że część z Was ma kontakty w Holandii, to może będziecie w stanie pomóc.
    A mianowicie - wiecie może, czy w Amsterdamie jest jakaś polska (najlepiej Legijna) knajpka, w której mógłbym obejrzeć finał pucharu Polski?

Legionista Awatar zbinky
    Wpadło trochę ciekawych ofert na maj - na przykład Ibiza w all inclusive za nieco ponad 1300 zł/os.
    Sporo Grecji w fajnych cenach - gdyby ktoś miał ochotę zapraszam do kontaktu

pozdro!

Legionista Awatar Kusza
    Cytat Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta
    @Kusza albo @Kawa, bo mi się myli, zakupiłeś już konkretną kurtkę na działkę? Bo maj idzie
    Hmmm, może byłem pijany, ale nie kojarzę nic o kurtce na działkę...
    Albo to już nie te lata po prostu
    ...Trzech setek armat ryczy kanonada,
    Zda się pod trupem ziemia się rozpęknie, —
    O dziecko polskie, za Twojego dziada,
    Który tam zginął, niech Twe serce klęknie,
    O dziecko polskie, święć się krwi szkarłatem
    I wołaj: Wolność! I bij w kratę lochów,
    Bo jeśli Bóg jest nad tym podłym światem,
    Toś ty zbawione przez Wolę i Grochów...

Nieważne, grunt, że maj póki co z pogodą dopisuje
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

Legionista
    Szukam porad na temat Grecji. Wybieramy się w pierwszej połowie września. Główny nacisk będzie położony na zwiedzanie. Oczywiście jakieś morze w okolicy też się przyda ;]
    Ze względu na bliskość Aten i Meteorów ja optuje za Riwierą olimpijską. Może jednak są jakieś ciekawsze miejsca. To pierwszy raz w Grecji
    I plan to live forever or die trying

Legionista
    Moja rada jest taka, że na zwiedzanie bym wybrał listopad

W Atenach może być we wrześniu szalenie gorąco + człowiek na człowieku. Ja byłem tam właśnie w listopadzie i bardzo polecam ten okres (i tak wszystkie zabytki są czynne do 15, więc krótki dzień nie przeszkadza). Natomiast wrzesień powinien być świetny na plażowanie (ja byłem w lipcu Sithonia + Meteory właśnie, to wytrzymać się nie dało).

Legionista Awatar sergie
    Cytat Zamieszczone przez Majkisek Zobacz posta

W Atenach może być we wrześniu szalenie gorąco + człowiek na człowieku.
    Dokładnie - jak masz opcje się wstrzymać i pojechać chociażby w październiku to będzie dużo luźniej a pogoda dalej piękna i dużo słonca

Legionista
    Super. Dziękuję za odpowiedzi. Na październik spokojnie mogę przełożyć
    I plan to live forever or die trying

Planujemy z narzeczoną podróż poślubną we wrześniu i nie mogę się zdecydować czy wybrać Teneryfę (Santa Cruz de Tenerife), czy Sardynię (Cagliari). Zdecydowanie nastawieni jesteśmy na zwiedzanie (wypożyczamy samochód) i chłonięcie miejscowej atmosfery, na plażowanie chcemy poświęcić maksymalnie 2-3 dni. Macie jakieś spostrzeżenia? Które z ww. miejsc polecacie?

Teneryfa generalnie jest w pytę i każdy znajdzie tam coś dla siebie. Na Sardynii nie byłem, ale z tego co kojarzę, tam swego czasu konkretna dżuma była i nie ma nic oprócz pasterzy kóz i plaż. Jak się mylę, niech mnie ktoś poprawi, to i sam skorzystam

Legionista Awatar zbinky
    Na poniedziałek mam Kenię za 1999 zł/os
    9 nocy w 4* hotelu z all inclusive. Pełny pakiet - przeloty, transfery, ubezpieczenie etc.......
    jakby ktoś szukał taniej egzotyki to zapraszam

Legionista Awatar Alek
    Cytat Zamieszczone przez zbinky Zobacz posta
    Na poniedziałek mam Kenię za 1999 zł/os
    9 nocy w 4* hotelu z all inclusive. Pełny pakiet - przeloty, transfery, ubezpieczenie etc.......
    jakby ktoś szukał taniej egzotyki to zapraszam
    Ostatnio się mocno zdziwiłem, bo Madagaskar był za ok. 5000,- na 8 dni w all za dwoje.

Swoją drogą potaniało trochę na laście, tydzień temu patrzyłem Kos hotel **** all i wychodziło za 3,5-3,6k za dwoje z ubezp. Kilkaset złotych mniej, niz przed rokiem.
    W sprawach związanych z T-Mobile ( dla firm ) służę pomocą.

Legionista Awatar Peer
    Był ktoś w Czarnogórze?

Legionista
    Wiele osób.
    Pisz co ciebie interesuje

Legionista Awatar startowiec55
    Pytałem o Tajlandię, pomogliście, skorzystałem z rad. Tym razem wybór padł na Filipiny. Ktoś był w ostatnich latach? Prośba o priv.
    "Jestem KIBOLEM- nie ważne co o mnie powiedzą, jestem człowiekiem z pasją."

Legionista Awatar Rawo
    Cytat Zamieszczone przez mikkocz Zobacz posta
    Planujemy z narzeczoną podróż poślubną we wrześniu i nie mogę się zdecydować czy wybrać Teneryfę (Santa Cruz de Tenerife), czy Sardynię (Cagliari). Zdecydowanie nastawieni jesteśmy na zwiedzanie (wypożyczamy samochód) i chłonięcie miejscowej atmosfery, na plażowanie chcemy poświęcić maksymalnie 2-3 dni. Macie jakieś spostrzeżenia? Które z ww. miejsc polecacie?
    proponuję Sycylię jeżeli chodzi o takie tematy lądujesz w Trapani albo Palermo i już można poczuć klimat
    "Jesteśmy z tamtej strony Wisły, z naprzeciwka. Mamy swój fason i swój własny szyk..."

Legionista Awatar Kempes
    Cytat Zamieszczone przez mikkocz Zobacz posta
    Ja na waszym miejscu wybrałym Kretę - piękne miasta, ale też wspaniałe plaże (na te 2-3 dni) Ale jeśli Sardynia vs. Teneryfa to wybrałbym Sardynię. Teneryfa to wulkan i wodne parki + parki zwierząt. Dla mnie to mało "wszechstronna" wyspa
    Jesteś panem własnego losu.

Legionista
    mikkocz, również poleciłbym Kretę, jeśli jesteście nastawieni na samochód i zwiedzanie, to też fajnie, bo możecie dojechać na piękne plaże, jak np. Elafonisi czy Falasarna. Jednak koniecznie trzeba zobaczyć Lagunę Balos, a tam nie ma dojazdu samochodem (tylko wycieczki) plus blisko jest na sąsiednią wyspę Santorini gdzie pływają promy, a to w trakcie podróży poślubnej może być ciekawą opcją - białe domki, romantycznie, te sprawy Wiadomo, że jeden dzień na Santorini to mało, ale mnóstwo osób korzysta z tych jednodniowych wycieczek i daję pod rozwagę. Jeśli chodzi o atmosferę to również można - dołącz na fb jeśli posiadasz, do grupy KRETOMANIA, a tam ludzie na bieżąco opisują jakie przygody i gościnność spotkały ich podczas zwiedzania samochodem Krety i co warto zobaczyć. A no i jeśli chodzi o wrzesień to idealna pogoda i na pewno trochę mniej ludzi niż w lipcu i sierpniu.

zbinky, pracujesz w Itace jeśli dobrze kojarzę? Dziś dostałem info, że na moją wycieczkę za niecały miesiąc jest zmieniona godzina wylotu z godziny 3:00 na 22:00 (w tym samym dniu, także wylot o 15 godzin później). Szczerze mówiąc trochę nieciekawa sytuacja. To jest całkowicie normalne w Itace (regulaminowo domyślam się, że tak), ale czy mogę np. zgłosić się z jakąś prośbą o rekompensatę w postaci np. darmowej wycieczki? Wylot do Pineda de Mar - może ktoś był i ma jakieś ciekawe info?

Legionista Awatar Alek
    Cytat Zamieszczone przez dz1916 Zobacz posta
    mikkocz, również poleciłbym Kretę, jeśli jesteście nastawieni na samochód i zwiedzanie, to też fajnie, bo możecie dojechać na piękne plaże, jak np. Elafonisi czy Falasarna. Jednak koniecznie trzeba zobaczyć Lagunę Balos, a tam nie ma dojazdu samochodem (tylko wycieczki) plus blisko jest na sąsiednią wyspę Santorini gdzie pływają promy, a to w trakcie podróży poślubnej może być ciekawą opcją - białe domki, romantycznie, te sprawy Wiadomo, że jeden dzień na Santorini to mało, ale mnóstwo osób korzysta z tych jednodniowych wycieczek i daję pod rozwagę. Jeśli chodzi o atmosferę to również można - dołącz na fb jeśli posiadasz, do grupy KRETOMANIA, a tam ludzie na bieżąco opisują jakie przygody i gościnność spotkały ich podczas zwiedzania samochodem Krety i co warto zobaczyć. A no i jeśli chodzi o wrzesień to idealna pogoda i na pewno trochę mniej ludzi niż w lipcu i sierpniu.

zbinky, pracujesz w Itace jeśli dobrze kojarzę? Dziś dostałem info, że na moją wycieczkę za niecały miesiąc jest zmieniona godzina wylotu z godziny 3:00 na 22:00 (w tym samym dniu, także wylot o 15 godzin później). Szczerze mówiąc trochę nieciekawa sytuacja. To jest całkowicie normalne w Itace (regulaminowo domyślam się, że tak), ale czy mogę np. zgłosić się z jakąś prośbą o rekompensatę w postaci np. darmowej wycieczki? Wylot do Pineda de Mar - może ktoś był i ma jakieś ciekawe info?
    Zbinky głownie TUI-a ogarnia.

W TUI jest podobnie, że godzina odlotu taka ostateczna może paść nawet kilka dni przed początkiem wyjazdu.
    W sprawach związanych z T-Mobile ( dla firm ) służę pomocą.

Legionista Awatar zbinky
    Cytat Zamieszczone przez dz1916 Zobacz posta

Tak jak pisał Alek - nie sprzedaję Itaki tak więc nie będę mógł Ci pomóc. Niestety ten sezon jest dramatyczny jeśli chodzi o godziny przelotów. Ma to związek z wprowadzoną na Okęciu ciszą nocną.

Legionista Awatar olek_grom
    Gdzie (Warszawa/okolice- może nawet dalsze) można pokazać miastowym dzieciom jak wygląda na żywo krowa, świnia, koza itd. ? Najlepiej jakby można było pogłaskać czy nakarmić.

Legionista Awatar rey
    Świń chyba nie mają, ale krowa jest na pewno

http://pgrbrodno.pl/folwark/
    ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez olek_grom Zobacz posta
    Gdzie (Warszawa/okolice- może nawet dalsze) można pokazać miastowym dzieciom jak wygląda na żywo krowa, świnia, koza itd. ? Najlepiej jakby można było pogłaskać czy nakarmić.
    http://www.zwarszawy-naweekend.pl/ar...t=1242-1010242

Legionista Awatar TRCH
    Czy płynął ktoś z Was promem z Neapolu na Capri ?
    "...Wszystkie stacje nasze są.... BP,Statoil,Carrefour,Auchan..."

Uprawnienia umieszczania postów