Strona 66 z 81 PierwszyPierwszy ... 165662636465666768697076 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,951 do 1,980 z 2426

Wątek: Przewodnik Po Europie i Świecie made by LFF

Legionista Awatar Herman
    Cytat Zamieszczone przez marol6 Zobacz posta
    Mam pytania o Sycylię do kogoś kto tam był:

- jak się kształtuję pogoda w październiku? Słońce, dużo słońca czy lubi popadać? Jak jest z temperaturą wody? Polecilibyście jakieś piaszczyste plaże w okolicach Katanii ?
    - jak wygląda zwiedzanie Sycylii z perspektywy transportu miejskiego? Cenowo, czasowo, komfort? Autobusy, pociągi?
    - jeśli chodzi o ceny w knajpkach piwa, szamki w porównaniu do, np Hiszpanii czy nawet Rzymu?

Dzięki & pozdrawiam.
    Ja byłem 8 lat temu więc info może być lekko przedatowane. Byliśmy pod koniec września na objazdówce dookoła wyspy. Pogode mieliśmy super - było bardzo ciepło, ale bez jakiś masakrycznych upałów. Jeździliśmy czym się dało - pociągami, stopem, autobusami, promami (wyspy Liparyjskie, polecam bardzo). Cenowo wychodziło to całkiem nie najgorzej - Sycylia w porównaniu do Rzymu była dosyć tania. To był jeszcze okres, że wszędzie starałem się śmigać bez biletu i w razie kontroli palić frana. Przestrzegam przed tego pomysłem na trasie lotnisko Palermo - Palermo. Pech chciał, że jechałem ostatnim tego dnia pociągiem. Dopadł mnie kanar i dowalił jakąś okrutną karę za brak biletu. Nie chciałem zbytnio płacić, ale ten c**j zwyczajnie wstrzymał pociąg na następnej stacji i chciał mnie z niego wyrzucić na jakiejś malutkiej stacyjce 30 km od Palermo. Niestety finalnie zapłaciłem. To było jednak jedynie nieprzyjemne wspomnienie z tej wyprawy.

Piękne widoki, rewelacyjne żarcie, sporo klimatycznych miejsc do zobaczenia i stosunkowo przyjazne ceny. Polecam też zakręcić się za jakimś meczykiem w piłeczkę. Ja w Palermo miałem okazję zobaczyć meczyk Palermo-Torino.
    Aha, jeszcze jedno - generalnie będzie Wam się ciężko dogadać po angielsku, nawet z młodymi ludźmi.
    LEGIA&FC DEN HAAG

Legionista
    Ma ktoś jakiś pomysł jak rozsądnie można zdobyć wizę na Białoruś?
    Mam w sumie wszystkie papiery łącznie z wynajętym poprzez booking mieszkaniem. Niestety w/g ambasady mieszkanie to nie spełnia wymogów otrzymania wizy i tu zaczynają się schody.
    Biura podróży za całość procesu wizowego liczą sobie ponad 400zł/os. Mogą wystawić voucher za 150zł, ale wizę na podstawie vouchera wystawia tylko i wyłącznie konsulat w Gdańsku (co jest jakąś totalną bzdurą). Jedziemy na majówkę na 4 dni więc średnio nam się uśmiecha płacić za wizę nie wiadomo ile
    Hoteli w tym okresie zostało już tam niewiele i ciężko się z nimi dogadać czy są w ogóle w stanie wystawić odpowiedni papier.
    Nie pamiętam jak to dokładnie wyglądało przy naszym wyjeździe do Gomel w 2008. Wtedy były grupowe wizy, ale chyba nie było aż takich problemów...
    I plan to live forever or die trying

Legionista Awatar Maciej_L
    Cytat Zamieszczone przez Neeryng Zobacz posta
    Właśnie wróciłem, pytaj.
    1. Jak tam z poruszaniem się po wyspie? Chodzi mi czy jest sens brać samochód czy komunikacja jest dobra i nie ma sensu? Jaki koszt benzy?
    2. Czy może brałeś wycieczkę na Kilimandżaro i jeżeli tak to jaki koszt?
    3. Gdzie spałeś i czy możesz coś polecić?
    We are the best, fuck the rest!

Legionista Awatar Loko
    Wczoraj wróciliśmy z żonką z Madery. Wyspa piękna, widoki cudowne. Jazda samochodem wcale nie najgorsza jak się okazało. Polecam jedynie jak już brać autko, to z większym silnikiem. My śmigaliśmy Pandą 1.2 i czasami pod większą górą mocno się auto męczyło. Jak by ktoś miał więcej pytań to zapraszam na priva.
    "Błędy też się dla mnie liczą. Nie wykreślam ich ani z życia, ani z pamięci. I nigdy nie winię za nie innych"
    Wiedźmin

Legionista Awatar Benek
    Na Madere z żoną
    304mecze*
    62 gole*
    52 asysty*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mogą ulec zmianie

Cytat Zamieszczone przez Xth Zobacz posta
    Ma ktoś jakiś pomysł jak rozsądnie można zdobyć wizę na Białoruś?
    Mam w sumie wszystkie papiery łącznie z wynajętym poprzez booking mieszkaniem. Niestety w/g ambasady mieszkanie to nie spełnia wymogów otrzymania wizy i tu zaczynają się schody.
    Biura podróży za całość procesu wizowego liczą sobie ponad 400zł/os. Mogą wystawić voucher za 150zł, ale wizę na podstawie vouchera wystawia tylko i wyłącznie konsulat w Gdańsku (co jest jakąś totalną bzdurą). Jedziemy na majówkę na 4 dni więc średnio nam się uśmiecha płacić za wizę nie wiadomo ile
    Hoteli w tym okresie zostało już tam niewiele i ciężko się z nimi dogadać czy są w ogóle w stanie wystawić odpowiedni papier.
    Nie pamiętam jak to dokładnie wyglądało przy naszym wyjeździe do Gomel w 2008. Wtedy były grupowe wizy, ale chyba nie było aż takich problemów...
    Ja byłem tydzień na Białorusi we wrześniu zeszłego roku. Wizę wydała mi ambasada na Wiertniczej na podstawie vouchera wystawionego przez to biuro: https://www.incoming.by/ Zapłaciłem za to "hadataistwo" 30 euro. Przypuszczam, że jest problem bo wynająłeś mieszkanie, a nie hotel. Jak masz więcej pytań to na priv.

Legionista Awatar zbinky
    Cytat Zamieszczone przez Maciej_L Zobacz posta
    Kolejny niskobudżetowy trip ostatnio zakończyłem. Tym razem Hawaje, Oahu. Jak ktoś ma jakieś pytania to walcie. Byłem z 4 miesięcznym synem i 6 letnią córką, więc też o podróżach z dziećmi mogę coś podpowiedzieć.

Następny trip to Zanzibar z Tanzanią, więc jak ktoś był to dajcie znać mam parę pytań
    Zanzibar i Kenię będę przerabiał na jesieni - tak więc jeśli to jeszcze aktualne będzie to z przyjemnością przygotuję Ci relację
    P.S Bardzo fajnie zrobiłeś te Hawaje!

Legionista Awatar Maciej_L
    Ja Zanzibar robie 3 dni po ostatniej kolejce ligowej w czerwcu, to ewentualnie ja Ci przygotuje
    We are the best, fuck the rest!

Legionista Awatar zbinky
    Ja Zanzibar robie 3 dni po ostatniej kolejce ligowej w czerwcu, to ewentualnie ja Ci przygotuje
    Pasuje
    W niedzielę lecę do Emiratów - jakby było coś potrzeba ...............

Legionista
    To ja Wam chłopaki podpowiem zanim polecicie gdziekolwiek
    Co do komunikacji, sam Zanzibar jest ok. Główne drogi to asfalt, ale boczne tylko z napędem 4x4 . Możesz mieć inaczej biedę . Osobiście brałem jeepa. koszt 30-40 dolców za dobę, benzyna porównywalna do PL. Mają tam bardzo tanie ,,marszrutki,, zapomniałem jak to się nazywa . Koszt zawsze ten sam 300 szylingów za trasę, czy 1 km czy 100 cena ta sama. Minus wielki jest taki, że nie wezmiesz bagażu, ciasno i żadnego komfortu.
    Podejrzewam, że wylądujesz w Dar Es Salam ( swoją drogą jaką trasę masz, że tak tanio wyszły bilety ? )Działa tam Uber. Porównując taksówka 30 dolarów, Uber 6 za jedną z tras . Niemniej na Zanzibarze nie spotkałem Ubera.
    Kilimandżaro odpuściłem, koszt 1500-2000 dolarów. 7 dni wejście, 2 dni w dół. Safari również ,,problematyczne,, 400 za osobę , bez noclegu nie znalazłem oferty.
    Noclegów nie polecą Moja podróż była nieco ekstremalna, nie wiem czy czasem nie spałem jednej nocy obok lwa. Nie było czasu sprawdzić, niemniej jednak zmowa hotelarzy wywindowała sztywną cenę, około 20 dolarów od osoby. Próbuj targować, ale marne szanse.
    Moja znajoma nocowała u pewnego małżeństwa, muzułmanie ale z rozsądnym podejściem do życia. Musiała przypominać im o burce czy modlitwie a bardzo pomogli, przykładowo samochód 15, spanie 30 za 2 osoby. Tyle, że ona ma długie nogi i kilka innych ,,argumentów,, Niemniej mogę zapytać o namiar.
    Może jeszcze kilka uwag.
    Dolary kup w Pl, wymień na ich walutę. Płać wszystko w ich walucie. Targuj, choć są w tym lepsi. Kręcą, próbują naciągać a i oszukują. Bądź stanowczy . ,, Hapanna,, coś w rodzaju ,,nie,,niemalże odskakują jak to słyszą.
    Buty na plażę, do wody. Można pokaleczyć nogi. Ładna plaża, bez odpływu , koralowców itd chyba tylko w Paje.Ale mogę mylić się.
    Szczepienie konieczne.Oczywiście mowa o Żółtej Febrze. W książeczkę wpisz nazwę angielską.
    Jeśli zdecydujesz się wypożyczyć samochód musisz wykupić ich prawo jazdy.Koszt 15 dolarów.
    Pilnuj kobiet . Odwrócisz się a żona z miejsca będzie podrywana. Wieczorami raczej omijaj ciemne zakamarki. To w końcu Afryka.
    Myślę, że będziesz zaskoczony biedą a jednocześnie cenami. Wg mnie nie jest tanio.
    Murzyni leniwi, ale to chyba żadna nowość. Mają naście żon i to one zapierd....
    O jedzeniu można książkę napisać, raczej zawiedziesz się. Pytaj o Forodyhani Gardens ( targ wieczorny z przeróżnym jedzeniem ) oraz knajpa Joshi .Oczywiscie w Zanzibarze. Reszta będzie wielką zagadką.
    To tyle tak na szybko.
    a i czarni nie śmierdzą
    I pytał dramatycznie , ,,jak to możliwe, żeby miasto stracić równie łatwo jak odrąbaną kończynę ?,, Niemcy – pisał już w wolnej Polsce w ,,Tygodniku Powszechnym ,, podtrzymują pamięć historyczną , a u nas w pismach takich jak ,,Newsweek,, , ,,Wprost,, , ,,Polityka,, nic, głucho , jakby nam tę pamięć nagle odrąbano ,,. I dalej : ,, Boli mnie zapomnienie. Opanował mnie jakiś smętek żałoby po tym mieście , o którym mówiło się ,,Leopolis semper fidelis ,,

Cytat Zamieszczone przez Herman Zobacz posta
    Ja byłem 8 lat temu więc info może być lekko przedatowane. Byliśmy pod koniec września na objazdówce dookoła wyspy. Pogode mieliśmy super - było bardzo ciepło, ale bez jakiś masakrycznych upałów. Jeździliśmy czym się dało - pociągami, stopem, autobusami, promami (wyspy Liparyjskie, polecam bardzo). Cenowo wychodziło to całkiem nie najgorzej - Sycylia w porównaniu do Rzymu była dosyć tania. To był jeszcze okres, że wszędzie starałem się śmigać bez biletu i w razie kontroli palić frana. Przestrzegam przed tego pomysłem na trasie lotnisko Palermo - Palermo. Pech chciał, że jechałem ostatnim tego dnia pociągiem. Dopadł mnie kanar i dowalił jakąś okrutną karę za brak biletu. Nie chciałem zbytnio płacić, ale ten c**j zwyczajnie wstrzymał pociąg na następnej stacji i chciał mnie z niego wyrzucić na jakiejś malutkiej stacyjce 30 km od Palermo. Niestety finalnie zapłaciłem. To było jednak jedynie nieprzyjemne wspomnienie z tej wyprawy.

Piękne widoki, rewelacyjne żarcie, sporo klimatycznych miejsc do zobaczenia i stosunkowo przyjazne ceny. Polecam też zakręcić się za jakimś meczykiem w piłeczkę. Ja w Palermo miałem okazję zobaczyć meczyk Palermo-Torino.
    Aha, jeszcze jedno - generalnie będzie Wam się ciężko dogadać po angielsku, nawet z młodymi ludźmi.
    OK dzięki za info, dobra szamka to właśnie to czego bym również oczekiwał na miejscu Ja ostatnim razem pociągiem 'na pałę' jechałem z Bukaresztu do Konstancji 3 lata temu gdzie też mnie chciał kanar wysadzać bo rumuńskie ananaski z którymi jechałem na końcu pociągu powiedziały mu, że jestem 'from Holland'. Po czym gdy się okazało, że jednak 'from Poland' to gadka z kanarem stanęła na 10 lejach i dojechaniem do celu.

Legionista Awatar Loko
    Cytat Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    Na Madere z żoną
    Wiem, wiem, to jest niemodne. Rysiek pokazał z kim trzeba lecieć na Maderę
    "Błędy też się dla mnie liczą. Nie wykreślam ich ani z życia, ani z pamięci. I nigdy nie winię za nie innych"
    Wiedźmin

Legionista Awatar Warszawiak
    Mam pytania o Sycylię do kogoś kto tam był:

- jak się kształtuję pogoda w październiku? Słońce, dużo słońca czy lubi popadać? Jak jest z temperaturą wody? Polecilibyście jakieś piaszczyste plaże w okolicach Katanii ?
    - jak wygląda zwiedzanie Sycylii z perspektywy transportu miejskiego? Cenowo, czasowo, komfort? Autobusy, pociągi?
    - jeśli chodzi o ceny w knajpkach piwa, szamki w porównaniu do, np Hiszpanii czy nawet Rzymu?

Dzięki & pozdrawiam.
    Ja byłem 3 lata temu w listopadzie. Pogoda drut.
    Zwiedzaliśmy zachodnią część wyspy i stacjonowaliśmy w dwóch miejscach - Palermo i Trapani.
    Z Palermo warto udać się do Cefalu (pociągi kursują regularnie). Przyjemna plaża u stóp urokliwego, spokojnego miasteczka.
    W samym Palermo - na pewno godne uwagi są katakumby kapucynów, gdzie oglądasz zmumifikowane ciała sprzed wieków. Robi to wrażenie.
    Z Trapani ruszyliśmy do San Vito Lo Capo - cudowna piaszczysta plaża, do Erice (skalne miasto), a także popłynęliśmy na Levanzo (warto zapytać miejscowych, którą plażę wybrać, aby spokojnie się kąpać, a nie okładać się pomidorami po poparzeniu przez meduzy )
    Legia

Legionista Awatar invictus
    Cytat Zamieszczone przez Warszawiak Zobacz posta
    Zwiedzaliśmy zachodnią część wyspy i stacjonowaliśmy w dwóch miejscach - Palermo i Trapani.
    Z Palermo warto udać się do Cefalu (pociągi kursują regularnie). Przyjemna plaża u stóp urokliwego, spokojnego miasteczka.
    W samym Palermo - na pewno godne uwagi są katakumby kapucynów, gdzie oglądasz zmumifikowane ciała sprzed wieków. Robi to wrażenie.
    Z Trapani ruszyliśmy do San Vito Lo Capo - cudowna piaszczysta plaża, do Erice (skalne miasto), a także popłynęliśmy na Levanzo (warto zapytać miejscowych, którą plażę wybrać, aby spokojnie się kąpać, a nie okładać się pomidorami po poparzeniu przez meduzy )
    Potwierdzam, byłem 2 lata temu pod koniec października/początek listopada - pogoda ogólnie jak w lato.

Miałem podobny trip co kolega i zdecydowanie polecam, dodatkowo jeszcze byliśmy zobaczyć Etnę.

Cefalu:

Etna:

Palermo:

Katakumby:

Słynny bar Vitelli:

Z tego co widzę na pierwszym zdjęciu to plaża tam piaszczysta (w sensie, że nie trzeba chodzić w jakiś butach). Czy tam sa wszystkie takie plaże? Pytam bo parę lat temu byłem na południu Włoch nad Morzem Jońskim i bez klapek czy jakiś butów nie dało się na plaży chodzić.

Legionista Awatar Warszawiak
    Na wszystkich byłem
    Cefalu jest w okolicach Palermo.
    Poniżej wspomniane przeze mnie San Vito Lo Capo, które jest jakieś 40-60 minut drogi autobusem od Trapani:
    Legia

Cytat Zamieszczone przez Warszawiak Zobacz posta
    Dzięki Ojciec Nic żeś nie mówił

Legionistka
    Trochę bliższe klimaty - Gdańsk
    Poleci ktoś jakiś fajny nocleg? Najlepiej Gdańsk - Wrzeszcz, lecz niekoniecznie. Dawno nie byłam, stąd pytanie czy pojawiło się może coś w 3city nowego co warto zobaczyć? Nie interesują mnie kluby

Ewentualne dodatkowe pytanie - Skandynawia w maju - zaczynają się już oblężenia turystyczne? Nie chodzi o okres majówki. Mam na myśli typowe turystyczne miasta np: Sztokholm, Goteborg, Helsinki, Turku lub Oslo.
    Ostatnio edytowane przez brawurka ; 03-04-2017 o 16:55
    Mózgi są niesamowite. Gdyby tak każdy mógł mieć po jednym.

Legionista Awatar zbinky
    Wróciłem z ZEA.
    Jako, że to był wyjazd służbowy (inspekcje hoteli) to dosyć szczegółowo mogę opowiedzieć o
    Ras al Khaima
    Dubaju
    Fujairah (najmniej bo najszybciej się stamtąd zawinęliśmy)

Cytat Zamieszczone przez brawurka Zobacz posta
    Poleci ktoś jakiś fajny nocleg? Najlepiej Gdańsk - Wrzeszcz, lecz niekoniecznie. Dawno nie byłam, stąd pytanie czy pojawiło się może coś w 3city nowego co warto zobaczyć? Nie interesują mnie kluby

Ewentualne dodatkowe pytanie - Skandynawia w maju - zaczynają się już oblężenia turystyczne? Nie chodzi o okres majówki. Mam na myśli typowe turystyczne miasta np: Sztokholm, Goteborg, Helsinki, Turku lub Oslo.
    Odnośnie Gdańska to ze swojej strony mogę polecić hostel La Guitarra całkiem nieźle położony oraz Villa Oliva trochę na uboczu bo 10min do stacji PKP Gdańsk Oliwa. Oba na booking.com oraz w miarę rozsądne cenowo.

Kupiłem bilety na Dominikane na wrzesień jakieś porady co do hotelu? jaki region? gdzie najlepsze plaże? jakieś ciekawe/ważne informacje?

Legionistka
    Odnośnie Gdańska to ze swojej strony mogę polecić hostel La Guitarra całkiem nieźle położony oraz Villa Oliva trochę na uboczu bo 10min do stacji PKP Gdańsk Oliwa. Oba na booking.com oraz w miarę rozsądne cenowo.
    Dziękuje

Legionista Awatar klinton
    La Guitarra polecam z czystym sumieniem! Czysto, schludnie i śniadanie w cenie. Do tego świetna lokalizacja i korzystne ceny.

Legionista Awatar mski
    Cytat Zamieszczone przez brawurka Zobacz posta
    Co prawda nie Wrzeszcz, ale może innym którzy planują wypad do Gdańska się przyda. Mój ostatni wyjazd opierał się głównie na odpoczywaniu w zakątkach głównego miasta i siedzeniu po knajpach wieczorami, tak więc lokalizacja tego hostelu/hotelu była świetna. Raptem 100/200 metrów do bramy. Trochę się zdziwiłem po przybyciu bo rezerwacę odbiera się obok w jakimś schronisku harcerskim czy, czymś podobnym. Ale potem było już tylko lepiej, bo czekał na nas stosunkowo duży i w pełni wyposażony apartament. Zameldowanie w sierpniową sobotę i wymeldowanie w poniedziałek. Cena 520 zł.

https://www.booking.com/hotel/pl/apa...72b288159b46ab

Legionistka
    marol6, klinton, mski - dzięki za podpowiedzi. Jeśli opcja dojdzie do skutku będę miała je na uwadze.

Legionista Awatar aDHd
    Kupon rabatowy na 50 PLN do booking.com gdyby ktoś potrzebował to zapraszam na priv.
    Gratisowo, bez żadnej ściemy.

Legionista Awatar KRA
    Może ktoś polecić sprawdzony nocleg w Wiedniu dla rodziny 2+2?
    Wymagania: parking, dobrze skomunikowany z centrum, z możliwością zjedzenia na miejscu.

Planujemy z bandą znajomych (15 osób) wypad do Wilna na majówkę. Oczywiście oprócz stolicy Litwy chcemy też zwiedzić okoliczne ciekawe miejsca. Będę wdzięczny za informacje dot. tego co warto zobaczyć, zjeść, wypić i gdzie spać

Legionista
    Zamek w Trokach bezdyskusyjnie

Najtaniej zaś wypić i najeść się na Zarzeczu.

Pytanie do osób obeznanych w portalu booking.com

Mam możliwość wynajęcia lokum z możliwością zapłaty na miejscu i bez konieczności podawania danych karty kredytowej. Jednak w info jest napisane, że w przypadku odwołania rezerwacji do 14 dni przed jej terminem będę musiał uiścić całość opłaty. No i tu pytanie. Czy to jest takie pierdololo i straszak, czy faktycznie w jakiś sposób mogą ze mnie próbować ściągnąć pieniądze? Pytanie może niepełnosprytne skoro nie podaję danych karty kredytowej

Uprawnienia umieszczania postów