Strona 274 z 288 PierwszyPierwszy ... 174224264270271272273274275276277278284 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 8,191 do 8,220 z 8627

Wątek: Reprezentacja

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez gryglipuff Zobacz posta
    W Radiu mówili, że mecz z Urugwajem będzie oficjalnym pożegnaniem z kadrą Boruca. Fajnie, że Artur dostanie taki mecz zwłaszcza, że na bramce mamy raczej pewniaków na MS
    Dokładnie, ma zagrać 44 minuty.

Legionista Awatar Ivan Drugi
    Cytat Zamieszczone przez ŁUKASZ. Zobacz posta
    Moim zdaniem ta kadra to trochę taki samograj, a Nawałka tylko pilnuje, żeby atmosfera była w porządku.
    To ten samograj o którym mówi Smuda czy ten zostawiony przez Fornalika ?

Legionista Awatar Lorenzo
    Cytat Zamieszczone przez Ivan Drugi Zobacz posta
    Weź też pod uwagę rozwój poszczególnych piłkarzy w swoich klubach Lewandowski teraz jest troszkę innym Lewandowskim jak pięć lat temu, Glik też, Zieliński, Milik czy Grosicki również

Cytat Zamieszczone przez Lorenzo Zobacz posta
    Weź też pod uwagę rozwój poszczególnych piłkarzy w swoich klubach Lewandowski teraz jest troszkę innym Lewandowskim jak pięć lat temu, Glik też, Zieliński, Milik czy Grosicki również
    Tak rozumiem ale odbieranie jakichkolwiek zasług Nawałce strasznie mnie irytuje . Jak się nielubi trenera to przy jego dobrych wynikach wiadomo że prowadził samograj , jak przegrywa to wiadomo spierd...lił sprawę . Skąd ja to znam ?

Legionista Awatar beka
    ale w druga stronę patrząc wtedy Piszczek, Błaszczykowski i Lewandowski w jednym klubie grali, wspólnie trenowali na codzień co jednak powinno robić ogromną różnicę w reprezentacji. A jakoś to nie działało ani u Smudy ani Fornalika.
    Ostatnio edytowane przez beka ; 10-10-2017 o 20:48

To u Nawałki Lewy wreszcie nie musiał grać jak Hubnik u Skorży .

Tak rozumiem ale odbieranie jakichkolwiek zasług Nawałce strasznie mnie irytuje . Jak się nielubi trenera to przy jego dobrych wynikach wiadomo że prowadził samograj , jak przegrywa to wiadomo spierd...lił sprawę . Skąd ja to znam ?
    Nie no, ja do Fakena nic nie mam, dobry chłop jest z niego, choć wiele błędów zdrarza mu się popełniać i ma swoich puplików. Napisałem to bardziej w kwestii mocy i potencjału, który teraz jest z pewnością większy.

Legionista Awatar Szawar
    wiele błędów zdrarza mu się popełniać i ma swoich puplików.
    Na 30 możliwych punktow zdobył 25, wybaczysz mu te przywiązanie do "pupilków" i popełnianie błędów ?
    Póki osiąga znakomite wynika, po co się człowieka czepiać, taka już chyba polska mentalność, żeby szukać dziury w całym.
    04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

Legionista Awatar Marcino
    Nie no, ja do Fakena nic nie mam, dobry chłop jest z niego, choć wiele błędów zdrarza mu się popełniać i ma swoich puplików. Napisałem to bardziej w kwestii mocy i potencjału, który teraz jest z pewnością większy.
    Skąd ta pewność, że jest większy ?
    Nie mamy więcej zawodników pokroju Lewego. Mamy to co mamy i wynik ponad stan. Nie mamy prawa narzekać na reprezentację.

Legionista Awatar Benek
    Cytat Zamieszczone przez Szawar Zobacz posta
    Na 30 możliwych punktow zdobył 25, wybaczysz mu te przywiązanie do "pupilków" i popełnianie błędów ?
    Póki osiąga znakomite wynika, po co się człowieka czepiać, taka już chyba polska mentalność, żeby szukać dziury w całym.
    Tu nie chodzi o czepianie tylko zwracanie uwagi na wady. Lorenzi nie jest pierwszym na tym Forum, który tak uważa a i w świecie dziennikarskim są podobne opinie. Chodzi głównie o to, że ta kadra może być jeszcze lepsza gdyby Nawałka zaczął wyciągać wnioski.
    304mecze*
    62 gole*
    52 asysty*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mogą ulec zmianie

Kolego ile czasu minęło od kiedy ci dwaj byli terenerami? Nawałka ma już ukształtowanych przez mocne europejskie kluby zawodników, z których moim zdaniem nie wyciska maximum potencjału. Co nie znaczy, że nie wyciska go wcale. Tak jak ktoś wspomniał- 25 punktów na 30 możliwych to zajebisty wynik i chwała Nawałce i jego ludziom za to. Mi nie chodzi o odbieranie mu zasług i krytykowanie, bo go nie lubię... Nic do niego nie mam. Aczkolwiek moim zdaniem jest trenerem przeciętnym, który ma dużo szczęścia i raczej jest typowym okazem polskiej myśli szkoleniowej.

PS. Panie Nawałka- szacunek za dotychczasowe osiągniecia. Życzę ciągłego progresu
    |||||||||||||||||||||||||| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
    Better Dead Than Red

Legionista Awatar Benek
    Fajna sprawa ta Liga Narodów i zapowiadają się mega mecze

http://weszlo.com/2017/10/11/polska-...-ligi-narodow/
    304mecze*
    62 gole*
    52 asysty*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mogą ulec zmianie

Legionista Awatar Runi
    Nie no bez przesady, jaki niby mamy ten potencjał? To, że mamy zawodnika Bayernu, Borussi czy Monaco nie czyni z nas europejskiego hegemona , wszak kadry Francji,Anglii, Włoch,Hiszpanii,Portugalii czy Niemiec personalnie nas zjadają. Skoro dla nas 25/30 pkt to żadne osiągnięcie to rozumiem, że każda z wcześniejszej wymienionych powinna kończyć eliminację z kompletem punktów? A męczenia pierwszych trzech drużyn to rozumiem granie tych drużyn na pół gwizdka ( w naszym przypadku mowa o szczęściu ).
    Co mają powiedzieć tacy Chorwaci, gdzie ofensywa składa się zawodników Barcelony, Realu, Juventusu czy Interu, a będą musieli tłuc się w barażach , bo Islandia czy Finlandia to były za mocne ekipy by punktować?
    Co więcej taka Dania:
    Leicester - Chelsea,Betis, Huddersfield, Sevilla - Totenham,Celta Vigo,Werder,Kopenhaga,RB Lipsk - Atalanta
    I dla porównania Polska:
    Juventus - Legia, Monaco,Borussia, Sampdoria - Legia, WBA, Napoli, Hull City, Wolfsburg - Bayern.
    Bardzo mocno, ale to bardzo bym polemizował czy mamy personalnie skład lepszy od takich nawet duńczyków.
    To nie jest piłka 20 lat temu i faktycznie słabych w Europie już nie ma. Nawet w kadrach teoretycznie słabszych drużyn np. Czarnogóra odnajdziesz zawodników Monaco, Atletico czy Lazio.
    Dlatego każde punkty zdobyte w eliminacjach są cenne.
    I nie można nie doceniać pracy Nawałki,które mając średnio personalnie ekipę + Lewandowskiego w skali Europy zbudował zespół , który w ciągu czterach lat przegrał 2! mecze o stawkę. A jak widać na przykładach reprezentacji to nie taka prosta sprawa.

Gintleman Awatar księciuniu
    Taka ciekawostka, której nie byłem świadom (w zakresie el. ME):
    Tomasz Włodarczyk‏ @wlodar85 11h11 hours ago

Czyli Lewy krolem strzelców el.EURO (13 g.) i el.MŚ (16 g.) 🔝
    (nie wdając się w rozważania czy to umniejsza zasługi Nawałki czy dodaje mu chwały, że potrafi wykorzystać potencjał).
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Wiesz co, nie chce mi się wdawać w głębsze dyskusje i pisanie esejów. Nie szukam dziury w całym, zwracam tylko uwagę, że nie jest nieomylny i popełnia wiele błędów. Wynik eliminacji oczywiście bardzo dobry, ale chyba nie powiesz mi, że nie widzisz tego, że nie wszystko w kadrze gra jak należy nawet grając z kasztanami. Zdarzają się momenty dekoncentracji, problemy z oceną i reakcją na wydarzenia boiskowe, prowadzeniem i płynnością gry, tracimy dużo bramek, obecność w kadrze kilku figurantów typu Cionek. Ja wiem, że teraz jest wszystko pięknie i ładnie, bo wygrywamy z ogórkami (w przeciwieństwie do kilku lat wstecz), ale nie baw się proszę w ekspertów typu Romek Kołtoń, że wszystko jest pięknie i wspaniale.. bo nie jest. Są mankamenty i trochę ratuje Nas to, że nie gramy z poważniejszymi przeciwnikami, którzy będą to wykorzystywać. I nie mówmy, że w Europie nie ma już słabych drużyn, bo oglądałem na przykład mecz z Armenią. Rumunia najsłabsza od lat, Czarnogóra osłabiona i bez większych gwiazd. Nie robimy wyników ponad stan, tylko golimy leszczy, którzy często sami sobie wrzucają piłkę do bramki, bo jak na razie nie przyszło Nam zagrać z poważniejszym rywalem.. To znaczy w ostatnim czasie zagraliśmy z Danią i było jak było. Trochę lodu i pokory, zwłaszcza przed MŚ, bo znowu balonik pierdolnie.

Nie mamy większego potencjału, niż kilka lat temu? Gdzie byli wtedy Bereszyński, Glik, Linetty, Zieliński, Grosicki, Milik czy choćby Pazdan? Jak Ci zawodnicy rozwinęli się w tym czasie w klubach, a co za tym idzie w reprezentacji? Jak się popatrzy na kadrę z EURO 2012 to idzie jedynie zapłakać.. i faktycznie, nie mam pewności, że ten potencjał jest większy
    Ostatnio edytowane przez Lorenzo ; 11-10-2017 o 10:32

Legionista Awatar Szawar
    Nie szukam dziury w całym, zwracam tylko uwagę, że nie jest nieomylny i popełnia wiele błędów.
    Znajdź proszę chociaż jednego nieomylnego, nie robiącego błędów trenera.

Wynik eliminacji oczywiście bardzo dobry, ale chyba nie powiesz mi, że nie widzisz tego, że nie wszystko w kadrze gra jak należy nawet grając z kasztanami.
    Oczywiście, że nie wszystko gra jak należy, w pierwszej kolejności rażą przestoje w grze, które skutkują brakiem koncentracji, a te natomiast kończą się straconymi golami, ale w mojej ocenie Nawałka w tym obszarze błędów nie popełnia.

I nie mówmy, że w Europie nie ma już słabych drużyn, bo oglądałem na przykład mecz z Armenią. Rumunia najsłabsza od lat, Czarnogóra osłabiona i bez większych gwiazd. Nie robimy wyników ponad stan, tylko golimy leszczy, którzy często sami sobie wrzucają piłkę do bramki, bo jak na razie nie przyszło Nam zagrać z poważniejszym rywalem.. To znaczy w ostatnim czasie zagraliśmy z Danią i było jak było. Trochę lodu i pokory, zwłaszcza przed MŚ, bo znowu balonik pierdolnie.
    To samo można napisać o Mistrzach Europy, Portugalii, która w grupie miała leszczy, tylko jedną konkretną ekipę, z którą na wyjeździe przegrała. Dokładnie jak my z Danią.
    04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

Legionista Awatar Runi
    Nie robimy wyników ponad stan, tylko golimy leszczy, którzy często sami sobie wrzucają piłkę do bramki, bo jak na razie nie przyszło Nam zagrać z poważniejszym rywalem.. :
    Za Nawałki o punkty (ranking FIFA) :
    1.Niemcy : Z,X,P
    3.Portugalia : X,
    7.Szwajcaria : X,
    20.Irlandia PŁN : Z
    24. Ukraina : Z
    26. Dania : Z,P
    34. Irlandia : Z,R
    37. Czarnogóra : Z,Z
    40. Rumunia : Z,Z

Z pierwszej dziesiątki 5 meczów 1 wygrana, 3 remisy ( w tym jeden "zwycięzki", drugi "nie"), 1 porażka.
    Z pierwszej czterdziestki 15 meczów 8 wygranych, 5 remisów, 2 porażki,

Faktycznie, same leszcze.

Legionista
    Jak już pisałem wcześniej. Ciesze się, że Lewandowski "szuka dziury w calym". Okazuje się, ze tylko z takim podejściem możesz być jednym z najlepszych na świecie.
    Ostatnio edytowane przez Barto(L)d ; 11-10-2017 o 12:49

Legionista Awatar casual
    Cytat Zamieszczone przez Barto(L)d Zobacz posta
    Jak już pisałem wcześniej. Ciesze się, że Lewandowski "szuka dziury w calym". Okazuje się, ze tylko z takim podejściem możesz być jednym z najlepszych na świecie.
    Dokładnie. Grając w Lechu mógł sobie powiedzieć "zarabiam już tyle, że mi starcza na bardzo godne życie, po co mam się przemęczać". Czytaj: mógł mieć podejście takie, jakie w ostatnim czasie prezentowało wielu piłkarzy Legii: "jest dobrze jak jest, i tak sporo osiągnąłem, jestem syty". Własnie dlatego, że nigdy nie był syty i zawsze stawiał przed sobą nowe wysokie cele jest w tym miejscu w którym jest, a piłkarze Legii są w tym w którym są. Ciężka praca i nadludzka ambicja sprawiły, że osiągnął gigantyczny sukces. A dalej mu mało. Wystarczy jeden taki gość w kadrze czy drużynie klubowej, by pozytywnie natknąć resztę. W Legii takiej osoby chyba ostatnio zabrakło (a przynajmniej takie wrażenie można było odnieść).
    Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
    - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
    Zapamiętał.

Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

Cytat Zamieszczone przez ŁUKASZ. Zobacz posta
    Kolego ile czasu minęło od kiedy ci dwaj byli terenerami? Nawałka ma już ukształtowanych przez mocne europejskie kluby zawodników, z których moim zdaniem nie wyciska maximum potencjału. Co nie znaczy, że nie wyciska go wcale. Tak jak ktoś wspomniał- 25 punktów na 30 możliwych to zajebisty wynik i chwała Nawałce i jego ludziom za to. Mi nie chodzi o odbieranie mu zasług i krytykowanie, bo go nie lubię... Nic do niego nie mam. Aczkolwiek moim zdaniem jest trenerem przeciętnym, który ma dużo szczęścia i raczej jest typowym okazem polskiej myśli szkoleniowej.

PS. Panie Nawałka- szacunek za dotychczasowe osiągniecia. Życzę ciągłego progresu
    Kolego , w twoim poprzednim poście ukuło mnie w oczy to że Nawałka ma samograj . W tym jednym stwierdzeniu zawiera się to że jego wpływ na sukcesy jest żaden , może nawet szkodzi . Wiadomo że nie jest idealny ( kto jest ? ) niemniej trzeba docenić to że kadra pod jego kierownictwem zanotowała ogromny progres . Mówi się że Lewy ciągnie kadrę , oczywiście a kto miałby ją ciągnąć - Makuszewski ? Jest czołowym piłkarzem świata , jest ambitny i chce z reprezentacją coś wielkiego osiągnąć . Chwała mu za to . Jeżeli Lewy ciągnie naszą kadrę to Messi swoją niesie na barana .

PS . Twoje PS bardzo mi się podoba .

Jeżeli Lewy ciągnie naszą kadrę to Messi swoją niesie na barana .
    Ktoś trafnie napisał na tłiterze, że Lewy i Neymar zabrali niepełnosprawne dzieci na murawę, a Messi niepełnosprawna drużynę na mistrzostwa.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno

Cytat Zamieszczone przez Runi Zobacz posta
    Za Nawałki o punkty (ranking FIFA) :
    1.Niemcy : Z,X,P
    3.Portugalia : X,
    7.Szwajcaria : X,
    20.Irlandia PŁN : Z
    24. Ukraina : Z
    26. Dania : Z,P
    34. Irlandia : Z,R
    37. Czarnogóra : Z,Z
    40. Rumunia : Z,Z

Z pierwszej dziesiątki 5 meczów 1 wygrana, 3 remisy ( w tym jeden "zwycięzki", drugi "nie"), 1 porażka.
    Z pierwszej czterdziestki 15 meczów 8 wygranych, 5 remisów, 2 porażki,

Faktycznie, same leszcze.
    To spójrz może na grę/wyniki tych zespołów, a nie na miejsce w rankingu FIFA, w którym to jesteśmy szóstą reprezentacją na świecie, ale czy faktycznie tak jest?

Poza Niemcami, Danią i Portugalią , która notabene na EURO grała dość słabo (tak, tak.. wygrali) graliśmy z drużynami, które w ostatnim czasie mają swoje problemy i nie mają takiej mocy jak kiedyś..

Za to Portugalia ma moc jak nigdy, a i Niemcy chyba powyżej swojej przeciętnej (vide ostatnie eliminacje).

Legionista Awatar Bootleg
    To spójrz może na grę/wyniki tych zespołów, a nie na miejsce w rankingu FIFA, w którym to jesteśmy szóstą reprezentacją na świecie, ale czy faktycznie tak jest?

Poza Niemcami, Danią i Portugalią , która notabene na EURO grała dość słabo (tak, tak.. wygrali) graliśmy z drużynami, które w ostatnim czasie mają swoje problemy i nie mają takiej mocy jak kiedyś..
    No chyba nie masz racji bo taka Irlandia płn. Np za Janasa była mega leszczani a ostatnio gra i dobrze w eliminacjach i kwalifikuje się czy to na euro czy być może teraz na mistrzostwa świata. Szwajcarzy też zrobili mega postęp ostatnimi laty... także nie do końca masz racje
    Always look on the bright side of life!

Legionista Awatar Runi

Niemcy - Mistrz Świata, półfinalista Euro
    Portugalia - Mistrz Europy
    Szwajcaria - 1/8 MŚ ; 1/8 ME
    Irlandia PŁN - Wygrane eliminacje do Euro, póżniej 1/8 ME,aktualne eliminacje MŚ zdecydowanie przed Czechami i Norwegią,
    Ukraina - w Eliminacjach do MŚ 2014 drugie miejsce w grupie za Anglią , w barażu odpadają z Francją ( u siebie wygrywają 2:0), później awans na EURO
    Dania - el do MŚ za Włochami, pechowa nie trafiają do Barażu pomimo drugiego miejsca , do EURO przegrywają baraż ze Szwecją
    Irlandia - na EURO 1/8 , aktualnie pozostawiają w pokonanym polu Austrię czy Walię i zagrają w barażach o mundial.
    Rumunia- na EURO 1/8, wcześniej do mundialu grają baraże gdzie ulegają Grekom.

Jak widzisz ich miejsca w rankingu to nie losowanie Lotka. Są to drużyny, które w ciągu ostatnich kilku lat grają w wielkich imprezach lub biją się o nie do samego końca.

Patrzę na żółte Lambo w avatarze piszącego te smuty. Gimbaza level ultimate.
    Tak, tak. Lorenzo wie, że Mistrz Europy nie jest moralnym zwycięzcą tej szacownej imprezy, gdyż grał dość słabo.
    "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
    "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
    Up the Anchor!

Cytat Zamieszczone przez sarinosoman Zobacz posta
    Patrzę na żółte Lambo w avatarze piszącego te smuty. Gimbaza level ultimate.
    Tak, tak. Lorenzo wie, że Mistrz Europy nie jest moralnym zwycięzcą tej szacownej imprezy, gdyż grał dość słabo.
    Oglądałeś mecze czy tylko tak sobie pierdolisz? Jak oceniasz grę Portugalii na EURO?

Mieć inne zdanie, to od razu gimbaza, jeszcze dopisz coś o klakierze Mioduskiego. Niestety, duch Romka Kołtonia unosi się w tym temacie, ale dyskutował nie będę. Gramy pięknie, jedziemy do Ruski po złoto. Możemy na tym zakończyć.
    Ostatnio edytowane przez Lorenzo ; 11-10-2017 o 17:14

Tym piłka nożna różni się od jazdy figurowej, że noty za styl nie są brane pod uwagę. Dlatego tacy Grecy pod wodzą Rehhagela również zdobyli tytuł. Brazylia w 1982 roku grała zayebiaszczo efektownie i przegrała z Włochami. Do czasów Vincenta z Lasu Hiszpanie prezentowali się na poważniejszych turniejach w zgodzie z maksymą "gramy pięknie jak nigdy, przegrywamy jak zawsze".

Szukanie dziury w całym i pisanie, że mamy samograj-megaskład (bez Lewego wartością $$$ wygrywamy z jakimi tuzami?) jest tanim dopierdalactwem. Franek S. i przesympatyczny Waldemar swoimi wyczynami świetnie to potwierdzili. Oczywiście, Nawałka ma szczęście do ludzi w gazie - Lewy z Bayernem pod wodzą Ancelottiego wymiata w lidze i LM (a nie, nie wymiata, a Włocha już w Monachium nie ma), Krycha podbił Paryż i jest w PSG niekwestionowaną gwiazdą, Grosik właśnie świętuje transfer do MU, legijne trio, wiadomo, po przygodzie z Krzepotą musi wymiatać, no i Linetty - co do niego Forum zawsze było zgodne, że to połączenie Messiego i Bale'a.
    "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
    "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
    Up the Anchor!

Legionista Awatar looking1916
    Jak ktoś mówi o "samograju" to od razu przypomina się FC Barcelona i za jej sterami Gerardo Martino. Też miał być niby samograj, a jednak wyszło gó.wno. To, że reprezentacja Polski jest przez was nazywana samograjem, to jeszcze trzeba wziąć pod uwagę, że ktoś to musi poukładać taktycznie, bo inaczej nic z tego nie będzie.

Legionista
    Nawałka ma wady i grzeszki, popełnia błędy, ale nazywanie reprezentacji samograjem to chyba gruba przesada. Teraz bronienie przy stałych fragmentach nie wygląda zbyt dobrze, ale jak sobie przypomnę chociażby mecz z Portugalią, która ze stałych fragmentów nie potrafiła nic wcisnąć, to no cóż, myślę, że można patrzeć z względnym optymizmem w przyszłość. Po medal na Mundial nie jedziemy, i nie ma tuta nic do rzeczy osoba selekcjonera, tylko czysto piłkarska jakość.

A co do tego, ile kadra traci bez Lewego to.... ile traci kadra Portugalii bez Ronaldo, kadra Argentyny bez Messiego, kadra Chile bez Alexisa.... Chyba jedyną kadrą która ma bardzo wyrównany skład, gdzie wchodzi rezerwowy i nie spada jakość zespołu to Niemcy. Oni na każdą pozycję mają kotów.

Uprawnienia umieszczania postów