Strona 57 z 81 PierwszyPierwszy ... 74753545556575859606167 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,681 do 1,710 z 2426

Wątek: Przewodnik Po Europie i Świecie made by LFF

Legionista Awatar klinton
    Razem z Narzeczoną planujemy szybki, tygodniowy wypad do Słowenii. Typowa objazdówka aby zobaczyć i zwiedzić jak najwięcej. Będę wdzięczny za wszelkie praktyczne informacje odnośnie pobytu w tym kraju od osób, które tam były.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez klinton Zobacz posta
    Razem z Narzeczoną planujemy szybki, tygodniowy wypad do Słowenii. Typowa objazdówka aby zobaczyć i zwiedzić jak najwięcej. Będę wdzięczny za wszelkie praktyczne informacje odnośnie pobytu w tym kraju od osób, które tam były.
    Osobiście mogę polecić Bled, naprawdę urokliwe miejsce, obejście/objazd jeziora wskazany, podróż na zamek niekoniecznie.
    Ponad to droga z Bledu do Kranskiej Gory i Planicy, ja niestety jechałem samochodem,ale rowerem pojeździć po tej okolicy byłoby nie lada frajdą. Zobaczyć skocznie w Planicy też wg mnie warto bo robi wrażenie. Co lepsze na góre można było się wbić za darmoszkę, nie wiem jak teraz po wszystkich remontach w okolicy.
    Pewnie same Alpy Julijskie tez robią wrażenie ale te niestety oglądałem jedynie z dołu :/

Legionista
    Duża prośba w trybie pilnym.

Będę potrzebował na urlopie dostać się z Bergamo do Bolonii. Macie jakieś sprawdzone patenty? Bus? Cokolwiek? Koleje włoskie jednak strasznie drogie..

Aha, blablacara znam, jednak nie ma tam takich ofert, a sprawa pilna, bo jutro ląduję w Bergamo.

z góry dziękuję za pomoc.

Sprawdź megabus.com, choć nie wiem czy akurat mają takie połączenie.

edit: z resztą z tego co widzę, pociągiem regionalnym dojedziesz z Bergamo do Bolonii z przesiadką w Mediolanie za ok. 18-19 euro - to jest to strasznie drogo? Bo jeśli tak, to wątpię, że znajdziesz cokolwiek taniej innym środkiem transportu...
    Ostatnio edytowane przez pleba ; 07-07-2016 o 14:48

Legionista Awatar Maciej_L
    Tajwan, Jakarta, Surabaya, Lomok, Gili, Bali. Jak ktoś cos potrzebuje to pisać wlasnie wrocilem z tripu.
    We are the best, fuck the rest!

Legionista Awatar Rulkoś
    Cytat Zamieszczone przez Maciej_L Zobacz posta
    Tajwan, Jakarta, Surabaya, Lomok, Gili, Bali. Jak ktoś cos potrzebuje to pisać wlasnie wrocilem z tripu.
    Czekam na relację
    Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Twain

Legionista Awatar (L)ukas
    Cytat Zamieszczone przez Rulkoś Zobacz posta
    Czekam na relację
    I filmik/i

Legionista
    priv

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Belit Zobacz posta
    priv
    Jaskinie Szkocjańskie to obowiązek!

Cytat Zamieszczone przez Belit Zobacz posta
    priv
    Belit odbierz PW.

Kontynuując wątek Słowenii, to będę wdzięczny za namiary na sprawdzone (i oczywiście w rozsądnej cenie) noclegi w Lubljanie i innych mieścinach. Potrzebuję także noclegu w Wiedniu lub jego okolicach.

Kontynuując wątek mego wyjazdu. Ostateczny wybór pada na Słowenię. Będzie to moja pierwsza "poważna" podróż autem za granicę, dlatego też mam kilka pytań do forumowych podróżników:
    Gdzie najlepiej kupić winiety do Czech, Austrii i Słowenii? Sklep PZMot, czy raczej w okolicach granic tych państw?
    Jak płacić za granicą? Bardziej opłacalne jest szastanie gotówką w ojro, czy raczej płatność kartą?
    Którędy kierować się do Słowenii? Ostrawa, Brno, Wiedeń, Maribor to będzie dobre rozwiązanie?
    W dalszym ciągu z chęcią przyjmę namiary na sprawdzone noclegi w Słowenii

Legionista Awatar Seba.Kolos
    Kontynuując wątek mego wyjazdu. Ostateczny wybór pada na Słowenię. Będzie to moja pierwsza "poważna" podróż autem za granicę, dlatego też mam kilka pytań do forumowych podróżników:
    Gdzie najlepiej kupić winiety do Czech, Austrii i Słowenii? Sklep PZMot, czy raczej w okolicach granic tych państw?
    Jak płacić za granicą? Bardziej opłacalne jest szastanie gotówką w ojro, czy raczej płatność kartą?
    Którędy kierować się do Słowenii? Ostrawa, Brno, Wiedeń, Maribor to będzie dobre rozwiązanie?
    Co do winiet, ja osobiscie zawsze kupuje w kraju, w ktorym obowiazuja.
    Czechy - na pierwszej stacji Shell, place karta, poniewaz za EUR sie nie oplaca. Kurs z doopy.
    Austria - pierwsza stacja juz na granicy BP. Cena wszedzie jednakowa 8,70€ za 10 dni.
    Slowenja - na granicy w sklepie z "pamiatkami" ceny nie pamietam.
    Trasa - jak najbardziej to Ostrava, Brno, Wien, Graz, Maribor. Lepszej nie ma

Pisz na priv co do noclegu
    Jedno Miasto
    I Jeden Klub
    Legia Warszawa
    Legia az po Grob

priv

Legionista Awatar looking1916
    Trasa: Ostrawa - Brno - Wiedeń - Maribor. Cały czas autostradą lecisz, najlepsza trasa, przejście w Gorzyczkach

Co do winiet:
    Czeska - kupowałem na pierwszej stacji Shell przed Ostrawą po prawej stronie - 10 euro (10 dni). Odcinek od granicy do Ostrawy jest bezpłatny.
    Austria - kupowałem w Brnie na stacji CPN, też chyba 10 euro (10 dni).
    Słowenia - rok temu kosztowała 15 euro i jest tylko na 7 dni. Kupowałem bodajże na granicy słoweńsko-austriackiej.

A co do płacenia. Nie wiem jak w Słowenii, ale w Chorwacji płaciliśmy kartą (korzystny kurs) albo wypłacaliśmy z bankomatów - akurat mam konto w Pekao S.A., tam również były bankomaty tego banku, nie wiem jak w Słowenii (również korzystny kurs).

Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z zamawianiem noclegów przez portal booking.com? Opłacalna opcja, czy raczej problemowa i lepiej posłużyć się jakimś innym portalem?

Legionista
    Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z zamawianiem noclegów przez portal booking.com? Opłacalna opcja, czy raczej problemowa i lepiej posłużyć się jakimś innym portalem?
    Rezerwowałem kilka razy pobyty w kraju i za granicą. Żadnych problemów, polecam.

Legionista Awatar Maciek
    Ja korzystałem kilka razy i zawsze bez problemu. Taktykę miałą taką, że jeśli któryś z hoteli podobał mi się cenowo, lokalizacyjnie, wizualnie to czytałem opinie na tripadvisor. Czy na booking są najtańsze ceny - tego nie wiem, ale mocno reklamuje się porównywarka cen hoteli - trivago, więc może szukaj na booking, a później ceny weryfikuj na trivago. Przy korzystaniu z booking dobrze jest mieć kartę kredytową, moja debetowa nie chciała "przejść" i wymagali kredytowej, część hoteli od razu ściąga hajs z konta, a w części płacisz już po przyjeździe.
    To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć.

Legionista Awatar pzk
    Podaną przez Sebe trasę przemierzałem przy okazji Mostaru i potwierdzam, że ciężko o lepszą. Winiety na Czechy i Austrię kupowaliśmy w Polsce. Cen nie pamiętam, więc nie wiem czy były korzystne. Wątpię. Na pewno na Słownię warto kupić na ich granicy. Cena 15 ojro. Na BP w Polsce życzyli sobie 100zł.

Co do noclegów ja najczęściej korzystam z bookinga, agody i hotels. Nigdy żadnych problemów jeśli chodzi o sama rezerwację, ale z opiniami to różnie bywa. Raz trafiłem do hostelu ze średnią ocena 7,5, opinii sporo, a miejsce okazało się tragiczne. Jednak tak jak wspomniałem jeden jedyny raz się tak zdarzyło. Do porównania cen warto odwiedzić trivago o czym wspomniał Maciek.

Legionista Awatar Seba.Kolos
    Jeszcze korzystniej mozna sprobowac rezerwowac bezposrednio w hotelu, ktory znajdziesz na booking.com
    Jedno Miasto
    I Jeden Klub
    Legia Warszawa
    Legia az po Grob

Legionista Awatar m82
    Ja zawsze winiety kupuje po przekroczeniu granicy, w PL nakładają marżę.
    Niektórzy twierdzą, że piłka nożna to sprawa życia lub śmierci. Zapewniam was, że jest to coś znacznie poważniejszego.

We wrześniu lecę na Korfu. Był ktoś i może cos napisać o wyspie? Chętnie tez poczytam o Sarandzie i Paxos, bo możliwe ze tez będę.

Legionista Awatar beka
    klinton - winiety w PZMot sobie odpuść. W swoim czasie mieli jakieś pojebane marże. Najkorzystniej już kupować po przekroczeniu granicy, ale ja się kiedyś naciąłem (jak potrzebowałem zielonej naklejki na wjazd do Berlina to udało mi się takową znaleźć jak już miałem samochód w hotelu zaparkowany) i teraz wolę trochę dopłacać kupując jeszcze przed granicą i jechać już na pewniaka.

Co do booking.com - trzeba uważać. Czasem wychodzi opłacalnie, czasem taniej jest bezpośrednio na stronie hotelu. Kluczowe to zwracać uwagę czy płaci się z góry bez możliwości zwrotu czy też dopiero po przyjechaniu na miejsce. Osobiście wolę hotels.com - ceny generalnie dobre, do tego nienajgorszy program lojalnościowy (jak zbierzesz 10 noclegów to jedenasty do ok 260 zł gratis).

Legionista Awatar Jakup
    Pozwolę sobie zrobić małą reklamę. Zainwestowałem w kajaki, jakby ktoś chciał sobie powiosłować po Pojezierzu Brodnickim to zapraszam.

Legionista Awatar Cavior
    Jakies ciekawe miejsca do zobaczenia w okolicach Słonecznego Brzegu, oprocz takich oczywistych jak Nesebar?

Legionista Awatar pzk
    Szukam jakieś miejscówki na mazurach na długi weekend w sierpniu. Domki, woda, grill, wędka, kajaki (jednodniowy spływ), w pobliżu jakiś market. Wypad ze znajomymi, bez dzieci. Spać o 22 nie będziemy, więc dobrze jakby innym to nie przeszkadzało

Legionista Awatar Maciej_L
    Cytat Zamieszczone przez pzk Zobacz posta
    Szukam jakieś miejscówki na mazurach na długi weekend w sierpniu. Domki, woda, grill, wędka, kajaki (jednodniowy spływ), w pobliżu jakiś market. Wypad ze znajomymi, bez dzieci. Spać o 22 nie będziemy, więc dobrze jakby innym to nie przeszkadzało
    zobacz wiadomość na fb dałem Ci najlepsza propozycję
    We are the best, fuck the rest!

Legionista Awatar Peer
    Ty tu lepiej wrzuć relację z ostatniego tripu! Ile można temat odświeżać?

Legionista
    Mam nadzieję, że nie wysłałeś mu Almaturu

Pytanie. Jak najlepiej płacić w krajach strefy Euro? Gotówka, czy karta? Mam kartę debetową Visa z PKO BP i zastanawiam się, która opcja będzie dla mnie bardziej korzystna. Do tej pory jeździłem do krajów, gdzie nie płaci się w ojro i zawsze używałem gotówki.

Uprawnienia umieszczania postów