Strona 77 z 80 PierwszyPierwszy ... 27677374757677787980 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,281 do 2,310 z 2397

Wątek: Przewodnik Po Europie i Świecie made by LFF

Legionista Awatar BlackAdder
    Kolego mówisz o temperaturze w cieniu, a tam jest podzwrotnikowe słońce, więc jak wyjdziesz z wody na pewno będzie ci ciepło Nie mówiąc już o tym, że na południu Teneryfy jest sucho jak cholera, więc temperatura odczuwalna to pewnie ze 25 stopni.

Co do kąpieli zgoda - ocean ma ze 20C, jak ktoś lubi w wodzie siedzieć to nie posiedzi. Natomiast pływać można spokojnie, ja zaczynam wiosną jak woda w jeziorze nagrzeje się do 18C (czyli ma mniej więcej tyle, co z reguły Bałtyk w lecie, ale jak rozumiem współczesne pokolenie nie wchodzi do Bałtyku).

Poza tym jak patrzę za okno... punt widzenia zależy od punktu siedzenia

Generalnie - co kto lubi, ja np. nie lubię upałów.
    Ostatnio edytowane przez BlackAdder ; 01-01-2018 o 14:04
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Legionista Awatar zbinky
    Cytat Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta
    Kolego mówisz o temperaturze w cieniu, a tam jest podzwrotnikowe słońce, więc jak wyjdziesz z wody na pewno będzie ci ciepło Nie mówiąc już o tym, że na południu Teneryfy jest sucho jak cholera, więc temperatura odczuwalna to pewnie ze 25 stopni.

Co do kąpieli zgoda - ocean ma ze 20C, jak ktoś lubi w wodzie siedzieć to nie posiedzi. Natomiast pływać można spokojnie, ja zaczynam wiosną jak woda w jeziorze nagrzeje się do 18C (czyli ma mniej więcej tyle, co z reguły Bałtyk w lecie, ale jak rozumiem współczesne pokolenie nie wchodzi do Bałtyku).

Poza tym jak patrzę za okno... punt widzenia zależy od punktu siedzenia

Generalnie - co kto lubi, ja np. nie lubię upałów.
    A teraz jeszcze raz przeczytaj na spokojnie co napisałem odnośnie Kanarków.
    To, że Ty nie lubisz upałów nie świadczy o tym, że każdemu wystarczy 18 stopni temperatura wody i niewiele więcej na dworze.
    W styczniu ten region świata to słaby pomysł na wypoczynek w cieple, słońcu i wodzie nadającej się do komfortowej kąpieli.
    Ostatnio edytowane przez zbinky ; 02-01-2018 o 01:00

Legionista Awatar Balon1990
    Zbinky co jako spec poleciłbyś mi jeśli chce się wybrać na którąś z Greckich wysp/Turcję w maju między 6 a 20. Rezerwować teraz, czy lepiej będzie jak poczekam do majówki/końca majówki i wezmę coś z lasta?

Legionista Awatar Alek
    Cytat Zamieszczone przez Balon1990 Zobacz posta
    Zbinky co jako spec poleciłbyś mi jeśli chce się wybrać na którąś z Greckich wysp/Turcję w maju między 6 a 20. Rezerwować teraz, czy lepiej będzie jak poczekam do majówki/końca majówki i wezmę coś z lasta?
    W podobnym okresie leciałem na Kos w ubiegłym roku. Robiłem rezerwacje na samym początku ( grudzień ) i z biegiem czasu cena wycieczki nie była niższa nawet na laście.

Legionista Awatar zbinky
    Cytat Zamieszczone przez Balon1990 Zobacz posta
    Niezmiennie doradzę Ci to samo. Rezerwować jak najszybciej, wziąć do tego Gwarancję Najniższej Ceny - jeśli cena zakupionej imprezy spadnie - oddamy różnicę. Zarówno Grecja jak i Turcja będzie w tym okresie w bardzo fajnych pieniądzach.
    Alek faktycznie bierze u nas w First Minute i za każdym razem cena jego imprezy aż do samego wylotu była najniższa w momencie zakupu.

Mam pytanie odnośnie wynajęcia auta. Lece do Nicei na 4 dni.
    Znalazłem samochód za 200zł za 4dni z firmy interent z limitem km, który mi nie wadzi.
    Płatność tylko kartą kredytową i tu mam pierwsze pytanie co jeśli nie będzie właściciela karty?
    Ląduje o 20 40 wypożyczalnia jest czynna do 22 co jeśli nie zdaże odebrać auta? nie znalazłem żadnej informacji na ten temat.

Legionista Awatar Loko
    Drodzy Forumowicze, pytanko.

Wybieramy się z żonką w kwietniu na Kretę (Chania). Będę chciał wynająć auto, jednakże zależy mi aby firma nie wymagała posiadania karty kredytowej i konieczności blokowania mi środków w postaci depozytu. Zna ktoś jakąś stronkę przez którą mogę zarezerwować auto i ewentualnie zapłacić poprzez paypal lub na miejscu gotówką?

@djlullegionista

Raczej nie powinni robić z tego problemu. Jeżeli rezerwacja będzie na Twoje imię i nazwisko to tym bardziej. Generalnie raczej takich praktyk nie powinno się stosować ale chyba wszyscy wiemy jak to wygląda w praktyce.

Piszę to z perspektywy pracy w hotelu. Pewnie są osoby mądrzejsze to mogą się wypowiedzieć. Są też różnego rodzaje formularze do autoryzacji karty ze zgodą właściciela na piśmie na użycie karty.
    Ostatnio edytowane przez Loko ; 04-01-2018 o 22:19
    "Błędy też się dla mnie liczą. Nie wykreślam ich ani z życia, ani z pamięci. I nigdy nie winię za nie innych"
    Wiedźmin

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez djlullegionista Zobacz posta
    Mam pytanie odnośnie wynajęcia auta. Lece do Nicei na 4 dni.
    Znalazłem samochód za 200zł za 4dni z firmy interent z limitem km, który mi nie wadzi.
    Płatność tylko kartą kredytową i tu mam pierwsze pytanie co jeśli nie będzie właściciela karty?
    Ląduje o 20 40 wypożyczalnia jest czynna do 22 co jeśli nie zdaże odebrać auta? nie znalazłem żadnej informacji na ten temat.
    Pewnie zależy od wypożyczalni. Znajomy wypożyczał samochód, kartę kredytową miała jego żona. Nie zgodzili się na zablokowanie kaucji na jej karcie, musiał dać swoją debetową. Mówili, że musi być karta należąca do kierowcy. Zablokowali mu środki na koncie, po oddaniu samochodu odblokowali, ale stracił parę złotych na różnicy kursu.

Legionista
    Skoro ost piszecie trochę o last minute to i ja zapytam. Czy jest jakaś stronka zbierająca takie oferty czy bezpośrednio trzeba szukać u biur podróży ?
    Nigdy nie korzystałem z takiego wypoczynku, preferuję aktywny urlop ale lata już nie te i raz w życiu chciałbym poleżeć gdzieś w słońcu , napić się i najeść do syta gdy u nas pada śnieg .
    I pytał dramatycznie , ,,jak to możliwe, żeby miasto stracić równie łatwo jak odrąbaną kończynę ?,, Niemcy – pisał już w wolnej Polsce w ,,Tygodniku Powszechnym ,, podtrzymują pamięć historyczną , a u nas w pismach takich jak ,,Newsweek,, , ,,Wprost,, , ,,Polityka,, nic, głucho , jakby nam tę pamięć nagle odrąbano ,,. I dalej : ,, Boli mnie zapomnienie. Opanował mnie jakiś smętek żałoby po tym mieście , o którym mówiło się ,,Leopolis semper fidelis ,,

Legionista Awatar zbinky
    Cytat Zamieszczone przez Neeryng Zobacz posta
    Skoro ost piszecie trochę o last minute to i ja zapytam. Czy jest jakaś stronka zbierająca takie oferty czy bezpośrednio trzeba szukać u biur podróży ?
    Nigdy nie korzystałem z takiego wypoczynku, preferuję aktywny urlop ale lata już nie te i raz w życiu chciałbym poleżeć gdzieś w słońcu , napić się i najeść do syta gdy u nas pada śnieg .
    Z Last Minute rokrocznie coraz słabiej. Po prostu ludzie coraz wcześniej wykupują swoje wczasy i touroperatorzy na tych najpopularniejszych kierunkach nie mają żadnego interesu wyprzedawać po taniości miejsc w samolocie bo ich po prostu nie ma. O dobrych hotelach już nie wspominając.
    Możesz zajrzeć na nasz fanpage na Facebooku Sprzedam Wczasy - tam codziennie publikujemy ciekawe oferty. Możesz do nas napisać przez FB. Możesz skrobnąć do mnie przez FB i spróbuję coś doradzić.

pozdrowienia

Legionista Awatar klinton
    W sierpniu ruszamy z moją drugą połówką na dwutygodniową objazdówkę po Włoszech. Czy jest ktoś w stanie polecić jakieś konkretne miejsca na nocleg w Toskanii? Nie ukrywam, że najchętniej zakotwiczylibyśmy w jakiejś agroturystyce, gdzie na śniadanie można podjeść nieco ichniejszych specjałów

pod obserwacją Awatar pan_nikt
    Panowie może trochę nie w temacie ale nie wiem gdzie napisać.

Macie może gdzieś do polecenia hotel pod Warszawą dla dwojga? Dziecko zostaje u babci na weekend i chcemy jakoś ten czas dobrze wykorzystać

Rok temu byliśmy koło Otwocka i było bardzo spoko, ale chcielibyśmy jechać do jakiegoś innego
    (L)

Legionista Awatar rey
    ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Legionista Awatar Alek
    Cytat Zamieszczone przez pan_nikt Zobacz posta

Macie może gdzieś do polecenia hotel pod Warszawą dla dwojga? Dziecko zostaje u babci na weekend i chcemy jakoś ten czas dobrze wykorzystać

Rok temu byliśmy koło Otwocka i było bardzo spoko, ale chcielibyśmy jechać do jakiegoś innego
    Ja od siebie polecam Windsor obok Serocka. Cisza, spokój, elegancko a do tego najlepsza jajecznica jaką kiedykolwiek jedliśmy z Narzeczoną

Legionista Awatar klinton
    Eternite w Wólce Nadbużnej

również go polecam, zresztą tak samo jak lampy medyczne w sklepie ze sprzętem medycznym.
    Ostatnio edytowane przez rekinbiznesu ; 15-01-2018 o 14:04

Legionista
    Zwiedzając ostatnio Fidżi poznaliśmy Huberta, lat 23 ciągle "on tour", w ciągu najbliższych 4 lat ma zamiar zwiedzić wszystkie kraje świata (dziś jest gdzieś w 1/3) więc każdy interesujący Was kraj na pewno zostanie opisany. Aktualnie w podróży gdzieś na Mariany Północne a jako, że to warszawiak z Wawra pomyślałem, że zareklamuje mu profil i u nas. Także dla wszystkich fanów podróży dalszych niż Lubin (wszyscy wiemy jak bardzo to daleko ) łapcie i dajcie lajka bo chłopak umi:
    https://www.facebook.com/podrozezhubertem/
    https://www.instagram.com/podrozezhubertem/

spec okienny Awatar meraś
    Odnośnie wizy do USA.

Jak wyląda sprawa jej przyznania wizy dla osób karanych w przeszłości ( skazanie uległo zatarciu ) ?
    Ktoś się ubiegał w takim przypadku ?
    bałagan i porządek to tylko liczby...

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez klinton Zobacz posta
    W sierpniu ruszamy z moją drugą połówką na dwutygodniową objazdówkę po Włoszech. Czy jest ktoś w stanie polecić jakieś konkretne miejsca na nocleg w Toskanii? Nie ukrywam, że najchętniej zakotwiczylibyśmy w jakiejś agroturystyce, gdzie na śniadanie można podjeść nieco ichniejszych specjałów
    https://pl.tripadvisor.com/Hotel_Rev...a_Tuscany.html

Śniadań nie robią, ale mają własną tłocznie oliwy i miejscowe specjały. Starszy Pan który ogarnia całą posiadłość jest dobrym biesiadnikiem, żałuje że byliśmy tam tylko dwie noce, ale robiliśmy objazdówkę Toskanii pod namiotami. Rezerwowalismy przez booking, więc pewnie tam też jeszcze do znalezienia.

Legionista Awatar TNTP
    Cytat Zamieszczone przez pan_nikt Zobacz posta

Alexandrinum Krubki Górki, sam sie niedługo tam wybieram
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar JTH
    Zna ktoś może jakiś duży ośrodek/hotel w Belgradzie? Muszę znaleźć miejsce dla stuosobowej wycieczki na majówkę i nie mam pojęcia gdzie szukać
    Ostatnio edytowane przez JTH ; 16-01-2018 o 01:37

góry zimą bez zimowych sportów jakieś 3-4 dni raczej po feriach szkolnych? ma to sens w końcówce lutego?

Zakopane i okolice (nie interesuję mnie nokautowanie pijanych misiów na Krupówkach a raczej spacery nad Morskie Oko i inne okolice)

czy może Karpacz i jego okolice?

Legionista Awatar BlackAdder
    Na delikatne spacery ma sens. Oprócz Morskiego Oka możesz pomykać Ścieżką nad Reglami i pochodzić po wszystkich dolinach. Albo wejść na Nosal lub Gubałówkę (no chyba, że teraz z każdej strony narciarz zapier"ala).
    Ostatnio edytowane przez BlackAdder ; 16-01-2018 o 09:09
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

a okolice Karpacza ktoś opisze?

Legionista
    Co do Zakopanego zakładając, że pogoda będzie dobra (nie przyjdzie odwilż a potem znowu mróz) to można się nawet pokusić o Hale Gąsienicową, Kopieniec, Grześ itp.) pod warunkiem, że w ogóle masz ochotę chodzić po górach.

Co do Karpacza to najfajniejsze szlaki poza Śnieżką i Szrenicą gdzie pewnie będzie od groma narciarzy, to raczej już długie wycieczki pomimo że góry niższe, zostają jeszcze Śnieżne Kotły ale tam może być lawiniasto.

Legionista Awatar Peer
    Był ktoś w styczniu(zimą) na Malcie?

Legionista Awatar fumen
    Cytat Zamieszczone przez Peer Zobacz posta
    Był ktoś w styczniu(zimą) na Malcie?
    Byłem. Za czasów Czerczesowa. Co potrzeba?

Legionista Awatar Alek
    Panie i Panowie

Minął miesiąc od wygrzewania się w ZEA, także czas na następną wycieczkę

Termin - październik 2018

Będzie to podróż poślubna, a pomysł mamy na termy w Słowacji, zależy nam na hotelu 3 bądź 4 gwiazdki z Tatrami w tle w cenie śniadanie plus obiadokolacje.

ktoś coś doradzi?

Legionista Awatar zbinky
    Cytat Zamieszczone przez Alek Zobacz posta
    Panie i Panowie

Minął miesiąc od wygrzewania się w ZEA, także czas na następną wycieczkę

Termin - październik 2018

Będzie to podróż poślubna, a pomysł mamy na termy w Słowacji, zależy nam na hotelu 3 bądź 4 gwiazdki z Tatrami w tle w cenie śniadanie plus obiadokolacje.

ktoś coś doradzi?
    Alek - właśnie wróciłem z Zakopanego. Wiem, to bardzo oklepany temat - natomiast samo zakwaterowanie - VILLA Folk&Design 11 moim zdaniem genialne.
    Jeśli trzeba by Ci było szczegółów daj znać.

Cytat Zamieszczone przez Alek Zobacz posta

ktoś coś doradzi?
    Grandhotel Stary Smokovec. Generalnie hotele Tatry Mountain Resorts.
    Cytat Zamieszczone przez Bary89
    Zastanawia mnie ile jeszcze tu będziecie ciskali po tym Mario. Wyraził swoją opinię o Magierze i tyle, czy musimy tu kochać każdego zawodnika i trenera Legii (...). Fakty są takie że Magiera dokonał niezlego wyczynu ale nie oszukujmy się to był jego obowiązek. O ile po jesieni i po meczach z Realem czy nawet Lechią można nim było być zauroczonym o tyle wiosnę miał fatalną i tego się chyba nie da ukryć. Przy.... się do niego niczym.. Szkoda gadać 😃

Uprawnienia umieszczania postów