Strona 64 z 81 PierwszyPierwszy ... 145460616263646566676874 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,891 do 1,920 z 2426

Wątek: Przewodnik Po Europie i Świecie made by LFF

Legionista Awatar Balon1990
    Jaki kierunek polecacie na wyjazd na przełomie marca/kwietnia. Nie interesuje mnie zwiedzanie,tylko plażowanie i dobra pogoda (z wyjątkiem Egiptu)

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Balon1990 Zobacz posta
    Jaki kierunek polecacie na wyjazd na przełomie marca/kwietnia. Nie interesuje mnie zwiedzanie,tylko plażowanie i dobra pogoda (z wyjątkiem Egiptu)
    Na Europę pewnie trochę za wcześnie, ale Wyspy Kanaryjskie z racji swego położenia spełniają Twoje wymogi i są dobrą alternatywą dla bardzo długich lotów. Ceny z lotnisk w Europie też potrafią być bardzo przystępne.

Legionista Awatar looking1916
    Cytat Zamieszczone przez Balon1990 Zobacz posta
    Podbij do @zbinky'ego, na pewno coś fajnego doradzi

Legionista Awatar zbinky
    Cytat Zamieszczone przez looking1916 Zobacz posta
    Podbij do @zbinky'ego, na pewno coś fajnego doradzi
    Yeah!

Cytat Zamieszczone przez zbinky Zobacz posta
    Yeah!

W tym roku na pewno zgłoszę się do Ciebie tylko myślisz, ze Turcja w wakacje odpada? Bo rok temu było dosyć bezpiecznie.

Legionista
    Ma ktoś może namiar na jakąś fajną kwaterę w Grodnie?
    Priorytetem położenie i standard. Termin majówkowy
    I plan to live forever or die trying

Legionista Awatar BlackAdder
    Zaświtał mi ciekawy pomysł na wakacje, w związku z czym prosiłbym o kilka informacji.
    Chciałbym z żoną i 10-letnią córką zrobić trasę
    Lwów-Krzemieniec-Kamieniec Podolski - Chocim - i ewentualnie z powrotem, ale chętniej dalej: Czerniowce-Stanisławów-Ustrzyki Dolne.

1. Drogi. Wiadomo, jakie są obiegowe opinie - połączenie Lwów-Kijów absolutny tip zbudowany niedawno przez topowe firmy, a reszta to sita. A jak jest w istocie? Da się zrobić wymienioną trasę nie tracąc tego plastiku, co jest pod samochodem (kombi z niskim zawieszeniem)? Bo z wymianą wahaczy po podróży się liczę, natomiast utraty koła wolałbym uniknąć. Jeśli da się dziury ominąć, to jaką prędkość można rozwinąć? Nie chodzi o bicie rekordów, tylko planowanie noclegów.
    2. Wacha. Jak często są stacje typu Shell czy Łukoil (inne nazwy bez chrzczonej ropy mile widziane ; nasz diesel ma pompę wrażliwą na paliwo i zalanie syfu oznacza dwukrotne podrożenie kosztów wycieczki)?
    3. Zwiedzanie. Czy w Wiśniowcu, Zbarażu, Okopach Św. Trójcy zostało coś do zwiedzenia? Czy napisy na zabytkach w Krzemieńcu i Kamieńcu są również po polsku, czy tylko cyrylica? Miejscowa ludność czai po polsku na tyle, żeby się dogadać? Jej stosunek do Polaków przychylny, obojętny, czy wrogi? Samochód mogę zostawić gdziekolwiek i pójść zwiedzać, czy tak jak w Polsce lat 90-tych jakakolwiek rzecz na widoku oznacza utratę szyby? Czy między Czerniowcami a Ustrzykami jest coś ciekawego do zwiedzenia oprócz Stanisławowa?

Będę wdzięczny za wszelkie informacje .
    Ostatnio edytowane przez BlackAdder ; 19-02-2017 o 12:19
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Legionista Awatar zbinky

W tym roku na pewno zgłoszę się do Ciebie tylko myślisz, ze Turcja w wakacje odpada? Bo rok temu było dosyć bezpiecznie.
    Nie wiem. Osobiście Turcję uwielbiam natomiast trend jest taki, że klienci jej nie chcą. Boją się i uj. Ceny są takie sobie - myślałem, że będzie taniej. Generalnie spadek sprzedaż tego kierunku to około 74%.

Cytat Zamieszczone przez zbinky Zobacz posta
    Nie wiem. Osobiście Turcję uwielbiam natomiast trend jest taki, że klienci jej nie chcą. Boją się i uj. Ceny są takie sobie - myślałem, że będzie taniej. Generalnie spadek sprzedaż tego kierunku to około 74%.
    No to ładnie, mogłyby ceny pospadać pewnie spadną bliżej wakacji. Rok temu chyba było podobnie, im bliżej wakacji to ceny niższe.

Legionista
    Czy ktoś bardziej obeznany z lataniem wyjaśni mi co miał na celu Ryanair skracając bezpłatny check-in z 7 do 4 dni? Przecież trudno oczekiwać, żeby osoby latające tanimi liniami wolały zapłacić za odprawę, aniżeli spróbować poszukać jakiegoś punktu do wydruku zagranicą.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Majkisek Zobacz posta
    Czy ktoś bardziej obeznany z lataniem wyjaśni mi co miał na celu Ryanair skracając bezpłatny check-in z 7 do 4 dni? Przecież trudno oczekiwać, żeby osoby latające tanimi liniami wolały zapłacić za odprawę, aniżeli spróbować poszukać jakiegoś punktu do wydruku zagranicą.
    nawet punkt do wydruku nie jest potrzebny - wystarczy dostęp do wi-fi, jak już się odprawi wystarczy pobrać kartę do ich aplikacji, później przy odprawie etc. już nie potrzeba dostępu do internetu
    no i nie ma ewentualnego problemu z możliwością zgubienia karty pokładowej, jak dla mnie lepsza opcja

Legionista Awatar zbinky
    No to ładnie, mogłyby ceny pospadać pewnie spadną bliżej wakacji. Rok temu chyba było podobnie, im bliżej wakacji to ceny niższe.
    Wg mnie to jedyny kierunek w tym sezonie gdzie można czekać do ostatniej chwili na jakieś lasty - wszystkie inne destynacje sprzedają się jak szalone

Czy są tu jacyś fani Chorwacji? Dla mnie to najlepszy kierunek. Jeżdżę tam od 5 lat i nie zamierzam tego zmieniać. Słońce, ciepłe morze, zimne piwko i te imprezy w Makarskiej... czego chcieć więcej

Legionista Awatar Jaszcz
    Może ktoś coś skrobnąć o Agadirze? co, gdzie, jak wybieram się w tym roku na początku września.
    za każdą informację z góry dzięki
    "Bo dla Nas to jest coś więcej niż tylko MECZ.."

Legionista Awatar TNTP
    Cytat Zamieszczone przez Jaszcz Zobacz posta
    Może ktoś coś skrobnąć o Agadirze? co, gdzie, jak wybieram się w tym roku na początku września.
    za każdą informację z góry dzięki
    To zależy jakie masz oczekiwania, ja tam byłem coś 2 lata temu. Jak na standardy arabskie jest ok, jak na europejskie trochę mniej

Ogólnie to poza zwiedzaniem (czego ja nie uskuteczniałem ) to jakichś specjalnych atrakcji nie masz co oczekiwać - całe życie toczy się w okolicach plaży - wzdłuż Boulevard du 20 Aout.
    Co do miasta to zabytków w związku z trzęsieniem ziemi sprzed kilkudziesięciu lat nie uświadczysz.
    Jest niby zamek na wzgórzu pobliskim, ale raz, że to ruina, dwa nawet tam nie chciało mi się iść

Na pewno można pójść do doliny ptaków - tuż obok plaży, plus zaliczyć suk (targowisko) jak Ci się chce to możesz się mocno targować.

A na pewno na plus ładna-szeroka jak na Atlantyk przystało plaża.
    Tubylcy raczej przyjaźni, używki też sobie na miejscu można ogarnąć.
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar Jaszcz
    Dzięki wielkie za wskazówki
    "Bo dla Nas to jest coś więcej niż tylko MECZ.."

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez RalF Zobacz posta
    nawet punkt do wydruku nie jest potrzebny - wystarczy dostęp do wi-fi, jak już się odprawi wystarczy pobrać kartę do ich aplikacji, później przy odprawie etc. już nie potrzeba dostępu do internetu
    no i nie ma ewentualnego problemu z możliwością zgubienia karty pokładowej, jak dla mnie lepsza opcja
    Faktycznie! Jest info o ich aplikacji. Nawet o tym nie wiedziałem. Wielkie dzięki za zwrócenie na to uwagi

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez bajorek Zobacz posta
    Czy są tu jacyś fani Chorwacji? Dla mnie to najlepszy kierunek. Jeżdżę tam od 5 lat i nie zamierzam tego zmieniać. Słońce, ciepłe morze, zimne piwko i te imprezy w Makarskiej... czego chcieć więcej
    Jest tyle pięknych miejsc na świecie,póki jest okazją próbuj coś nowego,innego.5 lat z rzedu w to samo miejsce ,zresztą co kto lubi.

Jeśli chodzi o Chorwację ... Prawdopodobnie pojedziemy ekipą do Biograd na Moru, koło Zadaru. Jedziemy pierwszy raz, ktoś podpowie jakieś cenne wskazówki, może ktoś był w okolicach i ma jakąś opinie na ten temat. Chcemy też wynająć busa w Warszawie, polecacie jakąś firme?

Jakieś wskazówki odnośnie Dominikany? Gdzie warto się wybrać z rejony Punta Cana?

Legionista Awatar zbinky
    Cytat Zamieszczone przez pleba Zobacz posta
    Jakieś wskazówki odnośnie Dominikany? Gdzie warto się wybrać z rejony Punta Cana?
    Gdzie dokładnie będziesz mieszkał?

Poza lotem (czarter TUI) nie mam jeszcze niczego, także wszelkie sugestie mile widziane. Na pewno chciałbym blisko fajnej plaży, jednocześnie niekoniecznie w 4-5* hotelu z All Inclusive. Wstępnie przeglądałem oferty apartamentów na airbnb i było kilka ciekawych ofert, więc myślałem o pójściu w tym kierunku.

Jak najszybciej/najtaniej dostać się z Sosnowca do Ostrawy i z Ostrawy do Karwiny ?
    " NIE WIEM JAK TO JEST ZABIĆ CZŁOWIEKA , ZABIJAŁEM TYLKO KOMUNISTÓW " - RAFAŁ GAN-GANOWICZ

Legionista Awatar FCB
    najszybciej to wiadomo, że autem autostradą A1 na samo południe
    jak nie fura to z Katowic do Ostrawy jest bezpośredni pociąg ale IC. Jak chcesz kombinować tańsze połączenie to z Katowic pociągiem na Bielsko (wysiadka w Czechowicach Dziedzicach). Stamtąd pociąg na Cieszyn. Po przejściu do Czeskiego Cieszyna łapiesz pociąg na Ostravę, który przejeżdża przez Karvinę (Cz.Cieszyn-Karvina ok 20 minut, Cz. Cieszyn-Ostrava ok 40min.)

Legionista Awatar szymekL
    Cytat Zamieszczone przez arrturros Zobacz posta
    Jak najszybciej/najtaniej dostać się z Sosnowca do Ostrawy i z Ostrawy do Karwiny ?
    Z Sosnowca jest kilka bezpośrednich pociągów (część startuje w Warszawie) przez Katowice do Ostravy, podróż trwa ok 1:45-2:00.
    A najszybsza opcja to A1.

Legionista Awatar Peer
    Odpisze ktoś najlepszą opcję dojazdu do Pragi kombinacjami pociągowymi(tak, żeby nie bulić nie wiadomo ile za bezpośredni IC)?
    I drugie, wiadomo już, jak będą działały bilety podróżnika/weekendowe w majówkę? Od piątku do czwartku?

Mam pytania o Sycylię do kogoś kto tam był:

- jak się kształtuję pogoda w październiku? Słońce, dużo słońca czy lubi popadać? Jak jest z temperaturą wody? Polecilibyście jakieś piaszczyste plaże w okolicach Katanii ?
    - jak wygląda zwiedzanie Sycylii z perspektywy transportu miejskiego? Cenowo, czasowo, komfort? Autobusy, pociągi?
    - jeśli chodzi o ceny w knajpkach piwa, szamki w porównaniu do, np Hiszpanii czy nawet Rzymu?

Dzięki & pozdrawiam.

Legionista
    Udało mi się skończyć wyprawę po Kenii.
    Trasa: Nairobi - Amboselli - Tsavo - plaże Tiwi koło Mombasy.
    Jeśli ktoś miałby jakieś pytania zapraszam
    I plan to live forever or die trying

Legionista Awatar Rawo
    Cytat Zamieszczone przez marol6 Zobacz posta
    Mam pytania o Sycylię do kogoś kto tam był:

- jak się kształtuję pogoda w październiku? Słońce, dużo słońca czy lubi popadać? Jak jest z temperaturą wody? Polecilibyście jakieś piaszczyste plaże w okolicach Katanii ?
    - jak wygląda zwiedzanie Sycylii z perspektywy transportu miejskiego? Cenowo, czasowo, komfort? Autobusy, pociągi?
    - jeśli chodzi o ceny w knajpkach piwa, szamki w porównaniu do, np Hiszpanii czy nawet Rzymu?

Dzięki & pozdrawiam.
    byłem w sierpniu to nie podpowiem na temat pogody ale na pewno kolej jest ok . podróżowałem z Trapani do Palermo autobusem to koszy jak dobrze pamiętam ok.7e potem już pociąg Palermo-Cefalu-Taormina-Katania to już bez problemu tutaj cen nie podam bo nie pamiętam ale nie są to duże koszty, jakieś krótkie odcinki jak np u nas Wołomin-Warszawa to koszty gdzieś 2-3e ale miałem przygodę że pociąg (podobnie jak w Polsce) się popsuł ale w miarę szybko to zorganizowali i chyba tylko godzinę czekałem na inny pociąg ratunkowy
    mam porównanie co do Rzymu i na pewno na Sycylii było taniej i o wiele lepsze jedzenie. Co ciekawe np pizza na wynos robiona w lokalu była tańsza niż byś zamówił w knajpie .
    "Jesteśmy z tamtej strony Wisły, z naprzeciwka. Mamy swój fason i swój własny szyk..."

Legionista Awatar BlackAdder
    Cytat Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta
    Zaświtał mi ciekawy pomysł na wakacje, w związku z czym prosiłbym o kilka informacji.
    Chciałbym z żoną i 10-letnią córką zrobić trasę
    Lwów-Krzemieniec-Kamieniec Podolski - Chocim - i ewentualnie z powrotem, ale chętniej dalej: Czerniowce-Stanisławów-Ustrzyki Dolne.

1. Drogi. Wiadomo, jakie są obiegowe opinie - połączenie Lwów-Kijów absolutny tip zbudowany niedawno przez topowe firmy, a reszta to sita. A jak jest w istocie? Da się zrobić wymienioną trasę nie tracąc tego plastiku, co jest pod samochodem (kombi z niskim zawieszeniem)? Bo z wymianą wahaczy po podróży się liczę, natomiast utraty koła wolałbym uniknąć. Jeśli da się dziury ominąć, to jaką prędkość można rozwinąć? Nie chodzi o bicie rekordów, tylko planowanie noclegów.
    2. Wacha. Jak często są stacje typu Shell czy Łukoil (inne nazwy bez chrzczonej ropy mile widziane ; nasz diesel ma pompę wrażliwą na paliwo i zalanie syfu oznacza dwukrotne podrożenie kosztów wycieczki)?
    3. Zwiedzanie. Czy w Wiśniowcu, Zbarażu, Okopach Św. Trójcy zostało coś do zwiedzenia? Czy napisy na zabytkach w Krzemieńcu i Kamieńcu są również po polsku, czy tylko cyrylica? Miejscowa ludność czai po polsku na tyle, żeby się dogadać? Jej stosunek do Polaków przychylny, obojętny, czy wrogi? Samochód mogę zostawić gdziekolwiek i pójść zwiedzać, czy tak jak w Polsce lat 90-tych jakakolwiek rzecz na widoku oznacza utratę szyby? Czy między Czerniowcami a Ustrzykami jest coś ciekawego do zwiedzenia oprócz Stanisławowa?

Będę wdzięczny za wszelkie informacje .
    Podbiję raz w miesiącu, może do wakacji ktoś coś
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Uprawnienia umieszczania postów