Strona 304 z 310 PierwszyPierwszy ... 204254294300301302303304305306307308 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 9,091 do 9,120 z 9274

Wątek: Reprezentacja

Legionista Awatar Benek
    Cytat Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
    Żeby wyniki nie dały jasno do zrozumienia, że Brzęczek będzie w kadrze krótko.

Rekord
    Nie no Bonka nie przebije

Nawałka zaczął jeszcze gorzej i z jeszcze gorszym wyborami personalnymi.
    312meczów*
    68 goli*
    56 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mogą ulec zmianie

Legionista
    Znaczy, że kończył niby z dobrymi wyborami personalnymi...zwłaszcza w pierwszej jedenastce?
    Ostatnio edytowane przez Barto(L)d ; 12-09-2018 o 12:12

GieKaeSiak
    Błaszczykowski zagrał, Lewy miał wolne. Brzęczek sprytnie powiększa przewagę Kuby w ilości spotkań w reprezentacji

Legionista
    Niech się spotykają gdzie indziej.

Niech się spotykają gdzie indziej.

Legionista Awatar trzeci

Jest i Kubuś.

Legionista
    Grubo jedzie Brzęczek. Moim zdaniem fatalny błąd, który obroni się tylko w przypadku 6 punktów. Każdy inny scenariusz z Błaszczykowskim w składzie będzie kompromitacją (tak słabych Włoch nie było chyba nigdy, Portugalia też już nie ta co przed dwoma laty).

Gintleman Awatar księciuniu
    A my jesteśmy taką potęgą, żeby brak 6 punktów w meczach z Włochami i Portugalią nazwywać "kompromitacją"...

Ale wiesz, że nie gramy w siatkówkę?
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista
    No właśnie nie jesteśmy taka potęga, żeby móc sobie pozwolić na branie atmosferoviciow czy też swoich bratanków/siostrzeńców, którzy tej drużynie kompletnie nic nie dają. Jedyna droga jest powoływanie najlepszych/najbardziej perspektywicznych. W takim przypadku jestem w stanie przeboleć ewentualne porażki. Jeśli jednak jesteśmy tacy zajebiści, że stać nas na powoływanie kogoś ewidentnie bez formy, to zadam 6 punktów. Proste.

Ja też mnie popieram tego powołania. Ale twierdzenie, że przy tym powołaniu brak 6 punktów z Włochami i Portugalią będzie kompromitacją, to wg mnie spora przesada. Chociaż na pewno osłabia to obronną argumentację selekcjonera.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    Ja też mnie popieram tego powołania. Ale twierdzenie, że przy tym powołaniu brak 6 punktów z Włochami i Portugalią będzie kompromitacją, to wg mnie spora przesada. Chociaż na pewno osłabia to obronną argumentację selekcjonera.
    Może uscisle: będzie to kompromitacją selekcjonera, nie kadry rzecz jasna bo zdaję sobie sprawę z naszych ograniczeń. Jednak w Bolonii straciliśmy dwa punkty w sposób mega idiotyczny i wolałbym już nie rozdawać tych punktów na prawo i lewo

A jak Błaszczykowski w żadnym z tych meczów nie ruszy się z ławki, a 6 punktów nie będzie, to to będzie kompromitacja Brzęczka? Masz na oku kogoś, kto zająłby jego miejsce tego hipotetycznego rezerwowego skrzydłowego i zbawiłby nas?

Legionista
    Po pierwsze to do tej pory Kuba grał 2/2 w podstawie u Brzęczka, więc ciężko się spodziewać by teraz było inaczej. Po drugie to pytanie jest żywcem wyjęte od naszego selekcjonera. A tak naprawdę to właśnie jego rola jest kogoś wynaleźć. Tak jak Nawalka zrobił z drewnianego Mąki ważna postać w kadrze. Więc nie chce mi się teraz na siłę kogoś wyszukiwać - na pewno na forumce znajdzie się ktoś kto jest bardziej na bieżąco
    Ja jestem zwykłym kibicem i jedyne co wiem to to, że Blaszczu zawalił z Włochami, nie dał nic z Irlandia a w klubie gnije na trybunach. Młodszy też nie będzie. Czy warto więc wiązać z nim przyszłośc reprezentacji?

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    A jak Błaszczykowski w żadnym z tych meczów nie ruszy się z ławki, a 6 punktów nie będzie, to to będzie kompromitacja Brzęczka? Masz na oku kogoś, kto zająłby jego miejsce tego hipotetycznego rezerwowego skrzydłowego i zbawiłby nas?
    nie chcę, aby po tym poście pojawił się kolejny klon odwiecznej dyskusji o wadach, zaletach tego pana, o tym kto jest w stanie prosto kopnąć piłkę, a kto nie i kto sam jest fatalny, ale nie wydaje mi się, żeby w aktualnej sytuacji przykładowy Kuchy nie był lepszym wyborem

Legionista
    Powołania do polskiej reprezentacji to teoretycznie banał, bo Panów Piłkarzy u nas, jak na lekarstwo. Tak się jednak składa, że dziwnym trafem selekcjonerzy je mocno komplikują. Jest 6 lig, z których KAŻDY Polak, który w miarę regularnie pojawia się na boisku powinien mieć z miejsca powołanie. Te ligi to(alfabetycznie): angielska, francuska, hiszpańska, niemiecka, rosyjska i włoska. Do tego piłkarze grający od dechy do dechy w topowych klubach z lig pokroju ukraińskiej, belgijskiej, tureckiej, czy np.: Championship też powinni mieć miejsce z "urzędu". Do tego na prawdę wyróżniajacy się piłkarze nie spełniający powyższych kryteriów oraz ligowcy i w ten sposób wyciągamy maksa z naszego wąskiego potencjału. Jeśli chodzi o niegrających to nie mam nic przeciwko, ale to w absolutnie wyjątkowych sutuacjach np.: człowiek daje dużo kadrze. Świat zna takie przykłady.

Natomiast u nas powołanie dostaje Bednarek, a o Lewczuku, czy Salomonie (tak wiem, że ostatnio zawalił, ale co z tego?) nikt nie pamięta. Kilka analogicznych przykładów pewnie by się jeszcze znalazło. Sam Błaszczykowski to by się może i przydał (jest dobrym przykładem "absolutnie wyjątkowej sytuacji"), ale bardziej, jako ławkowicz, który wprowadza młodzież do "wielkiej piłki". Do gry to napewno się nie nadaje. Alternatywa? Też pomyślałem o KuchymKING-u księciuniu - na ten moment podejrzewam, że na boisku nawet on dał by więcej od Błaszcza. Bo wielu alternatyw rzeczywiscie nie ma.

PS. Rybus dalej z kontuzją?

Legionista Awatar Benek
    U mnie mimo wszystko trener ma kredyt zaufania. Mimo że po pierwszych powołaniach miałem podobne zdanie jak wy.
    Posluchalem wypowiedzi Brzeczka zarówno w Cafe i L+ i je kupuje.
    Po pierwsze Nawałka też powoływal Kubę i nikt nie miał mu tego za złe.
    Po drugie naprawdę ciężko znaleźć dobrego skrzydłowego (Grosik, Rybus....)
    Po trzecie ewidentnie Trener ma pomysł z Ręce a przy Kubie na pewno łatwiej Arkowi się będzie grało aniżeli z jakimś młodym albo Grosikiem który nie lubi wracać.
    Po czwarte w zimę Kuba (to samo ma się Recy, Bednarka,) pewnie zmieni klub i miejmy nadzieję zacznie grać a od listopada do. Marca nie będzie zgrupowan. Tak więc trener ma jeszcze dwa zgrupowania na testowanie swoich wyborów.

Liga Narodów to tylko fajny dodatek. Najważniejsze są eliminacje w przyszłym roku. Do czasu kiedy ich nie spirdoli to myślę że można dać mu kredyt zaufania
    312meczów*
    68 goli*
    56 asyst*

*dane mogą ulec zmianie

Legionista
    Bonhart: tak, Rybus z kontuzja.
    Benek: no fajny dodatek ale wziąwszy pod uwagę klęskę na Mundialu, fakt że to zwycięzca naszej grupy zorganizuje turniej finałowy oraz fatalna formę bądź co bądź uznanych reprezentacji w naszej grupie, szkoda by to było zjebac w tak łatwy sposób.

Legionista Awatar Neg
    Cytat Zamieszczone przez Barto(L)d Zobacz posta
    Też pomyślałem o KuchymKING-u
    Fanatyczny Tarchomin

Legionista
    Kolegę powyżej odsyłam do posta dropsa....

Benek - fajnie, że trener ma pomysł na Recę, szkoda tylko, że pomysł trenera Bologni polega na przybiciu go do ławki. Zmienią kluby? Po pierwsze, kto powiedział, że zmienią, a po drugie, kto powiedział, że jak zmienią to zaczną grać.

Jasne, że chciałbym się mylić i jasne, że trener ma u mnie kredyt zaufania, ale powołując lawkowiczow/trybunowiczow ten kredyt traci. W przypadku Nawałki też miałem obiekcje dużo wcześniej i jednak się nie myliłem.
    Ostatnio edytowane przez Barto(L)d ; 02-10-2018 o 08:21

Legionista
    Kozak - nie zauważyłem.
    Lebiega - Krychowiak.
    koko koko Skorza spoko...

niezrzeszony Awatar jednopostowiec
    Do lebiegi to bym nominował naszą lewą stronę, bo to jak nas tam klepali to jakiż żart. Akcja po akcji podanie, wyjście na pozycję, odegranie z pierwszej i już zagrożenie w naszym polu karnym.
    Jak już nawet moja mama zauważała "patrz! ten znowu jak leci z prawej" to coś musiało być na rzeczy

Legionista
    Ja to się zastanawiam czy Bednarek kiedykolwiek nauczy się krycia? My prosto z korpo na orliku wiemy, że napastnik w polu bramkowym nie może zostać sam a ta łamaga stoi jak słup soli. Na Mundialu było to samo. I serio to mam gdzieś to jego rzekome wprowadzenie piłki do gry czy umiejętność wypracowania główki w polu karnym przeciwnika, kiedy zdarzają mu się co drugi mecz takie babole.

Kurzawa cały mecz przespacerował, powinien zejśc najpóźniej w przerwie. Krychowiak, to samo- zero zaangażowania. Klich niewidoczny. Jedynym zawodnikiem, który trzymał solidny poziom był Bereszyński.

Legionista Awatar Stout
    Mario czytaz.?
    Bereś był solidny !
    -

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Majkisek Zobacz posta
    Ja to się zastanawiam czy Bednarek kiedykolwiek nauczy się krycia? My prosto z korpo na orliku wiemy, że napastnik w polu bramkowym nie może zostać sam a ta łamaga stoi jak słup soli. Na Mundialu było to samo. I serio to mam gdzieś to jego rzekome wprowadzenie piłki do gry czy umiejętność wypracowania główki w polu karnym przeciwnika, kiedy zdarzają mu się co drugi mecz takie babole.
    Ale jak Bednarek ma dobrze grać.....skoro nie gra? Niestety miałem rację Banku nieprawdaż? Może wieczorem znajdę czas na głębsze przemyślenia.

Stout - mario i tak wie swoje. Paździerz i tyle

Legionista Awatar Benek
    Cytat Zamieszczone przez Barto(L)d Zobacz posta
    Ale jak Bednarek ma dobrze grać.....skoro nie gra? Niestety miałem rację Banku nieprawdaż? Może wieczorem znajdę czas na głębsze przemyślenia.

Stout - mario i tak wie swoje. Paździerz i tyle
    Przecież Janek grał ostatnio
    312meczów*
    68 goli*
    56 asyst*

*dane mogą ulec zmianie

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez ZwykłyCzłowiek Zobacz posta
    Kurzawa cały mecz przespacerował, powinien zejśc najpóźniej w przerwie. Krychowiak, to samo- zero zaangażowania. Klich niewidoczny. Jedynym zawodnikiem, który trzymał solidny poziom był Bereszyński.
    Nie tyle "przespacerował" co biegał w swoim tempie.
    Chyba tylko dla Brzęczka mogło byc zdziwieniem to, że Kurzawa oględnie mówiąc demonem szybkosci nie jest.

Portugalczycy akurat tam wystawili dwóch szybkich piłkarzy.
    Przez to i Jędza wygladał bardzo słabo (po zmianie ustawienia wyglądał już troszke lepiej - aczkolwiek nadal było to tylko trochę lepiej niż "źle"). A że ten, co powinien asekurować - Krychowiak - w zasadzie stał w miejscu, to Portugalczycy mieli rzeczywiście autostradę.

Brak szybkosci łysego można było zamaskować w innym ustawieniu, albo z dużo lepszą asekuracją ze strony środkowych pomocników. Ale Kurzawa został sam i biegał tak, jak potrafił. A że szybko biegać nie potrafi to wyglądało to tragicznie.
    Najsłabiej biegający zawodnik ustawiony na pozycji, gdzie powinien byc ciągle w ruchu od jednego do drugiego pola karnego...
    koko koko Skorza spoko...

Legionista Awatar Runi
    Największe zagrożenie po stronie Portugalii na prawej stronie gdzie gra Cancelo z Bernardo Silvą , a ten nie tylko gra bez typowego bocznego pomocnika , który dodatkowo pomoże w obronie jak i wystawia Jędrzejczyka , który ani nie jest zwrotny ani nie jest bocznym obrońcą.

Są już pierwsi winni postawy kadry:

Polska - Portugalia. Michał Kołodziejczyk: Kibicu, obudź się! (komentarz)
    Michał Kołodziejczyk Michał Kołodziejczyk 12 Października 2018, 11:37

Polscy piłkarze nie mogą liczyć na doping na własnych stadionach. Wiele osób przychodzi na mecze tylko po to, żeby bić brawo po zwycięstwach.

To nie ma być tekst z cyklu "Against modern football". Nie chcę na stadionach chuliganów, nie chcę rac i mam wiele szacunku dla kibiców, którzy jadą często przez całą Polskę, by wydać kilkaset złotych i obejrzeć mecz reprezentacji z bliska. Między bajki można jednak włożyć opowieści o orlich gniazdach i kotłach czarownic, na których rywalom ze strachu drżą nogi jeszcze w tunelu. Hymn państwowy stał się ostatnio jedynym utworem, którego słowa trybuny kojarzą, a podczas meczów naszej kadry jest tak cicho, że słychać odgłosy z boiska.
    To nie tekst o Chorzowie ani o Warszawie. To nie tekst o Poznaniu czy Wrocławiu. Chociaż domowe mecze nasze reprezentacji Polski ogląda zazwyczaj komplet publiczności, ostatnie pięć lat rozpieściło kibiców do tego stopnia, że przychodzą oglądać mecz tylko po to, by oklaskiwać kolejne zwycięstwa. Niby takie prawo kibica - płaci, to wymaga. Wydaje swoje pieniądze, to oczekuje przyjemności, a nie bólu zębów jak przy borowaniu bez znieczulenia. Polska z terenów trudnych dla rywali wykreśliła się jednak sama. Drżymy przed meczem w kurniku w Podgoricy, nie chcielibyśmy grać w Belgradzie, wiemy, jak gorąco może być w Baku calbo Erewanie, ale ci, którzy przyjeżdżają do nas, mogą jedynie cieszyć się, że zagrają na nowych i pięknych stadionach, a szatnie będą błyszczeć i pachnieć. Strachu przed dopingiem dla gospodarzy nie ma.

Nie ma sensu dogadywać się z ultrasami, robić dla nich zniżek i rezerwować sektora - takie pomysły już były i w praniu zszedł z nich cały kolor. W którymś momencie podobne inicjatywy obracają się przeciwko inicjatorom, którzy chcieli dobrze - ktoś rzuci racą, albo wywiesi transparent o bohaterach niezwiązanych z boiskiem i robi się nieprzyjemnie. Wystarczy zmiana nastawienia w każdym, kto decyduje się przyjść na stadion, który jednak różni się od teatru tym, że widownia naprawdę ma wpływ na zakończenie przedstawienia. Jak w filmach na żądanie, w których możesz wybrać, czy główny bohater okaże się dobrym czy złym charakterem, czy umrze, czy przeżyje.

O tym, że wszyscy kibice mogliby dać z siebie więcej, nie powie głośno żaden piłkarz. Ze strachu. Kilka lat temu tekstem o 40 tysiącach zakazów stadionowych i bigosie jako głównym magnesie ściągającym na stadionie wypowiedział się Mateusz Klich i został internetowo zlinczowany. Tymczasem warto nie tylko mówić głośno, ale krzyczeć - drużyna potrzebuje wsparcia, czuje doping, nawet jeśli go nie słyszy.

Bo doping nie oznacza wcale pieśni o małym rycerzu, nie oznacza nowych przyśpiewek z tekstem rozdawanym na kartkach z powielacza. W 2006 roku, kiedy Polska grała na Stadionie Śląskim z Portugalią, repertuar też ograniczał się do "Jesteśmy z wami", "Polska, biało-czerwoni" i "My chcemy gola", jednak było tak głośno, że nie można było usłyszeć własnych myśli. Po dwunastu latach z trybun podczas meczu z Portugalią można było słyszeć myśli naszych piłkarzy - że są sami, że nie mają wsparcia, chociaż przegrywając potrzebują go najbardziej.
    https://m.sportowefakty.wp.pl/pilka-...-sie-komentarz

Każdy kij ma dwa końce, widocznie walka z kibolami długofalowo okazała się średnim pomysłem. Poczekajmy jeszcze kilka meczów, a kadra będzie grała w Białymstoku i Tychach.
    Z kolei Boniek siedzi cicho w lisiej dziurze.
    Ostatnio edytowane przez sephrioth ; 12-10-2018 o 16:26
    Wszystko co najlepsze na świecie
    Łazienkowska 3 i karnet na Żylecie

Legionista Awatar Benek
    Przecież Boniek ma w dupie że nie śpiewają. Liczy się kasa a ta się zgadza.
    312meczów*
    68 goli*
    56 asyst*

*dane mogą ulec zmianie

Uprawnienia umieszczania postów