Strona 79 z 85 PierwszyPierwszy ... 2969757677787980818283 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,341 do 2,370 z 2526

Wątek: Przewodnik Po Europie i Świecie made by LFF

Legionista Awatar BlackAdder
    Byłem w lipcu 2014. Wbijanie się do jednego z największych hitów Austrii uznałem z góry za bezsens. Zaparkowaliśmy więc przy jednej z plaż po południowej stronie jeziora, wykąpaliśmy się, a następnie jakiś kilometr spacerkiem do miasteczka, widoki oczywiście niebite. Co polecam
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Legionista Awatar fumen
    Cytat Zamieszczone przez Majkisek Zobacz posta
    Zakupiłem bilety na majówkę na Maltę. I teraz pytanie zasadnicze, gdzie stacjonować, Malta czy Gozo?

To, co mnie interesuje to jak najurokliwsze i jak najbardziej odludne plaże. Wypad we dwoje, plaża w ciągu dnia, wieczorem raczej wino na plaży, niż tułaczka po knajpach. W jakiś pochmurny dzień mogę się wybrać ostatecznie na jakieś zwiedzanie.
    Zdecydowanie Malta. Gozo, owszem, cisza, spokój, ale generalnie tam nic nie ma. Nie pozwiedzasz, bo 95% atrakcji masz na samej Malcie, a codzienne pływanie promem i wydawanie na to niemałej kasy wg mnie mija się z celem. Niemniej jeśli chodzi o Gozo, to stacjonowanie wchodzi w grę głównie w Marsalforn oraz Xlendi.
    Co do plaż.. Szału nie ma. To nie są wyspy, na której co kilometr masz piaszczyste, urokliwe plaże. Owszem, są zatoczki, ale generalnie bardziej dostępne autem niż bezpośrednio z buta. Aczkolwiek myślę, że tak czy siak, dla chcącego nic trudnego i wino na plaży zrobicie
    Co do samej Malty i Gozo, to wrzuciłem garść wrażeń, miejscówek do zwiedzenia oraz zdjęć na:
    http://www.wnieznane.pl/malta,55
    http://www.wnieznane.pl/gozo,64

Legionista Awatar startowiec55
    Właśnie wróciłem z Tajlandii, przezaje.bisty kraj!
    Kilka wskazówek miałem od forumowiczów, więc i ja służę radą, gdyby ktoś czegoś potrzebował
    "Jestem KIBOLEM- nie ważne co o mnie powiedzą, jestem człowiekiem z pasją."

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez fumen Zobacz posta
    Zdecydowanie Malta. Gozo, owszem, cisza, spokój, ale generalnie tam nic nie ma. Nie pozwiedzasz, bo 95% atrakcji masz na samej Malcie, a codzienne pływanie promem i wydawanie na to niemałej kasy wg mnie mija się z celem. Niemniej jeśli chodzi o Gozo, to stacjonowanie wchodzi w grę głównie w Marsalforn oraz Xlendi.
    Co do plaż.. Szału nie ma. To nie są wyspy, na której co kilometr masz piaszczyste, urokliwe plaże. Owszem, są zatoczki, ale generalnie bardziej dostępne autem niż bezpośrednio z buta. Aczkolwiek myślę, że tak czy siak, dla chcącego nic trudnego i wino na plaży zrobicie
    Co do samej Malty i Gozo, to wrzuciłem garść wrażeń, miejscówek do zwiedzenia oraz zdjęć na:
    http://www.wnieznane.pl/malta,55
    http://www.wnieznane.pl/gozo,64
    Dzięki za wrzucenie relacji, fajnie poczytać, na pewno nam się sporo z tego przyda!

Co do stacjonowania, to koniec końców wybraliśmy Gozo (Marsalforn), zadecydował argument, że w cenie sporego studia z tarasem z widokiem na Morze, na Malcie mielibyśmy klitkę w dzielonym mieszkaniu albo pokój w zapyziałym hotelu

Legionista Awatar Peer
    Dzięki za wrzucenie relacji, fajnie poczytać, na pewno nam się sporo z tego przyda!

Co do stacjonowania, to koniec końców wybraliśmy Gozo (Marsalforn), zadecydował argument, że w cenie sporego studia z tarasem z widokiem na Morze, na Malcie mielibyśmy klitkę w dzielonym mieszkaniu albo pokój w zapyziałym hotelu
    Również zdecydowanie bardziej polecam Maltę. Zajebiste widoczki, jest sporo do obejrzenia. Prom to 20-25 minut, więc nie ma lipy.

Legionista Awatar fumen

I elegancko. Też dobrze. Udanego wyjazdu zatem

Legionista Awatar Rawo
    Sardynia ? był ktoś i może coś polecić ? planuje wyjazd na własną rękę w czerwcu.
    "Jesteśmy z tamtej strony Wisły, z naprzeciwka. Mamy swój fason i swój własny szyk..."

Legionista Awatar Zgrywus94
    Czy ktoś z forumowiczów zabiegał o odszkodowanie za anulowany/opóźniony lot ?
    Jeśli tak to proszę na priv mam pare pytan

Legionista Awatar Cavior
    Jakby ktos robil rezerwacje na booking.com, to moze zrobic z linka referencyjnego ode mnie: https://www.booking.com/s/34_6/cavior87

Po pobycie zwrot 60zl dla obu stron, bez zadnych haczykow.
    Ostatnio edytowane przez Cavior ; 28-02-2018 o 15:12

Legionista
    Ja zrobiłem, ale dopiero w maju. Zastanawiam się co w syt gdy ktoś inny skorzysta pierwszy ?
    I pytał dramatycznie , ,,jak to możliwe, żeby miasto stracić równie łatwo jak odrąbaną kończynę ?,, Niemcy – pisał już w wolnej Polsce w ,,Tygodniku Powszechnym ,, podtrzymują pamięć historyczną , a u nas w pismach takich jak ,,Newsweek,, , ,,Wprost,, , ,,Polityka,, nic, głucho , jakby nam tę pamięć nagle odrąbano ,,. I dalej : ,, Boli mnie zapomnienie. Opanował mnie jakiś smętek żałoby po tym mieście , o którym mówiło się ,,Leopolis semper fidelis ,,

Legionista Awatar Cavior
    10 osob sie kwafilikuje. Pozdro

Legionista Awatar Peer
    Cytat Zamieszczone przez Neeryng Zobacz posta
    Ja zrobiłem, ale dopiero w maju. Zastanawiam się co w syt gdy ktoś inny skorzysta pierwszy ?
    Jakby co, to również służę tą samą opcją:
    https://www.booking.com/s/35_6/b9364104

Legionista
    Jakby ktoś się zastanawiał nad wyprawą budżetową do Australii, to służę pomocą. Przejechaliśmy z żoną z Sydney do Perth autostopem. Do tego sporo zobaczyliśmy, praktycznie nie płacąc za atrakcje turystyczne. Opis naszych przygód w Australii jak zawsze na blogu:

http://www.gdzieindziej.eu/tag/australia/

Pod tagiem Australia cała seria tekstów. Jakby co, to piszcie, chętnie coś poradzę.
    Mój blog o podróżach - www.gdzieindziej.eu

Legionista
    Z cyklu egzotyka, ktoś może wjeżdżał z Iranu do Iraku? jeżeli tak to oprócz paszportu co tam potrzebował? Lecę na dłuższą majówkę do Iranu i ten Irak jest w planach, ktoś coś by pomógł? , jakby ktoś z bookinga rezerwował coś to także swój kod na 50 zł zniżki wrzucę
    https://www.booking.com/s/35_6/twarog39 , korzystajcie z tych kodów bo to jest 50 zł dla osoby która ten kod podaje i tej co korzysta z niego, potem kasa na wyprawy jest

Legionista Awatar KRA
    Ja z pytankiem o coś bliżej niż Irak.

Jechał ktoś ostatnio furą do Wilna? Od Augustowa lepiej kierować się '16' na Ogrodniki i Olite, czy jednak '8' przez Budzisko i Mariampol? Druga opcja dłuższa, ale z map wygląda, że drogami wyższej klasy. Będę wdzięczny również za ew. wskazówki dot. poruszania się po litewskich drogach.

Legionista Awatar klinton
    Cytat Zamieszczone przez KRA Zobacz posta

Jechał ktoś ostatnio furą do Wilna? Od Augustowa lepiej kierować się '16' na Ogrodniki i Olite, czy jednak '8' przez Budzisko i Mariampol? Druga opcja dłuższa, ale z map wygląda, że drogami wyższej klasy. Będę wdzięczny również za ew. wskazówki dot. poruszania się po litewskich drogach.
    W maju zeszłego roku jechaliśmy całą paczką do Wilna przez Mariampol. Drogi całkiem dobrej jakości. Co do porad, to standardowo uważaj na ograniczenia prędkości, bo jest ich dosyć sporo. Litewska drogówka potrafi uprzykrzyć życie. Czasem na wioskach (nawet na drogach wyższej kategorii) można spotkać progi zwalniające, więc miej oczy szeroko otwarte. Aczkolwiek nie pamiętam, czy na tej trasie takowe spotkasz.

Plusem trasy przez Mariampol jest przejazd przez Suwalszczyznę. Można pooglądać trochę fajnego krajobrazu

E: Znajomy, który jeździ ciężarówką na wschód, stwierdził ostatnio, że Litwa to taka Rosja w Unii Europejskiej
    Ostatnio edytowane przez klinton ; 08-03-2018 o 11:15

Ma ktoś polecić jakiś parking (na trzy dni) w okolicach Starego Miasta w czeskiej Pradze? Nie mam już za bardzo czasu się za tym porozglądać, a podobno może być problem w tej kwesti... Ktoś coś?
    |||||||||||||||||||||||||| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
    Better Dead Than Red

Legionista Awatar Kusza
    Cytat Zamieszczone przez KRA Zobacz posta

Legijne paczki w 99% przypadków jeżdżą przez Olitę, co do wyższej jakości dróg to powiem tak: mapy swoją "drogą" a rzeczywistość swoją "drogą"
    Trzeba uważać na mandaty bo są dość wysokie no i na progi zwalniające, nawet na trasie przed wjazdem do Olity będzie jeden.
    No i najważniejsza informacja czyli prohibicja na Litwie - kupcie sobie coś na drogę
    ...Trzech setek armat ryczy kanonada,
    Zda się pod trupem ziemia się rozpęknie, —
    O dziecko polskie, za Twojego dziada,
    Który tam zginął, niech Twe serce klęknie,
    O dziecko polskie, święć się krwi szkarłatem
    I wołaj: Wolność! I bij w kratę lochów,
    Bo jeśli Bóg jest nad tym podłym światem,
    Toś ty zbawione przez Wolę i Grochów...

Legionista Awatar KRA
    Cytat Zamieszczone przez klinton Zobacz posta
    W maju zeszłego roku jechaliśmy całą paczką do Wilna przez Mariampol. Drogi całkiem dobrej jakości. Co do porad, to standardowo uważaj na ograniczenia prędkości, bo jest ich dosyć sporo. Litewska drogówka potrafi uprzykrzyć życie. Czasem na wioskach (nawet na drogach wyższej kategorii) można spotkać progi zwalniające, więc miej oczy szeroko otwarte. Aczkolwiek nie pamiętam, czy na tej trasie takowe spotkasz.

Plusem trasy przez Mariampol jest przejazd przez Suwalszczyznę. Można pooglądać trochę fajnego krajobrazu

E: Znajomy, który jeździ ciężarówką na wschód, stwierdził ostatnio, że Litwa to taka Rosja w Unii Europejskiej
    Cytat Zamieszczone przez Kusza Zobacz posta
    Legijne paczki w 99% przypadków jeżdżą przez Olitę, co do wyższej jakości dróg to powiem tak: mapy swoją "drogą" a rzeczywistość swoją "drogą"
    Trzeba uważać na mandaty bo są dość wysokie no i na progi zwalniające, nawet na trasie przed wjazdem do Olity będzie jeden.
    No i najważniejsza informacja czyli prohibicja na Litwie - kupcie sobie coś na drogę
    Dziękuję.

Czyli to co wyczytałem gdzieś na necie potwierdzacie, a więc drogówka, wysokie mandaty i progi zwalniające nawet na głównych trasach. Słyszałem również o zakazie parkowania na chodnikach.

Prohibicja? To w takim razie trzeba będzie coś zabrać ze sobą.

Do wyjazdu mam jeszcze chwilę, ale prawdopodobnie w tamtą stronę pojadę jednak przez Olite, a jako, że z powrotem chcemy zatrzymać się jeszcze na chwilę na Suwalszczyźnie to w drugą stronę będzie przez Mariampol.

Legionista
    Petersburg

Przy okazji wizyty w St.Petersburgu, chciałbym zrobić sobie samochodowy tour po krajach nadbałtyckich a także popłynąć do Helsinek. Domyślam się, że branie fury aż do miejsca docelowego będzie mijać się z celem, stąd pytanie - jaka byłaby najlepsza opcja dotarcia tam?
    Pomysły, które przychodzą mi do głowy, do prom z Helsinek, prom z Tallina, pociąg/autobus z Tallina a także znana opcja z wypadów do Lwowa, tj. samochód na granicy (w Narwie), przejście piesze i potem wsiąść w pociąg/autobus/coś a la marszrutka?? (nigdy nie byłem w Rosji). Ktoś ma jakieś doświadczenia w tamtych rejonach?

Czytam co prawda, że przejście piesze dostępne jest tylko dla obywateli Estonii i Rosji ale podejrzewam, że na czas Mundialu to się ma szansę zmienić.

Legionista Awatar Maciej_L
    Mauritius nie dawno wróciłem, więc jak ktoś coś to piszcie.
    We are the best, fuck the rest!

Legionista Awatar Alek
    Relacja video mile widziana

Cytat Zamieszczone przez Maciej_L Zobacz posta
    Mauritius nie dawno wróciłem, więc jak ktoś coś to piszcie.
    Możesz opisać w kilku zdaniach co tam, jak tam

Legionista Awatar (L)ukas
    Cytat Zamieszczone przez Alek Zobacz posta
    Relacja video mile widziana
    Jest na Youtube Zasubskrybowane już kilka wypraw temu
    Lecz przez te 10 minut zapomnieli na czym polega godność klubu , który chce mienić się mianem głównego wroga Legii w Polsce. Grajki bez honoru.

Legionista Awatar jasna długa prosta
    Wchodziłeś może na Le Morne? Trasę dość godnie oznaczyłem naszymi akcentami, podobnie zresztą jak Flic en Flac i nieco mniej Baie du Cap i Blue Bay. Ciekawy jestem czy coś utrzymało się do dzisiaj...

Legionista
    Wróciłem z 16 dniowego tripu po wschodnim wybrzeżu USA.Ktoś coś chce wiedzieć to pisać

Czy ma ktoś do polecenia jakiś nocleg w Rzymie?
    Końcówka maja, 4 osoby. Koniecznie prywatna łazienka, obojętnie czy dwa pokoje dwuosobowe czy jeden apartament.
    Bookingi przejrzane, więc najlepiej jakiś bezpośredni kontakt.
    Z góry dzięki!

ed. gdyby ktoś chciał kod na booking z 50 zł zwrotem to: https://www.booking.com/s/34_6/3a4543ea

Legionista
    Może nie najtańszy( Club House Roma ) ale do metra blisko, śniadania niezłe, do lotniska dobra komunikacja autobusem za 5 euro i co było dla nas najważniejsze, można przechować rowery. Cały 3 dniowy wyjazd spędziliśmy w Rzymie na rowerach elektrycznych, które są wspaniałą alternatywą na zwiedzenie tego miasta. Przejechaliśmy ponad 120 km i zobaczyliśmy wiele miejsc które przy transporcie publicznych nie mieliśmy szans zobaczyć. Rowery co prawda nie były zbyt tanie ( ok 20 euro dziennie/szt ), ale za skromną opłatą dowiezione i zabrane z hotelu. Była jeszcze alternatywa zostawienia w ciągu dnia w centrum w serwisie na doładowanie.

O Panie, dzięki, ale szukamy raczej czegoś bardziej budżetowego.

Legionista
    Ja z wyjazdu na Lazio dobrze wspominam Camping Village Roma. Mieliśmy właśnie 4 osobowy bungalow dla siebie z łazienką, kuchnią i lodówką. Czysto i w miarę nowe umeblowanie. Na terenie campingu wszystko jest co potrzebne plus disco i basen (gratis) naprzeciw duży dyskont co pozwala tanio się stołować. Z minusów to kilka przystanków autobusem do metra.

Uprawnienia umieszczania postów