Strona 63 z 81 PierwszyPierwszy ... 135359606162636465666773 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,861 do 1,890 z 2426

Wątek: Przewodnik Po Europie i Świecie made by LFF

Legionista Awatar Peer
    Skrobnie ktoś co nieco o Krakowie?
    Gdzie wyjść coś wypić, na imprezę, gdzie zjeść, co zobaczyć?
    Śmigam z dziewczyną na długi weekend, więc każde info mile widziane.

Legionista Awatar W.
    Na pewno wart się przejść na Kopiec Kościuszki bo fajna panorama na całe miasto jest. A knajp i lokali to jest tyle, że ciężko coś konkretnego polecić.

Legionista Awatar wLd
    Cytat Zamieszczone przez Peer Zobacz posta
    Skrobnie ktoś co nieco o Krakowie?
    Gdzie wyjść coś wypić, na imprezę, gdzie zjeść, co zobaczyć?
    Śmigam z dziewczyną na długi weekend, więc każde info mile widziane.

Długi weekend to sporo czasu więc ja proponuje:
    1) Rynek Główny wraz z przyległymi ulicami: Grodzka, Szewska, Floriańska (Brama Floriańska), Kanonicza, Senacka, (Sukiennice, Muzeum pod Sukiennicami oraz Muzeum Narodowe w Sukiennicach, Mariacki i Wieże, Wieża Ratuszowa, spacer plantami wieczorem, tylko niezbyt późnym bo czasem różnie się tam dzieje.
    2) Kazimierz - ulica Szeroka, św Wawrzyńca, Plac Nowy, Plac Żydowski, synagogi i kościoły i wieczorem koniecznie wpadnij na kiełbaski z nyski na Hali Targowej (jeden z bardziej rozpoznawalnych produktów krakowskich)
    3) Fabryka Schindllera na Zabłociu oraz Zabłocie (przy Wiśle) i Podgórze (rynek)
    3) Wawel i bulwary Wiślane
    4) Aleja Waszyngtona ( nie wiem czy w okresie zimowym Kopiec Kościuszki jest udostępniany do zwiedzania) ale sama okolica starych profesorskich domów jest ładna.

Gdzie zjeść i pić?
    Kazimierz - Warsztat - 3 knajpy - ja polecam tą przy ul. Izaaka, fajne jedzonko w rozsądnej cenie,
    Rynek - Bordo (wersja ekonomiczna ale całkiem całkiem jakościowo) Koko (jadłodajnia studencka), polecam. Swego czasu za 20 zł można było zjeść mega wypaśne żeberka w kompanii kuflowej na przeciwko Wawelu, teraz otworzyli swoją 2 knajpę w Sukiennicach od strony Wieży Ratuszowej.
    Okolice Centrum - Tratoria Pergamin.
    Bary - no Panie sporo tego począwszy od knajp typu Zakąski na każdej ulicy (np: szewska, plac nowy) po knajpy z własnym borwarem - Stara Zajezdnia, Browar Lublicz. Na pewno coś sobie znajdziesz
    Kawiarnie - klimatyczne kawiarenki na ulicy Brackiej, albo Cafe Szafe na ul. Felicjanek gdzie kręcono pod Mocnym Aniołem, na Kazimierzu - Alchemia, Ulica Krokodyli itp.

Jak uznasz że Krakowa i jego powietrza masz już dość to polecam jurę krakowsko - częstochowską - np Zamek w Pieskowej Skale, albo podróż do Zakopanego. Kopalnia soli w Wieliczce.

W razie czego wal na priv.
    Ostatnio edytowane przez wLd ; 04-01-2017 o 14:37
    Prawdziwe zwyciestwo musieli odnieść komunisci ,nie tak jak wielu zakłada pomiędzy rokiem 1956 a 1970,ale w roku 1989,kiedy pod uniesionym w góre kloszem,wystrzelił produkt ich chowu.
    Rafał Gan-Ganowicz – Kondotierzy

Legionista Awatar Peer
    Cytat Zamieszczone przez wLd Zobacz posta
    Długi weekend to sporo czasu więc ja proponuje:
    1) Rynek Główny wraz z przyległymi ulicami: Grodzka, Szewska, Floriańska (Brama Floriańska), Kanonicza, Senacka, (Sukiennice, Muzeum pod Sukiennicami oraz Muzeum Narodowe w Sukiennicach, Mariacki i Wieże, Wieża Ratuszowa, spacer plantami wieczorem, tylko niezbyt późnym bo czasem różnie się tam dzieje.
    2) Kazimierz - ulica Szeroka, św Wawrzyńca, Plac Nowy, Plac Żydowski, synagogi i kościoły i wieczorem koniecznie wpadnij na kiełbaski z nyski na Hali Targowej (jeden z bardziej rozpoznawalnych produktów krakowskich)
    3) Fabryka Schindllera na Zabłociu oraz Zabłocie (przy Wiśle) i Podgórze (rynek)
    3) Wawel i bulwary Wiślane
    4) Aleja Waszyngtona ( nie wiem czy w okresie zimowym Kopiec Kościuszki jest udostępniany do zwiedzania) ale sama okolica starych profesorskich domów jest ładna.

Gdzie zjeść i pić?
    Kazimierz - Warsztat - 3 knajpy - ja polecam tą przy ul. Izaaka, fajne jedzonko w rozsądnej cenie,
    Rynek - Bordo (wersja ekonomiczna ale całkiem całkiem jakościowo) Koko (jadłodajnia studencka), polecam. Swego czasu za 20 zł można było zjeść mega wypaśne żeberka w kompanii kuflowej na przeciwko Wawelu, teraz otworzyli swoją 2 knajpę w Sukiennicach od strony Wieży Ratuszowej.
    Okolice Centrum - Tratoria Pergamin.
    Bary - no Panie sporo tego począwszy od knajp typu Zakąski na każdej ulicy (np: szewska, plac nowy) po knajpy z własnym borwarem - Stara Zajezdnia, Browar Lublicz. Na pewno coś sobie znajdziesz
    Kawiarnie - klimatyczne kawiarenki na ulicy Brackiej, albo Cafe Szafe na ul. Felicjanek gdzie kręcono pod Mocnym Aniołem, na Kazimierzu - Alchemia, Ulica Krokodyli itp.

Jak uznasz że Krakowa i jego powietrza masz już dość to polecam jurę krakowsko - częstochowską - np Zamek w Pieskowej Skale, albo podróż do Zakopanego. Kopalnia soli w Wieliczce.

W razie czego wal na priv.
    Dzięki Kolego za tak szczegółowy opis. Na pewno z części skorzystam.
    Pozdro.

Legionista
    Szybkie pytanko.
    Od jakiegoś czasu istnieje możliwość bezwizowego wjazdu na część Białorusi min. do Grodna.
    Czy tyczy się to również podróży koleją? Czy tylko opcja samochodowa?
    I plan to live forever or die trying

Legionista
    Tylko opcja samochodowa. Więcej w linku.

http://www.fly4free.pl/jak-wjechac-n...acznie-wiecej/

Legionista Awatar deszcz
    Cytat Zamieszczone przez Xth Zobacz posta
    Szybkie pytanko.
    Od jakiegoś czasu istnieje możliwość bezwizowego wjazdu na część Białorusi min. do Grodna.
    Czy tyczy się to również podróży koleją? Czy tylko opcja samochodowa?
    W grę za miesiąc też będzie wchodziła opcja samolotowa

http://www.fly4free.pl/bialorus-znos...-do-5-dni-ale/
    Mówiła myśl, szanuj matkę, spełniaj marzenia,
    Kochaj życie jak wariat, wal w pysk jeśli trzeba,
    Podpal świat dla tej jednej - spal w cholerę,
    Słuchaj serca - dni na ziemi nie mamy za wiele.

Legionista
    To kolejne pytanko.
    Klamka zapadła i lecimy na własną rękę na koniec lutego do Kenii. Trasa: Nairobi - Amboseli - Tsavo West - Mombasa, Dani Beach konkretnie.
    I teraz pytanie o bezpieczeństwo. Niby wycieczki są organizowane, ale dziewuchy naczytały się jak to tam jest niebezpiecznie i porywają. Może ktoś był ostatnio i ma jakieś praktyczne porady ogólne.
    I plan to live forever or die trying

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Xth Zobacz posta
    To kolejne pytanko.
    Klamka zapadła i lecimy na własną rękę na koniec lutego do Kenii. Trasa: Nairobi - Amboseli - Tsavo West - Mombasa, Dani Beach konkretnie.
    I teraz pytanie o bezpieczeństwo. Niby wycieczki są organizowane, ale dziewuchy naczytały się jak to tam jest niebezpiecznie i porywają. Może ktoś był ostatnio i ma jakieś praktyczne porady ogólne.
    Byłem w kwietniu na miesiąc w RPA.Objechałem dookoła autem.W RPA bardzo niebezpiecznym rejonem był Johannesburg i okolice .Reszta kraju bardzo przyjezdna i pomocna,a także bezpieczna.No ale to RPA.Generalnie to afryka więc wszystkiego należy się spodziewać.

Legionista Awatar startowiec55
    Taki mały offtop. Relacja z lotu biznes klasą. W sumie... jednego z nas
    https://www.fly4free.pl/forum/relacj...sclass#p873869
    "Jestem KIBOLEM- nie ważne co o mnie powiedzą, jestem człowiekiem z pasją."

Legionista
    Startowiec55 to Twoja relacja?

Legionista Awatar deszcz
    Nie jest to relacja Startowca55. Z tego co wiem autor relacji nie ma tutaj konta.
    Mówiła myśl, szanuj matkę, spełniaj marzenia,
    Kochaj życie jak wariat, wal w pysk jeśli trzeba,
    Podpal świat dla tej jednej - spal w cholerę,
    Słuchaj serca - dni na ziemi nie mamy za wiele.

Śledząc forum fly4free śmiem twierdzić stwierdzając po postach, że to gościu o nazwie Wariat Ursynów czy jakoś tak, który także opisał swoją wyprawę na Antarktydę, która jest kozacka i można tylko pozazdrościć

Legionista
    Też ją czytałem i faktycznie możesz mieć rację.

Legionista Awatar Wariat_Ursynow
    Tak, to moja relacja Nie ma takiego kontynentu po którym bym w koszulce czy też kurtce Legiuni nie chodził

Cytat Zamieszczone przez Wariat_Ursynow Zobacz posta
    Tak, to moja relacja Nie ma takiego kontynentu po którym bym w koszulce czy też kurtce Legiuni nie chodził
    No pewnie, szlachta lata first class a co tam. Mi to może do końca życie będzie choć raz dane polecieć w economy premium hehe.
    Lot za mile czy $ ?

Legionista Awatar Peer
    Cytat Zamieszczone przez Wariat_Ursynow Zobacz posta
    Zajebista relacja i konkret przygoda.
    Jeśli to nie tajemnica, to ile taki lot Cię kosztowalł?

105 000 mil i około 250zł opłat lotniskowych

Legionista Awatar Loko
    Był ktoś może na Maderze w okresie od połowy marca i może powiedzieć jak to faktycznie wygląda z pogodą? Generalnie chodzi mi o opady. Z różnych stron wynikają zupełnie inne rzeczy. Raz jest napisane, że pada po 5-6 godzin bez przerwy, na innej, że pada zazwyczaj tylko w nocy.
    "Błędy też się dla mnie liczą. Nie wykreślam ich ani z życia, ani z pamięci. I nigdy nie winię za nie innych"
    Wiedźmin

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Loko Zobacz posta
    Był ktoś może na Maderze w okresie od połowy marca i może powiedzieć jak to faktycznie wygląda z pogodą? Generalnie chodzi mi o opady. Z różnych stron wynikają zupełnie inne rzeczy. Raz jest napisane, że pada po 5-6 godzin bez przerwy, na innej, że pada zazwyczaj tylko w nocy.
    To zależy w której części wyspy, na północy faktycznie jest bardziej deszczowo, na południu mniej. A i tak zależy na jaką cyrkulację powietrza trafisz.

Legionista Awatar Loko
    Cytat Zamieszczone przez Mrugs Zobacz posta
    To zależy w której części wyspy, na północy faktycznie jest bardziej deszczowo, na południu mniej. A i tak zależy na jaką cyrkulację powietrza trafisz.
    Wschodnie wybrzeże, a konkretnie Machico. Nastawiamy się głównie na zwiedzanie samochodem + szlaki piesze. Przede wszystkim aktywnie.
    "Błędy też się dla mnie liczą. Nie wykreślam ich ani z życia, ani z pamięci. I nigdy nie winię za nie innych"
    Wiedźmin

Legionista
    Wg najlepszych meteogramów jakie znam czyli meteoblue. Raczej zaliczyłbym ten region do południa. Średnio 25 dni suchych w marcu to dobry wynik.
    A tak na marginesie to chyba najlepsze szlaki piesze są w środkowej części wyspy, miejscowości o której piszesz nie znałem a jest ona położona troche daleko od nich?

Legionista Awatar Loko
    Cytat Zamieszczone przez Mrugs Zobacz posta
    Wg najlepszych meteogramów jakie znam czyli meteoblue. Raczej zaliczyłbym ten region do południa. Średnio 25 dni suchych w marcu to dobry wynik.
    A tak na marginesie to chyba najlepsze szlaki piesze są w środkowej części wyspy, miejscowości o której piszesz nie znałem a jest ona położona troche daleko od nich?
    Dlatego na miejscu wynajmujemy samochód. Jedziemy na tydzień, więc też szału z czasem nie ma. Tak, wiem też, że część szlaków nie zapętla się i trzeba wracać tą samą drogą po samochód. Dzięki za stronkę. Z przyjemnością sprawdzę. A z ciekawości, gdzie byłeś ? I czy jest coś wartego zobaczenia o czym nie wspominają przewodniki?
    Wiedźmin

Wynająć samochód na Maderze? Jesteś pewien? Mają mega kręte, górskie dróżki, masakra.

Legionista
    Samochodem po Maderze nie jeździłem, ale żałuje bo zabawa przednia by była Nie demonizowałbym tych dróg tak bardzo, rozumiem że tego typu drogi w kraju gdzie nie ma kultury jazdy samochodem byłyby problemem ale Portugalczycy jeżdżą po europejsku że tak powiem nawet Ci z prowincji.

Ja byłem tylko 4 dni i poruszałem się ichnimi PKSami i narzekać nie mogę tanio i dużo połączeń z Funchal. Nie wiem co jest w przewodnikach, ale byłem w basenach w PortoMoniz na północnym zachodzie wyspy i przejazd z Funchal tam przez środek wyspy jest mega atrakcyjny w szczególności okolice Cabo Girao, wracaliśmy jakimś ekspresem który jechał tunelem przez góry i podróż trwała 2 godziny krócej ale było warto, co do wycieczek to wybraliśmy na Sao Laurenco czyli północno wschodni kraniec, generalnie trochę inny typ wyjazdu niż Twój. Ale żałuje że nie poszliśmy na najwyższy szczyt i na spacer lewadami co polecali moi znajomi ale brakło nam czasu.
    Co do samego Funchal to polecam Rua D. Carlos I i Rua de Santa Maria na wschód od centrum, bardzo klimatyczne miejsce w przeciwieństwie do nadmorskich terenów za zachód od centrum.

Legionista Awatar Loko
    Dzięki za rady. Na pewno z żonką skorzystamy.

Co do wynajmu samochodu to czytałem, że właśnie nie ma tragedii. Owszem jak ktoś jeździ mało i rzadko to może być to dosyć stresujące. Ale normalny użytkownik, zwłaszcza w polskim piekiełku powinien sobie poradzić.
    Wiedźmin

Mam prośbę do Wariata_Ursynów, lub kogoś innego,kto mógłby wkleić link do tej ciekawiej wyprawy na Antarktydę.. Z góry dzięki.

Legionista
    Mam nadzieję, że nie Wariat nie będzie mieć nic przeciw.

https://www.fly4free.pl/forum/antarktyda,1567,31367

Legionista Awatar Runi
    Jak najlepiej dotrzeć z z Lotniska Ciampino do Rzymu?

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Runi Zobacz posta
    Jak najlepiej dotrzeć z z Lotniska Ciampino do Rzymu?
    Ja podróżowałem samochodem ale poniżej mądrzejsi ode mnie wypisali coś takiego:
    Z forum F4F

a) Wersja low-cost /jedna przesiadka/
    autobus podmiejski + metro
    Cena:2,70€ o.w. (wszystko kupowane na miejscu, brak możliwości zakupu online)
    Czas podróży: w zależności od pory dnia, około 1h

Przy wyjściu z lotniska (z hali odlotów), szukamy wiaty przystanku autobusowego numer 2,
    skąd odjeżdża autobus do/z stacji metra Anagnina, rozkład jazdy dostępny tu http://www.atral-lazio.com/index.php?op ... 97&lang=en
    Bilet kupujemy u kierowcy, kosztuje on 1,20€
    Po przyjeździe do Anagniny kierujemy się do bardzo dobrze oznaczonej stacji metra, tam w automacie kupujemy
    bilet jednorazowy za 1,50€ lub bilet całodniowy 7€ uprawniający do podróży dowolnym miejskim środkiem transportu
    (metro, autobusy, pociąg, kolejka podmiejska itp.) w granicach Rzymu dowolną ilość razy.
    Mapka metro: http://www.rome.info/metro/rome_metro.gif
    Metrem jedziemy do przystanku Termini.
    Metro A i B czynne są od godziny 5.30 do godz. 23.30; w piątek i sobotę do godziny 01.30.
    Powrót w dokładnie taki sam sposób - metrem do stacji Anagnina, a następnie autobus ze stanowiska 1 znajdującego się przy stacji metra.

b) Autobus Podmiejski /bezpośrednio/
    Cena:3,90€ o.w. lub 6,90€ RT online / 4,50€ o.w. lub 9,00€ RT w autobusie
    Czas podróży: około 40 minut

Rozkład jazdy dostępny tu http://www.atral-lazio.com/index.php?op ... 95&lang=en
    wraz z ewentualną opcją zakupu online poniżej (Ticket Purchase: Online).
    W rozkładzie jest błąd mówiący jakoby bilet kosztował 4,50€ OT, co nie jest prawdą w przypadku zakupu Online.

c) Autokar /bezpośrednio/
    Cena:4,00€ o.w. lub 8,00€ RT online / 6,00€ o.w. 12,00€ RT w autobusie
    Czas podróży: mniej niż 40 minut[i] (teoretycznie)
    Rozkład jazdy i formularz zakupu dostępny tu http://www.terravision.eu/rome_ciampino.html
    Warto przed zakupem przejrzeć ostatnie strony tego wątku (znaczne opóźnienia autobusów)

https://www.fly4free.pl/forum/viewto...875081#p875081

Uprawnienia umieszczania postów