Strona 80 z 85 PierwszyPierwszy ... 3070767778798081828384 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,371 do 2,400 z 2550

Wątek: Przewodnik Po Europie i Świecie made by LFF

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez startowiec55 Zobacz posta
    O Panie, dzięki, ale szukamy raczej czegoś bardziej budżetowego.
    Wypożyczając rowery, jesteś w stanie oddalić się od centrum i poszukać sobie apartament za ok 250 zł za dobę/4 osoby.
    Tutaj masz rowery wariant na 2 dni i 3 dni
    https://www.getyourguide.pl/rzym-l33...roweru-t47795/
    Ostatnio edytowane przez mrquad ; 15-03-2018 o 12:23

Legionista Awatar Jaszcz
    Cytat Zamieszczone przez Kolodont Zobacz posta
    Ja z wyjazdu na Lazio dobrze wspominam Camping Village Roma. Mieliśmy właśnie 4 osobowy bungalow dla siebie z łazienką, kuchnią i lodówką. Czysto i w miarę nowe umeblowanie. Na terenie campingu wszystko jest co potrzebne plus disco i basen (gratis) naprzeciw duży dyskont co pozwala tanio się stołować. Z minusów to kilka przystanków autobusem do metra.
    My właśnie w czerwcu ciśniemy w 6 os. tu Camping Village Roma.
    "Bo dla Nas to jest coś więcej niż tylko MECZ.."

Cytat Zamieszczone przez Jaszcz Zobacz posta
    My właśnie w czerwcu ciśniemy w 6 os. tu Camping Village Roma.
    Jeden z lepszych campingow, na jakich mialem przyjemnosc goscic.

Legionista Awatar Jaszcz
    Cytat Zamieszczone przez Włóczykij Zobacz posta
    Jeden z lepszych campingow, na jakich mialem przyjemnosc goscic.
    Czyli dobrze wybrałem, dzięki za opinie
    "Bo dla Nas to jest coś więcej niż tylko MECZ.."

Cytat Zamieszczone przez Jaszcz Zobacz posta
    Czyli dobrze wybrałem, dzięki za opinie
    Myslalem, ze wybrales to w ramach wyprawy na Lazio, przed ktorym dzialy sie tam takie rzeczy, ze olaboga lelum polelum

Ale skoro nie, to wybor odpowiedni

Legionista Awatar startowiec55
    Dzięki dzięki. Camping sprawdzę, odległość mi nie straszna, bo preferuję dłuższe spacery, ale... będą z nami kobiety, a te wiadomo: "nogi bolą, zamówmy taksówkę" i wtedy wyjdzie tyle, co za apartament w centrum. Szukamy raczej czegoś w pobliżu Termini. No nic, przeglądam dalej
    "Jestem KIBOLEM- nie ważne co o mnie powiedzą, jestem człowiekiem z pasją."

Legionista Awatar Maciej_L
    Cytat Zamieszczone przez jasna długa prosta Zobacz posta
    Wchodziłeś może na Le Morne? Trasę dość godnie oznaczyłem naszymi akcentami, podobnie zresztą jak Flic en Flac i nieco mniej Baie du Cap i Blue Bay. Ciekawy jestem czy coś utrzymało się do dzisiaj...
    Byłem w Le Morne, ale na gore nie wchodziłem. Flic En Flac, Baie i Blue Bay byłem, ale nic nie widziałem z naszych akcentów, ale też doprawiłem od siebie
    We are the best, fuck the rest!

Legionista Awatar Alek
    Z Narzeczoną planujemy w połowie maja wypad na kilka dni za miasto, mówiać w skrócie ma być tanio, blisko, cisza i świeże powietrze.

Nie chcemy zapłacić majątku, lecz maks 30-35 zł od osoby za nocleg, plus 10-15 zł za obiad. Łazienka może być wspólna tak samo jak kuchnia do sniadań, grunt żeby była lodówka. Liczymy na pensjonat / agroturystykę na wsi gdzie nawet T-Mobile nie ma zasięgu, obok jakieś jeziorko / stawy dla urozmaicenia, lasy, ścieżki do spacerów.

Ważne, żeby było maks. 100 km od Warszawy.

Miejsce do spacerów i wypoczynku w ciszy bez obeności patostudentów

Proszę o polecenie fajnych miejscówek tu albo na priwka

Legionista Awatar Paluch
    Cytat Zamieszczone przez startowiec55 Zobacz posta
    Właśnie wróciłem z Tajlandii, przezaje.bisty kraj!
    Kilka wskazówek miałem od forumowiczów, więc i ja służę radą, gdyby ktoś czegoś potrzebował
    gdzie w koncu byles tak z ciekawosci?

Legionista Awatar klinton
    Cytat Zamieszczone przez Alek Zobacz posta
    Z Narzeczoną planujemy w połowie maja wypad na kilka dni za miasto, mówiać w skrócie ma być tanio, blisko, cisza i świeże powietrze.

Nie chcemy zapłacić majątku, lecz maks 30-35 zł od osoby za nocleg, plus 10-15 zł za obiad. Łazienka może być wspólna tak samo jak kuchnia do sniadań, grunt żeby była lodówka. Liczymy na pensjonat / agroturystykę na wsi gdzie nawet T-Mobile nie ma zasięgu, obok jakieś jeziorko / stawy dla urozmaicenia, lasy, ścieżki do spacerów.

Dołóż kilka km więcej i jedź do Mielnika lub Mierzwic. Moje strony. Zapewniam, że będziecie zadowoleni. Dolina Bugu jest po prostu przepiękna a i atrakcji nie brakuje

Znajomi kiedyś polecali agroturystykę "U Małgosi" w Mierzwicach. Jest też dużo innych opcji na nocleg. Wygooglujesz bez problemu

Legionista Awatar deszcz

Mordo, Twój opis pasuje tylko do jednej miejscowości. Sielpia!
    Mówiła myśl, szanuj matkę, spełniaj marzenia,
    Kochaj życie jak wariat, wal w pysk jeśli trzeba,
    Podpal świat dla tej jednej - spal w cholerę,
    Słuchaj serca - dni na ziemi nie mamy za wiele.

Legionista Awatar Alek
    Cytat Zamieszczone przez deszcz Zobacz posta
    Mordo, Twój opis pasuje tylko do jednej miejscowości. Sielpia!
    Kobieta już tam była

Klinton Twoja propozycja super tylko trochę daleko.

Kobieta już tam była

Klinton Twoja propozycja super tylko trochę daleko.
    2,5-3 h jazdy autem. Nie ma tragedii A świadczy o tym liczba warszawskich blach w okolicznych domach letniskowych

W maju kursuje już prom na Bugu pomiędzy Zabużem a Mielnikiem. Świetna sprawa, jeśli chce się wyskoczyć na rowerowe zwiedzanie na drugą stronę rzeki W tamtym roku był darmowy. Być może teraz też tak będzie.

Panie i Panowie pytanie o Gruzję: 10 dni, przylot do Tibilisi, dwie osoby dorosłe i dziecko (7 lat) - co trzeba zobaczyć, zjeść i wypić? Będę wdzięczny za wszelkie porady

Legionista Awatar Kusza
    Cytat Zamieszczone przez El Peyote Asesino Zobacz posta
    Panie i Panowie pytanie o Gruzję: 10 dni, przylot do Tibilisi, dwie osoby dorosłe i dziecko (7 lat) - co trzeba zobaczyć, zjeść i wypić? Będę wdzięczny za wszelkie porady
    Lubicie spacerować? Trekking wchodzi w gre?
    Ja osobiscie przy 10 dniach zrobiłbym taki plan
    2-3 dni Tbilisi (Stare Miasto, Ogród Botaniczny, Vake Park, Kolejka na Kartilis Deda, Mtatsminda Park i ew Tbilisi Sea )
    2 dni Borjomi (zwiedzanie parku i kapiel w gorących źródłach, plus jeden dzien trekkingu po parku
    2 dni Stepancminda (obowiązkowo klasztor Cminda Sameba, klasztor Dariali Gorge)
    2 dni Batumi - ( ogród botaczniczny - koniecznie!, delfinarium, kolejka linowa)

Reszta czasu na przejazdy pomiędzy miejscowowściami. Jakbyś chciał wiedzieć coś wiecej to pisz na priv, akurat Gruzję mam obcykaną
    ...Trzech setek armat ryczy kanonada,
    Zda się pod trupem ziemia się rozpęknie, —
    O dziecko polskie, za Twojego dziada,
    Który tam zginął, niech Twe serce klęknie,
    O dziecko polskie, święć się krwi szkarłatem
    I wołaj: Wolność! I bij w kratę lochów,
    Bo jeśli Bóg jest nad tym podłym światem,
    Toś ty zbawione przez Wolę i Grochów...

Cytat Zamieszczone przez Kusza Zobacz posta
    Lubicie spacerować? Trekking wchodzi w gre?
    Ja osobiscie przy 10 dniach zrobiłbym taki plan
    2-3 dni Tbilisi (Stare Miasto, Ogród Botaniczny, Vake Park, Kolejka na Kartilis Deda, Mtatsminda Park i ew Tbilisi Sea )
    2 dni Borjomi (zwiedzanie parku i kapiel w gorących źródłach, plus jeden dzien trekkingu po parku
    2 dni Stepancminda (obowiązkowo klasztor Cminda Sameba, klasztor Dariali Gorge)
    2 dni Batumi - ( ogród botaczniczny - koniecznie!, delfinarium, kolejka linowa)

Reszta czasu na przejazdy pomiędzy miejscowowściami. Jakbyś chciał wiedzieć coś wiecej to pisz na priv, akurat Gruzję mam obcykaną

Kusza bardzo dziekuje za odpowiedz - to juz jest jakis plan jakby co bede pisal na priv

Legionista Awatar jasna długa prosta
    Cytat Zamieszczone przez El Peyote Asesino Zobacz posta
    Kusza bardzo dziekuje za odpowiedz - to juz jest jakis plan jakby co bede pisal na priv
    W zasadzie na 10 dni to Kusza dał plan bardzo dobry i napięty, ale też możecie sobie pojechać jeszcze do David Gareji, chociaż nie wiem czy teraz to jest możliwe, bo jakiś czas temu była wymiana ognia na linii Gruzja - Azerbejdżan, jak dobrze kojarzę. Azerscy pogranicznicy jak zobaczą aparat to albo zabierają albo kasują zdjęcia więc ostrożnie. Same klasztory na miejscu na mnie nie zrobiły wielkiego wrażenia, ale widok na Azerbejdżan owszem - jednodniowa wycieczka z Tbilisi.
    Tak jak napisał Kusza - obowiązkowo klasztor Cminda Sameba, pod Kazbekiem. Jak nie chce Wam się wchodzić to wjeżdżają auta - targujcie się, bo z tego, co mówili wjeżdżający można sporo zejść z ceny.
    Jeszcze, co do samego Tbilisi, bodajże na ul. Puszkina jest knajpa o nazwie Warszawa. Można zjeść tatara, machnąć cytrynówkę i usłyszeć język polski. Nie wiem czemu, ale nasi rodacy tam ciągną. Ja samej knajpy nie polecam, nie ma zresztą nic wspólnego z Polską, po prostu nazwa się podobała właścicielom czy coś podobnego - tyle zapamiętałem jak mi wyjaśniano. Obok tej knajpy natomiast, jest taka z zielonym szyldem, po schodach do piwnicy. Nie pamiętam nazwy. Prowadzi ją gość, który w Krakowie siedział parę lat, ale musiał z Polski wiać , polecam u niego śniadania.
    Jak znajdziecie chwilę to naprawdę warto pojechać na jednodniowy wypad do Erywania. Pociąg wyjeżdża z Tbilisi ok 21.30 i ok 6 7 rano jest w Erywaniu. Na miejscu wytwórnia koniaków Ararat plus wycieczka do klasztoru Geghard, kaskady i coś tam jeszcze. Jeżeli byście się decydowali to odezwij się na prv dam Ci namiar na Grigorija, który ormiańsko-rosyjsko-polskim opowie i obwiezie Was po ciekawych miejscach i nie skroi (studiował w Bydgoszczy informatykę). Wracacie do Tbilisi pociągiem ok godz. 22. W pociągu bierzecie kuszetkę - czysto, świeżo, tanio, na poziomie. Cała noc spania tylko trzepią mandżur i postój na granicy około 1 w nocy.
    Ewentualnie z Tbilisi jeszcze do muzeum Stalina do Gori (jest tam jeszcze muzeum wojskowe z kilkoma polskimi akcentami).
    Generalnie wszędzie jeździcie marszrutkami, które są tanie i zatrzymują się gdzie chcecie i po trasie łapiecie je gdzie chcecie. Próbujcie jedzenia - im większe wioski tym taniej i bardziej klimatycznie.
    Jak już o wioskach to jest szał na Uszghuli. Mi się podobało średnio - daleko po lipnej drodze i nic specjalnego oprócz ładnych widoków, wg mnie po prostu nie jest warte czasu na dojazd.
    Jak coś więcej dawaj priv.
    Przepraszam wszystkich za przydługi post, ale w Gruzji i okolicach jest co pozwiedzać i może się kiedyś komuś przyda

Legionista Awatar Kusza
    Jak znajdziecie chwilę to naprawdę warto pojechać na jednodniowy wypad do Erywania. Pociąg wyjeżdża z Tbilisi ok 21.30 i ok 6 7 rano jest w Erywaniu. Na miejscu wytwórnia koniaków Ararat plus wycieczka do klasztoru Geghard, kaskady i coś tam jeszcze. Jeżeli byście się decydowali to odezwij się na prv dam Ci namiar na Grigorija, który ormiańsko-rosyjsko-polskim opowie i obwiezie Was po ciekawych miejscach i nie skroi (studiował w Bydgoszczy informatykę).
    Dokładnie taki sam plan robiłem 2 lata temu - teraz (kwiecień/maj) jade do Armenii na trochę dłużej - wyślij, proszę, na priv namiar do tego Grigorija
    ...Trzech setek armat ryczy kanonada,
    Zda się pod trupem ziemia się rozpęknie, —
    O dziecko polskie, za Twojego dziada,
    Który tam zginął, niech Twe serce klęknie,
    O dziecko polskie, święć się krwi szkarłatem
    I wołaj: Wolność! I bij w kratę lochów,
    Bo jeśli Bóg jest nad tym podłym światem,
    Toś ty zbawione przez Wolę i Grochów...

Wakacyjny trip autem do Rumunii i Bułgarii. Co warto zobaczyć oprócz Transylwanii, Brasova, drogi Transfogarskiej i wybrzeża Morza Czarnego?

Jak znajdziecie chwilę to naprawdę warto pojechać na jednodniowy wypad do Erywania. Pociąg wyjeżdża z Tbilisi ok 21.30 i ok 6 7 rano jest w Erywaniu. Na miejscu wytwórnia koniaków Ararat plus wycieczka do klasztoru Geghard, kaskady i coś tam jeszcze. Jeżeli byście się decydowali to odezwij się na prv dam Ci namiar na Grigorija, który ormiańsko-rosyjsko-polskim opowie i obwiezie Was po ciekawych miejscach i nie skroi (studiował w Bydgoszczy informatykę). Wracacie do Tbilisi pociągiem ok godz. 22. W pociągu bierzecie kuszetkę - czysto, świeżo, tanio, na poziomie. Cała noc spania tylko trzepią mandżur i postój na granicy około 1 w nocy.
    Brzmi bardzo kuszco, ale znajac swoja mloda to bedzie opor materii przed zbyt intensywnym przemieszczaniem sie
    Bardzo dziekuje za rady dotyczace Tibilisi, na pewno skorzystamy, generalnie widze, ze te 10 dni to moze byc troche przykrotko jak na te wszytkie atrakcje

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez klinton Zobacz posta
    Wakacyjny trip autem do Rumunii i Bułgarii. Co warto zobaczyć oprócz Transylwanii, Brasova, drogi Transfogarskiej i wybrzeża Morza Czarnego?
    Robiłem w tamte wakacje, jak wrócę z roboty to szczegółowo opiszę

W lipcu będę tydzień w Izraelu. Ktos był i może napisac jakies wskazówki co zobaczyć co omijac itp?

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez klinton Zobacz posta
    Jeśli chodzi o Rumunię, patrząc od naszej strony:

Kraina Maramures, gdzie czas się tak naprawdę zatrzymał. Jest to miejsce, gdzie w fantastyczny sposób pielęgnowana jest tradycja (np. w kościele wszystkie kobiety ubrane są w białe bluzki i kolorowe spódnice). Jeśli chodzi o same miejsca do odwiedzenia, to na pewno Wesoły Cmentarz a także miejscowość Birsan z zabytkowymi monastyrami.

Transylwania, to wiadomo. Sigisoara, idealna na popołudniowo - wieczorny spacer po starówce. Trasa Transfogarska to klasyk, jeśli chodzi o powrót można wybrać alternatywnie Transalpinę. Na Transfagarsanie oczywiście ruiny Poenari.
    Brasov dupy moim zdaniem nie urywa, ale jest przyzwoitym miejscem wypadowym do Rasnova czy Branu, gdzie są kolejne warte do odwiedzenia fortece/zamki.

Wszystko zależy od tego, ile przeznaczasz czasu na tę wyprawę. My z Brasova jeszcze skoczyliśmy na wulkany błotne oraz do Mołdawii. Generalnie, Rumunię można zwiedzać tygodniami. Problemem są bez wątpienia fatalne drogi oraz górzysty teren, co znacznie spowalnia jazdę.

Jeśli chodzi o Bułgarię, to też zależy czego szukasz. Jeśli imprez, to wybierz Złote Piaski. Jeśli spokoju, to miejsce jak najdalej od tego przybytku, a także od Słonecznego Brzegu. W tym drugim przypadku z czystym sumieniem mogę polecić Obzor, gdzie ludzi praktycznie nie ma, a ceny są ekstremalnie niskie. Na samym Wybrzeżu niczego za bardzo nie zwiedzasz. Ichniejszą perełką jest Nesebar, ale w porównaniu do np. takiego Dubrovnika, nawet nie ma startu.

Jeśli jednak jesteś fanem gór, to z czystym sumieniem polecam Jeziora Rilskie. Położone na zachodzie kraju, mogą być odpowiednikiem naszej Doliny Pięciu Stawów, ale moim zdaniem są nieco bardziej malownicze, a także mniej schodzone. Tam naprawdę nie ma ludzi.

Jeśli jesteś zainteresowany jakimiś szczegółami, to priv - mam wszystko spisane i udokumentowane

Gdyby ktoś chciał skorzystać z Bookingu albo Airbnb to trzymajcie zniżki:
    - Booking 50zł - https://www.booking.com/s/35_6/3a4543ea
    - Airbnb 110zł - www.airbnb.pl/c/monikac3251

Legionista Awatar LOL3K
    Spontan do Budapesztu się szykuje.
    Poproszę kogoś kto był o jakieś wskazówki - spanie, parking, żarełko, co zobaczyć

Dzięki.

hamalainen kurwo stara, wypi3rdalaj do Poznania!
    Przeproś i Sperdalaj.
    WON!

Legionista Awatar Balon1990
    Szukam czegoś na drugą połowę października. Nie interesuje mnie zbytnio zwiedzanie (ewentualnie auto na 2 dni aby objechać okolicę), bardziej zależy mi na słońcu i piaszczystej plaży. Fajnie by było jakby lot trwał nie więcej niż 7-8 godzin. Europa raczej w grę nie wchodzi o tej porze roku, kto mi z was coś doradzi ?

Legionista Awatar Alek
    Cytat Zamieszczone przez Balon1990 Zobacz posta
    Szukam czegoś na drugą połowę października. Nie interesuje mnie zbytnio zwiedzanie (ewentualnie auto na 2 dni aby objechać okolicę), bardziej zależy mi na słońcu i piaszczystej plaży. Fajnie by było jakby lot trwał nie więcej niż 7-8 godzin. Europa raczej w grę nie wchodzi o tej porze roku, kto mi z was coś doradzi ?
    E tam na Cyprze masz o tej porze powyżej 25 st. w powietrzu i w wodzie. A jak chcesz gdzieś dalej to emiraty i lecisz 6 godz.
    W sprawach związanych z T-Mobile ( dla firm ) służę pomocą.

Czy któryś z szanownych forumowiczów będzie sie wybierał wkrótce do Tajlandii ? Prośba o priv.

Legionista Awatar KRA
    Cytat Zamieszczone przez LOL3K Zobacz posta
    Spontan do Budapesztu się szykuje.
    Poproszę kogoś kto był o jakieś wskazówki - spanie, parking, żarełko, co zobaczyć

Dzięki.

My z rodzinką nocowaliśmy z groupona tu:
    http://www.hotelswingcity.hu/
    Nie byliśmy zadowoleni. Dostaliśmy ciemny pokój, w którym było palone. Do łazienki nasz dwuletni syn bał się wejść. Natomiast może to była kwestia tego, że byliśmy tam z groupona i dlatego dostaliśmy jakiś odpad.
    Furę na dwie doby zostawiliśmy na płatnym parkingu ulokowanym w kamienicy, parę kroków od hotelu. https://www.google.pl/maps/place/P%C...6!4d19.0718532
    Wjeżdżało się chyba z 6 poziomów w górę. Zwiedzaliśmy już z buta i komunikacją.

W Budapeszcze byłem raz więc leciałem sztampowo: góra Gellerta (niesamowity widok na Peszt), wyspa Małgorzaty, Parlament, Stare Miasto. Natomiast dwie rzeczy mi się wryły w pamięć:
    - Ulica Veli (Veli ucta) czyli klasyczny deptak, ale ze świetnym klimatem po zmroku i fajnymi knajpkami z tradycyjnym węgierskim jedzeniem (są też i zwykłe sieciówki).
    - Dziedziniec przed kościołem Macieja na Starym Mieście. Koniecznie wejdź na niego schodami prowadzącymi z Hunyadi Janos ucta. W słoneczny dzień widok białego kościoła i dziedzińca wyłaniającego się z mroku schodów zwala z nóg. Na miejscu są kawiarenki z widoczkiem na Peszt.

Budapeszt to miasto pełną gębą. Mi bardziej się spodobał od Pragi. Jest tam też dużo mniej turystów niż w Pradze więc zwiedza się przyjemniej. Miłego pobytu.

W lipcu ruszam autem w małą podróż poślubną do Włoch. Będzie to dwutygodniowa objazdówka. W planach mamy Dolomity, Toskanię, Rzym i Neapol. Będę wdzięczny za wszelkie porady dla zmotoryzowanych wybierających się do Italii. Nie pogardzę również sprawdzonymi namiarami na noclegi (zabieramy namiot, więc mogą być campingi)

Uprawnienia umieszczania postów