Strona 67 z 80 PierwszyPierwszy ... 175763646566676869707177 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,981 do 2,010 z 2397

Wątek: Przewodnik Po Europie i Świecie made by LFF

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez klinton Zobacz posta
    Pytanie do osób obeznanych w portalu booking.com

Mam możliwość wynajęcia lokum z możliwością zapłaty na miejscu i bez konieczności podawania danych karty kredytowej. Jednak w info jest napisane, że w przypadku odwołania rezerwacji do 14 dni przed jej terminem będę musiał uiścić całość opłaty. No i tu pytanie. Czy to jest takie pierdololo i straszak, czy faktycznie w jakiś sposób mogą ze mnie próbować ściągnąć pieniądze? Pytanie może niepełnosprytne skoro nie podaję danych karty kredytowej
    Jak wejdziesz na ich stronę, pod datami rezerwacji masz taki punkt POTRZEBUJESZ POMOCY ?.
    Jest tam większość odpowiedzi na Twoje pytanie, bo tak naprawdę trzeba znać warunki rezerwacji, aby Tobie odpowiedzieć.
    Z reguły jest tam zasada, jak nie korzystasz z karty, płacisz przelew, ale trzeba się wczytać w rezerwację.

Legionista Awatar Peer
    Już chyba gdzieś było, ale zapytam: Gdzie w Gdańsku obejrzę niedzielny mecz Legii? Ktoś coś poleci?

Legionista Awatar casual
    Jeśli ktoś miałby jakieś pytania w związku z planowaną wizytą we Lwowie, to właśnie wróciłem i mam aktualne info.
    Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
    - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
    Zapamiętał.

Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

Legionista Awatar Kapitanos
    Cytat Zamieszczone przez Peer Zobacz posta
    Już chyba gdzieś było, ale zapytam: Gdzie w Gdańsku obejrzę niedzielny mecz Legii? Ktoś coś poleci?
    Żaden rarytas ale dane mi było obejrzeć tam mecz przeciwko Arce.

Borys Pub Sport  
    Adres: 5, Startowa 30, 80-461 Gdańsk, Polska

Legionista Awatar looking1916
    Jak już jesteśmy przy Gdańsku to niech ktoś się podzieli wiedza na temat trasy S7 Mława-Gdańsk.
    Dużo jest remontów? Warto jechać?
    Chce się w piątek dostać z Mławy do Gdańska, nie chce korzystać z autostrady doradzi ktoś czy warto jechać S7? Czy może ma ktoś jakaś alternatywna trasę (szybsza )?

Dzięki z góry!

Legionista Awatar Stout
    A czemu nie chcesz korzystac z autostrady?

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Legionista
    W piątek to będzie podejrzewam armagedon na A1 i na S7, na S7 jest zawsze, nie rozumiem czemu zawsze coś się tam musi wydarzyć.

Z Mławy ja bym pojechał do Iławy - Tczewa i dalej DK91. Generalnie współczuję

Cytat Zamieszczone przez Mrugs Zobacz posta
    W piątek to będzie podejrzewam armagedon na A1 i na S7, na S7 jest zawsze, nie rozumiem czemu zawsze coś się tam musi wydarzyć.

Z Mławy ja bym pojechał do Iławy - Tczewa i dalej DK91. Generalnie współczuję
    Dokladnie, ja tez tego nie rozumiem i te ciagle remonty, prawie co 20 km (tak pokazuje Google Maps).

Czyli polecasz trasę na Iławę a potem Tczew? Fakt, może być mniej zatłoczona
    Niestety muszę jechać, a wyglada to mało optymistycznie
    Ale dzięki za dobry pomysł

Może jeszcze będzie ktoś miał jakiś pomysł, kto jeździ często S7?

Cytat Zamieszczone przez Stout Zobacz posta
    A czemu nie chcesz korzystac z autostrady?

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka
    Trochę mi nie po drodze autostrada poza tym tez może być tłocznie przy bramkach.

Legionista Awatar Stout
    Iława -Kwidzyn remont drogi od, Prabut. Spore korki. Gniew-Tczew niedawno spore remonty, zerwana nawierzchnia. To już chyba lepiej S7 do końca lecieć.

Legionista
    Iława -Kwidzyn remont drogi od, Prabut. Spore korki. Gniew-Tczew niedawno spore remonty, zerwana nawierzchnia. To już chyba lepiej S7 do końca lecieć.
    Ale w Prabutach skręcasz na Sztum na DW522 albo nawet w Suszu na DW515 a odcinek Gniew - Tczew jest już za plecami jak wjeżdżasz na DK91.

Legionista Awatar Stout
    Można i po wichurach jezdzic.

Legionista
    Droga nad morze to loteria, najmniejsze ryzyko to jednak autostrada. Na siódemce jest sporo takich fragmentów, że nie ma nawet pobocza i jak coś się wydarzy to kaplica. Ja bym jednak pojechał z Mławy do autostrady (wjazd w Lisewie) i masz tylko jeden palący fragment czyli bramki przed Gdańskiem (pierwsze bramki są obok Torunia, więc ich unikasz). A na ,,7'' też postoisz (a już na pewno między Elblągiem a Gdańskiem), a w razie czegoś grubszego dłuższy czas.

Zależy też o której jedziesz. Jadąc w zeszłym roku w wakacyjny piątek (można go chyba porównać do piątku przed Majówką) ok. godziny 11 do bramek stało kilka aut, a wracając ok. 17 widziałem mega korek.

Co do dróg przez Iławę itp. to nie jeździłem, ale z drogą 91 miałem do czynienia choćby w Pruszczu Gdańskim i też jest tam zapchane. Najważniejsze według mnie to godzina wyjazdu, jeśli przed południem to będzie dużo lepiej. Choćby Google pokazuje pół godziny dłużej z Mławy do Gdańska autostradą, ale jak na niej przyciśniesz to wyjdzie na to samo. Za autostradę dasz 30 zł, ale nie ryzykujesz mandatu, o który na ,,7'' nietrudno Więc plusy i minusy do rozważenia. Podsumowując na autostradzie tylko jeden zator Cię czeka w postaci bramek, a na ,,7'' większe ryzyko armagedonu. Można też próbować po wichurach oczywiście (sam tak nieraz jeździłem, jak mi nawigacja pokazywała, że jadąc wichurami nadrabiając 40 km, wyjdzie mi szybciej niż stać między Gdańskiem a Elblągiem )

Legionista
    Można i po wichurach jezdzic.
    Nie wiem oczywiście jaki będzie w ten weekend majowy, ale znając swoje doświadczenia z kilku ostatnich lat, to taką jazdą do Warszawy jesteś w stanie przyoszczędzić nawet 2-3 godziny. 3/4 ludzi korzysta z GPS i wierzy mu bezgranicznie, dlatego jak coś się dzieje to na najbardziej oczywistym objeździe jest masa matołów co nie patrzą na znaki tylko jadą wg nawigacji, a wystarczy mieć mapę by pojechać bardziej ekonomicznie. A przy okazji zobaczyć miejsce w których pewnie przy innej okazji nie zajedziesz, bo w sumie po co.
    Na pewno bramki w Rusocinie to będzie dramat, Nowa Wieś zapewne ciut lepiej bo jest jeszcze Lubicz który pomaga w rozładowaniu zatoru. S7 będzie walić masa ludzi na Warmię, więc na pewno coś się stanie, a wiadomo że najgorsze są małe kolizję bo oczywiście trzeba zwolnić popatrzeć, albo nagrać filmik na kontakt24.

Edit: Nie zgodzę się, że wakacyjny piątek można porównać do majówkowego bo jednak wakacje trwają dwa miesiące a na majówkę wszyscy walą w jednym czasie. Co do wspomnianego również przeze mnie Rusocina to trzeba pamiętać, że trzeba się też przebić potem przez S6 co często też nie należy do przyjemności.
    Ostatnio edytowane przez Mrugs ; 26-04-2017 o 11:26

Panowie dziękuje za fachowe opinie na pewno się przydadzą! Wieczorem dziś usiądę i ułożę jakaś trasę z waszych podpowiedzi. Jeśli coś jeszcze chcielibyście dodać to z chęcią wysłucham

Planuje wyjechać między 12 a 14 z okolic Mławy. Tak żeby najpóźniej w Gdańsku być o 18, ewentualnie 18:30

Legionista Awatar Alek
    Jak wygląda temat wejścia na pokład samolotu z lekami ? Czy w bagażu podręcznym można mieć opakowania z tabletkami ?
    Bo muszą być zazyte w godzinach lotu i pytanie będzie problem w związku z tym ?
    Czy musi być jakieś zaświadczenie od lekarza ?
    Ostatnio edytowane przez Alek ; 26-04-2017 o 19:20
    W sprawach związanych z T-Mobile ( dla firm ) służę pomocą.

Legionista Awatar deszcz
    Przepisy dotyczące ograniczeń w przewozie płynów nie dotyczą lekarstw. Na pokład można więc zabrać wszelkie tabletki, syropy, ampułki z zastrzykami, krople, maści itp. leki, które są nam potrzebne podczas podróży. Dotyczy to również leków sprzedawanych bez recepty.

Podczas osobistej odprawy należy przygotować do kontroli wszystkie leki i akcesoria. Choć nie zawsze jest to wymagane, warto mieć przy sobie zaświadczenie od lekarza potwierdzające konieczność posiadania danych leków czy akcesoriów medycznych. W razie wątpliwości kontrolujących taki dokument pozwoli sprawnie przejść odprawę.
    https://www.esky.pl/porady-dla-podro...ym-w-samolocie
    Mówiła myśl, szanuj matkę, spełniaj marzenia,
    Kochaj życie jak wariat, wal w pysk jeśli trzeba,
    Podpal świat dla tej jednej - spal w cholerę,
    Słuchaj serca - dni na ziemi nie mamy za wiele.

Legionista Awatar pijak z Wo(L)i
    Cytat Zamieszczone przez Alek Zobacz posta
    Jak wygląda temat wejścia na pokład samolotu z lekami ? Czy w bagażu podręcznym można mieć opakowania z tabletkami ?
    Bo muszą być zazyte w godzinach lotu i pytanie będzie problem w związku z tym ?
    Czy musi być jakieś zaświadczenie od lekarza ?
    Raczej nie robią problemu tylko to zgłoś.
    Wez po listku leku który musisz brać,zaświadczenie od lekarza pokaż na odprawie jeśli poproszą!
    edit-tak jak napisał Deszcz.
    Pijacy i złodzieje są...
    https://youtu.be/SLFOunyoMFs

Legionista Awatar BlackAdder
    Mówiąc prościej tabletki możesz przewieźć (jeśli nie przesadzisz z ilością) bez zaświadczenia, w przypadku płynu o pojemności większej niż 100ml przyda się zaświadczenie.
    Ostatnio edytowane przez BlackAdder ; 26-04-2017 o 20:05
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Jak najlepiej dostać się na Dominikanie z lotniska Punta Cana do Bayahibe, a nastepnie z Bayahibe do Samany? jakie to są koszty +/-?

Legionista Awatar aDHd
    Cytat Zamieszczone przez aDHd Zobacz posta
    Kupon rabatowy na 50 PLN do booking.com gdyby ktoś potrzebowa.
    Gratisowo, bez żadnej ściemy.
    Podbijam. Nadal aktualne.
    50 PLN zwrot na konto po zrealizowaniu pobytu.
    Ponieważ wyjeżdżam na dłuższą chwilę i może być problem z dostępem do netu wrzucam link tutaj:
    https://www.booking.com/s/88e159c3

Legionista Awatar Maciej_L
    Cytat Zamieszczone przez djlullegionista Zobacz posta
    Jak najlepiej dostać się na Dominikanie z lotniska Punta Cana do Bayahibe, a nastepnie z Bayahibe do Samany? jakie to są koszty +/-?
    Miejscowa komunikacja jest tania między miastami. Z Santo Domingo do Las Terrenas na Samanie Płaciłem około 30zł na nasze z Santo Domingo do Punta Cana tak samo. Niestety do Bayahibe nie wiem.
    We are the best, fuck the rest!

pod obserwacją Awatar pan_nikt
    Panowie był ktoś z Was w Bulgarii w czerwcu?

Legionista Awatar Szawar
    Cytat Zamieszczone przez pan_nikt Zobacz posta
    Tak w Nessebarze.
    04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

pod obserwacją Awatar pan_nikt
    Szawar możesz mi podklepac trochę info na priv? Nie wiem czemu ale nie mogę wysłać do Ciebie wiadomości prywatnej przez tel

Legionista Awatar Szawar
    Szawar możesz mi podklepac trochę info na priv? Nie wiem czemu ale nie mogę wysłać do Ciebie wiadomości prywatnej przez tel
    Priv.

Legionista
    Witam, może ktoś polecić jakiś tani i sprawdzony hotelik w okolicach Berlina.Może być ok 20 km od centrum potrzebuję pokój 2 os. 2 oddzielne łóżka w długi weekend czerwcowy na 2 nocki.

Legionista Awatar Szawar
    Cytat Zamieszczone przez dize(L)raszyn Zobacz posta
    Witam, może ktoś polecić jakiś tani i sprawdzony hotelik w okolicach Berlina.Może być ok 20 km od centrum potrzebuję pokój 2 os. 2 oddzielne łóżka w długi weekend czerwcowy na 2 nocki.
    SleepCheapHostel niedaleko metro, spoko pokoje, 15 minut z buta na OlympiaStadion.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Szawar Zobacz posta
    SleepCheapHostel niedaleko metro, spoko pokoje, 15 minut z buta na OlympiaStadion.
    Dzięki, ale już wszystko zajęte

Legionista Awatar olek_grom
    Ja byłem w zeszłym roku w czerwcu. Jak coś to priv albo na ogólnym.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez dize(L)raszyn Zobacz posta
    Sorry za spam ale dalej szukam, jakby ktoś coś to będę wdzięczny....

Uprawnienia umieszczania postów