Strona 74 z 85 PierwszyPierwszy ... 246470717273747576777884 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,191 do 2,220 z 2526

Wątek: Przewodnik Po Europie i Świecie made by LFF

Legionista Awatar Somebody
    W przyszłym tygodniu wybieram się ze znajomymi do Moskwy, więc może ktoś chciałby się podzielić doświadczeniami z wizyty tam?

Dodatkowo jeśli ktoś miałby jakiekolwiek informację o kupowaniu biletów na tamtejsze stadiony, to prośba o kontakt na priv

Legionista Awatar Unii E. mówiący NIE !!!
    Zbinky priv.

Cytat Zamieszczone przez zbinky Zobacz posta
    startowiec - dlaczego mega nieopłacalna opcja?
    buklak - w temacie TUI jestem tu alfą i omegą - handluję tym produktem więc dawaj śmiało jak masz jakieś pytania. First Minute jest zajebiste i nie ma co o tym w ogóle dyskutować
    Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie.

Legionista Awatar Alek
    proszę o podbicie na priv osobę , która była w ostatnich latach w Emiratach Arabskich

Legionista Awatar Somebody
    Cytat Zamieszczone przez Somebody Zobacz posta
    W przyszłym tygodniu wybieram się ze znajomymi do Moskwy...
    We wtorek wróciłem, także jakby ktoś się w przyszłości wybierał do Moskwy, to pisać śmiało

Legionista Awatar Warszawiak
    https://www.booking.com/s/22_8/cbb12d5e

Rezerwując kwatery na booking.com przy użyciu tego linka, po zakończonym pobycie booking wpłaca 50 złotych na konto polecającego i korzystającego z oferty.
    Legia

Witam - nie mam doświadczenia w szukaniu najtańszych opcji podróży, ale w przyszłym roku zamierzam obrać dwa kierunki (2-4 luty Bruksela-centrum i 1-3 czerwiec Paryż-Montreuil) - są to wyjazdy na eventy sportowe. Chodzi o takie ogarnięcie tematu, żeby wziąć wolne w pracy w piątek i poniedziałek (mogę ruszać w nocy z czwartku na piątek i chciałbym być w Polsce o normalnej godzinie w poniedziałek). Prośba dla forumowych magików o pomoc i porady w dotarciu do tych miejsc proszę o info na priv, pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez FelixOgbuke ; 11-10-2017 o 14:04

Cytat Zamieszczone przez twarog1987 Zobacz posta
    Witam,nie wiem czy ktoś ma doświadczenie jeżeli chodzi o Azjatyckie tripy ale zapytam.Na koniec października ruszam do Kazachstanu gdzie jak wiadomo zniesiono nam wizy,moje pytanie jest takie bo wziąłem lot jakimś miejscowym Ryanairem z Astany do Ałmaty i gdzieś mi tak wyskakuje ,że do tego lotu będzie potrzebna wiza,więc spytam zorientowanych,skoro jest zniesiona a nie lecę tam na dłużej niż 30 dni to chyba mi nie jest potrzebna ,nawet jak poruszam się miedzy miastami przestrzenią powietrzną?,Kolejna sprawa w planach mam Kirgistan ,tam też nie potrzeba wizy,więc nie będzie problemu jak wezmę lot z Ałmaty do Biszkeku(też śmieszna cena,a pociąg jedzie te 250 km ...12 godzin ) ,ostatnie pytanie wizowe ,w głowie chodzi jeszcze Uzbekistan ,jak długo się wyrabia tam wizę (może jest ktoś zorientowany,w jak najkrótszym czasie można ją wyrobić).Tego Uzbekistanu jeszcze nie zatwierdziłem,ale może wy coś byście polecili z tamtych stron jeżeli chodzi o państwa na turystykę?I z ciekawości był ktoś w Kirgistanie(bo w Kazachstanie byłem ostatnio za naszymi kopaczami),jak tam wygląda z transportem bo słyszałem,że całkiem przystępne są ceny jeżeli chodzi o taxi między miastami ? Co warto zobaczyć? Wielkie dzięki za info
    Z Biszkeku do Osz lata turecki pegasus airlines. W 2015 placileem cos kolo 20$ w jedna.
    Samo Osz w ktorym jest jeden z najwiekszych bazarow w Azji Centralnej i dolina Fergany calkiem spoko. Masz hostele na booking.com za rozsadna cene.

Jezeli bedziesz sie udawal‚ do Arslanbob w gory/ na trekking to z Osz masz normalnie transport marszrutke do Dzalalabad a stamted do Arslanbob tzw taxi co w moim przypadku oznaczalo dziadka za fajera tico. W Arslanbob mozesz spac w namiocie, na posesji pod chmurke bez problemu.
    W drodze powrotnej gdzies u jakiejs kirgiskiej rodziny mialem kimanie, ale nie pamietam gdzie. Lokalni ludzie bardzo pomocni. Nalezy przestrzegac mlodych typow z taxi, ale to chyba jak w wiekszosci. Generalnie bardzo tanio, nie pamietam abym z jakiejkolwiek tulaczki przywiozl‚ jakis hajs z powrotem co mialo miejsce w tym przypadku. Sorry za brak polskich znakow
    Ostatnio edytowane przez marol6 ; 11-10-2017 o 15:01

Legionista Awatar Balon1990
    Jak wygląda obecnie sytuacja w Egipcie? Szukam czegoś z opcją na połowę maja 2018 ale ceny wcale nie są takie niskie jak myślałem. O wiele taniej na ten okres można teraz znaleźć Turcję lub Grecję, tyle , że tam pogoda nie będzie taka sama w tym czasie. Swoją drogą turystów z jakich krajów obecnie najwięcej można spotkać w Egipcie? Niemcy i Rosja?

Legionista Awatar Alek
    Cytat Zamieszczone przez Balon1990 Zobacz posta
    Jak wygląda obecnie sytuacja w Egipcie? Szukam czegoś z opcją na połowę maja 2018 ale ceny wcale nie są takie niskie jak myślałem. O wiele taniej na ten okres można teraz znaleźć Turcję lub Grecję, tyle , że tam pogoda nie będzie taka sama w tym czasie. Swoją drogą turystów z jakich krajów obecnie najwięcej można spotkać w Egipcie? Niemcy i Rosja?
    Bylem na początku maja na Kosie i wierz mi, ze jak tam jest 23 stopnie i slonce to spokojnie wystarczy żeby się porzadnie opalic. Jak bylem 7 dni to dwa dni były pochmurne i nawet spoko, bo skóra moze odetchnąć od opalania i pozwiedzac można.

W połowie maja srednia to tak koło 25

Czerwona kartka
    Kos fajne miejsce. Byliśmy w połowie września i było gorąco. Nie wiem jak tam ludzie mogą wypoczywać w lipcu i w sierpniu. Przecież tam musi być jakiś ukrop.

Legionista
    Jak ktoś był w Japonii bardzo proszę żeby napisał co tam ciekawego można zobaczyć. Najbardziej interesuje mnie Tokio, ale miejscowości czy wioski w promieniu 100 kilometrów też będą w porządku.

Legionista Awatar StefanMW
    Wczoraj wróciłem z tygodniowego pobytu w Armenii- polecam jak najbardziej. Ceny przystępne, bezpośrednie loty Warszawa- Erywań- Warszawa. Zaliczyliśmy wszystko co chcieliśmy poza Górskim Karabachem- dziewuchy się bały.
    Jakby ktoś miał pytania- zapraszam.
    Wyjazd organizowany na własną rękę.
    Z dumą reprezentuj swoje miasto:

Legionista Awatar startowiec55
    Dopiero co wróciłem z Marsa Alam. Była to moja pierwsza wyprawa do Egiptu.
    Najwięcej niemców i słoweńców.
    Pogoda bomba, ludzie bardzo mili, rafy koralowe przepiękne. Dużo atrakcji do zaoferowania, a nie tak jak myślałem wcześniej, że tylko hotel i nic poza tym. Polecam!
    "Jestem KIBOLEM- nie ważne co o mnie powiedzą, jestem człowiekiem z pasją."

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Makrel Zobacz posta
    Jak ktoś był w Japonii bardzo proszę żeby napisał co tam ciekawego można zobaczyć. Najbardziej interesuje mnie Tokio, ale miejscowości czy wioski w promieniu 100 kilometrów też będą w porządku.
    Byłem 3 tygodnie w tym roku na przełomie marca i kwietnia, kiedy kwitły wiśnie.

Generalnie na pewno warto w Polsce załatwić sobie voucher na JR Pass, żeby móc trochę pojeździć Shinkansenami

Przez blisko 2 tygodnie byłem w Tokio. Jeśli chcesz wskazówek co do hotelu, najfajniejszych moim zdaniem miejsc w Tokio itp. napisz na priv.
    Mogę też polecić fajne miejsce do zjedzenia dobrze i w przyzwoitej cenie.

Poza Tokio byłem w Kyoto, Saga-Arashiyama (polecam dla genialnych widoków i wzgórza z małpami), Hiroszimie (na żywo naprawdę robi wrażenie i warto) i Osace.

Delikatne trzęsienie ziemi - bezcenne przeżycie plus na sam koniec wizyta na meczu ligi baseballa. Też interesujące doświadczenie.

Jakby co zapraszam na priv i udzielę odpowiedzi na wszelkie pytania

Legionista
    A tak od siebie zapytam czy ktoś był w Gruzji, co warto zobaczyć i na ile dni jechać ?

W listopadzie jadę służbowo na 6 tygodni do Chorwacji (Zagrzeb). Będę tam z Żoną i Młodym (16 miesięcy). Proszę o wszelkie dobre rady co do pobytu. Z góry dzięki ;-)

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Grodziszczak Zobacz posta
    W listopadzie jadę służbowo na 6 tygodni do Chorwacji (Zagrzeb). Będę tam z Żoną i Młodym (16 miesięcy). Proszę o wszelkie dobre rady co do pobytu. Z góry dzięki ;-)
    Ja mogę wypowiedzieć się co do Splitu jeśli bierzesz pod uwagę opcję wypadu w te rejony. Ewentualnie jeśli masz taką szansę, warto skoczyć np. na weekend do Bośni i Hercegowiny. Szczególnie Mostar jest bardzo interesującym miastem.

Cytat Zamieszczone przez Mu(L)timaster Zobacz posta
    Ja mogę wypowiedzieć się co do Splitu jeśli bierzesz pod uwagę opcję wypadu w te rejony. Ewentualnie jeśli masz taką szansę, warto skoczyć np. na weekend do Bośni i Hercegowiny. Szczególnie Mostar jest bardzo interesującym miastem.
    Wyjazdy poza Zagrzeb planujemy tylko weekendowo. Split trochę daleko......

Legionista Awatar KRA
    Chcielibyśmy z rodzinką wybrać się w góry na początku stycznia. Czy ktoś mógłby polecić jakiś przyjazny dzieciom pensjonat lub agroturystykę? Dzieciaki w styczniu będą mieć: 4 lata i 10 miesięcy, dlatego zależy nam na miejscu z pokojem zabaw, wyżywieniem i jakąś górką niedaleko, żeby pozjeżdżać na sankach, ew. stokiem, który umożliwia zjazdy na byle czym.

Legionista
    Byłem 3 lata temu. Priorytetem jest dla mnie treking i Kazbeg wraz z okolicami nadaje się do tego. Zatrzymalismy się w Stepanemindzie ( takie nasze Zakopane 20 lat temu ) Z noclegami nie ma problemu, około 40 zł ze śniadaniem , pysznym i konkretnym. Góry piękne, choć surowe . Szlaki o ile są ,słabo wyznaczone. Jedzenie pyszne i sporo, stolik pełny mięsa, warzyw, wina na dwóch chłopów około 80 zł .
    W Tibilisi tylko chwile byliśmy, widziałem targ . Duży, warzyw i owoców sporo, pachnące, świeżę i smaczne. Winko i bimber leją w kielichy.
    Kolejnym miejscem jest słynne Batumi, zupełnie inna Gruzja. Najdłuższa promenada w europie, palmy, czysta woda tylko kamieniste plaże, nie da się chodzić na boso. Ogólnie dziwna syt. w Batumi, masa rozpoczętych budów, a w zasadzie same szkielety hoteli.
    Najlepszy kebab jaki w życiu jadłem był w Batumi.
    Z Tibilisi do Batumi jechaliśmy pociągiem, komfortowy, siedzenia jedno osobowe, klima, wifi i tanio. o Gruzji poruszaliśmy się marszrutkami, żadnego problemu, tanio tylko ,,nie znają przepisów,,
    Ludzie bardzo przyjaźni, serdeczni i lubią Polaków. Za JPII, postawę L.Kaczyńskiego i jakąś piosenkarkę.
    Ogólnie piękny i tani kraj, poza rejonami objętymi wojną zwiedziliśmy większość. Myślę, że wyjazd na 5 dni to absolutny maks, chyba że chcesz chodzić po górach i leżeć nad morzem.
    Najdroższy był lot, ale ja zawsze na bogato ( bilety kupuję na ost chwilę, 1200 zł z Warszawy )
    Za rok wracam, wchodzę na Kazbeg.

A tak od siebie zapytam czy ktoś był w Gruzji, co warto zobaczyć i na ile dni jechać ?
    I pytał dramatycznie , ,,jak to możliwe, żeby miasto stracić równie łatwo jak odrąbaną kończynę ?,, Niemcy – pisał już w wolnej Polsce w ,,Tygodniku Powszechnym ,, podtrzymują pamięć historyczną , a u nas w pismach takich jak ,,Newsweek,, , ,,Wprost,, , ,,Polityka,, nic, głucho , jakby nam tę pamięć nagle odrąbano ,,. I dalej : ,, Boli mnie zapomnienie. Opanował mnie jakiś smętek żałoby po tym mieście , o którym mówiło się ,,Leopolis semper fidelis ,,

Legionista Awatar Cavior
    Porady i wskazówki dotyczące Teneryfy? Co warto zobaczyc, gdzie najlepsze plaze, czego unikać itd Oczywiscie lekki research zrobilem, ale zawsze warto o jakies opinie. Bedziemy miec do dyspozycji samochód przez caly pobyt.

Legionista Awatar Kusza
    Mu(L)timaster - zależy jaki rodzaj wczasów Cie interesuje, czy raczej przygoda, namioty, góry, czy wygrzewanie się na plazy i relaks. Jak coś to dawaj na priv - chętnie pomogę

Cytat Zamieszczone przez Neeryng Zobacz posta
    Byłem 3 lata temu. Myślę, że wyjazd na 5 dni to absolutny maks, chyba że chcesz chodzić po górach i leżeć nad morzem.
    Najdroższy był lot, ale ja zawsze na bogato ( bilety kupuję na ost chwilę, 1200 zł z Warszawy )
    Za rok wracam, wchodzę na Kazbeg.
    Byłem już 3 razy, zdarzyło mi się nawet przeprowadzić na jakiś czas do Tbilisi i wciąż jest mnóstwo miejsc których nie widziałem, a chciałbym zobaczyć. Tylko 5 dni to dla mnie jakaś abstrakcja

Na Kazbeku byłem w tym roku jak trafisz z pogodą to chyba najlepszy widok górski jaki widziałem, potem zaliczyłem jeszcze Elbrus i mówiąc szczerze byłem zawiedziony całokształtem. Chociaż wyjazd do Ruskich to zawsze ciekawa przygoda
    ...Trzech setek armat ryczy kanonada,
    Zda się pod trupem ziemia się rozpęknie, —
    O dziecko polskie, za Twojego dziada,
    Który tam zginął, niech Twe serce klęknie,
    O dziecko polskie, święć się krwi szkarłatem
    I wołaj: Wolność! I bij w kratę lochów,
    Bo jeśli Bóg jest nad tym podłym światem,
    Toś ty zbawione przez Wolę i Grochów...

Legionista
    Chciałbym siostrze wraz ze szwagrem sprawić niespodziankę typu voucher na jakąś klawą wycieczkę. W tym wszystkim najlepsze jest , że będzie z nimi podróżowało 2-letnie dziecko Praktykował już ktoś z szanownych forumowiczy takie podróże? Byłbym wdzięczny za każdą wskazówkę Najlepiej chyba Europa ale jestem na wszystko otwarty.

Miłej Niedzieli!

Legionista Awatar Balon1990
    Czy bezwizowy ruch z Białorusią (na wjazd do Grodna) funkcjonuje jeszcze? Co warto zobaczyć w Grodnie i najbliższej okolicy?

I pytanie z innej mańki - Kaliningrad i jego obwód? Był ktoś? Warto jechać? Jak tam z cenami?

Legionista
    Czy bezwizowy ruch z Białorusią (na wjazd do Grodna) funkcjonuje jeszcze? Co warto zobaczyć w Grodnie i najbliższej okolicy?
    W zasadzie wszystkie najciekawsze miejsca w Grodnie są w obrębie centrum. Stary Zamek, Nowy Zamek, Bazylika św. Franciszka Ksawerego, dom Orzeszkowej, Cerkiew Św. Borysa. Gdybyś miał jakieś pytania dot. noclegów, transportu to jestem w miarę na świeżo.

Legionista
    [QUOTE=Kusza;1556639]Mu(L)timaster - zależy jaki rodzaj wczasów Cie interesuje, czy raczej przygoda, namioty, góry, czy wygrzewanie się na plazy i relaks. Jak coś to dawaj na priv - chętnie pomogę

Byłem już 3 razy, zdarzyło mi się nawet przeprowadzić na jakiś czas do Tbilisi i wciąż jest mnóstwo miejsc których nie widziałem, a chciałbym zobaczyć. Tylko 5 dni to dla mnie jakaś abstrakcja

Na Kazbeku byłem w tym roku jak trafisz z pogodą to chyba najlepszy widok górski jaki widziałem, potem zaliczyłem jeszcze Elbrus i mówiąc szczerze byłem zawiedziony całokształtem. Chociaż wyjazd do Ruskich to zawsze ciekawa przygoda [/QUOTE]

I tak i nie, jeśli ma się dużo czasu zgoda, ale kto dzisiaj go ma ...a jest tyle miejsc na świecie do zwiedzenia.
    Na pierwszy ogień idzie Kazbeg i prawdopodobnie na tym zakończę, choć w oddali widzę Elbrus. A jeszcze Ararat i wiele innych gór do zdobycia. Za Elbrusem przemawia tylko i wyłącznie ta rosyjska przygoda
    I pytał dramatycznie , ,,jak to możliwe, żeby miasto stracić równie łatwo jak odrąbaną kończynę ?,, Niemcy – pisał już w wolnej Polsce w ,,Tygodniku Powszechnym ,, podtrzymują pamięć historyczną , a u nas w pismach takich jak ,,Newsweek,, , ,,Wprost,, , ,,Polityka,, nic, głucho , jakby nam tę pamięć nagle odrąbano ,,. I dalej : ,, Boli mnie zapomnienie. Opanował mnie jakiś smętek żałoby po tym mieście , o którym mówiło się ,,Leopolis semper fidelis ,,

Legionista Awatar Kusza
    Kazbek duuuużo, dużo ciekawszy niż Elbrus, nie da się ukryć. Gdybym teraz miał wybierać, to wolałbym brać coś na wyższym poziomie typu Uszba albo Szchara bo Elbrus to w zasadzie taka Śnieżka, tyle że wchodzisz tam kilka dni

Natomiat nie rozumiem trochę chęci zdobycia Araratu, mnie jakoś obowiązek płacenia kupy forsy lokalnemu przewodnikowi tylko po to żeby Cie wciągnał na górę jakoś nie przekonuje, ale co kto lubi
    ...Trzech setek armat ryczy kanonada,
    Zda się pod trupem ziemia się rozpęknie, —
    O dziecko polskie, za Twojego dziada,
    Który tam zginął, niech Twe serce klęknie,
    O dziecko polskie, święć się krwi szkarłatem
    I wołaj: Wolność! I bij w kratę lochów,
    Bo jeśli Bóg jest nad tym podłym światem,
    Toś ty zbawione przez Wolę i Grochów...

Legionista Awatar looking1916
    Może mi ktoś doradzi, gdzie warto wybrać się w Polsce z żoną na Termy w obecnym okresie, czyli końcówka listopada lub grudzień (max do świąt)? Człowiek już tyle razy obiecuje, że aż w końcu trzeba dotrzymać słowa
    Od razu na myśl przyszedł mi Uniejów, ale jak czytam komentarze to mam mieszane uczucia
    Oczywiście start byłby z Warszawy i raczej odrzucam myśl Białki Tatrzańskiej w tym okresie.

Dzięki z góry za pomoc

Legionista Awatar Jaszcz
    Na Podhalu polecam Termy Chochołowskie najnowsze i za razem dla mnie najlepsze bliżej Warszawy nie wypowiem się bo nie byłem nigdzie oprócz Mszczonowa, które są słabe.
    "Bo dla Nas to jest coś więcej niż tylko MECZ.."

Legionista Awatar Maciej_L
    jak ktoś myślał, żeby połączyć wakacje zimowe z zaliczeniem meczu Legii na Florydzie to za 1700zł można kupić bilety z Warszawy do Miami
    We are the best, fuck the rest!

Uprawnienia umieszczania postów