Strona 86 z 87 PierwszyPierwszy ... 3676828384858687 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,551 do 2,580 z 2587

Wątek: Odchodzą...

Legionista Awatar Moriarty
    Legenda. Zaraz po MJ. Nie wierzę...

Motorowiec
    Wracam ze szpitala właśnie a tu jeb. Colin McRea mi się przypomniał. Poyebane to wszystko. RIP.

e: spacja
    Ostatnio edytowane przez Raczej ; 26-01-2020 o 23:07

Legionista Awatar R.
    Eh, źródła z USA podają również, że na pokładzie była jego 13-letnia córka...
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

RIP Black Mamba
    Inny sport, klub po drugiej stronie oceanu... ale Kobego Bryanta nigdy nie zapomnę. Chciałoby, żeby wszyscy Legioniści pokazywali choć 10% tego zacięcia i zaangażowania, jakie On zawsze prezentował na parkiecie.
    Zresztą, Kobe mógłby być idealnym wzorem do naśladowania nie tylko dla sportowców. Naprawdę nie znam wielu ludzi, którzy z taką pasją podchodzą do swojej pracy i wyzywań, jakie stawia przed nimi życie.
    Swoją drogą ciekawe, skąd Bryant znajdował w sobie taką determinację :,(

Legionista Awatar Somebody
    Dawno śmierć obcego człowieka mnie tak mocno nie przybiła. Już w trakcie swojego ostatniego sezonu w lidze widać było jak wiele znaczył dla ligi Bryant, ale dzisiejsze łzy w oczach tak zawodników, trenerów, kibiców i to z kilku koszykarskich generacji pokazuje jak wielkim był sportowcem i człowiekiem. Ciężko się z tym pogodzić...

Legionista Awatar VBS
    Podobno w helikopterze byli jeszcze John Altobelli (trener baseball) z córką i żoną.

Legionista Awatar Mieczysław
    Cytat Zamieszczone przez VBS Zobacz posta
    Podobno w helikopterze byli jeszcze John Altobelli (trener baseball) z córką i żoną.
    Ile w końcu tam było osób, bo różne źródła podają ze 4 albo 5 albo 8.
    „Na gruzach starego świata powstał nowy, znacznie gorszy, skażony anglosaskim cynizmem, zakłamaniem i podłością. Bez porównania więcej zła wyrządzili na świecie anglosascy mężowie stanu niż Hitler i Stalin razem wzięci. Tamci zabili ciała, ci zabili dusze milionów.” Zbigniew Blichewicz "Szczerba".

Legionista Awatar VBS
    Cytat Zamieszczone przez Mieczysław Zobacz posta
    Ile w końcu tam było osób, bo różne źródła podają ze 4 albo 5 albo 8.
    Niby oficjalnie oficer twierdzi, że 9.
    Oprócz wiadomych to jak wspomniałem - John Altobelli z córką i żoną. Koleżanka córki Gianny - Pyton Chester wraz z matką Sarah Chester i Christina Mauser. I pilot.

Legionista Awatar VBS
    Kirk Douglas

Motorowiec
    No ale ten to przeżył 100lat, 1916 rocznik. Aż dziwne, że gwiazda holiłódzka mogła przekroczyć setkę. RIP. Dla mnie zawsze Karmazynowy Pirat(tak długo myślałem, a to Burt Lancaster był ) i Spartakus i dużo filmów których tytułów nie pamiętam i musiałbym posiłkować się google.

Legionista Awatar DandOlo
    Cytat Zamieszczone przez Raczej Zobacz posta
    No ale ten to przeżył 100lat, 1916 rocznik. Aż dziwne, że gwiazda holiłódzka mogła przekroczyć setkę.
    Mało tego - miał chyba dobry wpływ na bliskich: pierwsza żona (matka Michaela) przeżyła 92 lata, a druga żyje do tej pory i zbliża się do 101 urodzin.
    "Winning is not everything, but making effort to win is." Vince Lombardi

Legionista
    yyyy, ejno, ale że jak???

...Wieczne odpoczywanie...
    Za kibicowski trud, za święte barwy Twe...

Motorowiec
    Romuald Lipko, Lubelak.

.

e:Mayhe(L) wyprzedziłeś, nie wiedziałem co wpisac. Borykał się z yebaną chorobą. Bardzo pozytywna osoba. Spoczywaj w Pokoju. Szkoda.
    Ostatnio edytowane przez Raczej ; 07-02-2020 o 02:19

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Raczej Zobacz posta
    e:Mayhe(L) wyprzedziłeś, nie wiedziałem co wpisac. Borykał się z yebaną chorobą. Bardzo pozytywna osoba. Spoczywaj w Pokoju. Szkoda.
    Akurat pracuję i wpadło powiadomienie. Wiesz co? Wolał bym nie uczestniczyć więcej w takich powiadomieniach. Bardzo smutna wiadomość. Wiedziałem że chorował i modliłem się za niego. Po branży że tak powiem, wiem że bardzo pozytywna postać. Niestety nie miałem okazji nigdy spotkać.

Śmiem twierdzić że obok Czesława Niemena, Józefa Skrzeka z SBB, Romuald Lipko był jednym z najpłodniejszych i najgenialniejszych kompozytorów poprockowych, rockowych z zacięciem do progresji jacy tworzyli w Polsce. Niesamowity talent, wszechstronność i wyczucie stylu. Zrobić taki album jak Cień Wielkiej Góry, a potem Ostatni Grosz i napisać Dmuchawce dla Urszuli. Gdyby urodził sie w USA lub UK, to za to co napisał jeździł by platynowym rollsem i byłby kimś w rodzaju Quincego Jonesa, Desmonda Childa, Ricka Rubina czy coś w podobie. A Budka... Jak Queen pomieszany z Purplami... Ech....

Bardzo mi smutno. Młodość odchodzi...
    Ostatnio edytowane przez Mayhe(L) ; 07-02-2020 o 03:14
    Za kibicowski trud, za święte barwy Twe...

Legionista Awatar Marcino
    Właśnie ok. 1szej w nocy się dowiedziałem i już spać nie mogłem. Niesamowita twórczość, multiinstrumentalista. Polska scena rockowa nigdy nie będzie już taka ja była.
    I wkurzaj się na nasz charakter strączku łuskany
    Spytasz skąd jestem? Powiem z dumą: z Warszawy

To warszawskie ballady ...

Motorowiec
    Pozwolę sobie jeszcze:

Pożegnanie Romualda Lipko. Flaga na balkonie ratusza opuszczona do połowy masztu.

Lublin żegna muzyka i kompozytora Romualda Lipko. Flaga Lublina na balkonie ratusza została opuszczona do połowy masztu. Miejski trębacz odegrał fragment piosenki „Jolka, Jolka pamiętasz”.

- Dla Lublina to bardzo smutny dzień – mówił Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. W piątek flaga Lublina na balkonie ratusza została opuszczona do połowy masztu. To hołd oddany Romualdowi Lipko, muzykowi i kompozytorowi, który zmarł w nocy z czwartku na piątek.

"Jolka, Jolka...": https://twitter.com/i/status/1225747891928604673

https://kurierlubelski.pl/pozegnanie...ar/c1-14771172
    https://kurierlubelski.pl/romuald-li...r/c13-14770364

Signum temporis: I z tego szacunku nawet nie potrafią poprawnie odmienić nazwiska: hołd Romualdowi Lipce.
    Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
    Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)
    ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş

Rodzimy gigant kompozycji, aranżacji i brzmienia, od rocka do popu, dzięki któremu wegetacja w PRL nabierała żywszych barw.

"Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
    "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
    Up the Anchor!

Legionistka
    Zmarł Jerzy Gruza

Legionista Awatar b.
    Dominik Socha wraz z kolegą zginęli w słowackich Tatrach... Jak ktoś lubi góry i bywa w Tatrach to na pewno go kojarzy.

https://www.youtube.com/channel/UCd1...jaNkAztC8QAc-A

Wiele osób zwracało mu uwagę, że zbyt dużo ryzykuje. Straszna szkoda. Niech spoczywają w pokoju.

Legionista Awatar Alek
    Ech
    Znam go tyle co z YT, często oglądałem jak po górach zapierdziela niczym kozica.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Alek Zobacz posta
    Ech
    Znam go tyle co z YT, często oglądałem jak po górach zapierdziela niczym kozica.
    Odwaga, przechodząca często w brawurę, młody wiek. Mieszanka wybuchowa w górach. Piękne filmy po nim pozostaną.

Legionista Awatar bkt
    Co takiego robil ze mu tak pisano? (edit - dobra juz wiem, fakt schodzic w takich miejscach i takich warunkach bez przypinania, myslec o zjazdach na tylku itp, to sie nie moglo skonczyc dobrze) Nie znam jego filmow, ale generalnie nie rozumiem tego fenomenu wspinaczek gorskich i smierci niejako na wlasne zyczenie (nie odnosze sie do tego przypadku).
    Ostatnio edytowane przez bkt ; 25-02-2020 o 11:57

Lubisz pie.dolic? Pie.dol ITI.

Legionista Awatar TNTP
    Cytat Zamieszczone przez bkt Zobacz posta
    Co takiego robil ze mu tak pisano? (edit - dobra juz wiem, fakt schodzic w takich miejscach i takich warunkach bez przypinania, myslec o zjazdach na tylku itp, to sie nie moglo skonczyc dobrze) Nie znam jego filmow, ale generalnie nie rozumiem tego fenomenu wspinaczek gorskich i smierci niejako na wlasne zyczenie (nie odnosze sie do tego przypadku).

Polecam topic http://forum.legionisci.com/showthread.php?t=17236 z którego dowiesz się, że nic nie smakuje tak jak lawina o poranku
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar Tomi
    Szkoda, lubiłem oglądać jego filmy....ale tak jak pisali poprzednicy, nie raz mu ludzie zwracali uwagę, że za mocno szarżuje.
    Pokój jego duszy.
    Varsovia - Semper Invicta, Semper Heroica.

Motorowiec
    Oglądam od rana te filmiki na YT i sam nie wiem co myśleć. Szanuję różne fajne pasje, super, że chłopaki mieli zajęcie i nie wystawali pod sklepem ale... Ekspertem nie jestem ale gołym okiem widać, że z bezpieczeństwem to to dużo wspólnego nie miało i można było zakładać, że nieszczęście to tylko kwestia czasu ale na takie gadanie to już nie miejsce na to(chyba był osobny temat o extreme sportach). No cóż, niech spoczywają w pokoju.

Legionista Awatar b.
    Tutaj jeszcze artykuł dot. smierci Dominika Sochy:

https://www.google.com/amp/s/www.spi...tatry.html/amp

Legionista Awatar klinton
    Cytat Zamieszczone przez b. Zobacz posta
    Tutaj jeszcze artykuł dot. smierci Dominika Sochy:

https://www.google.com/amp/s/www.spi...tatry.html/amp
    Szkoda młodego, pełnego pasji gościa. Jego dokonania i filmy robiły wrażenie. Z drugiej strony wydaje mi się, że podchodził do niektórych wyczynów zbyt ambitnie i zbyt nonszalancko (szczególnie zimą). Nie mnie oceniać jego doświadczenie i umiejętności, ale wielu zaprawionych górołazów nie popierało jego praktyk. Niech spoczywa w pokoju.

W górach należy pamiętać o zasadzie minimalizowania ryzyka. Czasem wystarczy najmniejszy błąd lub splot niekorzystnych wydarzeń, żeby stało się nieszczęście. W zeszłym roku wchodziłem na Kasprowy na nartach skiturowych. Pogoda niemal idealna- lampa i ciepło. W okolicy dużo osób, szlak elegancko przetarty. Tuż przed szczytem na trawersie popsuło mi się wiązanie i wypięła jedna z nart. Mniej więcej w tym samym momencie zaczął wiać bardzo silny wiatr i w kilka chwil wszelkie ślady zostały zasypane. Męczyłem się kilkadziesiąt minut z wiązaniem- bezskutecznie. Ostatecznie w dojściu na szczyt pomógł mi kumpel, który cofnął się po mnie.

Legionista Awatar Ivan Drugi
    Zmarł Clive Cussler.

Legionista Awatar Alek
    Nie żyje Paweł Królikowski - aktor.

Uprawnienia umieszczania postów