Strona 315 z 317 PierwszyPierwszy ... 215265305311312313314315316317 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 9,421 do 9,450 z 9505

Wątek: Reprezentacja

Legionista Awatar KRA
    Wreszcie zagraliśmy tak, jak powinniśmy z takimi przeciwnikami. Szybko, zdecydowanie i przede wszystkim skutecznie. I niech wujo Brzęczek nie będzie uparty i szlifuje to 442, w którym czujemy się jednak najlepiej. Wypracujmy schematy rozegrania akcji, kontrataków, stałych fragmentów. Jak zacznie kombinować to skończy się, jak za Nawałki, szybkim wpierdolem w grupie, bo awans jest już w zasadzie na wyciągnięcie ręki.

Legionista Awatar Antares
    Nie wiem na ile wpływ miał system, a na ile podejście do tego meczu. Z Macedonią ruszali się jak muchy w smole, a wczoraj od pierwszej minuty pełna koncentracja i zapieprzanie. Chociaż też tonowałbym ten huraoptymizm, bo to jednak był tylko Izrael, totalni przeciętniacy, a nie Niemcy czy Francja. I szczęście cały czas przy nas, bo o ile pierwsza bramka to bardzo ładna akcja i super strzał Piątka, to druga szczęśliwy karny, a 3 i 4 to wielbłądy bramkarza. Myślę, że mamy taki potencjał, że takie mecze z takiej klasy rywalami to powinna być norma.

Chciałbym zobaczyć tę kadrę w zestawieniu 4-3-1-2, mamy napastników, mamy pomocników, którzy grając w takich lub podobnych systemach w mocnej lidze błyszczą, a w kadrze połowy tego nie pokazują, a nie mamy skrzydłowych. Linetty Krychowiak Zieliński w pomocy, Milik za napastnikami wymieniający się pozycjami z Lewym i Piątek jako ten najbardziej wysunięty.
    Ostatnio edytowane przez Antares ; 11-06-2019 o 11:40
    "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Legionista
    Dobry mecz, zapieprzanie...
    Musze przyznac, że nie oglądałem meczu z Macedonią, ale jesli ten z Izraelem był dobry, to tamten musiał byc dramatycznie słaby.
    W meczu z Izraelem tylko wynik był dobry.

Dobre zagrania mozna policzyć na palcach jednej reki:
    Podanie Lewandowskiego do Piątka (w które wmieszał sie Kedziora i omal nie spieprzył akcji), podanie Milika do Kądziora i podanie Zielińskiego do Grosickiego. Trzy dobre podania, które skończyły się bramkami.

Moze jeszcze dwie akcje (klepka Zieliński - Lewy - Grosicki + może jakaś, której nie pamiętam) zaslugiwały na uznanie.
    A tak męczenie buły.

Czytam, jak to świetnie podał Krychowiak do Grosickiego przy bramce na 2-0 i jaka to wielka zasługa obu piłkarzy.
    Przy tej bramce najwiekszą zasługe maja w kolejności:
    1. sędzia za podyktowanie karnego, gdy piłka ewidentnie odbiła sie od uda upadającego rywala, by potem trafić w rękę - zagranie ręką zdecydowanie nie powinno w takiej syuacji uzanae za celowe.
    2. Bereszyński, który jedno identycznie "cudowne" zagranie Krychowiaka uratował zapierdzielając przez pół boiska i odbierając piłkę
    3. Lewy, bo jednak trafił
    i dopiero Grosicki z Krychowiakiem.

Dobrze wyglądał (ku mojemu zdziweniu) Bednarek, Fabiański i Glik.
    Reszta co najwyżej poprawnie.

Wynik bardzo dobry, ale to nie był dobry mecz. 4 strzały w światło bramki - 4 gole. Taka skutecznośc świadczy głównie o słabej obronie rywali, a nie o świetnej grze Polaków.
    koko koko Skorza spoko...

Legionista Awatar Antares
    1. sędzia za podyktowanie karnego, gdy piłka ewidentnie odbiła sie od uda upadającego rywala, by potem trafić w rękę - zagranie ręką zdecydowanie nie powinno w takiej syuacji uzanae za celowe.
    Od 1 czerwca nie ma znacznie czy piłka najpierw trafiła w inną część ciała, a potem w rękę (tak jak w przypadku Jędrzejczyka w Gdańsku), rękę miał wystawioną w górę więc karny oczywisty.
    "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Legionista Awatar r9robins
    Mnie najbardziej podobała się bramka Piątka i nowe koszulki

Legionista Awatar Ivan Drugi
    Cytat Zamieszczone przez Raffels Zobacz posta
    Piątek jak się obsrał z cieszynką... brak słów na tę poprawność żydowską.
    Niech jeszcze podejdzie pod ich szatnię i przeprosił za to, że strzelił biednemu Izraelowi. Przecież do Izraela się nie strzela.
    Piątek czuł pismo nosem .
    Jak trzeba mieć nasrane w głowie aby dojść do takich wniosków ?
    "Terror poprawności politycznej. Tygodnik „Polityka” oburzył się, ponieważ na należącym do PZPN-u profilu „Łączy nas piłka” po strzeleniu przez Polaków czwartek bramki w meczu z Izraelem napisano: „GOOOOOOOL! To już jest pogrom! Prowadzimy z Izraelem 4:0!”. Redakcja „Polityki” uznała, że to rzekomo wpis antysemicki."
    Ostatnio edytowane przez Ivan Drugi ; 11-06-2019 o 16:47

Legionista Awatar Jestem
    Daję pełny materiał z Polityki, szukanie we wpisie PZPN śladu antysemityzmu to kuriozum, kpina z logiki i ze zdrowego rozumu:
    „GOOOOOOOL! To już jest pogrom! Prowadzimy z Izraelem 4:0!” – taki post opublikował PZPN na swoim profilu facebookowym. Rzecznik związku po zwróceniu uwagi: „Jeśli mielibyśmy takie podejście, to nie moglibyśmy używać słowa Âťspalony«”.

Trwają eliminacje do Euro 2020. W poniedziałek polska reprezentacja rozegrała kolejny, czwarty mecz, tym razem z Izraelem. Czterobramkowe zwycięstwo daje Polakom w sumie 12 punktów i pięć przewagi właśnie nad Izraelem. Jeszcze wczoraj pisaliśmy, że Jerzy Brzęczek i jego kadra mogą już cieszyć się wakacjami. Ale osoby odpowiedzialne za obsługę mediów społecznościowych PZPN – już niekoniecznie.

Mecz relacjonowano na profilu Polskiego Związku Piłki Nożnej. Oficjalny fanpage „Łączy nas piłka” ma szerokie grono odbiorców – ponad milion fanów.

Radość z czwartej bramki dla polskiej reprezentacji, strzelonej przez Damiana Kądziora, opatrzono następującym komentarzem: „GOOOOOOOL! To już jest pogrom! Prowadzimy z Izraelem 4:0!”. Nacechowany antysemicko wpis został zmodyfikowany po naszej publikacji.

„Pogrom” to termin, którym określano krwawe wystąpienia przeciw ludności żydowskiej w Rosji w 1880–81, ale upowszechnił się w świecie jako nazwa wszystkich antyżydowskich wystąpień zbiorowych w historii. Do pogromów dochodziło także w Polsce, najgłośniejszy był w Jedwabnem (1941, zginęło 340 osób) i w Kielcach (1946, zginęły 42 osoby, ponad 100 poniosło rany).
    PZPN: nie ma problemu

Jakub Kwiatkowski, rzecznik związku, poproszony przez nas o komentarz, powiedział: – Proszę nie doszukiwać się tu żadnych kontekstów. W meczach często używa się słowa „pogrom”. Jeśli mielibyśmy takie podejście, to nie moglibyśmy używać w relacjach z meczów słowa „spalony”. Może to słowo było niezręczne, bo niepotrzebnie budzi – jak widać – takie emocje.

A co na to fani piłki? Pod postem znalazły się liczne antysemickie wpisy: „Normalnie holokaust”, „To już jest pogrom LOL”, „No i rozstrzelali ich”, „Pogrom adekwatnie do kraju”. Zaledwie kilku komentujących zwróciło uwagę na to, że „pogrom”, ze względu na trudną polsko-żydowską historię, nie powinien się pojawić: „Pogrom? Wiecie że gramy z Izraelem?”, „Komentarz do wyniku niefortunny albo zwyczajnie głupi”.

Kwiatkowski tłumaczy, że nie widział komentarzy internautów zamieszczonych pod wpisem, ale poleci przyjrzeć się sprawie. Uspokaja, że hymn Izraela był oklaskiwany przez 57 tys. osób na Stadionie Narodowym. Po naszej publikacji frazę „To już jest pogrom!” zmieniono na „To już jest to!”. Za fanpage PZPN odpowiada – jak mówi „Polityce” Kwiatkowski – grupa młodych, ok. 20-letnich osób.

Sam mecz przebiegł spokojnie, nie doszło do żadnych incydentów.
    p.s. Borek z Niedzielanem powinni złożyć samokrytykę i się rozstrzelać wzajemnie bo wielokrotnie pod koniec meczu mówili o pogromie a potem o robieniu "dżemu" (z pewnością taka sugestia do mydła), to objaw wyjątkowego i niedopuszczalnego antysemityzmu
    Ostatnio edytowane przez Jestem ; 11-06-2019 o 17:22
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Legionista Awatar Alek
    Powołania na Słowenię i Austrię.

Bramkarze: Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny.

Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Thiago Cionek, Kamil Glik, Robert Gumny, Artur Jędrzejczyk, Tomasz Kędziora, Michał Pazdan, Arkadiusz Reca, Maciej Rybus.

Pomocnicy: Krystian Bielik, Jakub Błaszczykowski, Jacek Góralski, Kamil Grosicki, Damian Kądzior, Mateusz Klich, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński.

Napastnicy: Dawid Kownacki, Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Alek Zobacz posta
    Powołania na Słowenię i Austrię.
    Arkadiusz Reca,.

Legionista Awatar Tommy Johnson
    Nie tylko Reca na liście powołanych to nieporozumienie. Daleko od prawdziwej piłki jest przynajmniej 5 piłkarzy z kadry.

Legionista
    Szczęsny ma jutro bronić ,nie wiem co nasz Fabian ma jeszcze zrobić chyba tylko czekać aż zarozumiały czub puści klopsa jak to ma w zwyczaju na dużych imprezach.
    Mioduski ,Vukovic OUT !

Legionista Awatar Tomereek
    Poślubić ukraińską celebrytkę. Czyli szykuje się kolejny przejebany turniej.

Edyta: Jednak Bambi
    Ostatnio edytowane przez Tomereek ; 05-09-2019 o 17:18
    Pijemy dalej, czy wymiękasz i robisz przysiad?

Legionista Awatar Tomi
    Błoński z kolei, że Fabian ma bronić jesienią (co uważam za dobrą decyzję).

https://twitter.com/robert_blonski/s...896415233?s=19

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
    Varsovia - Semper Invicta, Semper Heroica.

Legionista Awatar R.
    Cytat Zamieszczone przez Tomereek Zobacz posta
    Poślubić ukraińską celebrytkę. Czyli szykuje się kolejny przejebany turniej.

Edyta: Jednak Bambi
    Przejebany turniej bo bramkarz z czołowego klubu będzie bronił w kadrze zamiast gościa z Angielskiego przeciętniaka? Ciekawa dedukcja.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Wszystkie turnieje do tej pory zawalił. Na Euro 2016 na szczęście doznał kontuzji i dzięki temu doszliśmy do ćwierćfinału

Legionista Awatar Benek
    Przecież Brzęczek wyraźnie mówił, że nie ma 1 w kadrze i jeden i drugi będą grali co dwa spotkania.

Nagle mu się odwidziało?
    349meczów*
    71 goli*
    58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Legionista Awatar R.
    Cytat Zamieszczone przez Tomereek Zobacz posta
    Wszystkie turnieje do tej pory zawalił. Na Euro 2016 na szczęście doznał kontuzji i dzięki temu doszliśmy do ćwierćfinału
    Czyli Polska doszła do ćwierćfinału tylko dlatego, że Szczęsny doznał kontuzji? Skwituję to tak:
    W Juventusie pewnie też gra tylko dlatego, że wziął ślub z celebrytką.

Cytat Zamieszczone przez R. Zobacz posta
    Czyli Polska doszła do ćwierćfinału tylko dlatego, że Szczęsny doznał kontuzji? Skwituję to tak:
    W Juventusie pewnie też gra tylko dlatego, że wziął ślub z celebrytką.
    Ja o reprezentacji, a ten o Juventusie... Trudno jest czytać ze zrozumieniem, co?

Legionista Awatar Budyń_70
    Izrael - Macedonia 1-1
    Strata punktów w peletonie pościgowym.
    Coraz lepiej to wygląda

Legionista Awatar Kepke
    Da radę obejrzec to gdzieś na tel. ??

Gintleman Awatar księciuniu

Reprezentacja

Aplikacja TVP sport albo ich strona WWW
    Ostatnio edytowane przez księciuniu ; 06-09-2019 o 19:47
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista Awatar Jestem
    Dlaczego gra Pazdan a nie Jędza? Pazdek słabowity, to jakiś mit o jego wysokiej formie
    Prawie zrobił bramkę dla Słoweńców w okolicach 20 minuty a przy straconej to ja nie wiem co on robił, ale równie dobrze mógł być gdziekolwiek indziej.

Piątek na razie potwierdza swoją formę, a raczej jej brak.
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Legionista Awatar R.
    Taktyczne dno, serwowane przez wuefistę Brzęczka.

Legionista
    Jak co mecz. Niektórzy zachwycali się grą po Izraelu gdzie bezzębny przeciwnik z ręcznikiem na bramce rzucił się na nas jak na suchary i dostał kilka gongów. Ale generalnie jest dramat.

Legionista Awatar R.
    Oglądałem dzisiaj U21 i U17. Poziom gry był jeszcze gorszy, przyszłość po Lewandowskim to się szykuje w okolicach 40 miejsca w rankingu FIFA.

Chcialem podobnie napisac.....taktyka gry lagą sprawdza się idealnie na roslych słoweńców.

Legionista Awatar Jestem
    Co tam, byle siostrzeniec zaliczył kolejny występ w reprze, tak od 70 minuty ...

Dawać kurrwa Szymiego...

Legionista Awatar Benek
    Ale Szpaku trzyma poziom

Na boisku można zobaczyć dziś Glika ,Kadziora i Roberta Zielińskiego
    349meczów*
    71 goli*
    58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Legionista
    Oglądałem dzisiaj U21 i U17. Poziom gry był jeszcze gorszy, przyszłość po Lewandowskim to się szykuje w okolicach 40 miejsca w rankingu FIFA.
    Niestety potwierdzam. Na trzeźwo nie da się tego oglądać.

Uprawnienia umieszczania postów