Strona 96 z 98 PierwszyPierwszy ... 468692939495969798 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,851 do 2,880 z 2917

Wątek: Siłownia

nie od dziś wiadomo, że ćwiczyć to trzeba z głową, dlatego selenian sodu to jeden z suplementów jaki stosuję..
    Ostatnio edytowane przez rekinbiznesu ; 15-01-2018 o 14:08

Legionista
    No dobra Panowie, czas wrócić na siłownię.
    Tym razem muszę zmienić taktykę, przytyłem jak nigdy. Lata robią swoje.Do lata chciałbym zwalic kilka kilo.
    Staż jakiś w ćwiczeniu mam, krzywdy sobie nie zrobię. Jednak tym razem muszę schudnąć.
    I tu zaczyna się problem, po treningu z 20-30 min bieżnia, steper a sam trening jak powinien wyglądać ?
    Pytam jakie ćwiczenia zastosować , w ilu seriach , powtórzeniach.
    I pytał dramatycznie , ,,jak to możliwe, żeby miasto stracić równie łatwo jak odrąbaną kończynę ?,, Niemcy – pisał już w wolnej Polsce w ,,Tygodniku Powszechnym ,, podtrzymują pamięć historyczną , a u nas w pismach takich jak ,,Newsweek,, , ,,Wprost,, , ,,Polityka,, nic, głucho , jakby nam tę pamięć nagle odrąbano ,,. I dalej : ,, Boli mnie zapomnienie. Opanował mnie jakiś smętek żałoby po tym mieście , o którym mówiło się ,,Leopolis semper fidelis ,,

pod obserwacją Awatar pan_nikt
    Cytat Zamieszczone przez Neeryng Zobacz posta
    No dobra Panowie, czas wrócić na siłownię.
    Tym razem muszę zmienić taktykę, przytyłem jak nigdy. Lata robią swoje.Do lata chciałbym zwalic kilka kilo.
    Staż jakiś w ćwiczeniu mam, krzywdy sobie nie zrobię. Jednak tym razem muszę schudnąć.
    I tu zaczyna się problem, po treningu z 20-30 min bieżnia, steper a sam trening jak powinien wyglądać ?
    Pytam jakie ćwiczenia zastosować , w ilu seriach , powtórzeniach.

Jeśli wracasz po długim czasie na siłownie to zacznij sobie od typowej obwodówki tak przez 3-4 tyg do tego po treningu cardio. Potem rób sobie np. 4 serie po 12-15 powtórzeń małym ciężarem + cardio. Podstawa również to dieta. To tak na szybko bo jeśli jakiś staż na siłowni masz to powinieneś sobie poradzić. Kup sobie białko zma i witaminy i parę kilo do lata powinno zejść
    (L)

Gintleman Awatar księciuniu
    Chyba mój pierwszy wpis w tym temacie
    Powoli, acz systematycznie wieczorne piwka (a raczej zakąski do nich) zaczynają się odkładać na brzuchu (którego nigdy nie miałem). Masa więc jest, teraz pora na rzeźbę
    Może ktoś podpowiedzieć jakieś proste, skuteczne i nie katujące zbytnio kręgosłupa ćwiczenia na produkcję kaloryfera. Tylko bez żadnych siłowni, dodatkowych sprzętów, diet, suplementów itp. Albo podesłać jakiś link do takowych (bo mnie jako laikowi ciężko ocenić, które z tysiąca złotych porad z sieci są warte zastosowania)

Z góry dzięki
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista Awatar klinton
    Czy ma ktoś możliwość podpięcia drugiej osoby pod swoją kartę Multisport? Chętnie bym skorzystał

Legionista Awatar Stout
    Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    Powoli, acz systematycznie wieczorne piwka (a raczej zakąski do nich) zaczynają się odkładać na brzuchu (którego nigdy nie miałem). Masa więc jest, teraz pora na rzeźbę
    Może ktoś podpowiedzieć jakieś proste, skuteczne i nie katujące zbytnio kręgosłupa ćwiczenia na produkcję kaloryfera. Tylko bez żadnych siłowni, dodatkowych sprzętów, diet, suplementów itp. Albo podesłać jakiś link do takowych (bo mnie jako laikowi ciężko ocenić, które z tysiąca złotych porad z sieci są warte zastosowania)

Z góry dzięki
    Bez diety i ruchu to Ci nic nie pomoże.
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Legionista

Z góry dzięki

Bez diety nie będziesz miał żadnego kaloryfera. Poleca np to:

ogólnie chodzi abyś spalił tłuszcz który zalega ci na brzuchu, a tego nie da się zrobić bez spadku na całym ciele.

Ale ja generalnie nie mam z czego za bardzo chudnąć. Zawsze byłem chudy, a jak mi w ostatnim czasie przybyło mi kilka kilo, to żona stwierdziła, że wreszcie zacząłem wyglądać jak facet Bardziej mi chodzi o działania zapobiegawcze, bo widać pewną tendencję, a lata lecą. A z wieczornego piwa zagryzanego kiełbasą/paluszkami (i na deser czasami nutellą ze słoika) nie zrezygnuję

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno

Legionista
    Kaloryfer masz, ale pod większą bądź mniejszą warstwą tłuszczu. Robiąc przykładowo brzuszki nie spalisz brzucha, kaloryfer nagle się nie uwidoczni. Musisz albo dodać jakąś aktywność fizyczną do swojego codziennego rytuału (spacer z żoną 30 minut), jeżeli to za mało, to niestety dieta.

Już wiem dlaczego miałem obawy przed wejściem w ten temat (co oczywiście nie znaczy, że nie macie racji albo chęci pomocy ).

To zapytam może inaczej: podpowie ktoś jakieś sensowne ćwiczenia na mięśnie brzucha, nie obciążające zbytnio kręgosłupa? I tyle
    (po dawno, dawno temu robiłem kiedyś 6 Weidera, ale nie dociągnąłem do końca przez – między innymi – bóle kręgosłupa)

Legionista Awatar midzi
    No to czwórka Stallone'a zamiast 6 Weidera

1. Nożyce poziomo
    2. Wznosy nóg łącznie leżąc na plecach na wysokość ok. 30 cm
    3. Brzuszki / odwrócone pompki
    4. Skrętoskłony

Zaczynasz od 3x20, czyli 240 powtórzeń i systematycznie zwiększasz.

midzi - dzięki, ale:

Ad 2 Czy po każdym wznoszeniu nogi kładę na podłodze czy cały czas mają być ponad podłogą?

Ad 3
    a) A do tych brzuszków to są jakieś konkretne zalecenia? - ręce za głową/na klatce? tułów unoszę na maksa czy tylko trochę nad ziemię?
    b) Ale z tego co wyguglałem odwrócone pompki, to takie na krześle i bardziej na łapy. czy o coś innego chodzi? I to zamiennie z brzuszkami?

Ad. 4. skrętoskłony to takie na stojąco? (bo widzę w googlu, ze są też jakieś na leżąco)

E: I jeszcze dwa pytania:
    1. Czy najpierw robię wszystkie serie pierwszego ćwieczenia, potem drugiego itd. czy najpierw wszystkie cztery po jednej serii, potem wszystkie w drugiej serii itd.
    2. To powinienem robić codziennie czy mają być jakieś przerwy? (jakie?)
    Ostatnio edytowane przez księciuniu ; 22-01-2018 o 12:10

Legionista Awatar Stout
    Ale ja generalnie nie mam z czego za bardzo chudnąć. Zawsze byłem chudy, a jak mi w ostatnim czasie przybyło mi kilka kilo, to żona stwierdziła, że wreszcie zacząłem wyglądać jak facet Bardziej mi chodzi o działania zapobiegawcze, bo widać pewną tendencję, a lata lecą. A z wieczornego piwa zagryzanego kiełbasą/paluszkami (i na deser czasami nutellą ze słoika) nie zrezygnuję
    Ale ja mam identycznie jak Ty.
    Nawet żona mi powiedziała to samo.
    U mnie problem zaczął narastac,od kiedy przestałem biegać.
    Natomiast wiem sam po sobie ,ze tylko aktywność plus podstawowa dieta da dobre rezultaty.

Legionista Awatar midzi
    Ad 2 - Mniej więcej robimy wznosy w tempie 2 sekundy w górę i 1 sekunda w dół odkładając na nogi na ziemię, na początku jak zaczyna się robić to fajnie zaprzeć się rękoma o jakąś kanapę albo stół, bo odciążysz wtedy lędźwia

Ad 3 - Brzuszki standardowe, ręce za głowę i w miarę pełne ruchy, ale przez przesady, kolana ugięte albo proste w zależności od skilla

Sorry nie wiem co z tymi pompkami miałem z rana... chodziło mi o takie ćwiczenie

1. Ja robiłem to w takiej kolejności zawsze:
    a) nożyce i wznosy na zmianę po 20
    b) brzuszki
    c) skrętoskłony (zwykle robiłem w trzech płaszczyznach: zakres szeroki, wąski do stóp i taki wahadłowy na boczne mięśnie brzucha)

2. Spokojnie można robić każdego dnia. Kilkanaście minut przed spaniem. Dobrze ułożyć sobie jakiś wałek, albo poduszkę. Po tygodniu już powinny być pierwsze efekty.

3. Zwiększałbym ilość powtórzeń w ten sposób:

I tydzień - bez zmian
    II tydzień - 4 serie zamiast 3
    III tydzień 4 serie po 25 powtórzeń
    III tydzień - 5 serii po 20 powtórzeń

4. Na finito bardzo dobre będzie rozciągnięcie się leżąc plecami na piłce lekarskiej dmuchanej i sięgając jakiegoś kaloryfera, albo stołu. Jeśli nie masz piłki to można wiąć jakąś hantelkę 5 kg, albo pufę i położyć się na płasko i za głową wyciągnąć ręce jak najdalej próbując podnosić w górę przedmiot, który trzymamy w rękach. Bardzo szybko zejdzie napięcie w ten sposób poświęcając 1-2 minuty.

5. Łącznie powinno to zająć max 15 minut. Przerwy możesz robić przy brzuszkach.
    Ostatnio edytowane przez midzi ; 22-01-2018 o 12:27

Cytat Zamieszczone przez Stout Zobacz posta
    Ale ja mam identycznie jak Ty.
    Nawet żona mi powiedziała to samo.
    U mnie problem zaczął narastac,od kiedy przestałem biegać.
    Natomiast wiem sam po sobie ,ze tylko aktywność plus podstawowa dieta da dobre rezultaty.

Ale "do biegania", pomijając lenistwo, brak czasu etc., mam zepsute kolano.
    I nie bardzo chcę/mam możliwość je naprawiać. (a jakbym je naprawił, to bym nie biegał "bezmyślnie" , tylko grał w badmintona )

Legionista Awatar midzi
    Z zepsutym da się żyć. Tylko trzeba nabudować mięśnie wokół niego

Cytat Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
    Z zepsutym da się żyć. Tylko trzeba nabudować mięśnie wokół niego
    Ale to strasznie upierdliwa robota i na nią brakuje mi zacięcia.

A te skrętoskłony to takie mają być?

Legionista Awatar midzi
    Dla wytrwałych wszystko jest do przeskoczenia

To ta druga wersja tzw. wąska. Pierwszą robię szerszą jakbym machał jak ptak, a trzecią taką żebym machał na boki tułowia, czyli jeszcze za stopę. W każdej trochę inaczej będą pracowały mięśnie brzucha.

Skrętoskłony będzie traktował na dobicie, ale raczej jako relaks. O dziwo ten trening to nie tylko trening brzucha o czym się przekonasz. Można mieć zakwasy porządne, bo jest trochę izometryki, kaptury i łapy dostają także trochę wysiłku, a poza tym plecy stabilizują.

No to przecież piszę, że brak mi zacięcia, a nie, że się nie da

Tych innych skrętoskłonów nie kumam, ale spróbuję wyguglać.

Legionista Awatar midzi
    No to przecież piszę, że brak mi zacięcia, a nie, że się nie da

Tych innych skrętoskłonów nie kumam, ale spróbuję wyguglać.
    Luzik

Wersja szeroka (luźna)

Wersja na boki to będzie taka, że ciągniesz jeszcze dalej niż do stopy - tak żeby obetrzeć kostkę po zewnętrznej.

Chyba złapałem; dzięki

Legionista Awatar Stout
    Ale "do biegania", pomijając lenistwo, brak czasu etc., mam zepsute kolano.
    I nie bardzo chcę/mam możliwość je naprawiać. (a jakbym je naprawił, to bym nie biegał "bezmyślnie" , tylko grał w badmintona )
    Lewe czy prawe ?
    Bo u mnie lewe kolano i lewy staw skokowy .

W sumie oba; już w tej chwili nie pamiętam, które bardziej bolalo i gorzej wychodziło na badaniach

Czy ktoś śmigał na siłowni na rowerkach spin bike? Idzie na tym się sponiewierać i spalić trochę fatu? Zacząłem obrastać w tłuszcz, a bieganie póki co odpada ze względu na oczekiwanie na operację. Mam przyzwolenie na rower

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez klinton Zobacz posta
    Czy ktoś śmigał na siłowni na rowerkach spin bike? Idzie na tym się sponiewierać i spalić trochę fatu? Zacząłem obrastać w tłuszcz, a bieganie póki co odpada ze względu na oczekiwanie na operację. Mam przyzwolenie na rower

Wiecznie mam problemy z kolanami, stawami. Rowerek jest o tyle dobry, że przezwycięża ból. Nie wiem czy rozciąga mięśnie czy jakie inne procesy tam zachodzą , ale pomaga. Czy spalisz kalorie ? Wątpliwa sprawa, musiałbyś się trochę skatować.
    Nie wiem czy orbitek nie dałby rady ( zależy co Ci dolega ) ale wysiłek przez 20 minut konkretny a i spala trochę kcal. Robię orbitek po cwiczeniach i można się podkręcić.
    I pytał dramatycznie , ,,jak to możliwe, żeby miasto stracić równie łatwo jak odrąbaną kończynę ?,, Niemcy – pisał już w wolnej Polsce w ,,Tygodniku Powszechnym ,, podtrzymują pamięć historyczną , a u nas w pismach takich jak ,,Newsweek,, , ,,Wprost,, , ,,Polityka,, nic, głucho , jakby nam tę pamięć nagle odrąbano ,,. I dalej : ,, Boli mnie zapomnienie. Opanował mnie jakiś smętek żałoby po tym mieście , o którym mówiło się ,,Leopolis semper fidelis ,,

Cytat Zamieszczone przez Neeryng Zobacz posta
    Wiecznie mam problemy z kolanami, stawami. Rowerek jest o tyle dobry, że przezwycięża ból. Nie wiem czy rozciąga mięśnie czy jakie inne procesy tam zachodzą , ale pomaga. Czy spalisz kalorie ? Wątpliwa sprawa, musiałbyś się trochę skatować.
    Nie wiem czy orbitek nie dałby rady ( zależy co Ci dolega ) ale wysiłek przez 20 minut konkretny a i spala trochę kcal. Robię orbitek po cwiczeniach i można się podkręcić.
    Spinning to nie jest taki zwykły rowerek. Filozofia tego treningu też jest zupełnie inna, dlatego pytam, czy ktoś już próbował

A co do stawów i mięśni, to podczas jazdy na rowerze stawy dostają o wiele mniejszy wpierdol niż np. przy bieganiu. Podobnie z mięśniami. Również ścięgno achillesa pracuje na mniejszych obrotach.

Legionista Awatar Stout
    Klinton a co tam Ci będą operować?

Cytat Zamieszczone przez Stout Zobacz posta
    Klinton a co tam Ci będą operować?
    Rezonans podudzia i stawu skokowego wykazał, że mam dodatkowy mięsień (!), który nie dawał do tej pory znać o sobie, ale pod wpływem intensywnego treningu urósł i naciska na nerwy i powięź w okolicy piszczeli, co powoduje ciągły ból i stany zapalne po przebiegnięciu dłuższego dystansu. Trzeba po prostu wyciąć kawałek skurczybyka.

Czerwona kartka
    Jakie buty do biegania polecilibyście na bieżnię?

Tak jak kolega wyżej napisał, ćwiczyć trzeba oczywiście z głową. Warto ustalić sobie pewien plan treningowy, a nie chodzić i ćwiczyć na rympał, bo nic dobrego z tego nie będzie.
    Jeżeli ktoś biega, to polecam zakupić sobie pulsometr, ponieważ pewne wartości jeżeli chodzi o tętno nie powinny być przekraczane. http://www.dobiegania.pl/elektronika...c-167_134.html
    Ostatnio edytowane przez pioben ; 15-02-2018 o 14:59

Uprawnienia umieszczania postów