Strona 318 z 320 PierwszyPierwszy ... 218268308314315316317318319320 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 9,511 do 9,540 z 9596

Wątek: Reprezentacja

Legionista Awatar Somebody
    Majecki powołany na mecze z Łotwą i Macedonią

Legionista

Legionista Awatar R.
    Ten ręcznik i najgorszy bramkarz Legii od lat? Niesłychane.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Legionista Awatar trzeci
    Jego powołanie, to wynik kontuzji Fabiańskiego. Nie ma się czym podniecać.

coraz chudszy Awatar Kijek
    Cytat Zamieszczone przez R. Zobacz posta
    Ten ręcznik i najgorszy bramkarz Legii od lat? Niesłychane.
    Takie samo ma to znaczenie jakby teraz powołać na trzeciego bramkarza nie wiem, np. Kotorowskiego.

Brzeczek zły trener ale jak już powołał Majeckiego no to się zna.

Nie ma wątpliwości, że na razie w roli pierwszego jest to najsłabszy bramkarz od czasów Skaby w Legii.
    Na razie nie pomaga, nic powaznego nie wybronil, co leci w bramkę to puszcza. A do jeszcze jeszcze ten babol z
    Wisła Płock.

Ale za powołanie gratulacje.
    Ciekaw jestem argumentacji dlaczego nie np. Gikiewicz.
    Ostatnio edytowane przez Kijek ; 30-09-2019 o 13:53
    "ostatni, któremu jeszcze zależy"

Legionista Awatar R.
    No to teraz wymień te bramki, które powinien obronić.
    Jak Malarz na początku poprzedniego sezonu puszczał wszystko co leciało w bramkę i stracił 1 skład to się oburzaleś bo przecież zasługi itp.
    Następnie pokaż mi gdzie napisałem, że Brzęczek się zna.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

coraz chudszy Awatar Kijek
    Nie napisałem, że Ty napisałeś ale ze takie posty teraz zapewne będą. Nie bierz tak wszystkiego do siebie gdy nie jest.

Sory nie prowadzę notatek sytuacji w których powinien się zachować lepiej natomiast pierwsze z brzegu. Druga z Lechia mógł wyjąć. Powtórzę jeszcze raz dla tych co nie potrafią czytac: nic powaznego nam nie wy robił, nie uratował nas. Napewno nie jest w Top3 piłkarzy ekstraklasy na swojej pozycji a tego od piłkarzy Legii się oczekuje.

A przynajmniej ja tego oczekuje. Ale zdaje sobie sprawę z argumentów dla jakich broni on. Excela nie oszukasz.
    Ostatnio edytowane przez Kijek ; 30-09-2019 o 14:00
    "ostatni, któremu jeszcze zależy"

Legionista
    Gwizdanie na drewnianego Kulenovicia - buuuu
    Nazywanie także 19 letniego polskiego bramkarza ręcznikiem - na propsie.
    Kurde, nic nie wybronił? A mecz z Piastem w swoim debiucie? A jedna bramka stracona w całych eliminacjach to pewnie zasługa Vukovicia?

Gratulacje dla Radka, za to powołanie (imho w obecnej formie nie zasłużył, kilka tygodni temu bronił dużo lepiej) ale życzę mu wszystkiego najlepszego i kolejnych powołań.

niezrzeszony Awatar jednopostowiec
    A Pazdan to jakaś kontuzja? Pierw powrót i to od razu do pierwszego składu, teraz brak powołania... wygląda na kozła ofiarnego.

Legionista Awatar Benek
    Cytat Zamieszczone przez jednopostowiec Zobacz posta
    A Pazdan to jakaś kontuzja? Pierw powrót i to od razu do pierwszego składu, teraz brak powołania... wygląda na kozła ofiarnego.
    A nie oglądałeś meczu ze Słowenią ?
    349meczów*
    71 goli*
    58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

No oglądałem, ale to nie fajnie ze strony selekcjonera. Jednych ciągnie za uszy, inni po gorszym meczu - adios.

Legionista
    W przeciwieństwie do Recy Pazdan nie grał w Wiśle Płock, a w przeciwieństwie do Kuby brak jest więzów krwi. Ot i cała historyja

Legionista Awatar Runi
    Cytat Zamieszczone przez R. Zobacz posta
    No to teraz wymień te bramki, które powinien obronić.
    .
    Chociażby w Płocku . Do tego dochodzi wiele niepewnych interwencji na przedpolu i słaba gra nogami . Nie umniejszam jego umiejętności , jak na swoj wiek posiada spore ale do pierwszej reprezentacji to jeszcze długa droga .
    A na trzeciego szybciej Gikiewicz broniący w Bundeslidze czy chociażby ten pajac z Białegostoku regularnie broniący z Fiorentinie.

Legionista
    pajac chyba jest skreślony za odmowę przyjazdu na młodzieżówkę w roli drugiego bramkarza

Majecki w zeszłym sezonie 50% meczów z czystym kontem i 70% skutecznych interwencji. jak na młodzika i debiutancki sezon z wyniki dobre
    Ostatnio edytowane przez emil83 ; 30-09-2019 o 14:56
    You'll take my life but I'll take yours too
    You'll fire your musket but I'll run you through
    So when you're waiting for the next attack
    You'd better stand there's no turning back.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Runi Zobacz posta
    Chociażby w Płocku . Do tego dochodzi wiele niepewnych interwencji na przedpolu i słaba gra nogami . Nie umniejszam jego umiejętności , jak na swoj wiek posiada spore ale do pierwszej reprezentacji to jeszcze długa droga .
    A na trzeciego szybciej Gikiewicz broniący w Bundeslidze czy chociażby ten pajac z Białegostoku regularnie broniący z Fiorentinie.
    Raczej tylko w Płocku zawinił. Może nie wyciąga obecnie kosmicznych piłek, ale o ile mocno go krytykowałem za grę nogami, no na przestrzeni ostatnich 2 miesięcy widać poprawę. Do tego zdecydowanie na plus zaliczyłbym jego pewne łapanie piłek, co pozwala nie martwić się o kolejną szansę dla rywala, a szybko wznowić. Aczkolwiek popieram, Gikiewicz chyba bardziej zasłużył.

Cytat Zamieszczone przez emil83 Zobacz posta
    pajac chyba jest skreślony za odmowę przyjazdu na młodzieżówkę w roli drugiego bramkarza
    I oby jeszcze przez długi czas nie miał okazji w niej zagrać, a najlepiej nigdy. Bramkarz (tak jak i lewoskrzydłowy ) musi być pierdolnięty, ale nie głupi jak but, do tego wsiur ze słomą w butach.
    Mioduski, Vukovic - wypi.erdalac
    Cytat Zamieszczone przez Mioduch na dwa dni przed ostatnią kolejką Ekstraklasy, po najgorszej grupie mistrzowskiej w naszym wykonaniu od wejścia w życie ESA37
    Niezdobycie mistrzostwa powoduje, że musimy walczyć w kwalifikacjach Ligi Europy, a nie Ligi Mistrzów i to wszystko. Zawodnicy dodatkowo nie dostaną bonusu za mistrzostwo. [...] Różnica we wpływach dla Legii od Ekstraklasy za zajęcie pierwszego lub drugiego miejsca w tabeli to maksymalnie około 1,5 mln złotych. Paradoksalnie może być tak, że klubowa księgowa wicemistrzostwo kraju uzna za sytuację finansowo korzystniejszą

Legionista Awatar Budyń_70
    Furmi ponownie powołany do repry po 6-ciu latach

https://sport.interia.pl/reprezentac...na,nId,3256366

Legionista Awatar Ivan Drugi
    Cytat Zamieszczone przez Budyń_70 Zobacz posta
    Furmi ponownie powołany do repry po 6-ciu latach

https://sport.interia.pl/reprezentac...na,nId,3256366
    Nareszcie kadra zagra z trenerem na ławce .

Legionista Awatar Jestem
    Cytat Zamieszczone przez Ivan Drugi Zobacz posta
    Nareszcie kadra zagra z trenerem na ławce .
    Nie wykluczyłbym tego, że Furmi jednak wyznaczy się do którejś zmiany.
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Legionista Awatar tio
    Poniżej wywiad w dzisiejszym PS z Dominikiem Furmanem dot. powołania do reprezentacji Polski.

Cytat Zamieszczone przez Przegląd Sportowy
    Dominik Furman: Znam miejsce w hierarchii [wywiad]

Dominik Furman był zaskoczony powołaniem i pierwszego telefonu od trenera Brzęczka nie odebrał.

Maciej Wąsowski: Kiedy dostał pan sygnał, że może zostać powołany do reprezentacji Polski?

Dominik Furman (Wisła Płock): W środę.

Był pan zaskoczony?

Na pewno. Na meczach Wisły Płock widywałem selekcjonera lub jego asystentów. Trener Brzęczek był na naszym pierwszym spotkaniu w sezonie z Górnikiem Zabrze (1:1), czy nawet tym wysoko przegranym z Lechem Poznań (0:4). Rozmawialiśmy o sytuacji w zespole, a trener powiedział kilka słów o mojej grze. Nie było żadnych deklaracji z jego strony dotyczących moich występów w reprezentacji. Dla mnie sama jego obecność i rozmowa sprawiły, że miałem poczucie, że jestem obserwowany przez sztab kadry. Nie wiązało się to z jakimiś wielkimi nadziejami.

Na ostatnich meczach Wisły Płock obecny był jeden z asystentów selekcjonera Andrzej Woźniak.

Wiem, że był na spotkaniu z Legią (1:0), bo widzieliśmy się pod szatniami. Później nikogo ze sztabu kadry nie widziałem, ale być może faktycznie ktoś ze współpracowników selekcjonera mnie oglądał.

W jakich okolicznościach dowiedział się pan o powołaniu?

Byłem w domu i oglądałem telewizje. Miałem wyciszony telefon i nie odebrałem, kiedy selekcjoner dzwonił za pierwszym razem. Musiałem oddzwonić. Usłyszałem, że widzimy się w poniedziałek na zgrupowaniu. Trener życzył dobrego meczu w piątek z Arką. Powiedział: „Bez kontuzji”. Tyle.

Kiedy zobaczył pan, że na wyświetlaczu pojawiło się w nieodebranych „Jerzy Brzęczek”, to już wiedział, o co chodzi?

Przeczuwałem, ale nie do końca wiedziałem, że chodzi o powołanie.

Kiedy wracał pan do ekstraklasy i zaczynał grać w Wiśle Płock, to mówił, że regularne występy są potrzebne między innymi do tego, żeby być bliżej reprezentacji Polski. Można powiedzieć, że w końcu osiągnął pan jeden ze swoich celów?

Minęły ponad trzy lata. W piłce nożnej to dużo czasu. Lepiej jednak późno niż wcale. Z drugiej strony wiem też, że jestem dowołany. Pech innego piłkarza (Karola Linettego – przyp. red.) jest moim szczęściem. Tak to czasami bywa w sportowym życiu. Mam świadomość, że będzie niewiele czasu, by pokazać się selekcjonerowi podczas zgrupowania. Treningów nie ma wiele. Pierwszy wyjazdowy mecz rozegramy w czwartek, a z Macedonią Północną już trzy dni później, w niedzielę. Z perspektywy całych eliminacji, to będą bardzo ważne spotkania. Patrzę jednak na tyle realnie i świadomie na sytuację, że nie myślę, o tym, że zagram w wyjściowym składzie. To byłoby trochę życzeniowe i wygórowane marzenie. Oczywiście każdy chce grać w reprezentacji i ja też, ale zdaję sobie sprawę jakie, jest obecnie moje miejsce w hierarchii.

Ostatni raz do reprezentacji był pan powołany sześć lat temu, za kadencji Waldemara Fornalika. Zagrał pan 23 minuty w meczu towarzyskim z Rumunią (4:1). Jak bardzo zmienił się pan jako piłkarz i człowiek?

Mam kilka lat na karku więcej. Jestem dojrzalszym zawodnikiem, ale i człowiekiem. Od tamtego powołania minęło bardzo dużo czasu. Rozegrałem wiele meczów, strzeliłem kilka goli i miałem parę asyst. Po drodze były wyjazdy zagraniczne do Toulouse i Chievo Werona. Był też powrót do Legii Warszawa i w końcu trafiłem do Wisły Płock. Więcej mam za sobą różnych doświadczeń. Inaczej też zachowuję się na boisku. Mniej macham rękami, mniej gestykuluję i rzadziej mam pretensje do sędziów. Jest tego wszystkiego mniej. Stałem się bardziej rozważny. Zajmuje się bardziej piłką niż tym, co dzieje się dookoła. Oczywiście, wszystkich starych przyzwyczajeń i nawyków nie wyzbędę się w stu procentach. Bardziej jednak panuję nad sobą i czuję, że jest to dla mnie korzystne. Generalnie staram się nie patrzeć w odleglejszą przeszłość i przyszłość, bardziej koncentruję się na tym, co wydarzy się za chwilę. Najważniejszy dla mnie jest teraz piątkowy mecz Wisły z Arką. Przed nami duża szansa na kolejne trzy punkty. Gramy przecież u siebie i możemy podtrzymać niezłą passę. Dopiero po spotkaniu zacznę żyć zgrupowaniem. Dla mnie to też będzie nowość, bo za kadencji trenera Fornalika byłem powołany do kadry złożonej z zawodników, występujących w ekstraklasie. Teraz będę trenował z tymi najlepszymi. To dla mnie wyjątkowa sprawa, bo będę mógł się czegoś nauczyć. Spróbuję coś podpatrzeć u najlepszych polskich piłkarzy. Muszę wynieść z tego powołania i obecności w reprezentacji jak najwięcej.

Ostatnie tygodnie to pana najlepszy okres w Wiśle Płock? Strzelił pan cztery gole, miał dwie asysty drugiego stopnia, a jedną z bramek kolega zdobył po dobitce pana uderzenia. W obecnym sezonie Wisła strzeliła na razie 11 goli. To pokazuje, jaki jest pana wpływ na drużynę. Dodatkowo wygraliście cztery ostatnie mecze.

Jeżeli chodzi o wyniki, to Wisła jest w momencie, w którym dawno nie była. Ostatni tak dobry okres mieliśmy jeszcze za czasów pracy trenera Brzęczka w Płocku. Jeśli chodzi o mnie, to się cieszę z tych statystyk, ale mam także do siebie pewne zastrzeżenia. Jeszcze tkwią we mnie spore rezerwy, jeżeli chodzi o sprawy czysto piłkarskie. Nawet ostatni mecz z Rakowem Częstochowa (2:1 – przyp. red.) nie był do końca taki, jakiego bym chciał. Wynik się zgadzał i poszedł w świat. Wygraliśmy po golu strzelonym w ostatniej akcji spotkania. Takie okoliczności budują atmosferę w szatni i generalnie morale zespołu. Drużyna faktycznie ma jeden z lepszych momentów, odkąd w niej jestem. Ze swojej dyspozycji mogę być zadowolony, ale też nie na sto procent. Zawsze może być lepiej.

Pana powołanie jest szeroko komentowane w mediach społecznościowych. Zwolennicy nominacji ścierają się z ludźmi, którzy je krytykują. Jakoś się pan do tego odniesie?

Mam nawet jednego mema, którego sobie zapisałem. „Chcieliście nowego trenera, a macie Furmana”. Teraz już się z takich rzeczy śmieję. Nie traktuję ich poważnie. Z drugiej strony: „Nieważne, jak piszą, ważne, że pisząâ€. Dla mnie to bardziej aspekt humorystyczny i żartobliwy.

Ale wie pan, że to powołanie polaryzuje ludzi?

Domyślam się. Z opinią publiczną niczego nie zrobię. Najważniejsze jest boisko i to, co się na nim wykonuje. Jeżeli sporo osób mówi, że mam dobry czas, w tym moi bliscy, to bardziej koncentruję się na takich opiniach. Z tym „średnim grajkiem, dla którego Wisła Płock to sufit”, niczego nie zrobię. Każdy ma prawo do swojego zdania, a ja nie mam na to wpływu.

Źródło: https://www.przegladsportowy.pl/pilk...wywiad/28hckth
    My kibice z Łazienkowskiej nie poddamy się, będziemy razem z Tobą i na dobre i na złe!

Bardzo fajny wywiad.
    Furmi pokaż tym najlepszym, że nie pękasz.
    PS. Dzisiaj kolejna asysta, tak trzymaj.

Legionista Awatar Benek
    349meczów*
    71 goli*
    58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Legionista
    Geniusz. Pewno pół europy z Kovacem na czele dzwoni po każdym zgrupowaniu że im tak doskonale zawodników przygotował. a tak serio szkoda takiego materiału jakim obecnie dysponujemy, stracony czas. I wszystko dzięki rudemu.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    Gdy czytałem te słowa cytowane przez kogoś na TT to myślałem, a nawet byłem przekonany, że on sobie jaja robi i żarcikami sypie dla rozluźnienia atmosfery a tu widzę na filmiku, że on śmiertelnie poważnie nawija nam te herezje.

Legionista Awatar Stout
    Dobrze,że Się razem z Mioduskim nie dobrali w parę.
    Dopiero byłby armagiedon.
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Post z 28.09:
    Cytat Zamieszczone przez (L)ukas Zobacz posta
    Przecież to Brzęczek ich tak przygotował że teraz tak zasuwają.
    a ja myślałem, że (L)ukas sobie żarty robi

Legionista Awatar Jestem
    To Piątek chyba balował zamiast zap.rdlać na treningach u Wuja jak Lewandowski i spółka?
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Media przewidują, że na dzisiejszy mecz z Łotwą wyjdziemy jednym napastnikiem...
    Kurde, jak mamy pełne gacie przed Łotyszami, to po co my chcemy jechać na to Euro? Z jakąś Francją, czy Holandią to z szatni nie wyjdziemy?

Legionista Awatar klinton
    Cytat Zamieszczone przez jednopostowiec Zobacz posta
    Media przewidują, że na dzisiejszy mecz z Łotwą wyjdziemy jednym napastnikiem...
    Kurde, jak mamy pełne gacie przed Łotyszami, to po co my chcemy jechać na to Euro? Z jakąś Francją, czy Holandią to z szatni nie wyjdziemy?
    Skoro Piątek i Milik są totalnie bez formy, to nie widzę żadnych przeciwwskazań, aby na szpicy był tylko Lewandowski, który ostatnio ładuje gola za golem.

Cytat Zamieszczone przez klinton Zobacz posta
    Skoro Piątek i Milik są totalnie bez formy, to nie widzę żadnych przeciwwskazań, aby na szpicy był tylko Lewandowski, który ostatnio ładuje gola za golem.
    Może i są bez formy, na tle lepszych obrońców przeciw którym grają w lidze, ale tutaj przyszło by im się mierzyć z obrońcami totalnego outsidera naszej grupy, więc nie przesadzajmy z tymi obawami.
    Kiedy mieli by się przełamać jak nie dzisiaj

Legionista
    Reprezentacja Polski to nie jest poligon do przełamywania się dla zawodników bez formy.

Uprawnienia umieszczania postów