Strona 75 z 85 PierwszyPierwszy ... 2565717273747576777879 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,221 do 2,250 z 2540

Wątek: Przewodnik Po Europie i Świecie made by LFF

Legionista Awatar Peer
    Był ktoś w styczniu na Kanarach?

Legionista Awatar looking1916
    Cytat Zamieszczone przez Jaszcz Zobacz posta
    Na Podhalu polecam Termy Chochołowskie najnowsze i za razem dla mnie najlepsze bliżej Warszawy nie wypowiem się bo nie byłem nigdzie oprócz Mszczonowa, które są słabe.
    Świetnie się to prezentuje, tylko ile km... ale dzięki! Może ktoś jeszcze zasugeruje jakąś lokalizację lub odradzi.
    Jak z tym Uniejowem, warto?
    Termy Medical Warmia Park?
    A może ktoś był w tych nowych Termach Warmińskich?

Legionista Awatar Jaszcz
    Cytat Zamieszczone przez looking1916 Zobacz posta
    Świetnie się to prezentuje, tylko ile km... ale dzięki! Może ktoś jeszcze zasugeruje jakąś lokalizację lub odradzi.
    Jak z tym Uniejowem, warto?
    Termy Medical Warmia Park?
    A może ktoś był w tych nowych Termach Warmińskich?
    Km dużo.. ale jak będziesz w okolicy koniecznie sprawdź
    "Bo dla Nas to jest coś więcej niż tylko MECZ.."

Legionista Awatar nidmo
    Cytat Zamieszczone przez looking1916 Zobacz posta
    Może mi ktoś doradzi, gdzie warto wybrać się w Polsce z żoną na Termy w obecnym okresie, czyli końcówka listopada lub grudzień (max do świąt)? Człowiek już tyle razy obiecuje, że aż w końcu trzeba dotrzymać słowa
    Od razu na myśl przyszedł mi Uniejów, ale jak czytam komentarze to mam mieszane uczucia
    Oczywiście start byłby z Warszawy i raczej odrzucam myśl Białki Tatrzańskiej w tym okresie.

Dzięki z góry za pomoc
    Odnośnie Uniejowa to byłem kilka razy i nie zrobiły na mnie wrażenia. Bilet na 2 godziny to za długo dla mnie. Czasami bywa tłoczno, mało atrakcji, a jedyny plus to szybki dojazd. Jak coś to więcej na priv
    "Każdego dnia dziękuje Bogu, że jestem Legionistą"
    Chociaż dzielą nas kilometry w setkach , Legia Warszawa na zawsze w naszych sercach!

Legionista Awatar Rulkoś
    Ktoś był w Izraelu i ma jakieś polecane miejsca do jedzenia, zwiedzani. Interesują mnie rzeczy które warto spróbować zobaczyć po za powszechnie znanymi z przewodników i TV. Generalnie lecę w styczniu do miejscowości Eilat ale w planie jest zwiedzanie tel awiwu oraz Jerozolimy.

Jak wyglada kontrola jeśli ma się w paszporcie pieczątkę z Egiptu bo w internecie są różne opinie.
    Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Twain

Legionista Awatar Alek
    Cytat Zamieszczone przez Rulkoś Zobacz posta
    Ktoś był w Izraelu i ma jakieś polecane miejsca do jedzenia, zwiedzani. Interesują mnie rzeczy które warto spróbować zobaczyć po za powszechnie znanymi z przewodników i TV. Generalnie lecę w styczniu do miejscowości Eilat ale w planie jest zwiedzanie tel awiwu oraz Jerozolimy.

Jak wyglada kontrola jeśli ma się w paszporcie pieczątkę z Egiptu bo w internecie są różne opinie.
    U mojego kuzyna wyglądało to tak, że dopytywali go po co tam był itp ale wpuscili go dalej.

Legionista Awatar looking1916
    Cytat Zamieszczone przez nidmo Zobacz posta
    Odnośnie Uniejowa to byłem kilka razy i nie zrobiły na mnie wrażenia. Bilet na 2 godziny to za długo dla mnie. Czasami bywa tłoczno, mało atrakcji, a jedyny plus to szybki dojazd. Jak coś to więcej na priv
    Oo dzięki za chwilę pójdzie priv

Legionista Awatar Cyclone
    Za kilka tyg ląduje w Liverpoolu na 2-3 dni. Urzęduje ktoś ? Gdzie najlepiej pobalować i co z mniej oczywistych rzeczy warto zobaczyć ?

Legionista Awatar NGA
    Pytanie o Poprad. Jest plan odwiedzić to słowackie miasto podczas weekendu. Mógłby ktoś pomóc i dać kilka informacji. Co warto,zobaczyć, gdzie w dzień warto zjeść, a nocą się pobawić? Nie mamy jeszcze noclegu, więce też mile widziana podpowiedź w tym temacie. Z gory dziękuę!

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez NGA Zobacz posta
    Pytanie o Poprad. Jest plan odwiedzić to słowackie miasto podczas weekendu. Mógłby ktoś pomóc i dać kilka informacji. Co warto,zobaczyć, gdzie w dzień warto zjeść, a nocą się pobawić? Nie mamy jeszcze noclegu, więce też mile widziana podpowiedź w tym temacie. Z gory dziękuę!
    Podłączam się pod pytanie kolegi. W jakim miesiącu najlepiej tam się wybrać ?

Legionista
    Ja Poprad odwiedzam zazwyczaj pod koniec grudnia jeśli spędzam sylwestra w Piwnicznej. I jeździmy tam na kilka godzin na baseny, bo są naprawdę warte odwiedzenia. Szczególnie jak jest jeszcze widno to z zewnętrznych basenów jest piękny widok na Sławkowski Szczyt i resztę Tatr. Co do jedzenia to na przeciwko tego kompleksu jest dobra knajpka z lokalnym jedzeniem.

Był ktoś może na Dominikanie? Lece w styczniu. Fajnie jakby ktoś cos napisał tutaj lub na priv, co warto zobaczyć itd.

Legionista Awatar Alek
    Zbinky prosba o wejście na priv

Cytat Zamieszczone przez Gonzo77 Zobacz posta
    Był ktoś może na Dominikanie? Lece w styczniu. Fajnie jakby ktoś cos napisał tutaj lub na priv, co warto zobaczyć itd.
    Byłem na własną rękę. Śmiało pytaj
    Ostatnio edytowane przez djlullegionista ; 04-12-2017 o 14:55

Legionista Awatar Traper
    Był ktoś na Santorini? A może i ktoś taki kto dostał się tam promem z Pireusu?
    Naprawdę warto rezerwować w np. Oia noclegi z wyprzedzeniem rocznym/póltorarocznym? Zaznaczam ze interesuje mnie konkretny termin

Legionista
    Udało się dotrzeć pieszo z Warszawy do Santiago de Compostela, a teraz czas znów wyruszyć w drogę. Razem z przyszłą małżonką ruszamy do Australii w podróż poślubną. Potem jeszcze kilka miesięcy w Azji i będziemy zaczynali powrót. Przygotowania już powoli się kończą. Jeśli kogoś interesuje jak wyglądają przygotowania do takiej wyprawy, to zapraszam na bloga:

http://www.gdzieindziej.eu/2017/12/j...dze-na-podroz/

Kilka tekstów o przygotowaniach już jest, jakieś jeszcze się pojawią. A potem na bieżąco postaramy się prowadzić relację.
    Zapraszam. Zdjęć w barwach nie zabraknie.
    Mój blog o podróżach - www.gdzieindziej.eu

Legionista Awatar rey
    Cytat Zamieszczone przez Mrugs Zobacz posta
    Ja Poprad odwiedzam zazwyczaj pod koniec grudnia jeśli spędzam sylwestra w Piwnicznej. I jeździmy tam na kilka godzin na baseny, bo są naprawdę warte odwiedzenia. Szczególnie jak jest jeszcze widno to z zewnętrznych basenów jest piękny widok na Sławkowski Szczyt i resztę Tatr. Co do jedzenia to na przeciwko tego kompleksu jest dobra knajpka z lokalnym jedzeniem.
    Również polecam w Popradzie baseny. Fajna zabawa. A poza tym, to poza jakimiś małymi piwnymi knajpkami dookoła rynku, to nic szczególnego mi do głowy nie przychodzi w samym Popradzie.
    ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Legionista
    Bardzo dawno nie leciałem z Chopina, przyzwyczajony do Modlina, gdzie będąc 15 minut przed lotem można wszystko ogarnąć, zdziwiłem się przy odprawie, że mając lot o 6:30 rano, mam napisane na karcie pokładowej "arrive to the airport at 3:30". Godzina jest kuriozalna, czy serio tak bardzo wcześnie trzeba tam być, aby wszystko ogarnąć (WizzAir)?

Legionista Awatar nidmo
    Cytat Zamieszczone przez Majkisek Zobacz posta
    Bardzo dawno nie leciałem z Chopina, przyzwyczajony do Modlina, gdzie będąc 15 minut przed lotem można wszystko ogarnąć, zdziwiłem się przy odprawie, że mając lot o 6:30 rano, mam napisane na karcie pokładowej "arrive to the airport at 3:30". Godzina jest kuriozalna, czy serio tak bardzo wcześnie trzeba tam być, aby wszystko ogarnąć (WizzAir)?
    Nie trzeba. Też miałem 3 godziny wcześniej,a leciałem z Gdańska
    "Każdego dnia dziękuje Bogu, że jestem Legionistą"
    Chociaż dzielą nas kilometry w setkach , Legia Warszawa na zawsze w naszych sercach!

Legionista
    Dzięki

Legionista Awatar Naguto
    Z jakich wyszukiwarek tanich lotów korzystacie?
    Gdzie szukać tanich lotów?
    Kiedy są tańsze bilety? Kilka miesięcy czy kilka dni przed wylotem?
    Interesuje mnie lot w Europejskie rejony turystyczne w drugiej połowie kwietnia.
    Głównie chodzą mi po głowie Wyspy Kanaryjskie.

Może podpowiecie gdzie warto w kwietniu. Ma być ciepło i imprezowo-turystycznie
    Legia Legia Warszawa

Legionista
    Azair jeśli chodzi o wyszukiwarki. Warto też obserwować wakacyjnipiraci.

Legionista Awatar pu(L)on
    Cytat Zamieszczone przez Naguto Zobacz posta
    Kiedy są tańsze bilety? Kilka miesięcy czy kilka dni przed wylotem?
    Interesuje mnie lot w Europejskie rejony turystyczne w drugiej połowie kwietnia.
    Głównie chodzą mi po głowie Wyspy Kanaryjskie.

Może podpowiecie gdzie warto w kwietniu. Ma być ciepło i imprezowo-turystycznie
    Jeżeli chodzi o tanie linie, to tak jak napisał kolega wyżej - azair.cz - można w miejscu docelowym wpisać "gdziekolwiek" lub np. "wybrzeże morza śródziemnego" czy "wyspy morza śródziemnego". Bardzo fajne są też opcje wybierania dat. W tanich liniach bilety są zazwyczaj tańsze prędzej niż na ostatnią chwilę. Na ostatnią chwilę można szukać przelotów czarterowych w biurach podróży.

W okresie wiosennym byłem na Majorce, Malcie, Cyprze. Jeżeli chodzi o imprezy, to najwięcej w tym czasie działo się chyba na Malcie. Ogólnie bardzo mi się spodobała - można pozwiedzać, dobrze zjeść i poimprezować. Majorka też była spoko. Na Cyprze powiewało nudą.

Legionista Awatar Naguto
    Cytat Zamieszczone przez pu(L)on Zobacz posta
    Jeżeli chodzi o tanie linie, to tak jak napisał kolega wyżej - azair.cz - można w miejscu docelowym wpisać "gdziekolwiek" lub np. "wybrzeże morza śródziemnego" czy "wyspy morza śródziemnego". Bardzo fajne są też opcje wybierania dat. W tanich liniach bilety są zazwyczaj tańsze prędzej niż na ostatnią chwilę. Na ostatnią chwilę można szukać przelotów czarterowych w biurach podróży.

W okresie wiosennym byłem na Majorce, Malcie, Cyprze. Jeżeli chodzi o imprezy, to najwięcej w tym czasie działo się chyba na Malcie. Ogólnie bardzo mi się spodobała - można pozwiedzać, dobrze zjeść i poimprezować. Majorka też była spoko. Na Cyprze powiewało nudą.
    Dzięki.
    Jak jest z cenami hoteli przy rezerwacji przez Booking.com ?
    Cena spada bliżej terminu przyjazdu czy warto rezerwować z wyprzedzeniem?
    Dotychczas korzystałem z opcji wyjazdu z biurem podróży.
    Legia Legia Warszawa

Legionista Awatar Peer
    Dzięki.
    Nie wiem, czy tanieją na bookingu, ale warto też obczaić airbnb.

Przy okazji przypomnę się ze zniżką na booking- jakbyś potrzebował TY, czy ktokolwiek inny- polecam.

https://www.booking.com/s/35_6/b9364104

Legionista Awatar pu(L)on
    Dzięki.
    Ja na booking robię często tak, że rezerwuję prędzej jakiś nocleg z opcją bezpłatnej rezygnacji (np. tydzień przed przyjazdem) i kilka dni przed tym terminem na nowo szukam - jak znajdę coś fajnego i w lepszej cenie to biorę nowy i z tamtego rezygnuję. Z reguły wpada w ostatniej chwili coś ciekawego.

Momondo.pl

Popatrz też na hotels.com - często mają tańsze hotele i bez dodatkowych opłat jak w przypadku booking.com
    WIWAT MAJ, 2 MAJ, DLA KIBOLI BŁOGI RAJ!

Planuje wylot do Lizbony a powrót z Porto w pierwszym tygodniu stycznia i mam pewien dylemat bo podczas wyjazdu na Sporting w 2012 roku otrzymałem mandat za parkowanie 30e, które zapomniałem zapłacić. Następny list to było już 150e które już celowo olałem, a kolejnym krokiem był list w którym mi groźno/przeliczono karę na areszt. I teraz pytanie czy:
    - po 5 latach się to przedawniło i jestem czysty w ichniejszych papierach
    - jestem im dalej winny ale dopóki nie natrafię na kontrolę to nic się nie dzieje
    - ląduje w Lizbonie i z automatu smutni panowie zapraszają mnie do uregulowania należności powiększonej o odsetki, lub co gorsza wystraszone dziewczę musi jeździć po komendach i dowiadywać się gdzie może uregulować za mnie grzywnę by móc mnie uwolnić bo raczej na białe prześcieradło, hasło "MÓJ CI ON" i ładne oczy to nie przejdzie

jeżeli czarny scenariusz jest najbardziej prawdopodobny to pytanie czy mogę coś załatwić w ambasadzie Portugalskiej by tego uniknąć Proszę o konkretna odpowiedź osoby która zna takie przypadki a nie wróżenie z fusuf czy lepiej płacić lub olać
    Ostatnio edytowane przez itakpowiem ; 17-12-2017 o 20:11

Gintleman Awatar księciuniu
    Hmmm…, od wielu lat nie wystawiałem nosa poza Polskę i jak w końcu pomyślałem, że w przyszłe wakacje bym to zrobił, to się okazuje, ze już za późno?! Naprawę??
    A może po prostu źle szukam? To może ktoś podpowie gdzie/jak szukać.

Założenia: 4 os. dorosłe + 4 dzieci, 2 tygodnie, lipiec albo sierpień, kraj: Włochy(!), Hiszpania, Cypr, Grecja, Bułgaria itp. – szczerze mówiąc bez konkretów (żeby za mocno nie wiało, więc raczej nie Chorwacja). Ma być ciepło, przyzwoity standard, woda (optymalnie basen + morze), z opcją czegoś zobaczenia, ale bez szaleństw (bo ja mam odpocząć, a nie wyrywać dzieciakom z rąk antyczne wazy); najchętniej z wyżywieniem (2 posiłki, bez raczej nie All Inslusive); dojazd może być samolot plus wynajęcie fury na miejscu albo własnym samochodem o ile odległość w granicach rozsądku; preferowany nie hotel na 5.000 osób.
    Łatwe?

Oczywiście nie liczę, że ktoś mi poda konkretny turnus, ale będę wdzięczny za wszelkie sugestie (kierunki, miasta, biura podróży, strony internetowe i inne świetne pomysły).
    Z góry dziękuję
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista Awatar zbinky
    Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    Hmmm…, od wielu lat nie wystawiałem nosa poza Polskę i jak w końcu pomyślałem, że w przyszłe wakacje bym to zrobił, to się okazuje, ze już za późno?! Naprawę??
    A może po prostu źle szukam? To może ktoś podpowie gdzie/jak szukać.

Założenia: 4 os. dorosłe + 4 dzieci, 2 tygodnie, lipiec albo sierpień, kraj: Włochy(!), Hiszpania, Cypr, Grecja, Bułgaria itp. – szczerze mówiąc bez konkretów (żeby za mocno nie wiało, więc raczej nie Chorwacja). Ma być ciepło, przyzwoity standard, woda (optymalnie basen + morze), z opcją czegoś zobaczenia, ale bez szaleństw (bo ja mam odpocząć, a nie wyrywać dzieciakom z rąk antyczne wazy); najchętniej z wyżywieniem (2 posiłki, bez raczej nie All Inslusive); dojazd może być samolot plus wynajęcie fury na miejscu albo własnym samochodem o ile odległość w granicach rozsądku; preferowany nie hotel na 5.000 osób.
    Łatwe?

Oczywiście nie liczę, że ktoś mi poda konkretny turnus, ale będę wdzięczny za wszelkie sugestie (kierunki, miasta, biura podróży, strony internetowe i inne świetne pomysły).
    Z góry dziękuję
    Jeśli interesuje Cię impreza pakietowa z biurem podróży (przede wszystkim TUI, ale w sumie to wszystkie inne także) daj znać - popracujemy nad tym żebyś był zadowolony
    pozdro

Uprawnienia umieszczania postów